seřízení přesmykače (opět)

41 nepřečtených
  • pavelr

    Včera jsem se pokoušel vyštelovat nový přesmykač alivio FD-MC17 down swing horní tah vůči alivio klikám 42/34/24 a pořád mi někde škrtá. Když ho nastavím 2mm nad největší převodník, tak druhý konec vodítka (tam kde je sešroubované) odstává možná 10mm. Tvar vodítka neodpovídá tvaru-průměru největší pily. Na přesmykači je údaj 66–69°. Co to znamená? Sklon sedlové trubky? Já mám 73,5°. Existují různé přesmykače pro různé sklony sedlových trubek? Dík.

    0 0
    • pavelr  

      Podle stránek Shimana opravuji úhel u sedlové trubky na 69,4°. Větší úhly než 66–69° Shimano asi nevyrábí. Takže tam asi chyba nebude. Spíše by mě zajímalo, s čím se může kombinovat přesmykač FD-MC17. Nikde jsem tohle označení nenašel.

      0 0
    • kovar  

      máš tu příznivější verzi, shimano dělá přesmyky na úhly 63–66 a 66–69. Což ani jedno neodpovídá nejběžněji používaným uhlům sedlové trubky. Nechápu proč to tak je, je to holt Shimano.

      0 0
      • Dejv  

        uhel přesmykače nema nic společného s uhlem sedlové trubky ale s počtem zubů největšího převodníku,ten 63–66 se používá na krosová kola.Doufam že sem to nespletl.

        0 0
        • kovar  

          tak to nedoufej.

          0 0
          • Dejv  

            No teda neřikam že je to 100% spravně ,ale opiram se o članek v cykloservisu,kde tvrdí že na bajku se nejčastěji používá 66–69 pro převodník 42–44 zubů a ten 63–66 se používá pro teking kola s převodníkem 48 zubů s tím že to hodlá Šitmano příští rok sjednotit.Tak tak.

            0 0
      • Daf  

        Jak jsem nahodou zjistil jedna se o uhel mezi zadni vidlici a sedlovou trubkou tzv. chainstay anle jak pisou v navodu shimana. Takze jsme zas o neco chytrejsi a nebudeme nadavat na shimano :)

        0 0
    • Daf  

      S tim uhlem nebyvaj problemy. Me spis zaujala ta kombinace prevodniku na klikach. To bych se totiz opravdu nedivil kdyby s tim byly problemy. Mozna ses splet a mas tam pily 44/32/22 no a pokud nemas nejnovejsi model smyku alivio tak to taky nemusi chodit na 100% ponevadz starsi smyky se delaly na kliky 42/32/22.

      0 0
      • pavelr  

        Přesmykač jsem koupil v pátek, ale kde ho vzal prodejce, je mi záhadou. Kliky mám už asi 3 roky, 42 a 24 zubů mají určitě, jen trochu pochybuju o 34, ale myslím, že jsem se nespletl. Letošní kliky alivio mají mít 42/32/22. Rozdíl 34/32 je možná důvodem, proč mi škrtá vodítko o prostřední pilu, když se snažím dát přesmykač co nejníže. A jak jsem se dočetl v historii, tenhle problém nemám jenom já.

        0 0
        • Daf  

          Pokud mas letosni smyk, ktery je delany na Alivia 44/32 a das ho na kliky 42/32 ano musi skrtat. Ten smyk musis mit sestelovanej o neco vis nez ten 1 mm co je na nalepce.

          0 0
          • pavelr  

            Kliky alivio se podle mne dělaly a dělají se 42 zuby. Tam bych problém neviděl.

            0 0
            • Daf  

              Covece asi mas pravdu. Ja za alivia povazoval nejake kliky s pouze ciselnym oznacenim. Ale jestli tedy mas prostredni pilu 34z tak je to porad ten samy problem :)

              0 0
              • pavelr  

                Asi budu muset posunout smyk trochu výš. Shitmano nám v tom dělá pěknej bordel. Člověk od nich něco koupí a ani to na jejich stránkách nenajde.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Podle vseho je urceny pro prevodniky 42/32/22. To, zes to nenasel je urcite chyba, ale nesvaloval bych ji na Shimano :)

                  0 0
    • peetrys  

      Při štelování přesmyku je občas nutné použít i kleště…

      0 0
    • jihra  

      Ten přesmyk je určený na kliky 42/32/22, takže jestli máš prostřední převodník 34, tak ti ten přesmyk bude škrtat a budeš jej muset dát výše. Co to ale pak máš za kliky? Sklon vodítka neřeš, na funkci nemá až tak velký vliv.

      0 0
      • pavelr  

        Kliky mám shimano alivio FC-MC10 42/34/24/170 koupený v r.2001. Nakonec jsem přesmykač dal nejníž, jak to šlo a s odřenýma ušima se mi to podařilo vyladit. Je to ale fousový. Navíc převodníky krapet hází.

        0 0
        • Daf  

          Ted jsem trochu patral v historii a opravdu maji tuhle podivnou kombinaci co se uz nedela. Kup si i novy alivia stojej 800Kc a vypadaj pekne.

          0 0
    • skype  

      zdravim.. potřeboval bych vědět co je špatně, když na prostřední převodník řetěz drhne o přesmykač při dvou nejmenších, ale i dvou největších pastorcích. nemůžu s tím tedy pohnout ani doleva ani doprava, protože by se to zhoršilo na druhé straně. jedná se o top swing XT přesmyk a celoodpružený rám GT (při pružení se vzdálenost – výška – smyku od převodníků mění!!!) když je kolo na stojanu, tak mám výšku nastavenou dobře, ale drhne to.. to samé za jízdy.. nějaké tipy? díky :)

      0 0
      • vysmátej bajker  

        asi vůle na ose nebo měkký střed.

        0 0
        • skype  

          úplně nový bike, top swing má trochu vůli, ale to každý. jiný typ tam nejde namontovat… škrtá i na stojanu, takže tuhostí to taky nebude ;)

          0 0
          • vysmátej bajker  

            sistém neznám pokud to drhne i na prázno tak bude problém asi jinde,zkus prohrabat vlákno s GT.

            0 0
    • Majkrosoft  

      čau, mam zřejmě triviální problém se seřízením přesmykače SLX top swing,vše je tak jak má být,vodítko je ve správné výšce a vodorovně s převodníkama, když se snažím před uchycením lanka seřídit dolní doraz tak to nereaguje a vodítko se ani nehne…nevíte čím to může být?díky

      0 0
      • juli  
        • horní plastový kryt opřený o rámovou trubku
        • málo povolený vnější dorazový šroub
        • nečistoty mezi dříkem dorazového šroubku a dorazovou konzolou
        0 0
    • Ottak  

      Tak taky přispěju svým problémem. Zakoupil jsem nový přesmykač Deore na svůj postarší cross a mám problém s jeho seřízením.

      Když nastavím spodní doraz, natáhnu lanko a utáhnu ho, tak se stěží páčkama dostanu na 2. převodník a na největší už se dostat nemůžu vůbec, protože páčka klade neskutečnej odpor.

      Vodítko by mělo být rovně a v dobré výšce.

      Nevíte někdo co s tím?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zdar, nevíte někdo jestli je kompatibilní řazení alivio 430 – devítkové se starším alivio smykem – typ 413, přijde mi, že krok páček je moc dlouhý a smyk je po zařazení na 2. skoro na 3. pile, nemáte někdo zkušenost, dík

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.