• Breakpain

    Ahoj všem,

    omlouvám se, že budu prudit s novým vláknem, ale chtěl jsem trošku přehlednost.

    info o jezdci:

    • 187cm výška, 91cm nohy, kratší trup, cca 95kg
    • jezdím něco jako marathony a lehoulince „technické ježdění“ (bez rychlosti)

    co bych rád:

    • full 100 (k tomu se spíše kloním), max 120 zdvihy
    • pevné osy – obě
    • ideálně 1×11 (ale nebudu na to mdogmaticky trvat, zkusil jsem si a přišlo mi to lepší …)
    • rám bych rád karbon, ale asi se s cenou nevejdu
    • cena do 100 tis (na většinu kol zvládnu vyjednat 10% – tzn reálně max 110)
    • NEchci kolo z dovozu (Canyon a podobně)

    Zatím mám jediného favorita:

    Trek Top Fuel 9 , kde předpokládám, že cenu sklepu o 10–20%

    • velikost … jsem přesně na hraně 19,5 a 21,5 (kloním se k tomu většímu), pokud lze věřit jejích základní tabulce velikostí. Cca to sedí, Madonu jezdím 60ku (a v tabulce jsem také přesně mezi 58 a 60). Nicméně zajdu do obchodu, snad tam mají nějaké testovačky …

    O CO VÁS PROSÍM:

    zhodnocení kola v rámci mých výběrových kritérií a o případné nové tipy na jiná kola.

    Děkuji, nekamenovat ;) …

    0 0
    •  

      Je nejakej duvod nezainvestovat 1–2 tisice do vikendu s testovanim kol a technickou podporou, vetsinou i s radama od profi cyklistu kteri se zucastnuji. Vyzkouset treba i 15 ruznych kol v cenove kategorii a pak se vklidu rozmyslet . Ja osobne kdybych takovy problem nekdy mel to ani jinak neudelal.

      0 0
    •  

      Je nejakej duvod nezainvestovat 1–2 tisice do vikendu s testovanim kol a technickou podporou, vetsinou i s radama od profi cyklistu kteri se zucastnuji. Vyzkouset treba i 15 ruznych kol v cenove kategorii a pak se vklidu rozmyslet . Ja osobne kdybych takovy problem nekdy mel to ani jinak neudelal.

      0 0
    • zderes  

      Co tahle pilka?

      http://www.cannondalebikes.cz/…-29-carbon-3

      0 0
      • Breakpain  

        Nevím, měl jsem teď Cannondale a možná chci změnu. Nesedla mi zcela velikost (L moc malé, XL možná až příliš velké) – mám otestováno, že neurazí, ale ani extra nenadchne. Takže tohle je taková „nouzová jistota“.

        Díky za tip, ponechám ho jako rezervu ;).

        0 0
        • zderes  

          Také jsem měl Jekylla, ale Scalpel je jinej. Úplně jinej. Nevnucuji, jen upozorňuji, že existuje fakt bomba kolo co funguje ta relativně dobrej peníz. Nebo toto http://www.cannondalebikes.cz/…scalpel-29-4 a nechat si vyměnit některé komponenty a doplatit jen rozdíl.

          Ať se Ti to povede!

          0 0
        • Delkim  

          kamarád má doma 3 Scalpely v plné palbě, jednoho teď prodává, zájemce ale už má

          nicméně by ti k těm kolům mohl cokoliv říct a případně ukázat, nechat možná i vykoušet, je to na domluvě

          rád poradí, je do Scalpelů velkej fanda

          kdybys tedy Scalpela zvažoval

          0 0
          • Breakpain  

            Díky za info ;).

            Ale spíše jsem ho vyřadil z výběru, pokud bych u něj skončil, pak moc rad netřeba – přechozí kolo bylo s Lefty a Scalpela carbon 2 jsem si půjčil, protože jsem ho chtěl koupit. Nakonec jsem nekoupil a divám se na další kola. Nebylo to takové, jako když jsem sedl na Flashe, tam jsem poznal, že ho chci hned.

            0 0
    •  

      Je nejakej duvod nezainvestovat 1–2 tisice do vikendu s testovanim kol a technickou podporou, vetsinou i s radama od profi cyklistu kteri se zucastnuji. Vyzkouset treba i 15 ruznych kol v cenove kategorii a pak se vklidu rozmyslet . Ja osobne kdybych takovy problem nekdy mel to ani jinak neudelal.

      0 0
    •  

      Sorry za spam nejak se to seklo

      0 0
    • snas89  

      Ahoj,

      kolo si už prodal?:)

      Vím, že se te'd strhne mela…:)

      Ale u epica se vejdeš i s karbonovým rámem, vím, že cenu uhádáš a reálně bys měl jít někam k 95–96.

      Osobně vyzkoušeno.

      http://www.specialized.com/…29-world-cup#…

      Oproti Treku horší komponenty, geometrii vyzkoušej.

      Kolega má scotta:

      http://www.bike-life.cz/…d9635/v26850

      Ale já bych už jinak než 29er nechtěl.

      0 0
      • Breakpain  

        Ano, kolo již není.

        Čoveče … EPIC … no, když on se mi nějak moc nelíbí, vím, že to je OK kolo … ale prostě mě to vizuálně vůbec netáhne. Měl bych problém za něj vysolit ty peníze, když jsem listoval katalogem ;-).

        Scott – mno, na tuhle značku jsem zapomněl kouknout, díky ;)

        Zapomněl jsem dopsat, ano, chci pouze 29er !!

        0 0
        • jonti  

          Podívej se na ty Epiky někdě v obchodě, naživo vypadají líp.

          0 0
          • Breakpain  

            Viděl jsem, netvrdím, že je hnusný, ale brain plus vzhled mne částečně odradily. Respektive více mne zaujaly jiné kousky. Když zjistím, že mi jinde nesedne geo, tak samozřejmě také vyzkouším, ale raději bych se mu vyhnul.

            0 0
        • raw 4  

          A co se rozmazlit BMC..když se s nim pry ukážeš na zavodech tak ti ho dají s 15 procentni slevou na nakup… . (Čerpáno z jejich brožurky)

          0 0
          • Breakpain  

            Podívám se, ale slovo „rozmazlit“ mne děsí ;) …

            0 0
      • McBlacky  

        ten spešl je za ty prachy fak hajtra. Kola k hovnu, brzdy základ, hlína kokpit :/

        0 0
    • Morchella  

      Řeším do budoucna kolo s prakticky stejným zadáním a pokukuji nějaký čas po kole BULLS Wild edge.

      www.bulls-bike.cz/…-29-bilocarb

      Kola BULLS ale neznám a samotného by mě zajímalo, jak jsou na tom s kvalitou.

      Osazené je to podle mých představ: karbon na XTéčku a vidle RS1.

      0 0
      • Kubiczech  

        RS1čku bych na takovéto domácí žvýkání hodně dobře zvážil…

        0 0
        • Morchella  

          Něco mi uniklo?

          0 0
          • Kubiczech  

            Co jsem měl v ruce testovačky, každá měla na spodních nohou několik záseků. S vědomím, že jsem za tu vidli dal třicet čtyřicet tisíc, by mě to asi dost mrzelo. I když se mi ta vidlice líbí jak vzhledem, tak projevem, dal bych přednost vidlici klasické konstrukce.

            0 0
            • jecnak  

              Neveril bys, co testovacky od testovaci zakusi :-) Rekl bych, ze to jsou snad nejvic huntovany kola.

              0 0
              • Kubiczech  

                Vcelku i věřil, ale na mém názoru to nic moc nemění. Nedávno jsem měl půjčeného Procalibera 2016, takže všechno před sebou, a šrámy byly. Z logiky věci jsou ty vnitřní nohy na ráně, chránič žádný, takže stačí trocha nepozornosti a je vyděláno. Když se to samé říkalo o Lefty, bral jsem to s rezervou, ale tady bych se toho fakt bál. I kvůli tomu, že kolo často převážím autem, parkuju v dílně mezi jinými koly a tak podobně.

                0 0
                • wilda81  

                  +1

                  Když se podívám na své vidlice, tak mají šrámy přesně v tech místech, kde bys je na RS1 nechtěl.

                  0 0
                  • snas89  

                    Zase je ale fakt, že olej tam stíká gravitací dolů a teoreticky méně náročný na údržbu.

                    Navíc nejsou tak dělaný i vidle na motokrosový motorky? A tam si myslím taky občas něco schytaj,

                    0 0
                    • Rubi  

                      na mtx mas mohutne plastove chranice…tam se tolik neresi vaha, dokud je RS1 tezsi a mekci nez SID, tak nema na xc vyznam, na xc super mazani nepotrebujes…

                      0 0
    • jonti  

      Nový Top Fuel je super, ale měřím stejně jako ty, 19,5 mi je malé a 21,5 je až moc velká koza. Proto jsem zatím odložil koupi nového kola.

      Geometrií mi maximálně sedí Epic, ale trochu mi vadí vyšší hmotnost, Brain a vysoká cena.

      Mám doma starší Giant Anthem v hliníku, není tak obratný jako novější závodní XC kola, ale je o něco stabilnější a dobře funguje i s vidlicí 120 mm. V karbonu je i docela lehký. Pokud nechceš závodit XC, je to velmi dobrá volba.

      http://www.giant-bicycles.com/…22914/85538/

      Být tebou se ještě podívám na Felt, jejich full je hezký a docela lehký.

      Taky bych zkusil Meridu, poslední roky není v ČR moc vidět, ale pořád dělají super kola.

      Být tebou vezmu spíš kolo za 80000 za těch 20000 ho doladím.

      0 0
      • Breakpain  

        Dolaďovat kolo budu muset tak jako tak ;).

        Ano, být na hraně dvou velikostí je :/ …

        Ze zvědavosti máš přesné míry jak? Sedlo dávám 80,5cm, bez offsetu (krátké stehno, dlouhé lýtko).

        Díky, prolustruju ;)

        0 0
      • jecnak  

        To me docela prekvapuje, ze 19,5 je ti male. Obvykle, kdyz jsem si pujcil tve kolo, tak jsem nemusel nic menit ci nastavovat. Jezdil jsem chvilku 9,8SL v 19,5 a sedlo mi perfektne.

        0 0
        • jonti  

          Seděl jsem jen na 21,5, které mi připadalo jako dobré výškou sedla i délkou, ale horní trubku jsem měl už docela vysoko. Na Lku jsem seděl jen na modelu 2015 Superfly a na Remedy, kam jsem se poskládal, ale byly malé.

          Až bude někde možnost tak tu 19,5 vyzkouším.

          0 0
          • Breakpain  

            O to víc mě zajímají Tvé míry s nastavením prosím ;). Já právě, jak mám krátký trup, nesnáším hlavovku dole … takže IMHO pro mě pozitivní.

            0 0
            • jonti  

              Pokusim se to doma najit.

              0 0
      • McBlacky  

        Pokud by mu Anthem sednul tak má super kolo, ready k závodění z krabice. Podobně Merida a nová 96, ikdyž ten rám se mi zase tolik nelíbí a chodit líp jak giant nebude určitě, navíc stojí už kolem 125, tzn dražší než anténa, má to dvoupilu…

        0 0
    •  

      Jestli by nebylo jednodusi to kolo poskladat.

      0 0
      • Breakpain  

        Nad tím jsem zatím moc neuvažoval, když jsem řešil HT, byl problém sehnat rám (byly na výběry většinou TOP rámy …) – zkusím prosondovat, ale asi bych se nevešel s financemi hádám.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ty voe, to jsou rady. Neříkej.

        Seženeš mu samotný rám, tak aby se vešel do celkové ceny?

        0 0
    • kam  

      Kup Ninera , velikost L. Je do 191 cm a bude ti sedět. S jinými značkami ti bude L malé a XL velké, netočivé. Mám RDO PRO a velká spokojenost.

      0 0
      • Kubiczech  

        RKT 9 RDO vypadá super. Bohužel co si pamatuju, nad kvalitou Ninerů tu nikdo dvakrát neplesal…

        0 0
        • Tencovozikmin  

          No také jsem si chtěl NINERA koupit,ale tohle mě překvapilo. Ja sem teda nic nezaregistroval a nevim že by třeba praskaly rámy. Chtěl bych karboša a i celkově myslim že produkuji kvalitu.

          0 0
          • Kubiczech  

            Praská všechno. Co si pamatuju, hovořilo se především o kvalitě laku a nějakých dalších nedomyšlenostech typu kontakt bovdenů s pístnicí tlumiče a tak podobně.

            0 0
            • Tencovozikmin  

              Třeba starší modely jo a u těch novych se ponaučili a zlepšili. To musím prověřit.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Nepsal jsi celkem nedávno, jak Tě chytil CX a na fulla si ani nevzpomeneš? ;)

      0 0
      • Breakpain  

        Náhlé pomatení mysli ;). Každopádně platí, že na CX odbouchám 70% jízd.

        Full nakonec vezmu jako takovou občasnou bokovku.

        0 0
        • madik  

          Občasná bokovka za 100k je fajná :)

          Příští rok, ale taky budu vybírat dost podbné kolo jako Ty. Jen se možná uskromnim a vyberu něco s 27,5, kde je hlavně u vyšších zdvihů lepší výběr. 29" už trochu odcházejí a drží se už jen na HT a XC, kromě pár vyjímek jako třeba SC Hightower, Cube Stereo. Velké značky to už skoro nědělají s pár vyjímkama jako Specialized s Camberem, nebo ten Trek Fuel EX.

          0 0
          • Breakpain  

            Jsem náročná lemra :( …

            Nevím, co jsem si čuchnul k 29, tak mi to docela vyhovuje …

            0 0
          • bimjeam  

            No neviem, mám pocit, že v poslednej dobe sa vyrojilo aj dosť vysokozdvihových 29"

            Evil wreckoning, following, spomenutý Santa Cruz hightower, Scott genius, Niner RIP 9, Kona Process … myslím, že by sa toho dalo vymenovať omnoho viac.

            0 0
    • racek_chechtavy  

      Já bych neváhal a šel do Epica :-)

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Epic je supr mám ještě starého 26,ale nový je paráda,ale ta cena. Bud EPIC nebo něco od NINERA.

        0 0
      • motacek  

        Zrovna ten Epic mi připadne „za hodně peněz málo muziky“, aspoň co se papírových hodnot týče

        0 0
        • Rubi  

          no dostanes hodne muziky v podobe nejlepsiho systemu na zavody :)

          0 0
          • McBlacky  

            v době elektronicky řízených tlumičů už tohle neplatí

            0 0
    • AlesM  

      A co treba… http://www.cube.eu/…ashred-2016/

      0 0
    • gargamel  

      Ten Trek je pěknej! Mrkni na Element. Přední rámovka carbon, zadní stavba ALU. Barva je trochu „divočina“, ale ten Trek je taky žlutej:)

      0 0
    • Radovan84  

      Osobně.. buď Trek nebo Rocky Mountain.

      Podle geo.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Jsem presvedcen, ze az na par vyjimek se na tuhle cenu daji ukecat prakticky vsechna kola v pozadovanych parametrech. 20–30% sleva me prijde ze se dava bezne.

      0 0
    • tom xtr  

      Tip na kolo s celokarbonovým rámem v téhle cenové relaci a celkem použitelnou komponentovou výbavou je tenhle " LP":http://www.mojekolo.cz/…-xr-729-2016. Mám r.v. 2015, takže trochu jiné komponenty (navíc obměněné), geo rámu pro maratony (nejen podle mne) výborná.

      0 0
      • Sindy  

        Ta reba je u kola za víc než 100k je trochu fax pas…

        0 0
        • tom xtr  

          Bohužel doba, kdy nový kola za 100 byly docela špičkově vybavený, je už hezkých pár let pryč.

