Víkendové silnice Praha východ - jaro 2020

479 nepřečtených
  • jecnak

    Budiž jaro!

    0 0
    • jecnak  

      Co tak v sobotu trochu gravelu?

      0 0
      • milmat  

        Já preferuji asfalt. Nechce se mi přezouvat a sundávat blatníky a pak ještě může být dost mokro a v sobotu zamrznuto. Ale dal bych něco delšího.

        0 0
        • jecnak  

          Rozdalovicky Rohovy?

          0 0
          • kokoska.rokoska  

            Kdybyste se rozhodli jet po asfaltu, zřejmě bych se přidal.

            0 0
          • milmat  

            Klidně tak, třeba takto: https://www.strava.com/routes/23769907

            Otevírají v sobotu v 10:00, takže start Mochov je OK.

            0 0
            • Delkim  

              Též se možná přidám! Mám na sobotu Z2, to se hodí!

              Zjistím co doma.

              0 0
              • milmat  

                Pokud to znamená do 200W + zastávka na koláček v Rožďalovicích (45. km z Mochova), tak určitě :-). Ono s blatníky a na širokých gumách si člověk mákne víc než na jednicích (navíc potřebuji spíše recovery..). V každém případě se dobře s Kokoskou oblečte, ať vám není zima. Start bych dal klidně trochu později, třeba 9:30 Mochov, to už bude skoro +0stC. Tam to bude proti větru, zpět snad po větru.

                0 0
                • Delkim  

                  A proč budeš brát plečku s blatníky, když má být krásně?

                  0 0
                  • milmat  

                    V zimě jezdím na zimáku, má to své dobré důvody (zimní boty, blatníky atd.). Člověk nikdy neví, kdy se objeví nějaké srač*y. Jednici budu připravovat na jaro a nechce se mi to teď řešit.

                    0 0
                    • Mikikuba  

                      +1

                      0 0
                      • Delkim  

                        Ty jedeš taky nebo jsi jen líná v únoru sundat blatníky a potřebuješ to odůvodnit? :)))

                        0 0
                        • Mikikuba  

                          Jasně že jedu. Ale pro mě jste fakt z ruky a upřímně radši jezdím sama. A ikdyž jsem trénovala tak prostě od listopadu do března byl zimák sluníčko nesluníčko sucho nesucho.Řešila jsem úplně jiny parametry než je průměr jízdy, množství kilometrů či jakej je důvod pro jednici. Nic sundavat nepotřebuju mám různá kola na vše co potřebuju…Kromě toho vás obdivuju že jezdíte skoro furt to samý a já ani tu východní část za Prahou nemusím.

                          0 0
                        • Honzis  

                          Příště si můžeš dát v 8 ráno sraz na jížu a dvoukilo do Ústí, abys vystřízlivěl -)

                          0 0
                • jecnak  

                  Tak 9:30?

                  0 0
            • kokoska.rokoska  

              Uf, to je teda dálka, 160+, tolik nejezdím ani autem, ale budiž.

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jeste ze tu nejsem.

        0 0
      • Reggie  

        Tento víkend mám rozumnou omluvu, jsem po nemoci :-)

        0 0
        • milmat  

          Tak když po nemoci, tak dorazíš, ne? Hrochovi to minule prospělo.

          0 0
          • Reggie  

            To vidím, dělá, že není doma :-)

            Ještě mi není nejlépe a 150km je dost, navíc nebezpečí bočáku před kterým se nejde moc schovat.

            0 0
            • milmat  

              Necháme tahat Delkima a Kokosku, snad pojedou rozumné tempo (200W). Nazpět to bude po větru a Kokoska tě hodí až do Prahy, ne?

              0 0
              • Delkim  

                Máš tam protimluv.

                Tahat a 200 W :)))

                0 0
                • Honzis  

                  Ty budeš tahat a v háku pojedou 200, co je na tom špatně? Sundat hrazdu se bere jako samozřejmost 

                  0 0
                  • Delkim  

                    Nebudu to hrotit, nevěděl jsem že se berou zimáci.

                    0 0
                    • Honzis  

                      Musíš najet 500km neb od nedělního večera to zas nepůjde, asi dlouho 

                      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Vzdyt jeste nebyla zima, caramba!

      0 0
    • milmat  

      Tak zítra Mochov 9.30.

      0 0
    • Jery01  

      Ahoj všem, je tu někdo kdo jezdí z Prahy (Malešice)? „nově“ jsem se přestěhoval na tenhle okraj a nevím kudy kam :)) navíc vidím, že jsou odjezdy z Mochova, to už je taky nějakej kilometr z Prahy… Např směr Říčany apod.

      0 0
      • Honzis  

        Se podívej spíš na diskuzi Vinohradských šlapek, odjezd z Jíža různými směry. Já jezdím z Malešic, ale jen z fachy.

        0 0
      • kokoska.rokoska  

        Já jezdím ze Žižkova, ale zítra nemůžu slíbit, že pojedu. Ale cesta je z Malešic snadná, pojedeš do ÚDH, Kyjí, H. Pocernic a pak pořád rovně až na kruhak před Mochovem a na něm doprava :-)

        0 0
        • Jery01  

          Zítra nemohu, ale někdy bych se rád přidal. A že bych tam netrefil se nebojím, spíš jde o ten nájezd kilometrů :)

          0 0
          • kokoska.rokoska  

            No prostě si k plánu přičteš 60, no. Aspoň na sraz dorazis dobře rozjetý, abys mohl celou cestu tahat, takže ti vyjetí do Prahy přijde vhod.

            0 0
    • BabbaJagga  

      Ahoj, můžete mi psm těch 200W převést na rychlost? My začátečníci bez wattmetru a cyklocompu se v tom tak neorientujeme, tak kdybych se rozhodl najít si nové kamarády, abych věděl, do čeho j(e)du :)

      0 0
      • kokoska.rokoska  

        Tak podle Stravy z minulé neděle bylo 160 W cca 36 km/h, takže prostým výpočtem 200 W = 45 km/h :-)

        https://www.strava.com/…/76038473276

        Ale neboj, s tajfunem v zádech, 200 W znamená pohodové kecací tempo.

        0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          Výkon roste s kvadrátem rychlosti :-/ Takže 250W pane kolego.

          0 0
          • milan.v  

            Tak to se tam už nikdy nikdo nový neobjeví… :-D

            0 0
          • kokoska.rokoska  

            Tak celkový aerodynamický odpor opravdu roste s kvadrátem rychlosti, ale jen když zůstává stejný čelní průřez a součinitel odporu vzduchu. A my se při rychlostech na čtyřicet z opatrnosti chytáme řídítek a okolo pětačtyřiceti mnohdy i dole v obloucích :-)

            Takže 45 km/h bude spíš těch 200 W: https://www.strava.com/…/41570195946

            0 0
            • R-A-D-I-U-S  

              Jenže si zapoměl na tu lineární část která je tam taky. Takže spíš to bude 270W. Ostatně to jsou údaje z aerodynamického tunelu.

              0 0
      • Honzis  

        se neboj, pokud umíš jezdit v háku, nebudeš mít problém, 27–30 průměr po rovině, není to úplně málo, ale před větrem se schováš a tahat nemusíš. No a když usoudíš, že to není pro tebe, tak se odpojíš, nevidím v tom problém.

        0 0
        • raw 4  

          To zní rozumně… Průměrnou lehce nad 30 mám… Ale 36 to už je jiná liga… Tak jeste potrenuju, rád bych s vámi někdy vyjel…

          0 0
          • Honzis  

            Sám 30 kou v zimě nejezdí kde kdo, v balíku ti to dá + 3 i víc km/h

            0 0
        • BabbaJagga  

          Všem díky za podporu, nakonec jsem stejně lehnul s nějakým virem, ale ani tak by to asi nedopadlo. Jak jsem psal, na silnici začínám a jízdu v háku jsem zatím neměl možnost vyzkoušet – na rozdíl od manželky, která ji dost úspěšně už léta praktikuje. Sám se sebou jsem se na podzim pohyboval někde okolo 28 km/h, tudíž skok na 36 se mi zdá docela velký, přestože v háku atd. K tomu ještě dost atypická postava na silničáře, při 174cm výšky mám hrudník 110cm, všichni mi v pubertě říkali, ať do sebe těch anabolik tolik necpu :D

          Ale vůbec vás nezatracuju :), zkusím ještě něco málo pojezdit a možná to nakonec klapne. Líbí se mi vaše motivace typu koláč v Rožďalovicích nebo Ondřejově, na to slyším.

