Profi silnice- Vuelta a Espana 2015

918 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

    Olé,

    Vuelta se plizive blizi, a je vic nez cas vyhlasit tradicni tipovacku s gumovymi unfair pravidly. Za to se zas nic neda vyhrat, krome pochybneho prava vyvysovat se na BF a zaminky k libani od slecen, pokud se je dotycnemu podari presvedcit. Ale nejake ceny se najdou…

    Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

    Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista (ruzna jmena)

    Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

    9 jmen ruznych jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape, a tip 1 tymu na tymovou časovku.

    Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci.

    Uzaverka tipu v při startu první etapy, v SOBOTU 22/8/2015 ve 18.40h.

    Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na steephill.

    Pravidla a bodovani jako obvykle:

    Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

    Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

    Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3. misto jezdce ze „staje“ v etape a tym v TTT.

    Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je bliz poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

    Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu posledni etapy; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Tour se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava. Kazde jmeno se pocita jen jednou.

    Na webu bude soubor se vsemi tipy, ktery umi spocitat body. Prubezne budu take preposilat oficialni poradi. V pripade sporu o pravidla ma pravdu a poslední slovo Hroch.

    Posledni jezdec: prestizni umisteni, ale pozor, pokud by si na ni nekdo chtel zatipovat, zavadim cut: kdo bude na poslednim miste 5 dnu po sobe (vcetne volnych), ma DNF a vypadava!

    Vedouci v prubeznem bodovani ma samozrejme moralni povinnost chodit ve cervenem. Dokumentace predavaciho ceremonialu vitana!

    Vyhraje Sagan bodovacku, a bude dojizdet druhy za Degenkolbem? Bude vitezna bledemodra Sky, pulnocni modr Movis nebo blankytna Astany? Nibs, Aru nebo Landa? Valve nebo Quinta? a vydrzi Froomovi forma do konce?

    Kdo najde prvni chybu?

    0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Copy&paste friendly verze pro tipy (usnadni mi to praci):

      Nick:

      Celkove poradi:

      1.

      2.

      3.

      4.

      5.

      Nejlepsi vrchar:

      Nejlepsi v bodovaci soutezi:

      Nejlepsi tym:

      Z 198 jezdcu dokonci:

      Tym pro TTT:

      9 jezdcu na bednu v etapach:

      0 0
      • ydaho1  

        Dobrá fraška.

        Kdyby to Sagič na konci neodpojil a nedojel 10 m před týmem, vyhráli. Takhle překvapivě druhej :-)

        Pěkný bylo sledovat, jak Garmin dodržel přesně stanovenou taktiku: za Martina nikdo nesmí a on nesmí k týmu blíž než na 3 metry :-)

        0 0
    • Tina  

      Žeby bola tipovačka už bez Kaťuše?

      0 0
    • iron.hide  

      nibs + aur + landa? a to teda na koho pojdu? no to je bordel

      0 0
      • Memphis22  

        Pojede se na tři lídry, to je přece jasný.

        0 0
        • prodi  

          kdepak, Landa přestupuje, tak bude muset makat pro jiné… leda že by to byl rebel:)

          0 0
          • Canyon325  

            mne ten Landa pripadá jak Cobo pred pár rokmi, jeden veľký úspech a potom už nič…

            0 0
    • wishpull  

      11 etapa, slušnej masakr. Na 1. celkově letos vychází v lichém roce nějaká haluz,. Já bych to přál Puritovi, ale jenom v TT a TTT ztratí min. 3minuty a to je moc. Stejně jako Mikel, kterej si Giro prohrál v časovce. Tak co třeba „odpočatej“ TVG, nebo kluci z Garminu-C. A nebo Pozzo, pokud teda nepřejede zase nějakou kočku.

      0 0
      • bassano  

        přesně tak, na tu se nejvíce těším a doufám že to bude pořádná řežba už od 50 km do cíle :)

        0 0
    • iron.hide  

      myslite ze froome to da? znovu netusim koho mam dat na prve miesto.

      ako je on na tom s regeneraciou? Vsak tour skoncila len pred 4 tyzdnami. On sa pritom zdal znicenejsi nez ostatni, ale mozno to len hral prave kvoli vuelte.

      0 0
      • tromboonen  

        Nevim nevim, jestli je zrovna Vroom schopnej takove taktiky, v te chvili to vypadalo ze toho ma dost a omezuje ztraty, nemyslim si, ze by blufoval kvuli Vuelte.. jak regeneruje netusim, ale to jeho pavouci telo asi bylo po Tour docela zdrchane… tipovat budu asi nekoho odpocatejsiho, ale zas je tu vliv teamu, ze jo..

        0 0
        • Canyon325  

          myslím, že bude rád, keď skončí na pódiu (viď ročník 2012 – druhý na Tour, štvrtý na Vuelte, zase odvtedy sa výkonnostne dosť posunul)… na prvé miesto som dal Quintanu (príp. ešte Aru al. Nibali by to mohol dať)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ono si nevyberes, Tour jeli prakticky vsichni velky kluci, odpocaty je jen Aru a Landa- ten ale u Astany konci, tak 100% nebude mit volnou ruku dokud budou Aru a Nibs aspon trochu pri zivote.

            Ale na druhou stranu, kdyz budou velky kluci vystrileny, tak by a spicka mohla byut o dost sirsi a mohlo by to byt zajimave.

            0 0
        • McBlacky  

          podle mě to dá někdo kdo tour nejel. Za mě Aru i přes ty možný katastrofický scénáře inside AST. Ty kopce jsou kratší a to mu bude sedět, pokud udrží svoje chutě nesmyslně utočil na full gas v koncovkách mohl by i vydržet. Bohužel moc nevidím reálné, že by se Landa na odchodu pro něj mačkal na hranu, to spíš koupí vakl a pujde na unik a že by Nibali tahal Aruovi do roztrhání těla je taky málo pravděpodobný.

          Nejspíš zkusím zaďoura Aru, Quinta, Froome, Pozzo, Valve.

          Z dalších: Majka je haluzář a nikdy GT na GC nejel, Purito možná kdyby nejel TDF, TVG tak prudký krátký nedává – to měli radši jet na Sammyho (vzhledem k domácí podpoře dark horse).

          Překvapit na 4–5 může i Arroyo, Navarro, Rolland, Martin. Schleck je už spíš vtip, navíc má podepsáno i na 2016, takže s klidem škrtám.

          Samozřejmě v AST se bude čekat na první chybu a pojedou na Nibse nebo Landu, podobnou zálohu má i Sky v Henaovi, ale ten bude po tom jak si ho skřípli dost sledovanej, takže pojede čistej ;)

          Vzhledem k síle teamů čekám v horách duel SKY-AST

          Nikoho dalšího tam nevidím, což neznamená, že to nebude Cobo/Horner edition of the race ;)

          0 0
          • ememem1  

            schleck? frank schleck zacal sa po distanci vratil? to su mi veci.....

            0 0
            • McBlacky  

              tak už dávno. Distanc měl jen na rok do půlky 2013. Pak to zabalil Rshack a podepsal mu to Trek na dva roky 14–16. To že nebyl vidět je jiná věc, závody už jel – loni byl mistr Lucemburska v silničním závodě :) :) :)

              0 0
          • wishpull  

            Amador?

            0 0
            • McBlacky  

              zatímco Landa malou šanci má, Amador má nulovou.

              I kdyby to zabalil Quinta, tak Valverde nemá ještě podepsáno s Movis na 2016 a dál. Hlavní třecí plocha jsou prachy. tzn pro něj top 5 proti top 10 taky může být půl míle eur ročně po následující dva roky. Za to by se myslím kousnul každej ;)

              0 0
          • karliner  

            Já bych nezatracoval ani Pozzoviva. Třeba mu vydrželo jeho loňské zázračné zlepšení v TT :-)))

            0 0
      • cekanka  

        Tak pojedou pomaleji, no :-D

        0 0
      • daymaker  

        po tom jezdíme na silničkách normálně, minulý víkend i po poli se slámou po bouřce.. je to psychika… :-)

        0 0
        • arny71  

          A na té slame jsi jel 50 km/h?

          0 0
          • bassano  

            je přece nikdo nenutí aby to tam pálili to tam 60/hod, chcou lepší čas než jiné týmy tak musí riskovat :)

            stejně jako ve sjezdech, někdo chce získat čas a občas si u toho rozbije držku

            ale reálně je pravda že od vuelty bych podobné prasárny nečekal, na giru se jezdí občas po prašných cestách a na tour po kostkách ale vuelta bývala po fajn asfaltkách

            0 0
          • daymaker  

            nejsem sebevrah.. :-) BTW by to ani nešlo… při záběru se kolo zařízlo jako cirkulárka…

            0 0
        • Tina  

          Na silničke možno normálne ale vyskúšaj si to na časovkárskej koze…

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Tak pred koncem vymeni kozy za fatbike…

            Ne vazne, obcas tady v Polabi jezdime na silnickach pres takovy piskovky, kde je pisek obcas hlubsi, a to je peklo, to kolo si tam jede vlastni stopu kam chce. Si to fakt moc nedovedu predstavit ve 40+ a na koze.

            0 0
            • karliner  

              Jak psal někdo výše – podmínky jsou pro každého stejné a každý pojede podle svého skillu. Za chvíli by mohli spurtéři protestovat že MTF jsou moc do kopce, Pozzovivo s Dumoulinem, že u moře moc fouká atd.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                jj a este nejakej mestskej downhill se skokama by tam mohli pridat, aby to bylo atraktivnejsi.

                0 0
              • arny71  

                Tady jde spíš o zdravý rozum, než o umění jezdců. Srovnávat kopec s asfaltkou s pláží je úplně mimo. To by se příště mohli na Giru projet třeba po sjezdovce, však jim rolby tu pistu upraví, aby tam neměli muldy.

                Písek patří do cyklokrosu, ne na silniční (sic) závody. Já nechci koukat v bedně na zrakvené jezdce.

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Zrovna jsem chtel napsat ze to nakonec stejne nejak usmudlaj:

                  http://www.cyclingnews.com/…ty-concerns/

                  Coz mi prijde reseni k smichu.

                  0 0
                  • Barak  

                    Myslím, že se jednotlivé podniky GT měly přestat závodit o to, kdo vymyslí větší ptákovinu.

                    0 0
                    • karliner  

                      Předpokládám, že firma, ve které pracuješ je spokojená se svým postavením na trhu a pomocí různých, třeba i marketingových nástrojů se nesnaží svoje postavení upevnit nebo zlepšit. Tak?

                      0 0
                      • Barak  

                        Přesně tak, nám zboží zákazníci rvou z rukou i bez reklamy.:-)

                        Ne vážně. Je to asi složitá otázka a začarovaný kruh. Fanoušci chtějí koukat na zajímavé závody, zřejmě včetně pádů, sponzoři chtějí být vidět a organizátoři zas velkou sledovanost. A bezpečnost jezdců, na tu sere pes, ať se každý zařídí jak umí. Jasně, že podobných příkladů je víc (kostky na TdF atd), sám jsi je níže uvedl. Ale otázka je, kam až se to bude šponovat? V mnoha sportech, kde může jít o krk, je nastavena určitá úroveň bezpečnosti. Podívej se třeba na bezpečnost na silničních okruzích. Není v cyklistice nastavena tato hranice trochu zastarale?

                        Na druhou stranu, závodníci nadávaj na nebezpečnou trať a jindy pak podlejzaj závory…

                        0 0
                • karliner  

                  Strade bianchi ti nevadí? Arenberský lesík nebo Kappelmuur ti nevadí? Tak proč ti vadi sem tam nafoukaný písek? Před pár lety jeli na TdF po pobřežní silnici, která je pravidelně zaplavována přílivem a plná bordelu a nikdo nepobrekával.Jsou to silniční závody, tudíž vedou po silnicích, někdy je na nich hladký asfalt, někdy hrubý, někdy s dírama a záplatama, sem tam je tam kruhák, kostky, kameny, štěrk nebo šotolina. To je současně i odpověď na Hrochovu žertovnou poznámku o městském downhillu a skocích. Organizátoři si mohou vybrat trasu jakou chtějí a jakou jim UCI potvrdí a závodníci musí jet tam, kam je pošle sportovní ředitel. Ty na svůj trénink nebo vyjížďku můžeš jet kam chceš.

                  Stop fotbalizaci cyklistiky, začíná to zkracováním sezóny na polovinu kvůli tomu, že ridera po dvou etapácích bolí nožičky, pokračuje to tím, že si rideři budou určovat kudy pojedou…

                  0 0
                  • arny71  

                    Před pár desetiletími jezdili jezdili TdF s náhradní galuskou kolem pasu po rozbitých cestách, nesměli přijímat žádnou pomoc etc… Máš recht, stop fotbalizaci cyklistiky. Možná ti jen uniklo, že se časy mění, kola jsou z jiného materiálu, karbon a elektronika nevydrží to co ocelák, jezdí se kapku rychleji… Možná bys měl těm profíkům vysvětlit, že jsou to slečinky. :)

                    Já jsem jen hobík, já si prostě myslím, že poslat několik jezdců, co jedou 50+ km/h s minimálním odstupem za sebou, do několik cm hlubokých písku (viz ta fotka od Roche) není dobrej nápad.

                    0 0
                    • tromboonen  

                      A proc to Ti Spanelaci zkratka neodmetou ten pisek (jestli je to jen navaty na asfaltu)… nebo cekaj, az to nekdo udela?

                      0 0
                      • bassano  

                        já myslím že ta cesta není asfaltka že je to plážévý chodník nebo něco v tom stylu

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Aha, ja myslel, ze se nekde trochu rozfoukala plaz.. a on je to regulerni bunkr… tak to si fakt delali prdel, kdyz to dali do trasy TTT, to si toho jako nikdo nevsim? A jestli bude neutral, tak to tady taky neutralizujem?

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Ne, o vitezstvi v etape se jede. … i kdyz to asi dost meni taktiku tymu…

                            0 0
                            • treatt  

                              No tak jestli vyhraje Tinkoff, budu pekne nasranej..mel jsem je napsany do tipo a pak jsem si rekl,je to fun etapa,dej neco funky a prepsal jsem to na mtn :)

                              0 0
                  • bagr84  

                    +1

                    0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Nezlob se na me, ale to fakt neni to samy. Vis dobre ze Strade bianche i kostky na silnicce mam rad a nejen v televizi. Ty sektory jezdce proveri a roztridi. Pokud by se jela jednorazovka a mela 30km na plazi, uziju si to. Myslim ze i etapa strade bianche na Giro a pave na Tour patri, protoze zase proveri kdo co umi a kolik kdo ziska nebo ztrati.

                    Na druhou stranu, dat do 7km TTT prologu misto, ktery je ruska ruleta- protoze fakt nic jinyho to neni, jestli jsi neco takoveho zkousel na silnicce- a jedine co z toho vzejde je ze se nekdo rozstreli, pripadne hur s tou zdi z velkych sutru- to mi fakt prijde nesmysl. To je jako usporadat zavod F1 na Maly Strane.

                    0 0
                    • Tina  

                      +1

                      0 0
                    • tromboonen  

                      Matt z GCN to projel a okomentoval… nejen tem pisek, ale i hladka dlazba, uzke chodnicky mezi palmami a stanky na promenade, cesta postavena z gumovych dilcu…

                      Zajimavy je, ze i kdyz trasa byla jiste znama predem, nikdo to neprozkoumal treba na Google Earth.. nebo se neozvali mistni – Anglanu na odpocinku tam je jak nasrano .. Nekde jsem videl starsi fotku z Twitteru nebo tak neco jak staveli ten dreveny most (uz jako urceny pro trasu TTT) a nejaka realitni odbornice to komentovala jak ji to zhodnoti jeji nemovitoste… ze by si to prosadili tyhle skupiny? Ono na Costa del Sol je to cele nejake podivne..

                      Na cem myslite, ze to pojednou, 7 km a vetsina takhle technicka, kdyz ne problem povrch tak zatacky, i nejake skoky tam byly… to snad ani nema cenu vytahovat kozy, ne? Sirsi gumy se tam do ramu asi nevejdou..

                      0 0
                    • martin7  

                      Slyšel jsem zajímavou úvahu. Ze jsou v tom peníze je asi jasné.

                      1. Středisko patři mrzí nejluxusnější v destinaci. Takže si region muže napsat do všech prospektu ze tam byla Vuelta.
                      2. Mediální humbuk přiláká k televizi daleko víc lidi ( chtějí vidět krev)
                      3. Organizátoři nebudou mit už na zacatku žádné rozestupy mezi jezdci, Tzn bude se závodit v " normálních" etapách.

                      Jezdci a obecně sportovci jsou v podstatě zaměstnanci a pojedou tam kde je stáj pošle ( viz podmínky v Číně před několika lety, závody na blízkém východě apod). Bohužel doba amatéři sms je pryč

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Ja bych rek ze za to muze ta marina kde startujou, vypada docela nove..

                        Jinak cela ta oblast je dost uboha, panelaky, hnusne hotely, mesta nic moc, postavena jen pro turisty, zadna historie.. kdysi jsem tam cekal par dni na novou posadku na lod a jak mam Spanelsko rad, tak tohle se nepovdedlo… jsou tam vetsinou jen Anglani a Nemci, kteri tam ziji, plus turisti co tam vozi levne cestovky..

                        Ale jak vidno zas tak hrozny to nebude, kdyz to davaj na TT masinach a skoro 55 prumer..

                        0 0
                    • karliner  

                      To nikam nevede. Trasu Vuelty oznámili v říjnu nebo kdy a slečinky začaly pobrekávat dva dny před startem. WTF?

                      0 0
                  • treatt  

                    No jak myslis Stanley..

                    0 0
                    • Melvin  

                      To snad udelali nachval, aby meli co nejvetsi sledovanost uz v prvni etape. Verim, ze kazdy bude chtit videt, jak se s tim kluci popasujou. Ja uz se nemuzu dockat.

                      0 0
                      • bassano  

                        no ja nevím ale tou neutralizací dle mého tu sledovanost dost zabili, já např jsem ztratil veškerou snahu to sledovat když se o nic nejelo

                        0 0
                  • Peslezedirou  

                    Tak Nibali už trénuje na kopačku :-) asi to bude tím, že je Ital, takže taková herečka, no. Ale jak jsem to před chvílí četl, hned jsem si na tebe vzpomněl…

                    0 0
                    • karliner  

                      Hlavně jak si Nibali při TdF utahoval z kopaček a se nechá tahat autem, protože nestíhá.

                      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Mam 20 tipu zatim.

      0 0
    • Yura  

      http://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • tromboonen  

      Neobjevil nekdo live video, ktere nema komentar posunuty o minuty?

      0 0
    • Yura  

      Otřesná časovka. Co se tyce poradani zavodu, tak Spanelaci jedni z nejhorsich…

      0 0
      • iron.hide  

        +1

        moc kratka, moc piesku, neutralizovana → o nicom casovka. sky sa na to vysralo, a dobre urobilo.

        epic fail.

        0 0
    • Delkim  

      teď jsem dorazil domů a shlédnul záznam a než jsem si to tady přečetl, tak jsem koukal jako blázen proč jede SKY tak pomalu :) teď tomu rozumím resp. tomu vlastně nerozumím, to je snad první časovka na GT co se nezapočítává do celkového pořadí, ne?

      takhle to „zabít“ kvůli prezentaci nějaké nové mariny?!

      0 0
    • ydaho1  

      Dobře Roman! 2 x po sobě v úniku, tam tahat 60 % času a pak vyhrát profesorsky spurt. Slušný.

      0 0
    • tromboonen  

      Chava jede, OGE rocks!

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        JJ dobre Chaves. Mam ho na puntiky, doufam ze nepojede na GC :-)

        0 0
        • tromboonen  

          Na to jsem nepomyslel, ze by moh dat puntiky, me se ty trikoty hrozne spatne vymysleji..

          Ale fandim mu at da cokoli, jak on, tak OGE cely jsou hrozni symposi, dokonali underdogove, jednou nam to ukazou..

          0 0
          • treatt  

            No, prosím Tě, už víme, že Tvé srdíčko tepe pro OGE. Protože to je nejvíc sympatický tým, kde panují dokonalé vztahy a nikdo se tam nechová jako hvězda a Ty to skěve víš z jejich hrozně sympatických videí, které jsou prostě dokonale sluníškové :)))

            Hele, osobně nic proti Orice a na jejich backstage pass koukám velice rád. Ale možná by neškodilo si uvědomit, že to je prostě PR a promo jako jakákoli jiná a zas takovej problém se tvářit hrozně mile dvě minuty denně pro kameru to taky není ;)

            BTW jestli myslíš, že to je takový ráj na zemi, zkus se přepat třeba Ivana Santaromity :) A jestli to tam je tak dokonale boží, proč by chtěl odcházel Adam Blythe a dost možná i Clarký?

            A jen tak pod čarou – odkdy jsou prosím Tě OGE underdogs?? Tým, který xkrát vyhrál TTT a bral na sebe zodpovědnost pro stahování úniků, aby mohli poslat dopředu svoje koně, (včetně ultra vychcánka Gerra, kterému půlka balíku nemůže přijít na jméno) to asi nebudeme nazývat underdogs, pokud mají na finiše lidi typu Blinga etc ne?

            Jiná věc je GC, které doteď nezohledňovali a, uznávám, Chavezovi na top výsledek zatím nevěřím, ale třeba to bude jeho ročník. Zatím si to nemyslím, ale puntíky by Hrochovi mohly vyjít, to bezesporu..

            0 0
            • tromboonen  

              Tak kazdej mame pravo nekomu fandit, ne? Zil jsem chvili v Australii, ti kluci mi jsou sympaticti, Backstagepass je urcite PR, ale zato nevidim jinej team, kterej by se takhle choval k fanouskum, delal koniny jen pro ne (ted myslim co delaj podel trasy zavodu, jak si lidi nechaj vlizt do busu)… je mi to sympaticky, vcetne toho, jak se neberou vazne a delaj si ze sebe srandu.. a kdyby u nich v teamu byla nejaka strasna atmosfera, tak to asi trochu videt bude… ale treba to PR oddeleni filtruje..

              Libi se mi, jak k tomu pristupujou DS a lidi ve vedeni teamu, zadny tlak na vysledky, a ony se dostavi… jasne, muze to byt taky show, ale nemyslim, ze by to tak bylo..

              A co se tyce Chava, myslim ze je super, jak si jej vychovali a jak jej podporuji..

              Je jasne, ze nekdo chce odejit, protoze ma treba jine ambice, dostane lepsi nabidku, nebo mu treba neco nebo nekdo v teamu nesedne, ale to neznamena, ze je spatnej team.. tipnul bych si, ze v OGE je to Xkrat lepsi nez v takovejch Katusich nebo Astanach, kde berou jezdce jako stroje, sefove jsou jak velitele taboru na Sibiri atd… ditto Tinkoff a jeho vliv na team… na Frantiky nejsem takovej odbornik jako Ty, uznavam, ale mam pocit, ze v dost FR teamech je to taky masinerie, nebo je tam jedna hvezda a vsichni ostatni jsou pesaci – sorry, proste to na me tak pusobi, jiste je to castecne neznalost.. a nevsim jsem si, ze by nejakej FR team nejak extra vychazel vstric fanouskum, spis je to oni a my, ale treba o tom jen nevim.. jo pockat, v Europcaru prej chteli vsichni zustat i kdyz stratili sponzory, a Thomas V. tam zustal, i kdyz mu jinde nabizeli voc, tak mozna oni..

              A underdogs jsou minimalne tim, ze maj ve srovnani s jinyma teamama o poznani mensi rozpocet a podporu, jsou ze zeme s minimalni cyklotradici atd. atd. Australaci takhle byli schopni vyhrat treba America's Cup na lodich.. a vzdycky se pri tom chovaj tak, ze nikoho kolem sebe neurazi, delaj si srandu a vystupujou skromne..

              Jestli Ti nesedej OK, Tvoje vec, ale proc se do nich navazet? Me jsou sympaticti, z mnoha duvodu a ne vsechny ty duvody jsou tak povrchni jak naznacujes.. doufam, ze tady z toho neudelame nejakej flame, snad kazdy muzem fandit komu chcem, ne? Neni to prece tak, ze kdyz nekdo fandi jinemu teamu, tak je neznalec a naivka co propadl PR?

              0 0
              • arny71  

                Tak ti dneska OGE splnili tvoje přání. :) Pěkně to dali.

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  JJ profesorsky, mladas. Perfektne si naskocil za Degenkolba.

                  0 0
                • tromboonen  

                  Jo, pekny, uz se tesim na BCKstagepass… zajimavy bylo jak Sagi napred zaparkoval za jejich tahounem, pak se presunul do Samponskyho vlaku… Caleb byl chvili uplne mimo a nakonec jim to dal vsem… hezky..

                  0 0
              • treatt  

                Hele bez krve, v pohodě ;) Fandi si, kdo Ti je sympatický, s tím žádný problém nemám, i mně je celkově Orica taky celkem sympatický tým, no problem. Jen, že jsi pak místy prostě neobjektivní a nekritický..

                0 0
                • tromboonen  

                  Tak to jsem rad, ze se shodnem, nekriticky jsem snad nebyl, tim, ze nekoho nazves underdogem nemuzes bejt nekritickej :) Trochu britska-australska zalezitost, Frantici to maj myslim jinak…

                  0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              U Blytha to nejspis budou prachy.

              Kdyz jsme u tech prestupu, Garminu se to nejak sype. Po Martinovi odchazi i Hesje. Asi Vaughters nema to charisma ;-)

              0 0
    • Tina  

      Nibali diskvalifikovaný.

      0 0
      • cekanka  

        No toto… co na to asi poví bassano?

        0 0
        • tromboonen  

          Nadsenej nebude..

          0 0
          • bassano  

            co na to mam rict, po prvnim dnu je out nekdo koho jsem napsal do top 5 a kvuli komu jsem se na nektere etapy dost tesil

            on stejne i tak chytil nejakou minutu palku jak se po tom dotahovani vystavil

            0 0
            • iron.hide  

              aj ja ho mam na 4. mieste a aj na etapu :/ no nic nevadi, vsak niektori tipujuci ho mate aj na prvom.

              takze odteraz opakovanie Gira – Aru + Landa.

              0 0
              • bagr84  

                mi povidej, mel jsem ho 2. na GC.

                0 0
              • bassano  

                z meho hlediska me vyrazne vice nez tipovacka (kterou bych stejne asi se svymi divokymi tipy nevyhral) stve to ze jsem se na Vueltu kvuli Aru a Nibalimu tesil a ze Nibali mohl nektere etapy poradne rozzavodit a ted mi to vzalo vitr z plachet, aspon me nebude tolik mrzet ze druhou pulku vuelty neuvidim protoze budu v kyrgystanu na horach

                0 0
            • karliner  

              Vyšťavil se při dotahování? On to auto tlačil???

              0 0
              • bassano  

                tak vzhledem k tomu ze auta se drzel 200m cca a potom musel jeste dalsich 5–10 km dotahovat sam neco jako minutu ztraty tak mu to asi k tomu aby se udrzel s nejlepsima nepomohlo nemyslis? dival jsi se vubec na tu etapu?

                0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  Takže se může držet kolik metrů, aby to bylo ok?

                  0 0
                  • bassano  

                    ja jsem neříkal nic o tom že to bylo OK, ja jsem komentoval proč schytal ztrátu v cíli tak neplácej hovadiny zase

                    0 0
                • karliner  

                  Já jo. Ale ty by sis měl rychle vygůglit aspoň záznam v jazyce, kterému budeš rozumět.

                  0 0
                  • bassano  

                    přečti si oficiální UCI vyjádření nebo ty clanky kde pisou za co ho diskli (200m drzeni se auta)

                    jestli tohle považuješ že to celé dotáhl za autem a nemusel u toho stíhání balíku ani šlápnout tak dobře, něco je asi špatně, nechápu že z toho každý dělá hroznou vědu, Astana to posrala nejsou první ani poslední, napište mi jméno jednoho cyklisty který by se toho auta nechytl a řekl by sportovnímu řediteli ne ja to chci dojet sám

                    když tu někdo po giru postoval toto profika co píše ty clanky ze zakulisi ktery tam brečel od A do Z tak to bylo vse OK a ted delate z nibaliho nejakou baletku nebo kdovi co, zrovna ty by jsi mel chapat ze nekomu vadi kdyz musi cekat dlouho nez dostane po padu kolo a pak mu ani neposlou nikoho kdo by mu pomohl dotahnout peloton, co myslis ze by na to rekl froome nebo ostatne kdokoliv jiny kdo by kvuli tomu prisel o sanci bojovat o GC

                    letos není na tom psychicky OK to je evidentni treba by zmena tymu pomohla ale nemuzes mu kvuli tomuhle prece uprit celou karieru nebo jeho osobnost

                    0 0
                    • karliner  

                      Osobnost mu nikdo neupírá – docela dobře se projevila.

                      0 0
                      • bassano  

                        jo takže kvuli jednomu tomuhle incidentu je to pro tebe uplna pakaz od zacatku jeho kariery az po konec a uz nikdy se na tom nic nezmeni, jo to neco rika o tvoji osobnosti nebo spise inteligenci

                        0 0
                        • karliner  

                          ty se prostě chceš hádat

                          0 0
                          • bassano  

                            po tvém předposledním postu nechci ztratilo to pro mě význam, nervy mám jenom jedny a ty taky

                            0 0
                            • karliner  

                              Jak taky obhajovat týpka, kterej když nemůže, tak se sveze autem nebo prohlásí o Astaně, že je symbolem čistého a čestného sportu. To je moc i na ty italský gumový charaktery.

                              0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Panove v klidu, diky.

                          0 0
                          • karliner  

                            Klidně to vymaž. Co by to bylo za vlákno, kdyby se tu diskutovalo.

                            0 0
      • tromboonen  

        Ooops..

        0 0
      • Ramboska  

        http://www.steephill.tv/…rs/youtube3/?… Pěkný svezení :D

        0 0
      • prodi  

        Hmm…

        0 0
    • arny71  

      Astana… Nemluvilo se i na Giru, že se někdo od nich zrejme nechal vyvést autem? Tuším Landa? Zřejmě u nich běžná taktika…

      0 0
      • dafe  

        Bohužel celkem běžná praktika nejen u Astany… Nibs měl smůlu že existuje video a že to bylo tak drsně okaté. Ale jen dobře že ho diskli, třeba si to ostaní příště rozmyslí než to taky zkusí…

        0 0
        • bassano  

          no hlavne jsem zvedavy jestli to budou aspon pořádně dodržovat

          0 0
          • obda  

            Pokud to bude takhle okatě a na veřejně dostupném záznamu, tak určitě ano, to bych se nebál.

            0 0
        • marco  

          Já být členem toho vláčku vidět to tak okamžitě volám do vysílačky svým ředitelům co to mělo znamenat. Podržet se a dělat jako že něco spravuji u auta je běžná taktika toto bylo děsně okaté vysloveně u nuly na 100 stejně mu to v ničem nepomohlo.

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Nevim jestli az takhle moc ale uz nemyslim ze u jezdcu na GC.

          Evidentne je v Astane enormni tlak na vysledky a z toho se rodi takovehle ulety.

          Je mi celkem lito Nibaliho, tohle uz mu nikdo neodpare.

          0 0
          • Pavel  

            Ta to může Škodovka. Má na autech debilní zrcátka. Chudák Nibali se rukávem dresu za něj zachytl a nemohl se vymotat. A aby neohrozili zbytek pelotonu, posádka auta popojela, aby Nibali měl dostatek místa a času se z toho vymotat… Nebo tak nějak to určitě bylo…

            Je to trapárna. Měli vykopnout celou Astanu (teda pokud mi něco neuniklo)..

            0 0
          • ememem1  

            tak asi ide hlavne o tu neskutocnu naivitu s akou to bolo urobene,z grupy, pred kamerami, x ludom na ociach, zjavne ziadna akozazavada minutku na vydychanie, proste catch the train a hajdemo…to je fakt na iq hupacieho kona.

            0 0
            • jakub_kencl  

              Jestli tím Astana nechtěla hned na začátku vyřešit problém na koho se pojede ;-)

              0 0
              • obda  

                Viz http://www.cyclingnews.com/…ta-a-espana/

                Everybody was shouting in the radio: Aru, Aru, Aru…. Did you see who eventually gave me a bike? Martinelli. And how much time passed before I could start chasing … As I said, I was left abandoned.

                0 0
                • ememem1  

                  vyplakava akurat jak ti cutalisti co si z nich robil prdel. (jako ne ze by som ich nejak musel)

                  0 0
                • tromboonen  

                  A vo co mu teda jako slo? Kdyz ne o GC, tak to mel vklidu dojet sam v limitu jako Sagan a dal predvadet ty svoje vykony, o kterych mluvi, nebo pomahat Aruovi, ale to by asi nevydejchal, hvezda.. Sice chapu, ze emoce jeste pracuji, ale vsechny ty citaty jsou uplne mimo, mozna teda ze je to prekladem, v Italstine jsem to nehledal..

                  Takhle to vypada na dalsi hvezdu, co neunese kdyz kolem ni vsichni nehopsaj..

                  0 0
            • treatt  

              Já tedy zaznamenal jediný záznam z toho vrtulníku a přišlo mi, že to udělali docela dobře. Museli mít vychytané, že tam nebyl žádný komisař, přišlo pár stromů a Nibs se vrtulníku pěkně schoval za auto, byl ve slepém úhlu. Ale kameraman byl bystrý :)

              0 0
    • arny71  

      Hhmm, Bouhanni zase na zemi, ten letos padá jak kuželka. Mám ho na etapy, začínám toho pomalu litovat. :/

      0 0
      • bassano  

        já jsem dal dneska že ho sagan porazí ale ten ležel zase včera no

        0 0
        • tromboonen  

          Tak to Ti vyslo… Sagiho jsem tentokrat mel na etapy (dava body i za druha mista), ale on prekvapil, chalan.. akorat ze „Bouchanyho“ tam mam taky, tak uvidime..

          0 0
          • bassano  

            no jsem rad ze konecne etapu opravdu vyhral zaslouzil si to

            a jeste k tomu degenkolb porazil ewana takze tiket je hotovy :)

            0 0
            • tromboonen  

              Tak ja jsem amater a tipuju jen na BF… Sagi si to urcite zaslouzi, jen aby ted nejel na bodovacku, tam jej nemam, neb jsem predpokladal, ze se bude setrit na Svetak

              0 0
              • bassano  

                no já jsem ho dal na bodovačku už jenom z principu a taky proto že jsem se nemohl rozhodnout valverde nebo rodriguez

                a ja jsem taky amater ale sazet vueltu je vyrazne jednodussi a lepsi nez sazet fotbal kdyz to clovek torchu sleduje

                a sagana na svetaku mi je torchu lito kvuli tomu ze on nema tym ktery by mu mohl kontrolovat zavod tak si to klasicky rozdaji ty silne tymy, jedine ze by mu pomohli chlapci z ČR, každopadne nebudu ztracet nadeji ze se jednou mistrem sveta stane, on nebo štybar to by byla takova tresnicka na dorticku sledovani cyklistiky

                0 0
                • arny71  

                  Při CCT se ve studiu bavili, že je ve hře možnost, že by se Češi (6) domluvili se Slovákama (3) a pomohli by si. Ale nějak si to nedokážu představit, protože v tom případě by jedničkou musel být Sagan a proč by 6 Čechů mělo makat na Sagana, když můžou makat na Štybara (případně Vakoče jako variantu B), kteří můžou taky zajet hodně dobrej výsledek. Každopádně, kdyby si pomohli, bylo by to zajímavé. :)

                  Výsledky bodovačky zatím nebudou? :)

                  0 0
                  • bagr84  

                    Podle tohoto mame nakonec snad plnej pocet, tj. 9 lidi v tymu, takze doufam ze tam jedem pro duhovej dres.

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      S kým to jedeš?

                      0 0
                    • Yura  

                      Na zavode jako je MS si myslim počet není az tak rozhodujici. Defakto pokazde to MS dopadne dost necekane. Kazdopadne, kdyby vyhral Vakoc, tak by to byl fakt mazec. Pral bych mu to.. :)

                      0 0
                      • pepek  

                        Ty tam jedeš s Bagrem taky závodit, nebo tam budeš jako výživový poradce?

                        0 0
                      • bassano  

                        nebud naivní vakoč je na to ještě dost mladý a dost slabý, nemá žádnou šanci

                        a nevím jestli mohou nasadit 9 popř koho by tam nasadili aby to mělo smysl, ti další kteří nejsou v pro tour by si tam zakroužili a jak by do toho někdo šlápl, dali by jim papa

                        0 0
                        • Yura  

                          dost mlady mozna, ale dost slaby? Na to jsi prisel kde?

                          0 0
                          • bassano  

                            a kde jsi přisel na to že je konkurenceschopny s tema nejlepsima, kde je ta hromada bodu v jeho UCI rankingu?

                            0 0
                            • treatt  

                              Jediný štěstí, že na start se pokaždý nastoupí s čistým štítem a nemusí se roštovat podle bodů UCI a podle toho mít hendikep :) Díky tomu i takový slaboši už celkem dost závodů vyhráli :)

                              0 0
                    • Marskatin  

                      Někde jsem četl (roadcycling?), že bodově sice máme na 9 jezdců, ale jelikož body pocházejí jen od tří jezdců, tak můžeme nasadit pouze 6.

                      0 0
                    • daymaker  

                      mělo by jet 6 lidí za ČR

                      0 0
                      • karliner  

                        To je pravda. Máme sice právo na start 9 riderů, jenže ve World Tour rankingu máme jen tři, tak podle pravidla 9.2.010 můžeme počet doplnit na 6 i ridery mimo tento ranking.

                        0 0
              • iron.hide  

                takze sagan chce dokoncit vueltu? podla toho co som cital pred nou, tak odstupi niekde v polovici.

                0 0
                • tromboonen  

                  To ja nevim, zas tak jsem jej nesledoval… vcera po etape rikal, ze se chce soustredit na svetak, jestli dojede se uvidi, co vis, jestli Olegovi nezasviti ocka a neprikaze mu jeste neco vyhrat… prej jsou tedka velci kamaradi a Oleg je uznalej a rozumi tomu, rikal Sagi… ale zname ho, kluka ruskyho, kdyz mu nevysel double s Bertiem, treba si vymysli double se Saganem, at ma alespon nejlepsiho bodovaciho jezdce na svete..

                  Me jen pripadalo, ze po tom, jak Sagi na Tour honil kde co, tak asi uplne cerstvejsi nebude a na Vuelte, kde bodovacka znamena i pomerne dost kopcu, do toho nepujde i kvuli tomu svetaku, ale jak rikam, never say..

                  0 0
                  • iron.hide  

                    no kedze tam neni Greipel, ktory bol velkou prekazkou preco Peto neziskal na Tour ani jednu etapu, tak si myslim ze tu coskoro vyhra este jednu a potom uz moze ist domov. na zelene triko asi tazko bude mat, to ma podla predpokladov ziskat Valverde. 25 bodov je totiz na konci kazdej etapy, aj horskej.

                    0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      pěkně Sagič dneska:)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak konecne nasazeno vse do tipovacky, 40 borcu + opicak. Kompletni soubor je zde

      Prosim o kontrolu vasich tipu, ze jsem se nekde neukliknul.

      No a k vysledkum, sice po TTT v cervenem Krabica, ale ve 2. a 3. etape uz Robb nenechava nic nahode a odskrtava si svoje dny ve vedeni. Neuveritelne- dokaze skoncit opet posledni?!?!!!

      Tipo po 3. etape:

      1 Robb 25

      2 Tromboonen 18

      3 Lukasd 17

      4 Ma7ous 15

      5 KnizeAlexej 14

      6 Ferry 14

      7 Lusk 11

      8 malepivo 11

      9 Canyon325 10

      10 Dafe 9

      38 Treatt 4

      39 Bagr84 4

      40 Kolvys 4

      41 Raf 1

      0 0
    • Delkim  

      Sagan dnes standardní výsledek, ještě že včera vyhrál :)

      0 0
      • karliner  

        Imho dostal čočku. Takhle si zkazit skvělé PR nějakým trapným vítězstvím.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Po 4. etape Bassano, i pres ztratu Nibaliho.

      1 Bassano 26

      2 Lukasd 24

      3 Pepan_Kladno 23

      4 Robb 23

      5 Jakub Kencl 22

      6 BF Opicak 22

      7 Canyon325 21

      8 Hroch 21

      9 Fuzzy666 21

      10 Kalic 21

      11 Milmat 21

      12 Swoop33 21

      41 Prodi 8

      42 Amoondre 8

      43 Rorejs74 8

      0 0
      • bassano  

        trochu nechápu proč jsem vepředu, asi je valverde presne tam kde jsem ho napsal ale zlobit se nebudu :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tak nejak, zatim ti to porad vychazi. Uvidime po dnesnim kopci.

          Bassano 29

          Canyon325 27

          Hroch 27

          Lukasd 27

          Robb 26

          Jakub Kencl 25

          BF Opicak 25

          Pepan_Kladno 24

          Fuzzy666 24

          Kalic 24

          Swoop33 24

          Bagr84 13

          Rorejs74 12

          Prodi 11

          Vse

          0 0
          • arny71  

            Já nějak nechápu ty body za GC. To se přičítají (např. ve 2.etapě získám za 3 jezdce za GC nějaké body, ale ve třetí etapě dva z pětky vypadnou, zůstane tam jen jeden, ale zůstanou mi body za GC za 2.etapu + se přičtou body za toho jednoho ve třetí etapě)? Nebo se počítají body za GC vždy jen za jezdce, kteří jsou aktuálně v první pětce? (Tj. ve výše uvedeném případě mám po 3. etapě smolíka a budou se počítat jen body za 1 jezdce?).

            0 0
    • Delkim  

      Astana's Vuelta Team Car :)

      0 0
    • iron.hide  

      pozeram ze vcera Froome zase spurtoval so spurtermi a skoncil 12.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      OT, cena pro viteze tipovacky Tour jde konecne do posty. Omlouvam se, ze mi to trava jak UCI.

      Concieved & made by Internaut.

      0 0
      • Maato  

        Pecka :)

        0 0
      • jakub_kencl  

        Ty seš ďábel :-)

        0 0
      • tromboonen  

        Dokonale… na cene za Vueltu by moh ten hroch obcovat se spanelskym bejkem, teda kravou… ne?

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No fuj…

          :-)

          0 0
          • tromboonen  

            Sorry, to jsem nemyslel osobne, schvalne tam byl hroch s malym… jen ze symbolem Vuelty je ten bejk a najit stavbu ktera by byla na prvni pohled rozeznatelna jako spanelska a vueltacka nebude lehke… ale nebudu Vam do toho kecat… v pristupne verzi by se mohl hroch popasat s tim bejkem nekde na zezloutle louce lemovane olivovniky, ani to ne?

            0 0
            • Delkim  

              kde ten Eda ty malé hrochy furt bere? :)

              0 0
              • tromboonen  

                Ty potvory vam vlezou vsude.. a strasne rychle se mnozej… jeste ze se daj oznacit narodnima barvama :)

                0 0
    • iron.hide  

      kokos ten chaves ma 25 rokov, ale vyzera na 16.

      0 0
      • tromboonen  

        Jo jo, Kolumbie je zvlastni zeme, jeden ma 25 nebo kolik a vypada jako babicka, druhy je podobne starej a vypada jak pionyr pred slibem… i kdyz ono to tak chodi i jinde, pravda..

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Chaves rules- takze stridani tridani v cele, ale balik se drzi porad pohromade.

        Canyon325 30

        Bassano 29

        Hroch 27

        Lukasd 27

        Kalic 26

        Jakub Kencl 25

        BF Opicak 25

        Pepan_Kladno 24

        Fuzzy666 24

        Robb 24

        Swoop33 24

        malepivo 24

        Kulix 24

        Bagr84 13

        Prodi 12

        Rorejs74 12

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Na vikend jsem mimo, takze dalsi update az v pondeli. Pokud by se toho nekdo chtel ujmout a spocitat, tak zde je soubor , nebo na webu

          0 0
        • prodi  

          uff, tohle není dobré…:) už aby začali pořádně závodit favoriti

          0 0
          • bagr84  

            V gruppetku je dobre :)

            0 0
          • McBlacky  

            ti už závodili…na Tour :)

            0 0
            • prodi  

              myslíš to konečné odhodlání Quintany v předposl.etapě na Alpe d´Huez? No mohl by letos ukázat podstatně víc teda…

              0 0
          • iron.hide  

            neboj sa zachvilu to zacne :) chlapecek chavez moze ist akurat tak do ******

            0 0
            • tromboonen  

              No jasne, ma bicepsy tak asi 23 cm, tipuju… do ****** (v GC) asi pujde, ale co, je jeste mladej, to co dal se pocita a jednou jim to nanda.. a bude s nim vetsi zabava nez s Pavoukem a Babickou dohromady… ale ja jsem ovlivnenej jajich slunickovym PR, tak me neber vazne :)

              0 0
              • iron.hide  

                no pavuk asi nic moc, a ja som ho dal na druhe miesto :/ snad aspon ten quintana nesklame, mohol by ist do cerveneho co najskor, to by bolo fajn.

                jooj a valverde sa uz dotahuje na zelene triko, a ja kkt som dal degenkolba :( tato tipovacka veru nebude nic moc, este aj ten nibali to pekne dosral.

                0 0
        • Canyon325  

          po ružovom trikote aj červený – paráda :) snáď vydržím aspoň do zajtra

          0 0
    • Yura  

      28cm přes bicak. Aby mel dospelej chlap přes ruku min nez 15ti leta holka.. :D Fakt komedie postavy nekterych profiku. Vymakane nohy a ruce zakrnele, jako kdyby se narodili s nejakou obrnou. Takovej clovek se snad ani sam nepritahne na hrazde. „sportovci“ :D

      http://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Amoondre  

        A k cemu na tom kole potrebuje bicak?

        0 0
        • tromboonen  

          Aby moh tahat do kopce kila navic, voe, vo tom to je..

          0 0
          • Yura  

            Jen proste pisu svuj názor. Nikde netvrdim, ze potrebujes vypadat jako atlet při jizde na kole. Ale tak atrofovana pulka tela jako po nejake obrne není teda nic moc heh. Aspon ti spurteri ještě vypadaji trochu normalne, něco jako triatlonisti…

            0 0
        • Smazaný účet  

          aby udržel bidon? si ten pohyb z košíku do huby s půlkilovkou zkus, kolikrát to dáš :-)

          0 0
      • McBlacky  

        dost sportů produkuje nenormální postavy, moc nechápu komentář.

        Možná ti to přijde divný, ale dokážou vydělat solidní peníze aniž dají shyb ;)

        0 0
        • Yura  

          Heh co na tom nechapes? Proste jsem sem dal video, kde si meri bicaky a napsal jsem co jsem napsal. To nemuzu napsat co vidim a co je pravda? Ani baleni mineralek neodnese do auta, mu musí pomáhat manželka, decka a nebo babicka… :D Jinak ja tenhle maximalismus beru a uznavam. Jen je komicke, když pak tady nejakej ubozacek ma kecy na nejakeho kulturistu a zaroven mu nevadi nebo obhajuje zase nekoho, kdo ma ruku, která nemá vetsi obvod nez když spojis palec s ukazováčkem… Kulturista nevyleze bez zadychani do 3tiho patra a tady franta vrchar s atrofovanou pulou tela zase nemůže kupovat moc velke melouny, protože by je neunesl. Stejnym metrem by to chtelo merit.. :D

          0 0
      • JSt  

        pro nekoho zas muze byt komedie dospely chlap, ktery vydrzi jen dve hodiny v sedle. to je min nez patnactileta holka. jestli mi rozumis. ;-)

        0 0
        • pepek  

          On by to Jura vydržel, ale daleko od domova mu dojdou jáhly s pohankou. A to na benzínce, nebo v lese nekoupíš.

          0 0
      • Maato  

        Třeba tech pritahu i s 28cm přes bicak udělá víc než ty. Vzhledem ke své váze.

        0 0
      • bagr84  

        To ze nema pracky jak borec s prd*li nastrelenou kreatinem jeste neznamena, ze nema silu. Chtel bych videt kolik lidi by udrzelo ruce na riditkach na takovym P-R (50 km pave), pri padesatce v hodine…

        0 0
        • Yura  

          Tjn, tak me napadlo, proc nesoutezi mimo sezonu v pace..

          0 0
        • jonti  

          Na klasikách většina jezdců vypadá úplně jinak, spíš jako Sagan nebo Degenkolb, tam to pod 30 cm nebude.

          0 0
      • ememem1  

        pre srandu:

        1. kolko das zhybov? (nadhmatom samozrejme)
        2. vymyk urobis?
        0 0
        • Yura  

          shyby, kliky na bradlech, všechno cvicim po 10 opakovanich v serii. Shyby konkretne jsem vždycky cvicil abych cvicil zada tzn. hrudnik vystrcit a lopatky, lokty tlacit dozadu a k sobe, takze pracujou jenom latissimy a predlokti při uchopu . Techniku vytahni se tam vsim moznym natrénovanou fakt nemam. Vymyk udelam to je pro decka. Muscle up ale ne bo všechny tyhle kalistenika cviky jsou narocne na klouby jak prase a ty uz nemam v nejlepsim stavu. Jinak drep mam max 260kg 2× kdyby te to zajímalo. Btw byt bachratej a nepritahnout se ještě není takova ostuda jako byt tak hubenej, ze se nepritahnes. To je uplne v hajzlu.. 60kg paratko by na te hrazde mělo vyset i ve spanku. :D

          0 0
          • tromboonen  

            Ty ses teda borec… skoda ze tu nemame dost slecen, urcite by se na Tebe sesypaly jen na zaklade tohohle prispevku..

            0 0
            • Yura  

              Co ty neudelas klik? Tak zase muzes zaujmout, ze třeba das lahvac bez polknuti ne? To bych zase ja nedal.. :D

              0 0
          • ememem1  

            jako ja suhlasim ze pozriet sa na fotku svojho casu schlecka alebo rasmnusena (volakde tu boli) je jak pozerat na choreho na aids v poslednom stadiu nicmenej ty si za niekde uplne uleteny inde.

            0 0
      • jonti  

        Ja jsem ted extremne hubeny, po 2 tydnech v Norsku 68 kg při 187 cm, odhadem asi 4% podkožního tuku. Přes ruku mám 31 cm. Udělám cca 40 kliků nebo 8 zhybů naširoko. Bych to až tak moc tragicky neviděl, ze nezvednou ani balík vody.

        0 0
        • Smazaný účet  

          no, jsi mladej, to není moc :-)

          před deseti rokama jsem závodil v Ocelákovi, dělal jsem tak 20 shybů, 200 sedlehů a cca 60–70 kliků v kuse…a to jsem nikdy zvlášť nabušenej nebyl

          je fakt, že teď už je to dočista v háji :-)

          0 0
          • bassano  

            to je tu samý bouchač jak to tu sleduji, já ty dva shyby asi dám když si máknu a vymik už jsem nezkoušel cca 15 let, tehdy to problem nebyl ale ted možná s trochou tréninku bych si u toho nerozbil hubu

            0 0
        • ememem1  

          to je tiez dost anomalia :-)

          0 0
      • iron.hide  

        nechapem co ty mas zase za problem, je v tom nejaky komplex?

        u nich je uplne normalne ze sa vobec nevenuju hornej polovici tela. napriklad aj ja som davnejsie posilnoval, chodil som do fitka a hltal som vselijake drahe protaky a kreatiny. potom som zacal viac jazdit, MTB aj cestu a uz som sa k posilnovaniu vobec nevratil, dokonca som si nechal pokazit aj celu jednu velku drahu pixlu nejakej umelej proteinovej sracky, musel som ju vyhodit. Jazdenie na bajku je ovela ovela lepsie nez bezduche dvihanie ciniek v posilovni a hltanie takychto sraciek. Jedine na co sa teraz uz dlhsi cas sustredim, je zrychlovanie v uphille, silove slapanie a slapanie v stoji.

        0 0
        • treatt  

          Že se profis nevěnují horní polovině těla je ale právě pěkný nesmysl. V dnešní době, kdy je core training skoro strejným základem, jako specifický trénink v sedle, je to passé. Ale opravdu nebudou honit objem, že..

          0 0
          • Yura  

            Nesmysl na co pevnej core při slapani na kole. Proteinaky taky urcite nesypou, vzdyt to berou jenom ti osvaleni blbecci. Cyklisti svaly nepotrebujou, takze ani proteiny vůbec pro regeneraci nepotrebujou.. :)

            0 0
          • karliner  

            Zejména třeba na Froomovi je vidět, jak má horní půlku těla nařachanou :-)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              „Ale opravdu nebudou honit objem, že..“

              0 0
              • karliner  

                Máš pravdu. Je na něm vidět, jak horní polovinu těla nezanedbává. Mýlil jsem se a můžeš si připsat bod.

                0 0
                • Delkim  

                  nedovedu si představit jak by asi vypadal, kdyby ten hořejšek fakt nedřel celou zimu jako kůň :)))

                  0 0
                  • bassano  

                    to by mě zajímalo jestli si opravdu někdo myslí že froome nebo další takoví vrchaři buší stovky kg na bench, dělají kliky a podobné hovadiny aby nezadedbali brchní část těla, to by museli být dobří sebevrazi

                    0 0
                      • Biker jak Pes  

                        No, ale tohle je předsezónní příprava. Díval ses, jak vypadal během TdF? Stejně hubený jak ostatní. Ten nutný základ tam je. To, že borci nebouchají nějaké šílené cviky na ruce, apod. neznamená, že horní polovinu těla nezanedbávají. Odvozovat „sílu“ horních končetin pouze pohledem na objem je docela kravina. Sám s tím mám vlastní zkušenosti.

                        0 0
                    • Yura  

                      Cvici hlavne cviky s vlastní vahou, na TRX, ruznych balancnich podložkách, balonech apod. na zpevnovani stredu tela, protahovani, strecink a na nejakych tech pripravnych kempech si taky urcite daji nejakou tu posilovnu. Ale je jasny, ze k tomuhle pristupuje kazdej jinak. Někdo na to urcite dlabe uplne a pak jsou třeba borci jako Adam Hansen, kteří jsou znami tim, ze si daji na tomhle zalezet… Btw ikdyby se snazili nabrat svaly na vrch tela, tak při takovem najezdu km je to defakto nemozne. Nehlede k tomu, ze oni jedi jen tolik, aby doplnili co vytocili, tak je asi jasne, ze z hovna ty svaly nevykouzlis.

