Stumpjumper FSR 2010_problém s tlumičem

34 nepřečtených
  • Jarman

    Mám takový problém. Těžko se to popisuje, ale nemám zkrátka plynulý chod tlumiče v celém rozsahu jeho zdvihu. Při začátku zatížení po pár milimetrech jakoby musím překonat lehký odpor (hranu) a poté je zbytek chodu již plynulý. Všimli se toho kolegové, když mě testovali stroj. Já jsem se toho doposavaď nevšiml. Setkali jste se s tím někdy?? Je to na reklamaci??

    0 0
    • marapara  

      Tady bych asi doporučil kontaktovat prodejce a eventuelně se domluvit na reklamaci. Nevím jaký tlumič to je, já mám SJ FSR Elite s Foxem Triad a jde to bez jakékoliv hranky před chodem do zdvihu. Jedině tlumič s Brainem má nějakou hranku, kdy se otevře Brian.

      0 0
      • Jarman  

        Mám také Fox Triad. Relativně nedávno byl na servisu v Cyklošvec:-(..no zítra tam zkusím zavolat, ale normální to asi nebude..

        0 0
        • Vegan  

          No vidis tak uz vis pricinu nemoci tveho tlumice…

          Reklamuj u cyklosvec… nebudes vsak prvni ani posledni po kom za opravu jimy asi odflaknute prace budou chtit penize.

          0 0
          • Jarman  

            No po prvni reklamaci (praskle tesneni v tlumici asi po 1000km) řekli, že to platěj Američani, čili reklamace uznána…

            0 0
            • zuzi01  

              ahoj, ano taky me talas fungoval naprosto bez problemu nez jsem ho poslal temhle ignorantum. Pak po mesici usel vzduch, prej prasklo tesneni(mesic stary). Takze uz jses taky poucen a temhle uz radsi nic neposilej. Vysvetleni v podstate bylo „no jo to se stava…“.Jedinej ofiko servis takze to maj tezce na haku…

              Jinak ja mel hranu na open, na propedalu ne, pro servisce uz to nedela, takze by to meli dat do kupy, bohuzel riskujes ze to zk*** jeste vic…

              0 0
              • Jarman  

                No to jsou dobré zprávy :-(, ale podle jejich sdělení není co reklamovat, čili bych to musel zaplatit a to se mě nechce. Na servis bude čas po sezóně.

                Vidli bych k nim nedal, tu dávám k http://www.tuning-test.cz/, ale tlumič je něco jiného…je to prekérka, když je to jediný autorizovaný servis v ČR..

                0 0
                • MlokCZ  

                  Proč je to prekérka? Nikdy jsem nic u Švece na servis neměl a Fox tlumičů už se nám doma vystřídalo na kolech spousta.

                  0 0
                  • Jarman  

                    A kam si dával tedy na servis tlumiče?? Možná rozdíl je v tom, že mám tlumič ještě v záruze a to se posílá ke Švecovi…

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      A co tím posláním v záruce ke Švecovi v praxi skutečně získáš?

                      Nikdy jsem v záruce nic ke Švecovi neposílal.

                      A poslat třeba do Bikelive, jak už bylo uvedeno (měl jsem něco v Bikelive a něco řeším jinak jako třeba TF tuned, můj prodejce).

                      0 0
                      • Jarman  

                        Získám tím, že to bude v rámci reklamace (kdyby ji uznali) zadarmo..

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Můj dotaz směřoval opravdu na praktické případy. Jak často se stane, že u tlumiče se podaří něco opravdu vyreklamovat?

                          Já si takové případy nevybavuju žádné, zato spoustu oprav v záruční době ano. A dále spoustu tlumičů, co během záruky neměly problém žádný (jen třeba svojich 6 tlumičů co jsem jezdil, dva z nich tedy mají ještě malou chvilku do dvou let).

                          A také v dost případech není problém u prodejce reklamovat tlumič, který nebyl servisovaný u Švece.

                          Kdybych dával vždy všechny tlumiče ke Švecovi, tak za ty prachy co bych dal za servis navíc mám už více než další celý nový tlumič.

                          A to teď neřeším ty problémy, co tu kde kdo má se servisem u Švece.

                          0 0
                          • Jarman  

                            No to já právě nevím co se dá vyreklamovat…můj první full, první tlumič…jen to prasklé těsnění a to mě uznali bez problémů..ale jak jsem říkal, u Švece mě po telefonu řekli, že toto není na reklamaci…skočím se zeptat do bikelive na jejich názor..

