Shimano XT BR-M8020 vs. ZEE BR-M640

32 nepřečtených
  • rob0to

    Ahoj, zvazuji upgrade brzd Shimano BR-M600 Deore disc a nemuzu se rozhdonout

    mezi Shimano XT BR-M8020 vs. ZEE BR-M640

    XT BR-M8020 maji ted na Kupkolo v akci tak trochu tapu ktery z nich vybrat. Kupuji celou sadu a jezdim 60% traily, zbytek les.

    ZEE

    https://www.kupkolo.cz/…ouce_z93653/

    XT BR-M8020

    https://www.kupkolo.cz/…ove_z106486/

    Jakou by jste doporucili s ohledem na brzdny ucinek, jednoduchost udrzby a bezproblemovost?

    Diky za kazdou radu.

    0 0
    • mirorek2  

      Osobně bych bral Zeečka, jsou dostatečně robustní, bezproblémové a prověřené. Jako bonus levnější:-)

      0 0
    • mrazik62  

      Máš br-m615 nebo br-m6000. Podle toho je i jiný úchyt řazení. Jestli nemáš řazení samostatně na objímce, tak vyber brzdy se stejným úchytem.

      0 0
    • RttB  

      Zee je stejný třmen jako M8020, jen tam je závlačka namísto šroubu.

      M8020 mají lepší páčky (XT), zee mají „SLX“ páčky bez zbytečného freestroke.

      Já se taky rozhodoval a vzal jsem M8020.

      0 0
      • doubleingram  

        Plus XT jsou lehci.

        0 0
      • Breakpain  

        Zrovna ten free stroke, kdyz se s tim odvzdusnuje „opacne“ muze trochu pomoci s eliminaci mekke paky ;)

        0 0
        • RttB  

          Mohl by jsi to prosím trochu rozepsat? Celkem by mě to zajímalo.....

          0 0
          • novas752  

            Proste preplneni brzdy, vysroubovabim free stroke srohbku se pist trochu vrati zpet, vznikne tam vic mista pro kapalinu. Kdyz se na naplneny brzde pak sroubek zasroubuje, trochu to vytlaci pistky ve trmenu, paka ma kratsi chod. Stejny efekt ma odvzdusneni s uzsim bleed blokem mezi pistkama.

            0 0
            • RttB  

              Jo, to odvzdušnění s uzšim bleedblockem znám. Zkoušej jsem i variantu, kdy už byly brzdy odvzdušněné a naplněné, tak zadělat nádobku u páčky a ještě trochu natlačit stříkačkou do odvzdušňováku a při tom dotáhnout. Tím tlakem se tam dostane více kapaliny a chod je kratší.

              O té možnosti s tím freestrokem jsem neuvažoval a zní to logicky. Díky. Jsem zase chytřejší a o zimní sezóně aplikuji…

              0 0
              • Sistematicx  

                Letos jsem si pomohl trosku humpolacky. Odvzdusnil jsem a pak jsem dal novy desky a pakou namackal na plno rozvod s novejma deskama. Tim jsem mel rozvod plne naplnenej aby se pri postupnym sjizdeni desek nemenil tak zasadne krok v pace a podobny chujoviny s tim souvisejici.

                Jasne, nemelo hy se to tak delat kvuli pretlaku v rozvodu aby to melo pripadne kam uhnout ta kapalina a muze hrozit protrzeni membrany. Ale sere pes na to.

                0 0
      • benobiker  

        Zeee mají spíš Deore páčky – nemají štelovací kolečko vzdálenosti páky od řidítek, ale imbus… Někumu to nevadí, nastaví jednou a jezdí, mě by bez toho kolečka zrovna u Shimana asi hráblo..:-)

        0 0
    • RttB  

      … jinak už teď jsem zvědav a těším se na to, jak tady za celkem krátkou dobu budou příspěvky, jak jsou 4písty zbytečný a jaký je to hrozný overkill.

      Tak, jako vždy, když se tady na BF někdo ptá na 4písty :D :D Takže jakej joudal bude první ???

      0 0
    • wilda81  

      „s ohledem na brzdny ucinek, jednoduchost udrzby a bezproblémovou“ bych bral Zee

      0 0
      • RttB  

        Proč? V čem je rozdíl?

        0 0
        • wilda81  

          Zee jsou matné, XT lesklé :))

          Věřím, že se jedná o stejné třmeny jen rozdílné páky. Vzhledem k problémům z minulých sérií brzd bych prostě jen sáhl po lety ověřených Zee.

          0 0
          • Sistematicx  

            Nemaji nahodou ty nove 4pist xt jeden pustek mensi a jeden vetsi?

            Zee maji si myslim oba pistky stejne velke.

            0 0
            • wilda81  

              Nevim. V diskuzích jsem četl rozdílné velikosti, ale v jiných jsem zase viděl příspěvky, že mají velikosti stejné. Oba třmeny jsem přímo vedle sebe neměl a už mám doma jen Sainty a 8120.

              0 0
            • Vilém  

              Rekl bych, ze i zee maji rozdilne prumery, treba tady je to videt.

              0 0
            • RttB  

              ANO, XT mají jinak velké pístky. Ale mají to tak stejně i ZEE, i Sainty. Ty třmeny jsou v tomto stejné. Mají i stejné destičky. Nevím jak ty modely 8120 pro 2020, ale do teď to u Shimana tak je a má to i svůj důvod. ;)

              0 0
              • novas752  

                Nové 4p brzdy z 12spd sad mají jiné destičky.

                0 0
                • mrazik62  

                  Mám nové XT 4p brzdy 8120 vepředu a 2p 8100 vzadu a mají oboje stejné desky jako zee. Ty destičky jsou trošku větší než na starší XT BR-M8000.

                  0 0
                  • RttB  

                    Jakože 2pístky 8100 mají stejné desky jako Zee / Saint ?? Asi ne. 8100 mají malé desky stejné jako slx M7000, M6000 atd – prostě obyč malé desky ;)

                    https://bike.shimano.com/…R-M8100.html

                    8120 mají jiné destičky – plochou stejné jako Saint / zee, ale jiný tvar chladiče.

                    Jinak i ty 8120 mají rozdílnou velikost pístků – čekám že to je stejné jako u Zee/saint/8020 … Ono toho vzhledem k velikosti destiček, kotoučům a průměrům moc jiného vymyslet nejde.

                    0 0
                    • mrazik62  

                      S těma 2p 8100 máš pravdu, mají stejné destičky jako starší 8000. Šel jsem to fyzicky zkontrolovat na kolo. Vycházel jsem z mylné informace z odkazu na kupkolo:

                      https://www.kupkolo.cz/…tova_z107557

                      Dole je odkaz na destičky k těmto brzdám ale je to na 4pístky.

                      0 0
                • xtonda  

                  Podle tohohle to vypadá, že tvar brzdného materiálu je stejný, pro 12sp sady jsou jiné desky s chladičem – liší se tvarem chladiče. Bezchladičové jsou stejné

                  https://img.paul-lange.cz/…WOP_2020.pdf

                  0 0
                • RttB  

                  Ano, destičky mají jiné. Alespoň ty s chladičem. Jinak brzdnou plochou budou podle mě stejné.

                  0 0
    • Markony  

      ZEE mají pístky pruměr 15 mm a okolo 20 mm

      0 0
    • murpina  

      Ahoj, tak co jsi nakonec vybral a jak jsi spokojený?

      0 0
      • RttB  

        Promiň, že píši až teď. Já jsem po váhání nahodil XTčka a nemám co vytknout… Jsem spokojen.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.