řetěz KMC z-9200, kazeta sram pg-950

30 nepřečtených
  • jURis_1

    ahoj mám dotaz, mám nak ole najeto cca 1700km.. jsem silový typ.. a do kopce v beskydech tahám i na 2/5 takže s řetězem se nemazlím. ohledně překřížení řetězu tak to si dávám bacha.. ale to nic.. nemám zatím žádné problémy ale. jen tak jsem měřil šuplerou řetěz tak jak by se měl. .a ukazovala mi něco blízko 134mm konkrétně tuším 133.96 mm.. jak jsem tzajel do servisu tak vytáhl měrku a ta měrka tam spadla napoprvé úplně lehce.. tak se ptám jestli je možné při mé 65kg váze vytahat řetěz na novém kole konkrétně.. řetěz KMC Z-9200.. po 1700km.. předpokládám že ano.. a teĎ další věc.. jakým mám koupit nový cenově výhodný řětěz.. a další.. jestli je nějaká naděje že to kazeta ještě neukončila.. a že je ještě relativně v pohodě a nebudu střílet..

    Anketa: Jaký řetěz?! cenově výhodný..

    0x
    0%
    0x
    0%
    1x
    50%
    1x
    50%
    0 0
    • Zdenda CUBE  

      Pokud je pravda že měl ten řetěz 134, tak to ta kazeta bude mít s největší pravděpodobností za sebou…

      0 0
    • JakeF  

      Kup novou kazetu, C9ku řetěz a modli se, že to přežil prostřední převodník.

      A ono převody to až tak těžký nejsou, pokud při nich nejedeš 8km/h. Navíc moc si s tim silovym ježděnim nefandi, při tvý váze dáváš při záběru ve stoje stejnej záběr, jako 100kg jezdec v sedě a malý rejpnutí na konec: pokud ti přijde, že šlapeš silově, tak se nauč šlapat ;-).

      0 0
      • jURis_1  

        podle sebe silově protože.. na tyto převody jezdím do kopců průměrech 12–15km/h kde i přátelé.. co jezdí maratony.. se kterými se znám.. mají oufl.. a jedou na nejmenší převodník nehledě na pastorek…na první převodník jezdím velice zřídka.. to už by ten kopec musel mít snad úhel 50–60 stupňů..

        0 0
        • Blade  

          Rád bych tě viděl jet do takovýho kopce:)

          0 0
          • jURis_1  

            dobře nebudeme se tu teĎ bavit jak každý jezdíme první příspěvek .. zněl jinak. díky.:)

            0 0
          • pepek  

            Tak s cepínem a kolem na zádech…by to možná šlo. Můj kolega jezdil na treku běžně kopce 45 stupňů cestou z Líšně do Brna do práce.

            0 0
            • JakeF  

              Můj spolužák jezdil do Zdic za 15 minut. Což vám asi nic neřekne, ale já to stěží usprintoval na silničce a když s náma jezdil na MTB, tak jsme na něj čekali na každym kopci a na cyklovýletě na Šumavu jezdil v nižší skupině… To je tak, když někdo má jenom velkou hubu :-).

              0 0
            • DaSnail  

              45°C?

              0 0
              • zichis  

                Jo. Letos se totiž udělala taková změna v nemocenským systému, že aby nepřišel o prachy, tak musí do práce i s horečkou.

                0 0
        • JakeF  

          Ono jezdit a jezdit. Jen bych si tady na tvym místě moc nefandil. Byl bys překvapenej, s jakou lehkostí by tě předjelo hromada členů B-F. Na malej převodník taky prakticky nejezdim a stejně tam držím slušnou frekvenci, takže z logiky věci je jasný, kdo asi jak jezdí.  A ten nesmysl s 50° až 60° sis moh taky nechat, takový kopce by nevyjel nikdo, počítám, že i takovejch 20° bys nevydržel víc, než pár set metrů.

          0 0
    • Hornet  

      Kazeta to bude mat uz za sebou… 134mm je uz ozaj dost a ako pisu ostatni, mozno aj stredny prevodnik. S novou kazetou skus C9.

      0 0
      • jURis_1  

        a když už tak. jakou doporučujete kazetu..?!

        0 0
        • Hornet  

          zalezi kolko chces investovat, ale xt je dobra volba za dobru cenu.

          0 0
        • Featherbed  

          XT

          0 0
        • JakeF  

          Taky za XT, pokud na něj máš, ale myslim, že u čehokoliv pod XTRkem dostaneš kvalitu odpovídající ceně.

          0 0
          • jURis_1  

            myslíte tuto že..

            http://www.kupkolo.cz/…70_2531.html

            a co LX..?!

            jak je na tom tato..

             

            jinak ještě je otázka jestli je opravdu kazetu na tuho.. dobře řetěz vyměním.. ale když tam dám nový a kazeta ještě bude relativně OK a nebude nic střílet a přeskakovat tak co potom..nemáte někdo nápad jak zjistil v jakém stavu je kazeta.. aniž bych ještě koupil nějaký nový řetěz.. ?

            0 0
            • Blade  

              Novej řetěz stejně potřebuješ, takže toto bych vůbec neřešil.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Stav kazety se posuzuje podle stavu retezu, ketry na ni jezdil. Pokud uz mas hodne vytahany retez, budou podle nej i „vybrousene“ zuby na kazete na miru toho retezu.

              Řetez si kup, ikdyž něco stojí(ta C9) a opakuj si „je to jenom spotrebak“.

              0 0
              • jURis_1  

                jo ale. pokud koupím c9 a bduu s ním jezdit na staré kazetě pokud to půjde tak není lepší na doježdění té kazety koupit třeba shimano hg53 ?

                0 0
                • Zdenda CUBE  

                  Dost dobře nechápu co tu furt řešíš. Stejně píšeš, že musíš koupit nový řetěz a jakej máš koupit. Kup C 9, nasaď a až si ověříš, že to bude střílet, tak kup novou kazetu a to už pak střílet nebude. Co chceš ještě zachraňovat na kazetě, kterou si vymačkal na 134 ?? :o)

                  0 0
                  • Blade  

                    No já být ním, tak tu kazetu koupím rovnou, protože ta C9 si opravdu nesedne :)

                    0 0
                    • Zdenda CUBE  

                      To sme mu psali už o něco výše, to jen kdyby nám nevěřil a měl potřebu si to ověřit :o)

                      0 0
                      • jURis_1  

                        dobře.. ještě dotaz.. jaký je rozdíl.. mezi kazetou Kazeta Deore XT M770 cena 1350 Kč.. a Kazeta Deore XT CSM760 za 930 Kč.. přitom na kupkolo.cz píší že jsou naprosto totožné. ale na jiném servreu mají jinou cenu..

                        0 0
                        • Zdenda CUBE  

                          Nevím kde si to četl, ale kazeta CSM nebude od Shimana, ale od SunRace, proto ta jiná cena, nechci se mýlit, ale označení CSM není na XT …  Jinak na kupkole mají XT 08 kazetu za 919,–

                          0 0
                          • JakeF  

                            Nemáš pravdu. „CS“ před „M“ je zkratka pro "Cassette " a je to originál Shimano. Správně je to označení s pomlčkou, tzn. CS-M770.

                            0 0
                            • Zdenda CUBE  

                              Jo, je to možné, proto jsem napsal „že se nechci mýlit“, v MTB komponentech se moc nepohybuju a toto označení jsem našel u kazety od jiného výrobce …

                              0 0
                        • JakeF  

                          M770 je novější řada. V tomhle případě bych si osobně za tu 770 připlatil, ale abych pravdu řek, tak 760 jsem nikdy neměl. Ale tak pokud ti je těch pár stovek líto, tak asi s klidem můžeš vzít tu o 4 stovky levnější 760, cenovej rozdíl je velkej.

                          0 0
                        • Hornet  

                          Na kupkole je   „Kazeta Shimano XT CS-M770“ za 919,– a 11–34 +50,– tak ako ti pise Zdenda Cube, neviem kde si nasiel cenu 1350,–? a staru 760 tam nevidim..

                          ked si nechal retaz na 134mm tak kazeta dobra nebude, tak ako pisu ostatni.

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.