• šlapatko

    Ahojky zajímá mě jak jste na tom s nedočkavostí na první závody,jak na ně trénujete a podobně?Já jezdím deně když to jde,jen mi chybí ta tlupa přede mnou a za mnou.5 května to pro mě začne,už se nemůžu dočkat.(Šela maraton)A co vy jak jste na tom?Všem přeju super sezónu bes boulí,zlomenin a co nejlepší výsledky!

    0 0
    • orca  

      a čekáš jich více před sebou a nebo za sebou ???

      0 0
      • Gorgov  

        aspon o 5000% víc za sebou:)

        0 0
        • šlapatko  

          fandím:-)

          0 0
          • Gorgov  

            díky ;)

            0 0
          • Gorgov  

            ono kdyz jezdis zavody kde jede 1000 lidí a z nich 950 sou turisti neni to tak tezky:)

            0 0
            • šlapatko  

              To jsem asi turista s 1000 dojedu tak 300.Dobré je že mám co pilovat

              0 0
              • Gorgov  

                to je jasný, něco dělej a pude to rychle nahoru, uvidis, motivace je dobra, staci se trochu zlepsit a hned si o 50 mist jinde, ale jde to cim dal hur:)

                0 0
                • šlapatko  

                  To věřím je to dřina ale super zábava.

                  0 0
                  • enjoy  

                    jj,super zabava,kdyz te boli prdel,pali stehna a mota hlava..:-D.tak ja bych to videl spis na tu drinu. njn,byl jsem dneska po delsi dobe na kole:-)

                    0 0
                    • šlapatko  

                      Jasně že je to dřina ale nejezdí jen na krev to by nebavilo dlouho.Nejvíc jezdím delší vyjížďky na pohodu v poslední době mě baví výjezdy v terénu.Je dobré sledovat zlepšování v pořádných kopcích.Ty které byly v létě problém konečně vyjedu:-)

                      0 0
                • Rychlej turista  

                  To je pravda, aspoň u silničních maratonů to tak funguje. Ale když chceš jezdit do té 5O, tak musíš po startu včas dojet čelo, jinak je to v háji. Na silnici se to ještě dá, i když to bývá docela problém, kolikrát se člověk takhle honí i 30 km, ale v terénu si vůbec nedovedu představit, jak na úzké pěšině předjet stovky borců. To by mě fakt zajímalo, jak se to dělá :-D

                  0 0
                  • McBlacky  

                    no dost obtížně. mě úplně stačí startovat v první 100ce a stejně je to kolikrát masakr. Hlavně taky díky plašanův kteří to napálí a pak v průběhu závodu odpadávají :/

                    většina maratonů má na začátku širší silnici aby se to trochu probralo. Ale je pravda že na ní se zase až tak moc nazávodí, takže to uvisí i slabší. první kopec většinou ukáže jak na tom kdo je :)

                    0 0
                  • Gorgov  

                    já to dělám tak, že to obejdu a na start chodim zepředu pár minut před startovnim výstřelem.

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      No jestli to nemyslíš jako vtip, tak tohle by mi bylo asi dost blbý.

                      0 0
                      • Darkson  

                        pokud někdo jezdí na špici, musí blbce, kteří se nacpou v keckách dopředu, obejít…

                        0 0
                      • Gorgov  

                        nemyslim, nevim proč by mě to mělo bejt blbý, když ty lidi za mnou už stejně neuvidim, mě přijde blbý, když někdo kdo má na první 50 na masovym maratonu si stoupne dozadu. Je to pak nebezpečný pro něj i pro ostatní když se je snaží předjíždět jak může.

                        0 0
                      • JancA  

                        proc?ja to taky tak delam,jinak se muzes s umistenim fakt rozloucit…kdyz startujes zezadu, jsou zavody,ktery se hned po startu ucpou a jen koukas jak se chodi pesky i minikopecek:)

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          To, že se to ucpe, je mi jasný – si tam má jít stoupnout dřív, ne?

                          0 0
                          • Darkson  

                            dělal jsi někdy nějaký sport na úrovni? myslíš si, že je možný tuhnout 3/4 hodiny před startem na místě, pak to napálit a něco zajet?

                            0 0
                            • Gorgov  

                              přesně tak, ty burani v teplákách sou na startu klidne 2 hodiny pred zacatkem, a abych tam s nima cekal, to fakt nejde.

                              0 0
                              • cabbage  

                                nj, máš mít vyjetý VIP box. jinak holt patříš mezi burany v teplákách…

                                0 0
                                • Gorgov  

                                  tak ja ho vyjetej mam, ale kdyz je jinej zavod nez kpz, stejne jdu dopredu. Je mi jedno kam patrim, ale kdyz chci neco zajet stoupnu si dipredu.Nemluvim o CP.

                                  0 0
                                  • Corbett  

                                    Ti co nedojedou v první padesátce jsou podle tebe burani?

                                    0 0
                                    • Fuck8r  

                                      no nemělo by se nadávat lidem co na sobě nemají zrovna oblečení za 20 litrů a s cyklistikou právě začínají a chtějí si vyzkoušet nějaký závod … každý jsme nějak začínali a na to by se nemělo zapomínat …

                                      0 0
                                    • Darkson  

                                      nevím jak Gorgov, ale já mluvil o lidech, kteří se nacpou úplně dopředu, i když výkoností patří na chvost. ano, to jsou burani :-)

                                      0 0
                                      • vlk  

                                        A jo tak to souhlasím, to mi taky vadí.Vím, že na špici nepatřím a tak si tam nestoupám.Ale co sucharů namyšlených pak člověk nebezpečně předjíždí, nebo mu ucpou cestu(viz Šela).

                                        0 0
                                      • Fuck8r  

                                        tak třeba já jsem ještě nic nejel, ale kdybych šel na svůj 1. maraton tak bych se určitě nerval na startu dopředu a spíš bych šel pár minut před startem na úplný konec … ale já nemám rád ježdění v houfu lidí (závody) … spíš bych si to potom sám projel a porovnal časy …

                                        0 0
                                      • Corbett  

                                        Nemám nic proti tomu, že se elita seřadí těsně před startem na špici. Prostě to chápu a je mi jasné, že to jinak nejde. Říkat o někom že je buran když ho neznám, tomu tak trochu nerozumím. V teplákách jsem na závodech dlouho nikoho neviděl a když někoho baví stát na startu třeba hodinu jen protože stojí ve předu, tak to je jeho věc (má z toho asi dobrý pocit). Myslím si, že tohle by ale elitu, která stojí v prvních třech řadách nemělo ohrozit. Dále si myslím, že seřadit podle výkonosti třeba 500 – 1000 členné startovní pole je nemožné, ale to se tu už párkrát probíralo.

                                        0 0
                                        • Beeda  

                                          neni na to byt VIP a stat v prvni lajne na Krali:-)

                                          0 0
                                          • McBlacky  

                                            to je hrubost – to víš co si vloni vyjel :) Bajkr forewa!

                                            letos budu startovat s 20, taky hezký :)

                                            0 0
                                          • Corbett  

                                            Když nic jiného, tak bude mít aspoň památku na to jak stál v první řadě s borci jako jsou Rybařík, Boudný, Purmenský, Šíbl. Když si to vystál a stojí mu to za to. Druhá věc je ta, že organizátor by tam mimo elity neměl nikoho pustit.

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              si to nevystál – na Králi když si vyjedeš první 100ku tak druhý rok startuješ zepředu. Ostatní stojí až za páskou.

                                              0 0
                                              • smallbrother  

                                                …to je taky jeden z důvodů proč tam každej rok přes půl republiky jezdim. :)

                                                0 0
                                                • Ice-goofy  

                                                  Ja ho jeste nejel , ale rad bych se tam nekdy dostal , i kdyz se to stale kreje s koncem me sezony …

                                                  0 0
                                                  • smallbrother  

                                                    no, já myslel toho v květnu. Jezdíš cyklokloros? :)

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    Presne ja myslim tez toho v kvetnu a sezonu jsem myslel tim , ze hraji basket ;) takze kolo jde na radu hned po jejim skonceni

                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    pojed letos, pojedu z te zadni koje :-( bohuzel sem loni nejel takze me krasne cislo je v cudu :-( mno ale co ze zacatku se da krasne predjizdet …takze poho…bude sranda :-)

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    Je zajimave, ze ty me vzdy zves nekam jen pro tu srandu :D Hele slibuji pokud trochu termin dovoli .. postavim se vedle Tebe…

                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    he he, vezmu te do haku, aspon z tech Klatov, pak uz je to uzke :-)

                                                    0 0
                                                  • smallbrother  

                                                    myslím že když si u prezentace řekneš, dostaneš nálepku na číslo. Taky to tak budu muset udělat, ve výsledkový listině 2006 mám o dvě hodiny horší čas (+ 450 míst :) :(

                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    vim ze to jde, ale taky vim ze i kdyz budu startovat v ty posledni lajne tak se do padesatky dostanu, bude to stat hodne sil v prvni hodine :-(

                                                    0 0
                                                  • smallbrother  

                                                    tak to určitě, ale škoda sil…

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    Jasne hele nezapomen, ze ja budu mit kolo a ty odrazedlo tak aby to nebylo naopak ;)

                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    myslel si stafle a ja raketu ? :-D

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    ja na to mam jinej nazor :D

                                                    0 0
                                                • McBlacky  

                                                  proslýchá se že bude jiná trasa, už by bylo načase. Nějaká hrubší než je ted by neškodila :)

                                                  0 0
                                                  • smallbrother  

                                                    loni mi to teda nepřišlo málo hrubý. :)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    loni to byla pohoda, ikdyž kluci říkali že to co mi vpředu jeli v pohodě i třicítkou oni už jen tlačili jak to bylo rozjetý, škoda že jsem ke konci zakufroval a ztratil jeden flek :/

                                                    kolo to vidělo jinak – záhul slušnej :)

                                                    0 0
                                                  • Meesha  

                                                    jj, meni se kazdy tri roky

                                                    0 0
                                            • Beeda  

                                              Bajkr to mel pracne vyjety ne vystaty! :-))

                                              0 0
                                              • Corbett  

                                                Já se zatím na Šumavu nedostal, bajkra na fotce neznám a tak jsem myslel, že to foto je narážka na ty co tam nemají co dělat (ty burany). Zdání klame, ale nevypadá na to, že by zajel první stovku. V tom případě smekám:((

                                                0 0
                                    • Gorgov  

                                      nic takovýho sem nikdy nenapsal.

                                      0 0
                                • Rychlej turista  

                                  Jenže to aby člověk jeden rok objel všechny závody, aby si pak příští rok mohl vybrat, na kterém chce závodit. To už by bylo lepší den předtím udělat nějakou kvalifikační jízdu :-D

                                  0 0
                              • vlk  

                                Možná si to samý (to o těch buranech) o tobě myslí, ti na špici , co jsou v cíli třeba o hodinu dřív ty. Počkej i ty budeš starší, přibereš, budeš mít rodinu a nebudeš mít čas na trénování a budeš spadat pak taky mezi ty „burany“.

                                0 0
                                • Meesha  

                                  tech co sou v cili o hodinu driv nez Gorgov opravdu moc neni :-)

                                  0 0
                                  • Fuck8r  

                                    no jo když cheatuje :-D (předbíhá frontu aby startoval z 1. místa :-O … to je skandální !!! … a hlavně nesportovní :-P )

                                    0 0
                                    • Chaingang  

                                      skandální a nesportovní,ale naprosto běžné a hlavně bezpečné…pár lidí sice chvilku brblá,ale smíří se s tím…Třeba letos jsem startoval na Nova Cupu z 5.vlny a následně předjížděl asi 1800 lidí,přál bych ti to zažít.Naštěstí mám na příští rok vyjetou 1.vlnu…a tak je to všude

                                      0 0
                                      • Meesha  

                                        loni sem si tim taky prosel :-) Celkem peklo, ale na druhou stranu to byla chvilema docela zabava :-) Ono ani v ty prvni vlne pak nejses uplne zachranenej.

                                        0 0
                                        • Chaingang  

                                          to zas sranda to byla neskutečná,ale bezpečný to moc nebylo…ale v té první vlně máš aspoň naději,že ti lidi umí trochu jezdit na kole.Z páté vlny předjíždíš naprosto všechny včetně babičky s nůší na zádech…

                                          0 0
                                          • Meesha  

                                            divil by ses, ale necekal sem, ze clovek jedouci ve skupince na prednich mistech, ve 40ti km/h bez varovani zastavi pro vypadlej bidon… :-)

                                            0 0
                                            • Lowrider  

                                              Ou… Stalo se někomu něco?

                                              0 0
                                              • Meesha  

                                                nevim, ja mel dost prace aby se nestalo neco me a este se nekam vesel (panelka, vlevo prikop, vpravo prikop a trochu stran dolu a borec zabrzdil uprostred:-) ) Ale nadavalo se este peknou chvili :-)

                                                0 0
                                            • Chaingang  

                                              Je pravda,že jsem třeba předjížděl jeden balík už relativně vepředu,řvu:„le­vá!!“ a borec z Kooperativy odstřídal ze špice(samozřejmě doleva)…

                                              0 0
                                • Gorgov  

                                  asi si to špatně pochopil nebo sem to já špatně napsal, ale co sem letos jezdil závody kpž, vždy se našli místní kluci na skládačkách a dědové a když ti se snaží startovat zepředu, je to podle mě minimálně nerozum, kterej je nejvíc nebezpečnej jim samotnej. Doufám že moc nestloustnu, až jo, asi nebudu jezdit závody. Stejně často nechápu proč jede tolik lidí závod za 700 po panelech když se plácaj někde na chvostu, já bych se jel radši projet sám a večer bych se strašně vožral a měl bych určitě mnohem hezčí zážitek:)

                                  0 0
                                  • vlk  

                                    jj. Asi sem se unáhlil s názorem.

                                    0 0
                                    • Gorgov  

                                      vždyt v pohode, jen sem nechtel vypadat jako nejak frajer, ale obcas sou ty starty fakt srandovni:)

                                      0 0
                                      • šlapatko  

                                        o hubu

                                        0 0
                                        • Gorgov  

                                          jo když si stoupeš dozadu tak i o hubu:)

                                          0 0
                                          • Ice-goofy  

                                            Koukam zajimava debata ;) ja si vzdy stoupnul tam kam jsem v te dobe prisel a hold , kdyz jsem se dostal do spuntu (me i napadlo jak by to dopadlo v nem nebyt ;) ) tak jsem si pockal a pak zas hafo jich predjel (urco hafo i me ;) ) jednou me napadlo postavit se dobredu ,ale zavrhl jsem to, kdyz jsem videl jak to jeden udelal a co to bylo za nadavek ..Jsem si rikal jedu si to sem uzit a pak si dat pivko projet se se stejnejma blaznama jako jsem ja (pomerit jak na tom jsem) , ale hadat se to nechci.. Gogove, ze me neberes za burana v teplakach ;) az se postavim vedle Tebe :D

                                            0 0
            • MlokCZ  

              Úplně lehký to taky nebude. Při tisíci účastnících musíš dojet nejhůř 20-tý.

              0 0
              • šlapatko  

                Joj dvacátý to su zvědavý asi ne.Minulý rok jsem se závody začal a hodně mě to baví.Na Beskyd tour jsem si šáhl hodně na dno,dojel jsem třetí od konce ale spokojený že jsem to dal.Byla to dlouhá a ty defekty nepočítat.Byl to můj první závod(moc velké sousto)

                0 0
                • MlokCZ  

                  To taky nebyla reakce na tebe, ale na Gorgova, aby dojelo o 5000% více za nim než před nim.