          0 0
        • Rubi  

          ani mi neprijde, aspon nekdo uvazoval a necpal tam zbytecne neco jineho…

          0 0
          • pepek  

            taky kdo by dnes chtěl vozit fax na kole

            0 0
        • wilda81  

          Jako „fax pas“ bych bral spíš to uložení tlumiče. Hnusné a pístnice přímo na ráně pro bordel od zadního kola.

          0 0
          • tom xtr  

            Je pravda, že to uložení je dost atyp, pro někoho třeba hnusné. Mně je to vizuálně celkem fuk, hlavně je velmi funkční. Ohledně toho bláta: měl jsem z toho první rok strach, ale není to žádná hrůza. Nejhorší býval bordel dole pod smykem a kolem lanka smyku na takové malé plošce rámu, a teď už smyk nemám, tak OK …

            0 0
    • Pavel8  

      Orbea OIZ

      0 0
    • michal1968  

      +1 pro tvůj výběr

      0 0
    • 2. Bóďa  

      Co tohle? http://www.bezvakolo.cz/…00-c62-sl-29#…

      Mám rám 19", můžeš v Praze zkusit, jak Ti sedne/nesedne. ;)

      0 0
      • Breakpain  

        To prodáváš nebo jen výpomoc s velikostí? Na Cube jsem nekoukal, ale takhle letmo to nevypadá špatně ;)

        0 0
        • AlesM  

          A nebo toto taky Cube – http://www.cube.eu/…ashred-2016/

          0 0
          • Breakpain  

            Ano, sonduju vždy oba modely u daného výrobce – 100 a 120mm ;). Co se mi nelibí – teleskop u takových modelů. Měl jsem a využíval jsem to u kola se 150mm teprve. Nic proti tomu, je to super věc až na spolehlivost.

            Každopádně, půjdu se mrknout na ten Trek nejprve a pokud dopadne geo, asi to nebudu dále řešit (srdce vybralo).

            0 0
        • 2. Bóďa  

          Výpomoc s velikostí. ;) Tohle nepustím.

          0 0
    • Hynas  

      Ber treka a neřeš. Výborná volba…hlavně se nenech ukecat na epica.

      0 0
      • Breakpain  

        předposlední kandidát Scalpel, poslední Epic … mezitím je ještě spousta kol ;)

        0 0
        • Tencovozikmin  

          mezi předposlední a poslední jde ještě něco vrazit?

          0 0
          • Breakpain  

            Omluva, myslel jsem to trošku jinak ;)… asi tušíš ;)

            0 0
        • Hynas  

          Možná tohle a zbytek ušetřených peněz zainvestuješ jinde. :o)

          http://www.cyklobazar.cz/…y-100-carbon

          0 0
          •  

            jestli má někdo 100 papouchů na nový kolo tak těžko bude kupovat tři roky starej předraženej bazar

            0 0
    • Breakpain  

      Ještě mám doplňující otázku Anthem vs Top Fuel. Má jedno z těch kol progresívnější tlumení ke konci? Nemám rád, když je průběh kompletně lineární.

      Díky.

      0 0
    • Virssagon  

      zkus mrknout na tohle : http://www.rb-bike.cz/…/iq-290-race#… , můžeš si to samozřejmě osadit čím chceš, popř. dá se jim i říct, že chceš něco extra, co nemají v nabídce. Navíc se dá udělat rám přímo tobě na míru – s příplatkem teda 4 litry, ale pořád tak ještě nepřekročíš stovku :)

      0 0
      • Breakpain  

        Děkuji za tip, RB si nechávám nakonec – jejich kola (fully) se mi bohužel nikdy nelíbily, takže pokud selžou ostatní volby, pak se teprve budu zaobírat RB.

        0 0
        • kocers  

          jinak RB letos (snad už brzo) vydává nový rám, který bude ve variantách 120, 140, 160 takže třeba zkusit počkat ;-) Každým dnem by prý měla v Praze být testovačka verze na 140mm. jinak předprodukční 160 vypadala tak­to

          0 0
          • wilda81  

            Pochopil jsem, ze hleda XC raketu. Tohle (i ve 120mm zdvihu) pocitam bude trochu neco jineho nez ceka.

