Brzdové páky Shimano XT 8000 a třmen Magura

18 nepřečtených
  • cheyen

    Zdravím, mám dotaz k výměně brzd. Mám Magury MTS a jelikož uvažuji o osazení kola na komplet XT 2×11 (teď mám 2×10), tak řeším i řadící páček s uchycením na brzdové páce. Nehce se mi měnit komplet brzdy, jelikož mám hadičky vedeny rámem. bude stačit vyměnit pouze brzdové páky? Bude kompatibilní brzdová páka od shimana se třmenem a hadičkou od Magury (obojí funguje na minerálním oleji). Díky

    0 0
    • cheyen  

      ještě teda doplním, že hadičky jsou taky Magura 2.2. Páky Shi XT chtějí hadičky Shi BH 90, tak nevím, zda to bude v klidu.

      Díky

      0 0
    • jonti  

      Necakal bych, ze to tady nekdo vozi, Podival bych se jen na prumer pistku, pokud se moc nelisi, melo by to fungovat. Pri cene SLX brzd bych to asi neresil.

      Kdyz ti jde jen o prehozeni hadicek, tak se toho neboj, neni takovy problem je vyndat a dat zpatky, idealne kdyz tam zustane neco pres.

      0 0
      • novas752  

        Nejde do ty brzdovy hadice nacpat lanko, vytahnout hadici z ramu a pomoci lanka tam protahnout novou hadici a lanko pak vytahnout?

        0 0
    • cheyen  

      Mám carbonovýho epica. asi by to nebyl problém to znovu celé protáhnout, ale nechce se mi kupovat nový třmeny :-) ale asi mi nic jiného nezbyde, než to udělat komplet celé. spíš sem chtěl trochu ušetřit :-)

      0 0
      • kubad  

        bude to v klidu fungovat, hadice nechej Magura, dej do nich trny a olivy k Shimano pákám.

        0 0
      • Jarda636  

        Mám XTR páky a Magura třmeny a fungují bezchybně.

        0 0
        • Marty724  

          Mam trmen Magura MT7. Jake jsou prosim kompatibilni paky a hadice ?

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Někde v zahraničí to kombinovali se Saint pákama.

            0 0
            • Marty724  

              Dekuji za info. Nevis kde bych se to dozvedel na 100% abych nekoupil neco, co nebude fungovat ?

              0 0
              • kubad  

                fungovat to bez problémů bude se všema pákama shimano,

                ideálně hadici Magura, a k páce šroubení na Shimano páku

                0 0
                • Marty724  

                  To zní dobře. Předběžně mám vyhlídnutou pouze páku Shimano SLX BR-M 7000. Chápu to dobře, že zadní brzdič Magura MT7 bude přimontován pomocí hadičky Magura a u páčky Shimano bude koncovka Shimano ?

                  0 0
                  • kubad  

                    jo protože Magura má trochu jiné očko u brzdiče nez shimano ( i když to na první pohled vypoadá dost podobně )

                    0 0
              • Georrge  

                Fungovat to bude s jakoukoli pákou, v hadici by neměl být problém, ty jsou snad všechny univerzál, jen jinou koncovku. Chování brzdy pak bude podle páky, brzdný účinek vychází z poměru pístků v páce a ve třmenu, výrobci většinou ve třmenu používají stejné nebo velmi podobné pístky (obyč brzdy 22mm, DH brzdy mají ovály, zvětšené písty nebo čtyřpísty a všechny pak v přepočtu mají něco kolem 24–26mm) takže pokud vyměníš jeden čtyřpíst třmen za jiný čtyřpíst třmen, tak bys snad ani neměl poznat rozdíl. A myslím že i v pákách používají výrobci +/- stejně velké písty a vsadil bych se, že napříč nabídkou jednoho výrobce používají stejně velké písty, tedy že píst v páce od Saintů je stejný, jako třeba v XT. Liší se ty páky jen možnostmi nastavení, nějakou tou tuhostí, geometrií, možná délkou chodu a podobně.

                0 0
                • Marty724  

                  Panove, moc dekuji za rychle reakce s detailnim obsahem. Jeste se zeptam, jestli mate nejake prakticke zkusenosti nebo jste podobnou kombinaci brzd uz nekde videli. Diky.

                  0 0
    • Radusrs  

      Můžu nechat brzdove paky MT 500 a koupit jenom nové xt brzdove trmeny s kotoucema.Diky za radu

      0 0
      • lubosalbi  

        Jakej to má důvod? Dělá se to přesně obráceně. Nechávají se Magura třmeny a hadice a dává se páka Shimano.

        Navíc třmen Shimano a hadice Magura prý nejsou kompatibilní. Je to celkem logický. Pokud se chceš dozvědět víc, googli Shigura

        0 0
    • Hajnny  

      Nejezdí tu někdo shigura mt7a kotouče Hope 220mm?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.