Víkendové silnice Praha východ - léto 2019

159 nepřečtených
  • jecnak

Po mnoha urgencích kmotři měsíčci přepínají na léto. Přidávám opět pár inspirativních fotek a těším se, že některá místa brzo znovu navštívíme.

• myreczech  

tak začneme od podlahy…nechcete se někdo další přidat na 450 km Poděbradský kafe…bude jich celkem teda 5 v jednom dni…

https://allevents.in/…017522152421

• Honzis  

mě jen fascinuje jak někdo píše o tom, jak dřív jezdili dardy a chce jet placku na kozách, to v minulosti fakt nebylo, to spíš měl napsat beru favorita po tátovi a jedu do Luhačovic a zpět :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Me to taky konvenuje spis tam a zase zpatky, nebo jen tam. V sobotu jsem najizdel prvni pulku Klete, a myslim dobry, za Vodslivama na Votice kde jsem to neznal se mi to moc libilo.

• jecnak  

Souhlas. Jezdit na kratkem okruhu porad dokola? Staci se prihlasit na jakoukoli silnicni 24h. Silnejsi jedinci to daji i na bajku v lehcim terenu – Kuchyna 24h – http://www.24mtbikejam.sk/

• look_as1  

Amanda taky jezdila na koze po placce.

Holt jina doba :-)

Masakr by bylo jezdit to Mochov – Podebrady – Nymburk a zpet s otockama na kruhacich. Prujezdy mestama to budou zpomalovat.

• milmat  

Já jsem se na to také díval. Ale jsou to ironmen a ti moc kopce nejezdí. Hlavně mají ty kozy :-)

Ale pokud to dají v avg 40+, tak dobrý. Já bych jel raději jeden okruh a delší.

• jecnak  

Chysta se nasledujici:

• Hroch obojzhivelnyj  

Klet fakt doporucuju, ta cesta je moc fajn. Skoro bych vahal jak to dat casove, kudy neni skoda potme…

U ty 300, nechces to natahnout Mimon- Cvikov- Hvozd- Jablonne- a uz ne ten pytel nahore a nahoru na Jested? Taky krasny konciny a z Hvozdu je mimoradny rozhled (ale dost kousne)

• milmat  

Zkusil bych dát kombinaci Česká ráj a Koko, případně něco na jih a západ od Prahy. Ono to je těžké. Ale držel bych nastoupané metry min. 1% z délky okruhu. Ať to není „placaté“. Už se těším, ty jednodenní si rád dám.

• R-A-D-I-U-S  

Trochu nuda…

• dolomiti  

Fotky dobrý ;-)

• jecnak  

Tak zitra 300ku brevet – viz vyse. Sraz v 9 v Brandyse na starem moste pres kanoisticky kanal. Doprovodime Mirka na sever.

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak si to uzijte, ja jedu chodit pesky do Alp.

• 01carbon  

vzpomínky jsou ještě živé :-) jedu na jih a určo nepřijedu ze severu – užijte si pěkný výlet.

• milmat  

Už ladím formu. Mirkovi jsem slíbil, že tempo bude mírné. No, však nejede Hroch :-)

• milmat  

Tak nakonec ráno všechno jinak, tak jsem se jel zničit do Bučin. Objevil jsem nový asfalt na Samechov od Růženína. Akorát úplně nahoře dělali dva úzké překopy silnice. Na kole to šlo, auta mají smůlu. Na konec jsem hodil Kouničák a svrchní kvašení.

• Reggie  

Jsi zaspal, jo?

• milmat  

Ani ne, ale kolegové měli různé zdravotní indispozice, tak jsem namísto 300km volil něco kratšího. Co ty, kdy se ukážeš na východě?

• Reggie  

Klidně se ukážu zítra. Jinak už jezdím do práce na CX, tak se můžeme domluvit a vyzvednu tě po práci.

• Jaarque  

Ahoj! Navečer od šesti někdo do Poděbrad? Na pohodu…

• milmat  

Dnes jsem se odvážil do Poděbrad. Zahrádka volná, čekám, až doprší.

• Honzis  

šlapky jely na Praděd :-) stačí dát o pár piv víc a třeba pak přestane.

Já si jel udělat ostudu do Kounic, dostal jsem 2,5min od Smrčky a 6 od Milera …

• Delkim  

Radim, nádraží. Čekám na odvoz autem :)

Do Nymburka jsem od Brodu ujížděl před mrakem od Prahy a v Nymburce jsem uviděl mraky od Boleslavi a už jsem jenom upaloval na jih :)

• jecnak  

Syndrom noveho/umyteho/up­gradovaneho kola ci retezu… Zkusim vyrazit za chvili.

• Delkim  

Nechce se někdo svézt ráno v háku a pak už klidné libovolné tempo? Jako onehdy s Alešem a Kokoskou, bylo to fajn.

• milmat  

Já bych někam zítra ráno jel. Ale v háku je to pakárna. Uvidím jak Ječňák. Za mě Koko (navštívit Uhlobarona), Sázava nebo long kafe. Autem se mi také rano nechce.

• Delkim  

Tak jak?

Já se plácal po okolí a asi 10× jsem zmokl, po 2 letech jsem konečně nasadil blatníky a super!!! I bunda se osvědčila, Treattovi dodatečně díky za tip!

• Honzis  

bych aspoň sundal tu zadní plácačku když jedeš sám, dobrých 8W :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Dobry, nezmokli. Akorat jsem si chvilema pripadal jako v uniku s De Gendtem a De Marchim (a to jsem jim ani nestridal).

• 01carbon  

No kdyz jste k Podbudovi opotili i Jecnaka tak potes. Se muze Milos dat do party s mickey mousem ;)

• 01carbon  

Snazim se pochopit ten obrazec trasy – ma to neco spolecneho s Nazca? ;)

• Delkim  

:)))

To jezdí Delkim podle meteo radaru a stejně vychytal snad všechny přeháňky :)

• milmat  

Měl jsi přijet k Oliverovi a dát si tam kafe. Já tam tu bouřku přečkal :-)

• Delkim  

To myslíš sobotu, tohle je neděle. V sobotu jsem vyrazil bez blatníků a musel pro mne přijet soused autem :)

Ze severu jsem prchal na jih a kousek od Honzise mne to lapilo.

• look_as1  

Nesmis se toho bat, ja jsem v nedeli zmokl na koze, v tenke kombineze…Zima mi fakt nebyla. Horsi bylo, ze dneska jsem to musel 20 minut myt.

Vyjizdel jsem do slunicka a fakt tak 1/2 casu byla silnice sucha.

• milmat  

To skoro vypadá, že by mi compact mohly stačit (zde):

• Hroch obojzhivelnyj  

Sobota? Nejaky delsi kafe, sazava, ?? pozdeji odpo ma prset.

• 2. Bóďa  

Díky moc za dnešek, rád jsem vás všechny viděl. ;)

• jecnak  

Zitra – v nedeli – sraz v 9 v Drevcicich u zvonice. Do Msena a zpet.

• madik  

Jedu zítra z centra Prahy po práci do Čáslavi přes Sázavu. Tak kolem 16h bych rád vyrážel, kdyby se někdo chtěl přidat.

• milmat  

Na zítra (neděli) máme s Mirkem v plánu projet pár klenotů Posázaví: https://www.strava.com/routes/20938136 (131km/1780m).

Začneme o něco dříve, abychom to stihli v „pohodovém“ tempu (Hroch nejede) někdy do brzkého odpoledne. Start: 8:15 Čelej, 8:30 Mochov u hotelu, 9:00 v Přišímasech na křižovatce Úvalská/Limuzská. Dejte vědět, kdo se kde přidá. Počasí snad bude výrazně lepší než dnes.

Celkem jsem zvědavý na ten úsek přes D1, tam jsem tuším ještě nejel, zbytek je klasika včetně Samechova z mírnější strany, křížem krážem Bučiny apod.

• Greyhound  

Zdravím východní sekci! Neměl byste pls. někdo náhodou 11s Campa kazetu se 29zubama k půjčení na víkend na Oetz? Na západě ji nikdo nemá a kupovat si ji na jednu akci se mi moc nechce páč si chci na jaře koupit nový kolo s 12s… Co jsem slyšel tak i jinší vrchaři tam točej pěkně velkýho kašpárka :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

I s malym kasparkem se daj delat velky veci ;-) Fakt prudky usek (18%) je tam jen jeden hodne kratky v prvnim kopci.

Jsem asi jedinej na vychode s 11sp campou a mam jen 11/27.

Jeste Rene jezdi Campu, jestli nema neco takovyho treba na krosce. Nebo sezen cely zadni kolo se shimano kazetou, to by melo byt kompatibilni.

• Delkim  

Zkus Martina Dvořáka (kokoska.rokoska)!

• kokoska.rokoska  

Sice opravdu mám kazetu 12–29 11s Chorus, ale velmi pravděpodobně na ní budu o víkendu jezdit v Krkonoších…

Ještě dám odpoledne/zítra ráno vědět…

• Greyhound  

Já ty kopce kromě Brenneru nejel a Blacky mě trochu vyplašil když říkal něco v tom smyslu, že snad i 32ku si na Timmelu rád dal… Timmels jsem jel jen letos autem z kopce dolů a místama mi to nepřišlo docela přísný, i když ono z auta se to blbě odhaduje. Ale jestli se jedná fakt jen o Kuhtai na začátku tak to přežiju, něco jsem přeci jen letos najezdil.

• Hroch obojzhivelnyj  

Timmelsjoch neni nikde extra prudkej, akorat ze uz je to v survivalu. Teda ja aspon. A na Kuhtai je to taky jen malej kousek pred tunelem veprostred. Jaufenpass ma stabilnich 7–8% furt, max 9 (ale bez rovnejsich useku, ja tam vzdycky myslel ze chcipnu).

http://cyclingup.eu/…uth-east.php

http://cyclingup.eu/…tel-west.php

• McBlacky  

pro mě čistě v číslech to je tak, že ve sklonu 10%, kadence 80, mi stačí pří 34/32 power 260w (váha 72, kolo 7).

pro převody 34/28 to už chce jet 300w. Což v závěru Oetzu rozhodně nedávám, a jediná možnost teda je snížit kadenci. Aby mi stačilo 260w tak to bude cca k 70ti. A i 260w po tolika hodinách není rozhodně zadarmo :)

• Honzis  

tak většina lidí spíš neudrží 80, ba ani 70 ať tam maj co tam maj, na Maratoně běžně celý Giau na 62ot a ostatní to neměli moc jinak, ale chápu že to nemusí být pro každého, nejlíp jsem to zajel s 39/26 :-)

• McBlacky  

Giau je jinej kopec. Proti Timels kratky a prudky. A nejlip jsi to zajel kdyz jsi mel nejvic najeto ;)

• šimlos  

Člověče, já tam taky chcíp :-)

• ms82  

Kuhtai jsem jel loni na 36/28 a az na ten kousek v tunelu, ktery byl okolo 16% a musel jsem si stoupnout, to bylo prijatelne. V nohach jsem mel kilco ve skupince s jednim pulhodinovym kopcem. Cely Oetz jsem ale nejel a Campu nemam :-)

• milmat  

Nenech se vystrašit, já to jel 53/39 – 12/30. Moc komfortní to nebylo, ale nutilo to do kopců jet rychleji a v některých pasážích si prostě nesedneš :-). Ty kopce byly spíše dlouhé a tuším pod 10% v průměru. Vrchař jako ty to dá s přehledem, pokud se neuvaříš teplem. Tenkrát jsme měli přes 30stC dole a nahoře lehce přes 20stC. Ráno samozřejmě kosa.

• šimlos  

Ty seš divnej :-)

• Greyhound  

S mojí konstitucí kdy přes několika týdenní pivní dietu (k obědu salát, ke svačině mrkev, k večeři v podstatě už jen pivo:-) furt vážím 74kg na 178cm jsem spíš dráhař než vrchař :-) Ale jinak přesně jak píšeš – největší hrozba je vedro, ne kopce. Aneb minulou sobotu v mirném občasném dešti 182km Krušnoton za 6h13 (a to se mi ještě v kritickou chvíli roztrhnul přesmykač) a po závodě jako rybička, v neděli cestou ze Šumavy do Prahy po 4.5h solí pokrytej od hlavy k patě total kolaps, že jsem málem v survival režimu nedojel ani na nejbližší vlak a už hledal penzion kde lehnu, poslední přestávku jsem dělal 400m od nádraží a blbě mi bylo ještě včera celej den.

• dolomiti  

Ta část v Jižním Tyrolsku už moc o vedrech nebude. Letošní léto je nic moc, spíš přeháňky a bouřky. Člověk, aby tomu počasí kradl každou chvilku. Od června nebyl jeden týden, aby bylo souvisle hezky :-(

• milmat  

V sobotu sraz 9:00 v Mochově u hotelu. Bude klasické kafe středem nebo spodem. V plánu je mírné tempo, ale Hroch je zpět, tak se může záměr v čase měnit :-).

• milmat  

V neděli jedem s Hrochem asi směr Sázava. Všichni stále KO, takže žádné moc velké šrocení. Sraz Mochov Hotel 9:00.

• tvargy  

Most v Lysé otevřen https://www.idnes.cz/…a-zpravy_zuf

• milmat  

Tak jak tuto sobotu? Nějaká silniční přání?

