Anketa - jaký HT (25-30000)? Spec/RB/Rose/Radon/Focus

19 nepřečtených
  • pda

    Zdravím všechny diskutující.

    Vybírám HT pro sebe a po přečtení starších vláken a po zhodnocení mého (neutěšeného) fyzického stavu jsem došel k závěru, že 27,5" bude lepší než 29". Základní požadavky jsou vyvážená výbava, převody 2×10 a brzdy, které ubrzdí 100kg. Primární využití budou cyklostezky a nezpevněné lesní cesty v mírnějším terénu, žádná divočina – spíš kondiční ježdění.

    Do short-listu se dostala tato kola:

    Specialized Pitch Expert (https://www.specialized.com/…-650b/106885)

    Jedno z těch levnějších 2×10, ale mám obavy o vyváženost a kvalitu komponent.

    RB CRR 275 BASE (http://www.rb-bike.cz/…crr-275-base)

    Plus: bytelný rám, vidlice

    Minus: osazení pouze Deore vzhledem k ceně

    Rose Count Solo 1 27,5" (https://www.rosebikes.com/…o-1-275-2016)

    Celkem rozumný mix komponent z mého laického pohledu

    Radon ZR TEAM 27,5" 8.0 (http://www.radon-bikes.de/…team-275-80/)

    Plus: 2×11, většina komponent XT

    Minus: brzdy Altus (je otázka, jestli to není největší spotřebák, který se vymění nejdříve)

    Focus Black Forest LTD 27 (http://www.focus-bikes.com/…-ltd-27.html)

    Celkem často doporučované tady

    Nebo nějaké jiné či si nechat něco postavit na RB rámu.

    Díval jsem se i na Canyon, ale ten v přijatelné cenové relaci má pouze 3-talíř.

    Předem díky za názory a rady

    Anketa: Jaký HT

    0x
    0%
    RB
    8x
    62%
    5x
    38%
    0x
    0%
    0x
    0%
    0 0
    • lukasmohapl  

      Kladu si otazku „co je na 3 taliri spatneho“ pro cloveka v nekondici?:) Preci cim vim prevodu tím vic pohodli…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Není to kůl.

        0 0
      • zdenek007  

        A co je na něm dobrého? 2×10 nebo 2×11 je lepší ve všem! Nevím, kdo by si na nové kolo dával 3×něco…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Chápal bych třeba 1×10 nebo 1×11 ale že by bylo nějak extra lepší 2×10 či 2×11 oproti 3×10 bych neřekl, přesmyk tam máš stejně.

          0 0
          • racek_chechtavy  

            presmyk puzijes pouze u vetsiho stoupani…naproti 3×něco kdy musis presmykovat i na rovinkach, sjezdech atd… Mě teda 2×10 rozhodně vyhovuje mnohem víc… 3 talíre rozhodne krok zpet

            0 0
            • mr.antik  

              menší skok mezi talířema není od věci… ale to už je stejně totálně mimo téma.

              0 0
              • MlokCZ  

                Tenhle problém už konečně u dvojplacky řeší 2×11. Ale pořád zbývá odstupňování kazety (proti 12/36 desítce) a padání řetězu v případě nepoužití přehazky s brzdou nebo napínáku.

                0 0
            • MlokCZ  

              A nebo to dopadne přesně obráceně, píšu to tu pořád dokola.

              Tedy na 2×10 řadíš pořád mezi velká a malá, protože nejvíce času se pohybuješ právě někde mezi a na 3×10 pořád necháváš prostřední placku.

              Je to prostě individuální. Pro mě třeba 2×10 mnohem horší než 3×10 a na loni koupeném fullu jsem jako první vyhodil dvojplacku a dal trojplacku.

              Až 2×11 s velkým rozsahem kazety by u mě poprvé eliminoval problém chybějícího prostředního převodníku + příliš velkého skoku na převoníkách. Díky velkému rozsahu kazety by větší placka umožnila stejně lehký převod jako prostřední u trojplacky. Ale i tady by zůstala nevýhoda daleko horšího odstupňování kazety (vozím 12/36 desítkovou), takže ani tady ještě není plnohodnotná náhrada 3×10.

              A nemluvě o tom, že jsou i tací, co jim nestačí rozsah 2×10. Takové tu v okolí také mám. Pořízeno kolo s 2×10 a teď pořád nadává, že chybí nejtěžší převod (nejlehčí používá, takže není kam se posunout změnou placek).

              A další věc je padání řetězu pokud nechceš jezdit přehazku s brzou (já třeba nechci, protože to pak řadí na h…o) nebo napínáku. Na 2×10 je to o hodně horší než při použití střední placky u trojplacky.

              0 0
              •  

                dokonce znám i ty kteří z 2×10 přešli zpět na 3×9 na které byly zvyklí

                0 0
                • MlokCZ  

                  Tak proč ne. Desítku u 3× vozím jen kvůli perfektnímu odstupňování 12–36 kazety a to ne každý potřebuje + mi trošku víc sedí menší skok převodníků u 3×10 než u 3×9, ale to není tak moc velký a zásadní rozdíl. A 3×9 třeba u Sramu řadí o chlup lépe než 3×10.

                  0 0
              • racek_chechtavy  

                Ten nejtěžší nestačí z kopce, nebo na rovině?

                Já mám 38/24 kazeta 11–36 a nejtěžší opravdu využiju jen z kopce, na rovinu je moc těžkej…38 kmh + ušlapu jenom z mírnýho klesání. A sjezdů kde bych si přišlápnul na nějakých 55+ moc není

                0 0
                • MlokCZ  

                  Rovina když fouká (zrovna minulý víkend jsme jeden přejezdový úsek na rovině jeli jedním směrem rychlsotí 16km/h a druhým směrem 40km/h, byl to jediný úsek, který se zrovna jel oběma směry a zrovna tam byl asfalt a rovina) nebo z mírnějších sjezdů když se šlape. V prudším sjezdu se šlapat nemusí.

                  38/24 je zrovna kombinace, kde u někoho se opravdu hodně projeví ten fenomén chybějící střední placky 32. 38/24 by pro mě byla noční můra. Kdybych musel jezdit dvojplacku, tak už bych raději jezdil 34/22 (na 29" chci nejlehčí převod 22/36), kde by to už nebylo tak hrozné (34 oproti 32 se už dá). 36/22 jsem jeden čas jezdil a rychle to zase vyhodil, jak mi chyběla střední placka a navíc ten skok byl děsně velký.

                  Ale už by mi nestačil 34/11. Nejtěžší vozím 40/12 a využívám dost.

                  A ne každý chce točit tak vysoké kadence. Běžně jezdí někteří třeba jen 70ot./min a to pak je i při 38/11 a 27,5" biku je jen 32km/h…

                  0 0
            • pda  

              Přesně tak. Je to o pohodlí, možná hraničícím s leností. Osobně preferuji větší kadenci.

              0 0
            • michomin  

              Hlásím se ke zpátečnictví, nedávno jsem vyměnil staré kliky s trojplackou za nové s trojplackou.

              0 0
    • Rubi  

      proc zakladas nove STEJNE vlakno?

      0 0
    • erlus  

      Stavba.

      S částkou (30 000,–) kterou jsem dal za stavbu bych kupoval sériové kolo v mnohem horší kvalitě.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Se mi ty kola zdaji byt posledni dobou takove nemastne neslane. Osazeni nic moc a nezname znacky uz maji cenovky jako Spesl …

      Ja uz bych si dnes kolo kolem 25k temer nedokazal vybrat

      0 0
      • Petr L2  

        Pitch jsem nedávno kupoval mladému, loňský základní model a byl skoro za polovic toho v odkazu. " ušetřené" peníze dáme do výměny toho šrotu místo řazení a pružení a pak to bude celkem slušné kolo pro mladého na blbnutí za domem, ale na ježdění pro návrat do kondice to není asi to správné kolo .-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.