• Fredoch

    Potreboval bych poradit s vyberem trail biku.

    Nejsem zadnej profi ciklista ale kdyz uz novi kolo tak poradny.

    Planuju jezdit ciste v lese. Jak prudky tereni vyjezdy tak prudky sjezdy ale i dlouhe rocnejsi singletraily. Ale od zeme se moc odlepovat nebudu.

    Usoudil jsem ze nejlepsi volbou bude zdvih 120mm (schanim samozrejme fs)

    hodne sem se koukal po netu a je toho strasne moc na vyber :)

    Osobne se mi libil Specialized camber pro, Pry je jejich FSR hodne dobre ale zase mi trochu vadi 10ti kazeta, a absence tapered hlavovky a 15mm osy.. Ale ja se moc v tech systemech zadniho odpruzeni nevyznam. hodilo by se info (jednocep, ctyrcep, prepakovany ctyrcep…atd????)

    Meli byste navrhy na jina kola? Pokud ano tak proc zrovnat to ci ono. (co urcite ne tak Giant, GT, scott(skaredy ramy:))

    Celkove info o tom jak vybirat. 60k je hodne penez a nerad bych koupil spatne. Lidi mi i rikaly ze kolo 60k je pro me zbytecny ale ja si myslim ze kdyz koupim FS za 30k tak dostanu kvylitni FS ram ale hodne bidne osazenej a jenom by mi to delalo problemy tak ty prachy do toho radsi vrazim hned.

    Diky moc za vsechny rady, urcite mi hodne pomuzou.

    PS: 65K je opravdu max, a jeste dodam ze musim mit lockout v predu i v zadu. i kdyz to maj asi vsechny.

    0 0
    • K2  

      Jen pár dalších tipů za mě:

      Ghost AMR (klidně i ASX) a hodně dobře se mi jelo i na AMR+ (ASX+) se zdvihem 140

      http://www.ghost-bikes.cz/…0-black-2011

      http://www.ghost-bikes.cz/…sx-5500–2011

      http://www.ghost-bikes.cz/…us-5700–2011

      Merida 120 (hodně chválený univerzál)

      http://www.merida-bike.cz/…-120mm–2011

      Asi se ozvou i zastánci RB IQ (nejel jsem)

      http://www.racebike.cz/…19/78/iq-ram

      Ještě bych mrknul na Treky

      Rada na závěr. Obejdi prodejny a půjč si testovací kola u Spešlu, Meridy, RB by to neměl být problém. Jezdit na kole budeš nakonec ty a musí vyhovovat tvým požadavkům a jízdnímu stylu, terénu, ve kterém se budeš pohybovat.

      Můžeš zkusit zalovit i na www.cyklobazar.cz bacha na kradené kola, požaduj doklady…

      0 0
    • mr.antik  

      S tim lockoutem vzadu teda nevim…

      0 0
      • Fredoch  

        K tem lockoutum vzdau, vetsinou maji vzady FOX tlumice a ty u drazich kol mivaj lockout co sem se trak dival. a napriklad pro spesl delaj FOX s open/propedal/loc­kout a maj je skoro vsechny tak proc by to mel byt problem?? videl sem i vsechno ovladane z riditek (coz by taky nebylo na skodu.

        to jiri: rpoc zrovna ten giant?? kdyby se jednalo o dulezity veci tak bych do nejl sel ale zrovna u nej se mi tyramy nelibi vubec.

        0 0
        • goofy  

          Jedine Fox tlumice ktere opravdu maji Lock jsou ty pro specialzed… Zbytek ma pouze platformu omezujici pohyb, ale ne lock (propedal)

          0 0
        • jIrI___  

          Giant kvůli Maestru. Ta charakteristika zadní stavby se mi po projetí hodně zamlouvala a to je pro mě věc důležitější než design. Bohužel jsou ty rámy celkem těžké :-(

          Ale jak už bylo psáno, nejlepší je si jednotlivá půjčit, projet a vybrat to, které člověku nejvíc sedne.

          0 0
          • maajkee  

            To jak to kolo funguje je pro tebe důležitější než design? To nechápu :)

            0 0
            • jIrI___  

              Já taky ne, jsem divný.

              0 0
              • Fredoch  

                Kdyby ten ram mel zasadni vliv na jizdni vlastnosti tak bych ho smozrejme taky uprednostnil pred designem.