            0 0
            • kocers  

              taky pravda

              0 0
            • Breakpain  

              Nemusí to být vyloženě raketa ale pravdou je, že mi to evokuje „houpačku“, pravdu máš ;)

              0 0
              • mr.nikdo  

                Neni to nahodou system odvozeny z nejakeho toho Maestra?

                0 0
                • Breakpain  

                  Mě se ptej :D … sám potřebuju poradit ;)

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    No ja mel prave za to, ze hodne vychazi z Maestra ⇒ obdoda Giantu…

                    0 0
                    • Nikovlas  

                      Je to VPP, ale jakou to bude mít charakteristiku – to takhle nepoznáš – může to být totálně jiný, než Maestro. (Vzhledem k určení asi i bude.)

                      0 0
          • Virssagon  

            každopádně jsem hodně zvědavej tady na to rbčko :) , Teoreticky by mohlo být už teď na test festu :)

            0 0
            • wilda81  

              A budou vubec? Loni se na ucast vybodli.

              0 0
              • Virssagon  

                oficiálně se přihlásili, takže by tam měli být :)

                0 0
    • Breakpain  

      Díky všem za rady, po dokonalém brainstormingu jsem došel k následujícím třem kolům:

      1. – 2. TREK Top Fuel 29er (9 vs 9.8 – rozhodující bude výše slevy, prozatím jsem nevytloukl víc než 12% … takže to je jasnej AL)

      + TREK má doživotní záruku na přední rámový trojúhelník, velké plus (beru to i jako výhodu v případě koupi AL verze – když rupne, můžu s doplatkem vyměnit za SL)

      1. – 2. GIANT Anthem X Advanced 29er

      -/+ GIANT má bohužel „jen“ 3 roky záruku (ale asi tam počítá i zadní stavbu myslím)

      3. CUBE AMS 100 SL 29er

      - CUBE záruka dva roky na karbon, takže nic extra

      + líbí se mi systém 32 špic vzadu a 28 vpředu (potěší, neurazí)

      Už jsem byl sondovat trošku ceny, termíny testovaček … Plán je takový, že půjdu vyzkoušet TREK i GIANT (někde holt přijdu o peníze za test kola …), pokud nevyberu ani jedno, pak jdu zkošuet CUBE.

      Toš mi držte palce a vyčkejte na nové fotky v profilu :)

      0 0
      • Rubi  

        za kilo AL kolo? no nevim…

        0 0
        • Breakpain  

          Jsem limitovaný financemi – vím, že rozum říká něco jiného ;). Však bych byl také rád, kdyby se na mě v obchodě smutně podívali a dali větší slevu, když už jsem ji tam nakoupil dvě kola, chci třetí a peněz, co jsem tam nechal za vybavení … :D

          0 0
          • -b-n-x-  

            To si tě tedy moc neváží. Pro takového zákazníka by 20 procent sleva měla být automaticky. Ale zase jestli jsi nikdy o slevě nejednal tak proč by se zbytečně připravili o peníze.

            0 0
            • Breakpain  

              Zde ještě čekám na nacenění ;-) … a pevně věřím, v pondělí se dozvím resumé ;)

              0 0
      • Mahonny1979  

        Ahoj, byl jsem v podobne situaci a nakonec vyhrál Anthem 2016, pro bylo poměr cena/výkon, lepší pružení zadní stavby.

        Trek se mi více líbil barevne ale modely 2015, modely 2016 už me tolik nenadchly.

        Trek má krasi zadní stavbu a přijde mi o maličko hravejsi, s Giantem zas vyjedes prosí kopec více v klidu.

        Další plus pro Giant je větší hlavový složení při brzdění se vidlice nemá snahu rozvibrovat.

        Ani s jedním kolem ale špatne neuděláš a budeš spokojeny.

        0 0
        • Breakpain  

          Sednu a uvidím, ale díky za zhodnocení ;)

          0 0
      • 2. Bóďa  

        A to už si mohl mít Cube vyzkoušené… :)

        Tak ať máš při výběru šťastnou ruku.

        0 0
      • Plechovka  

        Anthem délka zadní stavby 462mm? Na tom se přece nedá jezdit :-)

        0 0
      • Neoš  

        A co Orbea? http://www.orbea.com/…les/oiz-m20/ Ceník 112t, Kashima, new XT, celocarbon a myslím celoživotní záruka.

        0 0
        • Breakpain  

          Pěkné, moc, ale má to vzadu RU jestli jsem s díval dobře?

          0 0
      • vojta2004  

        Ještě jsem nikde nečetl, že by byla zmínka o spešlu camber. karbnonovej rám(doživotka na rám), 1×11 gx pohon a dobrý odpružení po 120mm.

        0 0
        • jonti  

          Souhlasím, velmi povedené kolo, docela svižné i pohodlné. Pro většinu lidí vhodnější než Epic i na závody.

          0 0
      • Tehu  

        Tak to by byl jasnej vitez :-)

        0 0
        • Breakpain  

          Mno, vypadá to krásně :-) … až nato, že rám bych potřeboval možná o dvě čísla větší ;).

          0 0
    • capo  

      Díval jsi se na Felt jak psal jointy? V ceně se vejdeš do http://www.feltbikes.cz/…nka,755.html a myslím že je to celkem pěkný kolo. Já jsem přešel na Edicta z TranceX 26" a byť mám najeto zatím moc málo abych více hodnotil, líbí se mi :)

      0 0
    • Blahycz  

      http://s1w.cz/…-detail.html#…

      A zbytek doděláš.

      0 0
      • Azmir  

        Jako že mu se 187 cm sedne Sko jo?

        0 0
        • Blahycz  

          Tak sorry, to jsem přehlidnul.

          0 0
    • 3bike  

      já bych šel do Giantu Anthem…Maestro funguje velmi dobře a hlavně nehoupe na rovině a silnici…

      http://www.giant-bicycles.com/…22910/85529/

      http://www.giant-bicycles.com/…22912/85536/

      případně 29 http://www.giant-bicycles.com/…22913/85537/

      Ghost Riot má výborný systém odpružení, jenže má 130 mm zdvihu..

      jakou velkost kol? 27,5? nebo 29?

      u menších kol je výhoda jejich větší pevnost i vidlice na váhu 95 kg…tolik se nekroutí jak větší 29 s delšími dráty atd…

      0 0
      • Breakpain  

        Převážná většina jízd vypadá asi jako maratony na KpZ + nějaká techničtější vložka (většinou směrem do kopce). A při tomhle stylu mi nejvíce sedla 29 kola … Byl jsem s tím spokojen a nějak se mi moc nechce měnit.

        Anthem je žhavý kandidát a jen ladím termín na půjčení testovačky :).

        Na Riot mrknu, ale soudě už z velkosti zdvihu to asi nebude to pravé … ale kdo ví, třeba si ho také projedu.

        0 0
    • mastihuba  

      http://www.cyklobest.cz/…0-RSL-carbon

      Podle všeho vyprodavaji zásoby. U takovyho kola bude výsledná cena dohodou. :)

      Jen vsechno v M takže asi nic.

      0 0
      • Breakpain  

        Tak tak … v 60% mi spíš pasuje XL … ale i tak děkuji za snahu.

        0 0
    • juricmir  

      A co třeba Lapierre? http://www.mojekolo.cz/…-xr-729-2016

      0 0
      • racek_chechtavy  

        …a co třeba si ten topis precist, nez zacnes reagovat :-) Tohle tady uz bylo

        0 0
        • juricmir  

          Omlouvám se, přehlídl jsem to…

          0 0
    • Breakpain  

      Přátelé, všem vám děkuji za pomoc, zejména podrobné konzultaci od Milana aka McBlacky ;-).

      Po trnité cestě jsem nakonec dosáhl výsledku, který se jmenuje Anthem, ve velikosti XL :-)

      .

      .

      .

      .

      lock

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce