• scoty

    Zdarec,

    Po menší „tsunami“ vašeho zájmu jsem trochu trochu dokreslil mapu.

    Ještě jsou najety podobné okruhy v blízkých lokalitách: např.: Okolo Trosek, Drábovna-besedice-Klokočí, Okolo Branžeže. Rozhodně je na co se těšit, třeba na jaře…

    V neděli bude hezky, tak jedem…!:-D

    Sraz: 10,30 Krčkovice, náves ( Kelišová hlídá auta..) Trasa: Hruboskalsko, dle náčrtu

    Anketa: Jak jste na tom ?

    2x
    100%
    0x
    0%
    0x
    0%
    0 0
    • Jirik123  

      super:-) od vcerejska jsem sice mirne zdravotne indisponovan, ale snad se dam do nedele do poradku.

      zdar bajk! :-)

      0 0
    • zdenek  

      Obtížnost?

      0 0
      • scoty  

        Singl mezi skalami, borovice, písek…Výška kopců okolo cesty cca 400–500n.m. Délka 40km.
        Hravá a technická trasa s výhledy na pěkná místa Hruboskalska.

        0 0
    • czertd  

      Tak to zatím vypadá, že dorazíme a vyrazíme. Bude nás možná i víc (dva).

      0 0
    • Mug  

      Neberte to jako moralizování. Ale převážná čast vede v CHKO Český Ráj a na značené cyzklostezky to moc nevypadá. Tak ať vás tam pak moc nehoní. Jinak to vypadá dobře, části znám.

      0 0
      • Jirik123  

        cemba.cz/zako­ny.shtml ;-)

        0 0
        • Mug  

          No to si musí každý soudruh přebrat sám.

          0 0
          • Jirik123  

            Jak již napsal kolombo, o nic nelegálního se nejedná! Takže nějak nevím co se ti nelíbí.;-)

            0 0
            • Mug  

              Mě je to jedno. Jen jsem upozorňoval na malý detail. Je to čistě vaše věc. Tak už mlčím.

              0 0
              • scoty  

                Bez obav… Tyto skutečné stezky(ve významu toho slova)vznikaly pravděpodobně již v dobách před Kristem (viz.lit.prof. J.Waldhauzer,Český ráj očima archeologie).
                V podstatě nám tento poklad zanechali staří keltové a germáni. My jsme ho jen znovuobjevili, proklestili nálet, občas prohrábli, zmapovali a udržovali. Např.Kyril udělal docela paseku. Do dnešních dnů se vše zachovalo jen proto, že naši předkové sekali stezky do skály na rozměr koně a ne traktoru.
                Nechce se mi věřit, že úřady (CHKO,obec, atd.) dovolily např. t o t o(viz. foto dred Devastace cest v Č. ráji)- Vústra, oblíbené místo prof.Waldhauzera.
                My, bajkeři, přírodu prokazatelně nepoškozujeme a neměníme.
                „Cyklostezky“, na mapě tečkovaně, komentář není třeba…

                0 0
                • Black knives  

                  Moc se těším na jarní slezinu v Ráji. TK mi něco povídal,že to máš zmáklé. Vím,jak je tam hádherně. Už aby bylo jaro. Jezdil jsem tam jen po značkách KTČ,ale když jsem ještě kdysi dávno lezl,dostal jsem se i do „vnitrozemí“.

                  0 0
                • náčelník  

                  J.Waldhauzer,Český ráj očima archeologie – skvělá kniha. Táta chodí na tu universitu pro důchodce a ten pán jim tam přednáší.

                  0 0
                  • scoty  

                    Můj nej-dárek k vánocům.

                    A co teprve, když ta místa znáš v reálné krajině…

                    No, nechtěl bych vidět tepovku pana profesora, po návštěvě Vústry. Třeba se v tom okopu pro kamion dá něco najít… Leda tak lidská hloupost…

                    0 0
                    • Jirik123  

                      prave jsi mi dodal inspiraci na darek k vanocum pro rodice:-)

                      0 0
                      • scoty  

                        Určitě budou spokojeni. Je to výpravná a velmi kvalitní kniha.
                        Tobě poslouží jako moóc dobrá příručka pro bajkera se zájmem o historii v prostředí Č.ráje. Jsou tam podrobné mapy, foto, nákresy atd.

                        0 0
                        • hankah  

                          ja uz jsem si ji na doporuceni tk koupila a od ty doby ji temer neodkladam, fakt super.

                          0 0
      • kolombo  

        Potíže by mohly vzniknout pouze při průjezdu rezervací, jinak není žádný zákonný problém, pokud pojedou po některém typu cest, třeba po pěšině. CHKO není PR nebo SPR nebo NP !!!

        0 0
    • mttm  

      skoda, hruboskalsko mam trochu z ruky, ale pripojil bych se na tu cast okolo trosek.....

      0 0
    • czertd  

      Jede tedy vůbec někdo???

      0 0
      • Jirik123  

        ja sem ted dva dny prosedel se srackou na zachode, ale do nedele se snad dam dohromady a pojedu:-)

        0 0
        • scoty  

          Taky jsem byl nějak zavirován, ale už je to lepší…

          Kdyby někdo nestíhal..a tak..je tu tel: 603526394

          0 0
      • scoty  

        Jasně, celá naše parta : Velkej prcan, Malej prcan, Dáda, Láda, já a Bundášové.....:-DDDD
        Ta parta skutečně existovala, akorát jinde, jindy a v jiném oboru…

        Ale teď vážně. Jedem. Akorát to potvrdili na mailu. Já Jilemnice 2 Jablonec až 4 Jirik 123, snad bude zdráv Vy dva

        …a dál ještě uvidíme…je čas

        0 0
      • JJ  

        Dost vážně o tom uvažuji, bude to záviset na stavu rýmy, počasí, kola a přítelkyně:)

        0 0
        • scoty  

          rýma – není-li kašel, vysoká teplota atd. tak je to v poho

          počasí- bude jasno

          kolo- musíš máknout

          přítelkyně- musíš…musíš..sakra to bude problém…
          ..už vím..máknout a zmáknout…:))

          0 0
          • JJ  

            Chtěl bych slečnu vzít taky, ale bude se určitě bát tempa a technický náročnosti. Abychom vás neztratili hned po 5 km. Mapa sice je, ale podle toho nákresu asi ty cestiæky netrefím.

            0 0
            • scoty  

              Pokud má chuť, tak ji určitě vem. Kdyby se jí to přestalo líbit, tak vám ukážu zkratku a počkáte na nás v hospodě…:)

              0 0
      • mr.antik  

        ještě nevim, závisí to na mém zdravotním stavu… ale mám dotaz – vzít spíš reigna nebo xc pevňáka? Spíš jde o to, jestli se nepojede moc rychle, přeci jen ještě asi nebudu stoprocentní.

        0 0
        • scoty  

          Vem si kolo na pohodu. Je to technická, ale ne kamenitá stezka.
          Mezi skálama je určitě, aspoň na poprvé, lepší se rozhlédnout a pokochat, než jen chrtit…
          A než si člověk ten terén trochu „očuchá“…:)
          Když tak se padá do písku.:-))

          0 0
          • kankrlicek  

            Scoty myslíš, že bys mě mohl protáhnout po pěkných trejlíkách 27. nebo 28. 10.? Ta sobota by byla lepší :). Určitě tam někde budu, jen nevím kde. Ale kdybys nebyl proti, dojedu kamkoli :) Vezu tam manželku na takový spíš pokec a bylo by príma, kdybych to strávil na kole.

            0 0
            • scoty  

              Chápu,chápu..musíme si pomáhat..:) Pokusím se tě tedy zachránit z babince…:))))

              Opiš si výše tel a zavolej tak 3–4 dny předem.

              0 0
          • mr.antik  

            Ok, vezmu si reigna, kdybych třeba byl na nějaké fotce :-)

            0 0
      • Pablo  

        Potvrzuju 3 lidi z Jablonce, teda jestli nebudou padat trakaře .

        Jiriku123, vzal bys nějaký světla na ukázku? Mám zatím jen takový obyč. x let starý 5 diod Author něco.. tak bych rád porovnal s něčím pořádným, dík.

        0 0
        • Jirik123  

          do noci se to doufam neprotahne? :-) ale klidne vezmu.

          0 0
          • Pablo  

            Taky doufám :) v hospůdce snad bude trochu tmy na vyzkoušení..

            0 0
          • scoty  

            To nepředpokládám. Jedině, že by se to nějak nepředvídatelně vymklo z rukou, my zabloudili a jediné světélko v dáli by byla zrovna, na potvoru, Kacanovská hospoda.....:-)))

            0 0
            • Pedro RB  

              jeli bychom taky, ale mám malý problém, moje přítelkyně je starší , tak aby stačila. Ale biky jezdí často. Jede ještě nějaká ženská..?

              0 0
              • scoty  

                Lidi, nejde o závody. Trochu techniky…výjezdy, sjezdy, skalní kaňony…starý stezky…
                Klidně holky vemte, jestli mají chuť jet. Když tak to vezmou zkratkou..do hospody..:-) Možná by bylo dobrý to sem napsat, aby ty ostatní věděly, že nebudou samy…

                0 0
              • fík  

                Ano jede. A je tak hodná, že mne bere s sebou. A kolo si prý můžu vzít taky. Ne že bych jí po svých nestačil, ale abych se zas tolik nezadýchal.

                0 0
    • mr.antik  

      Tak snad definitivně pojedu, jestli to teda najdu. Jdu leštit kolo.

      0 0
    • skutek  

      chci prijet.schanim nekoho k sobe ze dvora.snad to vyjde.

      0 0
    • Pedro RB  

      Tak my teda nejedem. Teď sme se vrátili dom a balit se ráno z Poděrad… Pěkně si zajezděte!

      0 0
      • dancing dog  

        skvělá charakteristika- sem věděl, dřív než sem si to přečetl, odkud si.. Oškbrh nedostačuje? .-)

        0 0
    • JJ  

      Tak se omlouvám, nakonec nedorazíme a půjdeme se povozit někam do Jizerek, Poledník bude taky snad hezkej. Ale příště určitě

      0 0
      • scoty  

        V poho. S těma holkama vás chápu. Je to přeci jen víc na techniku.
        Tak někdy příště…:-)

        0 0
    • Pablo  

      Vybouchnul nám hlavní člen výpravy s autem, ale přijedem ve dvou, jen si musíme zajet půjčit auto, takže otázka jak budeme stíhat sraz, snad jo..

      0 0
    • dancing dog  

      Jeden z mých snů, pořádně projet a projít ČRáj. Co sem slyšel, šéfka CHKO prý příliš cyklistům nepřeje ( „CHKO tu není od toho, aby měli cyklisté kde jezdit a potíže podnikatelů z úbytků hostů není moje starost..“) Počasí Vám vyšlo, musela to být bomba.. rozhodně lepší, než hnití v práci…

      0 0
      • scoty  

        Paní ředitelka Šoltýsová již není ve fci. Nového p.ředitele neznám. Na druhou stranu musím objektivně přiznat, že vztahy mezi vedením CHKO a bajkery jsou korektní. Represe, pokud na nějaké došlo, byly vždy dočasné a předcházela jim obecná diskuse.
        Jenom by si měli trochu lépe dohlížet na realizační firmy při výstavbě „cest“.

        0 0
    • Jirik123  

      V Kacanovech jsem se sice odpojil, protoze jsem se jeste necejtil uplne OK a nechtel to prehnat. Ale bylo to super!

      Petr nas protahl po samych nadhernych singlech. Hodne kratkych a prudkych sjezdu a vyjezdu. Hned prvni singl z Krckovic byl fakt super.

      Az bude naka dalsi akce, tak se urcite pridam:-)

      0 0
    • Pablo  

      Díky scoty, luxusní singlíky.

      GPS záznam: www.edisk.cz/…18.23KB.html obsahuje: .png mapku se zakreslením trasy .plt tracklog (formát OziExploreru) .gpx tracklog (obecný formát, možno otevřít např. v Google Earth) Omluvte menší nepřesnosti, v tom lese mezi skalama nejsou zrovna ideální podmínky.

      Fotky budou následovat, musím to trochu probrat.

      0 0
      • kolombo  

        Docela dobrá trasa, podle průměru z GPS bych Vám i mohl stačit. Jestli bude čas, tak se zkusím na některé úseky podívat.

        0 0
      • stan.zak  

        Děkuju za tracklog, u Králíčka vám, koukám, chutnalo (skoro 1,5 hod)! :-)

        0 0
      • scoty  

        Už vím, kde soudruzi na oběžné dráze udělali chybu..:)) Kolem kóty 406 po hřebeni je to pro horolezce.. My jeli spodem, Dešťovým údolím až pod kopicův statek. Jinak je vše ok. Ještě jednou dík, fotky jsou moc hezký.

        0 0
    • scoty  

      Dík všem za hezkou neděli, byli jste všichni S U P E R !!

      Foto: Tlačím, tlačíš, tlačíme. Chtěl jsem to vyjet, ale zrovna jsem musel fotit…:-)))

      0 0
      • scoty  

        Mimochodem ta pěkná slečna, co má ráda červenou, umí na svém kanonovi taky jezdit, a to dóost dobře.:-)

        0 0
        • ZuzicK  

          oooo děkuji :) jinak naše skupinka taky děkuje za pěkný bike ;) .. singlíky my rádi :) a přidávám další foto (z vyhlídky)..

          0 0
    • TOMahawk  

      Díky všem, hlavně scotymu!! super trasa, ty cesty bysme asi těžko někdy testnuli a všechny super ! Doufam že vyjdou někdy ty trasy kolem Trosek ;-)

      0 0
    • Pablo  

      Fotky: picasaweb.goo­gle.cz/PabloAl­bum/20071014_C_raj_sin­gletracky?authke­y=cafWdcywWsY Dal jsem tam víceméně všechny kromě asi 5ti uplně rozmazaných, kvalita některých nic moc, nechtěl jsem mazat aby se měl každý možnost aspoň na jedný najít.

      0 0
      • scoty  

        Skvělá a rychlá práce. Dík

        0 0
      • Lister  

        hmmmm…nechutně luxusní :)

        PS: kde je český ráj – a prosil bych nějaké výraznější orientační body jako Praha, Brno, Ostrava :oD

        0 0
        • Black knives  

          To se bralo cca v páté třídě na základní škole.

          0 0
          • Lister  

            no jasně na střední jsem uměl i integrály a derivace a teď z toho vím ho...... :oD

            0 0
            • Black knives  

              To jsme na tom stejně.Je to mezi Jičínem,a Turnovem,zjed­nodušeně popsáno. Les Řáholec,Rumcaj­s,Manka,Cipísek…A je tam nádherně.

              0 0
      • ZuzicK  

        z těch tvejch pěti se koukám nakonec vyklubalo více fotek :P .. moooc pěkný

        0 0
      • Jirik123  

        parada, moc hezky fotky

        0 0
    • Jirik123  

      Koukam, ze se chysta Singl v Ceskem raji „Cemba edition“. Je v planu tahle trasa, nebo ten okruh kolem Trosek?

      cemba.cz/novin­ky.shtml?x=953

      0 0
      • scoty  

        Jirko, zatím nevím. Je pravda, že to co jsme jeli včera, zatím ještě skoro nikdo neviděl…
        Uvidíme podle počasí. Ve středu by to tady mohlo viset.

        0 0
    • fík  

      „odloučená“ skupinka taky děkuje a tady by mohlo být nějaké foto fikbf.rajce.net/2007–10–14_Singl_v_C._ra­ji_III._Krcko­vice

      0 0
      • scoty  

        Výškový rekord včerejší expedice patří jednoznačně vám..:))

        0 0
    • czertd  

      Super vyjížďka. I když v podstatě bydlím za bukem znal jsem tak 20% trasy (a to většinou jen ty méně atraktivní přejezdy). Pokus se bude konat něco podobného rád se zůčastním a nebudu sám, budou nás...... třeba zase dva, nebo i víc.

      0 0
    • mr.antik  

      I já se přidám se samou chválou, trať a organizace super, taky díky za fotky a hlavně za mapu, protože bych se tam rád ještě někdy vydal. Zdravím bezdězské enduristy a enduristky.

      0 0
    • Scoty juniorka  

      Ahoj bajkeri,musim vam na tatku neco prozradit,dejte si u nej pozor na zaklinaci heslo ,,zkratka,, mnozi si asi predstavite pod timto pojmem cestu,ktera nam usnadni dostat se k cili,ale v tatikove podani plni pouze skutecny vyznam slova a to si cestu pouze zkratit nezavisle na tom,ze budete vaseho dvoukouleko mazlika tahat na ramenou a slizat s nim z 20ti metrove skaly po cesticce tak mozna pro kamziky,nebo naopak potrebovat cepin,abyste se na ten krpal vubec podivali:-DD takze:slysim ZKRATKA-chytim rohy a beru roha!!!;-)))) zdarec,a at to frci!! P.S…na druhou stranu se vyplati kousnout se,protoze to jsou pak panecku panoraaamata..!!;D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.