• mrssti

    Zdravim vsetkych

    Uz par dni mi beha myslienka po hlave a neviem sa rozhodnut pre jednu z vidlic RS SID 2008 RACE alebo FOX F100RLC. Na Side ma laka hmotnost 1450g s lockom z rajdov, co FOXa nesplna.

    Ale myslim si ze foxa je o nieco tuhsia. A bojim sa aby sa mi Sida nejak nerozbila. Bike mam scott scale.

    Naozaj sa neviem rozhodnut. Mam 72kg. Za prispevky dakujem.

    0 0
    • dancing dog  

      Já sem sice prd znalec, ale ze 70kg bych se Sida nebál…a krom toho-dost bolo Foxe…

      0 0
    • visions  

      Tak si jí dej do vitríny a dívej se na ní,když se bojíš,aby si ti nerozbila. :-)

      0 0
    • petebike  

      mam sida race a dobry, pred tim 2× fox –

      fox je asi citlivejsi, ale myslim si ze kdybych si pohral s nastavenim tak sida taky poladim…

      ale jak pises sid je lehci a ma lock z riditek…

      0 0
      • mrssti  

        Ma sida race 2008?

        Kolko ju uz jazdis?

        0 0
        • přišlapávač  

          nemá 2088, ten totiž neexistuje ;-)

          0 0
        • petebike  

          od konce dubna – 4 zavody

          0 0
          • Grinch  

            Bez d osida, vubec se neboj…mam sida team 100m 08 a vahu mam dosti pres 80 a drzi…vubec bych se nebal:D tuhej je dost..a lehkej taky:D

            0 0
            • mrssti  

              Este by ma velmi zaujimalo aky ma lock Ten Sid. Ci je uplne tvrdy alebo ma nejaku volu.

              A ci sa da pouzivat aj ked by som si nenamontoval lock z rajdov.

              0 0
              • petebike  

                trosku to chodi – jako kazdy RS, ale tak 5 mm…mozna min,

                vidlici kterou budes mit s dalkovym zamykanim tak ji muzes namontovat bez toho ale nezamknes ji…

                0 0
    • Flinker  

      Jazdim foxu F100rlc, a ako zavodna vidla je velmi dobra, ma rozumnu vahu, je dost tuha (aj na mojich 85kg), ma sikovne rieseny lockout (nastavis, zamknes a  do konca preteku neriesis). Na noveho sida si ete asi pockame, no zla vidla to urcite nebude – podla vsetkeho je to nieco ako reba, len lepsie.

      Co sa tyka tuhosti, tak v ktoromsi threade tu dal milan1 vysledky nemeckych testov vidlic, a myslim ze fox bol o nieco malo tuhsi.  S tvojou vahou by si mohol jazdit hoci aj stareho sida bez problemov, takze nie je o com :-)

      0 0
    • kubad  

      tady výběr vidlic které by pro tebe připadaly v úvahu

      odkaz na celý test vidlic 2008 si ale musíš najít v historii :-)

      vkládal ho sem Milan 1 před nějakým časem – za což mu děkuju protože je to fakt zajímavé srovnání.

      0 0
      • Darius  

        ten test je ke stazeni na "strankach Suntouru ":http://www.srsuntour-cycling.com/…06/index.php?…

        0 0
      • mrssti  

        No ako tak pozeram ani ta Magura durin nevyzera vobec zle. Jazdi to niekto? Nejake skusenosti?

        Problem je asi len vtom ze by som potreboval ciernu, pretoze biela sa mi absolutne nehodi na bike. Robi sa aj nieco take?

        0 0
        • petebike  

          Hnoj ji ma na Sparku

          0 0
        • kubad  

          v provedení disk je pouze bílá, v provedení disk+V se dělá černá.

          dá se objednat v rámci Custom program asi v 6 barvách, ale cena bude asi strašná :-(

          0 0
          • přišlapávač  

            nene černá pouze na disk je taky za tu samou cenu co bílá

            0 0
            • mrssti  

              No tak sa mi uz pole vyberu rozsirilo na 3 vydlice. Vyber bude velmi zaujimavy.

              0 0
              • Neil100  

                Ahoj, jezdím RL, bez Comprese a můžu doporučit, nesrovnávám, ale kdo chce lehkou tuhou a velmi citlivou vidlici, šel bych do ní znova..Jediný mínus je to ofiko zastoupení, ale to je kapitola sama pro sebe a háklivost na bordel a nečistoty.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Pokud je to u F100 stejné jako u Talase (tím myslím rozdíl RL x RLC), tak bez komprese není a je to naopak ještě horší než RLC verze s nastavenou kompresí na minimu. A pokud to tak je, tak rozhodně supercitlivá není, dokud se úpravou nezbaví té komprese.

                  Ale třeba je to u F100 jinak.

                  0 0
          • mrssti  

            Este by som mal jednu otazku ohladom toho SID. Mam XT brzdy, a kupujem nove XT kotuce, a chcel by som dat dopredu 180mm. Bude to dobre? Alebo mam radsej dat len 160?