• milmat  

Tak předpověď na sobotu se zhoršuje = takže asi nic společného. Neděle se ještě uvidí.

• milmat  

Tak dnes to moc nevypadá, pokud tedy člověku nevadí voda. Zítra 10–16 stC ale sluníčko. Tak Mochov 9:00, Sázava, Rožďalovice nebo jen Poděbrady? Zatím se hlásil Mirek2, co další zájemkyně/zájemci?

• Jaarque  

Počasí vypadá nadějně. Mám chuť někam jet (stačí krátce), ale necítím se úplně OK, tak nechci nic slibovat…

• Hroch obojzhivelnyj  

Jj.

• Mickey Mouse  

Přijel bych se na vás podívat, už jsem vás neviděl sto let. Trasa něco se sceneriema, klidně kopečky, hlavně volně.

• Reggie  

Hlásím se.

• milmat  

Super, vypadá to na silnou účast.

• Mickey Mouse  

Díky Sokolíci, lítá vám to v tom Polabí neskutečně. Rád jsem vás zase viděl. Sorry za ten závěr, ale jak jsme se rozpadly tak jsem už jel k domovu, mám to přece o kousek dál.

• Mickey Mouse  

Nápad na Gravel výlet,The Bash -Trailer

• Hroch obojzhivelnyj  

No ukazals nam jak vypada poradnej vychodni srot ;-)

• Delkim  

Ještě dnes si vybavuji několik let starý výlet na Kokořín s Hrochem, kdy nás doprovázel Mickey Mouse… To bylo občas hrozný peklo, co tam rozjel…

Ještě že jsem měl o víkendu jiné plány :)

• Reggie  

Chtěl bych napsat Co tě nezabije, to tě posílí, ale asi to moc nefunguje protože v tom případě by už ze mě, po těch letech, musel být minimálně Jan Bárta nebo dokonce Tony Martin.

• Hroch obojzhivelnyj  

Nepropadej trudnomyslnosti. Pred par ley bychom v tomhle tempu chcipli uz v Kerskym lese.

• milmat  

Já poctivě dávám intervalové tréninky abych přežil víkendové kafe do Poděbrad :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Poctivě trenuju abych přežil víkendové kafe (M. Matus)

Boli to porad stejne, akorat jedes rychleji (G. Lemond)

At delas co delas, ty zmrdi delaj vic (L. Armstrong)

• R-A-D-I-U-S  

Takže v globále to nikam nevede a je lepší se na to vy… :-)

• Mickey Mouse  

No mrzí mně že tu mám tak špatnou pověst, ale fakt jsem vás rád viděl. Miloš s Mirkem to začali, já nic já muzikant, jen jsem v Nymburce navázal. A bez jejich vydatné pomoci bych to sám stejně neujel.

Intervaly fakt funguji, Delkim by o tom mohl napsat knihu, jen vydržet tu nudu a bolest.

A ještě jedna životní zkušenost-citace, Na soustředění, kafe, cukrárny a jiné srandy už musíš jezdit soustředěnej.

• Reggie  

Intervaly? O.K. ale interval 40 a 70km? Na to nemám morálně, fyzicky ani čas. :-)

• milmat  

Na intervaly ti stačí 60–90 minut 2× za týden (a wattmetr). Já na to nemám morál, ale když není čas, tak toto je nejlepší poměr čas .vs. přínos.

• Reggie  

no, pro mě ty 2 intervaly (60 a 120 minut) měly ten přínos, že mi nohy řekly sbohem.

• Mickey Mouse  

Na intervaly ti staci stopky, jeste jednodusi je kopec, a uplne nejednodusi je poucka nasich dedu, ze na kole se ma jezdit budto hodne rychle nebo hodne pomalu.

• Hroch obojzhivelnyj  

Se te boji i Delkim :-D

• Honzis  

to bychom ho měli pozvat na Trubu, aby se pořádně bál :-D

• Mickey Mouse  

Na Trubu si pozvete Camrdu, Ja jsem spis tempar me tyhle kratke veci nejdou, a navic nejsem zavodnik. Delkim se nema ceho bat, v celem sirem Polabi stejne nema konkurenci.

• Reggie  

Pravdou tedy je, že letošní sezónu pojímám tak nějak rekreačně a dost si libuji. Nejsem pořád unavený a nic mě nebolí. Asi se nad sebou budu muset zamyslet.

• jecnak  

Zitra nekdo Podebrady nebo Sazavu?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.