• Hroch obojzhivelnyj

    Tak uz se nam to blizi! Jak to letos dopadne? Rozchodi Alberto tezke Giro, nebo se Andy uz naucil radit? A fakt to Andymu na Svajcu nejelo, nebo se jenom rozhod nejit tam pres anaerobni prah? A bude jim slapat na paty Gesink? Cadel? Sammy Sanchez? VdB? Hesjedal? Gadret? Leipheimer? Wiggo? Nekdo uplne jiny? Nauci konecne Cancelara Franka jezdit casovky? Ma AleJet porad forsaz nebo jen dovedne klickuje pred Cavem? Da Vino etapu? Nebo Roman? Uz si najde Roman holku, nebo bude dal chodit na zmrzilnu se svym maserem? A co Jan Tleskac, mel v sedlove trubce motor?

    Po pilotni tipovacce na Giro2011 prichazi cas na tipovacku i na Tour de France:

    Vitez ziska pravo vytahovat se na BF a k tomu mistrovsky opasek, handmade ve stylu Jiro ze zluteho plaste (Continental, ale koneckoncu, Nemci jsou bratrsky narod Francouzu, nebo mate nekdo sjety zluty Michelin?); dalsi ceny jsou vitany.

    Kdo by se chtel pridat, at mi prosim posle na mail v profilu:

    **-Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

    • Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.
    • 9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednuv nektere etape
    • Tym pro teamovou casovku
    • Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci Tour.**

    Uzaverka tipu v sobotu 2/7 v poledne, se startem 1. etapy.

    Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo treba na steephill.tv Prosim pekne overte si ze vasi favorite opravdu letos na Tour pojedou :-).

    Bodovani:

    Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, dostanes polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

    Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

    Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

    Body za tymovou casovku- 3–2–1 bod za tipovany tym na 1–3 miste.

    Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo se blize trefi poctu jezdcu kteri dokonci. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi soucet bodu jezdcu „staje“ v soutezi o bodovaci trikot.

    Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Parizi; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Tour se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

    Po uzaverce rozeslu soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

    Vedouci v prubeznem bodovani bude prubezne obdivovan a muze (a ma samozrejme moralni povinnost) chodit do prace ve zlutem tricku, kosili nebo aspon kravate ci ponozkach.

    0 0
    • treatt  

      Měl bych nápad – nezkusíme dát top 10 místo top 5?

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Hal me uz to i takhle prijde skoro az moc slozity. Proste se musis rozhodnout kdo na tu 5 ma a kdo ne :)

        0 0
        • treatt  

          Okej, jasný, beru :)

          Ale teda solidně se to tady zaneřádilo, to bude možná stát za to to tu nechat bujet a pak bych asi založil klasický vlákno k průběhu závodu samotného. Přeci jen, TdF je nejvíc sledovaná, tak se toho asi bude nabalovat vícero..

          0 0
          • karliner  

            Ono se to nějak vystříbří, nové vlákno zase zaneřádíš oznámeními typu, že Chavanel získal desetimetrový náskok na 120.km 220ti kilometrové etapy ;-)

            0 0
            • McBlacky  

              bla bla bla

              0 0
              • karliner  

                Přesně to jsem měl na mysli.

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Nahodou, Treatt ma spoustu zajimavejch postrehu, ne jako idnes kde vzdycky udelaji vytah z cyclingnews a Kreuzigerova blogu. Jen pis holoubku pis, az budem mit 1000, zalozime nove.

                  0 0
    • karliner  

      Mám taky nápad – kolektivně ignorovat toho španělského sráče.

      0 0
      • treatt  

        No jo, ale to je dost ošemetný. Si vem Oscara Pereira Sia. Nebýt taktiky muže ve žlutém, nikdy by nedojel na druhém a nemohl by tak být dodatečným šampionem Tour..takže ignorovat steakaře je pěkný gesto, ale průběh závodu prostě ovlivňovat bude, ať se nám to líbí, nebo ne..

        0 0
      • funkatron  

        cely zivot makal ako hovado a momentalne nema na etapovych zavodoch konkurenta, takze niekto ako ty by mal radsej drzat hubu a nenazyvat takeho cyklistu sracom

        0 0
        • karliner  

          S ledovým klidem tak nazvu i tebe.

          0 0
          • Czertbiker  

            ty jsi koukám hodně inteligentní cyklista, vsadil bych se že jsi na silničce ani jednou neseděl.

            0 0
            • Ruprt2  

              a já bych se vsadil, že bys prohrál :-)

              0 0
            • karliner  

              Když chceš někoho poučovat o inteligenci czerte, tak bys měl vědět, že větu začínáme velkým písmenem. Jinak máš s tou silničkou samozřejmě pravdu.

              0 0
              • martin7  

                Ty jedeš letos Oetztahler na bike? No to je výzva :-))

                0 0
                • karliner  

                  No, do tý doby snad nějakou seženu :-)

                  0 0
                  • martin7  

                    půjčil bych ti moje, ale bohužel nemám zaříznutou sedlovku a vidlici a vyladěnej posed-)

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      ty pičo, to je střela…

                      0 0
                    • treatt  

                      K takový rámovce a kolům tyhle kliky a Ritchey představec jo? :

                      0 0
                      • martin7  

                        ten představec je provizorní a bude se měnit, podle nastavení posedu,ale kliky tam zůstanou. Podle mě jsou o.k.

                        0 0
                        • treatt  

                          Ty krásko to je jako fakt Tvoje jo? Hm, tak to je výběr srdcem teda :)

                          0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      To pro Karlinera neni, ma to krivou sedlovou trubku, tam by nesel dat motor. No ale takova strela ani motor nepotrebuje.. A nepatrej k tomu svitive zeleny nebo „ruzovy kola?“:[http://www.cyclingtipsblog.com/…giro-stage17

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        ehm,ruzovy

                        0 0
                      • Ruprt2  

                        na jedné fotce žádné kola nejsou a druhá ti nefunguje :-)

                        0 0
                      • karliner  

                        Taky Cancellara jezdí na Treku, kterej má sedlovku (včetně TT speciálu) jako když střelí :-)))

                        0 0
                    • TJK  

                      Ze by to byly tyhle osklivy tezky kola? :-D

                      0 0
                    • HROOLI  

                      Nechtěl bych takovou hujdu :D

                      0 0
                • Medunka  

                  jen ať jede na bajku :-) za trest

                  0 0
          • Peslezedirou  

            Koukám, že si dokážeš dělat kamarády :-)

            0 0
        • ememem  

          napriklad ty lebo karliner ma uplnu pravdu a to sa este vyjadril slusne.

          0 0
      • Ruprt2  

        kterého?

        0 0
      • Haryk  

        Jsem s Tebou. Taky toho voslizlýho hajzla nemůžu ani čut.

        0 0
      • dancing dog  

        Kondadorta teda nejak nemusim, ale proc nazyvat soucasnyho suverene nejlepsiho silnicniho cyklistu sracem ??!!

        0 0
      • Vhalasta  

        Rozumím ti ale ten ****** se na Giru 2× zachoval docela fajn.

        0 0
        • Trog  

          Vhalasta:

          Jo zachoval se fajn hlavně když přenechal etapové vítěztví svému bývalému kolegovi z Astany,na druhou stranu proč mu to nenechat,když už měl vyhru v etapě a další by ho už zas tak moc nerozhodila,hlavně už měl pěknej náskok na celkové prvenství.Si řek dobrá pověst mě prospěje víc, než vyhra další etapy.

          Já Contadorovi nefandím,ale nedovoli bych si ho nják urážet nebo tak něco,určitě k němu chovám recpect.

          A třeba njáká tisícina Clembuterolu v jeho krvi,mě můj názor na něho a jeho bezkonkurenčí výkonost nemění.(Clembuterol neboli taky pod názvem Spiropen na astma,výkonost nepřidáva!bral jsem ho i já jako malej právě kvuli alergii).

          Kdyby mu našli EPO nebo podobnou věc tak neřeknu…

          Až později zjistili u Clembuterolu,že jeho dalším učínkem(hlavně při vyšších dávkách) je výrazné spalování tuku bez úbytku svalů(což se cyklistům hodí)

          0 0
          • OLy  

            no ale taky slouží k rychlemu narustu energie nebo tak a nevis kolik ho tam mel pred testem protože tělo tuto látku hrozně rychle odbourává

            0 0
            • Trog  

              Tak to s tím rychlím dodání energie nemáš pravdu.viz. odkaz

              http://steroidy.szm.com/…hloride.html

              On ho bral hlavně asi za účelem zrychlení metabolismu(aby mohl rychle regenerovat).

              A o tom že toho v sobě měl mnohem víc(clembuterolu) není pochyb!To je snad jasny…(proč by si bral jednu tabletu když by mu to nic nedalo a akorát by riskoval)

              Jak už psalo hodně zdrojů a to i bývalí cyklisti,že dopuje hodně cyklistu a je to jen o tom kdo to dokáže líp zakrýt transfuzí krve či jinými metodami.

              0 0
              • ememem  

                uz som to tu pisal v nejakej debate ale kedze sa obaja cistocne mylite tak to zopakujem. predovsetkym sa vyuziva kvoli svojim antikatabolickym ucinkom. anabol. steriody sa pozieraju hlavne v pripravnom obdobi a po ich vysadeni(kedze su dnes celkom lahko odhalitelne co sa v priprave este ako tak risknut da ale pocas pretekov by to uz dnes bolo na 90% odhalene) nastava rychla katabolicka reakcia prakticky az na „nulu“. cize akoby „predlzuje“ ich ucinok. samotny sa potom maskuje napr. autotransfuziou (co mu mimochodom nasli ale pre istotu to vysumelo do stratena). z toho a z toho v akych minimalnych mnozstvach mu nasli jedno aj druhe je kazdemu jasne ze sypal na najvyssej urovni v priprave aj pocas sezony.

                0 0
                • Trog  

                  Aha no já si pod pojemem antikatabolické vlastnosti sem si představil,že sportovec rychlej regeneruje a celkově odbourává únavu.A že clebuterol spaluje tuk je taky podle tebe omyl??

                  viz:

                  Popis: napriek tomu, že sa nejedná o anabolicko-androgénny steroid, tí, ktorí ho užívali, tvrdia, že svojimi účinkami je s nimi plne porovnatelný. Má veľmi silné antikatabolické vlastnosti, ktorými redukuje stavy, kedy dochádza k odbúravaniu bielkovín zo svalovej hmoty s následným poklesom výkonnosti. Udávajú sa aj jeho silné tuk spaľujúce vlastnosti bez dodržiavania drastickej diéty. Dopingoví hriešnici ho užívajú najčastejšie v spojení s anabolicko-androgénnymi steroidmi kvôli maximalizovaniu ich efektov.

                  0 0
                  • ememem  

                    .A že clebuterol spaluje tuk je taky podle tebe omyl?? – nie, ale to je cyklistom k nicomu, obzvlast na etapovych pretekoch. kvoli tomu to pozieraju kulturisti pri rysovacke.

                    zbyrok citatu je presne to iste co som povedal ja len inymi slovami.

                    0 0
                • OLy  

                  aha ok diky za vysvetlení=)

                  0 0
        • funkatron  

          nechapem, comu rozumies…ako moze nejaky miestny jebko urazat niekoho ako Contador, alebo hocijakeho ineho svetoveho sportovca v akomkolvek sporte, kto dokazal podobne veci ako AC

          0 0
          • Ruprt2  

            jakože sportovec je nadčlověk a Karliner je poddruh?

            To se mi líbí! :-)

            0 0
            • funkatron  

              to som nepovedal

              0 0
            • funkatron  

              ano nepochopil si to :P

              0 0
              • Ruprt2  

                já to pochopil úplně přesně. Ty se zastáváš sráče a navážíš se do Karlinera.

                Já v tom nevidím rozdíl. Ty jo :-)

                0 0
                • Trog  

                  Místo toho polemizování a spamovaní fóra by bylo lepší příjit s něčím zajímavým o TdF.

                  0 0
          • karliner  

            Poslouchej ty experte od Vihorlatu, nechceš si založit svoje vlákno „urážky ostatních userů BF“ a tam přenést svoji aktivitu a přestat zasírat Hrochovo vlákno o TdF?

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Panove prosim, dejte si sraz nekde ve Velke Bitesi a vyreste to jako gentlemani, pumpickama.

              0 0
    • Lukecz  

      Tipovačka bude peklo převeliké :)) kor když sem fandil Solerovi na KOM :(. Letos vypadají hodně pěkně MTF a i úvodní etapy nebudou jen nudné přesuny

      0 0
      • Thidney  

        Když vidím KOM okamžitě mi naběhne Kingdom O' Magic moje nejoblbenější parodie na pána prstenů – http://en.wikipedia.org/…m_O%27_Magic

        je načase zase „finally rescue the dragon, steal the princess and kill the treasure!“

        http://www.youtube.com/watch…

        začátek intra a pak po 4:20

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Proti Giru brdky… Ovsem i na brdku se da rozpoutat peklo.

        ..Boli to porad stejne, jenom jedes rychleji..Greg Le­mond

        Vzdycky jsem si myslel ze MTF jsou nej, ale kdyz clovek vidi sjizdet Nibaliho dolu do cile, tak i to ma neco do sebe.

        0 0
    • Kalderon  

      Já to přeju někomu z Leopardu, úplně nejradši bych tam viděl motorovýho Cancu, klidně i Andyho nebo Frenka. Uvidíme kdo z koho. Hodně zatápět budou určitě El Steakoléro, Nibali, Basso, Vino, doufám i Roman. Spurtéry by mohl ovládnout Cave. Jinak se to budou na sto procent parádní závody.

      0 0
      • Trog  

        Cavendisovi to teda na spurt nepřeji,přijde mě že bez sveho vlačku s Markem Ren.. by zaspurtoval h…

        Nejvíc bych to přál Saganovi,kterej se ale soustředí na Vueltu(apon co říkal pan komentátor při etapách okolo Švýcarska).Takže fandim ve spurtu Norskému hromu :)(T.H.)

        Když sem viděl Sagana jak mu to šlo v cíli tak mu to fakt přeji,a nepotřebuje žádnej vláček!

        0 0
        • OLy  

          to já zas Petacimu. Cave je podle me arogantní frajírek když petaci prizná že byl lepsí a on mu na to jen řekne že by ho předjel kdykoliv by chtěl

          0 0
          • Ruprt2  

            Cave je hajzl, otázka je jestli by se v tomto vlákně Cave vůbec řešil, kdyby měl jiný charakter. I díky tomu je tam kde je.

            (Funkatrone: napsal jsem, že Cave je hajzl mám dneska zůstat za trest bez oběda?)

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Manxman ma ambice a desi soupere ze ma nejlepsi formu za 2 roky. A sprinter asi musi byt alfa samec z podstaty veci.

            0 0
    • Trog  

      Tady njáký čtení:

      Roman Kreuziger je v plné přípravě na druhou Grand Tour Sezony. Po italském Giru se český cyklista postaví také na start Tour de France. Po kilometrech najetých na českých a italských silnicích absolvoval člen stáje Astana vysokohorské soustředění v Livignu a v pondělí by se měl přesunout do St. Moritz, kde se připravuje zbytek sestavy kazašského týmu na Tour.

      „V Livignu jsem s Quinziatem od pondělka a příprava zatím probíhá podle plánu. Chtěl jsem, aby si tělo zvyklo na vyšší nadmořskou výšku. Jezdili jsme rozumně, první pořádné kopce jsme zařadili až v pátek. Tým nakonec do programu před Tour zařadil společné soustředění v St. Moritz. Chtěli, abych tam byl od začátku taky, ale požádal jsem je, abych se mohl první týden připravovat v klidu sám. Přišlo mi to tak lepší a tým mi bez problémů vyhověl. Dohodl jsem se na tom i s Vinem,“ prozradil Kreuziger.

      Do Svatého Mořice se přesune po víkendu. „A budu tam do soboty nebo neděle. Tím pádem definitivně padá možnost, že bych startoval na mistrovství republiky. Částečně jsem s tím počítal, ale společné soustředění mi dá víc. Navíc tým chce, abychom tam byli kompletní, protože se bude zkoušet i časovka družstev. Je to poměrně běžná praxe, dělá to tak před velkými závody spousta stájí. Vidí se, jak kdo na tom je a je prostor některé věci doladit.“

      Zdroj,Peleton­.cz,(snad to tu nikomu nepřekáži)

      0 0
      • karliner  

        Tak trochu nechápu roli Kreuzigera na TdF a taktiku Astany vůbec, když Astana prezentuje, že Vino nemá ambice na GC, ale chtěl by urvat nějakou etapu. Řekl bych, že jeho jediná šance jak ji urvat je nechat si na začátku naložit nějakejch 20 minut a pak zkusit únik v horské etapě. V tom mu RK nepomůže. O vítězství v nějakém MTF (kde by Roman pomoci mohl) si může nechat tak leda zdát. Jediný smysl by mi dávala strategie týmu v týmu – Vino jako obvykle taktika neřízené střely a boj o polka dot a zbylých 7 lidí pojede na Romanovo white jersey. To že jim imho nevyjde ani jedno je věc druhá..

        0 0
        • Trog  

          No to je k zamyšlení,myslím že Astana bude usilovat o bíli trikot pro Romana(když už tam bude),jak píšeš a Vino pojede podlahu na celkové umístění…

          Minulí rok Vino jel téměř celou etapu v uníku a kousek před cílem ho dojel peletón(dostal za to červené číslo a finanční bonus za nejaktivnějšího jezdce) a hned další etapu se mu podařilo vyhrát, potom se poplakal Albertovi v náruči.

          Myslím že tohle je Vinova poslední sezóna ne???Má 38 let pokud se nepletu a říkalo se že už to má za pár.

          0 0
          • xp3  

            Pravda, není nejmladší. Ale já bych mu ještě nějakou tu etapu přál, je to jeden z mých oblíbenců – veteránů, poslední co ještě jezdí(krom ještě Cadela).

            Fakt rád vzpomínám na časy, kdy jezdil Panta, Ule, občas jsem přál i Lancemu. To že nakonec sypali a ten poslední dost možná, mě sice mrzelo, ale stejně to bylo fajn v té sladké nevědomosti koukat na ty nekonečný přenosy:-)

            0 0
            • Trog  

              Jo tak to když začínal soupeřit Pantáni proti Lancovi to jsem ještě tahal kačera.Na kole nejezdím ani 2 roky a o silniční cyklistyku se zajímam on minulé TdF.

              Su ještě malá lama…

              Ale musela to být pěkná podívaná jak se ženou do kopců bez únavy,tehdy se muselo dopovat mnohem více než tedka když ještě nebylo odhalování dopingu tak vyspělé…

              Jinak taky přeji Vinovi jen to nejlepší.

              0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Kousek pred cilem mu dotah tymovy kolega AC jeste nekoho na zada, aby pak sam dojel az druhej… To muselo mrzet.

            0 0
        • dafe  

          Vino rikal ze by se rad na chvili ukazal ve zlutem, takze tipuju bude zkouset ujet v nejake vhodne etape ze zacatku, teda jestli nejaka takova je…a taky jestli ho nechaj, coz nemyslim.

          0 0
    • HROOLI  

      Strašně moc bych si přál vidět Romana v úniku v Alpách, když pojede na Vina, který by ho to mohl přiučit. Myslím si, že i mu samotnému by to psychycky pomohlo. Na celkového vítěze jednoznačně Alberto a doufám,že se do trojky vleze i Vino, je to borec a budu mu moc fandit ..

      P.S. Nevíte ,kde se dá shlédnout nějaký Romanův sjezd na giru ? Zatím jsem nic nenašel, ale prý jel, jako čert.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Kdyz on vzdycky sjizdel prvni skupinku a pro kamery neni zajimavej.

        Ted se podivej na steephill.tv na Sagana, jak sjizdi Cunega na Svycarsku, v ty etape 2? 3? co pak vyhral.

        0 0
    • Splinter  

      Kontrolni otazka soudruzi, jestlipak vite ze letos mame tour ZIVE na CT4 Sport? :)

      Doufam ze to tady uz nekde neni :)

      0 0
      • Trog  

        Ty jo tak to nevím teda,ale už bylo na čase.Vždycky jsem se díval jen večer na ty půl hodinové sestřihy a na eurosportu(u toho se mě dobře usínalo:) ).Su aji rád,že letos bylo živě na nova sport závod okolo Švýcarska.

        Aspoň díky za to že ČT 4 má na netu pěknej archív a dá se na všecko podívat s odstupem pokud to někdo nestíhá.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No ale je otazka jestli maj prava i na online vysilani. V archivu jsou jen jejich vlastni veci.

          0 0
        • OLy  

          no já hlavně doufam že to nebude komentovat Robert Bakalař, co sem koukal na Giro ten chlap by byl schopnej uspat kohokoliv:(

          0 0
          • Jaroslávek  

            Doufáš marně.

            0 0
          • Marskatin  

            Mohu potvrdit, že jeho hlas mě dokonale uspí. Příjdu z práce, pustím bakyho a natáhnu budík na odhadovaný čas, kdy dojedou pod kopec :) A posilněn blahodárným spánkem sledují vyvrcholení etapy:)

            0 0
          • Kubiczech  

            Ono možná lepší než kdyby se toho zhostil někdo z ČT.

            0 0
            • treatt  

              Jílek by Tě měl přesvědčit o opaku. BTW nic není horší než Baky :)

              0 0
              • Kubiczech  

                Nepřesvědčil, ale to jsem čekal. Jílkův komentář je nuda nad nudu. Baky sice mele páté přes deváté, ale má to aspoň trošku nějakou šťávu. Obecně komentář na ČT4 dost stagnuje. Líbí se mi akorát basket.

                P.S. A ne, neuměl bych to líp. (:

                0 0
                • treatt  

                  Šťávu? Baky? :-D ale to hodně shnilou :-D Nuda možná, ale aspoň nemele totální kraviny

                  0 0
                  • HROOLI  

                    Nejlepší je Padrnos, včera jsem chvílemi přestával vnímat „obraz“, jak jsem ho poslouchal :))

                    Je super, že ho tam maj.

                    0 0
                  • Kubiczech  

                    Já mám ty kraviny rád. (: No jo, každý máme vkus nějaký. Ale Padrnos je fajn, pochopit co vlastně říká chce od diváka veřejnoprávní služby alespoň trochu inteligence.

                    0 0
      • frederick  

        fakt? no hurá! jdu bouchnout šampáňo:)

        0 0
      • Ruprt2  

        Zlepšil jsi mi den :-)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jen asi ve dvou vlaknech, to se nepocita ;-) resilo se jestli to pujde v HD.

        0 0
      • karliner  

        Minimálně to rozšiřuje možnost výběru. Signál asi přebírají všechny kanály stejný, když člověk kouká na Eurosport a chce se něco dozvědět, může přepnout na anglickej nebo polskej komentář. Navíc Bakalář komentoval teď Švýcarsko pro Novu a třeba to je předzvěst toho, že ho konečně na Eurosportu vystřídali :-)

        Taky se na ČT4 holedbali, že budou spolupracovat s Pepanosem, Konečným a Tesařem, takže by k tomu mohlo být snad i zajímavé studio a v neposlední řadě nebudou každejch 5 minut reklamy, jako na eurosportu…

        0 0
        • Biker jak Pes  

          S Pepanem, mmmm, to by nebylo vůbec, ale vůbec špatné. :-)

          0 0
        • dafe  

          k tem reklamam – zvykl jsem si pouzivat nahravani nebo timeshift a reklamy preskakovat, pak se to uz docela da. Ale bez nich samo jeste lepsi

          0 0
        • Trog  

          To ty reklamy to je fakt hrůza(právě kvůli tomu u toho usínám,vždycky jsem dojel z práce na kole lehl a nikdy sem neviděl konec etapy :) vždycky jsem usnul před koncem),tadka ještě jak tam Basso s Nibalim vaří ty Sidi na panvičce to tak show jak prase.

          0 0
        • OLy  

          má mstejnej názor jen když me nebavila angličtina tak sem tam hdoil češtinu. ten chlap je hroznej a kecá tam uplně o ničem pořad jen o tom jakej ma kdo kolo a vubec se nezajima o to co se tam deje ale vola si sesváma kamošema aaaaa=D

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Bereme ty profi zavody moc vazne. O tohle se neda nepodelit: Jens Voigt na TdS

      0 0
    • OLy  

      udelej anketu s njezhavejsimi favority na vitezstvi a pak se uvidi kdo to trefil=)

      0 0
    • Trainman  

      je už někde k nahlédnutí startovka? Dík

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      5 dnu.

      V narodnich dresech vesmes mi oblibeni jezdci:

      Chavanel, Gilbert, Cancelara, Frank Schleck, Wiggo, ovsem ve Spanelsku Contador naprazdno, 3. v casovce a 2. ve spurtu.

      A jak jinak demon Sagan.

      0 0
      • karliner  

        Cancelara jel kola nebo motorky?

        0 0
      • treatt  

        No, ve spurtu :) Jel lajnu, když za to Rojas vzal, tak se zvednul ze sedla jen propagačně, to se sprintem nemělo mnoho společného :)

        Jinak Aussie Bobridge, TT Meyer, Bělorusko Kušinsky – Sivtsov, double si dal Svein Tuft, Fumiyuki Beppu, Tomasz Marczynski a Brammeier v Irsku, v Německu Wagner zajel Ciolka i Degenkolba, Taliáni Visconti – Malori, Norsko Kristoff – E B Hagen, kdo neslyšel, tak ve hvězdách a pruzích bude jezdit Matt Busche a Zabriskie..

        0 0
    • Dubys  

      Ne ze by to pro moje laicky rozhodovani bylo nejak podstatny, ostatne tip uz sem poslal, ale jak se vubec urcuje nejlepsi tym? Souctem casu/ztrat urcityho poctu nejlepsich jezdcu tymu?

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Soucet casu 3 nejlepsich z tymu v etape.

        The team classification is established by adding the three best individual times from each team on each stage.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      2 dny.

      Na Steephill i ofi LeTour uz jsou (konecne) soupisky.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        3 dny teda, kurnik vzdyt je teprve streda a ne ctvrtek.

        0 0
        • McBlacky  

          to je úplně jedno, už asi 2 hodiny se snažím to dát do kupy.

          to se fakt nedá…

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            JJ, na kteryho z mnoha blaznivych Francouzu si vsadit ze mu ty uniky budou vychazet?

            0 0
            • karliner  

              No, třeba u Dumoulina máš jistotu, že mu vycházet nebudou :-)))

              0 0
            • treatt  

              Tak zrovna bláznivý frantíky vím, koho dát, i když zatím mám tři a místa v nominaci jsou pouze dvě. Ale jinak je to teda masakr tentokrát, každá kategorie mi přijde jako sázka do loterie v zásadě. Bude to letos velký myslím, těch lidí je strašně moc, co budou chtít uspět..

              Jinak nečekám, že by tu někdo odkrýval karty, ale upřímně, co si myslíte o Šlecích? Furt nad tím dumám, jestli jejich poslední výkony jsou bluf nebo ladí formu na později, či co to vlastně má znamenat..jako že Andy vyhlášeně jede domestika, to okej, ale že si pak nechá naložit vysoce přes dvě minuty v časovce ve švajcu? Že při dojezdech vypadá vysloveně znuděně? Frank jede na pořadí a přitom nestačí, v časovce dostane naložíno stejně jako brácha? Okej, dobře, je to furt příprava, ale co mě opravdu zaskočilo je, že oba bráchové dělali taktické chyby. A docela velké. Ostatně se šuškalo, že hlavní porce Andyho závodnického umu spočívalo ve vysílačce, do které dával pokyny pan Riis. A ten teď kope za protihráče. No bude to zajímavé, mělo by se ukázat, jak na tom Schleci jsou s vlastní hlavou, ale budou to teda mít těžké. Riis je má přečtené jak čítanku..

              Co je ale zase pro ně kua dobrej signál, to je výsledkovka časovky na Švajcu – Fabian je jasnej, sedmej flek Fuglsang(44´´), 11. Maxime Montfort (1´09´´), 13. Linus (1´24´´) a dvacátej flek Stuart, zásek minuta čtyřicet. Team to bude zatraceně silnej, do TTT maj nabito pěkně, na roviny to je luxusní vozba, ale ale ale..kdo bude podporovat Andyho v nejhorších kopcích krom Franka?

              Mimochodem, na TTT se opravdu těším, letos to HTC rozhodně nemá předplaceno, jasně že jsou hlavní favoriti, ale co třeba takovej Garmin? Danielson, Hesjedal, Vandevelde a Zabriskie? A co Sky s Flechou, Hagenem, Gerransem, Thomasem a Wiggem? A co třeba parádně rozjetá lokomotiva Radioshacků s Brajkem, Hornerem, Klödim, Levim, Popem? Nebo Rabos se silnou sestavou, nebo černej kůň Movistar, stálice Liqui..? Ambice má prý i Astana, ale popravdě nevím..každopádně Roman se prej těší, až protáhne svůj novej Venge :) Jenže, co se TTT týče, Bak, Eisel, Goss, Martin, Tejay VG, Velits..to se bude těžko porážet..no bude to něco, nemůžu se dočkat :)

              0 0
              • treatt  

                Jo a pak jsem taky moc zvědav, jak se rozdělí role třeba v takovým Garminu, jako v sestavě Ryder Hesjedal, Thomas Danielson, Christian Vande Velde, Julian Dean, Ramunas Navardauskas, Tyler Farrar, Thor Hushovd, David Zabriskie et David Millar to bude asi docela tlačenice. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se nakonec jelo v celkovým na Danielsona, ten má formu jak hrom, Hesjedal je matnej a VdV měl dycky jen velkohubý prohlášení. V dojezdech to prej bude tak, že jak se dojíždí do kopečka, všechno na Thora, na absolutní rovině všechno na Tylera..tak jsem docela zvědav, jak se chlapci domluví a jak se bude takovýmu Zabriskiemu chtít jezdit tempo v posledních 20km před cílem pro špurtéry :)

                0 0
                • McBlacky  

                  Farrar je guma toho ignoruju, ikdyž řadím do kategorie „nedávám, nemám rád, ale pojede“ a Thor se mi nevešel do listu, dokonce se mi tam nevešel ani Matt, kterého bych určitě upřednostnil, citovky jsou jinde :)

                  0 0
                  • karliner  

                    Tak na Farrara mám úplně stejný názor, zařadil bych ho jen kdyby se tipoval maník, který ze spurtérů zase ze všech nejméně splní očekávání…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      já zařadil místo něj sprintera kterej jede svoji první Tour a není zas takový eso, ale je mi sympatickej.

                      0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Jo jo Schleci to je otazka… a kdo netrefi viteze nema sanci. Andy byl na Svajcu vzdycky matnej, i kdyz detaily jsem tolik nesledoval.

                0 0
                • karliner  

                  Přemýšlím vůbec o smyslu účasti v té tipovačce, páč na rozdíl od Gira nevyměknu a Contaminera budu ignorovat, což se mi pravděpodobně vymstí a role dona Quijota mne nijak neuspokojuje.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    třeba dá podlahu a nedokončí, jako loni Cadel, Frank… na Tour to jde k zemi jako švestky a pár kusů se nedožije prvních kopečků, páč jsou v nemocnici

                    0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Na Giru jsi byl pomerne dlouho v ruzovym, a celkove druhej za etapy, to se taky pocita.

                    0 0
                  • treatt  

                    Neboj kamaráde, nenechal jsem Tě v tom, Contadora prostě nemám rád, tak jsem ho srdnatě ignoroval ve všch kategoriích, třeba ho chytnou za doping už během Tour :)))

                    Jinak jsem to tentokrát dal čistě srdcem (skoro, protože naprosto srdcem bych dal Romana do puntíků, Bassa a Vina na podium, ale to je zcela mimo realitu :) ), takže očekávám pozici lanterne rouge.

                    Včetně toho, že na zelenej dres jsem nedal sprintera :)

                    0 0
    • Lukecz  

      Pěkně to Gilbertovi vybarvili :)) Zasloužil by si to za letošní fazonu doplnit o žluté tričko

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No barevne se to teda fakt hodi jen ke zlutymu tricku, k dresu Lotta ani nahodou.

        0 0
        • karliner  

          Nepojede v dresu belgického mistra?

          0 0
        • tele  

          Podla mna je to k dresu belgickeho majstra.

          Kto vie ake bude mat k zltemu tricku?

          0 0
        • Babec  

          Přesně, Gilbert je mist Belgie, takže se to k jeho dresu bude hodit perfektně ;)

          0 0
    • Lukecz  

      Dneska parádní představení týmů v historickém stylu. Galerka na CN

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Doufám, že to má Thor vlastní vlasy a že v tom i pojede! :-D

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Doufám, že to má Thor vlastní vlasy a že v tom i pojede! :-D

        0 0
    • Marskatin  

      Má dotaz trochu bokem. Jak se hodnotí na Tour případně Giru, Vueltě sotěž týmů? Počítá se prvních x jezdců nebo jak to je?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      1 den do startu.

      Thidney, Treatt, 24 hodin do deadline :-)

      Od dneska odpoledne az do nedele vecer nebudu na webu, tipy beru co najdu v mailu. V nedeli vecer doufam rozeslu soubor se vsemi tipy.

      0 0
      • Thidney  

        thidney uz dvakrat zkusil napsat tipy, ale pokazdy to prehnal s podpurnymi prostredky a sel radsi spat. Dnes vecer to snad dam, rum uz je dopitej.

        0 0
    • Fuglsang  

      Tak studio jsem od CT4 ani necekal, prijemne prekvapili :-) a Padrnos se vyrazne zapojuje do komentovani; to je jen dobre..

      0 0
      • treatt  

        Jsem to psal, že Jílek bude dobrej a Pepanos je moc dobrej..

        Jinak se ukázalo na intermidiate sprint, že Farrar bude letos hodně rychlej, zelenej bych asi tipnul pro Greipela v Paříži. Cav asi pojede spíš na etapy než zeleňák..

        Jako myslím si, že Gilbert si to pohlídá, ale kdyby to dal Voeckler, byla by to pecka. Kdyby se povedlo překvapit jemu, Spartakovi, to by taky bylo něco. Nebo že by vystrčil růžky Ventoso? Toho bych klidně viděl na druhým fleku za Gilbertem před Greipelem..

        0 0
        • treatt  

          Kua zase debil fanoušek sundal někoho z Astany a domino efekt, větší část balíku je vzadu, lehlo strašně moc lidí

          0 0
          • kyjosek  

            si myslím, že to byl kameraman

            0 0
            • HarryTP  

              Jo taky mi to při prvním záběru tak připadalo na dalším už ne…

              0 0
          • Thidney  

            a ještě jedna solidární smotka favoritů ve stoupání před cílem, aby se počkalo na Sammy Sancheze ,) akorat Cadel, Vino a van de Broeck neposlechli

            Nikde nevidim Gesinka?

            0 0
            • Thidney  

              aha tak už to opravili ,ta druhá smotka byla v ochraný zoně, škoda.

              0 0
          • Darkson  

            ach jo, to hovado bych profackoval. Roman 2 minuty ztráty na všechny spolufavority po 1.etapě:(((

            0 0
      • HarryTP  

        JJ ČT4 klobouk dolů.Baky mi ani nechyběl a hlavně se nekonalo 20 reklamních bloků za etapu

        0 0
      • Fuglsang  

        tak trochu si to ale zkazili tim, že nemůžou řikat názvy firem (Shimano, Campa atd..), to je celkem velká výhoda Eurosportu, kde Baky může rozebírat různý modely kol nebo řažení a Jílek může příjit pouze s tim, že „jedna firma“ vyvinula elektronický řazení..

        0 0
        • Jakub 737  

          a ještě tam hlasil nejakou firmu z toho jednoho mestečka, že pry sou celosvetový výrobci lodí :D

          0 0
        • prvniodkonce  

          A ještě ke všemu pětiprstá kuřata.

          On taky Baky občas plácal blbosti, takže radši si o tom neposlechnu nic.

          0 0
    • Manas  

      Trochu z jineho soudku, ti co maji android a apple si muzou stahnout aplikaci od Skody k tour, jsou tam soupisky, vysledky, rozpisy, proste skoro cely obsah z letour.tr. za to je chvalim az do nebes, konecne to muzu sledovat i na meetingach :-)

      0 0
      • lodyh  

        bomba! to mi chybělo, páč cyclingnews app je jen pro zatracený jabka… dík:)

        0 0
      • Thidney  

        super, díky

        0 0
    • bagr84  

      Co dnesni tymova casovka, komu davate sance?

      0 0
      • Fuzzy666  

        Radioshack nebo garmin podle me :)

        0 0
      • treatt  

        Tak můj osobní tip je:

        Garmin

        HTC

        Radio

        Sky

        0 0
        • Thidney  

          Zabriske na špici 45 vteřin Thor 11. U Garminu to maj slušně nalajnovaný, těch 45 vteřin mi přijde naprostý peklo u TT.

          0 0
    • raceman  

      funguje vam ivysilani na ct? mi to furt pise prestavku, nebo ze to nelze vysilat po netu :-(

      0 0
      • misko  

        to iste:(

        0 0
      • Chiron  

        Taky nic :( A v televizi musí jet tenis :/

        0 0
    • jano  

      tak Saxo je uz v cieli, len s piatimi jazdcami. Na hranici povolenych strat

      0 0
    • HROOLI  

      Mám dotaz na zdejší G.T. profíky :))

      Je v pravidelch povoleno jet za autem – při dojíždění balíku ( po chcací, po opravě kola apod..) ? Vím, že normálně by se nemělo, že kdyžtak jen na chvíli a rychle pryč ,ale třeba včera před cílem ještě pár závodníků zastavilo na chcací a přitom už jel balík docela rychle..Byl tam jen krátký záběr, jak jel za autem,ale to byl jen moment..

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak konecne vysledky tipovacky: V prvni etape vyrazil jak strela a do zluteho se oblik Treatt (zvolil Karlinerovu taktiku, skoda ze ten odpociva po narocnem Giru a setri sily az na Vueltu :-). Ovsem hned ve druhe etape ho dostihli a predstihli nafajici chrti vedeni Thidneym, s Blackum a Glumem v tesnem zavesu.

      Vic v mailu, rozesilam tipy, bohuzel k dalsimu update se dostanu az ve stredu vecer. Ale pak uz to bude lepsi, zatim si to muzete spocitat sami. Prosim o kontrolu vlastnich tipu, pokud se nekde nejakej mail zatoulal dejte mi vedet, dik.

      P.S. K cemu je nam tip na TTT, kdyz si nikdo ani neskrt :-)

      0 0
      • Thidney  

        ještě jsme měli dopsat tip kolik pokut rozdá uci

        zatím v tom jou Riis a Brunyel po 200 CHF za pyskování u dnešního měření vodorovnosti sedel před TTT :) Celá ta akce v podání UCI je naprosto neuvěřitelná.

        0 0
      • Thidney  

        Sloupek G a J maj podezřele moc tipů na etapy :)

        0 0
      • Thidney  

        Mi to bylo jasný, hned jak jsem k obědu dostal svíčkovou barvy br.kaše vystužené E102 a posypané kurkumou :)

        0 0
      • treatt  

        No jsem Ti psal, že jsem to tentokrát vzal bez bázně a hany srdcem, nebojím se pozice lanterne rouge :)

        Jinak dneska vostrej den pro Franka, trefil hlavou objektiv, tím si o štítek rozfiknul nos a následně vdechnul vosu..to vše při snaze uviset Fabianovu lokomotivu, musel se bavit chlapec :)

        Jinak s TTT máš pravdu, nevím, proč jsem tip měl dneska na vítěze dobrej a do tipovačky dal kravinu :) Můj kůň Radio nezajel až tak dobře, i Klödy je lehce zklamaný..kaž­dopádně Zabriskie má prostě nejvíc štýlo!

        Ale jako dneska si u mě pořádně šplhlo BMC, super výkon, Cadel odvedl zvířecí práci. Sky vypadali úžasně, souboj o žluťák drama, prostě co si člověk mohl víc od dneška přát? :) Zklamaný snad budou jen Radio a Astany..a Thor z duhovýho do puntíků a vzápětí do žlutýho? Pecka, snad ho zas nepřebarví do ruda :) Jinak Bernie Eisel to dobře HTC zapakoval hned v první točce :)

        Mimochodem, nemám moc čas, ale těším se, až si najdu fotky TT mašin, Lapierre nebo Spartacus BOŽÍ design, i se mi strašně líbily komplety Sky v tý jejich zelený kampani a kapkama-nekapkama (mimochodem, mi to přijde dost rozumný, je málo jezdců na světě, co drží furt posed jak Zabriskie, ale při sklánění hlavy to je dobrá aero brzda, když maj kapky)

        0 0
        • treatt  

          Mno, vono to bylo asi na Radios moc krátký, finiš měli jednoznačně nejlepší, asi to jsou dieslové..

          No, každopádně chlapci z BMC to dobře vymysleli, kulišáci

          0 0
          • Trog  

            No v BMC to Cadel hodně rval ani se neřadil až na konec jak ostatní,ale asi jen do půlky vláčku,aby byl zas co nejrychlej vpředu a mohl to táhnout.(Táhla ho touha po žlutém :) )

            Myslím že Cadel se bude chtít ukázat,když je to nejspíš jeho poslední Tour stejně jako Vinova.

            Přeju to oboum.

            Jinak Thoor-recpect,doufám,že ten žlutej jen tak nepustí(a když jo tak at ho má Cadel)!Thoor se udrží jak na rovině tak v kopcích(není mistr světa pro nic za nic).

            Takže tomu to taky přeji!

            0 0
        • bagr84  

          Ohledne tech problemu se spatnou polohou sedel…

          Proc vubec takovyhle pravidlo existuje?

          0 0
          • raceman  

            aby UCI melo za co buzerovat…

            0 0
          • treatt  

            A proč existuje třeba pravidlo o váhovém limitu, když je dnešní technika úplně jinde? Proč nemůžou profíci jet bez rukávů? Prostě UCI je neuvěřitelně zpátečnická organizace trvající na nesmyslných pravidlech. Nebýt jejich omezení, třeba TT stroje jsou úplně jinde..

            0 0
            • Trog  

              Tj je pravda,zrovna včera se o tom vedla debata v přímém přenosu,že nebýt UCI tak by na časovkách jezdila kola s křídlama a spojlerama atd.(za cílem min. odporu vzduchu)

              Že zkrátka kolo má vypadat jak kolo…

              A co se týče váhového limitu tak to chápu,chcou aby měli všichni stejně těžká kola.

              Když někdo dojede s 6 kg ssilničkou, tak mu tam nalepí pár olověnejch závaží pod košík,aby byla hmotnost pro všecky stejná.

              0 0
              • Ruprt2  

                no jenomže UCI argumentuje bezpečností, aby nebyla hmotnost kol na úkor bezpečnosti jezdců.

                no a kolik dodá závaží bezpečnosti?

                0 0
                • Trog  

                  Já jen psal,že když někomu navaží pod limit tak mu tam přidaj závaží…nic víc…

                  No a co se tyče bezpečnosti tak to stejnak nemaj domyšlený.

                  Dají např. limit že kolo musí mýt 7 kg,všichni to splní,ale o váze zapletených kol už řeč není,a tam je hlavní nebezpečí!

                  Když nasadí Lighweight(pod 1 kg) s 12 drátama a zabrzdí na plno,tak nevím nevím jak by to dopadlo.

                  Nemluvě o njákem vjetí do kanálu či nárazu na patník.

                  /…bermayer-iii

                  0 0
                  • Ruprt2  

                    Však já se s tebou nehádám, jenom diskutuju, tak se hned nesnaž bránit.

                    K těm kolům UCI stanovuje i min. počet drátů. Mám pocit, že je to 16. Nejsem si tím číslem jist a nevím jestli je tam nějaké „ALE“.

                    0 0
                  • treatt  

                    „Když nasadí Lighweight(pod 1 kg) s 12 drátama a zabrzdí na plno,tak nevím nevím jak by to dopadlo.“ Aaaa, koukám, že pán je znalec :-DDD

                    Ona i ta Tvoje teorie o stejně těžkých kolech dost pokulhává, všem stejně neváží stejně, navíc je to argumentováno bezpečností. A je docela směšné, že hobík může jezdit v klidu na kole o kilo a půl lehčím, jak profík..

                    0 0
                    • mastihuba  

                      když už někdo argumentuje bezpečností, tak by se dali zavest nějaký destrukční zkoušky a ať se firmy předvedou.

