Vidlice na Stumpjumper FSR comp carbon 2016

5 nepřečtených
  • mrazik62

Ahoj, chtěl bych na svém kole vyměnit vidlici za lepší a pevnější.

Jedná se o Stumpjumper FSR comp carbon 2016, na kterém mám Revelation 140mm, 32mm nohy.

Tady v testu je i geometrie kola.

https://mtbs.cz/…ike-technika#…

Byla by vhodná třeba Lyrik 150mm, případně i 160mm?

A jaky zvolit offset? Jak se změní geometrie kola v praxi na jízdních vlastnostech?

• novas752  

Nepíšeš jak velký na ní máš prasátko. :)

150 bych se vůbec nebál, 160 imho už neni vzhledem ke zbytku kola potřeba. Trochu to podkopne hlavu (cca co 1cm to 0,5°), zvýší řídítka (dá se řešit změnou nastavení kokpitu nebo výměnou předatavce), maličko zkrátí Reach ale zároveň položí sedlový úhel (sedlo více za středem, lze kompenzovat posunem sedla o chluo dopředu) a taky zvedne středové složení (zmenší BB drop). V praxi to bude trochu lépe žrát nerovnosti při rychlé jízdě, bude to v rychlosti stabilnější, ale trošičku hůř to pojede v prudkých kopcích.

A pak vliv vidlice jako takové – tužší, citlivější, lepší tlumič.

• ceo  

To všechno platí staticky. Dynamicky na 150 dá větší sag a bude na tom stejně.

Řešim výměnu stejné vidlice.

Offset original bude velmi pravděpodobně 51. Pokud by použil 42, dostane se osa o asi 9 mm ke středu. Chce se to podívat jestli nebude kolo kolidovat s rámem.

• mrazik62  

Prasátko neřeším :-) ale moje žena jó, takže lepší když nic neví :-)))

Zbytečně utrácet taky nechci, takže fox ne, ale Lyrik Ultimate Charger2.1 RC2 by asi byla dobrá volba. Čtu tady na něj jenom chválu, docela mě i překvapilo, že jsou ruce méně unavené z rozbitých trailů.

Žádné závody nejezdím, neměřím ani tepy, waty a km. Jezdím pro radost, většinou po lesních cestách. Když si někdy dám ale traily a k tomu několikametrové skoky, tak ta vidlice je nic moc. Techniku nemám kdoví jakou a tak potřebuju aby mě to kolo odpustilo třeba tvrdší dopad. Nejsem žádný mladík (57) a tu jízdu si chci užívat. Pády v našem věku už víc bolí :-(

Synovi jsme teď koupili toto endurko a když porovnám jeho FOX36 a mojí Relevation (32mm), tak mi ta moje připadá jako párátka.

https://www.bike-discount.de/….0-hd-799582

Pocitově už jenom jízda po schodech nebo postavení na přední kolo je úplně někde jinde na jeho a mojem kole.

Ještě dotaz k tlumiči, který mám na kole – jde u něj jednoduše zvětšit progrese? Je to FOX Float CTD evolution.

• jeniiiik  

Na hliníkové verzi jsem vozil 160mm a bylo to v pohodě. Offset tehdy byl jen 51.

• mrazik62  

Jaký jsi cítil rozdíl chování kola proti původní vidlici?

• jeniiiik  

Větší zdvih, menší bomby do ruk. Měnil jsem zároveň představec za 50mm a širší řidítka. Tak zbytek udělal kokpit.

Já měl už původní vidlici zvednutou na 150. Když jsem bral novou, vzal jsem rovnou 160mm. Tak těžko porovnávat.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.