• kyjosek

    Ahoj, možná tady to vlákno zakládám brzy, ale zimní večery jsou dlouhé a tak jsem se rozhodl již registrovat na salzkammergut 2011. Potřeboval bych poradit jak provést platbu startovného. Do zahraničí jsem nikdy nic neposílal. Jestli tomu rozumím dobře tak při mezinárodním příkazu je důležitý tzv. IBAN ,který nahrazuje číslo účtu a kód banky? Dle toho co jsem vyčetl na stránkách závodu tak se asi při příkazu do poznámky píše délka trasy,jméno a datum narození? Musí se také někam psát identifikační číslo závodníka získané při registraci jako variabilní symbol? Díky za pomoc. Jinak jsem při registraci uvedl start za loneliness of a long distance rider , jedu 119. Dík za radu

    0 0
    • pelhrimov  

      A nešlo loni náhodou platit na účet vedený u nás u České spořitelny (0800)?

      0 0
    • vlasto  

      Kdyz se prihlasis pres net, tak dostanes potvrzeni, kde je tvoje identifikacni cislo a uplne naspodku Nazev banky, IBAN a BIC(SWIFT Adresse). V bankovnim prikazu bys mel mit take kolonku: zakaznicke data, nebo data zakaznika(Kun­dendaten), tam uvedes ident.cislo. Do poznamky pak jmeno, vzdalenost a narozky.

      Kterou trasu jedes? Ja uz jsem take prihlasen.

      0 0
      • kyjosek  

        jo dík – jedu stovku, chvíli jsem přemýšlel nad 200, ale letos jsem přes zimu nějakej línej a v alpách jsem ještě nejezdil, tak se chci otrkat a taky si to trochu víc užít

        0 0
    • karliner  

      Platba z účtu na účet je asi ta nejdražší možnost, jak to startovné zaplatit – poplatky za úkon budou (podle tvé banky někde kolem 500,–), jednoduše to jde zaplatit kartou. Šlo se přihlašovat a platit i přes Koloproživot. Nebo zaplatit na místě cash.

      0 0
      • kyjosek  

        no jo pozdě, tak jindy, příště to udělám přes kolo pro život, poplatek za platbu je 250 přes internetové bankovnictví a 500 pokud člověk příkaz podá na přepážce (ČSOB) – takhle se hold vydělává

        ještě bych chtěl vědět, jak poznám, že platba proběhla v pořádku, asi jen napsat organizátorům na email ne? kdy chodí email s přiděleným st.číslem cca. měsíc před závodem?

        0 0
        • karliner  

          Ve startovní listině na jejich webu byl vždycky status (zaplaceno/ne­zaplaceno), email taky chodí.

          0 0
        • vlasto  

          budes svitit zelene – Bezahlt. Mne chodi propozice dva tydny pred zavodem postou.

          0 0
          • karliner  

            do Česka poštou nechodí – to aby se třeba zbytečně netěšil :-)

            0 0
      • ememem  

        Platba z účtu na účet je asi ta nejdražší možnost, jak to startovné zaplatit – jak komu, jedna z mala vyhod meny zvanej teuero… :-)

        0 0
        • Medunka  

          pchá, Slováci :-))

          jinak podle toho jak to se mnou bude, mám stejně jako loni v plánu platbu hotově na místě

          0 0
      • royal  

        co takhle si zaridit ucet u fio a zaplatit to z nej?

        EUR platby provadej od svoji slovensky pobocky, za 2 EUR

        http://www.fio.cz/…k/europlatby

        I kdybych tam mel zaplatit jenom za salz tak si tam ten ucet udelam a dam tam jenom penize na nej…

        0 0
        • kyjosek  

          asi nejlepší možnost pokud chce člověk zaplatit dopředu, tak je registrace a platba přes kolopro

          0 0
          • karliner  

            To ti nevím jakej je rozdíl mezi registrací a platbou přes kolopro a přímo na jejich webu (pokud tedy máš nějakou platební kartu), kromě toho, že přes kolopro zaplatíš víc.

            0 0
            • kyjosek  

              jo vlastně by to mohl jít tou kartou vid? já to posílal z toho účtu a tam jde o tu platbu 250,–Kč

              0 0
    • malamala  

      Nikde jsem na jejich webu nenašel, kdy končí přihlášky na tu nejdelší štreku. Zvažuji, ale rozhodl bych se až v březnu, dubnu kdy budu vidět jak na tom jsem s najetými kopcokilometry . Zatím se plácám na běžkách, ale asi zítra už první kopec, neb to tady vypadá na oteplení.

      0 0
      • vsn  

        zaplat, aspon budes mit motivaci trenovat ne? :) já snad příští rok

        0 0
      • vlasto  

        konci, kdyz se naplni limit. Dvoustovka az tak narvana nebyva. Pretlak byva na stovce a padesatce(myslim, ze obe maji limit 1500 ucastniku), dvoustovka 700 nebo 800. Loni se to naplnilo kolem pulky cervna, ale dost lidi se prihlasi a nezaplati, tak neni nutno hazet flintu do zita. Tady uz je taky do 1200m schneefrei:-)

        0 0
        • kyjosek  

          na stovce a padesátce snížili počet startujících na 1300, u dvoustovky a sedmdesátky je limit 600 a ty malý trasy mají limit 400

          0 0
      • přišlapávač  

        omlouvam se za offtopic- jak je to prosim te se snehem v Saalbachu/ Hinterglemmu? mrzne aspon pres noc? Mirime tam 27. ledna, tak aby to nebylo travni lyzovani :-) Diky

        0 0
      • karliner  

        Na 200 limit vyčerpaný nebude, to se neboj :-)))

        A i kdyby, účastníci A-strecke jsou natolik uctíváni, že by tě natuty přihlásili i na místě, v případě vyprodání..

        0 0
        • McBlacky  

          jet Áčko se prakticky rovná nesmrtelnosti :) :) :)

          0 0
          • vlasto  

            taky ten, kdo da 7k do kopce za den,uz pak nemuze umrit:-) Jedine ze by ho srazilo auto.

            0 0
          • marios  

            A dát to znamená vstoupit mezi regionální božstvo. Ne , vážně, pokud půjdeš večer po Goissernu s neznehodnoceným červeným číslem, tak se i nejstarší babička zastaví, řekne Bravo a zatleská, že.

            0 0
            • McBlacky  

              co si pamatuju, tak jsem se mátožně plahočil se skelným pohledem :)

              co si pamatuju nejvíc je ovšem neuvěřitelně dlouhá doba nutná na zotavení po dojezdu do cíle.

              dojedu 50km závod, sesednu, po 30 vteřinách jsem v klidu

              dojedu 100km závod, pár minutek si orazím a pohoda

              Salz 200km, 45minut sedím na chodníku a nemůžu nic, pak jsem si došel pro jídlo a další dvě hodiny jsem leželi/seděli na chodníku už s partou všech co dojeli :)

              0 0
              • marios  

                To je přesný, navíc než jsem potom dostal výkonost na stejnou úroveň mi trvalo 3 tejdny.

                0 0
                • ememem  

                  toho sa trocha obavam, som aj rozmyslal ze skusim tento rok dlhu a volako sa snad v limite doplazim ale tyzden na to mmam asi ist na alpenX a dost sa obavam ze pri mojej trenovanosti sa z toho nestihnem spamatat.

                  0 0
                • Greyhound  

                  mě to tenkrát odpálilo do konce sezóny – na Salz jsem se připravil dobře, ale bohužel se naplnila moje největší černá můra a v den závodu bylo strašný vedro, toho jsem se bál nejvíc. je to ale o hlavě, na 160.km se navíc těžko vzdává i když tělo protestuje jak může takže jsem to dojel, ale za cenu toho, že jsem pak následně EBM jako jedinej závod kde mě nepostihly technické potíže vzdal a na Sudetech zajel historicky nejhorší výsledek, zkrátka jsem se z toho už nevzpamatoval. Ale rozhodně nelituju, ta euforie když člověk přijíždí do Goisern je nepopsatelná :-)

                  0 0
                  • marios  

                    Tak já jsem se z toho do silničního Krále vyhrabal (asi nej forma v životě), ale jak jsem na tom byl na Zadově 14 po Saltz, to jsi viděl sám.

                    0 0
              • kolda  

                sakra, ze bych se hecnul?

                mam v planu kilo a pak pohoda dovca s rodinkou, ale plany se mohou menit :)

                0 0
                • karliner  

                  Rider tvé výkonnosti dá kilo i s croozerem.

                  A prstem v nose.

                  0 0
                • McBlacky  

                  tak to změn na dvoukilo. Uvidíš že budeš pak daleko krotší na tý dovče :)

                  úplně tě vidím, jak po stovce dojedeš, orazíš a budeš pak nasraně pozorovat vysmátý dvoustovkaře a říkat si, sakra měl jsem jet to dvoukilo, kilo bylo o ničem…

                  0 0
                  • kolda  

                    no prospelo by to vsem, ja se vykasim na smrt a zbytek dovci budu potahovat vozik po promenadach kolem jezera a na kopce kolem se ani nepodivam :)

                    0 0
                • Bulda  

                  no super, kdyz to nevyslo na lodi, tak ze by v solne komore :)? dej vedet, az to budes zarizovat a o nicem mensim nez A-streke ani neuvazuj, prisel bys o ty nejelpsi useky ..a po dojezdu? …prcka si da Verce na zada a ve voziku se povezes ty :))

                  0 0
          • l-e-t-o  

            nedovedu si představit, že bych to někdy mohl ujet, ale výzva to je ohromná a snad se tenhle závod bude jezdit ještě hodně dlouho, abych měl dost času :)

            0 0
            • vlasto  

              ja to beru postupne. Ted je na rade stovka. Dvoustovka pristi rok:-)(pokud preziju stovku)

              0 0
              • malamala  

                Ty jako znalec místních tratí musíš dát dvoustovku bez problémů a ještě si přidat něco navíc. V květnu se zastavím a hodím oko jak to u tebe vypadá, pokud před tím ale dost našlapu tady u nás :-).Mapu Salz. už jsem si koupit, tak jak jsi mi doporučil .

                0 0
                • vlasto  

                  To se znalosti nema co do cineni. Ja mam pred 7k do kopce respekt. To je pri me stoupavosti, 10 hodin jen do kopce. To se musi srovnat nejdrive v hlave:-)

                  0 0
                • mm  

                  Kde se dá ta mapa, prosím koupit?

                  0 0
                  • vlasto  

                    Napriklad v infocentru v Gmundenu u parkoviste k zamku Orth, v infocentru v Bad Goisern. Je to takova knizka s vyjimatelnyma listama(cca 20 listu i s kompletmapkou kolem Dachsteinu), kde jsou vsechny oficialni stezky solne komory.

                    0 0
              • l-e-t-o  

                no já si dám asi pro začátek radši několikrát drtiče :-D

                0 0
    • Honzyn  

      Ja se teda vzdycky prihlasoval a platil pres Kolopro.Salzka je partnersky zavod Kola pro zivot.Prevod v Kc,stranky v cestine:-),ani nevim,jak jinak bych se nahlasoval.Pa­radoxne je to ale jediny zavod slavneho ceskeho serialu Kolo pro zivot,ktery jezdivam:-):-)

      0 0
    • malamala  

      Na travní to nevypadá, je tam cca 60 cm sněhu. Přes noc je tak kolem –1,5 st.C, ale to se změní. Předpověď je, že zase začne koncem týdne mrznout a oni ještě přisněží, areál má 100% pokrytí technickým sněhem. Teď je tam 0,4 st.C ve 2.096 mnm a lidí jak … alespoň podle TV kanálu střediska na který teď čumím :-). Takže pohoda, sezóna poběží až do Velikonoc.

      0 0
    • pustipav  

      Nikde se mi nepodarilo najit, kolik je uz prihlasenejch. Jestli pojedu tak 119; ale nenasel jsem kolik je jeste mist, nevite nekdo?

      Dik

      0 0
      • Medunka  

        je leden, půl roku do startu, nečekám, že to bude plné už teď a že organizátor na přihláškách nějak moc maká, aby byl seznam závodníků už on-line. Loni to začli zveřejňovat až tak kolem května

        0 0
    • venabch  

      Ahoj

      Bankovni prevod nedelj, banky nevedi co si za to rict.

      Loni to slo pres kolo pro ze se to poslalo a ucet do cech a oni to pak prevedli. Snad to pujde i letos. Jinak je nejlepsi rict nekomu kdo jede na dovcu do rakous aby tam zasel do nejake banky a zaplatil to otamtud. Usetris 300–500 kc ktere schlamste banka at zije evropska unie :-(

      0 0
      • rasto  

        300–500 kc ktere schlamste banka at zije evropska unie :-(

        rekni mi prosim, jaky by byl rozdil mezi platbou v EUR, ci v puvodni rakouske mene ATS – jeste nez presli na evropskou menu? co s tim ma spolecne EU? klidne mi to napis polopate, jako blbemu. dekuji!

        0 0
        • vlasto  

          Taky si myslim, ze problem bude v ceske bance. Unii bych do toho nepletl

          0 0
        • venabch  

          No jako ze unije ti narizuje kde jakou ptakovinu , kde jakou smernici, ale kdyz mas dobry lobi tak ti nenaridej nic. Nebo myslis ze je ok kdyz z unijniho statu do unijniho statu posles z banky ktera ma jednoho vlastnika napriklad jednu korunu tak te to stoji 301–501 korun? Ted docela delam s Polskem akdyz tam neco posilam tak sednu na kolo ujedu 5 km a usetrim 400 kc :-D . Je teda pravda ze za to mrte muzou Cesky banky ktery sou snad nejdrazssi , stejne jako mame volani jedno z nejdrazsich v evrope :-(

          0 0
    • Smejči  

      Nejjednodušší je si zařídit platbu kreditkou a provést to asistovaně. Po potvrzení přihlášky se ti to tam objeví.

      0 0
    • Smejči  

      Nejjednodušší je si zařídit platbu kreditkou a provést to asistovaně. Po potvrzení přihlášky se ti to tam objeví.

      0 0
    • pepe19  

      Náhodou neměl by někdo místo v autě?Jakožto nemluvící(tzn.pouze česky) bych uvítal někoho zkušeného.

      0 0
    • kycis  

      Ahoj, asi jsem slepej, ale kdyz otevru stranku Slazkammergut trophy, vidim vsude jen rocnik 2010. Jak se da prihlasit na 2011? Diky :-)

      0 0
      • vlasto  

        kliknes na www.trophy.at, pak kliknes na obrazek a dostanes se na hlavni stranku, pak nahore kliknes na salzkammerguttrophy a pak nalevo nahore kliknes na Anmeldung a pak na online anmeldung.

        0 0
      • Bulda  

        no oni si s aktualizaci nikdy moc dopredu hlavu nelamali …pockej si, az se to objevi na kolopro, nebo se to docela vyplati i pres marathonmana (malevil cup – paklisport.cz, platba v czk) zvlast, pokud pojedes jeste aspon jeden zavod ze serie …nebo zbyly startovny prodas

        0 0
        • kycis  

          Kamos bydli v Rakousku, takze startovny zaplati z eurovyho uctu a po zavode se srovname (jestli to preziju, utrata v hospode nebude mala :-) )

          0 0
    • smallbrother  

      Funguje přihlašování na Salzkammergut 2011 přes Kolopro? Mně tam vypadává hláška že „Závod s ID=151 není k dispozici. “

      Vychází to tam nějak výhodněji než na stránkách pořadatele?

      0 0
    • Cryzyy  

      Prodám 2 x startovné na libovolnou trasu cena za kus 1250,–

      … bazar je jinde, vím :)

      0 0
    • jonti  

      zdravim

      nemate nekdo jedno volne misto v aute, nebo tip na ubytovani? jedu 120km.

      0 0
    • easyrider  

      Předběžně nabízím dvě volný místa v autě. Start Plzeň a níže…

      0 0
    • digidaq  

      Je letos vypsána kategorie Slowmotion? ST má nový web, který o SM nezmiňuje.

      0 0
    • jecnak  

      Nabizim jedno volne misto v aute. Odjezd v patek rano.

      0 0
      • kyjosek  

        ahoj nemáte někdo zkušenosti s kempováním v místě, myslím na hřišti . Jaké je tam zázemí?

        0 0
        • Bumerangista  

          Úplně v pohodě. Minulý rok byla i teplá voda ve sprše. Bývá tam ale dost narváno a myslím, že nejde rezervovat, tedy přijet tak do 6, aby se tam člověk vešel. Každopádně dostaneš přidělen malý flek a budeš rád. Na start je to kousek. Večer bývá dost klid, přeci jen tam má hodně lidí respekt ze vstávání ve 4.

          0 0
          • kyjosek  

            no chtěli by jsme tam s kámošem jet, už v půlce týdne před závodem

            0 0
            • Bumerangista  

              To jsem pochopil. Ale nevím, kdy to otvírá, jestli náhodou to neotvírá jen den před závodem.

              0 0
              • kyjosek  

                tak minulý rok to otevírali už dřív a letos nemají ty stránky o kempu aktualizovaný-----------mě zajímalo i jak s jídlem, jestli vařič sebou a tak

                0 0
                • Bumerangista  

                  Nějaké ty rohlíky a kafe tam seženeš. A když už tak ve městě je hospod fůra, rádi tam dělají takový to rakouské knedlozelovepřo, co je toho na talíři hodně. Jesli ale chceš šetřit, tak vařičem nic nezkazíš.

                  0 0
                  • karliner  

                    S tou fůrou hospod bych to neviděl tak optimisticky, dokonce bych řekl, že je spočítáš na prstech jedné ruky, ale kapacitně vždycky stačily. Myslím, že kemp se tak nějak vždycky rozjížděl ve čtvrtek, ale napiš jim na info@trophy.at a zeptej se.. Tím nic nezkazíš.

                    Samozřejmě předpokládám, že jsi hrdým členem slow-motion teamu č. 31 „LONELINESS OF A LONG DISTANCE RIDER“ :-)

                    0 0
                  • marco  

                    V té obci je spousta samoobsluh Bila , Penny Market, Hofer(Aldi). V lednu když jsem jel z hor udělal jsem tam nákup potravin ze kterého ještě dnes čerpám nějaké ty zbytky.

                    0 0
                    • kyjosek  

                      tak to je dobře, že tam je tolik obchoďáku, vezmem sebou 2kg PB lahev a něco si vždy ohřejem, na webu píšou, že ten kemp u fotbalového hřiště je otevřený od 12 až do 19, tak tam toho 12 dorazíme a něco projedem ještě před tím, za LONELINESS OF A LONG DISTANCE RIDER jsem s kámošem už přihlášen--------jinak máte někdo nějaké tipy, co v okolí na kole projet?

                      0 0
                      • vlasto  

                        Tak pokud bude pocas, nenechte si ujit kombinaci Zwölferhorn – Faistenauer Schafberg – Schafberg Alpe, cca 2500m, zacatek u Wolfgangsee – Gschwend 500m – Zwölferhorn 1500m – Schafbachalm 1000m – Faistenauer schafberg 1400m – St.Gilgen 500m – Schafberg Alpe 1400m – st.Wolfgang 500m. Stezka ze St.Gilgenu na schafbergalpe neni znacena, ale jezdi se bezne, nahore od hospody pak po turisticke stezce do st.Wolfgangu(technic­ky sjezdik).

                        Nebo z Gosau na Goiserer Hütte 1500m (da se vyjet az tesne pod chatu a kouknout na Bad Gosisern z druhe strany) odtud na Pass Gschüt do Russbachu (asfalt) za Russbachem odbocit doleva na Gosaukamm a pres Zwieselalm na Gablonzerhütte 1560m a navrat opet pres Zwieselam(trail a cervena sjezdovka pod Gosausee) do Hintere Gosautal – gosau.

                        0 0
    • hoffik99  

      Zdravím,

      koupím registraci na letošní Salzkammergut, nějak jsem prošvihl deadline :-) díky díky

      0 0
    • vifon  

      Ak ma niekto zaujem o start na dvestovke, tak sa jedno miesto uvolnilo-zlomil som si ruku :-( . Cena zlomkova.

      0 0
      • Gorgov  

        Jakej je ten zlomek? :) Trochu nad tim premyslim, rikal sem si, ze je to kravina, ale sem nalomenej…Jakym zpusobem bychom to pripadne provedli? Kdyztak mi napis mail, icq nemam. Diky

        0 0
        • vifon  

          Honzo,posli mi maila (je v profile), na Teba nemam :-D

          Spravili by sme to jednoducho. Isiel by si na moje meno a az po ucasti by si mi poslal na ucet chechtaky. Som v teame The Slovak Snail Highlanders (najuspesnejsi slow motion team). Podrobnosti mailom. Dokonca aj ubytko v Bad Goiserne by sa naslo :-)

          Zlomkova cena = 65–68% normalnej ;-)

          0 0
          • Gorgov  

            Urcite bych chtel jet na svoje jmeno, abych pak pri vyhlaseni vedel:) Proto me zajima, zda se to da nejak jednoduse zaridit, vim, ze jmeno je i na cisle a lidi podle toho fandi:)

            0 0
            • karliner  

              Jméno změnit nejde.

              Pokud pojedeš, tak změnit ten slow-motion team na č. 31 „LONELINESS OF A LONG DISTANCE RIDER“ je povinnost. jde to udělat při registraci a zadarmo.

              0 0
              • vifon  

                Tak a je to vyriesene. Este je ale k dispozicii 50 miest na dvojstovku, len suma je uz dost vysoka.

                0 0
    • Kabi.lk  

      Ahoj,

      nabízím svoji registraci na 119,5km.

      Přenechám za cenu, jakou kdo dá… Původní cena startovného byla 55EUR.

      Díky

      0 0
    • Kabi.lk  

      Nabízím ubytování ve 4 lůžkovém pokoji přímo v Bad Goisern na pátek a sobotu(2 noci).

      Já ani kolega nemůžeme jet… Cena původní 100EUR. Přenechám nejvyšší nabídce…

      Díky

      0 0
    • malamala  

      Tak vítěz „A“ – ročník 1986 – čas 10:26, druhý ročník 1971 + 2 min. a třetí Šíbl Radoslav + 16 min … ty časy jsou těžký diktát !

      0 0
      • marios  

        A všichni z první 3 vyhráli svoji kat. Jinak mezi prvními 6 jsou 3 češi, mezi první 30 je od nás 10 lidí. Počasí ideál, jen ty davy lidí z B strecke trošku vadí při sjezdech kolem Ewige, ještě že máme jen pro sebe ten Jochwand a sjezd do Ischlu.

        0 0
        • Medunka  

          Češi se předvedli, hlavně holky na Céčkové trase :-D

          0 0
        • ememem  

          Počasí ideál – idealne? idelana bola povodna predpoved – polooblacno do 20 stupnov dole pri jazere -:). ludia preboha co ste potomkovia kamerunskych cernochov? slusny biely stredoeuropan nemoze v takom case jak bolo robit nic ine len pit pivo v klimatizovanej miestnosti. scenericky bolo fakt idealne, to uz lepsie byt nemoze ale na bike katastrofa, od pol jedenastej az do konca sa nedalo slnku nijako vyhnut.(nepribudli tam nejake polomy?) nebolo sice dusno jak vlani ale to potom aspon splachlo.

          0 0
          • vlasto  

            No ve srovnani se sobotou tyden predtim, bylo opravdu pocasi v pohode. Rano byla docela kosa. Vody teklo vsude dost, mne se jelo dobre. Kdyz tady je föhn tak je i na hore 34°C, to je pak peklo.

            0 0
    • karliner  

      Tak s předpovědí se netrefil vůbec nikdo. Tedy kromě místních, ti měli jasno, že bude teplo :-). A bylo…

      0 0
    • marios  

      Tak jak se jelo? Mě úplně nejvíc, jen ztráta koncentrace 3km před cílem, tak jsem místo vychutnávání atmošky po závodě strávil večer v Ischlu na operaci ruky.

      0 0
      • jecnak  

        Zrovna dobre se mi nejelo, ale to asi bude tim, ze jezdim ted spis na silnici nez na biku. Klasicky jsem mel problemy s vedrem. Potim se jak zvire a nevzal jsem si celorozepinaci dres. Hlavne ale vysel krasne cely vikend, vcetne vyjeti, koupacky a navstevy Hallstattu. Dnes do prace zas na kole :-)

        Gratuluju ke krasnemu casu, snad ta ruka nebude nic vazneho.

        0 0
        • marios  

          O vyjetí na kole se mi může jen zdát (ještě že jme tam byli od čt, tak jsem užívali předtím): odstranění bursy z lokte, čistění kosti, 9 stehů. Snad tak za 3 dny na silnici. Jinak mě vedro taky vadí , hlavně mi pálí nohy v tretrách- musel jsem je od Hallstatu prolejvat vodou.

          0 0
          • pee.tr  

            Zajímalo by mě, jestli jel někdo v teniskách na klasickách šlapačkách jako já. Nikoho takovýho jsem nepotkal. Ovšem v místech, kde se tlačilo jsem měl výhodu, šlo se mi pohodlně. ;-)

            0 0
            • vlasto  

              ja to jel take v teniskach

              0 0
              • pee.tr  

                Fakt? tak jsem rád, že jsem sám nebyl za exota. 119km jsem dal za 7:41 a protože jsem se snažil držet na uzdě, docela jsem byl v cíli v pohodě. Ale s takovou zátěží brašen na kole už víckát nepojedu. Tak jak jsem jel jsem moh dělat servisní a občerstvovací vůz. ;-)

                0 0
                • vlasto  

                  Tak tos byl o hodku rychlejsi. Ja tahal jeste plavky a uterak sebou, abych se mohl v Gosausee vykoupat. Ale sladkosti a rohlik jsem mel taky sebou, mne ty jejich kolace a salam nechutnaj:-)Piti taky vlastni. Skoda, ze nikde nemaj pivo na tech obcerstvovackach. To bych se tam i zastavil:-)

                  0 0
                  • karliner  

                    Líná huba – holý neštěstí :-)

                    Pořadatelé měli svoje vlastní, ale schované. Taky ta bábinka, co má vždycky stoleček s pitím pod Rossalmem ho nabízela ;-)

                    0 0
                    • vlasto  

                      No u te babiny jsem studoval co to tam ma, ale pivo jsem tam nezahlidl ani zadnej chladici box. No priste se budu dozadovat:-)

                      0 0
                  • McBlacky  

                    na většině měli plechovkový Radler, na dotaz. Já to tedy netestoval, ale Kolda ano

                    0 0
                    • karliner  

                      Musím potvrdit. Navíc pod Rossalmem i na obou v Gosau bylo na vyžádání k mámí i pivo.

                      0 0
                    • kolda  

                      na Rossalm, v Gosau a jeste na jedne meli radler normalne na pulte. akorat ho otevirali jen vaznym zajemcum :)

                      0 0
          • vlasto  

            Jo to s tim gypsem byls ty? My sedeli u stolu vedle na vyhlaseni.

            0 0
      • McBlacky  

        v půlce mě začal hodně zlobit žaludek a od Huteneck Alm jsem to jel jen na suchý rohlíky a vodu. Nakonec jsem to silou vůle dopižlal za 14,02 do cíle.

        V cíli k.o., naprostý nedostatek cukrů a kapačky ve stanu mediků.

        Mrzí mě to, protože jsem od začátku jel kopce dost opatrně a nohy mě po závodě vůbec nebolely – dneska do práce už v klídku.

        0 0
        • Bumerangista  

          Stejně super.

          0 0
        • tom_777  

          ha to jsem tě moh skoro dojet :) já to jel hodně opatrně, na všech občerstvovačkách jsem sesedal z kola a vždycky se trošku protáhnul na kompjutru jsem měl čas jízdy 13:20 a v cíli to hodilo se všema těma přestávkama 14:13 takž jsem skoro hodinu pauzíroval

          prakticky od jezera jsem jen přejížděl a nikdo nepředjel mě

          (ale takhle KO se mě povedlo bejt i na 4hodinovym závodě)

          0 0
        • smallbrother  

          ve středu jsem dobral antibiotika a celejch 211km jsem pěkně prokašlal. Asi na 60. km jsem se ve sjezdu zachytil kolem za elektrickej ohradník a v následným pádu si mj. šlápnul do výpletu a udělal si pěknou osmu (kupodivu ani na jedný stanici neměli centrovací klíč).

          jinak až na psychickou krizi kolem Hallstatter See jsem to jel až překvapivě v pohodě. Snažil jsem se točit nohama a jel lehký převody.

          6 housek se salámem, 5l ioťáku, 1l vody, 1l koly, 2 Endura, 1 nanán, 2 perníky.

          tak zase za rok. :)

          0 0
          • smallbrother  

            nezachytil jsem kolem, ale rohem. K jídlu místo nanánu banán. Mentálně to ještě není ono. :)

            0 0
            • jecnak  

              Pokud ho jeste nekde sezenes, tak se s nim da centrovat celkem slusne http://www.bike-forum.cz/…l-10505.html

              0 0
              • smallbrother  

                tohle jsem podcenil, nevezl jsem s sebou ani nýtovač na řetěz. Příště.

                0 0
                • jecnak  

                  Popravde, zrovna tohle naradicko by mi na centrovani bylo platny jak mrtvymu zimnik, jelikoz mam Crossmaxy :-) Ale nic jineho krome duse jsem nevezl. Jenze to je tezky, clovek by za chvili s sebou vezl pul nahradniho kola. Proste tyhle dlouhy zavody jsou hodne o hlave a zkusenostech. Myslim to tak, ze clovek musi davat bacha a nejet na limitu svych moznosti aby nedelal chyby, ktere by ho pak staly nedojeti.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to určitě. Ikdyž teda pádů jsem viděl dost i v první půlce kde určitě nešly na vrub únavě. Takže dost lidí tu hranu jelo :)

                    0 0
          • pee.tr  

            Koukám, co jste toho všichni vychlastali. ;-) Já nevypil na 119 ani zdaleka 3 litry v součtu, z toho převážná většina čistý vody. K tomu ze svýho 2 tyčky nestlé a 2 corny. Na občerstvovačkách 1 buchta, kousíček banánu, pár kousků jablka a asi 3 kousky těch nakrájených housek.

            0 0
          • smallbrother  

            …nezachytil jsem kolem, ale rohem. K jídlu místo nanánu banán.

            Mentálně to ještě není ono. :)

            0 0
          • tom_777  

            přitom centrklíč nic neváží – připíšu si ho do CHECK-LISTU „co nesmím zapomenout na Salzkammer“

            (zapoměl jsem ručník, polštář, kartáček na zuby a kempový židle, cestou zpátky pak dílenskou pumpu u kolegy v autě)

            0 0
          • ememem  

            vidim ze si uz poniektori z kedysi vyhalseneho zavodu robite dobru prdel v teniskach, po atb, s plavkami atd. :-) cakam kedy sa pri tom boome co s tym je otvori specialna kategoria pre e-biky. ked uz mozu mat salzkammer e-rundstrecken s dobijacimi a vymennymi stanicami tak preco nie. pamatam na nejaky rocnik 92–3–4 co ja viem, ked bolo na 100km prihlasneych ale 250 ludi a ked dokoncilo 10 tak je vela, doba sa meni…

            0 0
            • pee.tr  

              Někdo si možná prdel robí, ale já nie. ;-) Jezdím jedině v teniskách, prostě nemám odvahu na SPD, ač je doma mám a na silnici jsem v nich párktát už vyjel. Myslím, že bych v nich dojel hůř než bez nich. A ty tašky co jsem vezl, to bylo ze strachu, co vše můžu během cesty upotřebit. Díky bohu jsem nepotřeboval nic.

              0 0
            • vlasto  

              Proc prdel? V mem veku si nebud hrat na neco, co nejsem. Jestli dojedu na 350., nebo na 650. miste je vcelku jedno, tenisky proto, ze SPD nemam rad, casto odstavuju kolo v lese a pokracuju dal nahoru pesky a kvuli jednomu zavodu rocne, nebudu menit pedaly. Plavky…no kdyz uz tam to jezero je, tak proc do nej neskocit.

              0 0
              • Medunka  

                zastavit, svílknout, skočit, oblíct – otázka 10 minut a dost slušný probuzení a v tom horku určitě příjemné zchlazení – člověku se hnedka jede líp a pomůže to :-)

                Nic bych si z něj nedělala, priority má každý jinde a nedá se soudit, každý de jiný a jde mu o něco jiného.

                0 0
                • ememem  

                  moc si to nepochopila.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Me by spis zajimalo v cem to je, ze se zavod tak meni. Jestli lidi jezdi lip, jsou lepsi kola a nebo ze zjednodusuje trat.

                    0 0
                    • ememem  

                      bych povedal ze z kazdeho trocha ale samotna trenovanost asi zohrava najvacsiu rolu. ono nejaka vtedajsia spicka by sa asi ani dnes uplne nestratila ale ta dnesna je uplne inde a ten okruh co sa im volakym sposobom blizi je proste radovo sirsi.

                      je to tak asi vo vsetkych sportoch, kukni si trebars hokej z doby okolo roku 85 (nehovoriac o ere este o 5 rokov skor co bola uplne ina generacia), ked to vidis pomaly jak keby davali spomaleny zaznam.

                      0 0
                      • karliner  

                        Na druhou stranu je třeba říct, že s hodinovkou Eddyho Merckxe někdy ze začátku 70.let by měla velké trable i absolutní současná top špička profi pelotonu.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          kdyby jim slíbili, že je nebudou testovat dva měsíce před a po na doping tak ani ne :)

                          0 0
                          • marios  

                            No on EM taky zrovna na vodu nejezdil, ale stejně byl největší, kam se hrabe Bitner (vlastně Lance)

                            0 0
        • Cryzyy  

          Ty si to teda dokazes uzit :o)

          0 0
      • Bumerangista  

        Z blbosti jsem to jel na komplet hladkým plastu. Ve sjezdech mě mokré šutry dost rozhlazovaly. To by ještě šlo.

        Ale pak na 65. km mi odešel napínák řetězu. Takové překvapení, chvíli jsem na to čučel, co to je za blbost. Nejdřív jsem to chtěl zabalit, ale pak jsem si uvědomil, že jsem tenhle závod už dvakrát za sebou nedal. Ještě že vozím plno spojovacího materiálu s sebou. Zbytek na 3 rychlosti, každá na jinou placku. Do kopce jediné použitelné 22/28, do mírného kopce tam šlo 32/21, ale to dost padalo, zvlášť ve stoje jsem se párkrát přizabil, a na rovince dokonce 44/18, no malina. Hladký plášť znemožňoval jízdu vestoje tam, kde mi chyběly pastorky. Takže jsem toho hodně odrval v sedě a překonával křeče. Průběžně jsem to musel dost často štelovat a dotahovat, občas nahazovat řetěz. Poslední 3 limity už jen s 5min rezervou, dost jsem si máknul, abych se tam vešel. Povzbuzení od diváků a pořadatelů na trati od Gosausee byl pro mne děsnej doják, za ten to stálo.

        0 0
        • McBlacky  

          ten plášť to je dobrá kravina. Když už ne kvůli záběru, bál bych se defektu…

          s tou hazkou – ti praskla nebo jen přeskočila pružinka? Pokud jen přeskočí, dá se to opravit i v polních podmínkách.

          0 0
          • Bumerangista  

            Nevím, tohle jsem nikdy nedělal. Pravděpodobně jen přeskočila. Měl jsem to téměř komplet rozebrané ale nechtěl jsem riskovat, tak jsem to jen heftnul.

            0 0
        • orm  

          Ahoj, za me si borec ze jsi to dojel v limitu, ty a pak jeste ta ceska co to dojela, respektive vsechny baby. Mne na te obcerstovacce u toho vodopadu, jak jsme se bavili naposledy, pak totalne seklo, ze jsem ten limit v 19:15 nestihl o par minut. Nahore na kopci jsem nebyl schopen jet ani po rovine, takze jsem ve vysledku byl asi i rad ze mi ten cip sebrali. Zpetne me to nastvalo, protoze pod kopcem jsem mel dobry cas, skoda tech 6 oprav kola na trati, bez nich bych to asi stihl. Kazdopadne uz to nepojedu, s moji postavou a vahou to je nahrane toho co zvladnu, buď bych musel o dost vice trenovat, na coz uz nemam cas, nebo hodne schodit a na to nemam vuli :-). Tedka se mi kamarad, co to dojel, bude smat, ale jemu se to do tech kopcu jezdi, kdyz ma o 40kg mene nez ja :-)). Ale bylo krasne, tak jsem si to i tak uzil.

          0 0
          • karliner  

            Jen bokem – četl jsem špatně, když jsem nikde letos nenašel cílovej limit, jen průjezdní? Vždycky býval uvedený limit na projetí cílem 21:00, ale to letos nebylo nikde napsané a i nějaký čas po 9 projížděli rideři cílem.

            0 0
            • orm  

              Nevim presne jak to bylo letos, ale loni kamarad stihl vsechny limity na trati, ale nevesel se do 16h jizdy, mel to za 16:13 a cerne tricko nedostal, jen cervene. Podle me to letos bylo stejne. Pokud stihnes ten posledni limit ve 20:15, tak te do cile nechaji dojet, jsi ve vysledkach, pocitas se do slow motion, ale nedostanes cerne tricko pokud jsi to nestihl do 21h.

              0 0
              • karliner  

                To jo, vloni byl ale ten cílový 21:00 uvedený v propozicích, což letos nebylo, proto se ptám.

                0 0
          • Bumerangista  

            Náhodou jsi se držel, o nestíhání jsi mluvil již daleko dříve na trati a vidíš, kam až jsi to dotáhnul. Jinak ty limity jsou na konci docela přísný (když už jedeš na limit 19.15, tak máš co dělat, abys to do 21.00 stihl). Já jsem docela dával, byl dávno po krizi, ani už nestavěl na bufetech a přesto jsem ani minutu na limity nestáhl. Největší problém je podle mne lanovka. Tu když dáš v sedle a nedojde ti na výšlap toho asfaltu, tak máš vyhráno. Když se tam utavíš, tak máš pak problém dostat se od vodopádu nahoru.

            Každopádně, já už se taky zařekl, že to už nejedu. Tak uvidíme příští rok.

            0 0
            • orm  

              Mluvil jsem o tom drive, protoze jsem mel napsane mezicasy z lonska. V Bad Ichlu jsem měl na občestvovačce náskok oproti loňsku jen 9 minut (kvůli opravám), tak jsem to viděl špatně. Pak se mi podařilo celkem rychle vyjet ten kopec (asi o 20 minut rychleji než loni) a relativně rychle jsem vyjel i ten další, takže pod lanovkou jsem měl oproti loňsku náskok 50 minut. Pak už to bylo nad mé síly :-). Co jsem koukal, tak němka co jsem s ni vyjel od vodopádů, to stihla za 15:58. Jestli to pojedu znovu se rozhodnu v lednu podle váhy :-). Ted uz jen negenerace a v nedeli si zacit uzivat mtb challenge. Skoda ze nejedes, myslim, ze to i letos bude fajn.

              0 0
            • marios  

              Já už teda určitě nepojedu, 3× a dost, ale stálo to za to.Btw ten „výtlak“ asfaltu kolem kneipy jsem letos šel o 1km/h rychleji než vloni, takže 3km/h a to už comp bere.

              0 0
        • Medunka  

          Ten plášť byl masakr, docela jsem se bála, jak jsem jela za tebou z Ewige, sem to pak radši stočila jinam – jinak gratulace

          0 0
          • Bumerangista  

            Pak jsem ti ještě v zoufalství volal, jestli nemáš někde náhradní hazku, protože ti mechanici vždy jen kroutili hlavou, že mi maximálně namažou řetěz.

            0 0
            • Medunka  

              No mě se ti nedalo dovolat zpět, nestihla jsem to zvednout a pak byl telefon hluchý a poslala jsem jen SMS.

              0 0
        • Cryzyy  

          Na takovem plasti bych nejel ani do hospody, nechapu.

          0 0
        • booris  

          na stejně sjetém plášti jsem jel tu 38. a šlo to, jen pár úseků na těch mokrých kamenech byla docela sranda, ale to prý klouzalo všem, teď ještě odjet na těch samých pláštích kpž v Praze a jdou do výslužby.

          0 0
    • Bumerangista  

      Kolik Vám dlouhá hodila? Mně překvapivě asi 217km a 6700m nahoru, takže asi blbost.

      0 0
    • marios  

      215/6,8

      ale ta výška je ovlivněna počasím, vloni asi 6,9

      předloni ale na prvních 110km 5000vm, což je asi blbost.

      0 0
    • ememem  

      iank som mal pocit ze tam bolo na mraky fotorgrafov resp. „autoaparatov“, viac ako inokedy. neviem ci som slepy alebo co ale nejak sa mi zatial nic nedari najst (moze byt ze este nie su zavesene online). keby ste niekto volaco nasli okrem tej klasiky na sportograf tak sem pripadne hodte link.

      0 0
    • kolda  

      takze moje postrehy:

      celkovy cas 15:15, cas jizdy byl cca 14:30

      v prvnim kopci me braly nejaky krece v brichu, zrejme dozvuky dramatickych chvil pred startem :)

      celkove jsem jel prvni tretinu pomalu,s velkym respektem, preci jen jsem nevedel, co me ceka.

      v druhem vyjezdu na ten centralni bufet se mi zacalo jet dobre, docela jsem si to uzival, mensi krize pri vyjezdu pred Jochwaldem. kolem jezera ok, zacatek Salzbergu taky. ale ten vyslap po asfaltu me dostal, zacaly me tlacit boty pres kotniky a kazdy krok bolel. na rossalm jsem dojel v totalnim rozkladu, v tomhle kpci jsem ztratil spoustu casu. nahore jsem se spravil radlerem, salamem a zevlovanim.

      pak to uz slo, vedel jsem, ze to dam, posledni kopec jsem par lidi predjel, na tech dojezdovych rovinkach taky.

      v cili jsem vytuhnul u radlera a nasledne sel ceknout blackyho ke zdravotnikum.

      zavod je to krasny, ale fakt tezky – tezsi, nez jsem si myslel.

      0 0
      • tom xtr  

        Gratulace velká a smekám vůbec za odvahu to zkusit.

        0 0
        • kolda  

          diky.

          ujet to jde, ale na zavodeni na tehle trati vykonnost fakt nemam.

          0 0
          • tom xtr  

            Já letos zase vyměkl a jel zas „jen“ Béčko. I to mi v tom horku dalo zabrat. Asi se příští rok ozvu ohledně know-how „jak přežít A“ :)

            0 0
            • kolda  

              ok, ozvi se.

              ja jsem studoval vcera profil B a vypadal lakave jednoduse :))

              pristi rok, pokud vubec, tak dam asi B.

              ale A je super zkusit, zazitek jak hrom.

              0 0
              • karliner  

                Kdysi jsem známý stratég Beeda lípnul svůj plán pro B-strecke. Je geniálně jednoduchý a účinný, tak doufám, že se nebude zlobit, když ho připomenu, ačkoliv trasa doznala několika, víceméně kosmetických, změn :-)

                0 0
                • marios  

                  Přesně takhle jsem jel letos 2k, jen ten kolotoč měl jenom 2 lidi :) a kaši v posledním kopci jsem jel až posledních 200vm. Kupodivu mi zbylo dost sil abych v posledních kopečkách (ze silnice doprava nahoru) za to mohl pořádně vzít.

                  0 0
                • tom_777  

                  podle mě je legrační bod „nasadit svoje tempo“

                  mělo bejt „na kašpáka vyjet kolem zubačky pak to nějak dotlačit“

                  0 0
                  • smallbrother  

                    …co jsem slyšel tak to tam některý kluci ten úsek nad hotelem jeli.

                    0 0
                    • karliner  

                      Mne tam předjel Véna Hornych a ještě jeden z áčka. B-strecke byla jeden pochodový útvar…

                      0 0
                      • tom_777  

                        Vena Hornych je borec, vo tom žádná

                        0 0
                      • tom xtr  

                        Já jsem celý to stoupání včetně prudkýho asfaltu jel v sedle před dvěla roky, vyjma rozblácené části těsně pod lanovkou. Stálo mě to celé tolik sil, že jsem pak musel slízt z kola v tom kopci za GosauSee.

                        Letos jsem ten asfalt za lanovkou raději z větší části šel, ale ten poslední kopec jsem jel skoro celý na střední, takže ono je to něco za něco.

                        0 0
                        • tom xtr  

                          Kecám před dvěma roky – vloni to bylo.

                          Před dvěma roky jsem skončil u vodopádů kvůli sněhu.

                          0 0
                    • tom_777  

                      blázni – ale možný to je

                      (jo ten plán je nějakej starej protože tam ten Salzberg neni:)

                      0 0
                    • McBlacky  

                      viděl jsem pár Ačkařů to jet-šněrovali to od kraje ke kraji na kašpara a v kuse to nedal nikdo.

                      Myslím, že top jezdci to jedou celý. Zas taková hrůza to není, bez 150km v nohách by to vyjel kde kdo.

                      0 0
                      • smallbrother  

                        …na šněrování tam teda moc prostoru není. :)

                        0 0
                      • pee.tr  

                        Já jako B bych to možná taky dal, ale jednak mě na konci toho chodníku už zastavili přede mnou tlačící a za druhý už bych pak možná už nedojel do cíle. :-D Za další jsem si všiml, že nejeden člověk tam měl menší převodníky (aspoň ty velký, jestli i malý se dělaji mení než 22, nevím) a větší kazety. S 22×32 už to je horší.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          22*32 byl z lehčích co tak kdo vezl.

                          třetina lidí měla 29"ky což má těžší převody z podstaty systému u 3*9 i 2*10 a třetina měla 2*10 :)

                          0 0
                          • marios  

                            Já jel 2×9, nejlehčí 27/34, Salzberg bych možná na 70 a snad i na 119 vyjel, takhle už nebyly síly, taky se ucpal lidmy z B ten nájezd na asfalt, takže nebylo co řešit.

                            0 0
                      • Cryzyy  

                        i ti lepsi to tlacej, ale nekdo jede :)

                        0 0
                    • jecnak  

                      Vloni jsem to kus jel, ale letos mi prislo smysluplnejsi posetrit nohy na druhou cast kopce, coz si myslim plati pro vetsinu A jezdcu nebojujicich o top 10.

                      0 0
                    • Gorgov  

                      Ke mne se zas doneslo, ze to po nekteri tlacili i po tom asfaltu…

                      0 0
      • Darkson  

        ale ta euforie v cíli a tričko Survivor za to rozhodně stojí:-)

        0 0
        • Sharka1  

          no tricko je uplne jina kapitola – na koldu uz nezbylo, dostane ho az postou…

          0 0
          • McBlacky  

            navíc není nic moc letos

            0 0
          • smallbrother  

            já až doma zjistil velikost trika M není pro mě úplně to pravé. Nebo jsem na EMO styl už starej. :)

            Když byste někdo chtěl vyměnit za L dejte vědět. Černý s nápisem SURVIVOR, samozřejmě! :D

            0 0
            • karliner  

              Podle toho, co vidím ty chrousty z áčka, co mne ke konci předjíždějí, tak si myslím, že větší trička než velikost M se pro A-strecke ani nedělají, neb by byly zbytečné :-)))

              0 0
            • kolda  

              uvidim, co me poslou a kdyz tak udelame change. ne ze ho do te doby obnosis! :)

              0 0
          • Medunka  

            aby nedopadl jako Bulda před léty, kdy dostal tričko sice velikosti eS, ale dámského střihu :-D

            0 0
        • kolda  

          no s trickem me pekne nasr…

          poslou postou (mozna) a navic neni vubec drsny :))

          0 0
          • McBlacky  

            si na něj pak nalep zevnitř smirkový papír :)

            0 0
          • karliner  

            Pošlou poštou :-)))

            Zdá se, že oblíbené rčení „slibem nezarmoutíš“ dorazilo i do Rakouska :-)))

            0 0
    • The_Trooper  

      Muj první Salzkammergut, jel jsem štreku C 73km jezdím spíše půlmarathony, tak jsem jel začatek s respektem. Traverzovité stoupaní od Hallstatu na Slazberg bylo brutalní, tam jsem si ujasnil že na takové závody dvouplacku ee, jel jsem stale na sraba, řikal sem kdy to skončí. Ale potom přišlo ještě strmější stoupaní po asfaltu kde i chůze byla obtížná, tam mě jeden čech uklidnil že tohle je poslední strmá část pak je to až do konce jetelné. Stoupání na Kaun 1500mnm už bylo točitelné na prostředni placku, potom přišel dlouhý sjezd po širokých cestách vysypane šotolinou. Co mě překvapilo že bylo mimum defektu snad jeden jsem videl.. V závěru už to bylo docela roztrhané ale značení bylo u konce docela odfláklé chvíli jsem myslel že jedu po te silnici uplně někam jinam. Závěr byl pěkné namotaný v cíli jsem šel do špurtu z Honzou Hruškou :D nakonec 50. a místo 22. v kategorii. Příště jedu zas :)

      0 0
      • marios  

        Jakej je začátek tý 73? To je jediný úsek , kterým A neprojíždí, stojí za to si ho projet, nebo je to široká šotolina?

        Jinak vloni se mi hostesky líbily víc.

        0 0
        • The_Trooper  

          Začátek 73 je docela o ničem, velké šutry a jediné bahno z celé trati.. ale asi nejtechničtější část 73 :) Na Hotelu jsme byli s Hartlem ten na Ačku dojel 4. celkove a 2. v kategorii, po dojezdu byl docela v pohodě.. Obdivuju všechny co jeli tu 211.. přístě zkusím 120 už vím co mě ± čeká..

          0 0
          • kolda  

            me ta 73 prijde nejmin zajimava… dva kopce po sotoline/asfaltu, sjezd jen sotolina a konec. pritom na prevyseni to neni malo. proste drina bez odmeny. vzdyt i 50ka mela Ewige wand..

            0 0
            • ememem  

              presne tymto som presviadcal drahu ze ked uz tak nech ide stovku, kvoli 50-ke sa tam trepat je hovadian a 70 je presne jak pises.

              0 0
              • kyjosek  

                jedinej smysl má 120 a kdo je nadřenej borec tak pak tu 210

                0 0
    • karliner  

      Další fotky z letošní Salzky jsou tady

      0 0
    • jonti  

      Taky sdělím svoje dojmy z trasy B.

      Před závodem jsem si pořídil nové kolo, Haibike Sleek SL, večer ještě ladím posed, otáčím představec a sedlo zvedám o půl centimetru. Taky dofukuju gumy a tlumič, oboje se později ukáže jako chybné rozhodnutí. Na sedlovku připínám držák od SKS na druhý bidon.

      Ráno v pohodě vstávám, najím se, oblíkám kraťasy a dres s celorozepínacím zipem. Do dresu ještě vestičku. Přícházím na start a zařazuju se na konec první vlny, přede mnou stojí odhadem 500 lidí, trochu mi to vadí, ale trať je dlouháa už v prvním kopci se to srovná.

      Následuje startovní výstřel a startovní čarou procházím až víc než minutu po startu, asi jsem se měl cpat dopředu o něco víc. Jedu pohodu, nechci se zatavit na rovince. V prvním stoupání postupně zrychluju, nefunguje mi tepák, ale pocitově nejedu přes ANP. Na mokré odvodňovací koleji mi uklouzne přední kolo a poroučím se k zemi. Rychle vstávám a pokračuju. Výjezd je dlouhý, postupně předjíždím víc lidí, které znám, šlape mi to.

      V prvním sjezdu se cítím nejistě, gumy kloužou a nechtějí držet. Asi po 200 metrech zastavuju, ztrácím asi 30 vteřin a výrazně snižuju tlak v pneu. Po závodě změřím, že to bylo pod 1,5bar. Většínu lidí, který mě předjeli, dojíždím ještě ve sjezdu a na menších rychlých výšlapech.

      Rovinku do Hallstattu jedu v skupine s dvěma klukama z Pitrsbike, dvěma Rakušanama na Simplonech a ještě jedním Rakušanem. Nejdřív moc nejedeme, ale střídáme, postupně se to rozjíždí a ke konci, když vidím další skupinku, si dávám dost a jedu na špici max. Po dojetí další skupiny střídají skoro všichni a jede to.

      Kopec z Hallstattu je težký, jedu skoro všechno na nejlehčí nebo druhý nejlehčí převod, 24/36 se tady hodí. Je to docela silové, ale všechno jedu a ze skupiny mi ujíždí jen jeden jezdec, několik se jich drží něco za mnou a ostatní jsou v nedohlednu. Následuje rychlý, nudný a krátký sjezd a následuje další stoupání.

      Asi jsem zanedbal jídlo, zatim jsem snědl jen jeden gel a jeden powerbar, těsně před vrcholem dostávám hlaďák a jede se mi blbě. Z posledních sil dojíždím na občerstovačku, kterou vnímám jako obžerstvovačku a jím 6ks třešňových koláčků, 2ks jablkových, dva rohlíky se salámem a banán. Stojím dlouho, cítím se blbě a spousta lidí mě předjíždí.

      Ve sjezdu nedobrzdím jednu zatáčku, nějak to vyrovnám, ale dostanu strašnou křeč do stehna a několik minut musím jet šnečí rychlostí s vystřenou nohou. Při každém přišlápnutí dostávám křeče.

      Na další rovince se lehce srovnávám a dokážu jet. V kopci jedu maximální kadenci a několik lidí i předjíždím. Křeče ignoruju – nadávám, řvu a oni zmizí.

      Po sjezdu mě dojíždí jeden Němec Einhoernchen a jeden Čech. Jsem slabší na rovinách, ale silnější v těchnice a výjezdech. Vetšinou na špici jede Němec, je to lokomotiva, ve sjezdech a výjezdech jim občas ujíždím, i když jedu pohodu, v posledním sjezdu ujíždím tak, že je nevidím, ale za několik minut mě na silnici dojíždějí. Něco střídám a jedu v skupině.

      Když v Bad Goisernu vidím cílovou bránu nastupuju a odjíždím, ale ukazuje se, že mám před sebou ještě jednu smyčku. V cílové rovince vidím spurtující dvojici a taky přídám, zablokuje mě někdo z trasy B a dojíždím za Němcem. Tomu bych to klidně za odtažení do cíle nechal.

      Celkově jsem 46, v kategorii 11, čas 6:06, spokojenost. Nebýt krize to mohlo být o 10–15 minut lepší, ale kdyby se nepočítá.

      0 0
      • kolda  

        velmi pekny vysledek, gratuluju. stejne tak k vyjeti Salbergu, i kdyz jsi pozdeji diky tomu pravdepodobne ztratil vic nez tam ziskal.

        obcerstvovacku nahore jsem vyplenil podobnym stylem.

        jo a dik za povzbuzeni na trati :)

        p.s. „krece ignoruju“ – zajimava taktika, musim nekdy zkusit.

        0 0
        • smallbrother  

          …to snad ani nezkoušej, znamená to, že v nejlepším případě nebudeš příští tři dny nebudeš chodit. :)

          0 0
          • karliner  

            jonti má tu taktiku „křeče ignoruju“ evidentně zmáklou, protože už večer po závodě běhal jako srnka :-)

            0 0
      • orm  

        Tak to je ten důvod proč už tam nahoře na občerstvovačce toho moc nebylo, všechno to snědli Bčkaři :-). Ta občerstvovačka mě naštvala. Loni byla hned u té chaty, těšil jsem se na ni od druhé půlky výjezdu, kdy mi došla voda. Moje zděšení bylo velké, když jsem ji tam nenašel :-). ps: K těm tlakům v pneu, dříve jsem tomu nevěřil, ale ten tlak na předním kole ve sjezdu dělá hodně. Mám 107kg, ve předu plášť 2.1" bez duše a tlak vozím 20psi, tj. lehce nad 1 bar. S duší jsem vozil na stejném plášti 2 bary a ten rozdíl je markantní. Takže pokud máš ve předu bezdušák a vážíš méně než já, což vzhledem k času asi ano, tak bych ve předu tlak ještě ubral :-)).

        0 0
        • karliner  

          jonti váží asi tak polovinu co ty :-DDD

          0 0
        • karliner  

          Jinak k těm tlakům – objel jsem to na nanoraptorech (s dušema) těsně před smrtí, nabušených na 40 psíků a dalo se v pohodě, z kopce mne předjeli snad dva lidi…

          0 0
          • jonti  

            Nanoraptory jsou na ty šotoliny nejlepší pláště, určitě lepší než RaR co jsem vezl. A vážím asi 72kg. Jeste i v pondělí jsem nohy cítil.

            0 0
      • Honzyn  

        Vecer pred zavodem ladit posed,dokonce zvednout sedlo a nemit to overene nejakou tou kilometrazi,na trati zjistovat,jaky mit tlak v pneu…a zajet takovy solidni vysledek-klobouk dolu!Pravda,ja jsem upoustel kola den pred zavodem na zaklade stisku plastu na biku Radka Sibla:-)…a dobre jsem udelal.

        0 0
        • kolda  

          neznas Jontiho :))

          0 0
          • Honzyn  

            No,ja kdysi davno den pred Drasalem dal inverzni prehazku,misto cantiku V-brzdy,nove brzdove paky(objimky jsem malo dotahl):-)Hlavne jsem furt radil naopak jak idiot.

            0 0
            • jonti  

              Vim, ze ladit kolo pred zavodem je blbost, ale jinak jsem to nestihal, kolo dorazilo v pondeli, dvakrat jsem se projel a na vic nebyl cas.

              Tlak v pneu nebyl takovy problem, spis mi vadilo, ze jsem prefoukal tlumic, 10pis dela velky rozdil, byl maly sag, vysoky teziste a hur se to klopilo na sotoline. Stejne me ale nikdy nepredjel :)

              0 0
    • The_Trooper  

      Koukněte na video od Martina Šupicha záznam z kamery na bajku ze 120cky.. super sestřih a hudba.. jak to vidím tak se do toho znovu vžiju :)

      0 0
      • tom_777  

        to loňský video jak nedal dvoukilo jsem si pouštěl před spaním a na tom místě kde on vloni vzdal, jsem si dal pořádnej dlabanec :D

        0 0
        • smallbrother  

          jo, to loňský jsem si taky pustil. Se divím, že to letos zase nezkusil. :)

          0 0
          • MartinSupa  

            Nezkusil protože jsem chtěl vidět konečně cíl :D a zazávodit si. Dvoukilo je o ujetí. Kolega z teamu co ho jel je bývalí profík a jak se trápil.

            0 0
      • tom_777  

        voni jeli na ten Salzberg – hovada .)

        0 0
      • marco  

        No tak to je video kterému nekonkurují ani oficiální dostupná videa od pořadatelů.

        0 0
      • jonti  

        Super video, navyse jsem se tam taky nasel, jsem s nim jel vetsinu prvniho kopce a rovinku.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Krasne video, ako sa teraz na to dobre pozera, ako „chrti“ vybehli Salzberg, kde som ja tlacit. Medzi zabermi z ciela som nasiel jedneho ceskeho jazca menom „Jerry“ neviem ci je z tohoto fora.

          0 0
    • McBlacky  

      tak jsem se dokopal ke shrnutí své účasti na Áčku.

      http://mtb-blog.cz/…-trophy-16–7

      musím pochválit přístup sportovních fotografů. 20eur za set 56 fotek to je trochu jiná cena než v ČR.

      0 0
      • kolda  

        pekny report.

        jestli ti prislo, ze jsem byl v pohodove nalade, tak jsi mel jeste haluze :)

        mel jsem toho fakt dost.

        0 0
      • smallbrother  

        haha, to je veselý jak máme všichni stejný fotky. :)

        Ten fotograf z toho musel mít pěkný psycho.

        Za 20Eur to byl luxus.

        0 0
      • karliner  

        Já mám za 20 eur jen 20 fotek :-(

        Příště budu na trati víc zevlovat :-)))

        0 0
      • Cryzyy  

        Pridavam do „prectu pozdeji“, je to moc dlouhe :)

        0 0
      • marios  

        Hezký počteníčko, podobný pocity jsme měl na trati, jen na mě nepřišla žádná krize, až na děsivej hlavan 3km před cílem při předjíždění B-ridera na posldedním singlu. Jochwand je ale nejvíc, prošel jsem si spodní část v pátek ráno, ale nedošel jsme až nahoru, tak jsem ten děsivej nájezd na skálu tak ytak 20m šel pěška.

        0 0
    • tom_777  

      tak co dvoustovkáři? jak se cejtíte 2 týdny po akci? já teda nic moc – únava ze závodu + trochu náročnější program v práci(dovolený a marodi) a nějak to není ono včera jsem se tak dlouho chystal na švih, až jsem nikam nejel a dneska nevim-nevim jestli někam vyrazim

      0 0
    • tom_777  

      tak co dvoustovkáři? jak se cejtíte 2 týdny po akci? já teda nic moc – únava ze závodu + trochu náročnější program v práci(dovolený a marodi) a nějak to není ono včera jsem se tak dlouho chystal na švih, až jsem nikam nejel a dneska nevim-nevim jestli někam vyrazim. od soboty bych rád fungoval aspoň jako zdatnej cykloturista

      0 0
      • McBlacky  

        v sobotu jsem jel KPZ Karstejn a 58 celkově. Sice proti standartu tak o 2–3 minutky horší, ale dalo se. Na kole jsem byl už v pondělí po :), ale začalo to jet až ve čtvrtek.

        Nejspíš jsem si na Salz přetáhl šlachy v pravé ruce a dneska finálně se dokopal k doktorce=s kolem šmytec 14dní minimum

        0 0
        • McBlacky  

          jsem ještě zapomněl na 245km na silnici v neděli po KPZ. Neplánovaně teda :) chtěli jsme tak 150…

          0 0
        • tom_777  

          V pondělí PO i potom v úterý jsem hned jezdil taky. V úterý s kámošem co nikde nezavodil jsme dali dvakrát oblíbenej trail „motokros“ a vypadalo to dobře jenže potom, jak se od středy kazilo počasí tak to šlo dolu i se mnou. O víkend jsem pak dal asi stovku na bajku 40+60 Teď přes tejden út a dneska po hodině a půl. Už se to zlepšuje, ale chybí tomu jiskra. Třeba nedám prudký výjezdy, kde je potřeba výbušnost a síla na překonání teréních nerovností a kořenů, který za normálních okolností zvládám…

          0 0
      • kolda  

        ja jsem tyden po nejel na kolo kvuli pocasi. o vikendu lehce silnice. vcera jsem jel s kamaradem 70km svih na bajku, normalne jsem o neco lepsi, ale ted na me na kazdym kopci cekal a ja mel hrozne pomaly nohy. unava je porad citit.

        0 0
      • smallbrother  

        …pořád ještě čekám na novej ráfek, na silnici se mi nechtělo. Vzhledem k nemoci před závodem mám za poslední měsíc najeto jen 211km. :)

        0 0
      • marios  

        Nebejt toho, že mi na lokti chybí tak 10cm2 masa, tak výborně, mnohem líp než loni. Byl jsem teď ale s rodinou 2 dní u moře, kde se moc jezdit nedalo, tak asi budu nerozježděnej, snad to do silničního krále nějak dám do kupy. Zítr ašvih a v so Ještěd, tak jsme zvědav.

        0 0
    • kyjosek  

      zdar minulý týden mi přišly poštou nějaké mé fotky ze závodu asi 6 fotek od nějakého fotografa z rakouska u toho byla složenka na 26 eur a nějaký dopis s tím, že pokud se mi fotky nelíbí tak je mám zaslat zpět. Nejsem si vědom že bych něco objednával. Máte s tím někdo zkušenost?

      0 0
      • McBlacky  

        to posílají všem. nevím jestli se to někde nezaškrtávalo u přihlášky, já myslím, že ne. trochu nátlak – zvlášť když na sportografu máš za nižší cenu fotek daleko víc.

        0 0
        • kyjosek  

          tak jim to asi pošlu zpátky, to jsem zvědavej co budu muset utratit za poštovný :-(

          0 0
          • orm  

            Ahoj, také mi od nich něco přišlo. Jelikož si nejsem vědom, že bych si něco objednal, dopis je německy a přišlo to jako nedoporučený dopis, tak já za sebe to ignoruji jako nevyžádanou poštu.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.