• adirem

  Vím že v historii je tady toho o seřízení přesmyku napsáno už hodně,ale přesto bych potřeboval s něčím poradit.Když řadím z malého převodníku na střední tak řetěz na něj nabýhá né zrovna moc ochotně…tak jsem teda zkoušel pošteloval spodní doraz tím šroubkem označeným L …jenže on už je zašroubovanej úplně nadoraz že víc to nejde přitom prostor na seštelování tam teoreticky ještě je ,mezi vnitřní stranou vodítka řetězu a řetězem je ještě trochu místečka.Zřejmě asi bude potřeba něco udělat s napětím lanka…ale kde?…na přesmyku nebo na řadící páčce…povolit nebo utáhnout…Poraďte prosím.

  • Blade  

   Na doraz nešahej, ten je určen k něčemu jinému. Napni lanko na přesmyku, nebo na řadící páčce.

  • Mr.Duck  

   Zkus to lanko trochu natáhnout, jestli je to o málo, stačí na řidítkách.

  • Rychlej turista  

   Lanko na řídítkách úplně povol, doraz dej tak, aby to řadilo na malý, ale řetěz nepadal až na rám a na přesmykači pak lanko naplni tak, aby bylo jen maličko volné. Pak to došteluj napnutím na řídítkách.

  • krokus  

   Pořád se mi nedaří seřídit přesmykač na AM fullu. Když dám kolo do stojanu, řazení funguje perfektně, nikde nic nedrhne. Když ale pak jede do kopce a zařadím nejmenší převodník, řetěz drhne o vodítko (nevím přesně kde, nevidím tam). Souvisí to určitě s tím, že tlumič jde do zdvihu – když zadní stavbu odlehčím, drnutí ustane. Kde může být chyba? Je možné, že je přesmykač posazený moc vysoko na rámu?

   • MlokCZ  

    Je třeba zjistit kde to ve zdvihu drhne a dle toho se zařídit. Vypusť tlumič a snadno si to nasimuluj ve stojanu.

  • Radez  

   Ahoj,

   nemohli byste mě vysvobodit z utrpení neseštelovatelnýho přesmyku?

   Nedokážu tam ani za prase dostat nejmenší talíř.

   I když mám oddělaný lanko i ten limitující šroubek uplně vyšroubím, tak to prostě víc dolu nejde a tím pádem nedostanu řetěz na nejmenšá talíř.

   Chce to už fakt jen trochu, aby to spadlo na nejmenší, ale je mi záhadou, jak toho docílit.

   Je to uplně funglovej smyk XT FB-M771

   Existuje na to nějaká finta?

   • MirosPikos  

    Zkus to vyfotit z boku, aby bylo vidět, jak vysoko máš přesmykač. Pak ti povíme víc.

   • Radez  

    To je divný, na mejla mi přišla reakce od MirosPikos a tady ju nevidím :-).

    Odpověď:

    Zkus to vyfotit z boku, aby bylo vidět, jak vysoko máš přesmykač. Pak ti povíme víc.

    nemyslím, že bych to měl daný moc vysoko, když sem to měl nad velkou pilou, tak to mohli byt tak 2mm.

    • MirosPikos  

     Napadají mě dvě řešení – podložka pod pravou misku nebo kombinačky a trochu mu pomoct.

     Pokud máš doraz na max resp. min a lanko povolené. Níž už taky nějde a vodicí ramínko (nebo jak se to nazývá) je rovnoběžně s převodníky. Možná ho zkus ještě trochu pootočit, ale nevím jestli už nejsi pak na plášti a nebo nebezpečně blízko něho.

     • Radez  

      Žádný násilí na to nebudu aplikovat, to už jsem aplikoval na ukazatel řazení, když sem tam vracel tu krytku po výměně lanka a urval sem tu červnou ručičku :-(.

      Zkusil sem to pootočit, tím jsem to na ten nejmenší dostal, ale zase to nemůžu dostat na ten největší, nevím jestli to může být tím, že to neni rovnoběžně, ale vypadá to, že jo, protože se mi řetez vevnitř jakoby sekne, když to z prostředního házím na největší, ale aspoň jsem se zase posunul v laborování o kousek dál.

    • capis  

     Jak starý má trojpřevodník?

     • Radez  

      Velmi starý :-).

      To nemůže mít vliv, že se přece smyk neposune horizontálně ne?

      • capis  

       To jistě ne, ale velmi starý převodník je pak mnohem širší než nový,nad rámec možností chodu přesmykače,zvláště po výměně za nový, něco o tom vím, nedávno jsem to dělal( samozřejmě ne sobě).

       • Radez  

        Takže myslíš, že nový kliky by to vyléčily?

        Kdybych pořídil nový kliky a pak mi to zas nešlo dolu a navíc by mi to při každé poloze šmrnkalo, tak by mi asi slezl zbytek vlasů :-).

        • capis  

         Hlavně si převodník dobře prohlédni, jestli není „rozjetý“( myslím mezery mezi jednotlivýmí talíři), případně to změř a porovnej s rozměry nového.

  • Diamond  

   Návod:

   1. seřiď si první spodní a horní doraz přesmykovače

   L = Low – spodní chod, tak aby ti nepadal řetěz dolů. Při zařazeném největším kolečku na kazetě by měla být mezera mezi řetězem a vnitřní stranou přesmyku 1mm. (povolené lanko, jemný průvěs, později to doladíš – krok 3)

   H = High – horní chod, tak abi ti nespadl řetěz na kliku. Při zařazeném nejmenším kolečku na kazetě by měla být mezera mezi řetězem a vnější stranou přesmyku 1mm. Při šlapání nesmí drhnout.

   1. zařaď na nejmenší převodník a povol lanko, pak ho lehce vypni a

   dotáhni.

   1. veškeré další seřízení dělej kolečkem u ručního řazení.
   • Radez  

    Ty jo, ale prostě aji když ten limitní šroubek vyšroubím (a lanko oddělám)tak to prostě na ten nejmenší talíř nedostanu, takže nemůžu nic seřizovat.

    • Diamond  

     A nemáš to přesmyk na dvojtalíř?

     • Radez  

      Doufám, že ne :-)

      http://www.youtube.com/watch…

     • ˘Ö˘ Krab  

      … jsem včera řešil podobnou bastlici, manželce se zachtělo třetí placky. Na dvojici různých dostupných klik Shimano Octalink z domácích zásob je naprosto odlišné odsazení nejmenšího převodníku od rámu.

      Na trekingových klikách (holowtech) se dostane malá placka k rámu o skoro 5 mm blíže, než je tomu u (nedutých) Deore. Rozteč malá-velká odpovídá v obou případech trojplacce Tiagra. Takže jsem použil kliky Deore a převodníky z trekingu, pro info je k tomu přesmykač 105 na návarku, řazení starší 105.

  • ravo  

   Před pár dny se tady řešilo to samé:

   přesmyk – řetězová linka

  • lukan  

   připojím se se svým dotazem…určitě se to tu už řešilo, ale je toho tady tolik ohledně seřízení smyku, že se mi hledat moc nechce – přiznám se:-) Mám problém, že při zařazení nejtěžšího převodu (největší pila, nejmenší pastorek) mi drhne řetěz o přesmykač, musím zařadit větší pastorek aby měl řetěž dost prostoru. Páčka přesmyku mi však jde i na největší pile trochu dál „domáčknout“ do takové polohy jakou bych potřeboval, bude stačit povolit imbus a více našponovat lanko?

   • Vilém  

    Pokud to packou jde dotahnout do spravne pozice, tak by melo stacit napnout vic lanko.

  • becis  

   Ahoj,

   prosím Vás ani omylem nemůžu seřídit přesmykač. Pořád mi v krajních polohách drhne o vodítko přemykače. Dorazové šrouby mám povolené na maximum (ale nemám pocit že když s nimy hýbu tak by se něco měnilo). Máte nějaký nápad jak to seřídit ?

   Přesmykač je SLX a fungoval bezprolému dokud se nemuselo vyndat a znovu nandat lanko a od té doby jsou s ním potíže

   • KAPLIS  

    Pokud to začalo dělat po výměně lanka, tak ho tam máš téměř jistě špatně nasazené. Nejspíš je špatně dané kolem toho upínacího šroubu.

    • KAPLIS  

     Nebo je jen špatně napnuté. Každopádně uděláš nejlíp, když to svěříš někomu zkušenějšímu. Protože teď už to bude rozštelované komplet.

     • becis  

      No je to tak jak to bylo, mám tedy zkusit povolit/napnout to lanko jak je u přesmykače ?

      • KAPLIS  

       Pokud jsi s ničím nehýbal, tak jen seřídíš napnutí lanka stavěcím šroubem v řazení, popřípadě ho posuneš pod tím upínacím šroubem. Na dorazy nešaháš. Pokud už jsi je povolil, tak je potřeba nejprve seřídit spodní doraz. Vzadu dej největší kolečko, vepředu malou placku a dorazovým šroubem posuň klec tak, aby mezi ní a řetězem byla malá mezera. Stavěcí šroub v řazení zašroubuj do konce a potom asi tři otáčky povol. Natáhni lanko. Přehoď na prostřední převodník stavěcím šroubem nastav zase malou mezeru mezi klecí a řetězem. Vzadu dej nejmenší a zkontroluj mezeru z druhé strany, popřípadě uprav. Dej Velký převodník a nastav dorazový šroub. Pak to několikrát zopakuješ vyzkoušíš různé kombinace, doladíš a mělo by to jet. To doladění se dělá už jen opatrným pootáčením.

       • becis  

        Zapomněl jsem říct že mám vepředu jen dvojplacku postup jsem udělal následovný.

        1. úplně jsem vyndal lanko z přesmykače
        2. šroub u řazení jsem vytočil do půlky
        3. napnul jsem lanko do přesmykače
        4. zařadil jsem vzadu prostřední převod a seřídil přesmykač točením

        šroubem u řazení tak, aby šel co nejsnáze přehodit dolů a celkem v pohodě nahoru

        1. potom jsem dal největší kolo vzadu a nejmenší vepředu a nastavil

        mezeru za pomocí šroubů dorazů mezi řetězem a přesmykem

        1. A teď nastává ten problém když to mám nastavené tak aby to na

        nejlehčí převod nedrhlo o přesmykač tak to drhne na nejtěžší, dorazy mám úplně povolené.

        No a nevím co s tím vypadá to jak kdybych potřeboval povolit dorazy, ale ty už víc vytočit nejdou

    • becis  

     Přesně podle toho jsem se to snažil nastavit, ale bohužel dorazové šrouby jsou povolené na max. a stejně to drhne.

  • lukan  

   zdravím, je problém když rádius vodítka přesmyku nekopíruje rádius největší pily? nebo jsou ráidusy +/- stejné, ale nejsou jakoby soustředné?

  • Petr L2  

   Ahoj, vyměnil jsem na Camber 2014 kliky za SLX M672 s převodníky 40/30/22 a i když mám přesmykač nejníže, co uchycení dovolí, má hodně daleko do optimální polohy vůči převodníkům, mezi zubem největšího a spodkem přesmykače je 11 mm, co s tím? Nějak to sice funguje, ale moc tomu nevěřím. Dá se to nějak řešit, nebo je nutné vyměnit přesmykač? Pokud ano za jaký?

   Díky moc

   • Vilém  

    Tak ono kdyz je ten smyk delany na 44/32/22, tak se neni cemu divit.

    • Petr L2  

     No teď už mi to také dochází. Domníval jsem se, že to půjde doladit na uchycení přemykače, ale chybí mi cca 5mm a níž nejde, zkoušel jsem hledat, ale moc z toho chytrý nejsem, najdu přesmykač, který na to pasuje?

     • Vilém  

      Musis pouzit 10sp presmykac s rozsahem pro kliky co tam dals.

  • Petr L2  

   Tak zatím z toho nejsem moc chytrý, je jich na můj vkus nějak moc. Mohl by to být FD-M672 E-type ? Dík

  • Petr L2  

   Kdybych měl přesmykač uchycený za objímku, tak nebude problém. Já ho ale mám na držáku na zadní stavbě, tam jiný nedám a pohyb nahoru a dolu je omezený na pár milimetrů :-)

   • Kouba_2005  

    Aháááá, tak to sorry. Z fotek to není úplně vidět, když to neznáš :-)

   • Lister  

    Máš to přímo na rámu nebo na plechu který se uchycuje na středové složení? Myslím, že spíš ta první možnost.

    • Vilém  

     Podle popisu na zadni stavbe.

     To bude asi ten typ, kdy se pouziva e-type smyk bez te spodni casti. Zda ale existuje i pro ty jeho kliky, to netusim.

     • Lister  

      Naopak je mnohem horší sehnat desítkový smyk s plechem.

      Vhodný přesmyk v tomhle případě by měl být F-DM670-E (někdy taky označovaný jako E6) nebo F-DM672-E6

      • Vilém  

       Jo, tak pokud je to tohle uchyceni, tak ten 672 by mohl byt, kdyz jsem koukal na specifikaci, ten je na 40–42z velkou pilu.

       Specifikaci toho 670 jsem v rychlosti nedohledal.

  • Petr L2  

   Pánové dík za pomoc, objednal jsem FD-M670-E tak uvidíme, jestli to bude ono :-)

   • Lister  

    Je dělaný na 42 zubů, takže u 40 to nemusí být úplně ideální, ale nic lepšího neseženeš. Zase když to máš na rám, tak tam by měla být možnost aspoň nějakého posunu lehce dolů v těch okách. u plechu je tohle horší, tam se s tím hnout nedá.

  • Petr L2  

   U produktu píšou pro 40 zubů, tak uvidíme.

   http://si.shimano.com/…download.php?…

   • Lister  

    Tyhle hodnoty myslím platí pro dvojplackovou verzi. U toho tvého to bude 40 nebo 42 zubu a to nastavení výšky přes ty oka je přesně to, o čem jsem psal. Buď rád, že to máš na rámu, pokud je uchycení na ten plech, tak se s tím hýbat z nějakého důvodu nedá.

    • Vilém  

     Nemecky lange pise, ze je 3×10 a velka 40–42z.

     • allrose  

      mám ho na 3×10–40z,ale níž už nejde,je na doraz…sakra a to mám objednanou dvouplacku 38/24

     • Lister  

      A já píšu česky něco jiného?

      • Vilém  

       Reagoval jsem na toto „Tyhle hodnoty myslím platí pro dvojplackovou verzi.“. Co jsi tim chtel rict, to nevim, proto jsem psal, co jsem psal.

  • Petr L2  

   Koukám, že to je opravdu věda se trefit, když jsem naposled měnil řazení a to bylo v době kdy se objevilo STX RC a já bez něj nemohl být, takto bylo jednodušší. Dnes aby člověk na to nejdřív vystudoval :-)

   Přesmykač už má PPL, tak se snad brzy dozvíme jak to ve skutečnosti je :-)

   • PolsondeSide  

    jaj, taky se v tom už ztrácím. Potřebuji smyk XT na navářku na 3×10 42/32/24. Když někdo hodí odkaz na ideální, budu vděčný :-)

  • Petr L2  

   No je to docela peklo, vezmi si, kdy si třeba vygoogluješ SLX, kolik toho vyleze a hledej klíč podle kterého to nějak k obě poskládat.

  • Petr L2  

   Tak přesmykač je namontovaný, nestihnul jsem sice šeštelovat chod ale i tak myslím, že se dá konstatovat, že je vše OK.

   Celý název přesmykače je podle označení na obalu: SHIMANO FD-M670-A-E SL 3přev E typ topswing pro 42 z řet

   Na Specialized Camber si ovšem nedovedu představit, jak by se s tímto přesmykačem vešel převodník 42 zubů. Možná má kolo jiné umístění montážních bodů, ale s převodníkem 40 zubů je to akorát a mám ho namontovaný skoro nadoraz nahoře. Já bych to tedy viděl spíš na tu variantu 38 / 40.

   V každém případě moc díky všem za pomoc :-)

  • sr71  

   Zeptám se na jednu věc týkající se seřízení přesmykače. Při použití převodníku s krytem řetězu se stává, že pokud přesmykač výškově nastavím tak aby výška vodítka nad zuby velkého převodníku byla tak těch pár mm (tak jak to je vyznačeno na samolepce která bývá nalepena na vodítku u nového přesmykače), tak poté vodítko na velkém talíři škrtá o ten kryt řetězu. Aby neškrtalo musí se přesmyk dát výrazně výš a pak mi zase připadá že to nelze ideálně seřídit. Setkal se s tím někdo?

   • Jades  

    Je smyk určený pro počet zubů na velké placce? Pokud ano, musí mít i správný rádius vodítka a škrtat by to nemělo. Doladit to lze dorazovým šroubem HIGH, pokud máš vnější plech natolik vysunutý, že Ti brousí chainguard. A nedře ti přitom řetěz vnitřní vodítko? Jestli jo, pak máš nesprávně nastavený doraz právě velké placky.

  • honhav  

   vykopu mrtvolu at nezakladam novy – nechapu kdo to bastlil ale davam tu kamosce do kupy starou plecku a je na tom shimano sis topswing, prestoze vedeni lanka je shora, viz foto. Poradte jak to nabastlit. Mam to proste nahodit naprimo jak to bylo predtim, nebo je na to nejaky figl… trosku to nevychazi a v urcitych mistech to trosku drhne… diky za radu…

  • CHiP_27  

   Tak se také zeptám, protože už mi z nastavování přesmykače hrabe :D

   Vyměnil jsem kliky. Původní byly 48/38/28, nové jsou Shimano FC-M590 (44×32×22). Původní přesmykač nešel seřídit na nových klikách a pořád někde škrtal. Říkám si, že nezvládá nové menší převodníky. Koupil jsem tedy přesmykač Shimano Deore FD-M590 (dolní tah) v domění, že problém vyřeším. No a problém jsem nevyřešil, nečekané :D Včera jsem si s tím hrál 3 hodiny, zkoušel už i extrémní polohy přesmykače a vždy se stejným výsledkem – pořád někde škrtá řetěz. Pokud lankem přesmykač došteluju tak, aby řetěz na největším převodníku a nejmenším pastorku neškrtal, tak na středním převodníku řetěz škrtá na dvou největších pastorcích.

   Na prostředním převodníku přesmykač ani nejde seřídit tak, aby zvládl celý rozsah zadní kazety. Vždycky lehce škrtá jak na nejmenším pastorku, tak na největším pastorku. A pokud je přesmykač seřízení v této poloze, a přehodím řetěz na největší převodník, opět řetěz při nejmenším pastorku škrtá o přesmykač.

   Už vážně nevím co s tím a nehodlám se smířit s tím, že nemůžu využívat kombinace prostřední převodník + největší pastorek a zároveň největší převodník + nejmenší pastorek tak, aby řetěz nikde neškrtal. U původních klik při této kombinaci řetěz neškrtal…

   Přesmykač má ještě rezervu v chodu směrem „za“ největší převodník. Řazení je Shimano SL-M360.

   Nějaký nápad co ještě vyzkoušet? :)

   • Kouba_2005  

    Vyhoď malou a velkou placku, udělej z toho 1×8 a nebude nic škrtat :-)

   • novas752  

    Přesmykač pro trojplacky neni dělanej na to, aby zvladl celou kazetu z jednoho převodu. Máš ho správně vysoko? To voditko je v různý výšce různě zohýbaný, tak ještě zkus poladit výšku uchycení na sedlový trubce. Jo a krajní polohy se seřizujou pomocí dvou stavěcích šroubků tak, že přehodíš vepředu i vzadu na schodné krajní převody a mezi řetězem a přesmykačem má zbejvat cca 2mm místa. Prostřední poloha se ladí napnutím lanka.

  • Morchella  

   Přesmykač mi poslední dobou občas zařadí na trojpřevodníku z velké rovnou na nejmenší. Stane se to jen občas, ale otravuje to… Zajímá mě, jestli to jde poštelovat, což se mi nedaří, nebo jestli to je problém v páčce, která padá o dva, aniž by se zarazila na prostředním kroku. Páčky jsou XT, rok výroby 1996, ale zatím řadily precizně. Máte s tím někdo zkušenost?

   • Morchella  

    Ráno moudřejší večera, aneb moc piv :-) Páčkama to nebude, ukazatel i mechanismus zůstávají správně ve střední poloze.

    • Petr L2  

     Z velkého až na malý, to bych hledal spíš v naštelování přesmyku,

     • Morchella  

      Stane se to tak 1× za 20 přeřazení na novém i starém řetězu a je jedno, kde je zrovna řetěz na kazetě a jestli jsou kliky v mírném tahu, nebo bez tahu. Smyky šteluju léta nejen sobě, ale tady už nevím, kam s čím pohnout. Změna úhlu a výšky vodítka nepomáhají a ani s předpětím lanka se to nemění. Tak jedině snad jestli je ten smyk starý a má nějakou vůli, že by se to ramínko občas vychýlilo více…

  • VladexAndroid  

   můj problém s přesmykačem: když na silniční rám chci dát horský trojtác tak vodítko je tak nízko, že je v kontaktu s vidlicí zadní stavby. vodítko přesmykač proto musím zvednou asi o 1–2cm nad nad největší převodník-správně má být milimetr. a pak to blbě řadí. zkoušel jsem několik různých přesmykačů. rám na to asi není stavěný na tak málo zubů. možná to bude úhlem sedlové trubky.

   máte nějaký tip jak na to? na netu jsme nic nenašel.

  • Jirka24x  

   Poradí/vysvětlí me někdo jak funguje stare packove řazení 2×7 ?

   7 Rychlostní packa ma jednotlivé polohy tu jsem nastavil bez problemu. Ale 2rychlostni ne tudíž nevím jak se nastavuje. Je tam jen jakýsi stelovatko kterým se to cely přitahuje.

   • platypus  

    Tam se nastavují akorát dorazy, na velkou pilu aby řetěz nespadl na kliky a na malou placku aby nespadl do díry mezi rámem a klikama, to je celý.

    • Jirka24x  

     dorazy chápu. Jen nevím jak nastavit tu packu když nemá žádnou aretovanou polohu. Jde jen utáhnout

     • platypus  

      To se ladí za jízdy aby řetěz neškrtal, tam žádná aretace není, nebo aspoň o ničem takovém nevím, u klasických páček na rámu, u přesmyku.

  • DoomHammer  

   Plis help, co dělám blbě? Přesmykač X5 na trojplacku, max 44 z, nechce řadit na velkou pilu. Ten prolis, co by měl tlačit řetěz do stran, je moc vysoko nad řetězem. SRAM jsem nikdy neměl :) a přesmykač Shimano XT 770–10 mi tu chodil.

   • DoomHammer  

    už nic, jsem kokot. neměl jsem úplně napnuté lanko, proto mi řetěz nelezl na velkou :)

  • Cray  

   Taky se zeptám tady. Snažím se rozchodit společně přesmykač Deore FD-M590 down swing vrchem vedený a řazení SL-M590. Lanko mám napnuté dle mého správně, nicméně nedaří se mi zařadit na největší převodník. Z malé na prostřední přeřadím v pořádku, z prostřední na velkou se přesmykač ani nehne, páka úplně tvrdá. Napadl mě horní doraz, ale ať s ním točím jakkoliv je to beze změny. Na předchozím kole to servisák pomocí dorazu nastavil na 2×9 a problém bude asi v tom. Tak díky za rady a pomoc, snad jsem jen trouba a smyk není na vyhození.

   • lidumil  

    Máš správně dané lanko na přesmykači? Správný úhel? Netočíš spodním dorazem?

    • Cray  

     lanko je vedené podle manuálu. Spodní doraz jsem nastavil bez lanka se zařazeným velkým pastorkem a malým převodníkem.

   • novas752  

    Vic napnout lanko a pro jistotu uplne vysroubovat horni doraz. Jit to musi.

    Muzes jeste zkusit lanko uvolnit a zkusit naprazdno packy, jestli fungujou (abys najisto vyloucil problem s packama). A ujisti se, ze mass packy ve stejne poloze jako presmyk.

    • Cray  

     Lanko napínám kleštěmi se zatočeným stavěcím šroubem, páčka i smyk v poloze malá. Páčky s nepřipojeným přesmykačem fungují…

     • novas752  

      Zkus zahybat s presmykacem primo rukou a sleduj co kde prichazi do kontaktu.

      • Cray  

       neznalá otázka, pokud dorazové šroubky vyšroubuju úplně, mělo by smykem jít pohnout do obou stran neomezeně? Pokud teda vytáhnu horní doraz a zkusím smyk rukou mělo by to jít…

       • novas752  

        jj, mělo, jinak to někde drhne = je tam cizí předmět nebo je něco ohlé nebo prasklé.

        I když neomezeně úplně ne, jen co dovolí konstrukce. :)

        Jestli si měnil kliky nebo středové složení, je tu ještě možnost, že máš špatně řetězovou linku a přesmykač „nedosáhne“ až na velkou placku.

       • Pavell007  

        Buď je to rozbitý, nebo máš dlouhou osu a kliky daleko od rámu. :) vyndej úplně lanko, vyšroubuj úplně dorazový šroub a přesvědči se, že to je ten správný, a pak rukou hýbej přesmykačem na velkou pilu a uvidíš. Já měnil kliky a smyk a měl jsem jentaktak, že jeden šroub byl úplně zašroubovanej a druhej zase hodně vyšroubovanej. Radši jsem si přeskládal podložky u HT II, abych měl kliky o 1 mm blíž k rámu. Teď mám smyk tak uprostřed jeho možností a oba šroubky trochu povyšroubovaný.

        • Cray  

         Kliky jsou čtyřhran. Celé je to složené z rámu, klik, přesmykače a páček, které tam byly už od výrobce (2014). Na svoje hlavní kolo jsem pořídil kompletně nový pohon Deore/SLX a tenhle problém jsem tam neměl. Zkusím dnes odpojit přesmykač a rozhýbat to rukou

  • petyn  

   Zkus postupovat obráceně . Na páčkách největší pilu , přesmykač něčím podložit , aby držel na velké pile , dotáhnout lanko a dolů to bude odřazovat samo v poho.

  • MartinM  

   Je možné aby přesmyk na 2 převodníky (SHIMANO SLX M676) měl 3 polohy na páce? Do včerejška jsem měl dvě polohy a včera mi asi něco povolilo a už mám tři a na malém převodníku to dře. Seřizovat tu budu až v pátek ale jen jestli se s tím už někdo nesetkal?

   • adam1  

    Podívej se zespodu řazení na přepínání 2/3 pro 2 by měla být pačka dole.

    • MartinM  

     Aha to jsem ani nevěděl že tam je, dík podívám se.

    • MartinM  

     Měl si pravdu, jen nechápu jak se mi to mohlo za jízdy přepnout :D Nicméně teď zas řeším to že nemůžu seřídit dolní doraz, prostě už blíž k rámu jít nemůže :D aspoň se o dovolené nenudím

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.