Singltrek v Českém ráji 22.9.

15 nepřečtených
  • scoty

    …aneb pokud by někdo měl čas a chuť s námi oprášit pěšiny v Č.ráji…

    Pozor, nejedná se o fingovanou brigádu či akci Z :-D

    Jde o pohodové svezení po písku mezi skalami.

    Možná pár podrobností:

    Sraz 10,30 na návsi v Krčkovicích
    Dopoledne – ježdění
    Poledne – Maškovka v Turnově
    Odpoledne – jěždění
    Večer – můžem pokecat v hospodě Polepšovna,
    pro „polepšené“ je zde možnost ubytování.
    (www.pensionpolepsovna.cz)

    0 0
    • scoty  

      … ani jsme nevěděli, že to po čem takovou dobu jezdíme, uklízíme klacky…je vlastně singltrek…D

      0 0
      • Black knives  

        V Ráji je krásně,jezdíval jsem tam lézt,i na bajka. A singltrek, pokud to bude znít lépe-používám název „jednomužný chodník“

        0 0
        • blue  

          jo, jednomužný chodník zní fakt líp a hlavně přirozeně :-) Palacký by z tebe asi měl radost, ale jinak teda nevim :-)

          0 0
        • karliner  

          ohavně sexistické pojmenování ;-)

          0 0
          • scoty  

            Hmmm, škoda že docela příhodný a celkem český výraz „cyklostezka“ nám vyfoukli oni průmysloví stavitelé cyklosilnic.

            0 0
    • RB_Rider  

      Ne, ale je fakt, ze singtrek je opravdu blby nazev. Jednomuzny chodnik je pro me, co by vlastence jednoznacne prijatelnejsi.

      0 0
      • Black knives  

        Jako aktivní čembista jsem sice seznámen s tím,proč je dohodnuto používat název singltrek,ale v rozhovorech používám to naše místní „jednomužný chodník“.V Ráji je chodníků spousta,jen mě zajímá,je možné se někde dopídit toho,kde všude jsou nové zákazy vjezdu cyklistů?Já vždy měl stan na Hruboskalsku,a dál už jsme jezdili na kole. Takový chodník na Valdštejn,ale opačným směrem,dolekop­com,to se mi líbilo. Byl jsem i u toho,když se jely ty dva hobby sjezdové závody do Turnova během fesťáku.ale to už je hoodně dávno.

        0 0
        • Blackbiker  

          Romane používá se tedy název singltrek(počeš­těně) nebo singletrack – jako v Americe? jinak já dost užívám prostě jen singl nebo trail-trail tedy víc:-) Líbí se mi třeba název Čembatrail na Hůrkách a pod.

          0 0
        • scoty  

          O žádných nových zákazech pro cyklisty v Č.ráji nevím. Pokud jsou na některých místech placky se škrtnutými koly, tak je to většinou na rozumných místech (schody atd.)a bikeri to respektují, aspoň ti co mají pud sebezáchovy…:D

          0 0
        • blue  

          není v souvislosti s lesem fakt lepší používat úplně jasne a obyčejnej výraz stezka, než chodník? chodníky jsou ve městech…

          0 0
      • Stancek  

        Jednomuzny chodnik… tam jako nemuzou holky? :-D To ja radsi pojedu so singlu s moznosti ze sem tam nejakou potkam.

        0 0
        • Black knives  

          Jednočlověkový chodník mi opravdu zní dost blbě.A přesně výslovnost a gramatiku,ali­bisticky píšu-na otázky odpovídá tiskový mluvčí čemby. Já být dobrá češtin,anglicky zvládám akurát obrázky,a gramatik být moje kobylek.

          0 0
          • Black knives  

            Všichni bikeři si myslí,že ví,co je to ten singltrek. Jenže-neví. Bikerský singltrek je speciálně pro jízdu na horském kole vybudovaný druh stezky s poměrně přesnými parametry o šířce,povrchu,sklo­nu,a rytmice vinutí.V několika škálách obtížnosti. Jenže,jednou vidět je mnohem lepší,než dlouze psát.

            0 0
            • scoty  

              No jj, přesně tenhle druh stezky stavěli naši předkové v Č.ráji. Díky některým specifikům se zachovaly do dnešní doby… jsou vytesané do pískovce a ještě dnes jsou často jediným spojením mezi náhornímy plošinami a údolími.
              My zdejší je v podstatě občas vyčistíme od klacků a uloupaných skal a jinak v pohodě fungují už po staletí.
              Je na nich skvělé poježdění…:DD

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce