Kazeta Sram PG-1170 - 11-36 zubů na silničce

14 nepřečtených
  • Rowdy

    Mám rád kopce. Ale jsem dost těžkej. Tedy jsem brával 11–32 kazetu jako potřebnost. Sice jsem toho dost odjezdil i na 11–28, ale 32 zubů vzadu mi vždy dělalo líp. Když vyšla Ultegra 8000R, hned jsem zavětřil, že s GS ramínkem to půjde ještě zvednout. Shimano dělá HG800 s 11–34. Už jsem na to chtěl kliknout, ale nakonec jsem si řekl, že zkusím jít trochu přes oficiální limit a vzít Sram PG-1170 s 36 zuby. Tím jsem získal magický převodový poměr 1:1. Převodníky mám 52/36. Ta 36z kazeta se od 32z odlišuje jen tím, že chybí 14z a navrch je tam 36z. Tak 14z holt oželím. Dnes to přišlo a hned jsem to namontoval. Jediná změna v nastavení byl B šroubek, bylo potřeba trochu utáhnout, aby se nepotkávala kazeta s kladkou. Jo a ještě jsem trochu přitáhnul bowden řazení, ale to nemuselo souviset s tou výměnou, možná byl trochu volnější už předtím. No a byl jsem to teď zkusit. Celkem očekávatelně mi 14z nechybí. 36/36 do kopce je na silničce fakt hezké. Asi to vypadá až komicky, ale mě to těší. Často jezdím 12% a víc stoupání a tohle prostě ocením. Kdo válčí s kopcema a vahou, by tohle měl zkusit. Doporučuju. Jo a příjemný bonus je, že se celá kazeta od 15z vejš posune o jeden kvalt, takže lze zůstat na velké placce dýl, respektive není třeba sahat na smyk tak často.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.