                      0 0
                • Biker jak Pes  

                  Jsi ocas, co si budeme povídat.

                  0 0
      • Mamut  

        Mraky ludi nespocitaju priklad, ktory spocita 12 rocna holka. A? Kazdy trenuje, to cim sa zivi, alebo co sa mu v zrkadle paci.

        0 0
    • iron.hide  

      garderen OUT

      dan martin OUT

      0 0
    • vitan  

      Tak Peto dneska vyhral aspon soutez v akrobacii…:\

      0 0
    • dafe  

      Hm, tak aji Sagan out, včera Stuyven vyhrál sprint s nalomeným zápěstím, mno dobrá Vuelta tedy zatím. Včera tenké silničky byl docela nářez jak se tam borci rolovali pod svodidla, do toho historické záběry Sastreho jak to tam posílal v zatáčce rovně, lehce krvavé divadlo…

      0 0
    • Delkim  

      dlouho jsem neviděl tak pěkný závěr jako dneska, ty poslední 1–2–3 km byly parádní!

      Tom Dumoulin borec dne :)

      0 0
    • Neťa  

      Tak ten dnešní závěrečný kopec, to byl mazec, krásný dojezd. A Dumoulina vůbec nechápu…

      0 0
      • Yura  

        Tjn, kde se to v nem bere.. :)

        0 0
        • mr.ricardo  

          no, a pritom nema skoro zadny bicepsy, neuveritelny

          0 0
          • Yura  

            No prave je to macek oproti tem blecham okolo a stejne si je dal v takovem kopcu. :) Asi se dokaze vic kousnout jako dobrej tempar, casovkar..

            0 0
      • tromboonen  

        Pěkně Tomáš ze mlejna..

        0 0
        • wishpull  

          Jesli ho GC boys v Andoře nezničí, tak mají problém, v TT jim /kromě Frooma/ nadělí další 2min.

          0 0
          • Neťa  

            Teď se dívám na profil té středeční etapy … co na to říct … potom se diví, že jim ti cyklisti dopujou :-)

            0 0
          • tromboonen  

            Tak mega dlouhy kopce asi nedava a vi to, takze si to chtel uzit ted.. ostatni se setri, rekl bych, teda jestli jeste maji co setrit.. spis bylo zajimavy videt, jak si to projel kolem Pavouka..

            0 0
          • Amoondre  

            Tom dnes zabral aby mel aspon na den trikot lidra, myslim si, ze je pro nej zbytecny nahanet se v GC, kde 3 tydenni zavod je na nej urcite prilis a navic tim zcela urcite obetovat vysledek v casovce na blizicim se MS

            0 0
            • wishpull  

              Asi máš pravdu, ale když mu to pojede,,,,, tak je asi cennější celkovej win na GT než 2 flek na MS TT

              0 0
            • wishpull  

              Tak dnes toho Tom zas tak neztratil , v TT si doufám Arua vychutná.

              0 0
              • Amoondre  

                Nez bude TT, tak Tom dostane dalsich par minutek at ma co stahovat.

                0 0
                • wishpull  

                  Uvidíme, ale myslím , že na bednu to stačit bude

                  0 0
                  • bassano  

                    No jako byl by to od neho docela zazrak kdyby na te bedne uvisel, i kdyz vcera taky prekvapil, ty tri etapy pred druhym dnem volna ho budou bolet, osobne si myslim ze si to daji spolu rodriguez a Aru, popr Majka

                    Rodriguez by si za svou karieru GT win zaslouzil ale Aru je momentalne silnejsi a ani v casovce slabsi neni

                    0 0
                    • wishpull  

                      Tak co?

                      ale vůbec mi to netěší, je i líto Purita.

                      0 0
                      • arny71  

                        Tak tupilán naprosto brutálně dneska. Klobouk dolů po těch kopcích takhle dominovat. Druhý vítěz dnes Aru, ten se mi líbí víc a víc, dneska tam nechal všechno, ten to jen tak nevzdá a myslím, že nakonec vyhraje on. Rodriguez je out, zpátky ve hře je indián a jeho stín V., no hezky se to zamotalo.

                        0 0
                        • tromboonen  

                          No IMHO princezna ze mlejna ukazal ze umi ledacos, jestli to ted projede tak jedine kvuli modremu vlaku.. on sam ma jen zdecimovane zbytky Johnyho D. vlacku, coz pravda v kopcich moc fungovat nebude… o to vic by bylo impresivni kdyby to dal, ja mu fandim, za to co dal doted by si to zaslouzil.. ale asi dojde na Zabaka a kazaskke nahonce divokejch koni, maj na to tradici a maj to „v krvi“ (naivne doufam, ze to je sarkasticka poznamka)… na cele jakekoli skupiny ma GT se uz tak rok pocitam blede modra docela fest… Vino to ma asi pod kontolou…

                          0 0
                          • karliner  

                            Z hospody by se příspěvky psát neměly. To jeden pak ráno kouká, co to z něj vypadlo :-)

                            0 0
    • Smazaný účet  

      hele, je to ještě cyklistika, nebo gladiatorská show „cyklisti vs doprovodné vozy/motorky“ s následnou soudní tahanicí?

      0 0
    • iron.hide  

      ten dumoulin to co bolo? jak presprintoval okolo frooma na konci? keby sa dalo stavit na doping, tak stavim stovku.

      ale froomey siel paradne :) snad bude vladat aj nadalej.

      0 0
      • tromboonen  

        Tak ono motivace vyhrat etapu a jit do cervenyho (pri vedomi ze ve velkych horach a v dalsi casti dlouheho zavodu uz na to ve srovnani s vrcharema mit nebudu) dela divy… nemusel myslet na to, jestli se ma setrit na dalsi etapy a zbytek Vulety (vsak taky tesne za cilem vypadal totalne na dne).. Froom se nemel duvod kousat, plus taky je unavenej po Tour a vi, ze v GC pujde o to, kdo vydrzi… Tony Von Muhl i tak super vykon, a hazet jej okamzite do dopingoveho kose je podle me trochu nefer

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Etapa 7

      Canyon325 31

      Dafe 24

      Robb 24

      Ydaho 24

      Bassano 24

      malepivo 24

      Ramboska 10

      Raf 10

      Kolvys 10

      XXXXXXXX

      Etapa 8

      Lukasd 38

      Ferry 35

      Swoop33 34

      Fukin 30

      Canyon325 29

      Hroch 29

      KnizeAlexej 29

      Kalic 29

      krabica 11

      Kolvys 11

      Ramboska 10

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        1. volny den, stejne jako po 10. a prakticky beze zmen i 9. etape:

        1 JirkaD!2 32

        2 Lukasd 31

        3 Canyon325 30

        4 Kalic 30

        5 malepivo 30

        6 Robb 29

        7 Tromboonen 29

        8 iron.hide 29

        9 Ferry 28

        10 Lusk 27

        11 Dafe 27

        41 Bagr84 13

        42 Polka 13

        43 Raf 12

        vse

        0 0
        • Jaroslávek  

          Tvl. Polka ty ses toho teda nebál. Bych nepřečkal při těch jatkách 4 dny.-(

          0 0
          • Polka  

            Tvl to je zas loterie. Moje tutovky Bouhanni a Sagan jsou out, takze pokud to ted nezachrani Quinta, tak asi taky pujdu. Ja se na to uz ani nedivam, ale spis ze nestiham nez ze bych vylozene nechtel O:-)

            0 0
            • Amoondre  

              nechapu, ze porad resite, ze vam vypadli lidi na etapy, ktere maji natipovane i dalsich 90% lidi :-) Pokud ti nezahuci GC favorit, tak se to na vysledku podepise minimalne, resp. nijak.

              0 0
              • Polka  

                Tj, ale dival ses, na kterym jsem miste? Davam tomu jeden, maximalne dva dny ;-)

                Edit: vlastne sedm dnu i s Hrochovym limitem, no tak s tim se mozna da jeste neco udelat…

                0 0
    • karliner  

      Jestli se to tu už probíralo, tak se omlouvám za duplicitu, ale moc se mi líbilo, jak Peťo Sagan zkušeně nakopl lékařské auto. Musí se nechat, že na rozdíl od 95% ostatních cyklistů by se neztratil ani na fotbalovém hřišti.

      0 0
    • Jirka D!2  

      Hmm, docela čumim že vedu :-D .

      0 0
    • Delkim  

      45 do cíle a Sky tahá peloton… 43 do cíle a Sky uvařil Frooma a ten vypadá že asi skončí…

      0 0
      • arny71  

        Do konce ještě daleko. Nicméně s TdF v nohách mu tuhle etapu fakt nezávidím.

        Koukám na to a mám pocit, že ten přenos je puštěný ve slow-motion, jak se chudáci furt drápou do těch kopců.

        0 0
        • Neťa  

          On i Nairo potvrzuje, že v současnosti jsou dvě GT v jednom roce na bednu v podstatě nemožné.

          0 0
          • hony007  

            Možná, že kdyby tu prostřední vynechali, tak by to nebylo tak hrozný.

            0 0
            • iron.hide  

              Aru ide podla tohto scenara. na gire bol druhy, na vuelte mozno prvy :)

              0 0
              • Neťa  

                Na něj jsem nějak zapomněl, asi proto, že je z mé „oblíbené“ stáje. Double Giro-Vuelta už mi zase přijde dost dlouhé časové rozmezí pro udržení (nebo opětovné naladění na druhý podnik?) formy, čímž se opět dostávám k mé „oblíbenosti“ Astany…

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Forma tak dlouho neudržíš, ale naladit na dva vrcholy v takovém rozmezí lze.

                  0 0
                  • bassano  

                    Asi tak, stejne jako loni quintana nebo rok předtím Nibali, akorát že quintana to pokazil těma blbostma v časovce loni

                    0 0
      • Pavel  

        Ten Froome je ze včerejška z vyjížďky v rámci volného dne? :)

        0 0
    • Delkim  

      tak další z Tinkoff – Saxo sražen motorkou a odstoupil, Paulinho, 17 stehů

      0 0
      • Janes  

        Už by to chtělo nějakou konspirační teorii.....ale vážně, už by se tím měl někdo zabývat, je to na hlavu.

        0 0
      • tromboonen  

        Vcera psal Oleg organizatorum otevreny dopis, dneska na ne posle nejake ruske mafiany.. :(

        0 0
        • Delkim  

          dnešní odpolední twitter

          Oleg Tinkov ‏@olegtinkov

          I'm considering now to take the team off the #Vuelta2015 . Boycott #ASO for this. They pay us NO money for the race and even damage riders

          0 0
      • Pavel  

        To má Oleg za to, že si dovolil stěžovat?

        0 0
    • Frankq  

      Dneska pěkný závod až do konce, konečně se bylo na co dívat.Pro mě dnešní frajeři Landa, Aru,Rodríguez,Du­moulin a Froom že to nezabalil a nešel domů jak by to jiný udělali !

      0 0
    • Amoondre  

      Rodriguez? Spis Moreno, ktery ho tam dovez … Ale jinak souhlas

      0 0
    • obda  

      Froome out Tipo letos opět dobrá loterie, schválně, kdo vydrží až do konce.

      0 0
      • Pavel  

        Jet se zlomeninou v noze 135 km té včerejší šílenosti. Docela frajer. Cyklisti opravdu NEJSOU fotbalisti… :)

        0 0
        • Neťa  

          Napadlo mě totéž, to asi opravdu nebylo zadarmo :-). Klobouk dolů před ním.

          0 0
        • McBlacky  

          Da se ;)

          0 0
          • Pavel  

            Ale jo, dá se hodně věcí. Já dokázal lyžovat dva dny se zlomenýma žebrama. A se zlomeným loktem jsem taky ještě vyjel na kolo. A i s otřesem mozku… Hmm, bych asi mohl taky dělat cyklistiku, že? :-)

            0 0
          • jonti  

            Oni se tam dostanou na MR driv, nez tady bezny clovek :)

            0 0
        • arny71  

          Klobouk dolů před ním.

          Hodně lidí ho nemá rádo, ale upřímě řečeno, nevím proč. Slečinka to rozhodně není – se zlámanou nohou toho odjel rozhodně víc, než Contador na loňské TdF ;-).

          0 0
          • Frankq  

            Moje slova +1

            0 0
          • Biker jak Pes  

            To nemůžeš srovnávat. Froome má zlomenou kůstku u paty, zatímco Contador měl tuším nalomenou holenní kost. Tím samozřejmě nezlehčuji ani jednoho, ale jsou zlomeniny, které nebolí a jsou naraženiny, se kterými ani nevstaneš z postele. :)

            0 0
          • bassano  

            nemyslím si že by lidem vadilo že je slečinka to rozhodně není, někdo prostě jenom není nadšený z jeho stylu závodění skrz wattmetr a jeho stylu šlapání atd. to jsou prostě osobní sympatie, upřít mu to že je opravdu odbrý asi nikdo nemůže ale fandim mu stejně nebudu

            0 0
      • Polka  

        Kua, proc nespadl na tour :(

        0 0
        • Jaroslávek  

          Seš prostě pecháček.

          0 0
        • bagr84  

          Jsem rad ze na chvostu nebudu sam :)

          0 0
          • Polka  

            :-) ja bych tam byt uz nemel, protoze Aru sel nahoru, ty ho ale na GC vubec nemas.

            0 0
            • bagr84  

              nj, stejne jako jsem nedal Sagana na etapy, atp. Cekal jsem ze odstoupi, coz se stalo, nestudoval jsem ale princip bodovani, takze jsem na tom prodelal. Ale priste… :))

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                NJ, mas to tam :-)

                Po 11. etape:

                1 malepivo 50

                2 Amoondre 46

                3 Fuzzy666 46

                4 Treatt 44

                5 MartinKun 42

                6 Lukasd 41

                7 Canyon325 40

                8 Vita P. 39

                9 Raf 37 Skokan dne, z posledniho mista do top ten

                10 Dafe 37

                11 Ydaho 37

                12 KnizeAlexej 36

                13 BF Opicak 35

                33 Polka 23

                41 Pepan_Kladno 17

                42 Kolvys 17

                43 Bagr84 15

                vse

                0 0
                • arny71  

                  Koukám, zatím se celkem držím. Škoda toho Purita, chtěl jsem ho dát na top 5, ale po těch eskapádách Kaťuše před startem Vuelty jsem si říkal, že nebude mít pořádnou týmovou podporu. Navíc jel TdF, tak by měl být vyšťavenej – a on není, zajímavé. Dal jsem místo něj Pozzoviva, odpočinutého… Hmm, snad se ještě pochlapí.

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Po 12. etape beze zmen, jen Knize Alexej a MP86 maji uznale Hmmm! za Van Poppela a poskocili o 3 body.

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Nejmladsi ucastnik (bily trikot nebude?) po vcerejsim triumfu nafocen na bedne v cervenem, foto dodam, dnes etapu odjel rychle a odskocil si na jachtarsky zavod, presto v GC stale vede… zvladne v sobotu a nedeli odjet etapu a k tomu pet rozjizdek na vode??

                    0 0
    • iron.hide  

      takze Landa ide do Sky? tyvole, to je velmi silna kombinacia. Spravia tam z neho top lidra, mozno nahradi aj Frooma. A vinokurov si moze trieskat hlavu o stenu.

      0 0
    • Delkim  

      hmm ten Oliveira jim dneska pěkně vypálil rybník :) dřou v úniku celou etapu a pak si nechají portugalského mistra v časovce nesmyslně poodskočit, asi zase čekali kdo to začne lepit jako první a za pár vteřin bylo vymalováno :)

      0 0
    • tromboonen  

      Docela zajimavej clanek z druhe strany.. http://www.cyclingweekly.co.uk/…t-now-189898?…

      .. a mozna, ze to Oleg s Paulinhem prehani… Frantici mluvi tam o tom, ze se to stalo v te stejne zatazcce, kterou nezvlad Vroom a Paulinho bud najel do motorky, nebo motorka do nej, viz prvni video, neni moc jasne, ale mohlo to byt cokoli.. ale za chvili vesele jede, tak kde pochtal ty stehy? Zustal na kole a jen se otrel o to moto nebo o nejakou barieru? |Furt lepsi nez Vroom s jeho polamanym chodidlem..

      Quinta prej stomach bug.. se to sere…

      0 0
      • tromboonen  

        Tak se Oleg trochu splet, no… http://www.cyclingweekly.co.uk/…ident-189982

        Bejt ASO/Organizator, tak zazaluju Olega ze jeho rider najel do motorky..

        0 0
      • Yura  

        No a co ze jede. Urcite v ten moment vůbec nevedel, ze to ma tak roztrhle a krvácet to taky nemusi zacit hned. O barieru to asi tezko.. Ten tvar do takove skoby, to fakt asi bylo o stupačku nebo něco..

        0 0
        • tromboonen  

          OK, ale pokud on najel do motorky, co byla pred nim, podle vseho proto, ze neodhad zatacku (a nebyl sam), tak to zas az tak chyba motorky nebyla, ne? Jen jsem reagoval na to, jak o tom Tinkofak mluvil jako o dalsim Saganovi, ale tady byla situace asi trochu jina..

          0 0
          • Yura  

            No hlavne ta motorka tam nemá co delat ve vyjezdu ze zatáčky na tom vnejsku, když ty zatáčky bezne rezou od krajnice ke krajnici..

            0 0
            • tromboonen  

              Tak kdyby tam stala tak OK, ale ona jela, prece nechces tvrdit, ze by mely motorky jezdit jinou stopu nez cyklisti, to by ani neslo, nestacily by jim.. volovina, kdyby tam bylo auto taky se mu bude muset vyhnout..

              0 0
              • Yura  

                No stat ve vyjezdu ze zatáčky? To je snad ještě horsi lol. Jo jela a proto mela akcelerovat a jet do ******, aby ten cyklista mel prostor az ke krajnici. Ten na kole ma asi delat co, když vleti do zatáčky. Vetsinou to vyberou tak tak. Proste chyba motorky konec debaty heh..

                0 0
              • Medunka  

                Motorkář musí před každou serpentýnou zjistit, zda za ním nejede závodník. Pokud nejede, může jí projet, pokud jede musí umožnit závodníkovi plynulý průjezd :-)

                0 0
                • obda  

                  Tak motorkar by zejmena nemel jet pomaleji nez zavodnici, ze.

                  0 0
                • tromboonen  

                  No tak vona to byla motorka s kamerou, která jej (a ostatní) natáčela… jo, v ideálním světě by měl mít řidič motorky oči i vzadu, ignorovat kameramana ve sluchátkách, který mu tam řve ať zpomalí a jde blíž, stačit vyhodnotit nebezpečnost zatáčky a propočítat jestli bude rider za ním potřebovat, aby uhnul… atd. atd..

                  Já jen reagoval na to, jak vystartoval Oleg že bude žalovat a bojkotovat kde koho.. přitom tady najel rider zezadu do motorky, která jela svou stopu, nekřížila jeho… takže mi to nepřipadá až taková chyba motorky… jasně, měli by dělat vše proto, aby jim nevadili, ale ono to IMHO vždy nejde, každopádně to asi nebylo na tak dramatické prohlášení, ale on Oleg většinou napřed píše a pak přemýšlí..

                  0 0
                  • obda  

                    Tak Paulinho jel v zasade idealni stopu prujezdu zatackou, zustavat tam s motorkou byl renonc. Pokud se zavodnici musi prizpusobovat motorkam, tak je to IMHO spatne.

                    0 0
                    • Medunka  

                      +1

                      0 0
                    • tromboonen  

                      Tak zůstávat jako že zastavit nebo výrazně zpomalit je jedna věc, jet je druhá, těžká motorka projíždí ostrou zatáčku pomalejc než kolo, bych řek, a z toho to asi vzniklo… jak říkám, v ideálním světě by tam být neměl, ale v realitě dnešního pelotonu je moto před jezdcem, které nedělá myšky a jen si projíždí zatáčku asi ještě ta rozumnější varianta a ne útok.. no nechme to, já jen hledal jak se to stalo a připadlo mi to jako trochu něco jiného než zlovolná akce proti žluťákům..

                      0 0
                    • karliner  

                      Člověče, ta motorka jela..

                      0 0
                      • Medunka  

                        Jela, ale její řidič měl předvídat a počítat s tím, že málokterý cyklista po průjezdu serpentýnou zůstává ve svém pruhu a měl tomu přizpůsobit rychlost a svou stopu. Todle je hon za senzací.

                        0 0
                      • obda  

                        Jela, ale pomalu a na blbým místě.

                        0 0
                        • karliner  

                          To je boj, který nikdy neskončí. Diváci a sponzoři chtějí atraktivní záběry zblízka. Pokud jim je chtějí organizátoři poskytovat, občas k něčemu podobnému dojde (riderů je hodně, většinou jezdí naprostou hranu, do toho se jim motají rozhodčí, sponzoři, týmová auta, TV motorky, servisní motorky a auta atd..) a myslím, že zrovna podobných příhod, kdy se vlastně nic nestalo je spousta a kdyby Tiňkov nerozšířil lež o tom, že jeho ridera SRAZILA motorka a že kvůli tomu má na noze 17 stehů, tak by to neřešil vůbec nikdo.

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Vyjimecne souhlasim. Je sice pravda, ze motorka se motala kde nemela, ale zrovna tak se tam moh motat jiny rider. Paulinho jel hranu, nemel rezervu na brzdu a zmenu stopy a nalit do ni. Zakladni poucka, kdyz predjizdis vnitrkem, nebudou te mit radi protoze nekoho sestrelis (motorku nesestrelis).

                            Na druhou stranu, ze zaberu neni poznat jestli mu ta motorka nezavrela zatacku.

                            0 0
                          • Medunka  

                            Tak řešilo to aspoň trošku třeba BMC http://www.cyclingnews.com/…rmaet-crash/

                            0 0
                            • karliner  

                              Mnpo, tady vidím docela rozdíl v tom, že GvA spadl na zem, zničili mu kolo a pravděpodobně ho připravili o vítězství v celkem ceněné klasice.