                            0 0
                • gargamel  

                  Tlumič bych dal do Bikelive. Předělával mi tam compression tune a ohlasy i tady na fóru jsou, co se servisu tlumičů týče výborné.

                  0 0
                  • Jarman  

                    Čoveče to je dobrej tip a navíc to mám asi 300m od práce:-)

                    0 0
              • McBlacky  

                nejsi jediný kdo poslal na ofiko servis funkční vidli/tlumič a dostal „oservisovanou“.

                vysoká cena servisu bohužel není garant kvality.

                0 0
                • zuzi01  

                  ja pracuju pro bankovni sektor, je to pro ne o neco drazsi proste proto ze se to musi milionkrat otestovat a musi to slapat. Pro knihkupectvi je to levnejsi protoze kdyz se neco podela tak to neni takovej prusvih.Takze kdyz si nekdo jako tyhle uctuje vic penez tak cekam ze to bude v poho, ale jak je videt…

                  0 0
      • esotery  

        Přesně, jen tlumiče s brainem mají sotva znatelnou hranku, než se otevřou. U normálního by to dělat nemělo.

        0 0
    • Jurda  

      Mám fSR comp 29 2010 a nic takového nepozoruju, jde to hladce…

      0 0
    • Jarman  

      Tak jsem volal do Cyklošvec a řekli mě, že ta jemná hranka je u Fox Triádů normální. Prý je to kvůli propedalu a měly by jí mít všechny tlumiče, který mají tento režim.

      Trochu mě to uklidnilo, ale moc mě neuklidnilo, že ostatním to nedělá a propedal také mají…

      No nicméně prý není co reklamovat..

      0 0
      • McBlacky  

        Mám sice starší model 2009 se 120 zdvihu, ale hranku to nemá žádnou. Ani v režimu PP, natož Open…

        0 0
        • Jarman  

          Mě se to také nějak nezdá. Samozřejmě mě vysvětlovali, že u každých ročníků je to jinak a u 2010 je to znatelnější, že je rozdíl mezi velikostí M a L a vlastnosti jejich tlumičů atd. Těžko říci čemu věřit…

          0 0
          • McBlacky  

            možné to je, na tlumiči bys měl mít nálepku o nastavení, ale to podle mě nemá na hranku vliv. To ovlivňuje průběh. Já mám compresion tune-middle, nebo tedy prostřední ze tří možností.

            0 0
            • Jarman  

              Nastaveno mám téměř přesně podle manuálu od Foxe. Tzn.podle váhy jsem nafoukl a nastavil odskok.

              Včera jsem si s tím hrál a měnil nafouknutí a odskok a hranka byla stále stejná…

              No proklepnu ještě prodejce, jestli se s tím nesetkal…

              Na jízdní vlastnosti se mě zdá, že to nemá žádný negativní vliv…

              0 0
              • gargamel  

                Ale měl bys mít Jardo na tlumáku naálepku od výrobce o interním nastavení tlumiče (s foukáním to nesouvisí). Compression tune a stupnici 1–3. Čím menší, tím citlivější.

                0 0
      • marapara  

        Já fakt nevím, ale přijde mi logické, že minimálně režim open, plně otevřený tlumič by z principu žádnou hranku mít neměl.

        0 0
        • Jarman  

          Já si to myslím také, ale když ti řeknou v autorizovaném servisu, že je to normální, tak člověk neví…

          Jsem domluven v bikelive.cz, že se na to mrknou, tak uvidím..

          0 0
          • MlokCZ  

            U RP23 s compression tune by se možná nějaká malá hranka cítit dala (při vypnutém propedalu).

            U Triadu je mi to ale hodně divné. Díky tomu, že má open/propedal/lock, tak se u něj vždy používalo nízké nastavení komprese, takže byl v originálním stavu velmi dobře citlivý.

            Při vypnutém propedalu je tedy hranka hodně divná.

            A že by už Lko mělo výrazně jinak nastavenou kompresi mi přijde také divné, možné je ale všechno.

            A pokud by to tak bylo, tak by to určitě mělo jít přenastavit.

            0 0
          • marapara  

            Nenechal bych se odbýt.

            0 0
          • mirav  

            Je to divný, nemůže to drhnoutv někde čepech? Mám Triada na 220 PSI a při vypnutém Propedalu krásně vlní po celé délce

            0 0
            • karlos99  

              To Marapara – nakolik PSI foukáš prosím vidlici a tlumič?

              Díky

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.