                      0 0
                      • jecnak  

                        Vsak vsechny kola na Protour musi byt schvalene UCI na nejakem scrashtestu. Ono to UCI zas az tak nepromyslene nema jak se tu vsude tvrdi. Smyslem je poskytnout i mene majetnym teamum rovne podminky v technice.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          a takhle, ja myslel že jsou jen konzervy.

                          0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Jestli si to pamatuju dobre, tak klasicka dratova konstrukce je schvalena automaticky, a v crashtestu jde hlavne o to aby se nerozstipalo na dlouhe ostre nebezpecne kusy (to byl pry mj. duvod proc se upustilo od drevenych rafku)

                          0 0
                          • Trog  

                            Ty jo o dřevěnejch ráfkách sem ještě teda neslyšel(sem toho ještě neslyšel…)

                            Dřevěný rámy tu už byly,z bambusu atd.

                            Každápadně lehčí bude vytočit ráfek na soustruhu,než stavět ze dřeva funkční rám.

                            0 0
                            • Hroch obojzhivelnyj  

                              Pred 100 lety zavodni standard, dneska pro fajnsmekry

                              (a psst nerikejte to saxovi, nebo vymysli stocenou tyc od kostete olepenou gumou)

                              0 0
                              • Trog  

                                Kdo to je sax? :)

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  Místní konstruktér kol, na které stejně nebudeš mentálně mít… :-)))

                                  0 0
                                  • Trog  

                                    BJP: hmm díky teda

                                    Hroch:

                                    Kola s těma dřevěnejma ráfkama stojí 700 dolarů a ráfky jen 400!Celkem suma (a to váží 2 kg) to bych rád viděl z jákeho dřeva to je vyrobeno(to v článku pokud vím nebylo uvedeno).

                                    To že tlumí vybrace je možné ale popisuje tam jak tam měl nasazený plášť Parigi-Roubaix 27mm (260TPI) nafoukanej na 70 PSI ,což si myslím že to ten hlavně tlumil vybrace :)

                                    0 0
                                    • Biker jak Pes  

                                      Neber si to osobně, najdi so vlákno „Kola, která letí“ a pochopíš… ;-)

                                      0 0
                                      • Trog  

                                        Už se si to našel..A měl si pravdu na toho fakt mentálně nemám,prostě mistr světa IQ 200, jak psal: A normálně buším do obyč plášťu na silnic 9 atm. a na závodních buší borci 16 atm.,jinak by byl prej hned defekt:)

                                        Já teda mám 80 kg jezdím na cca na 7 atm. Letos mám 4000 km na Mich. ProRace 3 a bez defektu,a to jezdím občas i šotolinu apod.

                                        0 0
                                        • Biker jak Pes  

                                          Taky jsem přesedlal na Pro Race 3, po Ultremech, které se mi během dvou týdnů rozlepily to je jiná. :-))

                                          0 0
                                        • Hroch obojzhivelnyj  

                                          Ja taky tak, P3R defekty v norme, ale po 3 tkm jsem jsem byl vzadu na platne.

                                          0 0
                                          • Peslezedirou  

                                            Kolik hustíš?

                                            0 0
                                            • Hroch obojzhivelnyj  

                                              Nevim, ale spis min. Myslim ze tak 6–7, pohmatem podle kolegu s merakem. Solo min, na vyjizdky s chrtama vic, tam je vetsi sance trefit diru a cvaknout. Spis neumim brzdit a pouzivam vic zadni. Ale Vittorky Rubina pro na festce (brzdeny) vydrzely vic (ale zas klouzaly na mokru.).

                                              0 0
                                              • Peslezedirou  

                                                Tlačím do plášťů 8, tak a by to nebylo moc, mám trošku strach aby to ráfek vydržel :-).

                                                Vozím taky vitorky 25mm a zatím spokojenost, raději klepu na dřevo abych to nezřiknul.

                                                0 0
                                        • Hroch obojzhivelnyj  

                                          Ja taky tak, P3R defekty v norme, ale po 3 tkm jsem jsem byl vzadu na platne.

                                          0 0
                                    • Hroch obojzhivelnyj  

                                      Podle fotky buk. Ale jinak bych si tipnul na jasan.

                                      0 0
                              • JSt  

                                patentovana technologie ohybani v pare. ;-)

                                0 0
                          • jecnak  

                            Jaka presne kola se musi schvalovat nevim, ale treba Mavic ma schvalene i Ksyria, coz jsou relativne normalni kola… Nekde jsem videl seznam schvalenych kol, byly tam i bezna karbonova kola s ocelovymi draty, prave ty Ksyria atd.

                            0 0
                    • Trog  

                      Nják sem to nepochopil,zkus se trochu lépe vyjadřovat…

                      viz. A je docela směšné, že hobík může jezdit v klidu na kole o kilo a půl lehčím, jak profík..

                      Znalec???

                      Znalec nejsu jen píšu co jsem viděl a slyšel na min. Grand Tour,jak se rozsype přední kol když naplno zabrzí např. před kamiónem(ktéry stál u krajnice a všim si ho na poslední chvílku) nebo před zaběhnutým psem atd.

                      0 0
                      • Ruprt2  

                        Tak to je štěstí, že jim to moc nebrzdí :-)

                        0 0
                      • kubad  

                        zase nepřeháněj, ty kola samo snesou plné brždění a podívej se jaké mají váhové limity, takže v klidu.

                        a před psem se to kolo nerozsype, ale až po nárazu do něho :D

                        video někde na nettu koluje

                        0 0
                      • StrejdaS  

                        U toho psa hodil kolo na storc, to by neprezila ani spousta 32/36 zapletu. Kamion nevim, nepamatuju. V drtivy vetsine pripadu to material odnasi az pri samotnym padu, jenom sem tam se stane, ze rupne treba krk vidlice, lanko, … Ale neni to nic co by vybocovalo z prumeru, resp. co se ti stane i na 10 kg ocelaku.

                        0 0
                        • Ruprt2  

                          Přesně tak. Já jsem o psa taky odrovnal přední kolo velice podobně.

                          0 0
                      • treatt  

                        K bodu jedna, ostatní zodpověděli zbytek – prostě nechápu důvod, proč profík musí dodržovat váhový limit zrovna 6,8kg, když Ty si můžeš jít koupit kolo, co váží o kilo a půl míň a rozhodně to nebude nijak nebezpečný. Když si půjdeš koupit třeba novej Cannon Super Six Evo, tak nebude problém se dostat na váhu kolem pěti kilo a nebude mít žádnej fuknční nebo bezpečnostní nedostatek. Kdybys s tím chtěl na závody UCI, tak si na to musíš navěsit závaží. Říkám prostě to, že bezpečnostní hledisko mělo oprávnění před deseti, patnácti lety. Zdůvodňovat dneska váhovej limit bezpečností je pokrytectví a nesmysl.

                        0 0
                        • karliner  

                          Myslím, že ječňák tu někde psal, že dalším důvodem, proč se udržuje ten limit 6,8 kg jsou finance. Ten Cannondale možná na 5 kilo dostaneš, ale bude stát dvakrát tolik, čili skoro půl milionu. Moc se v cenách dílů a kol nevyznám, ale tipl bych si, že kolem toho limitu (do cca 7 kilo) seženeš několik sériovek v ceně do 100 kKč, možná i o dost méně.

                          0 0
                          • jecnak  

                            Navic je potreba si uvedomit, ze jezdec bude mit rekneme pet kol, coz pro cely team je uz slusny balik.

                            0 0
            • Mamut  

              Pochopil by som obmedzenia UCI v exaktnych disciplinach – napr. na drahe. Kde by podla mna mali byt 2 kategorie: Open a Traditional. Asi by Open bolo popularnejsie, pretoze by nebolo zviazane pravidlami, ale kto by sa chcel chvalit, ze je lepsi ako Merckx, tak by musel zvladnut aj Traditional.

              Ale naco su taketo blbosti aj pri TdF a inych outdoor zavodoch, to nechapem. Aj tak je kazdy rok ina trat, ine pocasie, ine vsetko. Vykony nie su porovnatelne ani dva po sebe iduce roky, tak riesit ine pravidla ako bezpecnostne (pevnost, mozno minim. vaha, ostrost) je kravina.

              0 0
              • obda  

                IMHO tech duvodu za pomerne dost omezujicimi pravidly bude povicero. Napada mne napriklad:

                • Aby naklady na kola a jejich vyvoj nebyly prilis vysoke. To by zbytecneovlivnovalo pocet tymu i platy jezdcu.
                • Bezpecnost – aby se nevyplatilo setrit na vaze na hranici rizika.
                • Aby to byla furt kola. Tj. aby byla dost podobna tomu, co si pak kazdy muzekoupit ve ksefte. IMHO hodne dulezite, s nejakymi okapotovanymi monstry sehobici neztotozni a firmy pak nevydelaji na prodeji „kol co jela TdF“.
                0 0
                • Mamut  

                  Pokial viem, tak je stale bitka o miesto na TdF – dopyt je vyssi ako ponuka, takze o „pocet tymov“ sa nejak nebojim.

                  Bezpecnostne pravidla nijak nezpochybnujem. Uz bolo par hromadnych padov odstartovanych zlomenim predstavca alebo tak nejak.

                  Dokym pravidla o designe neboli, tak sa tie bicykle vyvijali a existoval technicky pokrok. Dnes sa vyvija iba hmotnost a z kt. strany pojde bowden do brzd. Zmenu z 10-kazety na 11-kazetu nepovazujem za apokrok. To by uz napadlo aj male decko. Klasicky diamantovy ram ma v lese plno vyhod, ale obzvlast na ceste nie je jedinou moznostou a fakt nevidim dovod, preco by sa casom nemohli presadit viac napr. lehocipedy. Na asfalte su vyrazne lepsie. A co sa tyka kapotovania, tak casovkarske prilby su v ludovej praxi absolutne nepouzivane a predsa sa v profiscena jazdi.

                  0 0
                • treatt  

                  Aby náklady nebyly moc vysoké? :-D Jo, proto Specialized vyslal krom jiného Teejay Van Gardenera, aby projel prototyp, který vyvíjí ve spolupráci s McLarenem :-DDD A co to jako má ovlivnit? :))))

                  Bezpečnost? Na hranici rizika? no, to máš pravdu, pamatuju si, jak ve sjezdu vyhrál jednu etapu lehce Richard Virenque, protože kolega z úniku si nabil tlamu, neb se mu rozvibroval odlehčovanej rám, takže nedokázal zabrzdit před zatáčkou..asi v devadesátým osmým :-DDD

                  Třetí argument? A to víš jak? Když to nebude svázaný pravidly, je otázka, jak kola budou vypadat. A silničáři hodně často vozí rychle to samé, co profíci. Že kola vypadají zrovna takhle, dost určuje právě UCI.. „firmy by nevydělaly“ – to je dobrá hláška, takže podle Tebe tyhle omezení dělá v zájmu ubohých výrobců rámů, aby neprodělali? :-DDD

                  Být Tebou, tyhle úvahy bych asi nechal plavat ;)

                  0 0
                  • obda  

                    Hele, nemám patent na rozum a můj post byla čistě spekulace, ale tu svoji jízlivost bys mohl trochu krotit. S těma nákladama – to nejsou pravidla jen pro TdF, ale pro všechny závody UCI. Já to chápu tak, že UCI nechce, aby se z cyklistiky staly závody výrobců materiálu, a chudší závodníci/týmy/země si je tak nemohli dovolit. Viz boby. Ať mají všichni +/- stejnou výchozí pozici a ukážou, jak jim to šlape. S tou bezpečností IMHO mimo nejsem, navíc to docela funguje. Ten tvůj příklad je dost výjimka. Třetí bod je opět jen moje spekulace, ale ten komerční tlak tam určitě bude – TdF a podobné závody jsou nejlepší reklamou pro výrobce cyklistického vybavení. Jestli by se nějaké hi-tech (popřípadě brutálně drahé) modifikace prodávaly dobře i hobíkům je těžko soudit. Možná ano, možná ne. Ale tady je to sázka na jistotu. Což nevylučuje, že výrobci jsou pro, jen zkostnatělá UCI jim to nedovolí :)

                    Jinak například mně osobně ty pravidla v zásadě vyhovují. Když se koukneš na aktuální Tour a třeba na ročníky, ve kterých jezdil Eddy Merckx, tak je to hodně podobný sport. A to se mi líbí. Navíc to není tak zlé, např. oproti hodinovce se můžou jezdit disková/loukoťová kola ;) A nezoufej, UCI časem mění názory. Třeba povolila kotoučové brzdy v cyklokrosu ;)

                    0 0
                    • obda  

                      A zkrácená verze: Nám konzervám to tak (skoro) vyhovuje :)

                      0 0
                    • treatt  

                      Sorry, nechtěl jsem, aby to vyznělo jízlivě, málo teď spím, tak to je možná tím, nemyslel jsem to špatně ;)

                      Jinak ten příklad vyjímka není, chtěl jsem tím říct, jak pitomé je trvat na stejném váhovém limitu, který měl opodstatnění v době, kdy se hliníkové rámy odlehčovaly na úkor pevnosti. V dnešní době karbonu je to naprostej nesmysl, že pak profíci nasazujou třeva Ultegráckou kazetu místo Dury, aby vyhnali váhu trochu směrem nahoru. Navíc s úrovní sponzoringu fakt nemám pocit, že by dneska neuměl i malej chudej tým mít kolo hrubě pod limit UCI, lehoučký rámy dneska dělá každej druhej tchajwanec. Že se jezdí na kolech, co furt vypadaj jako kola se mi v podstatě taky líbí, na straně druhé kdoví kde mohl vývoj dneska být..

                      0 0
                      • obda  

                        V pohode :) Jinak s tim vybaveni jde o to, aby si i zavodnik z Dolni Lhoty ci Horni Volty mohl koupit kolo, na kterem muze zavodit s nejlepsimi. Precti si tu „Lugano Charter“, co jsem odkazoval dole. Proste UCI nechce, aby cyklistika byla o vic o technice nez o jezdcich. Jestli je to spravne nebo ne, to je na vkusu kazdeho soudruha. Za mne ok, libi se mi, ze na seriovce za sto tisic by top zavodnici nejeli o moc hur.

                        0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                hodinovce to tak je. V superopen kategorii je rekord pres 90 km.

                0 0
                • Mamut  

                  Aha, tak o tej Open kategorii som ani nevedel. UCI tak presadzuje tradicnu, ze som si myslel, ze existuje iba ta.

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Myslim ze ta open je uplne mimo UCI, ale nemel cas to cist poradne.

                    0 0
                    • Aviatik  

                      Tahleta „open“ je registrována pod IHPVA (International human powered vehicle association). Těm stačí, když je to poháněné výhradně lidskou silou.

                      0 0
                • karliner  

                  Cancellaru eviduje asi FIA, tak?

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Myslim ze kdyby zkusil hodinovu, tak ze Sosenku da, ale zatim si na to nikdy neudelal cas, nevim proc. Vloni nebo predloni o tom uvazoval.

                    0 0
                    • karliner  

                      Myslím, že o tom ani uvažovat nebude, páč by mu kontrolovali kolo před startem i v cíli a v prostředku by nemohl přesednout na mopeda.

                      Ale vážně – pokud neumí jezdit na dráze, tak by ho asi nedal.

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Jako ne veni vidi vici, sfouknout za vikend, ale po relativne kratky adaptaci-dejme tomu 2–3 tydny- urcite. Oni i silnicari testujou kola na draze, a casovkarsky specialisti zvlast. Myslim ze zvlast Cancelara toho natestoval na draze dost a dost.

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Jako časovkář stoprocentně se po dráze prohání. I Kreuza testuje časovku na dráze…

                          0 0
              • obda  

                Jinak pri stanoveni technickych pravidel se snazi UCI vychazet z Lugano Charter z roku 1996:

                http://www.uci.ch/…etObject.asp?…

                Pokud s ni nesouhlasis, tak ti pravidla UCI budou vadit ;)

                0 0
      • Thidney  

        tak vaitkus píše : Tomorrow starts 3 weeks of active vacation in france with free food, free bed and good @AstanaTeam company!

        Kruci to jsem Astanu na týmovou soutěž očividně prokaučoval :)

        0 0
    • Lance  

      doufam, ze ti dva kreteni cavendish a pettachi vyhrajou par etap a pak to zabali, dojedes do cile, ok vitezstvi v etape ti zustava, nedojedes – nemas nic, omluva pouze pad nebo nemoc

      0 0
      • Ruprt2  

        Jestli to zabalí nebo „omenocní“ už není žádný rozdíl.

        K čemu by taky bylo zpětně uznané vítězství z etapy?

        0 0
        • Lance  

          tak dobra tedy, tak jsou to borci a at vyhraji co nejvic rovinatych etap

          0 0
    • treatt  

      Hmmm, tak Campa konečně dělá SRM kliky – viz kolo Gilberta

      0 0
    • malamala  

      Kdo to byl, co teď zastavil a fotil se s nějakým dítětem :-). Tuším, že měl dnes se zelenou týmovou barvou.

      0 0
      • soc  

        Charteau… zastavil se u rodiny, polibil je a frcel dal…

        0 0
    • treatt  

      Tak by mě zajímalo, co provedl Karpec, že na něj v pasáži proti větru když se jely kuly, nikdo nepočkal, když měl mechanickej problém :)

      0 0
      • treatt  

        No tak kaťuše evidentně hodně sází na svýho mladýho špurtéra, slušnej vláček maj vpředu. Takže kdo dnes? Cav? Farrar? Galimzyanov? Greipel? Nebo snad Swifty? Peta?

        Ty vado, šest do cíle a přesejpá se to teda neskutečně..

        No, bude to hodně zajímavé, ale skoro bych řekl, že Cav, Galimzyanov a Farrar by mohli být nejrychlejší..

        0 0
        • raceman  

          htc to trochu prosralo :)

          dobře thor! :)

          0 0
          • treatt  

            No, HTC se nechali slušně rozstřelit. Něco napovědělo už ten objezd kruháče, kde si Velits poodjel a musel čekat, pak se nevrátil do ideálního tempa. Vůbec jsem nepochopil, jak šli po Mercatovi na metě 2km, i když to nemělo význam, tím si sami rozbili vláček..HTC není v pohodě, tlak bude narůstat, tak snad Cav zas nebude předvádět své blázniviny :)

            Jinak ale teda diskvalifacikace Thora a Cava za tu mírnou strkačkupřed intermediate sprintem, to mi hlava fakt nebere. Nějak mám pocit, že si komisaři hrajou na veledůležitý, fakt to přehání. Jen tak mezi řečí, Thor chtěl, aby dostal penalizaci jen on, protože najel do Cava, což mu neuznali, ale ukazuje to, jaký je formát. A že potom na konci duhový trikot, špurter, aktuálně jedoucí ve žlutém, bude rozjíždět vláček týmovýmu kolegovi – klobouk dolů teda..

            Jinak jsem čuměl na Romaina Feilluho, dneska byl v závěru jednoznačně nejrychlejší, akorát neměl tak dobrej vláček, škoda pro něj..

            0 0
            • raceman  

              jj, 2km pred cilem to bylo fakt zbytecny :)

              strkacku sem nevidel… takze nevim.. prave ten finis byl krasny…

              jj, romain tam vlitnul hodne rychle, byt to o kousek delsi, tak by Tyler dostal na prdel.. :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ahoj, kluci kdo sledujete Eurosport, potřebuju znění první otázky do soutěže o vybavení Trek.

                0 0
    • Thidney  

      Cadel snad byl na školení u strejdyS – defekt, defekt…

      0 0
      • jano  

        ale nezabranilo mu to vyhrat o etapu. Takyto akcny zaver som v stvrtej etape necakal.

        0 0
        • prodi  

          parádní finiš…a vůbec by mi nevadilo, kdyby takové pořadí bylo i na podiu na konci TdF, samé dobré jména:)))

          0 0
      • StrejdaS  

        To je neprenositelnej skill. :D Ale bezduse pomohly, zatim letos jen 2× rizlej plast a na silnici taky asi jen 2 prupichy, takze defekt/najete km jsem zredukoval asi o 90%. :)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Hah… a já myslel, že strejdaS má být Saxofon se svýma letícíma kolama, který určitě ani nedefektí :-D

          0 0
    • jIrI___  

      Jsem zvědavý, u kolika jezdců se zase zjistí, že sypou… To je na TdF asi jediná zajímavá věc :)

      0 0
      • karliner  

        Proč v 90% svejch postů musíš potvrzovat svoji mdlou duševní úroveň?

        0 0
        • black.horse  

          A proč Ty do někoho v 90% pošťuchuješ?:-) Prostě jste takové povahy, ty seš „rejpal“ a on je „debil“ :-D

          0 0
    • Thidney  

      Dneska padaj jak hrušky :-//

      Brajkovic hodně špatně na hlavu očividně otřesenej – jede do špitálu

      Gesink se držel za klíček a nevypadal taky dobře, ale jede

      Contador zametl zádama asfalt, jede

      0 0
      • Smazaný účet  

        Brajkoviče je mi líto.

        0 0
      • Thidney  

        Sorensen zahákl kolo o motorku, spadl a motorka ujela i s jeho kolem, peklo a to ještě nedojeli k moři

        0 0
        • ememem  

          prsi tak ci ako ked spominas to more?

          0 0
          • Thidney  

            nee dojedou k moři a půlka etapy je po pobřeží. Podle všeho tam bude očividně sakra foukat :-)

            0 0
      • Thidney  

        tak ne klíček, ale levý zápěstí snad bude v pohodě

        0 0
      • Thidney  

        Pokračujeme

        Tom Boonen – rameno, zatím sedí v příkopě a nevypadá dobře, tak už jede, ale sám, to bude bolet.

        0 0
        • jIrI___  

          Dneska večer by mohl být zajímavý záznam :)

          0 0
          • plevka  

            já sledoval přenos, ale asi třikrát jsem u toho usnul, takže mi ty pády unikly :) jsem teda zvědavý na ten záznam..

            0 0
            • Lance  

              zatim se mi dari usnut vzdy par km pred cilem :-) vcera to bylo 1400 m do cile a jak jsem se probral,tak akorat hlasili,ze vyhral ten a ten :-) na spani je to jeste lepsi nez formule :-)

              0 0
          • Lance  

            chlapi dotaz, zrovna cumim na ten zaznam a chci se zeptat, proc ta spice toho pelotonu tak spurtovala na tu jednu pasku??? tam jak Cavendish mavnul tou rukou, jak je to bodovane? vzdyt preci na spici jedou ctyri a ti to projeli jako prvni ne????

            0 0
            • Lukecz  

              letos změnili pravidla – je jenom jeden intermediate sprint a boduje se takto: 20 17 15 13 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1, v cíli ploché etapy jako byla dneska je to potom: 45 35 30 26 22 20 18 16 14 12 10 8 6 4 2. Ve hře je tak kotel bodů a proto ta loktovačka a výroky typu Rojas: „Petacchi punched me with one km to go. He's a dirty rider.“ :)

              0 0
              • Lance  

                aha, diky, to sem nevedel, ze se tam rozdeluje tolik bodu, to je ten zeleny dres ze?

                0 0
                • Lukecz  

                  ano, zelený, aktuálně ho má Gilbert :)

                  0 0
    • Lukecz  

      Nepamatuje si někdo stránku, kde loni byly data ze SRM/Powertapů apod?? Našel sem jenom tohle: http://data.srmlive.de/TDF/ ale zdá se mi to proti loňsku nějaké minimalistické :(

      Jinak teda 5. etapa dobré peklo, nahrál ho někdo? Já sem přišel až v závěru kdy byl v čele únikový dream team Tommy + Jeremy.

      0 0
      • Thidney  

        vím bohužel jen o tomhle, co jsi našel

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipovacka, konecne update: Po 3. etape stale Thidney, po 4. sel do zluteho Obda a dnes se pres nej stylem Thomase Voecklera prehnal Treatt.

      Komplet v mailu.

      0 0
      • karliner  

        Mé uznání si zasluhuje treatt, minimálně morálním vítězem je pro mne už teď.

        0 0
    • zzabak  

      No kdyz uz nam jede ta Tour, tak si neodpustim sem postnout odkaz na fotky z lonske 9. etapy, kteoru jsme meli tu cest zazit. pohled z pozice divaku, kteri si ten cirkus uzili dostatecne!!! a samozrejmne tam byl s nami nas mily Branik (http://www.vagus.cz/…r-de-branik/).

      kopletní galerka zde a povidani nize .. http://www.siman.eu/…r_de_france/

      Zažít aspoň jednu etapu Tour, ten cirkus, co po šestiúhelníku objíždí Francii? No a co… Jenže ono je o tom, že zajedete k nějakému městečku, kterým probíhá libovolná etapa a najednou jste v tom. Kdo že to vede, co že se to jede, na koho tu čekají ti lidi podél cesty?

      Sednete do kavárny, k cestě vytáhnete židličku, uděláte piknik a čekáte. Znalí probírají šance jezdců, nebo na přenosných televizích sledují přenos. Najednou se začne něco dít. Ano, alegorické vozy sponzorů a rozhazují do diváků reklamní předměty, tu otvírák, tu kšiltovku, tu klobás, tu sušenky… Pak se chvíli něděje nic, načež vás pořadatelé upozorní, že to bude šupec a že si máte držet čepice (pokud tedy stojíte na sprinterské prémii…). A je to tu. Policejní motocykly, doprovodná vozidla a za nimi malý barevný shluk, ano, skupina asi deseti uprchlíků, co odjela pelotonu, procvrčí jako hejno kobylek a ticho. Další hejno kobylek doprovázené motocykly prolétne hned po nich a jejich moc, moc. Cvrčí a cvrčí a člověk kouká na ty barvy a hledá aspoň, kde je ten žlutý trikot… A pak zase ticho, klid, více jak dvacet pět minut, trochu otrava, kdo ještě pojede? Najednou se v dálce objevuje jediná postavička a pro nás ten den největší hrdina David Millar. Po několika pádech si to štrikuje pomalu a sveřepě dál, všichni už jsou v trapu. Za ním už jen číhající sběrné vozidlo. Když sesedne, pohltí ho a je konec… Sběrný vůz projede, cirkusáci hned začnou balit cajky a jede se dál. Millar v této ani další etapě nesesednul. Prostě hrdina dne. Pro někoho byl hrdinou byl hrdinou Andy Schleck – poprvé ve žlutém. A smutným hrdinou Cadel Evans.

      0 0
      • karliner  

        Hele, všechno pěkný, ale řekni mi jedinou věc – to jste ssebou opravdu vláčeli až do Francie tak odpornou tekutinu, jakou je Braník?

        0 0
        • soc  

          Branik… pivo v kazde lahvi…

          0 0
        • zzabak  

          Branik s nami mimojine presel cast Pyreneji, vylezl na Monte Perdido a nakonec sme ho vypili na benzince pred Prahou .. Kde uz vsude Branik byl je mozne videt tu: http://www.vagus.cz/…-dna/branik/

          NO proste proc nenechat tak hnusne pivo projet svet, ze? Plzen vsude znaji, Branik si to zaslouzi, hehe. Zitra du shanet plechovku Branika a pojede do Bulharska do hor..

          0 0
          • Frostty  

            Hlavně že to teče a není to Vyškov, Starobrno nebo podobnej jinej samoser.

            0 0
            • mastihuba  

              u vás se točí Zubr? :)

              0 0
              • Frostty  

                Jo, zrovna ve středu jsem měl lehké střevní potíže, prostě blbej nápad :-).

                0 0
                • mastihuba  

                  by člověk řekl že domácí by měl být odolnej :)

                  0 0
                  • Frostty  

                    Občas to neklapne, budu muset začít pít Zubra častěji, ale nemám pro to moc motivací. Není špatný, ale není ani dobrý :-).

                    0 0
            • marco  

              To Frostty: No von ten váš Ječmínek z Prostějova nebyl také žádný žaludeční likér. Vyškov a Starobahno nepiju i když jsem z Vyškova. Ono jak má Vyškov potíže tak už to do hospod moc nevozí sem tam nějaký ten lahváč v obchodech a to je vše.

              0 0
              • Frostty  

                Ječmínka nepiju, ale je docela dost možné že to taky bude regionálně přeceňované pivo.

                0 0
                • marco  

                  Jo to byl na konci komančů na po obnově pivovaru po sametu docela dobrý samoser no koncem 90 let minulého století to vytunelovali a už se nevyrábí.

                  0 0
                  • Frostty  

                    Mám dojem že pivo pod názvem „Král Ječmínek“ snad vaří pro jednu restauraci na Ujezdě, ale těžko říct – nechodím tam.

                    0 0
    • weekend warrior  

      ani nevim, jestli se mám pustit na cestu dom, abych nepropásl těch jejich 90kiláků, než se dom dokodrcám:)))

      0 0
    • Biker jak Pes  

      V Garminu mají nové hračky…

      0 0
      • Lukecz  

        Když už sme u toho BMC…podobné nohy má i Sean Kelly :)

        0 0
        • stix  

          trochu humus :-D

          0 0
        • Biker jak Pes  

          No, Hincapieho nohy jsou fakt humus. Sean Kelly měl mnohem hezčí… :-)

          0 0
        • Ruprt2  

          ale my u BMC nejsme :-)

          0 0
        • Frostty  

          boha jeho, to je humáč

          0 0
        • lusk  

          tam ma Vetrelce, ne ?

          0 0
        • witmar  

          To by měl asi nechat zkratit. Docela riskuje..

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Se dívám, že se mu to docela zhoršuje…

          http://4.bp.blogspot.com/…hincapie.jpg

          :-P

          0 0
          • Trog  

            Takové křečáky měl otec a po dvouch operacích to měl podstatně lepší(a to bylo dávno,doba de ku předu,ted to zmáknout lépe).

            Měl to teda po celé délce nohy.Nářízla se noha nahoře pod kulama a dole pod lýtkem a tahala se tama ,,kula na provázku

            ´´

            Jinak tohle je fakt humáč…A ty to tady dáváš jak gurmán ještě jednou :)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Druhá fotka je ještě z doby, kdy jezdil za Discovery… :-)

              0 0
      • Tina  

        mne sa páči ako Rotor „maskuje“, že bajkeri nechcú jazdiť oválne prevodníky :)

        0 0
      • gemini  

        Rozdíl řidítka x výška sedla na Deanově kole = asi tak půl metru…:-)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Jestli ty kola třeba zrovna nesložili, když se podíváš, všechny ty sedla jsou tak brutálně vytažené…

          0 0
          • gemini  

            To asi ne – risku na sedlovce má na úrovni objímky – tak je to asi finální nastavení…

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Hm, je fakt, že ji tam má jako jediný. Třeba to je ryska maximálního vytažení sedlovky. :-))))

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                A ma predstavec v negativu. Jinak na cyclingnews v rubrice Pro-bikes to udavaji mezi rozmery:

                Napr. co jsem nasel rychle Horner 55 mm, Farrar 90, Menchov 105, Zabriskie 106, Cancellara 113, Gilbert 115, Boonen 135, Andy Schleck 137, Nibali 150.

                Dave Moulton jako stavitel kol ze stare skoly psal ze klasicky rozdil vysek byl 90 mm.

                0 0
                • karliner  

                  Tak karlinerova plečka jako kdyby vypadla z Moultonovy dílny :-)))

                  0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak v puntikach vede o prsa demon Gira Johnny Hoogerland, a v tipech stale Treatto Lactador :-)

      0 0
      • treatt  

        Tak se jdu obléct do něčeho žlutého :) akorát mi dneska svleče Rojas Gilberta ze zelenýho :(

        0 0
    • raceman  

      Boonen po vcerejsim padu odstoupil… skoda :-/

      0 0
    • ememem  

      vcera som v lietadle cital volaky tdf special tak zopar cipoviniek ohladne jazdcov ich bikov nech neni nuda. fotky sa mi scanovat nechce len keby niekto moc neveril…

      1. a.schleck ma specialny catcher ktory ma zabranit padaniu retaze :-) (foto

      k dispozicii)

      1. m cavendish ma kvoli tuhosti custom made hlinikovy predstavec a

      riaditka.

      1. rovnako tak ma prehadzovacku di2 custommade z hlinika kvoli

      odolnosti. baterie ma schovane v rame (teda ako tie radiace :-))

      1. htc ako jeden z mala otvorene priznava ze jazdi aj ine ako sponzorske

      komponenty. cavendish ma sice naboje dura-ace ale rafiky zipp rucne zapletene na dratoch sapim.

      1. ostatny to vraj robia tak ze proste skutocnu znacku prelepia sponzorskym

      logom,obzvlast sa to tyka rafikov a pneumatik (udajne az 70 % jazdi veloflex ktore prelepia tym cim treba)

      1. el steak na to asi zabudol a vzadu ma galusku s-works vpredu identicky

      veloflex.

      1. aj ked sa vsetci dusuju ze jazdia seriove komponenty ako kaze regula uci

      takmer vsetci to odrbavaju tzv. predseriovymi modelmi (prototypy su zakazane) na ktore maju 5 rokov na uvedenie na trh. konkretne sa to tyka napr. ovela tuhsich a tym padom tazsich videil pre sprinterov a pod. pod vahovy limit sa aj tak dostanu bez problemov

      8.greipel jazdi kvoli aerodymanike predstavec wcs alu custom made minus 19 stupnov

      9.campa dava z dovodov firemnej politiky sponzorovanym timom len sadu record, iba canyon ma vynimku pre super record.

      10.greipel jazdi na rafikoch cosmic carbon ktore sa uz par rokov nevyrabaju a odmieta prejst na novsi model.

      11. aero rafiky definitvne prerazili, vysoke a siroke 27– 28 mm (!), klasika je dead.

      12. cavendish ma v obluku riaditok integrovany malinky spinac na radenie tak aby pri sprintoch mohol drzat riaditka celou rukou a nemusel sahat na paku.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Předevčírem velmi zajímavá etapa, opepřená pády, včerejší etapa byla taková, no, prostě nudisimo, jako většina etap než se vjede do hor. Na hory se už těším.

      0 0
    • Ruprt2  

      300 :-)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ale Kola ktera leti uz maj pres 400 :-)

        0 0
        • Medunka  

          Ale nemaj takovou statistiku :-)

          Kola – Zhlédnuto: 6 138× — 6 oblíbené — 48 blokované

          TdF – Zhlédnuto: 6 254× — 20 oblíbené — 36 blokované

          0 0
    • treatt  

      Ou, Roman lehnul, asi to podělal mechanik, po výměně kola musel měnit celý kolo, teď se musí vracet s Popem za autem Radioshacku, 45km do cíle, rozhýbává zápěstí..

      0 0
      • malamala  

        Koukám na to, to se může takto jezdit v závěsu za autem?

        0 0
        • Lance  

          rikali, ze se to toleruje, pokud to neni zavineno vykonnosti, tak ted dalsi pad, jatka vetsi nez dostihy

          0 0
    • treatt  

      A ***** Bradley je mimo, kliční kost asi :( a Horner asi taky..

      0 0
      • Darkson  

        má takováhle cyklistika smysl?:-(

        proč je na Tour na začátek 10 rovinatých etap bez prologu nebo delší časovky? kdyby už byly v celkovým pořadí minutový rozestupy, tohle by se podle mne nedělo

        0 0
      • Lance  

        s kym to dneska komentuje Jilek???

        0 0
        • treatt  

          Tomáš Konečný

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Padrnos i Konecny pekne, uz se tesim vecer v klidu na sestrih. Ta hodina je perfektni, ani moc ani malo.

            0 0
            • Lance  

              ta hodina vecer je super, jak pises idealni, vidis to nejdulezitejsi a jilek s konecnym a padrnosem to taky komentujou dobre, padrnosovi sice trochu trva nez se vymackne,ale je to v pohode, timhle me CT velmi mile prekvapila

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Horner jede.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mark má zase 11 b k dobru.

          0 0
        • treatt  

          Jede, ale zásek jako kráva. Brajko v nemocnici, Horner dneska zásek, Levi chycenej až v druhý grupě a ještě z ní vypadl pro defekt..tak to jsou dvě katastrofální etapy pro Radio a tím jsou v pytli s týmovou soutěží, na kterou jsem vsadil. Teď už vše jen na Klödiho..

          Sky teda taky funus den, Bradly úplně v háji, Geraint i Edvadl zásek tři minuty, vopruz :(

          Jsem z toho dneska teda dost rozpačitej

          0 0
      • Ma7ous  

        dost me prekvapil pad Bradleyho mel jsem ho za jednoho z favoritu na bednu no holt pry ma klicni kost zlomenou podle infa na netu skoda ho

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Po 7 etape Obda vystridal Treatta, a za nimi napjate cihaji Thidney, Blacky a Glum. Komplet v mailu.

      0 0
      • obda  

        Druhy den ve zlutem – za sebe mam splneno :) Celkove si ale nedelam se svymi tipy moc velke iluze, vyviji se to jinak. I kdyz jsem nastesti nedal Bradleyho na pate misto, jak jsem puvodne chtel.

        0 0
    • malamala  

      Musím uznat, že dnes HTC jako tým šlapal při nájezdu do cílové roviny. Pěkně to dostal Cavendish od týmu rozjeté.

      0 0
      • Lance  

        tak roman jel do nemocnice:

        Rubrika: Zprávy ze závodů | Seriál: Tour de France

        Na dnešní sedmou etapu Tour by Roman nejraději zapomněl. Připletl se do dvou pádů, v celkovém pořadí ztratil a před chvílí odjel do nemocnice, protože ho naražené zápěstí bolí víc a víc.

        „Jedeme na rentgen, mám ruku pořádně nateklou. Jen doufám, že to nebude zlomené,“ říkal z auta cestou do nemocnice. „Nejhorší byl ten pád asi padesát kilometrů před cílem. Lehlo to těsně přede mnou a zezadu to do mě narvali další. Stáhli mě prostě s sebou a padl jsem hodně na to zápěstí, které jsem si narazil v první etapě,“ líčil Roman, který po pádu musel i měnit kolo.

        „Ze začátku ruka ani tolik nebolela, ale postupně to bylo horší a horší. Když jsem dojížděl dopředu, lehlo to znovu a to už se dohnat nedalo. Bohužel to byl další nepříjemný den na Tour. Někdy má člověk kliku, někdy smůlu jako teď já. Holt jsem se do toho zase namotal, ale s tímhle se fakt nedá nic dělat,“ přiznal jezdec Astany.

        Z jeho týmu vpředu přijel s favority jen Vinokurov, v početné skupině s Romanem bylo hned pět jeho stájových kolegů! Nabízí se otázka, proč ho nedotáhli dopředu… „Já jsem samozřejmě chtěl, aby se složili, ale vedení týmu řeklo, že se tahat nebude, že Vino je v první skupině… Nedá se nic dělat, bylo to jejich rozhodnutí. Neříkám, že bychom to sjeli na sto procent, ale určitě by mě hodně přiblížili,“ litoval Roman, který nabral ztrátu 3:06 min.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Hmm, tak jestli pojede dal, tak stejne zitra s jednou rukou zas neco nakoupi. GC je definitivne v haji.

          Astana se zkratka rozhodla obetovat nabouranyho Romana a nedotahovat zpatky Vinovi nekolik konkurentu na GC (BTW Vino je 11.) :(

          0 0
          • Thidney  

            vždyť tam kromě Romana byl akorát Levi? Spíš chtěli šetřit oststní domestiky a počítaj s tím, že rozbitý zápěstí – konec nadějí.

            k tipovačce- u wigga jsem měl pocit, že nedojede a stejne to mam s Gesinkem, ale tam je nejaka osobni antipatie :)

            0 0
      • Lukecz  

        Cav nejenom dostává, ale i nečekaně rozdává :)) z jeho twitteru: 1 point today I got bad stomach cramp & farted unintentionally. Really thought I'd..ahem..followed through. So sorry to Liquigas guy behind.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Pred par dny si Richie Porte stezoval ze jel s Frankem Schleckem ve vytahua ze mu tam fine getlema z Leopardu nechal osklivy darecek…

          0 0
        • Biker jak Pes  

          To má z těch hranolek, co žere na snídani! Dobře mu tak! :-D

          0 0
    • dobytek  

      Jsem zvědav na Velitse, jestli naváže na výsledek z Vuelty. První týden zvládl skvěle.

      0 0
    • Lukecz  

      Další špatná zpráva pro Radios, Horner out :( + pozdravy od Romana – vypadá jak boxer :))

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Dneska dojel 3 od konce, koupil par vterin dokonce i od grupeta :) vzal to mit ztratu aby nebyl nebezpecny pro GC opravdu zodpovedne- 20 min. Doufejme.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Po 8 etape si to zas Treatt prohodil s Obdou, jak Gilbert s Rojasem. Takze uz zas zluty Treatt. Za nimi se celkem nic nedeje.

      0 0
    • prvniodkonce  

      Tak to tedy v tom sjezdu pěkně dopadlo :(

      0 0
      • oXide  

        To teda jo, celkem jsem měl i o Vinokurova strach.

        0 0
      • Lukecz  

        nee Jurgen ne, tomu sem velice přál vítězství v etapě a bednu :( + Vino taky out :((

        0 0
        • Thidney  

          začíná mě to vadit – myslím že letošní trať vedení závodu prokaučovalo. 9. den, přenosy vypadaj jak sestřih „zajímavejch pádů“, favoriti končí polámaní :-/ Vždyť to už ani nevyjmenuju, kdo všechno je aut nebo dobitej :-//

          0 0
          • prvniodkonce  

            Ono to chtělo na začátku prolog…

            0 0
          • bagr84  

            Bude to znit trosku nelidsky, ale aspon se neco deje i ve zdanlive nudnejch etapach ci „prejezdech“…

            0 0
            • Thidney  

              Radši nudný přejezdy – aby čtvrtina favoritů byla po prvním týdnu polámaná ve špitálu dost degraduje zbytek závodu.

              0 0
        • Thidney  

          Zabriskie taky out

          0 0
        • jano  

          vino ma zlomenu panvu, smutny koniec…

          0 0
          • Lenka.05  

            Ono už jak ho tam vytahoval celý tým, tak to vypadalo na něco vážnýho, se skoro nemohl hýbat. Smutné :(

            0 0
          • Lukecz  

            Vino má myslim zlomenou stehenní kost, Zabriskie zápěstí. Nervozita prvního týdne, žádný prolog, rozmary počasí = dobré peklo :(( a přitom ta trať prvního týdne vypadala tak zajímavě :(((

            0 0
            • Lenka.05  

              Jj, teď to rekapitulovali na čt4…

              0 0
    • winter78  

      1 zlomená kľúčna kosť, 1 zlomené rebro, 1 zlomená stehenná kosť a 1 zlomené zápästie…

      0 0
    • soc  

      tak to, co se letos děje je fakt ujeté, doprovodné vozidlo teď sejmulo závodníka… by mě zajímalo, jaký bude za tohle postih…

      0 0
    • Trainman  

      Co se to probůh dneska děje? Právě 2 lidi v úniku sejmulo auto francouzské televize…

      0 0
      • malamala  

        Video – http://www.youtube.com/watch…

        0 0
        • Bafoon  

          strom nebo člověk? = člověk

          nechutný…

          0 0
          • soc  

            ono stačilo, aby ten předjížděcí manévr zahájil dřív, pak by se tam vešli… ale takhle to prostě dopadnout nemělo…

            0 0
            • pepek  

              Vešel by se i takto, max. by urazil zrcátko. Měl tam skoro metr.

              0 0
              • Zlatka  

                Pouštím si to asi podesáté a to auto ho normálně sestřelilo. Ten strom je hodně daleko.

                0 0
                • soc  

                  ale prdek. borec za volantem zpanikařil a šlápl na plyn a cukl s tím, bohužel ještě nebyl před nima.

                  0 0
          • treatt  

            Ale o to tam vůbec nešlo, bylo to auto francouzské televize a ti si potřebovali zajistit sledovanost, akorát to podělal, odstřelil sice Hoogerlanda s Flechou, ale už se mu nepovedlo trefit Sancheze a ten francouzům pokazil den..o chlup mu to nevyšlo :)

            No dobře, je to dost černej humor, ale ten já mám prostě rád :)

            0 0
          • lucifr  

            Nevím, jeslti je letošní Tour o tolik nervoznější než ty předchozí kvůli chybějícímu prologu a minimálním časovým odstupům, další faktor je počasí, každou chvíli jedou po mokru…

            Ale co mě už přijde jako neúnosné je počet motorových dopravních prostředků motajících se po trati…

            OK, tým potřebuje zázemí, takže auto, na střechu kola, do kufru bidony atd. Kolik jich potřebuje 1 tým?

            OK, lidi to chtějí vidět, kolik je teda potřeba motorek? 5?

            OK, nějaký fotky musí být, kolik fotografů? 5?

            Ale tam jezdí stovky motorek jejichž význam je mi skrytý, spousta aut vozí jen papaláše, kteří se chtějí za své sponzorské peníze podívat živě na Tour…

            Byl jsem na Tour i na živo a řeknu vám, že to v tom kopci na Col. du Petit st. Bernard smrdělo jak na magistrále v odpolední špičce. Viděl jsem asi víc aut a motorek než cyklistů.

            Myslím, že nad tímto by se mělo vedení závodu zamyslet.

            0 0
            • martin_bakov  

              A ma tour sanci pokracovat kdyz tam budou neustale ty pady ? Historii tour neznam ale podle sestrihu ktery obcas vidam me Tour pripada jako akce pro sebevrahy.

              0 0
              • karliner  

                Když se jezdí na kole, tak se občas padá. Když jezdí víc lidí pohromadě, pravděpodobnost pádu je vyšší. Když jezdí hodně lidí pohromadě, hodně rychle a o hodně peněz, padaj jako hrušky.

                0 0
                • martin_bakov  

                  samozrejme, otazka je kolik lidi musi jeste spadnout aby se do zavodu jeste nekdo hlasil :) …asi je ta hranice unosnosti jeste daleko.

                  0 0
                  • karliner  

                    Ty vole, to není víkendovej hobby maraton. To je suverénně největší cyklistická událost :-)))

                    0 0
                    • martin_bakov  

                      a beh mezi byky ve spanelsku vlastne taky jeste nezakazali :)

                      0 0
            • Biker jak Pes  

              1 auto na 9 lidí asi ne. Už takhle nacpat celý tým do dvou aut asi nebude sranda…

              0 0
        • padlos  

          Ufff, tak tohle je už moc…

          0 0
      • treatt  

        Co je ale z dneška hodně zajímavé, krom toho, že Contadora asi jaksi vyšťouchli z balíku :) a sice, že kolem něj v tu chvíli nikdo nebyl a když se vracel, nikdo na něj nepočkal. Docela by mě zajímalo, co kuje Riis, protože tohle se mi nějak nezdá..

        A kua..jsem se právě dozvěděl, že Klödi byl odvezen do nemocnice na RTG po dnešním pádu.. :(

        0 0
        • treatt  

          Aha..neviděl jsem ten pád, teď jsem si to našel..tak to je jasný, Andy (Klöden) byl taky zapojen do toho pádu. No ty krásko, Vino, VdB, Klödi, Zabriskie, to je dobrá vražda

          0 0
          • blisterexist  

            kdes to našel? já ho taky neviděl, a do devíti se mi čekat nechce:-D

            0 0
          • Lukecz  

            Zdálo se mi, že tam byl i Cadel, ale vyvázl z toho nejlíp.Zajímavá byla gestikulace Thora a Phila směrem k Fabianovi, že by (zas) Leopardi chtěli jet?

            0 0
          • treatt  

            Tady krom toho taky Millar s naraženým loktem, lehl i Hesjedal – to byl teda big names crash

            0 0
      • Lukecz  

        Ou bohužel Johny netrefil jen tak obyčejný drát :(((( Cancellara: This cardriver should get the same pain as my friend flecha… He corst the crash…This is a disaster what happen…

        0 0
        • blisterexist  

          a kolo má napíchlé na sloup:-)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No ty krabice, jeste dobre ze ten drat trefil tou casti tela co ho trefil.

          To me fakt mrzi, hrozne bych mu ty puntiky pral. Prevcirem jsem si rikal, tak zitra uvidime Hoogerladna zas v uniku, pujde po puntikach jasna vec, ale pak jsem kouk na profily a rikam, ne tak pozitri, a ono jo. A ted tohle…

          0 0
        • jIrI___  

          Kdo ví, kolik tomu řidiči některý z týmů zaplatil… http://www.huffingtonpost.com/…_894217.html

          0 0
          • bagr84  

            ale prosimte…

            0 0
          • treatt  

            Pozdě kamaráde, konspirační teorii jsem tu napsal dávno před Tebou :-P

            0 0
            • karliner  

              Jenom jsem zvědavej, co za masakr tam předvedou 14. července, tohle byl jen takový trénink..

              0 0
              • Marskatin  

                Na oslavu dobytí Bastily to bude jistě něco velkolepého:)

                0 0
                • treatt  

                  Setnou hlavu šlechticům – takže z balíku Sir Cavendish? :-D

                  0 0
                  • McBlacky  

                    no když už je Sir Wiggo out, tak to asi bude jediná možnost :)

                    0 0
    • Fuglsang  

      Chudák Vino :-( chtěl se rozloučit v Paříži na stupních vítězů a teď tohle.. konec kariéry :-(( btw je to rána i pro mou tipovačku, kde byl Vino napsanej jako 3. celkově, želísko pro etapovej triumf a Astanu jsem dal jako nej tým..

      0 0
      • Trainman  

        Já už v tipovačce přišel o Vina, Van den Broecka a s Romanem to už v etapě taky nevidim, i když bych mu to strášně přál :)

        0 0
        • treatt  

          No jo, to mi povídej, já měl v GC Wigginse na 4., Gesinka na 3. a ten je dobitej a chytil díru, na etapy jsem měl Kerna, co musel odstoupit, Vina a Romana – u něj doufám, že se z toho ještě vylíže.. VdB jsem původně chtěl dát, nakonec jsem místo něj vybral Sancheze, ale Samuela, po dnešku možná bohužel ne Luise Leona :)

          0 0
          • treatt  

            A to jsem nezmínil týmovou soutěž. Mám vsazeno na Radioshack, nejdřív těžkej pád Brajko, pak Horner, do pádů namotanej Leipheimer, pak ještě defekty, smotanej i Zubeldia, Popo v jedné etapě sletěl dokonce třikrát po sobě..a teď jsem se dozvěděl, že Klödi sletěl dnes taky a je otázka, jak to s ním bude :(((

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ha tak konecne mame rozkodovanej tvuj nick :-)

          0 0
      • Lukecz  

        Alberto byl zase dneska na zemi ,ikdyž ne vlastní vinou. Nemá někdo lepší záznam? Nechce se mi věřit, že by ho Karpets takto sejmul

        0 0
    • prvniodkonce  

      Já nemůžu jinak, ale ti Francouzi jsou vážně debilové…

      0 0
      • treatt  

        Kteří?

        0 0
        • prvniodkonce  

          Myslím ty v tom autě televize, ne všechny samozřejmě :)

          Nebo možná jenom toho za volantem.

          0 0
          • treatt  

            Tak to jo :)

            Jinak já nevím, mně se strašně líbilo, jak Tour letos postavili, počasí ale taky přispělo k tomu, že to je nejsmolnější Tour, co pamatuju. Je to smutný, kolik skvělejch lidí je mimo hru :(

            0 0
            • Lance  

              ted koukam na ct4, sou to fakt jatka, je mi jich lito, jak je tam vidis lezet

              0 0
        • karliner  

          Skoro všichni :-))

          0 0
          • VeVe  

            Ale no tak ..:-)

            0 0
          • skier  

            Dlouho s nima musím spolupracovat a potvrzuji,že pro práci jsou téměř nepoužitelní.Chtěl bych vědět,kdo jim tu Tour organizuje…:-)Víno a žrádlo mají dobré to jo.

            0 0
            • treatt  

              No vidiš, já s nima pracuju dloooouhý roky a na pohodu :) Víno se ale musí umět vybrat, taky tam dělaj spoustu podřadnýho a co se jídla týče, jo, mají spoustu super specialit a co se jim musí nechat, je umění žít a to i v jídle – důraz na výtečné suroviny, umí si to vychutnat. Ale dlouhodobě se začínám klonit k Itálii, prostě jednoduše nechat vyniknout dobré suroviny, namísto toho přesložitělého haute-cuisinováníčka, kombinace desítek ingrediencí pro skládání složitých chutí a nakonec si člověk někdy řekne, k čemu vlastně to. Jako upřímně, už jsem párkrát třeba jedl jídla s lanýži a to považuju za nejpřeceňovanější surovinu snad vůbec.

              Ale jinak organizace Tour musí bejt docela peklíčko, celej ten cirkus ukočírovat, už jen třeba aby jim nejel vlak těsně před balíkem a tyhle radosti..

              0 0
              • McBlacky  

                za Itálii dávám bod. Kdyby to nebyli takový paka a lemplové, bylo by to jednoznačný :)

                0 0
                • ememem  

                  no, vzhladom na to ze som tiez fungoval isty cas fungoval s francuzmi tak sa priklanam skor k skierovmu nazoru, taliani su na tom imho trocha lepsie.

                  0 0
              • soc  

                Tak zrovna lanyze bych chtel nekdy zkusit :)

                Jinak jidla jsou obcas opravdu prekomplikovane, ale naprosto souhlasim s tim durazem na kvalitu, o tom si cesi muzou nechat jenom zdat.

                0 0
            • soc  

              Uz delsi dobu spolupracuji s ruznymi narody, cinani, indove, francouzi, italove, spanele, rakusani, holandani… je to spis o jednotlivcich, i kdyz clovek si udela i obrazek o pristupu celeho naroda. Francouzi jsou na tom jeste pomerne dobre.

              0 0
    • vasek80  

      Dnes jsem se bohužel k tour nedostal. Nevíte jestli jde pustit na Eurosport playeru tour zpětně??? Mělo by to podle reklamy jít, ale já nevím jak.

      0 0
    • marco  

      Škoda, že je Roman v takovém zdravotním stavu. Mohl po odstoupení Vino nastoupit jako další leader stáje ASTANA i když neukázoval i před tím jeho úrazem nic zvláštního. S tou ztrátou z první etapy by se také nějak vypořádal a do první 20-tky by se dotáhl někde v Pyrenejích. Holt bude muset přehodnotit, že je třeba si vybírat závody a nevymetat všechno co se jede. Takový VELTIS v posledních etapách dost dobrý to budou bratři Slováci zase rejpat něco o neschopnosti Čechů.

      0 0
      • Lance  

        contador giro vyhral a tour jede taky lip

        0 0
        • Thidney  

          Contador má prý po dnešním pádu problémy s kolenem.

          Tohle fakt bude Last man standing.

          Ještě k tomu řidiči – očividně zpanikařil – měl držet lajnu i kdyby urazil o stromzrcátko a orval bok. Cuknout do strany až kdyby na strom šel světlem.

          Andikloedi prej OK.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Prislo mi ze Conta neni zdaleka tak v pohode jako na Giru, a nejen me, po 4 etape psal Jens Voigt na blogu:

            „And then there is Alberto Contador, who finally showed himself by attacking on the Mur and finishing a close second. For me, I just think it was a “whistle in the forest”! I mean, he is supposed to go on the attack if he is the best, but so far in this Tour he just hasn’t seemed as sharp. I don’t know what it is, but he just seems to be missing a bit everywhere. His team is not there when the racing gets though. And he is still 1:40 down in the standings.“

            0 0
            • marco  

              Contador se mi opravdu nezdá jako, že je v pohodě. Působí na mě dost utrápeným dojmem. To giro ho také dost sebralo. Je teda pravda že to co ztratil bylo to že se namíchal do pádu a to ho zdrželo a v dalších etapách moc neztratil oproti Andymu a Frankovi. No zajímá mě kde stáhne tu 1 minutu a něco

              0 0
            • treatt  

              Sám Graham Watson se ptá v komentáři své fotky – „vypadá takhle šampion TdF?“

              0 0
              • MavasH  

                AC: Kua to je smrad, v tom se nedá jet!!!

                AS: kdyby sis dal fazole jako já, mohls mně to oplatit…

                0 0
          • Lance  

            ridic *****, jinak zredukovat pocet motorek a aut, sebrat vysilacky (to uz snad bude pristi rocnik), vyprat cavendishe apod. kokoty

            0 0
            • VeVe  

              Tohle je šílené, kolik aut i motorek se tam motá..:-/ Když se něco stane, tak těch fotografů co je hned na místě, to by se mohlo v klidu zredukovat. Tím by dost všeho přímo v pelotonu muselo výrazně vymizet..

              0 0
            • treatt  

              Vysílačky by se rozhodně měly nechat, jen naladěné pouze na jedinou frekvenci společného radia kvůli bezpečnosti – kde se hlásí pády, nebezpečí, změny počasí atd.

              0 0
        • treatt  

          Že jede Tour lépe? Na Giru byl od prvních dnů vždy tam, kde být měl, zasadil soupeřům psychologickou ránu, když nastoupil v etapě, kde se počítalo se sprintery typu Petacchiho nebo Ventosa a odjel balíku, vždy měl k ruce domestiky, když zaútočil, suverénně odjel a jen si vylepšoval pozici. A na Tour? Padá, vypadá nervozně a unaveně, málokdy je na dobré pozici v balíku, pokud ano, tak ho tam nikdo nedoveze, ale dojíždí si tam sám (a to ho musí stát spoustu sil), tým kolem něho není, jakmile přijde brdek, nikdo ze Saxa ve špici není, Contador zkusil dvakrát nastoupit a nevyšlo to vůbec, jednou nestihl skočil Cadela. V čem tedy Tour jede líp, jak Giro???

          0 0
          • Lance  

            treatte spatne sis to vylozil, borec nade mnou psal,ze RK by si mel vybirat zavody a nejet vsecko kdyz jel giro a ja napsal ze Contador giro vyhral a tour jede taky lip jako, ze giro vyhral a RK ne,takze takova makacka to pro nej nebyla a stejne jako RK jede i TdF a i tady jede lepe nez RK, ze, ze AC jede tour lip nez jel giro :-)

            0 0
            • treatt  

              jo jako jede Tour líp jak Roman, tak to pak jo :)

              0 0
            • McBlacky  

              RK nechtěl jet Tour, dostal to příkazem. Důvodem bylo přání Vina, aby měl elitního domestika

              0 0
      • treatt  

        Docela odvaha prohlásit o Tour de France, že to je vymetání všeho, co se jede..

        0 0
        • Thidney  

          kolikrát šel na zem? to už je vpodstatě vymetání všeho, co se na TDF jede :)

          0 0
        • marco  

          No rozhodně kdyby nestartoval na Tour tak by měl ruku v pohodě. Dnes se dojel pěkný závod kolem Rakouska startoval tam Menšov, Sastre a další co bývali na Tour rok co rok. Naše mistrovství ČR v Šumperku si mohl zajet a třeba vyhrát a další drobné pro něj asi tréninkové závody a tím potrénovat na Vueltu. Na druhou stranu takový tenisté Berdich a Štěpánek se také museli pokusit o Wimbledon a né o nějaký jiný turnaj v tenise. Holt prestiž ProTour je v životopise přínosnější i když je tam jen na nošení vody

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Mensov, Sastre jeli Rakousko protoze jim Geox nepozvali na Tour.

            0 0
          • treatt  

            No a kdyby se na tu cyklistiku vybodl úplně, tak by ho nebolela ruka, záda, zadek, nebyl sedřenej a mohl si v klidu sedět někde v teplý kanceláři na ministerstvu :)

            0 0
      • Volf  

        Ona celá Astana jela tak nějak zvláštně. A teď co přišli o Vinokurova to už bude úplně o ničem. A nechci sejčkovat, ale myslím si, že když vidím Contadora a Schleky, tak Kreuzigrovi prostě něco chybí. Možná na něj v Astaně moc naložili a nebo prostě bude skvělej domestik, ale jako na vítěze třeba TdF nebo Gira bych si na něj prostě nevsadil. Nehaním ho, protože každý cyklista na tak vysoký úrovni je bourák, ale tak to vidím já.

        0 0
        • Marskatin  

          Já bych ho viděl jako třeba Klodena.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Vinokurov na to stejně neměl. Byl rád že vždy dojel do cíle.

          0 0
    • iron.hide  

      jj ten frantik snad bude zazalovany, ***** jeden turecky. Po dnesnej etape mi zostalo zle :( najprv chudak Vino a potom hento.

      Jedina utecha je Peto Velits na 7.mieste celkovo, no asi mu to v alpach bohuzial nevydrzi.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipovacka nebo po dnesku uz spis loterie: Do vedeni se poprve prodral Blacky, i kdyz Thidney ma stejne bodu. Glum kontroluje na 3. miste. Komplet poslu mailem zitra.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Chibycka se vloudila, sorry. 3. je Treatt, nastejno s Glumem.

        0 0
        • Lance  

          tady se vloudila 2×, ty vole to je paskvil :-)

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipovacka nebo ted uz spis loterie: Vede poprve Blacky, ale stejne bodu s Thidneym; za nimi Treatt stejne bodu jako Glum. Mailem komplet poslu zitra.

      0 0
    • karliner  

      Myslím, že borci pro GC by měli trochu upravit dopovací režim směrem i k tomu, aby něco vydrželi, protože jakmile padne nějakej domestik, vstane, vezme kolo a jede dál, když padne lídr, hned má něco zlomeného…

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No to protoze lidri jezdi rychlejc, prece, ne? :)

        0 0
      • Volf  

        Ono se to celé posouvá někam do řiti. Týmy jedou na jednoho mazlíka, kterýmu dělají co mu na očích vidí, sprintera dotáhnou 150 metrů před lajnu a on to pak slavně dá. V pelotonu je víc motorek a aut jako cyklistů a celý to jde do háje. Asi by to chtělo návrat ke kořenům. Ubrat auta, udělat pouze stacionární depa, jezdit na pořadí a ne na čas, protože by TdF měl vyhrát cyklista s nějakou stabilní výkoností a ne někdo, kdo se ,, napase ,, na technických problémech nebo pádu někoho jiného. Zavedl bych diskvalifikace za to, že někdo někoho sestřelí. Myslím si, že se tam začíná objevovat dost bezmozků.

        0 0
        • Ruprt2  

          Kdo tam někoho sestřelil? To by mě fakt zajímalo.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Karpets Contadora :)

            „If you bump into Karpets, you’re going to bounce off!“

            Hned na zacatku zaznamu CT4.

            0 0
            • Ruprt2  

              Našel jsem jenom jeden záběr, ze kterého není vidět prakticky nic.

              Víš ještě o nějakém bezmozkovi, o kterém píše Volf?

              0 0
        • karliner  

          Já bych to naopak udělal akčnější. Málokoho baví (mimo okruh cyklistů) sledovat ty parodie na chlapy, kteří váží míň, než jejich kola. Vyjedeš rychle do kopce? OK, ale dávej si bacha, bay ti někdo na rovince nedal ramínko a nyvyšťouchl tě do pangejtu.

          0 0
        • Thidney  

          jasně, takže situace – borec A lehne, borec B to ubrzdí a borec C to neubrzdí a sestřelí toho, co to ubrzdil – diskneš A za lehnutí nebo C za nedodržení bezpečné vzdálenosti? Jak to chceš identifikovat, když vyhodíš většinu motorek a aut s kamerama? Návrat ke kořenům – zas budou jezdit na mix strychninu kokainu a alkoholu?

          0 0
          • Volf  

            Čím to, že standardní český človíček dokáže pouze lítat od zdi ke zdi ? Já jsem někde něco takového napsal ? To že dřív jezdili na něco a dneska zase na něco co možná bude zítra zakázané je neodiskutovatelný fakt, stejně jako to, že co nenéí zakázané je povolené. To že se z cyklistiky v tomto podání stala týmová soutěž ve smyslu, kdo dokáže lépe a rychleji svého lídra dostat za pásku je také fakt, stejně jako to, že často jde o závody týmových lékařů jak co nejpřesněji určit dobu, za kterou se už něco nedá zjistit. Silniční cyklistika je krásná a podle mého jediná opravdvá cyklistika, ale v současném podání to je už spíše cirkus a továrna na prachy. Dneska když se díváš na přenos tak vidíš spíše závody novinářů na motorkách a závody doprovodných vozidel než cyklistů. Ale je to věc, která mně je svým způsobem jedno. Bylo to pouze takové povzdechnutí.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Jedina cyklistika na ferovku je draha. Mozna i bajky.

              Tymova soutez se z toho stala uz nekdy ve 20. letech minuleho stoleti. To je proste dany z povahy veci, ze i o dost slabsi jezdec se udrzi v haku/baliku a kazdej je silnej v necem trochu jinym.

              A ze je kolem toho cirkus? Ano, TdF je cirkus. Ono si vezmi, co divak vidi bez cirkusu: Sedi hodinu u cesty, pak to udela crrrr a za 3 vteriy jsou pryc. Cirkus tam je aby ty ses moh v pohodli divat na primej prenos.

              0 0
              • karliner  

                Souhlasím, popravdě bez toho cirkusu kolem by několikahodinové vartování u silnice, aby člověk pak viděl pár vteřin uprchlíky a po chvilce balík, bylo dost nuda. O TV přenosech ani nemluvě, stačí u nás pamětníků porovnat Studio Závodu míru a nynější přenosy..

                0 0
              • Marskatin  

                Já bych v rámci spravedlnosti viděl rád pořádnou časovku. V délce nad 80km. Vrchaři mají, kde nahnat čas. oproti tomu časovka na 26km jako na letošním Giru považuji za výsměch.Stejně jako 5km prology.

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Prolog je prostě prolog, ten bych nechal být, ale rozhodně bych ho nevynechával. Časovky bych taky rád viděl delší. 50km dlouhé časovky za dob Armstronga a Ullricha se už dneska jezdí akorát na mistrácích. 80km už je moc, to už by byla pasečina jenom z toho pohledu vydržet v aerodynamické pozici takovou dobu.

                  0 0
                  • Marskatin  

                    Byl jsem před 14 dny na Moraviamanovi, což bylo zároveň MČR v dlouhém triatlonu. Nechci srovnávat Ironmana a TdF ani vyvolávat flame. Tak to napíšu jen jako zajímavost. Dle pravidel se jelo bezhákově, takže v podstatě 180km časovka. Vabroušek to ujel za 4h37 minut(+/- 2minuty). V poměrně silném větru. 8 protisměrných otoček. To je průměr kolem 39km/h po hodině plavání a pak ještě lehce pod 3h zaběhl maraton. Považuji to za obdivuhodný výkon. Rád jakých časů by dosahovali cyklisté specialisté nebo o kolik by to dokázali lépe/hůře. Takže vydržet v aero pozici jde. (já vím dlouhý bezhákový triatlon povoluje pohodlnější hrazdy, které mohou přesahovat brzdové páky). Ano bylo by to pro některé vrchaře a sprintery trápení, ale spousta cyklistů zase trpí v horských etapách a nabírají ztrátu, kterou nemají ani nejmenší šanci v časovce stáhnout. No a pokud by to nemohli vydržet, tak by prostě měli méně aerodynamickou pozici, ale o to pohodlnější. Já osobně nevidím příliš rozdíl v tom jet dole za páky a ležet na hrazdě ( z hlediska pohodlí zad).

                    Prology bych klidně natáhl. jezdí se to po městě a myslím, že by nebyl problém udělat aspoň 15–20km. Zvlášť v takových městech Řím, Turín, Milán, Paříž, Amsterodam…

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      Nojo ale kolo se na Ironmanovi jede do kopce akorát tak na Hawai. Čest Triatlonistům, ale pochybujuju, že by se na TdF našel cyklista, který by ho nezařízl.

                      0 0
                      • Marskatin  

                        No není to tak docela pravda. Letošní MS bude taky dost kopcovité, v Nice to taky není po rovině. K tomu prvotnímu srovnání mě vedla ta zmínka o tom, že vydržet v aeropozici 80km je prasárna. Výsledný posed je stejně kompromis mezi aeropolohou a polohou, je schopen podat maximální výkon. Snad je to srozumitelné. Prostě ta nejaerodynamičtější poloha může být tak neergonomická, že více ztratí tím, že je nepohodlná a nemůže naplno šlapat(dýchat), než kolik získá snížením odporu. Tak jak ose musí trénovat kopce s emusí trénovat i časovky. Nevím, k čemu takové krátké časovky jsou zvlášť v době, kdy už je na prvních místech odstup v minutách a celý peloton se narve do 3 minut. Já bych prostě rád viděl delší jako kompenzaci horských etap. A ještě jednou k té aeropozici, prostě by byla pohodlnější, možní trochu horší z hlediska odporu. No a co? Smyslem časovek není lámat rychlostní rekordy (na to je hodinovka :)) Prostě by byli o něco málo pomalejší, ale podle mě by to bylo spravedlivější. To je můj názor.

                        Ale to není podstatné, když vyloučíme horské časovky, jakož to víceméně specialitu Gira. Tak letošní závěrečná časovka na 26km nebyla o nic víc kopcovitější než ta triatlonová, stejně jako letošní časovka na Tour a tím i na Dauphine(tam se myslím jela stejná, jako se pojede na Tour).

                        0 0
                        • Darkson  

                          btw, na Ironmanu v Rothu ted zajel tenhle němec nejlepší čas všech dob. Trať kola neznám, ale dle Gooodova výškoměru loni nastoupáno 1474 m.

                          ty čas teda fakt nechápu, trochu sci-fi!!!!

                          number 1

                          age group M35

                          name Raelert, Andreas (GER)

                          club TC FIKO TRIATHLONCLUB ROSTOCK E.V.

                          race info

                          starttime 06:30:00

                          Swim 00:46:18

                          Trans 1 00:01:28

                          Bike 04:11:43

                          Trans 2 00:01:14

                          Lauf 02:40:52

                          Est.Finish –

                          best time 08:00:00

                          0 0
                          • Greyhound  

                            Taky jsem na to koukal a dost neuvěřitelný :-O Nic zásadního by to na tom výkonu nezměnilo, ale ještě by mě zajímalo jak to tam měli naměřený, protože když jsem byl teď v Nice tak tam kolo bylo o cca. 7–8km kratší.

                            0 0
                            • Darkson  

                              podle stejného zdroje loni 175 km

                              ještě jsem čuměl, že první ženská kolem 8:18 myslim!

                              0 0
                    • Biker jak Pes  

                      A proč rovnou nevozit časovkářské kola na klasické etapy, když je to o tolik rychlejší…

                      0 0
                      • Marskatin  

                        Nedělej ze sebe vola, myslím, že dobře víš proč…

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Samozřejmě triatleti běžně jezdí 3-týdenní etapáky. Už to bude trochu nálož, nemyslíš? Dát si jen tak z ****** po dvou týdnech 4 hodiny šrot na časovce…

                          0 0
                          • Marskatin  

                            to se týkalo toho jak jsi chtěl tahat časovkářksá kola na normální etapy. To jsem nikde nepsal a vůbec nechápu porč jsi to pode mě zařadil.

                            Neustále je něco překrucováno , co jsem nenapsal, psal jsem o časovkách 80+ km, o těch 180, že by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi elitním triatlonistou a eltiním silničářem. Nevím, proč s ev tom všichni tak šťourají. Jestli je nechat vysmažit na 100km časovce což nejsou ani 3h nebo je nechat jet 8h jako v poslední etapě gira v tom nevidím moc rozdíl. Poznámky o 3tydénních etapácích triatletů ignoruji.

                            0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Treba na druhe etape Gira jel Lang 215 km solo v uniku. Prumer etapy 42 km, na klasickym kole. Neznamy jezdec, velmi pohodova etapa.

                      0 0
                      • Marskatin  

                        já doufal, že se to nezvrhne v toto porovnávání.

                        0 0
                        • raceman  

                          tak si nemel vytahovat triatlon, ktery toho s profi cyklistikou moc spolecneho nema.. ;-)

                          0 0
                          • Marskatin  

                            No jo jsem vůl, jako bych se tolikrát nepřesvědčil, že z každého postu se vybere půl věty a hurá vysvětli pisateli jaký je trouba. Napsal jsem úvod, co jsem viděl a že vydržet poskládaný na kole sedá i 4,5–5h. že to píšu jako zajímavost a nerad bych flame. A že bych to rád porovnal s nejlepšími cyklisty jak by to zajeli hůře/lépe. Což jsem myslel, že bych měl rád představu o kolik, jenže chybí srovnání protože tak dlouhé časovky se nejezdí. Nebylo to vůbec myšleno tak ,že si myslím, že by to tak rychle nedali. Dali,ale zajímalo by mě o kolik a jak by se s tím popasovali třeba sprinteři. A viděl bych v tom i etapu, kde by se mohlo výrazněji přepisovat pořadí.

                            0 0
                            • raceman  

                              :) uz z principu toho, ze profi cyklisti trenuji jednu disciplinu misto 3, tak by to zajeli lepe ;-)

                              sprinteri by se stim popasovali lepe nez vrchari a srovnatelne ci o neco hure nez klasikari

                              a jestli tou etapou myslis hromadnou, tak tu by nikdo nejel, protoze by se pozabijeli

                              0 0
                              • Marskatin  

                                Nevím co je nepochopitelného na tom, že v dlouhé časovce vidím etapu – časovka se počítá jako etapa – kde by se mohlo trochu více zamíchat pořadí než na nějakých 25km. Kdo tu psal o nějaké hromadné etapě?

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  Kdo tu ***** psal o nějaké hromadné etapě?

                                  Ale no tak, přece nebudeme na sebe sprostí, Marskatiničku, ju?

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    Bojuje statečně. Vypadá to že remízu uhraje :-)

                                    0 0
                                • raceman  

                                  protoze pak by se nemuselo jezdit do hor… AC a Andy Schleck by dostali tak na prdel, ze by to v kocpich asi nesjeli ;-)

                                  0 0
                                  • Biker jak Pes  

                                    Ty to ale vůbec nechápeš, prostě ta časovka na 180km je potřeba. Chápej, takhle to je vůči časovkářům a sprinterům strašně nevyrovnané…

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      polovina etap na hromadný finish, co je na tom nespravedlivé?

                                      Zrovna sprinteři -bez urážky k jejich tréninku- by toho bez teamu moc nezajeli, GC rideři typu Basso, Vino, Ewans, Contador by si Cavendishe a Farrara dali v klídku. Výhodu by měli spíše klasikáři.

                                      V podstatě takto dlouhá časovka by vedla k redefinování GC jezdců. Dnes má GC jezdec takový soubor vlastností, aby v současném formátu GT dokázal bojovat. Pokud by se výrazně zamíchalo se scénářem GT, jeli by o GC jiní jezdci. Je otázkou jestli by to vadilo nebo ne. S lehkou nadsázkou – Kdo je nyní na koni by byl domestik a obráceně.

                                      0 0
                                      • Biker jak Pes  

                                        Celý ten můj příspěvek byl myšlený jako ironická narážka na Marskatinovy příspěvky. Já vím, ono to v psaném projevu jde těžko rozeznat. :-D

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          jsem dneska lehce tuhej, včera budíček 7,00, švih na bajku, pak 10 hodin cesta do ČR, v noci řešení rozbitýho auta, ve 3 v posteli a ráno do práce :)

                                          bez smailíku jsem to bral jako hotovou věc…

                                          0 0
                                          • Biker jak Pes  

                                            Já už ho tam právě ani nedával, že to každý už pochopí, víc ironie tam snad ani dát nešlo. :-)))

                                            0 0
                                    • HROOLI  

                                      180ti kilometrová časovka, nechtěl bych …:D

                                      0 0
                            • karliner  

                              Řekl bych, že toho nejlepšího triatlonistu by zajeli i průměrný čeští silničáři. Stejně jako by mu uplaval průměrnej plavec a utekl běžec. Nic proti nim, ale je to jako s desetiboj, všechno jim jde dobře, ale v ničem nevynikají. Ale celé to je jako s jablkama a hruškama :-)

                              0 0
                              • kubad  

                                přesně tak

                                0 0
                              • Biker jak Pes  

                                yes… a to jsem chtěl vždycky dělat desetiboj a Šebrle byl můj idol! :-D

                                0 0
                              • McBlacky  

                                Vabroušek je docela eso v triatlonu. Je jasný, že nemůže být eso individuálně. Solidní hobík specialista mu naloží v klidu. na ZTT v Jablonci jsem mu dal na půlhodině kola 3 minuty. Běh a běžky to už byla ale jiná historka :) 1 a 5minut zásek…

                                0 0
                              • treatt  

                                No nevím, tady bych byl možná opatrnej, zvlášť co se ČR týče. Jak by to bylo špička triatlon proti průměru silnice nevím, ale svýho času třeba 400m překážek specialistů na mistrovství ČR atletiky dopadaly ve smyslu fotofiniš mezi Šebrlem a Dvořkou, pak pauza na kafe a pak nejlepší specialisti překážkáři..spe­cifickej příklad, vím, ale ze života :)

                                0 0
                                • karliner  

                                  110 metrů jsi myslel spíš :-)

                                  0 0
                                • Darkson  

                                  Šebrle s Dvořkou taky skákali během desetiboje kolem 8 metrů…to když přeskočí někdo z načich specialistů, je to svátek:-)

                                  to je jako když si Jarda Kulhavý zajede v ČR maraton

                                  0 0
                              • Marskatin  

                                je moc fajn, že mi všichni vysvětlují, že cyklistika a tritlon jsou dvě odlišné věci. Už jsem to konečně pochopil.

                                Ale stejně je budu dále srovnávat můžete mě za to klidně kamenovat, prostě mě to zajímá o kolik. V naší malé zemi byli třeba MČR v 110m Šebrle, na 400m překážek tuší mPoděbradský desetibojaři. Fakt j že v těchto disciplínách jsme neměli elitu. Já na tom srovnávání nevidím nic špatného, když se to neděá slepě a nestaví se na tom obecné pravdy.

                                0 0
                                • Ruprt2  

                                  Atleti nemají kola, přestože mají tretry. V tomto srovnání ti zase něco neštimuje.

                                  0 0
                                • Alty  

                                  Když sem se trošku pídil po podobným srovnávání jablek a hrušek, našel sem třeba Jalaberta jak si zkusil Ironmana (několikrát). Z vody (po 3,8 km plavání) lezl kolem 650. místa, po plavání je hned kolo 180km, to přijel dvanáctej, ale přesto měl asi druhej nebo třetí nejlepší čas kola (max půl roku po ukončení profi kariéry). No a na tom maratonu to tak nějak udržel do dvacítky. Jiné místo i doba, známá plavkyně Pechanová startovala mezi triatlonistama na aquatlonu v Pardubicích, po plavání (1,5km) měla náskok 45 sekund na nejlepšího triatlonistu, nevim kdo to přesně byl, ale někdo z český špičky určitě. Komentátor tu třičtvrtě minutu pečlivě využil k zesměšnění všech co byly za ní (takže všech). Doběhla nakonec asi jako 3. žena…

                                  0 0
                                • karliner  

                                  Imho byl Poděbradský běžec, který zkoušel desetiboj.

                                  0 0
                                  • Marskatin  

                                    Tak určitě nezačal rovnou desetibojem. Čtvrtkař byl dobrý běhal i ve štafetě 4×400m. A ten desetiboj (8316) taky neby špatný. Každý má nějakou parádní disciplínu.

                                    0 0
                                    • Ruprt2  

                                      Mám pocit, že Dvořka zase dělal překážky.

                                      0 0
                            • treatt  

                              Si pamatuju, že v rámci nějaké sponzorské akce onehdá zkusil odjet prolog nějakého závodu (snad Kolem Rakouska) jako předjezdec Hermann Maier a na to, že neměl techniku jako celkem síla – skončil sice poslední, ale s hodně malým odstupem od posledního profíka :)

                              0 0
                      • McBlacky  

                        záleží jak mu foukalo, ale i tak to je solidní výkon bez diskuze

                        0 0
                    • treatt  

                      Takhle, co zajel Vabroušek je nehoráznost, klobouk dolů kam až to jde. Ale pojede stejnej výkon druhej den? A další zas? A pak další a další po dobu třech týdnů?

                      0 0
                      • Marskatin  

                        No každý den ne a po dobu tří týdnů už vůbec ne. V rámci objektivity: v třítydenním etapáku se nejede taky každý den na krev. Co se týče regenerace někde tuším psal, že už má tělo navyklé tak, že je během 3–4 dnů schopný jít dalšího Ironmana v plné délce. Sedí mu více ty dlouihé tratě, na trati olympijského triatlonu už nemá tu rychlost. Kromě toho chodí ještě Xterry, Železného býky atd.

                        0 0
                • karliner  

                  Prolog letos podle mne nebyl. Ale myslím, že dobře funguje jako show a jako úvodní minisíto. Pokud by byla časovka nad 80 km, akorát by se to zvrhlo po vzoru Cancellary, kdo lépe zamaskuje motor. Ale kdyby se začalo 80 km prologem, možná by to peloton vytrhlo z letargie a v úvodních 12 dnech by se děly i jiné věci, než počítání zlomenin…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    nic proti, ale co vymyslíš na etapě po placce? Tam neujede nikdo, pokud to peloton nenechá odjet. Větší kaše než dneska by se nejela, nemá to smysl

                    0 0
                    • karliner  

                      Těžko říct, no, ale kdyby byly nějaké časové rozdíly, je možné, že by v balíku nepanovala taková souhra – necháme ujet nějaké Hoogerlandy, šéfové nám mezitím spočítají, kdy za to máme vzít a pak je 2 km před cílem převálcujeme. Jen teoretizuju..

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Never tomu. Bylo by to uplne stejny.

                        0 0
                      • treatt  

                        Vem si letošek oproti předchozímu. Vždycky se nadávalo, že ty placky jsou nudný – kudla, dokud balík nenechá odjet únik a pak si ho kousek před cílem sjede. Byl prolog a bylo to tak. Letos prolog nebyl, jsou tam ty stojky, které to hrozně zatraktivnily, ale výsledek? Kudla, než balík nechá odjet únik, který přejede kousek před cílem. Změna nula, akorát to je letos prostě zajímavější. Nervózní brutálně, ale rozhodně nejzajímavější první týden ever. Akorát škoda těch, co lehli :(

                        A ona zas taková souhra v balíku není, stejně to dycky kontroluje tým žlutého a tak dva sprinterské týmy, co chtějí hromadný dojezd. To se nezmění, ani to jinak nejde. A je to v pořádku podle mě, časem jsem našel velké zalíbení i v rovinatých etapách, když pak člověk sleduje, kolik desítek kilometrů je schopen takový HTC zle makat na etapové vítězství, tak pak ta koncovka je neskutečný thriller, přelejvá se to tam způsobem, jaký v kopci nikdy neuvidíš..

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          JJ. Je to stejny, akorat misto HTC na Cava kazdej den letos obden maka Lotto na Gilberta.

                          0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Jenze ten dojezd trva minutu dve a musis do toho sakra videt aby se dokazal zorientovat, kdezto ze v kopci nastoupil Contador pozna i Bakalar. BTW, kompliment za tvy nahledy do sprintu.

                          0 0
                          • treatt  

                            Dík O:-) ..no jo, akorát že Baky občas na Giru ani nepoznal, kdo to vlastně nastoupil a pak byl strašně udiven, kdo že se mu to objevuje v cíli :-D

                            0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Spravedlnost.. nic takovyho jako nejlepsi cyklista neexistuje (no, od dob Eddy Merckxe). Kazdej umi neco nejlip, a bude vyhravat na urcitych typech zavodu. A naopak, zavody jsou postavene tradicne tak aby vyhovely nekomu, a kazdy moh ziskat vysledek. Grand tours v GC proste vyhraje vrchar, ktery ale umi zajet rozumne casovku. Ale zaroven jsou tam etapy pro ruzny typy jezdcu, aby se mohly ukazat i tym ktery takoveho cloveka nemaji. Proste pro kazdyho neco. A aby se moh ukazat casovkar, tak mu tech 30 km staci. Aby mel cistej casovkar, masina jako Cancellara sanci na GC, tak by musela byt casovky polovina etap, protoze ve velkych kopcich je tezkej a stejne koupi. Zapomen na spravedlnost, uzivej si diverzity, a nesleduj jen TdF. Jarni klasiky treba jsou nadherny zavody, jen to chce sledovat aspon posledni 2 hodiny, aby bylo videt jak se situace vyviji. GC na Grand tours a Tour zvlast je v postate nuda, zvlast kdyz to jeden tym betonuje jak za Armstronga.

                  0 0
                  • Marskatin  

                    Klasiky sleduji. Sice jsem leost viděl jen Ronde, Primaveru a Peklo severu a líbilo se mi to, i když ronde a peklo bylo ve stylu hlavně uhlídat Fabiana.

                    0 0
              • Volf  

                Máš pravdu v tom, že teprve přenosy dělají i z nuných sportů skvělou zábavu. Podívej se na biatlon :-). Máš pravdu i s těmi třemi vteřinami, protože si pamatuji, jak jsme se chodili dívat na Závod míru. Polemizoval bych s tím cirkusem, protože si myslím, že by mohl být výrazně menší, ale mohu se plést. Ten počet doprovdných vozidel je prostě úděsnej a pro ty cyklisty to musí býs tejný jako jízda po magistrále.

                0 0
            • treatt  

              No ale cyklistika je týmovým sportem, ve kterým jde o to dovézt lídra za pásku co nejdřív od doby, kdy se začalo jezdit po cestách závody a soupeření doktorů je to od chvíle, co závodníci zjistili, že si ty koktejly prostě sami neumí namíchat tak dobře, jako farmaceuticky zběhlej doktor. Být Tebou, tak si neidealizuju „starý časy“, silniční cyklistika je prostě silniční cyklistika.

              0 0
              • Volf  

                Neidealizuju. Dokonce jsem zde nejednou řekl, že než cpát já nevím jaké peníze do tunelu zvanho boj s dopingem, tak bych to prostě povolil, ale za podmínky, že to bude v zodpovědnosti týmového lékaře a sportovec pak mže požadovat náhradu třeba škody na zdraví. Pask by ravideln testy byly součástí týmové kultury a možná by byl sport paradoxně šistší.

                0 0
            • Thidney  

              Hele ta druhá, toxická část byl rejpanec, ale první jsem myslel vážně a byl bych rád kdyby jsi mi na ni odpověděl. Píšeš, že by jsi zavedl diskvalifikace za sestřelení. Napsal jsem jednoduchý příklad a položil otázku, koho by jsi diskvalifikoval, a podle čeho by jsi se rozhodoval. Byl bych rád, kdyby jsi mi odpověděl. Díky.

              0 0
              • Volf  

                Abych pravdu řekl nevím. V tebou popsaném případě asi toho prvního co to zavinil. Já to bral spíše tak, že občas vidíš v balíku nebezpečnou jízdu / například mlácení hlavou, údery pěstí a podobně /. Nevím co se třeba dělo při tom sjezdu kdy Vinokurov skončil v lese, ale pravděpodobně někdo udělal něco, co udělat neměl. Jinak se někdfy podívej na lochou dráhu. Tam to mají vychytané a funguje to.

                0 0
                • Thidney  

                  plochá dráha je pár jezdců na přehledným okruhu – to se nedá srovnat se skoro 200 hlavým balíkem na silnicích. Ten pád Vinokurova popsal Fofonov – „The road was a bit wet when we arrived at a very tight left turn,“ said Fofonov. „Ahead of us some riders took a wrong trajectory, Thor Hushovd unclipped his foot from the pedal, a rider from Lotto just ahead of us wanted to cut a little to the left, whereas with Alexandre we took the turn wide. The Lotto rider slipped and started to take us with him and we found ourselves faced with a concrete column. We braked to avoid it and were forced to drop into the ravine.“

                  0 0
                  • Volf  

                    Dík. To čtu poprvé.

                    0 0
                  • Fuglsang  

                    Takže Vinovi ukončil kariéru nějakej „Lotto rider“. Fakt díky moc, Belgie..

                    0 0
                • treatt  

                  Tam to bylo jednoduché, najeli moc rychle do zatáčky, co se utáhla, jak bylo mokro, tak vzali za brzdy, protože tam byl betonovej sloupek a rantl, do kterýho se nikomu nechtělo. První lehnul kluk z Omegy a přes něj šli další..Omega jela špic, tak se tentokrát nevyplatilo být vpředu, proto se tam namotalo tolik velkých jmen..

                  0 0
    • vasek80  

      KOukal jsem na videa z předávání puntíkatého trikotu pro Johnny Hoogerlanda a musím říci, že mě už dlouho nic tak nedojalo. Ať si říká kdo chce co chce, vedle jsem četl,, že jsou to parodie na chlapy, tak já mám před nimi obrovský respkt.

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • blisterexist  

        souhlas

        0 0
      • bagr84  

        Bagr.

        0 0
      • Darkson  

        jj, jsou to borci. s takovou tělesnou konstitucí to v těchlech rychlostech bez jakýchkoliv chráničů poslat na asfalt nebo do lesa, po pádu hned nasednout a frčet dál…

        zrovna včera jsem řikal kámošovi, když jsme jeli cca 50km/h z kopce, ať to položí na sfalt a já ho ještě přejedu, aby si zkusil jaký to je spadnout v balíku:DD

        0 0
        • soc  

          :D

          0 0
        • Manas  

          Správný kamarád se pozná hned :-)

          0 0
        • McBlacky  

          nj profík to ustojí, ale ty se zle rozstřelíš i ve 30km/h :)

          0 0
          • Darkson  

            právě, po pádu ve 30km/h se chvíli sbíráš a jsi rád, že funguješ…držku v šedesátce si ani nechci představit, brrr…

            0 0
            • Zlatka  

              Neskutečné, asi by byl ze mne mastný flek a pár rozdrcených kostiček.

              0 0
            • Manas  

              Včera, kousek za Prahou, takovej krásnej sjezd, 60 na tacháku a říkám si že kdybych to tam položil, že by mě ani nebavilo se zvedat :-)

              0 0
              • mastihuba  

                taky co čumim na tour tak jezdim z kopce tak nějak opatrněji. :D

                0 0
            • HROOLI  

              V šedesátce ve sjezdu tam někdo spadl těsně přede mě , trošku polet :D V 53 km/h při spurtu spadl skoro celý balík (projelo tak deset lidí..) , jak jsem letěl po zemi, tam mi někdo přejel nohu a měl jsem strach o vazy v koleně, jak se protočilo do boku, ale v pohodě :D

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Jednou na závodě, když jsme v pelotonu lehli v 60km/h, tak jsem zažil takové to: ležet na zemi a krýt se před ostatníma, pak rychle vstanout, najít si kolo a honem pryč. :-D

                0 0
                • HROOLI  

                  To já jsem taky hned chtěl jet dál, protože to bylo kriterium a těch prvních deset už bylo pryč, ale zadní kolo bylo po smrti a náhradní jsem neměl :D

                  0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          A mel koule si to zkusit? :)

          Coz o to, nasednout a jet dal, to jedes na adrenalinu, ale nasednout druhej den kdyz se to rozlezi a jet zas celej den…

          0 0
          • Ruprt2  

            to vyjde na stejno. Buď neměl koule před tím nebo je nemá teď.

            Každopádně mu to nezávidím :-)

            0 0
          • Darkson  

            se divim, ale nechtěl si hrát na profíka:-)

            0 0
            • karliner  

              Na profíka jsem si zahrál asi před měsícem, výsledkem kromě odřenin všude a rozervaných kaťat i dresu bylo několik stehů na ruce a od té doby jsou moje vyjížďky na gilette pouze ve formě ITT :-))

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                ITT, Internetove Tlachani o Tour? To by byla skoda, jezdit do cukrarny autem, by sis nemoh dat ani blondynu.

                0 0
                • karliner  

                  Vyjížďky na západ od Prahy ovládli chrti a ultrachrti a vyjížďky na východ nějak zhynuly, takže – jak píšeš :-(

                  0 0
                  • Zlatka  

                    Což teprva směr sever. Nikoho moc nepotkávám a nic se tu ani neorganizuje.

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      jen vrabci se houfují orel létá sám :-)

                      0 0
                  • Medunka  

                    Na východ sou furt, co víkend, to jedna minimálně – cukrárny v Boleslavi, Poděbradech či Přerově …

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      Přerovů je asi víc že? :-)

                      0 0
                      • Medunka  

                        :-) Když sem jela poprvé s jednou skupinkou a řekli, že jedou do Přerova a já nevěděla, že jich je víc, taky jsem si říkala, co to melou :-D

                        Tady je to tedle s muzeem Moto-Velo

                        a v cukrárně blondýky prodávaj blondýnky

                        0 0
                        • martin_bakov  

                          Prerov nad Labem ? wtf tak to slysim poprve.

                          Myslis Starou nebo Mladou Boleslav :D s tou cukrarnou ?

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Starou, za velkym Marianskym kostelem . To ale neni jen tak obycejna cukrarna, ty dorty jsou nedostizny.

                            0 0
                            • karliner  

                              Jsou skvělé, ale musíš si vytěsnit výrazy těch ochechulí, co tam prodávají a tváří se u toho, že ti ve formě jednoho dortíku dávají půl království.

                              0 0
                            • treatt  

                              A já o to furt přicházím. Že jsme se tam kua nestavili při cestě z Ještědu..ale tak zas kousek za přejezdem dálnice, jak tam bejvala ta migina, jsme si dali mooooc dobrou Plzničku v tý hospodě Modrá hvězda, jak má v erbu červeno-modro-bílej favorit :)

                              0 0
                          • Janes  

                            Je vidět, že jsi mladej kluk :-), ve svý době všichni fanoušci fotbalu (a nejen oni)věděli, že z Přerova nad L. pochází Bomber Tomáš Skuhravý…

                            0 0
                        • Ruprt2  

                          Škoda :-)

                          0 0
                        • treatt  

                          Ydaho to byl zkontrolovat v sobotu a hlásí, že ta mladá je prej čím dál hezčí (tady jsou tedy tři možnosti – 1) je to tak 2) Ydahovi polevil účinek antibio, takže se mu vrací krev do žil :) 3)jak je teplo, odkládají se svršky a to pak jeden může spoustu nedostatků přehlédnout :)), akorát je furt stejně neživá..

                          0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      ..Msene..

                      Ta akce 3 cukrarny: PMB porad visi ve vzduchu.

                      0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Jak, zahynuly. Staci napsat otaznik do prislusneho vlakna. Nebo lepe cas, misto a vykricnik.

                    0 0
          • treatt  

            No, včera jsem koukal na netu na videu, jak lehnul Horner. 25km před cílem, zas ho posadili na kolo. Bruyneel říkal, že se ho 2× ve vysílačce ptal, kde je a co se mu stalo, vůbec nevěděl, která bije. Když projel cílem, tak se všech kolem ptal, kde to je, co se mu stalo. Když mu řekli, že lehnul a dojížděl na limit posledních 25km, tak byl hodně překvapen, vůbec netušil kde je..docela slušný

            Mimochodem všimli jste s, jakej má problém Hoogerland z kopce? V každým sjezdu chytá 30s ztrátu na minutě sjezdu, památka na to, že to položil a nemůže najít ztracenou sebedůvěru z kopce, prostě mu to nejde pustit a zatáčky jede na jistotu..

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Zrovna včera jsem se o tom bavil s někým, kdo viděl Tour poprvé v životě v TV a já ho přesvědčoval, že profíci jsou na tohle zvyklí. Že pokud má jenom odřeniny, tak jede dál v pohodě, max zlomenina je zlomí. Na druhou stranu je pravda, že tohle byla fakt pecka a normální člověk už by na kolo asi ani nesednul…

              0 0
              • treatt  

                No docela hukot, jak se pokoušeli na kolo nasadit i VdB, jestlis to viděl, zkusil a hned šel zase na zem, docela šílenej pohled..

                Ono bude hodně dělat ten závodní lauf, ale stejně jsou to ostřáci. A takovej Sagan je totální terminátor, jako lehnout v sedmdesátce ve špurtu, smotka, trochu se uklidit na stranu, než proletí balík, vstát, ani se nepodívat co mi je, jestli mám vůbec všechny končetiny a suše hned vyrazit pěšky do cíle…

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Jj, teďka se dívám na záznam na ct4 a úplně se z toho zhroutil. :-(

                  BTW: nevíš, jak dlouho budou na webu dostupné ty záznamy? Letos jsem neviděl ani minutu, tak si to chci schovat na později. Popř. jak to stáhnout? :-)

                  0 0
                • raceman  

                  jj, to byla pecka, ani nebyl schopny se na kole udrzet---

                  kde se to saganovi povedlo? :)

                  0 0
                  • treatt  

                    Třetí etapa letošní Paris – Nice ;)

                    0 0
                    • treatt  

                      Tady je ta smotka, ale už ne, jak se zvedne a dojde si to..

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Hmm, zrovna v okamžiku pádu tam nějaký ocas divák zvedne nějakou šílenou ceduli a je vidět velké … :-D

                        0 0
                        • raceman  

                          kdyz se na to podivas do koncee, tak uvidis ;-)

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Jj, už jsem se dodíval, ale to bylo to první, co mě zaujalo. :-D

                            0 0
                      • raceman  

                        dik :) dobre on :)

                        0 0
      • Ruprt2  

        To mi dojemné nepřijde.

        0 0
    • Ruprt2  

      Tak letos už clenteburol nefrčí letos frčí diuretika

      Nicméně kontaminovaná strava je osvědčená, tak je třeba se toho držet. Asi špatné ledviny nebo co.

      0 0
    • treatt  

      No pěkně, tak hned na prvních kilometrech lehnul Cancellara, Leukemans, opět Leipheimer, Gesink a Galland

      0 0
      • treatt  

        He he, Stuart O´Grady: „dnes bude sranda pozorovat Europcar, jak se budou snažit kontrolovat závod“ :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          :) No ale ona za to na 90. km pod kopcem vezme Omega, aby odparali Cavendishe.

          0 0
    • Trainman  

      Sportovní ředitel teď podle očekávání potvrdil, že jezdci Astany se již nebudou soustředit na umístění v celkové klasifikaci (což už by ani nešlo) ale pokusí se uspět v některé z etap. Tak snad :)

      0 0
      • Lukecz  

        Pokud bude posílat jezdce typu di Gregoria do úniku na placce, tak nevim nevim :(

        0 0
        • McBlacky  

          :) třeba doufá, že to serve ve 2–3 v posledním zvedáčku a ti dva mu to pak nechaj :)

          0 0
        • Trainman  

          No, to bylo pěkně divný, přesto sem ale na di Gregoria vsadil :D

          0 0
    • McBlacky  

      kdo umí anglicky, tak hodně vtipný, přesto přesný shrnutí etap do prvního rest day je na http://uk.eurosport.yahoo.com/…rticle/2240/

      0 0
      • l-e-t-o  

        v práci mi nic jiného než sledovat online textový přenos na eurosportu nezbývá, ale tohle mi uniklo :)

        0 0
      • Thidney  

        díky, to jsem minul, teď abych umyl poprskanej monitor

        0 0
    • Smazaný účet  

      dneska teda nuda

      0 0
      • McBlacky  

        dovolím si nesouhlasit, závěr podle mě naopak bomba. Zeleňák se žluťákem v úniku – to se nevidí každý rok.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          JJ, koule teda jo, sance nepatrna. Kdyby Martin trochu potah, mozna…ho nemam rad uz dlouho.

          0 0
          • Pebe  

            Martin přece nebude tahat proti Cavovi

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Zas ma ambice na GC. Proc teda sel do uniku, pohlidat to tam? Ale no dobre, taky jsem puvodne si myslel ze Cava davno odparali. A jako masinka ve vlacku impresivni, to zas ano.

              0 0
              • Pebe  

                rekl bych, ze to tam hlídal, kdyby se začali už moc vzdalovat od pelotonu, tak by to kotvil. Ono když takhle jeden rozhodí kolotoč, tak to stojí hodně času se zase poskládat…

                0 0
                • treatt  

                  Tak tak, klasický betonařina, i když ho Voeckler pěkně seřval, bylo vidět, že to prostě není ideálně poskládaný. Škoda veliká, kdyby jeli všichni podlahu, měli šanci..ale pro diváka pecka teda :)

                  0 0
      • Lukecz  

        Nuda? Podle mě závody jak řemen!! :)) Klobouček dolů před oslabenou Omegou – udělali závod. Rozervali peloton, Phil ukázal koule, Tommy V. v úniku ve žluťáku a konečné vítězství Andreho. Posledních 15 km byla skvělá podívaná, která se na relativní placce málokdy vidí a na Tour zvlášť

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          V tipovacce ale beze zmen, na Cava maj vsazeno uplne vsichni.

          0 0
          • McBlacky  

            jak už jsem někde psal. Greipela jsem zařadil do kategorie „nemám rád“ „nedám do tipovačky“ ale pojede. Swift šel na jeho místo a zatím to kotví v tabáku :/

            0 0
            • treatt  

              Je to držka neměcká, ale že něco dá, nám bylo jasný předem. Swifty mě mrzí, doufal jsem, že se mu něco povede…

              0 0
    • raceman  

      600 :-)

      0 0
        • McBlacky  

          článek maso :)

          pominuli „stroje“, tak přepočítat 2km kopec na 200km etapu TDF…

          0 0
          • karliner  

            Když čtu podobné články, divím se, že jejich autorům nezbývá ani krapet soudnosti…

            0 0
          • Ruprt2  

            to je xman. Jestli ste někdy něco z této rubriky četli, tak musíte vědět, že komentovat obsah nemá smysl.

            Je to něco jako Cosmopolitan nebo Bravíčko, akorát „jakože pro chlapy“.

            0 0
            • Zlatka  

              Netuším pro koho je to určené.., ale pro mne to byl první článek, který jsem si tam přečetla. :)

              0 0
              • Ruprt2  

                To netuší nikdo pro koho je to určené. Myslím, že ani sama redakce to neví!

                0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              tam jsou taky nejaky clanky?

              0 0
        • Biker jak Pes  

          to je zase test toto…

          0 0
        • Chiron  

          Kvalitní test :D teď by mohli srovnat toho Treka s Ferrari. Vypovídající hodnota by byla přibližně stejná. Neřeknu kdyby aspoň srovnávali s nějakou starší silničkou, ocel nebo alu na nějaké „lidové“ sadě. A přepočítávat jeden kopec na celou horskou etapu tour, to je taky nápad :)

          0 0
    • ememem  

      neviem, mozno to tu uz je (fakt to menam cas citat cele, sorry) ale moze mi niekto strucne povedat pripadne dat link na to jak sa robi poradie druzstiev? proste nechapem ze vedie nejaky prapodivny lokalny francuzsky team ktory sa tam dostal len na zaklade divokej karty a ktoreho clenovia ak sa nemylim sa nechytaju v ziadnej sutazi ani celkovom poradi a vsetci ostatni co ich clenovia su na cele v bodovackach, celkovom poradi, vyhravaju etapy, nandali im to v timovej casovke su za nimi.

      0 0
    • treatt  

      Kráso já vím, že to tak prostě je, ale může mi někdo vysvětlit, jak je možné na kole jet po rovině 80km/h, jak teď jede balík???

      0 0
      • Zlatka  

        Prší, jsou mokří a tak se chtějí zahřát.

        0 0
      • MlokCZ  

        Netáhne ho teď někdo z BF? :-)

        0 0
      • treatt  

        Páni ale teda sledovat 15km před cílem je fakt zážitek, jak tam Bernie Eisel vysílačkou rovná Larse Baka, který maká špic jako zvíře, hned si povyjede, aby líp kryl vítr Teejayovi za ním..do toho nádherná práce Simona Gerranse, takže Sky dneska tady bude chtít, pro Tylera tam je taky jeden člověk..to celé v sedmdesátce…fuuu, to je prostě nádhera!

        A Lars Bak teda nejvíc, ten má teda pěkně tvrdej chlebíček..dostat volno 8km před cílem, když celý den předtím tahal špic..UF!

        0 0
        • karliner  

          Závěry etap jako dnes si nevychutnám jako ty, nejsem takový fajnšmekr, víc, než cokoliv jiného mi přijdou, jako kdyby měli šéfové v autech multiplayer na playstationu…

          Včera se aspoň ti nebožáci v úniku snažili.

          0 0
          • Zlatka  

            Zítra ta 12 s těma 3 kopečkama bude zajímavá.. :)

            0 0
          • treatt  

            Dneska se snažili hodně, parádně se střídali, Boom to zkoušel do posledního okamžiku..

            Jinak playstation sice jo, ale právě pecka na tom je, že každý do toho posílá, co má, ale je strašná mela o to, co se tam stane ve skutečnosti..já byl dnes celkem u vytržení :)

            0 0
            • karliner  

              s tebou je to těžký, ty bys byl u vytržení i při sledování neúspěšného pokusu o světový rekord v hodinovce na dráze :-DDD

              Doteď to bylo jen takové šudlání, ode dneška to bude opravdu zajímavé. I kdyby se nic moc nedělo, tak ty záběry okolní přírody a navíc v těch pasech si budu moct říkat – tady mi to jelo ještě krásně, tady už jsem byl prošitej, tady mě ty Norové polili pivem atd :-)))

              0 0
      • Peka  

        Jeli 70 a mírně z kopce, bylo to vidět. Dojedou je nebo ne?

        0 0
        • treatt  

          No ručička byla na 80ce, ne 70 – jasný, tacho trochu proměřuje, ale z kopce to teda moc nebylo, maličko klesající rovinka bych to nazval..prostě nechápu nic..

          Sjet je museli, když se tam složily 3 týmy..

          Cav dneska moc pěkně, to se mu musí nechat, ten jeho doublekick je vražednej, ale hlavně celý HTC neskutečná práce celou etapu a pak opět Renshaw ukázal, že je prostě nejlepší rozjížděč na světě. Nechápu ale Lampre, co dělá Hondo na špici 8km před cílem, když je potom Peta zcela sám poslední kilometr? Dneska to ale teda byla slušná strkačka, Feillu po delší době nebyl v top five, i když se rval, ramínka docela slušný, zaháknutí s Cavem, ale přitom se dlouho vezl na větru, nemohl se dostat do háku, když se tam propracoval, tak už tam zas byl zavřenej. Dneska se ukázalo, že prostě 3 nejsilnější týmy vyvezly svoje špurtéry dopředu, samotní jednotlivci tam byli prostě bez šance. Galamzianov první z těch, co si to tam odmakali sami, ale taky bylo vidět, že v dojezdu už tolik sil neměl. Pěkný maso to teda bylo..

          0 0
          • Smazaný účet  

            Paráda, Mark je v zeleným, zase jim to natřeli!

            0 0
          • Thidney  

            Jak jsem viděl Greipela za Cavem tak se mi vybavil jeden ultimátní crossover Hulka a Wolvereina. Jediná šance pro Greipela je postupovat stejně jako Hulk, utrhnout Cavovi nohy a nejlépe sežrat, nebo alespoň zahodit ,)

            0 0
    • McBlacky  

      dneska nenastoupil Gadret, po Giro toho na něj prý bylo moc.

      Ze stejného důvodu šel ven dříve i Kiriyenka.

      AC taky vypadá že má naloženo…

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Dneska jsem se díval na dojezd tuším, že 6. etapy (těsně před cílem byl dojezd, kde nastoupil někdo z Lotta a AC šel po něm). No, že by ale nějak oplýval výbušností a suverenitou, jakou měl na Giru se říct nedá, začínám věřit tomu, že letos to vyhraje někdo jiný než Andy-AC. Evans vypadá hodně dobře…

        0 0
        • siafu  

          no tak uvidíme, jak si povedou zítra :)

          0 0
      • treatt  

        škoda veliká, měl jsem na něj vsazeno na puntíky :(

        0 0
    • Lukecz  

      Konečně se dočkáme prvních kopců v etapě Cugnaux – Luz Ardiden :) řečené o nich už bylo mnohé, byť Hourquette d'Anzican není až tak znám. Pěkné preview je na CN Jak na tom bude Albertovo koleno, Cadelův diesel a Andyho řetěz? :) Roman s půlkou FDJ do úniku ? Udrží Tommy žluťáka? Otázek víc než mnoho :D Přál bych si něco ve stylu ročníku 2003

      0 0
      • karliner  

        Vloni jsme se kolem Tourmaletu motali asi týden a o nějakém Hourquette d´Anzican jsme neměli ani páru, a to jsme byli i na Col d´Beyrede – imho nejkrásnější pyrenejský průsmyk…

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        JJ, dneska uz jde do tuhyho. Zvitezi pravda a bratrska laska nad lzi a nenavisti? Nebo zas uvidime stare zname ejakulacni gesto? A nebo vyhraje Cuddles a zmateny ze samy radosti ze dal Bertieho skoro bysreli z pistole, aby si to na posledni chvili rozmyslel? :)

        Jestli chce Krojcka neco ukazat a prat se o puntiky, tak dneska musi do uniku. Jestli na to nema koule, tak Vino na telefonu urcite jo (uz cely bolavy od samyho drbani v posteli) Ovsem musi se vyporadat s tlupou Francouzu napumpovanych bojoulema a samozrejme s Johnnym Hoogerlandem (Slavisti fandi Hoogerlandovi, hop hop hop)!

        Dotahne to nekdo z uniku? Mohl by, prvni kopce se myslim pojedou dost volne, nikdo zatim nevi jak na tom je.

        Tesim se jak maly hrose, ovsem vypada to na rusnej den v praci…

        0 0
        • Ruprt2  

          Dnes začíná Tour znovu.

          Není pomalu čas na nové vlákno? :-)

          0 0
        • McBlacky  

          Pokud to nedoveze unik, tak na etapu dneska tipuju Cadela.

          0 0
    • marco  

      Všimli jste si Voecklera jak se pořád cpe kdykoliv na něj byl záběr v TV tak měl v puse nějakou tyčinku nebo něco jiného.

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Hlavně má pořád jazyk venku a třepotá s ním jak kdyby neustále někoho olizoval…

        0 0
        • Zlatka  

          Chytá mouchy.

          0 0
          • marco  

            Testuje Aerodynamiku. Je to sranda vypadá jako čertík z krabičky kluk jedna ušatá. Také je u vás tak pěkné počasí nezaprší a nezaprší teda na Hané

            0 0
            • Zlatka  

              Dneska je tu kupodivu hezky. Ještě mne napadlo, že může být s tím jazykem nesmírně sexy a tak mít spousty fanynek.

              0 0
            • Frostty  

              Zas chčije, s takovou mi letos ty švestky v sadě uhnijó.

              0 0
        • Marskatin  

          Chladí se jako pes.

          0 0
      • Fuglsang  

        Vtipný je, že Jílek furt řiká Vekler a Raboň zase Fekler :-) Já jsem pro Raboňovu verzi a taky si před TV řikám Fekler :D

        0 0
        • treatt  

          Správná verze je „vökler“, tedy žádné f ani vékler, ale uzavřené vë..sami francouzi v tom neměli jasno když poprvé vyhrál, vzhledem k tomu, že jde o staré alsaské jméno a tam může být spousta vyjímek ve výslovnosti, ale sám Thomas to uvedl jako ustálenou rodinnou tradici takto :)

          Jinak na Raboňovy verze výslovnosti bych se nespolehl absolutně :-D a bohužel, jak Jílek má namáknuté jazyky, tak talent na výslovnost taky nepochytil, spoustu jmen zle komolí, ale míň, než většinová populace ČR, takže v normě řekl bych :)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Raboňovo „ject“ už říká samo o sobě dost. :-D

            Jinak na EN Eurosportu Thomas vyslovovali něco jako „vokla“ :-D

            0 0
            • treatt  

              No tak anglická výslovnost FR názvů je podobný peklo, jako francouzská výslovnost EN jmen nebo těch českých :) Roman má kliku, že má ještě dost v normě jméno, je to Kroi-zi-gér, ale takový nebožáci typu Sivtsov, nebo si třeba pamatuju z fotbalu Suchopárka, to je pak masox :)

              Jinak je ale Franta dobrej spolukomentátor..

              0 0
              • marco  

                Jo Franta má docela dobrou výslovnost a hlavně mu pěkně jdou ty věty do pusy Trochu si postěžuje na to že tam nemůže být ale ze všech co tam byly je nejlepší spolukomentátor. Ostatní jsou také v normě i Svorada se vcelku chytal. U Franty je to hlavně tím, že je aktivním současným jezdcem a může šáhnout do svého fondu. Ostatní mají spíše povědomí o současných jezdcích a dobře pokecají o svých bývalích parťácích.

                0 0
                • treatt  

                  Dobrou výslovnost? :-D Jako takhle, se zbytkem souhlas, ale doufám, že to první byla ironie :)

                  0 0
                  • marco  

                    Tou výslovností je myšleno že tak moc nekoktá jako Padrnos, nedělá eéééééé a jiné nešvary. Výslovnost jmen, zeměpisných názvů dělá problémy i rodilým mluvčím a českému uchu je to stejně jedno.

                    0 0
              • Ruprt2  

                Angličtina je jenom špatně vyslovená francouzština :-)

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  A obe jsou jen hoodne spatne vyslovena svedstina, coz je norstina s danskym prizvukem :)

                  0 0
    • Trainman  

      Roman vyráží – držme palce :) , takže tu máme grupu splašenejch frantíků a španělů, trojku Chavanel-Hoogerland – Kreuziger a balík. Odpadli již Golymzianov, Cave, Hoshovd, Farrar a Renshaw?

      0 0
    • Trainman  

      Roman vyráží – držme palce :) , takže tu máme grupu splašenejch frantíků a španělů, trojku Chavanel-Hoogerland – Kreuziger a balík. Odpadli již Golymzianov, Cave, Hoshovd, Farrar a Renshaw?

      0 0
      • Trainman  

        sorry za duplicitu, pomalá aktualizace :(

        0 0
    • McBlacky  

      Thomas Geraint se ted slušně vyndal a začátku sjezdu. Naštěstí trefil mezeru mezi auty a zastavil se na kraji srázu. no…

      a před chvíli znova vyjel z trati těsně vedle auta diváků. co to vyvádí…

      0 0
      • Smazaný účet  

        no a teď podruhé :D

        0 0
        • karliner  

          Vyndat se ve dvou zatáčkách za sebou, to už chce trochu umění. Rozhodně ovládne všechny sestřihy etapy :-)))

          0 0
      • Frostty  

        Vůbec se s tím nemaže :O)).

        0 0
      • Trainman  

        Podle toho jak brzdil bych to viděl na přední brzdu :)

        0 0
        • McBlacky  

          ted to složili europcar a euskatel. Sebou vzali Klodena, žluťák to pích do auta…

          tipuju spíš uklouzanej povrch

          0 0
          • treatt  

            Tam to bylo hodně klouzavý, dokonce to bylo naopak, první příliš rychle Voeckler, jak ho viděli kolegové z Europcar, tak vzali za brzdy a hotovo dvacet…

            0 0
      • Biker jak Pes  

        Ve stejné zatáčce, kde Geraint se vyklopil i zbytek pelotonu. Začal to žlutý Voeckler, který teda to auto trefil. Spadli jeho dva kolegové z Europcaru, kteří se hned zvedli (spolu s Thomasem) a jeli hned dál. Trochu déle ležel Andreas Klöden, nakonec se zvednul a Johan ho roztlačil dál. Na zemi však stále leží borec z Euskaltelu Pablo Urtasan.

        Zajímavé je, že všichni z Leopardu zatáčkou projeli bez úhony. :-D

        0 0
        • Biker jak Pes  

          A ještě Velits tam lehnul…

          0 0
          • Trainman  

            a defekt k tomu. Ten si to vybírá :(

            0 0
        • Smazaný účet  

          no chtěl bych aby mi tam někdo napíchl kolem do auta :D žluťák nežluťák :)

          0 0
          • McBlacky  

            otázka jestli tam tu kraksnu vůbec je dobrý mít…

            0 0
            • Smazaný účet  

              no to každopádně.

              0 0
            • karliner  

              Ještě že ji tam měl.. Jinak by si trasu zkrátil o jednu serpentinu terénem, kde by to radši vedl i Fany :-)))

              0 0
    • Biker jak Pes  

      Thomas Voeckler zastavuje ve sjezdu a mění kolo, asi nevěří svému obutí. :-))) Btw: jeho rezerva má jenom jeden držák na bidon.

      Záběr na Jimmyho Engoulvalda (snad jsem to napsal dobře) a Andrease Klödena a vypadají pěkně sedřeně…

      0 0
      • McBlacky  

        Kloden to má za sebou letos. Otázka jestli mu stojí za to trápit se až do Paříže. Jede v dobrý křeči, dobitej jak cikánský hračky…

        Voeckler čekal pod sjezd na change, kolo měl poškozený ze střetu s autem

        0 0
        • Bafoon  

          cikánský hračky… mno ty jo, já mám dost, to jsem neznal :-D

          0 0
        • karliner  

          Spíš potřeboval baterky s větší kapacitou na Tourmalet :-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Voekler teď vyměnil žluté kolo za nové s nabitýma baterkama?

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Noooo, tak Fabian za to teďka bere na začátku Tourmaletu. Leopard tam začíná rozjíždět peklo. Thomas se drží Franka a peloton se začíná pěkně natahovat…

      Všichni spurtéři pěkně v jednom tabáku už, Hushovd, Farrar, Renshaw, Cavendish…

      0 0
      • Biker jak Pes  

        A rozjetá lokomotiva Fabian právě dojela i chudáka Hoogerlanda…

        0 0
      • McBlacky  

        o opět se ukazuje, že BMC a Saxo jsou teamy na hovno když na to přijde jet do kopce :(

        LEO v plným na čele a AC s Cadelem vlajou každej s jedním domestikem v mixu za nima. LIQ taky nic velkýho.

        A na řadě je Stuart. Konec pelotonu je musí nenávidět :)

        a v mezičase Roman orval Sylvaina

        0 0
        • karliner  

          Tak to Leo spíš machrovalo na „rovince“ za St. Marie de Campan a jakmile se přijelo pod kopec, tak tam taky zůstli 4…

          0 0
          • McBlacky  

            no nevím nejdřív Fabian, pak Stuart, ten tahá Jens a pořád tam je Jakob i oba Schleci a ještě jeden

            0 0
    • Trainman  

      Leopard v čele balíku, vypadá to že něco chystaj. Roman pokračuje bez Chavanela, respektive před ním :))) Velits podruhé mění stroj.

      0 0
      • Trainman  

        Gesink odpadá od balíku

        Van Gaarderen a O´Grady taky nestíhají

        Roman dojíždí první skupinu

        0 0
        • Trainman  

          Mezi tím ruští komentátoři na Eurosportu polemizují, že by Frank klidně mohl být lépe připraven než Andy :)

          0 0
    • McBlacky  

      a Gesink odpadá z balíku, pá pá GC

      0 0
    • petryk  

      A Andy se nudí:) Roman jede moc hezky

      0 0
    • Smazaný účet  

      čt4 nebo eurosport?

      0 0
    • Trainman  

      Škoda Roman, jel krásně… :(

      0 0
      • McBlacky  

        ale co jede Voeckler? Žluťák musí přidávat alespoň +2 ke všem atributům :) :) jinak tomu nerozumím

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Co Voeckler, ale ten pekelnik co mu to tahal, Rolland!!

          Mam strach ale ze budou zitra mrtvy oba.

          0 0
          • treatt  

            Tak tak, Rolland total hero, stejně jako Thomas. Jediná škoda, že nebyl v cajku Kern, ten by to ještě potahal v závěru..

            0 0
    • McBlacky  

      z dnešní etapy.

      Frank je ***** ve formě. AC letos minimálně nevyhraje. Evans i Basso pojedou o bednu

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Tohle je peklo, hodně velké peklo. AC jako jediný z favoritů nestíhá. To se mi líbí! :-D

        0 0
        • Lukecz  

          Andy taky sotva pletl nohama, s AC to nevypadá dobře. Frank hoodně dobře, ikdyž mu nevěřím v časovce no a pekelník Tommy škoda mluvit, kua ten dres chcu taky :D A hlavně klobouček dolů před Gilbertem :)))

          0 0
          • treatt  

            Kdepak, Andy jel přesně to, co chtěl, dneska to bylo postaveno na Franka, Andy si suše hlídal Contíka..

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Taky se mi zdálo. Sice to po nástupu Franka fakt vypadalo, že Andy není ve své kůži, ale když jsem viděl ten závěr, tak bylo jasno…

              0 0
              • treatt  

                Tak tak, Andy jel jednoznačně hlídačku, taktika byla jak šachy – Frank jede, takže pánové, co s tím uděláte? :) Ale jinak souhlas, třeba na Tourmaletu Andy nevypadal, že by si to užíval, zpocenej jak vrata vod chlíva, to on tolik nebývá. Na straně druhé jsme na začátku, Andy by se teoreticky měl rozjíždět s každým dnem v horách víc a víc..

                A to bude i smrt Voecklera. Jeden dne to s nima ujede, hecne se. Doufám, že i zítra, když mu to vyjde přes Pyreneje, tak pecka. Pak by dal i tranzitní etapu a tu rozcvičku v Alpách. Ale on netrénuje jako GC boys, tak mu dojít prostě musí…ale je nádhera, co předvádí!

                0 0
        • Mamut  

          Bez steaku nie su vykony.

          0 0
          • StrejdaS  

            Giro v nohach a dva pady, zeby?

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Mmmmmm, ne, ty steaky…

              0 0
            • Mamut  

              Jasne, ale bez steaku sa nezregeneruje za tak kratky cas na TdF.

              0 0
        • HROOLI  

          Tak když jede sám proti zbytku …? Letos parádní Tour, Roman pěkně, Alberto se do toho postupně dostane a Frankovi musí seknout :D

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Však Fabian jel taky na Flandrech sám proti zbytku světa a skoro jim natřel prdel… :-D

            Alberto už je letos v háji a Frankovi nesekne, to se nebojím…

            0 0
            • HROOLI  

              Jenže to nebyl etapák… To je rozdíl :/

              0 0
              • Biker jak Pes  

                To je úplně jedno, jestli jedeš etapák nebo jednorázovku. Když jedeš sám proti dalším 10 týmům tak ta šance vyhrát něco je fakt mizivá…

                0 0
                • HROOLI  

                  Právě proto nechápu, jak tu každý AC kritizuje. Vždyť tam nikdy nikoho k sobě neměl.. Zato šreci měli plnou výbavu..A museli tak plašit, že to ani Roman nedotáhl do cíle :D

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Ale houby, kdyby ses díval pořádně. Leopard se tak rozpáral na Tourmaletu, že Andy s Frankem do Luz Ardiden už měli jenom Jense. Zatímco Contador měl k sobě ještě další tři domestiky.

                    0 0
                    • HROOLI  

                      No, je fakt.. Těsně pod Tourmaletem nám v celé ulici přestala jít elektřina, no to byly nervy :D Konec jsem neviděl :( Ale to byla jejich taktika a určitě s tím počítali. A že měl AC tři domestiky..,po většinu času tam jezdil ještě s někým, ale oproti šrekům to je hodně nefér :/ Snad se dostane zase do pohody no ..

                      0 0
                      • Kubiczech  

                        Nevím, jestli ta taktika Treku byla úspěšná, když ve výsledku tam měl Contador více domestiků než v celém průběhu etapy. Naprosto v klidu mohli pošetřit síly a závěr rozjet s Frankem úplně stejně.

                        0 0
                        • HROOLI  

                          Taktika to byla dobrá .

                          0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Těžko říct, co vymýšleli, ale to, co z toho nakonec vyšlo v závěru bylo bomba. Byli tam dva, zatímco všichni byli po jednom. Takhle se můžou střídat v nástupech. Mají v tomhle velkou výhodu oproti ostatním. K té taktice, už to popsal dole treatt, myslím, že to, co udělali, bylo asi to nejlepší, co se udělat dalo. I když ani sám Raboň ve studiu nevěděl, co se děje… :-D

                          0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Žádné nefér, prostě na to neměl a basta! :-D

                        0 0
                        • HROOLI  

                          Houby, Andy si taky dával :D

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Rozhodně míň, než AC… :-))))

                            0 0
                            • Frostty  

                              Hoši a kdy si začnete měřit pinďoury :o)))?

                              0 0
                              • HROOLI  

                                Nastejno byli :D

                                0 0
                                • raceman  

                                  jo? tak proc dojel contaminer 13 s za andym? co?? ;-)

                                  0 0
                                  • HROOLI  

                                    horší den, to potká na tour každého :D

                                    0 0
                                    • raceman  

                                      uz to nezamluvis :)

                                      0 0
                                      • HROOLI  

                                        Však počkejte na další etapy … :-)

                                        0 0
                            • HROOLI  

                              Co bylo, bylo …:D

                              0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    To je jeho problem ze tam k sobe nikoho nemel vcera (a podivne kdyz si vezmes jakou podporu mel vloni) a vlaste porad letos. Leopardi tahali mj. hlavne proto aby tam on a dalsi nemeli cely tym.

                    0 0
                    • HROOLI  

                      A taky proto, aby zbytek utahali a nikdo jim nenastoupil.

                      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Minimalne to bude letos extra zajimavy.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Nejen ze se Blacky drzi zlutaka jak Voeckler, on utoci!!!

          1 Blacky 62

          2 Ydaho 53

          3 Thidney 51

          4 Glum 50

          5 Mug 49

          0 0
      • treatt  

        Tak takhle, dneska totální cyklistika, naprostá nádhera. Jsem rád, že jsem dal přednost sledování etapy s kamarádem místo recepce na francouzské ambasádě.

        Roman dneska pěkně, vzal za to v pravý čas, škoda, že nbylo tolik sil. Geraint hrdina dne, Hoogerland sympaťák :) Můj osobní hero letošní Tour, Jelle Venendert strašná smůla že už neměl tolik sil, zasloužil si nad jiné vyhrát za to, co předvedl celý první týden ve službách Gilberta a Greipela, super domestik, horzně jsem mu to přál. Nic proti Sammymu, navíc byl na domácí půdě, první vítězství na Tour je velký, ale škoda přeškoda Jelleho :(

        Roy dneska nejlepší útok frantíka, velkej výkon na Tourmaletu na starýho špurtéra :)

        Nicméně jsem asi jedinej pod sluncem, kdo byl nadšen z taktiky Leopardu. Přesný poučení z Ullrichova T-mobile, k čemu by jim bylo dojet v plný síle nahoru na Tourmalet, kdyby jim z toho pak někdo v klidu ujel. Vypadalo to nelogicky, vyplácali celej tým na Tourmaletu a na Luz zbyl už jedinej hrdina Chuck Norris pelotonu, tedy Jens. Ale byla to skvělá taktika, v zásadě všem odpárali domestiky, unavili všechny konkurenty tím hrozným tempem a pak si mohli v klidu režírovat bráchové sami dojezd. Ano, loterie, ale evidentně si věřili a je vidět, že měli důvod. Ještě předtím musím vyzdvihnout výkon Šmita, to je teda super jezdec a čím dál víc mám pocit, že na Giru jel záměrně tužku a dal trochu bodlo na Nibaliho, aby mohl jet takovýhle pekla na Tour pro Ivana.

        Ovšem potom koncert Schlecků, Andy přilepenej na Contíka, zatímco on si musel, stejně jako všichni ostatní – Basso, Cadel i Cunego – si chca nechca nemohli nechat Franka odjet. A rozhodně bych nepodléhal spekulacím, že Frank jede líp, jak Andy. Prostě dokonalá taktika, Frank teď bude vysílanej jako vábnička, ostatní budou muset makat, aby ho sjeli. Kdyby náhodou ne, tak vyhraje, fajn, ale jestli ne, tak zlikviduje Andymu protivníky. Tohle duo se bude těžko porážet a já jsem nadšen, že Ivan je dobrej, Kadel jede životní závod a Cunego je taky fajn. Ale hlavně, hlavně ten zmetek stejkařskej je tuhej jak starý propečený hovězí, jsem tak šťastnej, že jsem měl koule na to, abych ho vyloučil ze své tipovačky, jupí :) i když ještě nic není vyhráno..ale snad začíná být prohráno, pro něj :)

        Voeckler nejvíc, hrdina velikej, on tohle umí, prostě pecka :) akorát mi sere, že tím odsouvaj s Frankem Cadela na třetí a kvůli tomu ztrácím body :)

        0 0
        • petryk  

          Podepisuji v plném znění:)

          0 0
        • Lukecz  

          Taktika Leopardů + bráchů perfektní to se musí nechat,kde s tim kua byli celé roky :)?? Přál bych Frankovi konečně vystoupit ze stínu bráchy a ne jenom dělat vábničku. Sylvestr paráda – už na konci Gira vypadal dobře a hned jak ho tam Ivan poslal v úvodu tak bylo jasné,že jede v pohodě a já sem Ivanovi na dálku posílal omluvy za podcenění jeho formy. Cuddels jede jak o 10 roků mladší a AC ukazuje, že je taky jenom člověk :) Moje sázka na young guns nevyšla, tak aspoň na Sammyho je spoleh :) Do hlavy mi furt nejde výkon PhilGila, jestli zitra nevytuhne, tak rozhodně může vyhrát a pořádně ****** Cava :))

          0 0
          • treatt  

            Mno já myslím, že přesně tohle chtěli rozpálit už minulej rok, to ale Frank lehnul na kostkách a musel vzdát. Andy celou dobu říkal, že nebýt toho, Tour by vypadala naprosto jinak..

            No, mně taky vypadl Gesink a Wiggins z tipovačky, ale to se nedá svítit :) Gilbert předvádí nehoráznosti, jako jedinej ho mám na zelenej, takže je asi jasný, kdo je můj kůň :) asi nejodvážnější jezdec balíku, co předvádí, je nehoráznost. Žádný schovávání, kalkul, prostě ataaaaaaque :) Koukám každej den na profil, kde je prémie a pevně doufám, že v každý horský tam dojede balík odpáranej od Cava a Rojase :)

            0 0
        • treatt  

          Ale přemýšlím nad tím..AC vypadá zle koženě, jen aby se ještě nerozjel..dvě minuty by teoreticky mohl smáznout jediným drtivým útokem, ale doufám, že to nepřijde..

          Každopádně nejzajímavější Tour, co si pamatuju, naprostá paráda!

          0 0
          • bagr84  

            Musim priznat ze videt Contaminera jak nestiha je vic nez prijemny :))

            Jinak tour letos moc pekna, spousta sympatickejch vykonu. Venendertovi jsem to vcera taky pral. Vockler bojovnik, skoda ze je to francouz. Gilbert no comment. Evans nebo Schleck, jeden z nich to imo letos konecne da.

            0 0
        • Juan Pelota  

          Naprostý souhlas, včera skvělé představení. Je dobře, že bratři nejsou pod Riisem. Podle mě to loni Riis dost prokaučoval než AS spadl řetěz. A líbilo se mě jak Frank včera řekl, že být šéfem tak Jense podepíše na několik let:-)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Jens byl nastvanej na tym ze si z nej delaj srandu ze chrape a tak se rozhod ze jim to v kopci da poradne sezrat :)

            0 0
            • treatt  

              Když jsme u těch perkliček, Jens byl po včerejšku jeden z mála lidí nadšených z toho, co se dělo na Tourmaletu, hrozně se mu líbí, když jede peklo a ostatní to bolí :) takže si včera moc užil, že mohl světu ukázat, jak starej pes za to ještě umí vzít :)

              Jinak včera měli opět všichni hodně dlouhý transfer na hotel, FDJ už podruhé rozbitý autobus, tak to museli přejíždět autem

              Cav si povzdech, že ta proteinová strava po závodě je peklo, když jsou potom všici zavřený v jednom autobuse, prej kdyby tam včera v podvečer v autobuse HTC někdo škrtnul sirku, ten výbuch rozmetá půlku Pyrenjského poloostrova :)))

              0 0
      • Thidney  

        Cunego se dnes držel velmi dobře. Gesink dnes +17'44 i Roman byl v cíli dřív.. Co se s ním stalo? Je to tím pádem, nebo nebo ještě něco navrch? Bude chodit do úniků s RK?

        Bílej Jeannesson dal o 2 min. Taaramaeho, a celkově ztratil jen +0,40 za AC . To je pro mě velký překvapení. Uvidíme jestli bílej dává alespoň +1 :) ve FDJ musí bejt naprosto šťastný, s tím nemohli počítat.

        0 0
    • vasek80  

      Jsem dnes nestihnul Tour ani souhrn na ct4. Je to někde v archivech? Nemohu najít.

      0 0
    • HROOLI  

      Tady docela pěkně fotky, jestli to už znáte, tak se omlouvám .. http://totallycoolpix.com/…-highlights/

      0 0
    • Ruprt2  

      Hrochu zamkni to tu ať to nejede duálně.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tour za pulkou, jezdci vyjrazili na Aubisque, jsme skoro na 750, cas na vlakno Vol 2:

      http://www.bike-forum.cz/…1-vol-2.html#…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce