• redhotrock

    čau lidi, poohlížim se po nové přední nábě (umožňující kotoučové brzdy) na tatovýho bika a koukám už delší dobu na aukro.cz. Pozoruju tam, jak se lidi permanentně sbavují přední náby s označením Shimano M475 za docela směšný ceny. Nemáte někdo tucha proč?? To je to takový lowend a shit v jednom??

    0 0
    • t29  

      Prohledej tady historii, spousta lidí si stěžuje na špatné utěsnění ložisek. Já je mám na kole jenom proto, že tam byly od výrobce namontované, sám bych šáhl po 525kách. Jinak ty 475ky vyloženě špatné nejsou, jenom je potřeba častější a poctivá údržba.

      0 0
    • Martin  

      M 475 jsem vozil obě a stály za pendrek. zadní jsem se pokusil vylepšit použitím konusu LX s prachovkou a ani to nepomohlo. náboje strašně rychle chytaly vůli, blbě se seřizovaly a díky absenci prachovek v na předních konusech dost trpěly na nečistoty

      takže, za mě – našetřit víc na lepší náby, ideálně na „průmyslech“ – novatec forever :-)

      0 0
    • Vilém  

      Jo na aukru je maj za par kacek. Nehledal bych v tom zadnou zahadu, proste nekde dobre koupil. Ta naba je naprostej zaklad od Shimana, nema ani prachovky. Pokud se vsak pred montazi seridi a nejezdis ve velkych srackach, tak ti nejakej rok vydrzi.

      0 0
      • m4rkus  

        Také jsem na ně na aukru koukal ale když to tady čtu tak raděj nebrat.

        Když jsou M475 základ, tak co jsou potom Shimano Paralax (vlastním, zatím)?

        0 0
        • Martin  

          starší základ, ale s prachovkama

          aspon na mých prachstarých paralaxech z roku bůhvíkolik prachovky mám a náby jsou pořád relativně v pohodě bez výměny konusů nebo kuliček.

          0 0
        • Vilém  

          To „paralax“ neni oznaceni typu, ale nejaky system shimana, neco jako HT2 napr. Paralax bylo psano na nabach od Alivia po XT, takze tezko rict, co jsou tvoje naby zac. Musel bys napsat typove oznaceni treba FH-M510. Pokud vsak maji gumove prachovky, tak co se tyce utesneni, tak na tom budou mnohem lip nez ty 475ky, ktery jsou tesneny jen kovovou prachovkou.

          0 0
          • m4rkus  

            gumové prachovky mají, ale označení zjistím až v sobotu jak budu doma. Zatím je mám rok a vypadaj OK.

            0 0
            • Vilém  

              Napis paralax vsak byval jen na nediskovych nabach. Ty 475ky, co se tu resi, jsoui diskove. Chtel jsi prezbrojit do budoucna?

              0 0
              • m4rkus  

                Takže jsem se dopídil k typu: Je to Shimano RM-60

                0 0
                • Vilém  

                  Tak to je naboj klasicke shimano konstrukce. Vychazi to ze starsiho Alivia, pripadne STX. Tzn, pokud nechces prechazet na kotouce, tak ti ta 475ka naba nic neprinese, co se tyce zatesneni, tak je na tom hur nez to co tam mas.

                  0 0
          • mr.antik  

            Myslim, že Paralax znamenalo označení „revoluční“  tlusté náby. Do té doby se vyráběly náby podobné silničním.

            0 0
            • Vilém  

              Jo, neco takoveho to je, zacli to tam psat kdyz se prestaly delat uzke naby typu DX, nebo stare uzke XT.

              0 0
        • Luk02  

          Shimano paralax? NO ty jsou uplně nesmrtelný:-D oproti těm M475:-)

          0 0
    • Zdeněk-k1  

      Tyto náboje mám a stojí na prd-nebrat.

      0 0
    • goofy  

      Slysim same negativni ohlasy..

      Asi sem divny mozna, ale me slouzi uz peknych par let.. Nijak ji nesetrim, wozim na 200 kotouci, ve srackach jezdim pernamentne.. Jedine co delam, tak jednou rocne vymenim konusy a kulicky a je to.. Ale samozrejme netvrdim, ze to je nejaky hi-tech :-)

      0 0
      • Martin  

        no prááávě, vyměnit konusy a kuličky. takhle se podle mě slušně vychovaná nába nechová :-) aneb průmysly forever :-D

        0 0
        • goofy  

          Porizovaci naklady 200?, provozni naklady rocne 50? Prepleteni plus koupe solidnich nab cca 1600… Hmm. At se chova jak chce, me je to fuk :-)

           

          Ale je fakt, ze ted bych sel do prumyslu, nebo lepsich konusu.. V te dobe jsem nemel penize, ze to bude na doslouzeni… A nejak nemam zatim duvod menit

          0 0
    • Toutou  

      Přiživím se, včera jsem na M475 zlikvidoval ořech a v pondělí se mám servismanovi ozvat, co s tím udělat.

      Možnosti

      • koupit další M475 a ořech přehodit
      • koupit další M475 a přeplést
      • koupit jinou nábu a přeplést

      Bohužel peněz je málo a já bych se potřeboval vejít s nábou tak do litra :(

      Požadavky

      • Šestišroub. Redukce na centerlock něco stojí.
      • Ať vydrží aspoň něco. Ten 475 se rozsypal ani nevím jak.

      Co vlastně můžu od lepšího náboje čekat? Váha je mi tak nějak volná, samo to asi nepojede. Tak proč si připlácet? (Kromě odolnosti)

      0 0
      • PatrikL  

        M475 nekupuj v žiadnom prípade…

        Kúp poriadny náboj na priemysloch.

        0 0
        • AleZ80  

          Tenhle víkend jsou tu super vlákna. Včera se tu hanili ráfky Mavic XM 117, který mám na novém kole. Teď náboje M475 a koukám, že je mám zapletený do těch ráfků. Tak nevim, jestli ty kola mám rovnou prodat, nebo je zrasit a pak dát nový.

          0 0
          • Pedro404  

            Já mam/měl tu samou kombinaci. Zaplet sem nový a tyhle kola si nechám jako záložní XC set, ať nemusim přehazovat pláště. Prodávat nemá smysl, to žádnou cenu nemá. Jinak počkej až budeš štelovat konusy a pochopíš krásu zapouzdřenejch ložisek.

            0 0
            • AleZ80  

              Hm, asi na ně teda koupím nějaký silničnější pláště a Nevegaly hodim na něco lepšího.

              0 0
          • rudiinko  

            hanili sa aj najdrahsie rafky od mavicu, na cestnych R-Sys kolesach sa niekolko ludi skoro prizabilo. Zrovna tieto 117 si dovolim tvrdit ze su uplne OK (vzhladom na cenu)

            0 0
          • Toutou  

            XM117… hmmmmmmmmmmmm, cože to mám na kole? :)

            0 0
      • rudiinko  

        nepoznam ten eshop ale s Novatec D042SB budes mat pokoj na celu vecnost http://www.123kolo.cz/…ziskovy.html

        0 0
      • xshreck  

        kolik km ti vydržel?

        0 0
        • Toutou  

          Asi 200 :)

          Myslel jsem, že je jen zadělaný, ale servisman mi pak oznámil, že v něm už je jen jeden praporek, který je zlomený :D Nevím jak se mi to povedlo.

          0 0
          • xshreck  

            na reklamaci to enjde? Dyť to je vada :-)

            0 0
            • Toutou  

              Večer napíšu prodejci, ale radši jsem pesimista.

              Navíc reklamace třeba vyjde, a dostanu zase ten samý. :(

              0 0
              • Evilcleaner  

                na to se vyser:-D ten náboj by vůbec neměl být používaný na kolo.

                0 0
                • PatrikL  

                  no ale ak by vyreklamoval a dostal by nový/opravili by mu ho tak by mohol tie kolesá celé predať a kúpiť niečo použiteľné :D

                  0 0
                  • Toutou  

                    No když mi přispěješ, tak klidně :) Ale momentálně na bajk vážně nejsou peníze. Kdyby mi ho vyměnili, tak na něm prostě budu jezdit dokud se zas nevysere.

                    0 0
                    • PatrikL  

                      všetko záleží od toho, za koľko by si ich predal :) Ak by sa podarilo za nejakých 1500kč, tak prihodíš 1500 (čo by si dal aj tak za nový náboj a prácu) a mal by si niečo o dosť lepšie :)

                      0 0
                      • Toutou  

                        myslíš, že bych za 1,5k udal Mavic XM117 a M475? :)

                        0 0
                        • PatrikL  

                          myslím že hej :) Veď sú skoro nové a na jazdenie s úzkymi plášťami po spevnených povrchoch bez blata by mohli stačiť :))

                          0 0
                        • Evilcleaner  

                          vůbec, pokud bys to prodal za litr, tak bys mohl být rád.

                          0 0
      • Martinson  

        Levné řešení je koupit náboj Shi 525 za cca 520 (koloshop) což je cena ořechu a přehodit ořech. Zbyde ti náboj na náhradní díly, nebo na pozdější přepletení.

        Sram X7 s ložiskama je za 800 ale musíš připočítat přepletení.

        0 0
        • xshreck  

          což je cca 1100.

          Já bych to chtěl zreklamovat, po 200km na novém kole to prostě není možné. Našetřil bych si a rovnou vzal celé nové kola :D

          0 0
          • Martinson  

            Reklamuj. V rámci reklamace mě kdysi měnili ořech, prostě někdy odejde. Na 475 a 525 odjezdila spousta lidí tisíce kilometrů, není to zas taková tragédie.

            0 0
            • Deus  

              Moje řeč!

              0 0
            • xshreck  

              já na něm mám 4k a začíná dělat pěkné neplechy, strašně v něm občas někdy lupně a je to rada jak když někdo střelí :D tak snad ještě vydrží :)

              0 0
        • kyl  

          Nebo Deore LX(FH-M580) za 490kč v bikestore.Loni sem ho kvůly ořechu bral a to stál 430kč.

          0 0
          • AleZ80  

            Abych to dobře pochopil ( taky se mně to týká ). Lze vyndat ořech z náboje M580, vrazit ho do náboje M475 a funguje to, jo? Jde to u předního i zadního náboje ?

            0 0
            • kyl  

              Tak ořech máš jen vzadu a jde to,mám to tak na starším kole.V ořechu za jízdy křupalo,nepomohlo ani vyčištění a novej ořech stál 550kč.Vzal sem M580 a měl sem upínák,ořech,osu a kuličky.Konusy byly jiné.

              0 0
            • Vilém  

              jj, v pohode. Vemes orech z predniho a das jej dozadu, neni problem:)

              Jinak k veci, u dost naboju shimano jdou orechy kombinovat, maji stejne uchyceni. Na nizsich sadach byva vsak uchyceni orechu jine.

              0 0
      • kyl  

        Tak to je super cena.

        0 0
        • Radari  

          kupoval jsem tam , mel jsem ten samy problem a za ty prachy … rychle reseni

          0 0
          • kyl  

            Škoda že to už asi nevyužiju,sice mám napletené kola s M475 a M525 ale jsou to už nouzovky.Další maj Sram 5.0 a další troje už na průmyslech.

            0 0
    • Smith10  

      Ahoj,

      dneska jsem chtěl vyčistit tento náboj, který mám na zadním kole a objevil jsem na něm tyto „praskliny“…viz­. foto.

      Jde ta miska nějak vydloubnout?

      Předem díky za odpovědi a jinak se už stejně intenzivně poohlížím po nových kolech :-)

      0 0
      • Evilcleaner  

        míska jde vydloubnout ale nenávratně ji tím zničíš:-) praskliny nic neznamenají. a ano, zbav se jich;)

        0 0
      • Vilém  

        Na te fotce je to blbe videt, ale spis mi to pripada na prachovku, nez na misku. Lem misky je schovany pod tou prachovkou a myslim, ze neni videt.

        Jinak miska ven jde parkrat jsem to na menil. Bral jsem bud z dobre naby, nebo do starsiho shimana pasovaly misky favoritacke.

        0 0
      • Pedro404  

        Ty zuby sem tam měl taky, myslim, že to ničemu nevadí.

        0 0
      • StuntJ  

        mám je tam také a ničemu nevadí … dokud nepraskne dráha kuliček, neřešit jezdit :o)

        0 0
        • LUDVICEK  

          Tak já mám bohužel taky tyhle náby. Při poslední vyjížďce jsem zpozoroval, že se mi vigle přední kolo a zároveň cinkají kotouče. No tak jsem rovnou promazal ložiska a chtěl jsem vymezit vůli v konusech. Dělal jsem to teda tak, že z jedné strany jsem nechal nechal zatažený konus i s kontramatkou a vůli jsem chtěl vymezit jen pomocí toho druhého. Co jsem fakt nepobral je, že když jsem ten druhý konu zašrouboval skoro nadoraz, tak vlezl skoro celý pod koovou krytku, takže se nedal chytit klíčem a zakontrovat matkou. Nevíte, čím to může být?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.