Stumpjumper FSR EVO COMP 29 2015 - velikost rámu

15 nepřečtených
  • JudyN15

    Potřeboval bych poradit s výběrem velikostí rámu.

    Chci si pořídit první „endurko“ Stumpjumper FSR EVO COMP 29 2014/2015 ve velikosti „M“ a nevím, jestli mi nebude malý…

    Pochopitelně si ho někdy musím vyzkoušet i osobně, ale zatím nevím, kdy se do krámu dostanu…

    Měřím cca 181cm, k rozkroku mám 87cm.

    Nyní jezdím na HT Focus Raven ve velikosti „M“ s 90mm představcem a je mi skvěle. Od středu šlapáku k lyžinám sedla mám na Ravenu 690mm.

    Předpokládám, že na Stumpovi by měl být kratší představec…

    Pro srovnání přiložím geometrie biku co mám a Stumpjumpera…

    (poprosím pouze konstruktivní reakce)

    Anketa: Vhodnější velikost rámu bude :

    "M"
    0x
    0%
    "L"
    5x
    100%
    0 0
    • kubad  

      fokus má divn posunuté značení velikostí

      na tebe bych volil L od Spešlu

      0 0
    • Dorsiflex  

      Tady na BF to nevyřešíš – myslím, že jsi přibližně mezi M a L. Stumpy jsou docela dlouhé, navíc se určitě bude měnit tvůj styl jízdy. Musíš si je projet.

      Dám ti příklad od sebe – mám v podstatě stejného Stumpa jakého si chceš koupit a měřím 2 metry. Velikost mám XL a původně jsem měl 90mm představec a sedlovku s offsetem. Teď mám 75mm představec (a budu zkoušet ještě kratší), sedlovku bez offsetu.

      0 0
      • JakeF  

        A sedlovka na to má vliv jak? Pokud jsi to nekompenzoval posunem sedla v zámku, tak jsi v jednom (nebo obou) z případů měl blbě nastavenou pozici sedla.

        Jinak já mám 183cm a nohy cca 89cm a jezdím Enduro v L-ku se 75mm přestavcem. Ty budeš nejspíš taky na L-ko, ale vyzkoušení by na škodu nebylo…

        0 0
      • Palo TT  

        Aku tam mas sedlovku?

        Vsak 2metrovy clovek potrebuje na XL Spesla (sedlova trubka 53cm) lesenarsku trubku :)

        0 0
        • jeniiiik  

          .

          0 0
        • Dorsiflex  

          Nepotřebuje. Dlouho jsem tam měl původní 400mm (vysunutou na cca 9,5 z 10ti), teď tam mám KS Supernatural dlouhou 435mm.

          Jinak když jsem zrušil offset, tak jsem sedlo posunul maximálně vzad (jak píše JakeF, kvůli kompenzaci), ale postupně jsem zjistil, že to nepotřebuji a sedlo zase sunul vpřed. Taky mám rád kratší posedy.

          0 0
    • jeniiiik  

      Stumpa Evo jsem jezdil, vzal bych L a dal trošku kratší představec. Mám 181cm…

      0 0
    • saintjv  

      L bude cajk. Btw Fakt to kolo chces nazyvat Endurkem?:) Nevim no…Asi bych volil jiny kolo na enduro.

      0 0
      • JudyN15  

        Proto je to enduro v uvozovkách…

        Já jsem celý život jezdil jen na 26"HT, poslední roky jezdím na 29" HT a teď bych chtěl pomalu přejít na celopérko, ale bojím se skočit rovnou do 150/160mm zdvihů, tak chci tuhle sezonu pojezdit na SJ se 140mm a když uvidím, že je to málo, tak na další sezonu už pořídím 27,5" Spectrala…

        0 0
    • JudyN15  

      Tak jen pro info, vzal jsem nakonec velikost „L“.

      To M už bylo na hraně a vypadalo to vtipně, jak byla vytažená sedlovka a řidítka hluboko pod sedlem.

      Bike objednaný a teď už jen aby bylo jaro :D.

      Děkuji všem za konstruktivní pomoc!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.