          0 0
          • Delkim  

            Btw ten koláč není povinný, klidně můžeš mezitím kroužit venku, i tací se najdou :)))))

            0 0
      • Mickey Mouse  

        Pro vsechny tapajici ve Wattech Kilech a Kilometrech, http://bikecalculator.com/ jednoduchy programek co to vsechno spocita. Obvzlast dobre to funguje u kopcu, kdyz vis kolik W dokazes davat po danou dobu, je ti jasne ze pod kopec nebo Kom nema cenu vubec jezdit, kdyz chces dosahnout na solidni cas. Muzes si takhle projet vsechny segmenty, jak by jsi s danou formou dopadnul, aniz vstanes od kompu.

        Nebo naopak, kdyz nemas Wattak, si muzes ze svych casu a rychlosti spocitat kolik W jsi jel.

        0 0
        • jecnak  

          Pocital jsem si i za kolik zajedu nejaky silnicni ne moc hakovaci zavody a dost pekne to sedelo.

          0 0
    • jecnak  

      Nedele v 13:30 sraz Mochov. Smer Sazava.

      0 0
      • jecnak  

        Takova svizna predzvest jara. Jen ty zatacky ve stinu v lese zatim nic moc.

        0 0
        • milmat  

          Kromě společnosti bych ještě vyzvedl koláče U Sv. Ondřeje na Ondřejově. To pak jezdí samo, minimálně z Ondřejova dolů. Určitě se také zastavte!

          0 0
    • jecnak  

      O víkendu má být pěkně. Po dohodě s Milošem pojedem jeden den gravel. Vypadá to na neděli a tuto trasu

      0 0
    • milmat  

      Dnes byly i kopce, viz. foto :-)

      0 0
    • madik  

      Neplánuje se nějaká nerovinatá vyjízda? potřebuju přípravu na Toskánsko :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Milos propagator kopecku je pryc, ja jsem tu a nekam bych jel. Akorat musim rano na postu, tak treba na 10h.

        0 0
        • jecnak  

          Taky bych nekam jel. Zas teda smer Sazava?

          0 0
        • madik  

          To by mi vyhovovalo v 10h. Muzeme třeba dát i sraz trochu blíz k Praze? HP nebo Zeleneč třeba?

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ma byt hezky na jednice, kdyz vidim to odvazne klikani nekterych jedincu, tak co to natahnout mezi Blaniky? Tam se mi ty konciny libi. Cestou buchta v Ondrejove a pak rizek U Matousku v Kondraci, coz je instituce se kterou bych vas chtel seznamit.

            https://www.strava.com/routes/23998112

            0 0
            • madik  

              Vubec se mi to nelíbí, ale jsem určitě pro :D Moje nejdelší vyjíždka v tomhle roce byla 110 do Podebrad. Je potřeba se trochu oprašit :P

              0 0
            • jecnak  

              Budu v Mochove v 10. Kdbyby nekdo chtel, tak napiste, muzem se potkat v 9:30 na Benzine v Hornich Pocernicich.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                OK. Prosim natahni to do Garmina, za dalnici to z hlavy nedam. Snad jsem tu trasu procstil, strava ma nejak tendenci davat tam turisticke zkratky pesinkama, dik.

                0 0
                • jecnak  

                  Krome uplneho konce v Babickach je to ok. Stejne bych to tam ale natahnul jinak. Uvidime podle vetru.

                  0 0
                  • milmat  

                    Hlavně mu neměň ty řízky, se mnou minule dlouho nebavil :-)

                    0 0
            • kokoska.rokoska  

              No, mě by to dalo dvě kila. S tím se musím nejdřív smířit, takže neslibuji, uvidíme.

              0 0
            • Delkim  

              Aleš chtěl trénovat kopce, ne italskou rozežranost :))) To se nebude líbit ani kokoskovi :)

              0 0
              • madik  

                To je pravda, nicméně ty spálené kalorie je potřeba nějak taky doplnit :P Přemejšlim, že si večer uvařim pul kila rýžových dortíků :)

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Znovu opakuji, „rizek U Matousku v Kondraci, coz je instituce se kterou bych vas chtel seznamit.“

                  Uz jsem tam jednou natrasoval na vyjizdku s Milosem, ale ten jeste na posledni chvili nechal prerozmrdat trasu garminem, takze jsme malem skoncili hlady, a podnik u Matousku si tedy nezaslouzi.

                  Prikladam pro jistotu cviceni na porozumneni psanemu textu od Rakonovy Gabi.

                  P.S. On si pak Kokoska stezuje, ze mu po stovce doslo..

                  0 0
                  • R-A-D-I-U-S  

                    Jó, Kondrac, tam je to fain. Na nich je vidět, že mají k tomu jídlu dobrý vztah :-)

                    0 0
      • milan.v  

        Tak co, jak jste bojovali s větrem? ;o)

        Já dnes Slapy a myslel jsem si, že místy stojím…

        0 0
    • jecnak  

      Po dnesku a s ohledem na chystajici se uragan jen do Lyse na kafe a zpet. Na obed doma. Sraz v 9 Mochov.

      0 0
      • 01carbon  

        radeji pojedu s kolodejskyma duchodcema (kdyz nebude prset) ja ty dnesni cisla videl

        0 0
        • milan.v  

          Tak to se asi také někdy připojím k těm důchodcům, pač nejdříve časovku z Počernic do Mochova a pak jet brutální průměr za každé situace nedám… :o)

          Ty spojené akce s dortíky a další prima zastávky mě ale vždy lákají… :-D

          0 0
          • jecnak  

            To zkus treba zitra (po dnesku bude zitra urcite prijemne tempo) a uvidis.

            0 0
            • milan.v  

              Já už jsem bohužel rodinné náboje vystřílel dnešním švihem, zítra zvládnu tak maximálně večerní protažení na Zwiftu…

              Někdy se ale určitě přidám a zkusím uviset aspoň pár kiláků… :o)

              0 0
            • kokoska.rokoska  

              Jestli dorazím, nevím, (uvidíme, co zbytek rodiny), ale pokud ano, tempo bude rozhodně volné, lázeňské.

              0 0
              • jecnak  

                Nevim, cestou zpet mi teda tempo lazenske neprislo jako to, co jsme jeli, ale mozna se mi to zdalo. Garmin se krasne zasekl a ze opravdu nejedem z Brandysa krasnych konstantnich 21,6kmph, jsem zjistil az pred Pocernicemi.

                Cepice. https://www.decathlon.cz/…8569848.html

                0 0
                • kokoska.rokoska  

                  Díky za odkaz!

                  Z Brandysa to byl holý boj o přežití, aspoň pro mě. Děkuji za odtah!

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Tempo lazenske = srot do Podebrad. To jsou taky lazne, na srdce. Napadaji me take Lazne Jesenik, Preissnitz a jeho studene striky, z Drevcic do Zelence.

                  Ale me to probudilo, cely odpoledne jsem byl uzitecnej.

                  0 0
      • Delkim  

        Kdyby někdo zvažoval ty kopce, tak já asi dopoledne dám párkrát Vodslivy z Chocerad.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Aye aye.

        0 0
    • makaltom  

      nepostrádáte někdo placatý telefon Samsung? našel jsem ho za Čelákovice směr Mstětice.

      Kdo mi napíšete jaký typ a jaký futrál mohli bychom se domluvit příště.

      0 0
    • 01carbon  

      Kdyz nepojedu na vikend za rodicema tak bych jel zkontrolovat bledule do Mcel. Strade tankovka.

      0 0
    • jecnak  

      Zitra v 10 v Mochove. Klasika Podebradska.

      0 0
      • milmat  

        Těším se :-), budou jednice.

        0 0
        • 01carbon  

          zpatky si to naplanujte horem – brnknu – ze by jste me odtahli z milovic

          0 0
          • milmat  

            To jsem si přečetl až teď.. V každém případě to bylo dnes s blatníky a foukalo tak krásně, že jsme byli rádi doma :-)

            0 0
    • jecnak  

      Zitra sraz v 8:30 v Drevcicich. Zkontrolujem cukrarnu ve Msene.