                  0 0
              • Gorgov  

                tak sem to mylsel, do 20 bych byl teda rád vždy, ale…

                0 0
                • smallbrother  

                  a co vlastně jezdíš (mimo KPŽ)?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Tak ono asi ke KPŽ už není možno objet toho moc navíc, když jen na KPŽ měl 13 závodů.

                    0 0
                    • smallbrother  

                      Třináct takovejch závodů za rok, není zrovna moc. :)

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Závody máš hlavně teplejší půlrok (v tom druhém půlroku jich je zanedbatelně) a to vychází pak každých 14 dní závod, což mi nepřijde zrovna málo. Rozhodně není možný celou sezonu jezdit každý týden závod. A nevim, co myslíš takovejch závodů, více je jich tam sice kratších lehkých ale máš tam i takovou Salzku.

                        Jinak těch závodů je celkem v KPŽ více, těch 13 jsem psal dle výsledků, které odjel.

                        0 0
                        • Chaingang  

                          Příjde mi naprosto normální závodit každej víkend a většinu víkendů jedu dva závody(sobota xc,neděle většinou půlmaraton nebo různé jiné kombinace ještě občas se silnicí),není to nic hrozné,člověk si zvykne na všechno

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Tak odjet se dá všechno, ale jet dva dny po sobě závod, pokud chceš jet do 20. místech (u těch masovek), tak to bych tě chtěl vidět.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              A taky musíš brát v úvahu, že při ježdění KPŽ máš většinu závodu přes půl republiky nebo ještě mnohem dál a budeš muset na ně jet už den předem.

                              0 0
                              • Chaingang  

                                nejezdím KPŽ,letos to bylo tak,že buď jsem byl na poháru(sobota XC,neděle půlmaraton) nebo třeba kombinace v sobotu nějaká padesátka a v nedělí buď další padesátka,Čez cup nebo slovenskej XC pohár,lepší je ta první kombinace.Možná je to tím,že jsem v juniorech jezdil silniční pohár a tam závodíš vždycky dva dny,tak jsme zvyklej

                                0 0
                    • Gorgov  

                      Kpž měl 18 závodů

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Psal jsem to dle tvojich výsledků v KPŽ, co jsem se podíval („na KPŽ měl“ – to mělo znamenat jako ty jsi měl, ne že KPŽ mělo 13 závodů).

                        0 0
                        • Gorgov  

                          jojo to jo, ale tam chybí to co sem nedojel, myslim že to byly dva závody, Drásal a druhej ted nevim. Ale na Drásalovi sem z toho byl hodne nastvanej, na 80 sem namotal satr z dobryho fleku…

                          0 0
                  • Gorgov  

                    loni toho moc nebylo, letos chci zkusit CP XC a pak podle času, ale zatim priprava nicmoc, bolí koleno:¡/

                    0 0
                  • Ice-goofy  

                    Treba se mnou jel kecaci tempo na Winter Brdy ;)

                    0 0
      • šlapatko  

        Snad za sebou:-)Nejsem žádná mašina ale jen tak se nedám!Mimochodem jak ti fakčí ten dres? Mám ten samý a po roku se nějak rozpadá(Biemme) batoh taky nějak nesnese.Vevnitř se roztrhala nějaká vrstva:-(

        0 0
    • Luka  

      vcerejsi vyjizdka me tak neskutecne rozradostnila a rozpumpovala mi krev a endorfíííny tak, ze nevim jak do vikendu preziju bez kola. Nocni navrat me presvedcil, ze zase az takova tma neni a ze to bude potrebovat par veci na novou sezonu: lepsi svetlo, vice odrazek, a hlavne pevnou vuli a velike nadseni, aby se jezdilo vic a lip nez loni. Zatim naslapnuto dobre. Moje predsevzeti: jet letos drtice a dojet (pokud mozno mnohem lip nez loni), najet…hm…hodne kilasku a co nejvic v terenu (silnici jsem se rozhodla vubec nepocitat ;) ), a jinak jezdit jezdit jezdit. Uvazuju moooznaaa o berounskym bikemarathonu, ten byl docela pohodovej…kdyz teda fousac pojede se mnou :D JInak zadny zavody… jen klidek, pohoda, ticho lesa, proste mountajnbajking. Toho si chci letos uzit maximalne.

