Sjetá kazeta Sram PG-980 za 600km- je to možné

8 nepřečtených
  • RAV3N

    Na bajka jsem dal novou kazetu Sram PG-980 a novej řetěz Connex 908 po 600Km dle měrky je řetěz na vyhozeni tak jsem ho dnes vyměnil za Sram a řetěz střílí jak prase. Může být tak rychle sjetá? Nebo si řetěz sedne?

    0 0
    • Tina  

      Predpokladám, že nová reťaz strieľa na najmenších dvoch pastorkoch, ktoré jazdíš najčastejšie. Je to tak?

      0 0
    • RAV3N  

      Střílý na 2,3,4 pastorku od spodu. Nejvi jsem jezdil v terenu streni převodnik + 2,3,4 odspodu, na silnici nejvic velkej + 2,3,4 a semtam 5 od spodu. Je mozny ze blbe řadim ale na předchozim kole jsem jezdil uplně stejně a kazeta vydržela přes 3000 km. Byla to myslím PG 950

      0 0
      • antuch  

        kup si kazetu xt a deorkovej obyč řetěz…kazeta třeba mně vydrží i 8000km a řetěz tak 3500km…

        0 0
    • Concorde  

      Hehe. Mám skoro stejný problém. Akorát mi to dělá na sramácké kazetě pg850 (8sp). Jezdím na něm normálně devítkovou HG53, ale když dám asi po 500–600km(132,8) nový řetěz, tak si nechce sednout. Většinou do 150km ale sedne. Předtím jsem to řešil novou kazetou a problém byl vyřešen jen do další výměny řetězu – následně to dělalo to stejné. Teďka na ní mám třetí řetěz a po 200km si víceméně sedl. Nevím jestli jsou sramy takové šmejdy, ale vím o lidech co jezdí tuto kombinaci (PG850 + HG53) a tento problém nemají. Já asi teda nahodím jako další osmičkový řetěz, který by snad neměl být tak náchylný. Jinak to chce při zajíždění trpělivost a dobré nervy…

      0 0
      • RAV3N  

        Dnes jsem ujel 50km s výšlapem na Praděd mé nervy to celkem přežily. Pokud jedu je to celkem dobrý to přeskočí jen občas ale jak chci přejet nějakou vyvíšeninu a vstanu ze sedla tak 3,4 od spudu hrůza a je jedno zda tam mám velkej nebo střední hrůza. Určitě zkusím ujet 200 – 300km a uvidím jestli si řetěz sedne asi by po mírném natažení měl no a jak ten řetěz sjedu a budu dávat novej dám tam k němu kazetu PG 950 tu jsem měl na předešlém kole a ta vydržela něco málo přes 3000km a řadil jsem stejným způsobem. Ještě je možnost tam dát ten starej řetěz ale tím bych zrušil převodníky a kladky takže to dělat nebudu.

        0 0
        • Concorde  

          Správně by si měl řetěz sednout tak do 100km. Maximálně 150km. Nevím proč mně to trvá vždycky dýl. Když už si u mě konečně sedne, tak je v půlce životnosti, což se mi nelíbí. Možná zkusit točit několik řetězů a měnit je o něco dříve. To by mohlo problém vyřešit…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.