            0 0
            • Zerocool  

              nevím, co jezdíš, ale bohatě stačí 160mm

              0 0
            • stihac  

              uz si kupil? Ked nie, radim ti vynechaj sid. Vidla mozno ok, ale na problem asi narazis inde.

              0 0
              • Zerocool  

                a nastíníš důvody, proč by ho měl vynechat??

                0 0
                • stihac  

                  vas sa to netyka :)

                  0 0
                  • Zerocool  

                    něco jsem ti provedl??? zajímá mě to z toho důvodu, protože doma jeden SID WC máme, takže, ať vím na co si dát pozor, případně čemu předejít…

                    0 0
                    • stihac  

                      nie nic proti tebe, nemusis mat obavy, teba (ci tvojej vidle) sa to fakt netyka

                      0 0
                      • Zerocool  

                        tak díky za diskuzi, jsme na fóru, ty napíšeš, že by se měl SIDovi vyhnout, já jeden mám, tím pádem mě to zajímá a ty napíšeš, že se mě to netýká, koho jiného, než toho, kdo SIDa má by měl tedy tvůj příspěvek zajímat, to fakt nechápu, nicméně díky za plnohodnotné rady a postřehy

                        0 0
              • jIrI___  

                Kde?

                0 0
        • Zerocool  

          o víkendu jsme byli v německu na ME v maratonu a musím říct, že tak 70% kol mělo Durina, celkem jsem čuměl…

          0 0
    • Zerocool  

      nebudu zakládat nové vlákno, a proto se ptám tady, včera jsem nebyl schopen nafoukat SIDA, respektive při odšroubování pumpy se vždy všechno vypustí, jako by něco tlačilo na ventilek i při odšroubování, podařilo se mi to asi na desátý pokus, je třeba udělat něco s ventilkem, není třeba moc vysoko??? no a při odšroubování pumpy z ventilku negativky vyteče vždy dost červeného hustého maziva, že by špatné utěsnění, když byla ne repasu???

      0 0
      • MlokCZ  

        Negativku lepší foukat vzhůru nohama, v kompoře je mazací olej a ten se u negativky v klidu drží u ventilku, proto vždy bude utíkat při foukání.

        Zkontroluj koncovku pompičky, tohle vypapadá, že máš špatnou koncovku na pumpičce, která nejprve přestane těsnit a pak až teprve uzavře ventil. Může pomoct přidat těsnění do koncovky.

        0 0
        • Zerocool  

          právě, že jsem to včera zkoušel dvěma různýma a stejný výsledek, kolega tvrdí, že je to na výměnu ventilku, údajně je nějak vysoko, tak nevím…jestli je vůbec možné ho tam dát více způsoby, respektive ruzně vysoko…

          0 0
          • MlokCZ  

            To je možné, že trn ventilku je prostě příliš dlouhý. Pak to bude dělat s každou pumpičkou (jsou stavěny na trn akorát). To těsnění navíc by to ale vyřešit u pumpičky mohlo (pokud to jinak nebude dělat problém a třeba ucházet).

            0 0
            • Zerocool  

              to bude ten problém – ten trn, dá se nějak posunout níž??

              0 0
          • jecnak  

            Zkus jeste vysroubovat vnitrek ventilku ve vidlici a vymenit, Pripadne nevymenovat a jen vysroubovat a  vratit. Je mozne, ze se ten mechanismus trochu sprajcnul.

            0 0
            • Zerocool  

              to si myslím taky, že je něco s ventilkem, dáš mi postup, jak na to???

              0 0
              • jecnak  

                Vzmi takovou tu kovovou cepicku s vysroubovavacim nastavcem na autoventilky a ventil normalne vysroubuj a dej jiny treba z nejake duse. Nic to neni. Zadna veda.

                0 0
                • Zerocool  

                  co tím myslíš?? kovovou cepicku s vysroubovavacim nastavcem na autoventilky – jsem fakt asi netvrdlý v tom horku, sorry:)

                  0 0
                  • jecnak  

                    Nevim jak to lip popsat. Snad je to tady lip videt.

                    0 0
                    • Zerocool  

                      jo tady to je vidět:) takže ho našroubuju a potom ventil směrem hodinových ručiček vyšroubovávám??

                      0 0
                      • jecnak  

                        Ne, das ho jakoby opacne – tim zobackem dovnitr (co kouka na fotce nahoru) a ventil vysroubujes – ma normalni zavit.

                        0 0
                      • MARIN  

                        Sakra v 31 neumis rozebrat autoventilek? :)

                        Na cem jsi jako dite jezdil?

                        0 0
                        • Zerocool  

                          na trojkolce:(

                          0 0
                        • Zerocool  

                          navíc, nikdy jsem neměl důvod to dělat, ale je to asi paradox, protože kromě centrování a vidlice si na kole dělám všechno sám:)

                          0 0
            • MlokCZ  

              Tohle bude určitě nejlepší, to řeší příčinu a nejen následky.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.