Sr Suntour Epicon 2012 - naprostá nespokojenost

60 nepřečtených
  • kostik

    Co si myslíte o vidlice Sr Suntour Epicon , já jsem s ním naprosto nespokojen , ze začátku to šlo , ale poslední dobou … no radši nemluvit , a ted v zimě už netlumí skoro nic , zkoušel jsem pracovat s tlakama a nic , poradte , co s tím

    díky

    0 0
    • KubaBajk  

      Servis.

      0 0
    • kravjec  

      to je zase anketa ale je fakt že o Epiconu je tu toho málo co takle ji servisnout by nepomohlo? :))

      0 0
    • kubad  

      no tak to sis blbe vybral, vidlice mazane vazelinou proste zimu nerady :-)

      0 0
    • Weremos  

      Tak u mě převažuje spokojenost.Jediným problémem bylo,že mi odešla vzduchová patrona,což se prý stalo u tohoto modelu u více kusů.Proběhla oprava a servis vidlice u Suntouru a za dva týdny byla doma jako nová,kupodivu chodí líp než předtím.Za cenu,za kterou jsem ji kupoval splnila očekávání.

      0 0
    • Kublaj  

      Měl jsem možnost porovnat v zimě dva epikony, jeden s vazelinou a druhý a oleje, a vazelína byla fakt v nízkých teplotách tragická :)

      0 0
    • worlusho  

      Za mě naprostá spokojenost, tlumí i pruží dobře.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já jsem s duroluxem taky nespokojeny, neumi uvarit dobre kafe…porad dela jenom kyselou brecku:(

      0 0
    • borda  

      Jo hochu, v zime , to se jeste neco nafoukas… A stejne ti to bude k prdu :-D

      0 0
    • pekum  

      Nebudu hlasovat, protože jezdím Epicon z roku 2009 od Milana Slance. Funguje výborně v létě i zimě. S Epiconem 2012 nemám zkušenost, ale přijde mi divné, že by o 3 roky novější model téže vidle byl tak špatný.

      Nevím, jaké máš s vidlicemi zkušenosti, tak se jen ptám. Opravdu máš problém s tlumením? Na tlumení nemá zásadní vliv tlak, tedy tím, že vidlici více nafoukáš nezlepšíš její tlumení. Tlumení, se reguluje šroubem v pravé noze.

      Možná máš na mysli pružení, tedy, že vidlice nepruží. Pokud je zabořená, potřebuješ větší tlak, pokud je vytažená a nepruží, tak máš velký odtrh.

      Zkus to popsat víc, takhle Ti asi nikdo nepomůže

      0 0
      • Singlespeed  

        Epicon 2012 je na rozdíl od Epicona 2009 z TT mazaný vazelínou, takže to, že v zimě téměř nefunguje je normálka. Mi to dělá taky, ale jsem s tím srozuměn, takže nepanikařím jako zakladatel vlákna. Jak se oteplí, bude všechno o.k.

        0 0
        • pekum  

          Aha, takže má pravděpodobně problém s příliš vysokým odtrhem, který je způsobený zmrzlou vazelínou.

          To má 2 řešení:

          To jednodušší je počkat až se oteplí a to složitější je rozborka vidle a vyměnit vazelínu za olej.

          0 0
          • kubad  

            výměna vazelíny za olej nese riziko vaklu,

            0 0
            • worlusho  

              Leda že by nějaký špatný kus.

              0 0
              • kubad  

                jooo a kolik s jich předělal?

                0 0
                • worlusho  

                  padesát jich už bude

                  0 0
                  • kubad  

                    je vlastně fakt že tady se řeší 2012 a ty už sou na tom výrazně líp než dřív, takže asi jo

                    0 0
                    • worlusho  

                      řekl bych to asi takhle, je to kus od kusu

                      0 0
                    • ClAyD  

                      Nevíš náhodou, jakej je to ročník, kterej mám na IQ6 v profilu? Na stránkách psali, že je to 2012, ale ten má zase jiný značení (X)… Každopáně vím, že je mazanej vazelínou a rád bych ho předělal, jen se bojím toho vaklu.

                      0 0
    • nyq  

      Epicon z 2008 chodí imho lépe než epicon X2 2012. Obě vidle kupovány nové bez zásahu. Ale taková tragédie to zas není…

      0 0
      • eragonsis  

        Osobně sem měl možnost jí zkusit u kamaráda a povím vám že ruce mě dlouho tak nebolely jako při sjezdu s Sr Suntour Epicon.

        0 0
    • BigKarel2  

      Jó, je to *****…vo tom žádná…

      0 0
    • jachymk  

      To je teď v zimě tou vazelínou jak už někdo psal. 2012 jsem pod sebou neměl, ale 2009 mi přišel tragický. Hold to byla vidlice za rozumnou cenu. Ty nové už zrovna nepatří do levného kraje a tak se trochu divím. U staršího mě štvala ta houpavost a k tomu nic moc citlivost. Mě jsem obyč. a pak olejopicon a s olejem to bylo lepší s cistlivostí, ale přímo úměrně i s houpavostí :), která mi u vidlice vadí.

      Pročti něco o předělávkách na olej a vyzkoušej ho. Vždy ho můžeš vylít a dát tam zpátky vazelínu…

      0 0
    • jachymk  

      To je teď v zimě tou vazelínou jak už někdo psal. 2012 jsem pod sebou neměl, ale 2009 mi přišel tragický. Hold to byla vidlice za rozumnou cenu. Ty nové už zrovna nepatří do levného kraje a tak se trochu divím. U staršího mě štvala ta houpavost a k tomu nic moc citlivost. Mě jsem obyč. a pak olejopicon a s olejem to bylo lepší s cistlivostí, ale přímo úměrně i s houpavostí :), která mi u vidlice vadí.

      Pročti něco o předělávkách na olej a vyzkoušej ho. Vždy ho můžeš vylít a dát tam zpátky vazelínu…

      0 0
    • Georrge  

      tak v zimě se nejezdí, takže cos čekal :D ta teplota s tím prostě zacvičí. Já mám olej, ale mám tam „letní směs“, tedy hustý olej a taky to dost tuhne když jde teplota pod nulu, nad nulou to je celkem v klidu, v létě je to pak úplně o něčem jiném :)

      a v zimě taky rád utíká vzduch, pokud už je vyšóchaný těsnění.

      0 0
    • kostik  

      Jeste mam dotaz , čím by se tedy dala zlepšit citlivost? Pomáhá hodně kvalitni silikonové olej? Popr jaky? Další rady a tipy na běžnou údržbu klidně napište

      0 0
      • Vilém  

        Ale copak, rok se s rokem sesel a zas je tu zima?

        Jakto, ze ji jeste mas, kdyz jsi totalne nespokojen?

        0 0
      • scota  

        Pomáhá lepší manžeta mazaná silikonovou vazelínou. Kdyby jsi o ní měl zájem pošli mi mail.Díky.

        0 0
    • Tehu  

      kdyz uz jste u tech epiconu ma nekdo zkusenosti s timhle epiconem X1 …?

      napr. : http://www.kupkolo.cz/…o-rc_z92027/

      0 0
      • Tehu  

        podle manualu je tlumeni olejem… zadna vazelina. A olejova patrona je z Axona coz uz neni spatna vidle podle me… ?

        0 0
        • Vilém  

          A co ma vazelina spolecneho s tlumenim?

          0 0
          • Tehu  

            houby tomu rozumim, ale kdyz je tlumeni olejem neznamena ze je olejem i mazana ???

            apropo. jsem jen uzivatel :-) co se servisu tlumice a vidlic tyce sveruji servisu, ale zajimalo me jen to jestli je na tom X1 podstatne lepe v chladnejsich teplotach ;-)

            0 0
            • Vilém  

              Neznamena.

              0 0
            • AleZ80  

              Ne, ne, ale jde snadněji předělat na mazání olejem než starší ročníky.

              0 0
            • Azmir  

              Upřímně, taky mě stále udivuje, že suntour ještě nemaže olejem, vzhledem k ceně jejich vidlic, které jsou už skoro za dvojnásobek co byly před pár lety a přitom by to neměl být nějaký velký výrobní problém a podle mě ani dražší, tak nevím co jim v tom brání.

              0 0
    • MrFish  

      Vyzkouším se zeptat trošku z jinšího soudku, ať nezadrbávám dalšíma tématama. Můj Epicon 2012 začal v létě při odskoku lupat. Rány to jsou celkem slušný. Stalo se to někomu, případně jestli by někoho napadlo, co by to mohlo mít za příčinu a nejlíp i řešení?

      0 0
      • Vilém  

        A jinak tlumi, regulace funguje a zamyka normalne?

        0 0
      • Pepe15th  

        Tak já mám úplně stejný problém u Raidona. Začalo to tento měsíc. Vidlici jsem měl rozebranou v srpnu a předělal jsem ji na olej. Už se psychicky připravuju na opravu zdvihu a teď tohle.

        0 0
      • danis7  

        tohle mi taky dělá a je to lehkou vůlí v čepu na tyčince, která ovládá zamykání vidlice. Zvrchu tlumiče, když sundáš plastou páčku Locku (nebo mechanismus RLD) uvidíš tu tyčinku a on má vůli ve směru nahoru-dolů.

        0 0
        • MrFish  

          Zajímavej postřeh! Hned na to mrknu, jak bude čas. Snad to bude ono a bude stačit to třeba jen zakápnout lepidlem. Nebo jsi to řešil nějak sofistikovaněji? :-)

          0 0
          • danis7  

            zatím jsem to neřešil, chystám se na to teď v zimě s celou rozborkou a vyčištěním vidlice

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.