• Egesi

    Zdarec,

    chtěl bych upozornit na tenhle silniční závod, ne jako pořadatel, ale nadšený cyklista, který to jel už minulý rok a bylo to fakt super. Zatím je tam asi 70 lidí, limit je 250, tak sem si řekl, že to zkusím trochu rozšířit po fóru. Trať je nádherná, přes Moravský kras, profil dynamický, kopcovitý, s odpočinkovým úsekem kolem řeky. Kvalita silnic je super, až na jeden úsek od Křtin, kde se ale stoupá, tak to tolik nevadí. Je tam i malá vsuvka kostek :). Organizace parádní, policejní účast, doprovodné auta a motocykly, spousta lidí na trati na křižovatkách a po dědinách.

    Celkově krásná akce pro všechny silničáře, tak doražte, ať je pořádnej peloton.

    http://www.liechtenstein-tour.cz/

    PS: pokud vím, tak je to širokodaleko jediná akce svého druhu, teda silniční závod pro neregistrované, pak ještě na podzim u Nového m. n. M., kdyby někdo věděl o podobné akci na Moravě, napište to prosím sem, dík

    0 0
    • Biker jak Pes  

      No, skoro jsem na to zapomněl, dík za upozornění, jsem tam.

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Kvalita silnice z Vranova do Kateřiny stojí za velký kulový :). Jedovnice – Křtiny taky nic moc, od Křtin do Babic hnus, kostky v Bílovicích zpestření :)

      Ale jinak máš pravdu, je to pěkná akce.

      0 0
      • Egesi  

        Nojo, ale taky krásný úseky v bukovejch lesích :). A z Vranova se jede za autem a ještě se nezávodí, Křtiny – Babice to je ten blbej úsek co se ale stoupá :), no… prostě přijeďte :)

        0 0
      • Tina  

        Človeče, kde jazdíš keď si taký rozmaznaný? Na to v akom prostredí je závod situovaný sú cesty krásne.

        0 0
        • Egesi  

          JO! :)

          Teda musím říct, že tady na severu JM kraje se to fakt pořád zlepšuje, abysme furt jenom nenadávali.

          Doufám že Tina jede, ať je víc bab v pelotonu che :)

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            JO!

            Boskovice a okolí (směrem na Jevíčko, Moravskou Třebovou a dál) jsou super! ;)

            0 0
            • Egesi  

              No já su právě z Boskovic :). Ale nejradši stejně jezdím do Krasu – tam se teda moc nespravuje nic, akorát ten provizorní most konečně u Holštejna

              0 0
            • porda  

              Na blanensku je nádherně, ale silnice jsou tam asi nejpříšernější. Suprový jsou teď u nás na Vysočině, docela dost sem tam toho spravilo. Mimochodem jezdí se dost dobrej závod Zlaté kolo Vysočiny. 200 km a fest převýšení, start je v Rudě u Vel. Bíteše a objedou se fakt ty nejhezčí místa Vysočiny. Je to 14.6.2014

              0 0
              • Egesi  

                Dík, super, proto jsem to mimo jiné taky zakládal to vlákno, hned du na to mkrnout, to se člověk normálně nedozví, když asi dobře nehledá…

                0 0
              • obda  

                Silnice v tomhle koutu ČR jsou fakt napytel, viz mapky na webu SUS JMK: http://www.susjmk.cz/…paokresy.pdf

                0 0
                • Egesi  

                  Jééé, tohle jsem už dlouho chtěl! Mapu s kvalitou silnic, to je super!!

                  Doufám, že stejný je to i pro ostatní kraje, abych si to dohledal…

                  díky!!!!

                  0 0
          • Tina  

            Tina bola prvý krát minulý rok a páčilo sa jej. Je prihlásená aj na tento ročník. Dokonca som tam bola už tento rok pár krát aj trénovať :)

            0 0
            • Egesi  

              Já tam taky jezdím :), třeba dneska, tak se tam třeba eště potkáme, víkend před závoadama to pudu objet komplet :).

              Škoda že takových akcí není trochu víc, nevíte o něčem???

              0 0
        • mr.nikdo  

          Vidim to stejne, protoze Krtiny-Jedovnice je pekna cesta :)

          0 0
          • Egesi  

            Nojo, tak mohlo by to být lepší no, zrovna dneska sem si za jedovnicama rozdělával banán a málem se vysypal na nake dire, to me dycky tak nasere…

            0 0
            • mr.nikdo  

              To bude ta pravotociva zatacka, ne? :D

              Jako oproti jinym cestam je to tam luxus.

              0 0
    • zbartos  

      Facebooková stánka tohoto závodu je tady http://www.facebook.com/…83839152117/ , tak ji příp. sdílejte…

      BTW Teď je tam přihlášeno 158 lidí, z toho tak půlka na 52 km (druhá půlka na 92 km) a ne všichni mají zaplaceno…

      0 0
      • Egesi  

        Kua nemám facebook, boužel propagace asi nic moc se mně zdá, třeba A4 plakátek na servisy v okolí po JM kraji, aji by to třeba rádi sami vytiskli a nalepili bych řekl, ale stojí to obvolávání, vysvětlování, rozesílání, udělat plakát… spousta práce no, asi na to už nezbývá, což je škoda, taková krásná akce si zaslouží vyčerpanej limit

        0 0
        • zbartos  

          Poslední dva roky tam jelo cca 200 lidí, tak snad jich letos bude taky tolik, když má být ve čtvrtek celkem slušné počasí. Spousta lidí se totiž přihlašuje až na polední chvíli.

          0 0
    • Fran-tic  

      sakra, tenhle závod mi unikne…máte tipa na něco podobného v okolí :)

      0 0
      • Egesi  

        Pak se jede ještě v září něco u Svratky (městěčka), je to 3 dílný během roku i s MTB a během, ted nevim jak se to jmenovalo

        0 0
      • Spící kníže :-)  

        Něco podobného 14.5.2014 v 18:00 Brno Masarykův okruh

        více na

        http://www.cyklozavody.cz/

        Závody na okruhu závodění od začátku do konce kvalitní závodníci. Vyzkoušej. :-)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Jj, v tomhle s tebou musím souhlasit. Něco takového v tomhle kraji chybělo. Super závod, super „trasa“, jestli se tomu tak dá říkat. Ideální na rozvoj rychlosti a loktovačka a pořádný boj o pozice od startu do cíle. :)

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Akorát ti čoveče nevím který směr je náročnější, jel jsem jen proti směru. Co se pojede asi toho 14.5 a řekl bych táhlý stoupání ti taky dá zabrat. Po směru jsem to ještě nejel ale pojedu asi toho 11.6 nebo kdy to je. Teď se omlouvám jestli jsem napsal blbě datum nechce se mi to hledat. Tak šéfík říká že je to trenink hlavně na rychlost, a pokud bys to dal každý týden tak se hodně posuneš. Pak vidím jednu možnost že si před sebe seženeš super tahouna cyklistickou špičku a ta před tebou pojede tak že si tu průměrku co se jezdí na okruhu dáš taky. Jenže kdo má takového kamoše nebo známého někde v okolí kdo těch 38–43km/h dá aspoň několikrát za trénink a samotnýho ho to nesloží. Jinak po okruhu jsem kroužil za mistrem Nazarejem tímto ho zdravím a snad se uvidíme i letos. :-)

            0 0
    • zbartos  

      Výsledky včetně průjezdu mezičasem můžete letos sledovat online. Bližší informace a odkazy jsou na http://www.atletikauni.cz/…-2014-Online .

      P.S. Dnes v úterý 6.5.14 v 15:00 bude uzavřeno přihlašování k závodu prostřednictvím našeho webu http://liechtenstein-tour.cz/prihlaska . Dále bude možné se hlásit (a platit startovné 450,– Kč) při registraci ve středu 7.5.14 v 18–20h a v den závodu 8.5.14 v 8:30–10:30h.

      0 0
    • Lada,s  

      Tak jak se vám letos jelo? :-)

      0 0
      • Tina  

        Našťastie opäť bez pádu. Hoci niektoré čo som videla boli dosť drsné a jeden dosť kuriózny. Inak opäť brambora :)

        0 0
        • Lada,s  

          Mě se to líbilo :-) akorát jsem v zápalu boje chytnul druhou skupinu do které jsem asi výkonnostně nepatřil, ale jakžtakž jsem to uvisel, ale na konci se mě to vymstilo protože stoupání v Adamově mě totálně seklo :-D ale jinak spokojenost, už se to letos konecně rozjíždí…

          0 0
          • Tina  

            Inak gratulujem k parádnemu výsledku :) Tiež sa mi to páčilo. A hlavne počasie vyšlo parádne. Ja som v poslednom stúpaní chytila druhý dych (zjedla som nejakú energetickú tyčku pred Jedovnicami) a svojej skupinke som v tom stúpaní odišla a prišla do cieľa cca minútu pred nimi :)

            0 0
          • Spící kníže :-)  

            Čus Laďo to byla skupinka se šéfíkem nebo jiná? :-) Tak já možná dostanu klepec ve středu na XCR, sice něco natrénováno je, ale forma z loňska ještě uplně špička není. Ale i když se první kocení nepodaří nezoufám, houf závodů před náma. Pojedeš to XCR letos taky Laďo? Dobrej trénink to je :-)

            0 0
      • zbartos  

        Zkusil jsem letos překonat svůj loňský čas (ustanovený na 41 let starém cca 13 kg vážícím Favoritu s blatníky a plášti 622–25/7 bar) na svém novém MTB s plášti Schwalbe Kojak 26×1,35/6 bar (cca 11,4 kg).

        Bohužel jsem z radosti nad tím, jak ten horák s tenkými gumami pěkně jede do kopce, asi přepálil začátek a už před Babicemi jsem dostal křeče (po cca 54 minutách). To se pak opakovalo ještě v Bílovicích. Navíc podle mně o hodně víc než loni foukalo, takže mám čas na 52 km o 7 minut horší než loni (cca 2:12:50).

        BTW Sjezd na horáku s kotoučovkami (max. cca 61 km/hod) byl pro mne výrazně příjemnější, než loni na tom nepříliš brzdícím Favoritu…

        0 0
    • zbartos  

      Pěkná fotoreportáž:

      http://www.roadcycling.cz/index.php5…

      Fotky od J. Vaishara:

      http://www.facebook.com/media/set/… .

      0 0
    • zbartos  

      Info z http://www.liechtenstein-tour.cz/:

      4. ročník závodu Liechtenstein Tour 2014 už nebude, napsal cosmarty on 05 Únor 2015.

      V roce 2015 se závod neuskuteční. Po loňských zkušenostech by PČR dala souhlasné stanovisko pouze za předpokladu úplného uzavření komunikací na trase závodu. To je samozřejmě mimo naše možnosti.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.