      0 0
      • Lance  

        napsala jsi to hezky:) taky se tesim na leto, jo a mimochodem ten „new bike“ je super

        0 0
        • Luka  

          dekuji, dekuji, dekuji. Snazim se sec mohu. a copa ze tys tak dlouho nevyjel?

          o lete tu nikdo nemluvil…se tesim na vikend! Na leto sice taky, ale pri mym stesti bude zase takovy vedro, ze budu schopna jet jen brzo rano nebo az pozde vecer (nizkej tlak spatne snazi ty vedra)… ale loni jsem nevyjela i kvuli takovym vecem jako uklid domacnosti, zehleni, a vselike jine domaci prace…stydim se a letos se to nestane! To radsi ozelim spanek nez kolo…

          0 0
    • Stancek  

      Ja chtel sezonu zahajit na Chribske50 14.4.2007… Loni to byl muj prvni zavod, v zime jsem slozil kolo, zacal jezdit a nechal se vyhecovat a bylo z toho 197. misto. Letos jsem chtel byt do 150… jak to tak ale vidim, tak to nebude zadna slava, takovy pocasi, kazdej najizdi jak drak a ja se od Novyho roku valim v posteli s ku*evskou anginou :-) a jeste pry nejmin tyden budu. beeeeeee :-( Na Sele bych se chtel zlepsit o hodku proti lonsku, tam jsem dost padal a pod Helfem jsem si narazil vercajk tak, ze jsem 20 minut nemohl sednout na kolo, pak ztrata pumpy, defekt, cekani v servisu az na me vyjde rada s pumpou… letos to musim podchytit nejak lip. Na Drasalovi chci proti lonskym necelym 9h dat kolem 8, tam budu muset nejaky rezervy jeste najit. Kdyz to pujde, chtel bych jeste na podzim bud Jedovnici, nebo oderskou mlynici… uvidime jak bude cas a zdravi. Jenom na Helf double cross uz nepujdu, to byla az moc velika ostuda, behat se proste nedonutim.

      0 0
      • šlapatko  

        Tu anginu ti nezávidím já mám vadný prudušky budu muset vysadit:-(Já začnu Šelou pak Drásala snad to bude v poho,pojedu je prvně.Ještě mám v plánu Beskyd tour,Veřovická 3cítka,Valašská 50ka a na závěr Odry tak to snad zvládnu.Zdarec přeju rychlé uzdravení.

        0 0
        • Chaingang  

          Ty Veřovice(pokud je to to Alve MTB někdy v srpnu) jsou docela prestižárná,žád­ná sranda

          0 0
          • šlapatko  

            Ty Veřovice jsem nejel tak uvidím nejde mi ani tak o místo jak o skušenost.Stoupnu si někam do zadu a jedu co to dá:-)Dojedu až dojedu v půlce nebo líp to je ve hvězdách(nohách)

            0 0
      • skier  

        Tak to jsme na tom stejně.Mám 3 dny po další operaci kolene a snad už poslední.Chřibskou ale určitě zahájím, to bude první trénink ve vyšší tepovce :-).Závody začínám pomalu bo se bojím křečí a pak si vychutnávám předjíždění,pokud nenarazím na někoho kdo nerozezná pravá…levá:-)

        0 0
    • laproch  

      Pro začátek bych chtěl jet Trans Brdy a pak Zručskej.Nejdřív musím dát ale dohromady bajka,tak jezdím jenom na silničce.

      0 0
    • petebike  

      he he, vezmu te do haku, aspon z tech Klatov, pak uz je to uzke :-)

      0 0
    • raceman  

      samozřejmě mají přednost místní XC závody na kterých se můžu porovnat s „elitou“ no a potom co nejvíc závodů KPŽ a když by se zadařilo, tak aspoň ČP XC ve Velkých Losinách, ale nechce se mi platit za licenci.

      též velocamp bych bral, uvidime jestli mi na něho zbydou penízky.

      no a samozřejmě hafo km v Beskydech.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.