Třmeny Shimano XT BR-8020 s páčkami XT BR-M785

9 nepřečtených
 • Wrist

  Ahoj, k novým čtyřpístkovým třmenům XT BR-M8020 jsem použil starší XT páčky BR-M785 a chod páček se prodloužil cca 1,5 cm i s novými destičkami i když přiblížím destičky co nejvíce ke kotouči, více se prodloužil chod u zadní páčky (cca do poloviny chodu) než u přední. Brzdy jsou dobře odvzdušněny originál sadou. Pro čtyřpístkové třmeny BR-M8020 shimano používá páky BR-M8000. Myslíte že je to tím, že píst u páček BR-M8000 je delší než u BR-M785? Měl jsem za to že páčky BR-M8000 a BR-M785 jsou stejné. Dík

  0 0
  • Rubi  

   A mas uz je dobre zajete a opravdu velmi dobre odvzdusnene? Mam v kombinaci Saint 820 paky s SLX 675 trmeny a na druhem kole jeste s XTR 985 trmeny a nikde problem nenastal, chod se nezkratil ani neprodlouzil a to jsou to paky taky ze 4-pistovych saintovych brzd. Jedine ze by pozmenili ty nove XT trmeny na ctyrpist oproti saintu, ale moc se mi to nezda.

   0 0
   • Wrist  

    Desky jsou zajeté dobře, hezky už zabírají. Nasadil sem na packu origo nádobku s mineralem a při zmáčknutí už nevychází žádné bublinky, tak by mělo být odvzdušněno dostatečně.

    0 0
    • Vilém  

     Ze pri zmacknuti nevychazi bublinky neznamena, ze je dobre odvzdusneno. Chce to prohnat kapalinu obema smery, ruzne poklepat, naklanet atd. U ctyrpistku je tech mist, kde se muze schovat bublina, mnohem vic. Zadni brzda to je kapitola sama pro sebe.

     0 0
    • novas752  

     :) :) :)

     Pokud vim tak se samostaný třmeny dodávají prázdný, na to pouhý odvzdušnění páky rozhodně nemusí stačit, takže pěkně několikrát protlačit zezdola stříkačkou. Ideálně sundat třmen z kola a celý okruh zavěsit tak aby třmen byl dole a hadice vedla už jen nahoru do páky bež žádných vln, kde by se mohly bubliny zaseknout.

     0 0
     • Wrist  

      Několikrát jsem na začátku protlačil olej stříkačkou, ale dělal jsem to s brzdama na kole.

      0 0
  • kubad  

   jak se přibližují destičky ke kotouči?

   jinak 4 pístek bude mít se stejnou pákou vždy o něco delší chod než 2 pístek, ale na moc

   otázka je jak s odvzdušnil, ten rozdíl by tak velký být neměl a je fuk jestli sou desky nové nebo staré

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.