                0 0
    • jIrI___  

      Zrovna Giant Trance X by byl pro mě v téhle kategorii jasný favorit. To jejich Maestro má něco do sebe… Ale design jede, že jo, takže s Giantem u tebe asi neuspěju :). Jinak s tím lockoutem to bude obtížnější, jen málo fullů má vzadu lock, resp. málo tlumičů má lockout. Teď z hlavy mě napadají snad jen DT Swiss, takže výměně tlumiče se s největší pravděpodobností nevyhneš.

      0 0
      • mr.antik  

        nějaký Rock Shox Monarch, plus obyč Manitou, ale to se nějak moc na kola nedává

        0 0
      • goofy  

        Fox Triad na Speslu jeste

        0 0
      • McBlacky  

        x fusion má taky lock

        co se týče zamčení zadní stavby pro přenos silovějšího šlapání

        tak RP23 většinou stačí pokud není laděný extra extra na měkko. Gate na RS je taky dostačující.

        0 0
        • MlokCZ  

          Souhlas, i když bych doplnil, že dost závisí i na rámu. Na extra dobře jedoucích rámech stačí podle mě platforma u RP23 i u laděných s extra nízkou kompresí. A naopak u extra houpavých rámů nemusí stačí ani CT střed.

          0 0
    • goofy  

      Pritlacil bych mzna jeste dva centaky zdvihu, a sel do tohodle

      Ale chtelo by to vedet v kterych kopcich se budes prevazne pohybovat :o)

      0 0
      • Fredoch  

        Noprave zdvih 140mm mi pripada uz hodne a mnou neviuzitelny.

        Jak rikam nejsem zadenej profi biker. kopce dolu planuju ale ne zadny zabijarny kam by si clovek uz vzal DH a nai zady obrovsky dropy.

        0 0
        • npeter  

          Vůbec se těch 140mm neboj a běž do něj. Mám to kolo od jara a je úžasné. Velký zdvih vzadu jízdě po asfaltu nijak nevadí (jak už tu padlo, tak FOX TRIAD má úplný lock-out narozdíl třeba od FOX RP23!), navíc máš vepředu TALAS, takže snížení z 140 na 100mm pomáhá nejen v kopcích, ale i na rovinkách, kde tím získáš „sportovnější“ posed. Já jsem ještě o dvě podložky sundal dolů představec a je to teď akorát. Ne že by se mimo terén nedalo jezdit vepředu na 140mm, ale s těma 100mm je to o dost rychlejší.

          Taky jsem zvažoval Giant Trance X1 2010, ale tam byla absence TALAS dost znát, má sice zdvihy 120/120mm, ale posed odpovídá SJ FSR v konfiguraci 140/140 a bohužel s tím na asfaltu nejde nic dělat.

          Zatím jediná výtka je na vrub ráfků, mám poškozený zadní DT Swiss, takže půjde nejspíš celé zadní kolo pryč, čím se vyřeší ten ošizený deore náboj vzadu.

          0 0
        • goofy  

          No ja nevim. Zrovna Stumpik je hodne povedeny trail bike, a pokud se budes pohybovat nekde v kopcich/horach, tak tech par milimetru zdvihu te brzdit nebude, ale spis je ocenis. Prave proto jsem se ptal odkud jsi a kde se budes prevazne pohybovat…

          0 0
          • Fredoch  

            Pohybovat se budu prevazne v nizkym jeseniku :) a rychleby taky nemam moc daleko. Tam si asi taky pujdu zkusit MERIDU 120 a 140.

            Tak ted nevim jestli jit do tech 140ti nebo ne.

            0 0
            • Luma  

              Teď mám zdvih 120mm a být tebou tak raději taky beru 140mm a výše.Třeba ten spešl je hodně dobrý.Pokuď nezavodíš a kolo si chceš užít tak 120mm je málo.

              0 0
              • Lišák  

                Pokuď nezavodíš a kolo si chceš užít tak 120mm je málo.

                Jak pro koho a jak u kterého kola. Nezávodím a kolo si užívám. Měl jsem 140/135–165 a přešel jsem na 125/120. Chce to vyzkoušet. A nejen po chodníku u prodejny.

                0 0
                • vasek80  

                  Já také nazávodím a klidně bych dokázal žít se 100mm zdvihem. Respektive pokud bych měnil svých 120, tak spíše směrem dolů.

                  0 0
        • marapara  

          Tohoto SJ FSR Elite 2010 jezdím půl roku a musím říct parádní bajk. Jede hodně svižně, chodí výborně. Jediné co jsem zatím měnil, tak obutí. Vepředu mám Rocket Ron 2.25 a vzadu X-King 2.2 a jede to super a drží všude.

          Vůbec bych neměl strach ze 140 mm zdvihu místo 120. A nemusíš mít ani poblíž Rychlebky :).

          0 0
    • McBlacky  

      mrkni na Treka EX

      vedle 1–20 a Trance kolo se 120 zdvihem o kterým má smysl vážně uvažovat, vzhledem k funkci.

      To, že to je designově peklo je bohužel taky fakt.

      0 0
    • vasek80  

      120mm je dle mně pro tebe ideál. Vozím stejný zdvih a stejně jak ty se od země odlepuji minimálně, jen poskočení, než skoky.

      Tlumič mám X-fusion bez locku se 4 možnostmi otevření, využívám jen 3. 80% plně otevřeno, 15% přivřeno na 2 a 5% přivřeno na 4, kdy se tlumič i při silovém šlapání ze sedla pohne o +/- 1 mm

      0 0
    • ff_macek  

      já zatím jenom vybírám, ale mám úplně stejný požadavky jako ty. Teda kromě ceny, tam mám strop 45. Myslím si, že kolo osazený Deorečkem, SLXem nebo X7čkou mi bude úplně stačit. Ani nepotřebuju nutně FOX vidlice a tlumiče, stačí když nebudou od X-fusion nebo Suntour.

      Pro zamotání hlavy mám ve výběru tohle:

      GT Sensor 2.0

      Merida One-Twenty 800-D

      RB IQ 6 Base

      Specialized Camber Elite

      A nebo mě v poslední době hodně sympatická Německá produkce s přímým prodejem za zajímavý ceny a hodně dobrým designem:

      YT Industry Wicked

      VOTEC V.MR 1.1

      VOTEC V.XM 1.1

      Canyon Nerve XC

      Canyon Nerve AM

      hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru :)

      0 0
      • Smith10  

        Tak zrovna na tom RB IQ 6 sis vybral tlumič X-fusion…

        0 0
      • Lišák  

        Co mají X-F tlumiče a vidlice za nějaký obecný problém?

        0 0
        • vasek80  

          Tlumič myslel asi kvůli lineárnímu průběhu, protože rám je progresivní???

          0 0
        • vasek80  

          Tlumič myslel asi kvůli lineárnímu průběhu, protože rám je progresivní???

          0 0
          • ff_macek  

            → Smith 10: jj, vím, že je na RB X-Fusion, ale není problém se s nima domluvit na jiným tlumiču

            → Lišák: nevím o žádných problémech. Jenom bych za ty prachy nechtěl to, co se montuje na nejlevnější kola. Vždyť přece hlavně značka a design jezdí, že? :)

            → vasek80: až přestanu vybírat teotericky, tak se budu snažit na těch kolech někde projet. Nikdy sem neměl celopéro, takže věci jako lineární/progre­sivní beztak nepoznám. Budu hodnotit jenom „jede dobře/blbě“ :)

            0 0
            • vasek80  

              Teď jsem to teprve pořádně přečetl. Já myslel, že naopak chceš tlumič X-fusion. Ten bych k tomu kolu podle toho co píšou ostatní jak se chová zadní stavba právě doporučil.

              Než začneš psát, že nechceš Suntour a nebo X-fusion, tak si něco o některých výrobcích přečti. Zrovna Epicon, ale i ostatní levné vidle od Suntouru jsou proti své konkurenci na tom lépe v poměru vlastnost/cena. A Tlumič X-fusion O2 PVA je mnimálně srovnatelnej s foxem RP23. Zrovna nedávno zde jeden uživatel oba tlumiče porovnával a X-fusion je citlivější a celkový projev se mu více zamlouval. Byl to majitel kola s Foxem a druhý tlumič měl dočasně kvůli reklamaci.

              0 0
    • kesu  

      Snad ani neni mozny napsat takovejch pravopisnejch chyb najednou:-(

      0 0
    • LáďaH  

      Za 60–65k bych si koupil rám RB IQ a nějak bych si ho osázel… Hnoj by mohl určitě udělat zajímavou nabídku. :-)

      0 0
    • camlost  

      jezdím zdvihy 120/120 mm. pokud budeš jezdit pouze v lese, uvažuj o 150/150 mm.

      (to abys to rozhodování neměl lehké ;-))

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Zkus se juknout na Cube Stereo. Sice to je na 140mm, ale bude hodně jezdivý (teda pokud můžu soudit podle Fritzze, kterýho mám už druhýho). Co jsem koukal na net, nechá se sehnat už od 45 tisíc. A mně osobně se líbí letošní Team, kterej je za cca 67.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.