      0 0
      • kokoska.rokoska  

        Budu tam.

        0 0
      • madik  

        Taky dorazím, ale bojím se Miloše. Bez blatníků bude trhat asfalt, tak snad uvisim :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Vecer uz vypadal pomerne odevzdanej :-)

          0 0
          • madik  

            Martin byl tak dost hotovej ke konci. Já padnul až doma, asi dvě hodiny jsem se válel v posteli po obědě :)

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Malo rizku :-) Milose asi probrala chut na pivo.

              0 0
              • kokoska.rokoska  

                Jj, absolutně mi to přestalo jet. A tos' ještě neviděl hitparádu na Jarově, kde už jsem i na rovině musel šmrdlat malou vpředu. Důvod tuším, ale před milovníky otvorů v kdysi živičném povrchu se ho neodvažuji vyslovit :-) A taky jsem se měl vyprdnout na ranní bazén…

                0 0
                • 01carbon  

                  já věděl že mam bejt raději nemocnej :)

                  0 0
                • madik  

                  aha jsis ještě ráno dával 2km motýlkem ani ani jses nepochlubil? :) Tak přiště něco pojídat po ceste a zbude ti síla ještě na pohodový půlmaratónek.

                  0 0
                  • Delkim  

                    Zrovna u Kokosky jsou ranní dva kiláky v bazénu v podstatě něco jako pro ostatní ranní káva :)))

                    0 0
                  • kokoska.rokoska  

                    Jíst nemůžu, jako každé jaro si musím zvykat na překonávání energetické krize silou vůle :-) V závodě to přijde taky, protože nelze jíst tolik, kolik spotřebováváš :-)

                    A motýlek? Tomu se zásadně vyhýbám, protože jako skoro neplavci mi přijde i pětadvacítka motýlkem dlouhá a náročná. Možná tak v ploutvích.

                    0 0
                    • madik  

                      Takže vlastně mise splněna, úplně jseš vyčerpal a silou vůle dojel domu :)

                      Já teda raději vytrvalost trénují s přísunem sacharidů, viz moje domácí rýžové dorticky :P

                      0 0
                      • milmat  

                        To já právě nemusím, jezdím na tuk, kterého vozím velké zásoby: 1 g bílkovin 4 kcal/17 kJ, 1 g sacharidů 4 kcal/17 kJ, 1 g tuků 9 kcal/38 kJ

                        0 0
                        • kokoska.rokoska  

                          Tuky hoří v plameni cukrů, abych tak parafrázoval Ondru Vojtěchovského. Navíc tuky lze použít pouze pro činnosti intenzity nevelké, pro závod (je-li hoden toho jména) rozhodně ne.

                          0 0
                          • Honzis  

                            Pokud nejedeš se Šlapkama v neděli z Jíža do Němec a zpět 250 

                            0 0
                      • kokoska.rokoska  

                        Přesně jak píšeš, mise splněna.

                        0 0
          • milmat  

            Další šrot jsem už nechtěl, ale někteří z vás byli hodně nevybouření. Garmin hlásil už před tím recovery 3.5 dne.

            0 0
            • Honzis  

              O důvod víc nevozit tepak nebo se aspoň nedívat na garmina

              0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Sobota jedem s Jecnakem priblizne smer Tynec nad Sazavou. Sraz 10h Nehvizdy u zvonice kostela.

      Nedele s Milosem smer Turnov, ca 150, jeste upresnime.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Závidím, já můžu nejdál tak do Watopie :-)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No davam tomu tak tejden nez Babis misto chystani luzek vyhlasi zakaz vychazeni. Dneska vecer jsme meli v planu odjizdet do Toscany. Jak to mate omezeny, v ramci vesnice?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hele v rámci vesnice jsem kolo nezkoušel (raději), pravidlo je, že v první řadě se máš zdržovat doma plus krátký vycházky. Pokud někam jdeš, tak pořád musíš mít u sebe vyplněný papír. Jsou tam i čtyři hlavní důvody díky kterým můžeš i mimo katastr obce, práce, doktor, návrat do bydliště a rodinný problém. Každou chvíli hlídkuje policie. Základní pokuta je 206,– Euro.

            0 0
            • milmat  

              Pěkné.. Těch 6 EUR je za co?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tyhle čísla mě taky fascinujou :-) ale takhle to tady maj. Jednou jsem platil 131,– :-D

                Teda pokuta byla 173,– ale když zaplatíš do pěti dnů, tak to vyšlo na těch 131,–

                0 0
            • Smazaný účet  

              Takže teoreticky na kole do práce můžeš? Nebo jak máš nařízeno se do práce dopravovat?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Teoreticky asi jo, ale nemám to jak vyzkoušet :-) Do práce auto nebo autobus. Hromadnou dopravu stejně můžeš využít pouze do práce a nebo k doktorovi.

                0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              no potes.

              0 0
      • madik  

        To zní zajímavě, přidal bych se.

        0 0
    • milmat  

      Tak na neděli jsem to trochu optimalizoval, start 10:00 Čelej nebo 10:15 Nehvizdy odbočka u zvonice. Pokud se někdo chcete přidat, dejte vědět. Hlavně svačinku s sebou!

      https://www.strava.com/routes/24380836

      0 0
      • jecnak  

        Na kousek se pridam.

        0 0
      • Reggie  

        Já nejedu, dnes celý den v práci a mám rýmku, opět.

        0 0
      • Honzis  

        Dneska pěkný, vítr sice občas štval a to kafe z plechovky na pangejtu nebylo nejlepší, ale hezké odpoledne na Sázavě! Na H.Kruty mi chyběly jen 3sec na KOM, to vědět, tak bych se asi radši poblil 

        0 0
    • Internaut  

      Grádo žije.

      0 0
    • milmat  

      Nové asfalty: z jevanského údolí na Černé Voděrady až po most u lesního hotelu, Mělník (Sázava).

      0 0
      • Honzis  

        ten sjezdík skrz Černé Voděrady do Jevanského je fakt luxus, dnes vyzkoušeno! Jo a tolik lidí jako dnes jsem snad ještě neviděl, neb Pražáci mají novej sport – dojet autem do lesa a venčit se …

        0 0
        • milan.v  

          Tak zrovna Voděradské Bučiny jsou napěchované lidmi snad permanentně…

          0 0
          • Honzis  

            ale obvykle ne v 17hod ve všední den, když minu snad 40lidí na 3km lesní asfaltky 0031 – žlutá od Tehovce ke Klokočné.

            0 0
            • milan.v  

              No jo, prostě můžou… Neboj, za půl roku už bude všechno zase při starém…

              0 0
    • Delkim  

      Měnili byste????? Asi 3k jenom…

      0 0
      • jecnak  

        A co by jsi s tim chtel delat jineho?

        0 0
      • Honzis  

        vyměnit a příště hustit na 7 :-D

        0 0
      • Honzis  

        můžu ti dát mý Contíky Grand Prix po 11800km, ty 3 by ještě možná daly :-D

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        S Janickou na telefonu jeste par stovek das :-)

        Ne vazne, vymen, to uz menim i ja. Jsem docela unesenej jak mi novy Vittorky Corsa (Control) drzej v zatackach a sexy vrnej ve vyssi rychlosti. Umi i tubeless, Jecnak rika ze mu galdy vydrzely dlouho.

        0 0
        • milmat  

          To spíš vypadá, že to Delkim někde pěkně zašlajfoval. Ale já bych to vyměnil taky. Za ty další 2–3 tis. km to nestojí za to. A to je vlastně velká výhoda oproti Vittorce – je výrazně levnějši a o málo lehčí.

          0 0
          • Delkim  

            Jj, vyměním.

            Jen mi přišlo jak vy všichni píšete co na tom najezdíte, že na to mám strašně málo, tak proto se ptám…

            0 0
            • Honzis  

              Nedávej 800w a vostrý brzdy , možná taky daň za měkčí směs , vždy je to něco za něco. Hold příště zkusit zase něco jiného, s tvým nájezdem už budeš v červnu vědět jestli to vydrželo, možná klidně dát dozadu něco víc odolného, aspoň nepojedeš 35 ale jen 34,8 avg 

              0 0
      • R-A-D-I-U-S  

        ..ten musí mít ukrutnou sílu…

        0 0
    • Internaut  

      Jedeš s tím do Itálie?

      0 0
      • jecnak  

        To neni vzorek to je dira. :-)

        Vse nej k svatku. Snad brzo na Gradu na Pilota.

        0 0
    • Internaut  

      V HoPo to bude veliký.

      Tome, drž se!

      https://www.facebook.com/…03760911653/

      0 0
      • 01carbon  

        to muselo bejt v zabloudilove veselo. diky

        0 0
      • milmat  

        A to máme za sebou teprve první týden v první vlně pandemie…

        0 0
        • jecnak  

          Nahodou, aspon se clovek donuti dodelat rozdelane veci.

          0 0
          • Internaut  

            Kdybys potřeboval pomoct, tak volej všechny letadla a helikoptéry z ČelejPýDý.

            0 0
            • jecnak  

              Vysilacka je prodana uz roky, tak jedine z okna. Litas?

              0 0
              • Internaut  

                Mám za sebou roční teoretické přezkoušení, ale potřebuju v dubnu absolvovat roční praktické prezkoušení. Ale do té doby mi platí to loňské. Takže pokud by Rachel Welch měla v HoPo potíže do dubna, rád přiletím. Když je dáma v potížích… Prostě volej čelejpýdý.

                0 0
                • jecnak  

                  Chtel jsem letos plachtaka, ale nakonec muzu byt vlastne rad, ze jsem to zas odlozil. Mohl bych se cvicit tak akorat na Flight Simulatoru.

                  Meli bychom udelat nejakou oslavu konce karanteny.

                  0 0
                  • Internaut  

                    Plachtař, co ho to baví má buď do 25 let nebo nad 50 let.

                    Všechno mezi tím je "festival promrdaného času"TM (není můj termín)

                    Dej se na ULL.

                    0 0
    • Internaut  

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Zitra selfie na Kozakove?

      0 0
    • milmat  

      Dálniční most z Benátek na Lysou/ St. Boleslav je opravdu zbouráný, dnes jsem to jel, bohužel, osobně zkontrolovat..

      0 0
      • Delkim  

        Na Lysou od Vestce/Přerov/Se­mice též silně před mostem odfrézováno a projet to včera nešlo.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Z druhe strany je to odfrezovane od krizovatky od kostomlatske silnice. Tahle pulka sla na silnicce ok. Pres most samotny byl semafor mezi odbockou do Lyse hned za mostem a odbockou k chatam na druhe strane. Smerem na Prerov zacinali frezovat fakt do hloubky, to bylo nekdy minuly vikend.

          0 0
          • milmat  

            Ale lepší na gravelu, bylo tam dost bordelu, měl jsme strach o své One Pro :-)

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        jj ja taky. Lze objet, u uzavery doleva a pres Kochanky, ale je to nahoru a dolu. Nebo v Kochankach spodem po sotce. VBenatkach se da projet od mostu jen napric na Lysou/Lipnik ta hlavni je zavrena u krizovatky na obe strany. Na MB lze radeji paralelni ulici, je to jen asi 500m a dal novy asfalt.

        0 0
    • milmat  

      ‼️‼️Vilémovo Pekařství & Koloniál – od pátku otevřeno‼️‼️

      0 0
      • BabbaJagga  

        Doufám, ze to mas ověřené, protože jestli tam z Tousene vytahnu manželku na kole a bude zavrino, tak zpátky asi pojede jako vdova.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Kounicke okenko 11–18 meli ceduli dneska. O kousek dal v Kounicich pizza jeste pred 19h.

        0 0
        • Delkim  

          U nás v pivovaru otevřeno stále, výdej s sebou. PETky pasují do košíků :)

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      O vikendu by se jely Flandry. Takze cas na tradicni Peklo- letos kazdy sam jako Tom Boonen v uniku. Doporucena trasa zde https://www.strava.com/routes/24769611.

      Bombonky jsou na km 6, 12, 15!, 20–27!, 37, 40, 44!-nezapomenout na kroužek městem a dolu druhou stranou nez jindy, 56–58!!, presne na 60.je pivovar, snad bude aspon do ruky. No a pak 65–70, 82–88 Milosovy Košátky, 95!! odbocka u kapličky v Hlavenci-100, 103 pavé ve Starý Boleslavi, 105, 108, no a zlatej hreb jako vždy na 117***

      Nejake reminiscence na lonsky rocnik zde a u spolubojovniku

      0 0
    • milmat  

      Pozor, v Lipanech od Borku zavřená cesta do 24.4. Dá se to ale přejít:

      0 0
    • Delkim  

      Včerejší Ondřejov, pro zajímavost a pro připomenutí, že je potřeba VŽDYCKY dávat maximální pozor a počítat i s tímhle!!!

      Sjezd na kostkách, 6–8% cca.

      Na začátku červené šipky jsem už dole viděl ze zatáčky vystrčené auto, jak pěkně stojí čeká. Ještě by mohl vyrazit a stihnout to, nikde nic NEJELO:

      Pokračuji v jízdě dalších několik vteřin, nic se neděje, auto čeká a já se blížím rychlostí kolem 45 km/h.

      V místě černé šipky se auto z ničeho nic ROZJELO!!!!! a zatočilo do mého směru vlevo. Řval jsem jako blázen, plné brzdy a ve chvíli míjení auta jsme byli na stejné úrovni, auto se o mne opřelo a asi půl vteřiny mi vlastně vytlačovalo ven ze silnice.

      Na mapce místo co je ta elipsa.

      Uvnitř sedělo několik dětí s rouškou, byl jsem na úrovni zadních dveří. Být tam patník nebo strom, dopadlo by to hodně zle......

      Auto ani nezpomalilo, nezastavilo, já zůstal ležet mezi nějakými keři.

      Až na nějaké odřeniny naštěstí v pořádku!!!!!!!!!

      Toho člověka nechápu, musel minimálně od těch vyděšených dětí vědět, že srazil cyklistu.......

      0 0
      • milan.v  

        Ku..a, to jsou lidi! :o/

        To byla nějaká ženská bez odhadu s dětmi, ne?

        Policii jsi asi nevolal, co?

        0 0
      • 01carbon  

        mladyho semlel domichavac betonu. kabinou mu vyrazil rodla a kdyz letel kotrmelce tak se v letu odrazel od zadnich tuplaku. kolo skrabla horni ramovka, mladej sanitou na vysetreni v nemocnici – ok ale pokrcenej byl dost a 1 mozna 2 tydny berle. – 3 tydny pred maturou (udelal). poldove to vysetrovali a po 1/2 roce spravni organ rozhodl bez moznosti odvolani ze na tom ma mladej 50% viny – nebyl svedek a tvrzeni proti tvrzeni. takze asi tak k absurdistanu ktery tady je. prihodilo se cca pred rokem.

        0 0
      • deekay  

        Hele, hlavne ze jsi v poradku. Tohle se pomerne bezne stava i kdyz jedu autem, proste lidi jsou mimo. A zvlast cyklista jde lehce „prehlednout“.

        Me zase dostal jeden jeden dedula s babkou v Dolnich Brezanech. Sunul jsem si to na CX od kruhaku do toho mirneho kopecka smer pisnice, zezadu me dojelo auto, trochu zpomalilo. Proti jely nake dalsi auta, tusim tak 2. Kdyz se priblizily k nam, tak dedek se rozhodl ze asi tech 5s nez prejedou cekat nebude a zacal predjizdet. A jelikoz nemel absolutne odhad (normalni ridic by se v klidu vesel), tak me trefil do lokte zrcatkem. Nesundal me, ale jak me trefil do brnavky, tak mi v tu chvili „odumrela“ leva ruka :) Zastavil sem, proklepaval ruku, kontroloval skody (roztrhnul mi dlouhy dres). Typek zastavil o kus dal, tak jsem nasedl a jednoruc jsem jel za nim, kdyz to videl vzal roha…

        0 0
      • šimlos  

        To mohlo dopadnout hodně špatně, pokud by tam byl třeba mostek a nebo patník jak píšeš.. Nepozorný řidič a ještě debil, nevšimnul si tě a potom se už bál zastavit, takže raději ujel. Jenže obávám se, že tohle prostě nikdo neodhadne, to je modelový příklad, bohužel.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Netusil jak jsi rychlej. Nebo te vubec nevidel. Pokud jsi mu neprastil do auta tak to nemusi ani vedet. A deti mu mozna v Choceradech rekly ze ten legracni pan delal kotrmelce.

        Pozdravuj andela straznyho a zapal mu svicku.

        0 0
      • ms82  

        Ty mas fakt smulu! Byl jsem tam o den driv, tam se ani neda brzdit :D Ale ridici ted maji slabsi obdobi. V utery jsem trikrat po sobe na Karline nedostal prednost protijedouciho, kdyz odbocovali vlevo. Minuly tyden jsem v Klecanech mel stesti, ze me zbrzdilo auto na retarderu trochu driv, protoze jinak bych jel pres 50, kdyz mi tam vjel ridic z prava z bocni. Takhle jsem vedel, ze z toho segment nebude a tusil jsem, ze mi to tam posle. Smykem k levemu okraji a krasne to vyslo.

        Tenhle tyden mam ale hodne smulu na Avie a navesy se sutrem. Uz jsem dostal trikrat do bryli, kdyz me zprasili na blizko a vitr to sfoukal na me. Asi by to mohli prikryt.

        0 0
    • Delkim  

      Tvl to je období…

      10 min stará fotka souseda, kolo na kaši, on je naštěstí v pořádku.

      Teď to řeší policie atd.

      Prý to udělal ten řidič naschvál.....

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tvl. Tak jestli fakt naschvál, tak doufám, že mu ten úmysl prokážou. Nechápu

        0 0
        • ms82  

          Neprokazou nic. Mne se policajti vysmali, kdyz jsem chtel, aby resili ****** s dodavkou, ktery na me v padesatce najel, ze jsem musel skocit do prikopu (bezel jsem a proti nemu, takze jsem ho videl).

          0 0
      • šimlos  

        No to je pěkný :-( Hlavně že je soused ok.

        0 0
      • Mikikuba  

        To jsem viděla. Jela okolo ale až po nehodě…Předek kola mi připadal OK…

        0 0
      • milan.v  

        Když toto vidím… :o(

        Ti řidiči jsou jak na drogách…

        0 0
        • Mikikuba  

          Blbý je, že vedle souběžně je úplně nová cyklostezka a mám takový blbý pocit, že cyklista má povinost ji použít pokud vede souběžně s komunikací. Čili se bude blbě domáhat nějakých náhrad…Prostě na silnici neměl v daném místě co dělat…Minimálně spoluvina.Dělám v Knaufu znám to tam velice dobře…Jestli nějak dokáže úmysl autobusákovi to bude hodně těžký. Jedině nějaký svědci přímý, ale přitíží mu že nebyl na cyklostezce.

          0 0
      • 01carbon  

        precti si co jsem psal. jestli nema prime svedky, kamerovy zaznam… tak nejspis smula (moc rad bych se pletl)

        0 0
      • Smazaný účet  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • ChuďasR1  

        Ty pyčo Tomáše je mi líto..... každopádně… už jsem to říkal i našem motorářském fóru… jezdí sice méně aut, ale lidi sou totálně MIŠUGE!! Jezděj jak kokoti, mindráky v sobě, vystrašenost, roušky přes půl hlavy… denně mám krizovky.. a to jak v autě tak na kole… na tom kole na mě troubí tak o 200% častěji než „normálně“ a to říkám, že jsem extrémně ohleduplnej cyklista… normálně si tuhle uměle vystrašenou dobu léčej na silnicích… o víkendu jsem byl na Šumavě… vzal jsem kolo do auta ráno dojel do Sušice a dal si okruh 140/2700m ( mimochodem totální petelice NIKDE NIKDO) a cestou domu autem jsem málem 2× boural.. pokaždý se na mě lepil někdo se sračkou v ceně průměrnýho kola a musel mě podjíždět v zatáčce apod… Chci říct, že je to teď na silnicích možná nebezpečnější než za „normálu“… dávejme na sebe bacha

        0 0
        • jecnak  

          Bohužel je to přesně, jak píšeš.

          0 0
        • babkanakole  

          Dost je dáno i tím, že teď řídí i ti, co by se normálně vozili vlakem nebo autobusem.

          Na jednu stranu se jim nedivím, na stranu druhou taky nejsem nadšená z toho, že mě na kole „na neviditelnou kreditku“ líznul chlápek, o kterém jsem přesvědčená, že mě absolutně neviděl a naposledy předtím vytáhl auto o dušičkách nebo o vánocích. Jel stále stejnou stopou a stále stejně rychle obec i mimo ni.

          A v autě je to podobné, taky člověk potkává (a potkával hned od začátku omezení) mnohem víc svátečních jezdců, kteří si ale svoji nevyježděnost nepřipouští, a navíc kolo jako dopravní prostředek neberou. Takže k tomu ještě mají pocit, že cyklista na silnici nemá v téhle chvíli co dělat. Že taky další část těch, co by normálně jeli autobusem sedla na kolo stejně jako oni do auta, to jim nedochází.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • jecnak  

      Zitra sraz v 9:30 v Mochove. Cil Podebrady.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ten Trutnov tam evidentně chybí :-D

        0 0
      • 01carbon  

        chapu že bude dlouhý víkend – ale co budete delat v nedeli – jsem zapomnel – Podebrady :-)

        0 0
        • Pebe  

          tak při průměru 20km/h a předpokladu startu ve čtvrtek po práci by ty Poděbrady na neděli vyjít mohly ;-)

          0 0
          • Reggie  

            Poděbrady jsou po cestě, přece někdo nebude extra vstávat kvůli nějakým 100km :-)

            0 0
      • Smazaný účet  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • raw 4  

        To je masakr motorovou pilou… Tolik nemá ani letos najeto…

        0 0
      • R-A-D-I-U-S  

        Moc daleko od hranic. To Vám jako „vyjížďku okolo ČR“ neuznám :-)

        0 0
    • milmat  

      Zítra = v neděli klasické kafe Poděbrady (pekárna, konzumace na vodotrysku). Start 9:00 Mochov. Dle počasí uvidíme, jestli to natáhneme spodem/horem nebo oběma.

      0 0
    • milmat  

      Sobota kafe Poděbrady, start 9:00 Mochov.

      0 0
    • Internaut  

      Dnešní ZDV.

      Btw. komorníci jsou do odvolání v nouzovém režimu a od 14 hod proplouvají jen na objednávku. Naštěstí ten brandýský je v poho a funguje telefonická dohoda. Danke sehr.

      0 0
    • milmat  

      Na zítra je v plánu řizek pod Blaníkem (Kondrac 57). Trasu ještě budu ladit, ale bude to něco okolo 150 km (doufám že snad méně), tempo dle účastníků. Zatím máme dohodnuty srazy: Nehvizdy 10:00 (křižovatka na Horoušany/zvonice), pak další sraz Hradešín 10:30 (křižovatka na Doubek).

      0 0
      • kokoska.rokoska  

        Pane Lorenc, ujedu to? Tj. na slabší kusy se čeká, nebo se jim nastupuje?

        0 0
      • ms82  

        Zvazuji. Je to tak na 5.5 hodiny jizdy a hodina obed? Nemas uz trasu?

        0 0
        • kokoska.rokoska  

          Jestli to bude jako v únoru 190 km/2500 vm, tak počítej vic, než 5,5 hod.

          0 0
        • madik  

          Snad se trasa zobrazí. Určitě přijeď, rádi te uvidíme.

          https://www.komoot.com/tour/r192576154?…

          0 0
          • milmat  

            Přesně tak. Martine a Martine, pojede se tak, aby nikdo neumřel/netrpěl, takže ne mne nahoře počkáte :-). Pokud pojedete, tak dejte vědět, na kterém místě se připojíte. Jinak jsem rád, že řízky přitahují. Doufám, že je dovezeme až do cíle :-)

            0 0
            • kokoska.rokoska  

              Já dorazím do Nehvizd. Kam přesně?

              Pojedu dokud zvládnu komfortne držet řídítka a pak se uvidí.

              0 0
            • ms82  

              Hradesin v 10:30. Rizek si asi nedam, ale neco si vyberu ;-)

              0 0
    • BabbaJagga  

      Ahoj, jen pro info, kdyby někdo z vás náhodou jel na kole po silnici z Lázni Tousene do Zap nebo Brandýsa, tak to lze, mostek sice zbourali, ale přes strouhu postavili provizorni dřevěnou lávku pro pěší.

      0 0
    • jecnak  

      Kdo by toho po dnesku nemel dost, muze si dat zitra kavu v Podebradech. Sraz v 9 v Touseni.

      0 0
    • JoeSverige  

      Zítra kafe Poděbrady fast And furious 9 Mochov.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Nedele Coffee espresso se šneky. 9 Mochov.

      Crew: Hippo the Grim Reaper, Milos the Shaved Gun Destroyer, Rakon Hakon aka JoeSverige the Systembolaget Monster

      Honzisi budes doma ze bychom vyzvedli kontraband?

      0 0
    • Salind  

      Ahoj, nepojedete v nedeli nekam (napr do Podebrad ;-) ) ?

      Par mesicu mi to na vikendove vyjizdky s vama moc nevychazelo. (jen jednou jsem behem viru nahodou potkal Hrocha u Lipan). Ale docela bych se s vama rad zase nekdy svezl :-) A podle predpovedi by nedele mela byt bez deste (snad)…

      0 0
      • jecnak  

        Jel bych. Jen tedy jen kdyz nebude lejt.

        0 0
        • kokoska.rokoska  

          Já bych za sucha taky jel. Ale mě Aladin ukazuje jediné suché okno zítra od sedmi do půl dvanácté, teď jsem se koukal.

          0 0
          • jecnak  

            Zitra rano vyjedu, jen to ale bude za mokra, takze s blatniky a bude tomu odpovidat i rychlost. Kdo by se chtel presto pridat, tak v 9 benzinka Benzina v Hornich Pocernicich Náchodská 9. Cil asi okruh pres Kostelec, Vsetat, Konetopy, Hlavenec a pres Tousen zpet. Na vic nebude cas, nez zas zacne cedit. Jestli bude rano i jen kapat, placnu budika a spim dal.

            0 0
          • Salind  

            www.in-počasí.cz/model/ (model GFS) a neděle suchá…

            Domluvíme, ještě zítra. Ale jinak vás vážně rád uvidím :-)

            0 0
          • Salind  

            Jak to zitra vidite?

            0 0
    • jecnak  

      Zitra v sobotu 27. jedeme do Msena. Sraz u fotbaloveho hriste v 9:30 v Kostelci nad Labem

      50°14'4.131"N, 14°35'28.783"E

      0 0
    • Reneqda  

      Ahoj chlapi. Nejedete zitra tradicni cafe podebrady. Muzu se pripadne pridat jeste s jednim partakem?

      0 0
    • jecnak  

      Zitra klasicke nedelni kafe v Podebradech. Sraz v 9 v Mochove nebo v 8:30 benzinka Benzina v Hornich Pocernicich.

      0 0
      • kokoska.rokoska  

        Budu v HP u Benziny.

        0 0
      • Salind  

        Přidám se. Jestli nezaspim ;-), budu v 9 v Mochove.

        0 0
      • Salind  

        Díky všem za vyjížďku :-)

        Pěkný překvápko ten peloton. Podle reakci tady jsem čekal tři, čtyři lidi.

        0 0
        • Delkim  

          Možná dneska i rekordní účast.

          0 0
          • dafe  

            Wow, úplně mě svrbi nohy, už dlouho jsem si neužil pořádný hák. Někdy se musím hecnout a pár km za vama uviset než chcipnu :)

            0 0
          • milmat  

            Účast nečekaná, sám jsem byl na startu zaskočen. Ale super. V tom balíku to jede, jen se člověk nesmí dostat na špic. To pak může i zabolet. Včerejší rozložení rychlosti v čase.

            0 0
          • Pikaču  

            Dost zajimava parta. Jeden tam je v skinsuitu na TT kolu( Delkim?) A vzadu se veze na fitness kole-rovná řídítka :)))

            0 0
          • milan.v  

            Kde byla ta zastávka na kafe a dortík?

            0 0
            • milmat  

              Klasicky na kolonádě v Poděbradech. Akorát nás bylo nějak více, tak jsme museli dát Shanti Shanti Café namísto Vilémova pekařství nebo Olivera.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • milmat  

      V sobotu rychlé kafe (jako že se moc nemůžeme zakecat). Start 9:30 Mochov, návrat 12:00 Čelej.

      0 0
    • milmat  

      Zítra sraz na mostě přes Labe v Toušeni ve 14:00. Další sraz a občerstvení v Pivovaru Lobeč v 16:00. Pak domů. Pokud se chcete připojit, dejte mi vědět. Plánovaná trasa asi takto: https://www.strava.com/…773480787836

      0 0
    • milmat  

      Zítra, tj. v sobotu Sázava. Trasa nějak takto: https://www.strava.com/…534159092526 .

      Sraz ještě ladíme, ale bude to trochu později na křižovatce v Hradešíně (u kříže). Čas 10:30 (nebo ještě lehce později).

      0 0
    • milmat  

      V neděli kafe Poděbrady, sraz Mochov 9.00.

      0 0
      • blaf  

        Prijdu se po dlouhé době podívat. Kam pojedete?

        0 0
        • milmat  

          Asi dáme Vilémovo pekařství nebo Oliver. Budeme tam 10–10:30, záleží, kudy ráno pojedeme.

          0 0
    • Internaut  

      Pro Hrocha…

      0 0
    • milmat  

      V sobotu Koko s obědem v Pivovaru Lobeč ve 13:00. Start Toušeň lávka přes Labe sobota v 10:30. Trasa zde: https://www.strava.com/…773480787836 . Tempo dle osazení peletonu, ale není kam spěchat. Ideálně dejte vědět, kdo se připojíte.

      0 0
    • milmat  

      V neděli kafe Poděbrady, start 9:00 Mochov.

      0 0
    • milmat  

      Neděle kafe, Mochov 9.00.

      0 0
    • jecnak  

      Kdo by se chtel pridat, tak 9 Mochov smer Podebrady. Nebude-li prset. Pianko.

      0 0
    • milmat  

      V neděli kafe Poděbrady, start 9:00 Mochov hotel.

      0 0
    • Internaut  

      Tome, díky za oživení šviháka. :)

      0 0
      • milmat  

        Tak jej přijeď ukázat, já už ani nevím, jak vypadáte :-)

        0 0
    • jecnak  

      Zitra sraz v 10 v Mochove. Kafe v Podebradech, respektive jedem do Podebrad a kafe asi v Nymburce, neb v Podebradech je nejaky festak.

      0 0
    • milmat  

      V neděli klasické kafe Poděbrady, sraz 9.00 Mochov u hotelu. Bude klidné tempo.

      0 0
    • milmat  

      V neděli se jedeme podívat na CX Holé Vrchy. Start 11:00 Mochov, koláček v Rožďalovících, CX a návrat domů. Trasa nějak takto: https://mapy.cz/s/kabajadama .

      0 0
    • milmat  

      V neděli, nebude-li pršet, dáme koláček v Rožďalovicích a kafé taky bude. Sraz Mochov 10:00 hotel, trasa: https://mapy.cz/s/mefugafodu . Počasí by mělo být na jednice, akorát bude chladněji.

      0 0
    • Delkim  

      Nechce někdo na svižný bajk zítra dopol/poledne?

      Naklikal bych bez_bahno trasu. Mám s tím teď docela zkušenosti :)

      0 0
    • Delkim  

      Zítra ve 12 bajk z Úval.

      https://strava.app.link/2eLjdhYfFab

      0 0
    • jecnak  

      Kdyby chtel nekdo silnici, tak zitra v 10 sraz v Brandyse na moste pres Labe. Jedem neco do kila pres nejakou cukrarnu – Lysa ci Benatky.

      0 0
    • Delkim  

      Tak jsem po 14 dnech na bajku sednul na silničku a málem se to sakra nevyplatilo.......

      Oblečení – žluté návleky na ruce, žluté rukavice, žluté návleky na tretry, bílá helma, silná (nově vozím!) blikačka vpředu.

      Místo činu: křižovatka Mukařov/Žernovka, naprosto přehledná a jasná křižovatka!!!

      Jedu za nějakým obyč nízkým autem, odstup cca. 10 metrů. Blížíme se ke křižovatce a z pravé strany tam čeká z vedlejší nějaký běžný osobák.

      Auto přede mnou normálně projíždí křižovatkou rovně a ve chvíli, kdy já začínám míjet předek stojícího auto z vedlejší, tak to auto se rozjede a zatáčí mým směrem. Kdybych zabrzdil, mám ho rovnou v sobě. Udělel jsem nějakou zázračnou vlnku a auto minulo moje zadní kolo tak o centimetr, takhle těsně to bylo. Samozřejmě následně odfrčelo pryč…

      Karma je mrcha, takže začala stíhací jízdy a asi o 3 km dál jsem auto našel ve dvoře, kde se kupují jablka.

      Pán tak 70 let, jeho paní to samé. Začal jsem na něj řvát, jestli je jeho koníček zabíjet cyklisty nebo tak něco, holt jsem se neudržel.

      Oba moc dobře věděli, že mne málem srazili. Přiznali to. A jejich argument/omlu­va/výmluva???

      Že prý proč se rozčiluji, že se pán rozhlédl a že mne NEVIDĚL!!!!!

      Takže, opět opakuji už po incidentu z jara ve sjezdu v Ondřejově, bacha na ty vedlejší, i když tam někdo stojí a čeká a vy si myslíte, že to tam nepošle zrovna ve chvíli, kdy budete projíždět!!!!!!!

      0 0
      • milmat  

        To se samozřejmě může stát každému, bohužel. Stejně jako v autě musíš myslet i za ty okolo…

        Asi dobrý důvod kromě radaru blikajícího dozadu vozit i přední blikačku ve dne.

        0 0
        • Delkim  

          kamarád vozí přes den zapnuté na 2/3 výkon klasické světlo co používá i v noci a prý to dost pomůže

          žádná blikačka, pořádný světlo

          0 0
          • Honzis  

            Ale já bych teda nechtěl být ověšený jak vánoční stromek a blikat jako Las Vegas abych mohl vyjet … Dřív se nesvítilo vůbec ani auta a neni to tak dávno. Spíš to byla prostě smůla, když jdu běhat ve dne po silnici tak taky nemam s sebou lampu 1000lumen

            0 0
            • Delkim  

              Honzo já vím, jenže všechno se mění a asi se musíme přizpůsobit, těch starších řidičů je a BUDE čím dál víc!!!!! Bohužel.......

              0 0
      • Honzis  

        Smutný příběh ale tohle si člověk nesmí připouštět, jinak by u Prahy skoro nevyjel. Bohužel reakce a přehled důchodců mnohdy nebývají odpovídající nynějšímu provozu -(

        0 0
      • 01carbon  

        no boooze vo jednoho cyklistu mene :) po podobnych prihodach a hlavne po tom co se stalo mlademu a naslednem postupu organu jsem ostrazity az paranoidni. Tenhle mod vypinam akorat kdyz jedu s Milosem (peklo)

        0 0
      • R-A-D-I-U-S  

        A já se chtěl zeptat jestli ses na MTB moc nezabahnil (o čemž pochybuji) a Ty takhle ;-) No, tak šťastné narozeniny přeju.

        0 0
      • babkanakole  

        Blahopřeji, že jsi to ustál ve zdraví.

        Že tě někdo přehlídne, to se stane. Obávám se, že denní blikačka to nevyřeší, některá auta mají slušné slepé úhly, kam se vejde pomalu kamion.

        Horší na tom je, že si dotyčný nepřipustí, že i když neviděl, je to jeho průšvih, a minimálně v budoucnu s tím musí počítat.

        Taky už jsem přehlídla auto, co se mi schovalo za sloupek, notabene při vyjíždění ze stopky. Naštěstí se nestalo nic, dotyčný dupnul na brzdu a určitě si pomyslel něco o slepici za volantem. Jenže od té doby si na to dávám sakra bacha, a za volantem se kroutím jak žížala, abych zkontrolovala, že za tím sloupkem fakt nic není.

        0 0
        • milmat  

          Slepé úhly a různé sloupky to komplikují. Ale pořádná blikačka může pomoci, ale samozřejmě to není 100%. Já už tak jezdím rok a myslím, že jsem lépe vidět něž bez blikačky (přední denní).

          0 0
          • Delkim  

            Miloši co vozíš jako „pořádnou“ blikačku? Klasické noční světlo zapnuté na blikání? O tom uvažuji!

            0 0
            • 01carbon  

              Nevím jestli Bontrager co vozí Miloš svítí i do stran jako UT800 od garminu – ten má malé plošky kterými svítí i do stran. Bontrager i UT800 se nechají jako svetla ovladat z Garminu. V dennim automatickem rezimu UT800 bliká trochu nepravidelne a je hodne videt. Vecer kdyz je sero nebo tma tak mě osobně to blikání vadí takže to prepinam na svicení a na riditka vetsinou dam jeste maleho blikaciho Knoga.

              Sice si nedelam iluze, že UT800 je do stran super videt, ale lepsí než nic.

              Jenom doporučení – kdyby se neco komukoliv stalo, tak 1. svedky. Mladej sel do správního a výsledkem bylo vina 50:50 a bylo by to tak i kdyby ho odvezla cerna sanita – se pretlacoval s nakladakem. Pokud není zaznam nebo svedek (oba samo tvrdi ja nic to ten druhej) tak spravni rozhodne ze za to mohou oba – konzultováno jeste jinde a je to tak. Proste cyklista je na silnici lovnou zveri. V Tvem pripade by asi ta hlavni-vedlejsi byla vina jasna, ale dolamanej muzes mit 100× pravdu a je ti to prd platne.

              0 0
              • Honzis  

                U silničky je dost problém, že jezdec a řidítka skoro vždy stíní světlu, vynesení dolů pod oblouky je asi dobré, ale stejně to pak z jistého úhlu kryje dolní část oblouků, brzdová páka, při umístění k představci to stíní člověk sám rukou na dualech. široký úhel a silná blikačka je asi dobré řešení, ale určitě to nezabrání tomu, aby někdo mohl tvrdit i tak, že tě neviděl. Občas se mi stalo že jsem jel potmě, proti mně chodec správně vlevo, reflex proužek nějaký měl, ale já zrovna pil nebo koukl do strany a pak to bylo těsné, neb zase nemám světlo nastavené abych viděl na 100m daleko.

                0 0
            • milmat  

              Přesně tak. Inspiroval mne Ječňák, co už dlouho vozí Garmin UT800. Já jsem šel do Bontrager Ion Pro RT (1300 lm, levnější než Garmin) na zimu a v létě vozím Bontrager Ion 200 RT Front (200 lm) . Obojí se dá ovládat z Garminu. Oproti UT800 to nemá možnost update firmware, adaptivní optiku a horší snímač světla, který reaguje zbytečně dřív). Funguje to celkem spolehlivě, sem tam chvíli trvá, než sestaví Garmin Light Network. Obojí mám ne Garmin držáku nebo na Blendr (pouze pro Bontrager představce) držáku. Ten Blendr je velmi elegantní, nezabírá žádné místo na beranech, ale je to integrované do představce. Už jsem viděl i jiné řešení, ale nevím přesně, jestli to bylo u Enve/FSA?. Obě světla vydrží blikat o hodně déle, než já vydržím na kole.To dřív odejde radar. I to malé se dá použít na nouzový dojezd. Ve dne jsou obě světla vidět velmi dobře. Určitě existují i další světla, prober to s naším odborníkem na světla, až pojede zase na biky. Pokud máš ale vše od Garminu, tak bych šel do UT800 + ten jejich kombinovaný držák na světlo.

              0 0
              • 01carbon  

                myslim ze intenzitu svetla reguluje snimac osvetleni v edge, nikoliv svetlo

                0 0
                • jecnak  

                  Je to tak. Byt pry ve svetle ten snimac je take, jen ho zatim nepouzivaj. Mel slouzit k automatickemu prepinani dalkove/tlumene pri jizde na silnici.

                  0 0
                  • milmat  

                    Tak jsem to vyzkoušel a je to tak. Jen přední Bontrager se přepíná na noční režim výrazně dříve než radar. Jak to máš ty u předního světla? Přepnou se na noční režim automaticky současně?

                    0 0
      • milan.v  

        Uf…

        Mě takto málem na jaře srazil mladý chobůtek lehce přes dvacet, co vystrkoval nos z vedlejší tak dlouho, až se rozhodl jet, vůbec neodhadl, že tam dupu skoro padesát a přestože nic přede mnou nejelo, jel… Naštěstí jsem si ho všiml, začal chvíli předtím gestikulovat, asi nějaký záchvěv, takže to mě zachránilo, že na to zase šlápl, zabrzdil na místě a já to vzal myškou před autem… Sjížděl jsem od Počernického pivovaru kolem toho zámku pod viadukt, hned před ním je napravo ta vedlejší…

        0 0
    • Internaut  

      Ein kosa.

      0 0
    • Delkim  

      btw

      Tak jsem po vyzkoušení několika variant nasadil denní blikačku Moon Nebula a za mne OK! Bliká parádně, lze libovolně natočit/naklopit, výdrž na 400 lm blikance asi 19 hodin a ještě v alze měli 20% slevu.

      0 0
      • milan.v  

        To je tato?

        https://www.alza.cz/…d5685146.htm

        0 0
        • Delkim  

          Ano! Dávám i na bike.

          To nastavení sklonu je super, nikoho neprudíš vyloženě do ksichtu.

          Honzis potvrdí, taky pořídil.

          0 0
      • milmat  

        Tak teď tě už snad uvidí lépe :-). Ve tmě je to OK, jen jednou se mi stalo, že nějakému debilovi se zdálo, že svítím moc, tak mne chvíli blikal, zapínal dálkové (xenon/led) a pak chtěl jako zajet. A to jsem svítil na 2. nejnižší stupeň, tuším 400lm. Hold někteří jsou magoři. Ostatní auta s tím problém neměla…

        Zkoušel jsem výdrž Bontrageru po roce a naplno (1300lm) to svítilo namísto 90 minut přes 2 hodiny. Jestli šel výkon dolů, to jsem neměřil. Jen ta délka nabíjení je dlouhá – 7 hodin. Takže za mne dobrá alternativa světla s ANT+.

        Papírově to má: 1 300 lumenů 1,5 hod., 800 lumenů – 3 hod., 400 lumenů – 6 hodin, noční blikačka – 26 hodin, denní blikačka – 22 hodin

        0 0
        • Honzis  

          Potvrzuju, že tvoje, stejně jako Ječňáka (i jiných) denní blikání je vidět víc než dostatečně. Na noční jízdu po silnici stačí bohatě 200–400 pokud člověk nejede nějakou řežbu ve sjezdu. V mlze toho moc nepomůže, ale to je lepší nejet. Já se trochu bojím toho až budou jezdit důchodci v rouškách a zapotí se jim brýle v autě :-(

          0 0
          • jecnak  

            Protoze denni blikani u Garminu je 700lm

            0 0
            • milmat  

              Bontrager bliká méně lm, jestli to mají správně v manuálu…

              0 0
            • Kubajsu  

              To je nějak špatně, ne? Noční blikání 100–300 výdrž baterie 6h., denní 700 a výdrž 25h.?

              0 0
              • jecnak  

                Není, night flash není on/off režim, ale pozvolné pulzování řekněme z 50% do 100%.

                0 0
              • Honzis  

                to denní je silný krátký záblesk v delším intervalu proto delší výdrž bych řekl. To Milošovo světlo i (blbej) Knog (40–80lm) ale bliká podle mě dost

                0 0
    • Delkim  

      Hrochu, věda si tě žádá!!!!!!! :)))

      https://www.bike-forum.cz/…inaci-arsenu

      0 0
    • Internaut  

      V zemi krále Miroslava. Pivčo, svařák & poblivka.

      0 0
    • Internaut  

      Pozdravy z paralelniho kosmiru.

      0 0
    • jecnak  

      kofeinuchtivy zavislaci jedou pro zmenu do Podebrad. Sraz dnes ve 13h v Mochove.

      0 0
    • milmat  

      Nedělní kafe, Mochov 9:00.

      0 0
    • jecnak  

      Dneska v lese na namrzle zule mi nejak doslo, ze jaro uz fakt neni :-)

      0 0
    • Internaut  

      Čumím na zprávy a zahlédl mediální hvězdu na ledu.

      Události cca 19h28m

      0 0
    • Internaut  

      0 0
    • Delkim  

      Mám dva dotazy, třeba budete vědět nějaký tip.

      1. V neděli jsem chtěl do sněhu někde v okolí vzít bike a poprvé to zkusit jaké to je.

      Bylo mi záhy vysvětleno, že když napadne sníh, tak moje oblíbené trasy jako Bučiny, Mikešova cesta a pod. jsou v obležení lidí a rodin na běžkách a počty motajících se osob jsou vyšší než v létě…

      Máte někdo nějaký tip kam na bajku vyrazit a nedostat hůlkou přes záda? :)))

      1. V sobotu jsme s manželkou konečně přes den bez holek, chceme jít někam na výlet, 10–15–20 km. Zase podobný problém jako v bodu jedna, nechceme se někde motat mezi běžkaře. Klasická Sněžka je mimo, tam jsme letos už byli. V záloze máme Milešovku. Nějaký tip?
      0 0
      • 01carbon  

        Na Milesovku se necha dojit z Teplic po cervené to je 17km ale je voser s cestou zpet nebo 2× auto. Odhaduji ze na tehle ceste nebude ani noha, samotná Milesofka lidi budou a možná i dost. Jestli pojedete na Milesofku tak se zastavte v Bílinka-Rezny ujezd a vybehnete na Borec – ted o vikendu bude ten kopec spravne fungovat :-) a bude TO poznat.

        0 0
        • Delkim  

          jj, ten Boreč, na to jsem včera na webu koukal, to vypadá super :)

          dostal jsem tip ještě z Bílé Třemešné na Zvičinu

          0 0
      • jecnak  

        Bučiny v obležení nebudou, neb v lese není dost sněhu. Za humny máš celý Klánovičák, ten je teď na bajka pro začátečníka ideální.

        0 0
        • Navram  

          Nevím, jaká je situace v Bučinách, ale včera jsem byl na běžkách v okolí Klokočné a sněhu bylo dost i v lese. A to tak, že bych tam s bajkem nejel. Navíc tu teď po ránu ještě vydatně sněžilo. Ty Klánovice mi na kolo taky přijdou dostačující.

          0 0
      • Navram  

        Boreč a obecně Středohoří je super, jen bych si s sebou na kopec typu MIlešovka vzal nějaké nesmeky. Kolega tam byl před týdnem a prý to bylo totálně uklouzané a lidi padali jak hrušky.

        Pokud nepotřebuješ jet o víkendu vyloženě na nějaký kopec, tak bych doporučil Kokořínsko, máš to kousek a v zimě ty skály mají svoje kouzlo.

        0 0
      • Pennywise  

        Z Úštěku na Helfenburk, dále po Skalecké cestě (není turistická) na Kalvárii. Nádherná trasa zcela bez lidí. Minulý týden jsem šel z Blíževedel přes Hvězdu na Vlhošť a opět téměř bez lidí. Jsou to nádherná místa.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Pozde ale postrehy- jak se nemuze nikam a za hranice vubec ne, tak lidi jezdej po Cechach. Jak je to aspon trochu proflaknuty misto, je plny lidi. Krkonose Jizerky Milesovka Rip Blanik zapomen. Na Vojenskych Brdech o vikendu Praha, Tok, Padrte plno ale na Korune ani noha. Tak bych pichnul prst do mapy nekde kde jsou lesy…

        0 0
        • Delkim  

          Jj, mám Hrochu bohužel stejnou zkušenost…

          0 0
        • milmat  

          O víkendu to bylo dobré i okolo baráku: lesy u Káraného, St. Boleslavi, Lhota, Košátecký les (tam jsem teď nebyl), Greenway Jizera, Svatojakubská – Žitavská cesta. Někde byly ojedinělé stopy, tak ty jsem se snažil neničit. Bohužel se to dá jezdit jen za mrazu nebo sucha. Ještě dobré jsou i lesy u Přerova a Kérsko.

          Ale musím uznat, že ten bike je dobré rozptýlení, speciálně teď v zimě na sněhu. Tak uvidím, jak mne to chytne i v létě :-)

          0 0
    • Delkim  

      Na sobotu zase v plánu pěší výlet, tentokrát komplet s holkama.

      Ten Úštěk by teď šel? Sníh asi nebude, to spíš bahno :(

      Potřebuju ať se holky pořádně provětrají, tohle domácí učení atd. je peklo.....

      https://mapy.cz/s/danosodafa

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.