Bikeři z Českých Budějovic a okolí společné ježdění XI.

76 nepřečtených
 • natureman42

  11. pokračování vlákna o budějckým pivu. Je vedro a začínaj prázdniny. Whats-assove jezdí furt na Haberák nebo na Hradiště, před pár dny Aleš otevřel enduro-flowtrailovy ráj v Sušici.

  Jinak se toho roku nic zvláštního nepřihodilo. Zemřela Vávrová Anežka, podruhyně z č.p.19, a manželům Henleinovým se narodil syn Konrád.

  • MnemonicJ  

   Ty nový traily nevypadají zle, pokud to vyjde, tak to možná s Doktorem v neděli prubneme :)

  • dr.spiritus  

   Tak ať se synkovi daří :D.

   Sorry za OT, ale tomu nešlo odolat..

  • natureman42  

   tak ať to tady taky trochu využijem :'

   • tak jaký bylo Hradiště v neděli? Měl by někdo z Vás uživatelů tohohle trail-bike parku aspoň malou recenzi, co je tam vlastně k vidění a vyzkoušení?
   • MirosPikos  

    Hradiště výborné jako vždy. Trochu to prášilo a tudíž klouzalo, ale až na pár výletů mimo trať (jeden Pepovo do stoky vedle skoku do svobody a jeden čísi do potoka, vedle lavice přes potok) se to obešlo bez vážnějších karambolů.

    Včera jsme museli trochu zavlažit jazyky a tak jsme se s Pepou a Petrem trhli do Nové Bystřice, do místního pivovaru. Zbyňo, to by se ti rozhodně líbilo a nám též. Jinak kluci na vleku mají také dostatečné občerstvení. Hambáč, globásu, hermelín…alko i nealko pitivo.

    Ale zpátky k ježdění. Jsou tam víceméně dva hlavní traily. Jeden uhlazený flow, lavice, dvojáky, wallride (jeden od země a jeden ve vzduchu), klopenky…taková parková všehochuť s lavicí přes bunkr.

    Druhý tail – červený? Je trochu techničtější. Hned ze začátku malý dropík, který se může projet krokem nebo skočit, pak takový esíčko, klopená doprava a další drop, kde je třeba hezky projet klopenou, aby člověk nepadal zadním na hranu. Levá klopená a další drop, už od pohledu větší, ale zadarmo do čista. Pak levá pravá klopená a příjezd před zavřený kamenitý klopky cik cak levá, pravá a náskok do levý…výjezd na louku…a nájezd do asi nejtechničtější části trailu. Lávka, kamen, lávka a dvě možnosti. Gap/drop z lávky vpravo nebo skalka/budr vlevo. Budr je v pohodě, lávka pro Jirku. Za skalkou je trail nedodělaný. Bude tam lávka přes takovej bordel…teď se to objíždí klopkama v hrabance a dá se skočit velikej dvoják (asi spíš v budoucnu). Teď se projede hrabanka a naskočí přes šutr do pravé klopenky flow trailu. Tam sou za sebou dva dvojáky, levá klopená, pravá klopená kolem skoku do svobody (na ten se najíždí z prvního dropu myslím), lávka, skok do levotočivé klopenky, pravá a příjezd na lavici přes potok. Konec legrace.

    Na videu by to všechno mělo být vidět. https://youtu.be/leAl6xLQNE4

   • Sp6rk0  

    Paradni parcik na nauceni. Zbyno nahod nejakej termin na ty podzimni TT

    • natureman42  

     super, díky za reporty.

     ad podzim na TT – on o to má ještě někdo zájem? :) Nějak jsem nepostřehl, že by to někoho ještě zajímalo, poslední dobou je tu stran týhle srandy dost ticho a na ten čertův whats-ass nelezu a ani mě nezajímá – dycky to byla záležitost bf a z týhle strany je ticho po trailu..

     • Soreno  

      Musíš s námi taky vyrazit na kolo, ne jen jezdit do hospody :)))

     • Sp6rk0  

      No tady vsichni nadrzenci cekaji na termin

      • natureman42  

       ok, zamyslím se a dám vědět .. viděl bych to předběžně na polovinu září, stejně jako loni .. ale to ještě potvrdím podle práce..

       kapacita penzionu je jasně daná – tj. 10 lidí max, 3 místa predběžně držím Plzeňský sekci, 1 misto má Hovnous, 1 místo Roman z Prahe .. jestli pojede i otec pluku Ziky je díky jeho nemocnýmu kopýtku ve hvězdách..

       Pokud si Soreno opět vyjedná to ubytování u krizovatky jako loni, tak super, jestli nás pojede víc (12 bych viděl jako maximum, ideálně jen my co se známe, resp. bikeforáci – o neznámý tváře vážně nemám zájem, ať si udělaj svůj vlastní výlet), tak k Hadovi se stejně všichni nevlezem – krom kalírny k ohni, tam se nasáčkovat budeme muset :)

       Odjezd v pátek ráno, odpoledne zhoblovat TTrails, v sobotu „To nejlepší z MTB Trilogy – part. 2“, v neděli zhoblovat opět TT, ev. Vlčku, případně svýho kamaráda, pokud je někdo z duhový komunity.. :)

       https://www.youtube.com/watch?…

       • MnemonicJ  

        Doufám, že jsi letos opět nachystal nějakou pěknou sekci na tlačení, ideálně větší sklon a víc výškových metrů než loni :D Myslím že s Doktorem bychom to mohli dát, Sísa se obávám, že nepojede.

        • natureman42  

         jasný, s tím Sísou si něco říkal posledně..

         ad tlačící sekce – jj, ve Vraních horách (Gory Krucze) se toho najde hafec.. :)

       • MirosPikos  

        Za sebe mohu až ten pátek 20 dál. Důvody jednoduchý. 4. jedou naši do Bulharska za azbukou a já budu hlídat barák, stavbu a taky nějaký děti :)

        • natureman42  

         pak už zase nemůžu já a hlavně v penzáči maj od 20.9 na pár týdnů zavřeno, nebot Hadi si berou dovolenou a odplazí se někam do tropů na pláž… Tohle je defacto poslední volnej termín, kdy ještě bude trochu letní čmuch.. pak už přijde slzavej podzim, ten si už radši užiju tady a v Sušici…

       • Hovnousek14  

        Za mě 19.-22. září je ideální datum.. jelikož týden předtím se chystáme s rodinkou někam ke Stachum, takže to vypadá že s Ondrášem budem brousit sušický trejly. Pak ještě můžu 5–8.9. hawk

        • natureman42  

         o dva prispevky vyse pisu, ze to uz je v penzionu zavreno aneb abych volně parafrázoval strejdu Fučíka – LIDÉ ČTĚTE! :-)

         Průser je v tom, že VŽDYCKY bude někdo, kdo nebude moct .. hele zrovna tvoje neúčast mě bude mrzet (samozřejmě mě mrzí neúčast prakticky každýho z loňský grupy)- dycky ty RZety musí někdo odpálit a ukázat ostatním bezdušákovým dámičkám zač jsou toho 3 atmosfery ve ztvrdlý gumě loket! :-)

         Ale tak třeba pojede jeho Velebnost a ta tě myslím v tomhle může důstojně alternovat :-)

         Takže wocassové – termín poloviny září jsem už poptal k rezervaci u majitelů, jestli mi ho Petr potvrdí, tak odpálím přihlášky, po naplnění stavu uzavírka + max. si seženete alternativní ubytování jako Soreno loni..

         Jen rovnou říkám – nechci tam lidi, co neznám – ta naše hovadská chemie funguje právě proto, že se známe a už tak nějak víme co od sebe můžeme čekat. + nechci to zbytečně nafukovat 10–12 lidí optimum, víc lidí už bejvá oser ..

         Comprenons-nous messieurs?

         • Hovnousek14  

          neboj já to čet.. jen sem tě chtěl nasrat..:-D.. 3 Atmosféry jsem tam neměl.. jen 2,5. Každopádně mě to mrzí.. loňský TT byli super a letos bych mohl i víc šlapat do kopce a pláště mám taky nový neztvrdlý. A kdyby někdo měl chuť a nejel na TT mužem se potkat v Sušici.

          • natureman42  

           tak to přehod ne? Dyk do Sušice můžeš jet s rodinkou o týden dřív nebo pozdějš, ne?

           • Hovnousek14  

            Bohužel to nejde… Pobyt už máme zaplacený a jedem tam ještě s jinejma 2 rodinkama… Huraaaa to bude zábava (rozuměj „PEKLO“).

          • MnemonicJ  

           Provedl jsi nějaký upgrade převodů, že bys mohl líp šlapat do kopce? :) Jinak jsme se bavili o tom, že se případně přijedete mrknout na Krkavec a okolí, je to stále v plánu?

           • MirosPikos  

            Krkavec cestou na nebo z Klínovce bych to viděl. Kdo se hlásí?

            • Sp6rk0  

             Jajajaja

            • MnemonicJ  

             No to asi podle toho, kdy máte ten Klínovec v plánu :) Ale jinak nejsem proti

             • MirosPikos  

              Plán zatím není, cca ale 3 týden červenec za mě? Musím vyhnat paní a dětma do Asie.

              • MnemonicJ  

               To se mylsím jede v Rakovníku dowtown, chtěl jsem se tam vyrazit podívat a nabrat inspiraci :) Ale uvidíme, ještě je to daleko a kdo ví co bude.

               • MirosPikos  

                To je už za 14 dní, myslím. V neděli říkal ten Kluk, co ho známe, že má tajný plán – vyhrát a oslavit narozky :) Evidentně má formu. Možná že za 3 týdny je downtown Dačice, ale jsem línej se podívat.

                • Soreno  

                 nn ten je až v září a prej se dá vše objet :)))) říkal to ten kluk co ho známe :)

                • MnemonicJ  

                 Jo, je to za 14 dní. Což je 3. víkend v červenci… Když jsem byl mrknout na DT v Příbrami, tak to bylo docela zajímavý, mám to odsud do Rakovníka kousek, tak bych se zajel podívat

            • natureman42  

             nemůžu, já až to září.. Teď max. Sušici..

           • Hovnousek14  

            JJ trochu jsem to poladil na novou sezonu.. nohy slábnou..

       • Ziky0072  

        Ahoj, good idea, předběžně bych jel, ovšem definitivní rozhodnutí bych nechal na začátek září. Samozřejmě nejspíš s tím, že Epic Easy cyklo výlet za kouzelnou Horalkou bych vynechal.

        Pokud by však nastala situace s přetlakem zájemců, přenechám rezervaci fyzicky zdatnějšímu jedinci.

        Bajku zdar a sejdeme se na Bajk O' nuru

       • natureman42  

        Termín 13–15.9 potvrzen, penzion zabookovan.

        Predbezne potvrzení členové výsadku :

        • já, Roman, 2× plzenska sekce, jeho Velebnost + pocitam s Martinem = 6
        • rezervaci k potvrzeni do zacatku zari mají Ziky + Standa = 2

        Penzion má kapacitu 10 lidi, takze zbyvaji 2 místa. Soreno – Miros?? + muzou byt 2 nahradnici-cekatele za Zikyho a Standu.

        Dodatecne s ubytovanim „u krizovatky“ bych pocital max. se tremi? lidmi, resp. 13 lidi beru jako pevnej strop, nema smysl to nafukovat..

        Takze kdo se hlasi napevno, varianta „možná“ resp. „budu vědět až tak tejden před akcí“ apod. v tomhle případě jako obvykle neexistuje..

        • baboon  

         Dal by nekdo odjezd z budejc uz ve ctvrtek? Prechrapat treba v liberci a dat dopoledni jested? Nebo v Trutnove a pojezdit vlcku? Chrapani nelde nadivoko, stan nebo sirak.

        • natureman42  

         nic, odjizdím na dovolenou, tak si to nějak rozmyslete a co nejdřiv dejte vědět, když o to byl takovej zájem, páč kdo dřív přijde…

         S pozdravem (viz. fotka) se loučí Führer výpravy :)

         • natureman42  

          ok, takze prihlasky na TT se souborem kreténů uzavřeny, budu se těšit na září.

     • LRRTM1  

      Co takhle někdy v druhý půlce srpna? Nechystáš se navštívit Heimatland in Trautenau? :-)

      • natureman42  

       do mý rodný jeskyně ve Vlčí rokli jedu příští weekend a pak bůhví kdy .. kdyby náhodou tak dám vědět, ty tam budeš?

       • LRRTM1  

        Vypadá to tak. Možná všechny tři poslední srpnový wejkendy :-)

  • Sp6rk0  

   19–21 planujem asi Klinovec a okoli, kdyby nekdo chtel

  • natureman42  

   jedna z dneška – na tajném místě..

   (to Soreno : drž, mlč! :-)

  • frbiker  

   Čau bando, hodím to i sem: na víkend 13.-14.7. plánujeme brigádu na trati Pazdřivce. Už mi psal Soreno, že nemůže, Ziky je samozřejmě omluven. Je fuk, jestli by se vám víc hodila sobota nebo neděle, případně samozřejmě oba dny, my se přizpůsobíme. A protože už se nahlásila rodina Kleboňů na ten další víkend (20.-21.7) tak nabízím předběžně i tento termín. Pivo a buřt pro brigádníky! Helfnete nám? Díky

  • Hovnousek14  

   Zdravim všeci krutopřísný bajkery tu. Vypadá to že 27.7. se chystám na lipenskej bajkpark. Nemel by chuť se nekdo přidat. Případně se otevřen jiné variantě, např tu již zmiňovaný bikepark Hradiště.

   • baboon  

    Jestli bude dira v kalendari tal se stavim! Ale zatim nemohu potvrdit. Hradiste bohuzel nejezdi pravidelne a kdyz uz ano, tak tp zatim byla vzdy nedele.

    • Hovnousek14  

     Vyborne.. ozvu se.. koukal jsem na mapy a to hradiste fakt maly…

     • MirosPikos  

      Malý ale zábavný.

     • baboon  

      Skoro si myslím, že fun-factor je podobnej jak na lipně který je 5× tak dlouhý. Ale nevím, na lipně už jsem 2 roky nebyl, tak třeba je to tam lepší.

      • Hovnousek14  

       Videl jsem nejake videa a vypada to opravdu zajimave a dokonce to vipada ze se tam da litat vzduchem.

   • Hovnousek14  

    Mozna by se dalo jeste 20.7. ale zalezi jak si rychle poradi kluci z dajsportu se servisem vidle a prepletenim zadniho kola.

    • baboon  

     pojeď s náma na klínovec :)

     • Hovnousek14  

      Tak to asi bohužel nedám vzhledem k tomu že teprve ráno pojedu pro kola do budějic, ale pak bych to rovnou natáh na Lipno – pak jedu směr Kaplice..

  • LRRTM1  

   Do Sušice se někdo v nadcházejících dnech nechystáte?

  • Hovnousek14  

   Vypadá to že na Lipno zítra nikoho neurvu, ale prý v neděli bude jezdit hradiště, tak nechtěl by někdo zalítat? nebo někam jinam v neděli odpoledne třeba někde kolem budějic bych se rád podíval..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.