Vidlice na Stumpjumper FSR comp carbon 2016

30 nepřečtených
  • mrazik62

    Ahoj, chtěl bych na svém kole vyměnit vidlici za lepší a pevnější.

    Jedná se o Stumpjumper FSR comp carbon 2016, na kterém mám Revelation 140mm, 32mm nohy.

    Tady v testu je i geometrie kola.

    https://mtbs.cz/…ike-technika#…

    Byla by vhodná třeba Lyrik 150mm, případně i 160mm?

    A jaky zvolit offset? Jak se změní geometrie kola v praxi na jízdních vlastnostech?

    0 0
    • novas752  

      Nepíšeš jak velký na ní máš prasátko. :)

      150 bych se vůbec nebál, 160 imho už neni vzhledem ke zbytku kola potřeba. Trochu to podkopne hlavu (cca co 1cm to 0,5°), zvýší řídítka (dá se řešit změnou nastavení kokpitu nebo výměnou předatavce), maličko zkrátí Reach ale zároveň položí sedlový úhel (sedlo více za středem, lze kompenzovat posunem sedla o chluo dopředu) a taky zvedne středové složení (zmenší BB drop). V praxi to bude trochu lépe žrát nerovnosti při rychlé jízdě, bude to v rychlosti stabilnější, ale trošičku hůř to pojede v prudkých kopcích.

      A pak vliv vidlice jako takové – tužší, citlivější, lepší tlumič.

      0 0
      • ceo  

        To všechno platí staticky. Dynamicky na 150 dá větší sag a bude na tom stejně.

        Řešim výměnu stejné vidlice.

        Offset original bude velmi pravděpodobně 51. Pokud by použil 42, dostane se osa o asi 9 mm ke středu. Chce se to podívat jestli nebude kolo kolidovat s rámem.

        0 0
      • mrazik62  

        Prasátko neřeším :-) ale moje žena jó, takže lepší když nic neví :-)))

        Zbytečně utrácet taky nechci, takže fox ne, ale Lyrik Ultimate Charger2.1 RC2 by asi byla dobrá volba. Čtu tady na něj jenom chválu, docela mě i překvapilo, že jsou ruce méně unavené z rozbitých trailů.

        Žádné závody nejezdím, neměřím ani tepy, waty a km. Jezdím pro radost, většinou po lesních cestách. Když si někdy dám ale traily a k tomu několikametrové skoky, tak ta vidlice je nic moc. Techniku nemám kdoví jakou a tak potřebuju aby mě to kolo odpustilo třeba tvrdší dopad. Nejsem žádný mladík (57) a tu jízdu si chci užívat. Pády v našem věku už víc bolí :-(

        Synovi jsme teď koupili toto endurko a když porovnám jeho FOX36 a mojí Relevation (32mm), tak mi ta moje připadá jako párátka.

        https://www.bike-discount.de/….0-hd-799582

        Pocitově už jenom jízda po schodech nebo postavení na přední kolo je úplně někde jinde na jeho a mojem kole.

        Ještě dotaz k tlumiči, který mám na kole – jde u něj jednoduše zvětšit progrese? Je to FOX Float CTD evolution.

        0 0
      • mrazik62  

        Rozhodl jsem se pro Lyrika 150mm/51mm offset. Je lepší na trailové kolo vybrat levnější RCT3 charger nebo dražší Ultimate Charger 2.1 RC2?

        Jde mi o přitvrzení vidlice za jízdy (stačí přidat lsc?). Jinak ten druhý je určitě lépe nastavitelný (kopání do rukou, …).

        0 0
    • jeniiiik  

      Na hliníkové verzi jsem vozil 160mm a bylo to v pohodě. Offset tehdy byl jen 51.

      0 0
      • mrazik62  

        Jaký jsi cítil rozdíl chování kola proti původní vidlici?

        0 0
        • jeniiiik  

          Větší zdvih, menší bomby do ruk. Měnil jsem zároveň představec za 50mm a širší řidítka. Tak zbytek udělal kokpit.

          Já měl už původní vidlici zvednutou na 150. Když jsem bral novou, vzal jsem rovnou 160mm. Tak těžko porovnávat.

          0 0
    • embi  

      Zbytecne vyhodis penize, nedaval takovou raketu. Vzal bych Pike / Durolux / Auron.

      https://www.bike24.de/1.php?…

      0 0
      • mrazik62  

        Nejsem zvyklý vyhazovat peníze ale proč si tam nedat to nejlepší? Podle různých příspěvků je lyrik ultimate 2.1 trošku jinde než to co doporučuješ.

        0 0
        • novas752  

          Kolik vážíš?

          0 0
          • mrazik62  

            75 kg, nejezdím čistě a tak potřebuji aby mě někdy podržela.

            0 0
            • novas752  

              No pro mně za mně. Já mám aktuálně Pike 160mm a nemám s podobnou váhou pocit, že by mě vidlice někde nepodržela. Kamarád měl dřív Revelation 140 ročník asi 2015 a Pike je znatelně tužší. Ten Lyrik mi prostě už nesedne ke zbytku kola. Já být tebou beru Pike RCT3. Snad jedině že bys koupil Lyrika v topu a za nějakej rok až dva k němu „dokoupil“ adekvátní kolo. :)

              0 0
              • mrazik62  

                Pike jsem původně zamýšlel, ale dost se tady haněl, tak jsem myslel spíš lyrik. Tužší bude proti 32 revelation určitě každá vidlice 35–36mm, ale jde mi i o pružení-tlumení a zátěž rukou. Jinak zadní tlumič by šel určitě taky časem upgradovat.

                0 0
                • novas752  

                  Jako když na to máš, proč ne žejo, proč si tu radost neudělat. Ale vzhledem k tomu kolu – geometrii – si prostě myslim že je Lyrik zbytečnej. A ohledně toho tlumení – i základní Charger RC je proti tomu MotionControlu v Revelation fakt velkej posun, RCT3 pak v některých situacích ještě o dost větší. Na Lyrikovi RC2 jsem teda nejel, ale pro to kolo to musí být prostě overkill vidlice, to je vidle která patří na nový Enduro, ani na novej Stumpjumper Sworks se Lyrik nemontuje a to je kolo o dost agresivněji postavené i laděné než ten tvuj.

                  Jinak řečeno, jestli dokážeš využít přednosti Lyriku oproti Piku, rovnou se můžeš se vší vážností dívat i po novém kole na takovou jízdu stavěném.

                  0 0
                  • mrazik62  

                    Díky za názor, vidlice ještě není objednaná tak o tom rád ještě popřemýšlím.

                    0 0
                    • mrazik62  

                      Myslíš že bude pocitově rozdíl mezi Pike Ultimate Charger 2.1 RC2 Debon Air a Lyrik Ultimate Charger 2.1 RC2 Debon Air oboje na 150mm? Rozdíl ceny je asi 3 tisíce, ten bych neřešil.

                      0 0
                      • wilda81  

                        Chtěl jsi vidlici se zamykáním, abys moc neutratil a skončíš u top modelu, jestli se nepletu bez zamykání, za raketu. :)

                        0 0
                        • mrazik62  

                          Nikde jsem nepsal, že nechci moc utratit, jen nechci utrácet zbytečně. A to zamykání nemusí být vyloženě nutné, stačí přitvrdit při normálním ježdění po polňačkách.

                          0 0
                      • filous  

                        Pokud premejslis o takovém upgrade – top enduro vidlice, začal bych bejt tebou nejdřív rámem. To co mas je dnes už podprůměrnej trailovej rám. Prodej kolo a kup kolo, min vykrvacis a pocit bude 10× lepší.

                        0 0
                        • mrazik62  

                          Kolo jsem dostal k 55. narozeninám od manželky. Prodej celého kola nepřipadá v úvahu. Tak ho aspoň tuním pro svoje potřeby. To zatím prochází :-)

                          A to zamykání vidlice není úplně nutné. Přitvrdit se dá pootočením lsc.

                          0 0
                          • novas752  

                            :) Šel bych do toho Piku. Jestli RCT3 nebo RC2 nechám na ostatních. Ale i ten RCT3 bude velký posun ve „výkonu“ tlumení a taky má páčku se třema polohama toho vysněného „zamykání“.

                            0 0
                            • mrazik62  

                              Ty modely ultimate = charger 2.1 bych volil kvůli výborným recenzím, jestli se jim dá vůbec věřit.

                              0 0
                        • mrazik62  

                          Ještě jedno plus pro lyrik – pokud zničím rám, tak upgrade na nový rám bude lepší, včetně možnosti zvýšit zdvih na 160–170mm, což pike neumožní.

                          0 0
                          • kubad  

                            Pike 160mm umožní

                            v top verzi to chodí +/- stejně, a je jen na tobě jestli si ten rozdíl v ceně omluvíš

                            0 0
                          • wilda81  

                            Vem rovnou Boxxera.

                            0 0
                          • novas752  

                            Ty ho prostě chceš, co? :-)

                            Je to tak jak píšeš no. Neni tam imho žádné výrazné mínus (kromě ceny a maličko větší váhy) Ale v 55+ připouštět 170mm zdvihy, to klobouček.

                            0 0
                            • mrazik62  

                              Zdraví zatím funguje, tak jenom musím pořídit lepší chrániče, aby ty pády tak nebolely :-)

                              0 0
        • embi  

          Protoze mas stejne ram s geometrii v minulosti, zadnim tlumicem nevalneho vykonu… A k tomu vyndat 25k+ za vidlici?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.