                              0 0
                          • hony007  

                            Imho to brzo vyřeší drony.

                            0 0
                            • iron.hide  

                              sorry ale to je utopia. drony sa mozu zrazit, alebo do nieco narazit, a padnu na jazdcov alebo medzi divakov. Tie vrtule maju dost velku silu a moze to skoncit dost zle.

                              a aj keby to nejak vyriesili, tak ich predsa musi niekto riadit, a ti ludia by zase boli len v dalsich autach a motorkach.

                              0 0
                              • hony007  

                                Řídit je někdo možná musí, ale nemusí byt ani na motorce, ani v autě, ale třeba v budově na startu /v cíli apod. Srazit se může všechno, ale když jim vytyčíš trasu třeba podle GPS a dáš nějaký čidla, aby od sebe nemohly byt blíž jak třeba na metr, nebo klidně na 5; 10; 15, tak tomu významně zamezíš. Můžeš tomu dat i adaptivní tempomat, třeba z Golfa, když to umí dat „amatéři“ do kočárku, proč by to nemohl mít profi dron, když tomu přidáš i „parkovací“ čidla, tak ten problém prakticky eliminuješ.

                                A k těm směrům, co psal Karliner, drony sou docela malý, tak se ledaskde vlezou, narozdíl od vrtulníku a můžou na sobě mít x kamer, aby snímaly víc směrů.

                                0 0
                            • karliner  

                              Jak vyřeší drony záběry zepředu, z boku nebo zezadu. Respektive, co vyřeší drony a neumí vyřešit vrtulníky?

                              0 0
                              • Barak  

                                Každý jezdec bude mít svého drona přece. :-)

                                0 0
                                • tromboonen  

                                  Nez se drony nauci samy se vyhybat navzajem, jezdcum, divakum atd. a samy vyhodnocovat situaci, tak pro zacatek kazdy jezdec selfie tycku vpredu a zboku (aspon si tim vymezi osobni prostor) :)

                                  0 0
                                  • jakub_kencl  

                                    Každý bude mít svojí Lily :-) https://www.youtube.com/watch?…

                                    0 0
                                    • tromboonen  

                                      No jasne, toje ono… Lillies jednotlivych jezdcu (v teamovych barvach) si navzajem budou porizovat selfie se sebou samymi, budou mit svoje Twitter a FB (a samozrejme BF) ucty, fanousci budou mit taky svoje Lilly… my vsichni budem Lilly a pak uz vlastne nebudem muset absolvovat tu prudu s nasedanim na kolo nebo navstevou zavodu… proste tam jenom poslem Lilly.. a pak se prijde na to, ze tam ani ti zavodnici byt nemusi, v prvni fazi se udelaj androidi, pak roboti na elektrokolech a pak uz si to Lilly budou nejak programovat a pres CGI vyrabet samy… the future is now… made in Velon ")

                                      0 0
                                      • jakub_kencl  

                                        Omyl, na to kolo budeš muset sednout s tím „osobním vysílačem“ a za tebou teprve vyrazí Lily :-)

                                        0 0
                                        • tromboonen  

                                          Ale vsak oni to soudruzi z vyvoje (a hlavne z marketingu) brzy vymysli lepe, abychom se nemuseli namahat :)

                                          0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        závody se ale zrušej dávno předtím, protože se stačí zeptat na b-f jak to dopadne… :-)

                                        0 0
                  • Medunka  

                    To je stres, ber to tak, že pro něj to byl „druhý“ útok na jeho jezdce, takže to vzal tak, jak to vzal a reagoval tak jak reagoval. Stejně jako že Sagan začal kopat do všeho, co bylo kolem. (Tady je otázka, co se stalo, protože video o kontaktu Sagana s motorkou není)

                    Jestli to Oleg přepískl nebo ne, rozhodně je na zváženou, zda se doprovodná vozidla v peletonu pohybují tak, aby to bylo bezpečné hlavně pro jezdce – bez nich by tadle show nebyla a Oleg není jediný šéf profi stáje, který řeším problémy s kolizí jezdce s motorkou. Oleg byl ten, komu ten kalich přetekl trošku rychleji.

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Jo, souhlas… akorát Oleg měl možnost o tom zjistit něco víc, Sagičovi se nedivím..

                      0 0
                    • Tina  

                      Video zrážky Sagana existuje. Cca v 43 sekunde. Treba pozorne sledovať pretože sa to stalo na pravej strane úplne na hrane záberu kamery.

                      0 0
                      • Yura  

                        Neskutecnej picus ten motorkar..

                        0 0
                        • Delkim  

                          hmm, pěkně, chudák Sagan, se nedivím, že se potom tak vztekal :(

                          být tohle konspirační vlákno tak by to sem sedlo jako p.del na hrnec… to bylo snad záměrně, ne?

                          0 0
                          • Yura  

                            No mohl klidne skoncit na kryplkare.. Mel stesti chlapec.

                            0 0
                      • Darkson  

                        neuvěřitelný…vlas­tně měl štěstí že to celkem ve zdraví přežil! na co UCI čeká???

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Má tady vůbec někdo přehled, jak moc se změnil počet doprovodných motorek na závodech? Je mi jasné, že jich je víc, než před 15–20 lety, ale teď, když odjede únik, tak je to spíš přehlídka motorek než cyklistický závod.

                          0 0
                          • daymaker  

                            včera málem jedna shodila Shlecka těsně před cílem… komentátoři na Eurosportu (EN) to dost nevybíravě komentovali… :-)

                            0 0
                        • Tina  

                          UCI zatiaľ vydala vyhlásenie a odporúčanie na Vuelte, že moto majú dávať vo zvýšenej miere pozor na cyklistov. Avšak ako bolo včera vidieť v poslednom stúpaní na Vuelte tak sa moto snažilo robiť si so Schleckom selfíčko v priamom prenose :/

                          0 0
                      • Medunka  

                        Díky, já našla jen záznam z balíku kde nebylo nic vidět

                        0 0
                        • jeffino  

                          tady jako bylo???:-)))

                          0 0
                          • karliner  

                            Já tam tedy viděl úplný kulový, ale bál jsem se to nasat, abych nebyl označen za antisaganovce a hejtra slováků.

                            0 0
                            • Neťa  

                              Samotná srážka tam opravdu vidět nejde, ta nastane až mimo záběr, jde jen vidět, jak se motorka k Saganovi zezadu rychle blíží. Ale za antisaganovce budu nejspíš označen já, neboť já vidím nemalou příčinu srážky právě u Sagana způsobenou tou jeho myškou, resp. vyjetím více vlevo (těsně před přechodem pro chodce), přímo před motorku (přitom se před tou změnou směru za sebe díval). Podle mého s tím motorkář nepočítal a už neměl čas na to reagovat. Otázkou je, jestli tam vůbec měl peloton předjíždět, to už posoudit nedokážu.

                              0 0
                              • tromboonen  

                                No tak Sagic tezko muze v tom kalupu pocitat se vsim… motorka kdyz predjizdi v omezenem miste, tak by asi mela troubit nebo co, aby o ni vsichni vedeli, ale je to jen teorie..

                                0 0
                              • Polka  

                                Pravda, ta myska byla dost vyrazna, ale i presto motorka na posledni chvili jeste zrychlovala, coz uz bylo pozde.

                                0 0
                                • Neťa  

                                  Tipuju, že se motorkář musel ve zlomku vteřiny rozhodnout, jestli se zkusí dostat před Sagana ještě před tím, než ho úplně zavře (proto to zrychlení), nebo se pokusí o nemožné – dobrzdit. Pokud by se rozhodl pro druhou možnost, dost možná by do Sagana vletěl zezadu a na fest, takhle ho nejspíš „jen“ škrtnul bokem. Ale to jsou jen mé domněnky :-)

                                  0 0
    • tromboonen  

      Tak když jsme tu už dlouho neměli podiove foto.. Mladej se mi připlet do cesty když jsem posílal tipy a že si udělá vlastní, pravda radil jsem (ne že bych rozuměl jak vidno z mé pozice), ale nemá skurpule, tak šel do kluka z kazašské stepi.. na bedně ovšem vypadá jako Chavův mladší brácha, akorát Číňan na noční směně to splet a na teamovou kšíltku vyšil Columbia místo Colombia.. chteli jsme jednu se saganovským chmatem, ale žádná slečna nebyla nablízku..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Mlady muz se drzi. V patek i v sobotu poradi beze zmen, malicko si polepsili lidi co meli na etapy Roche a DeMarchi.

        Po nedeli nejake kosmeticke zmeny v top ten, ale bohuzel i pres hezke a dramaticke zavery etap zustal Bagr na konci a ma DNF. O to zajimavejsi to tam ted bude.

        Po 15. etape:

        1 malepivo 55

        2 Amoondre 49

        3 Fuzzy666 49

        4 Treatt 47

        5 MartinKun 45

        6 Canyon325 44

        7 KnizeAlexej 44

        8 Lukasd 44

        9 Vita P. 42

        10 Raf 42

        11 Dafe 40

        12 BF Opicak 40

        38 krabica 23

        39 Kolvys 23

        40 Milmat 23

        41 Kulix 23

        42 Pepan_Kladno 22

        DNF Bagr84 20

        vse

        0 0
    • Amoondre  

      Vcera i dnes hezke zavery etapy, jsem zvedavy jestli zitra jeste Dumoulin neco „nakoupi“, kazdopadne Purito kloboucek, vypada, ze ma realnou sanci bojovat o titul, coz bych mu urcite dopral!

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Dumoulin nakupoje po sekundach, ale mam strach ze uz tolik v casovce nestahne. No a zacina to byt fakt zajimave.

        0 0
        • dafe  

          Už to vypadá že Vuelta bude o pár vteřinách. Fabio lehce vadne, ale to na Giru taky a pak se zase vzepjal, tož jsem zvědav co dnes. Puritovi by GT win přál asi každý, jediné co mi kalí radost je že já osel ho nedal na GC, už jsem dědkovi nevěřil a on mi ukázal.

          Trochu mě zklamal Pozzo, nepřijel v úplně top shape. Tom D. uvidíme kolik dostane dneska, asi zas kolem minuty a po časovce to bude v pár vteřinách a budou se nahánět v brdkách a sjezdech a rovinách a větru a bůhvíco posledního týdne :-)

          0 0
          • dafe  

            Tak znovu, sem se díval na dnešní profil a ten konec to je vražda napsala, jestli bude mít někdo supr nohy tak může rozhodnout…možná Toma urvou už na předposledním a pak koupí víc než minutu. Uvidíme kolik jim dá zpět v časovce, normálně by to bylo ke 4 min je to relativně placka avšak s tím jak se každý den gumuje to bude míň…

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Vloni na Vuelte na podobny casovce- 40km, trochu vic kopec- dostali Rodri a Aru od Panzerwagena 2 minuty rovny, Valverde minutu, (Froome minutu a pul) tak se neda cekat ze by je Dumoulin stahnul nejak uplne dramaticky…

              http://www.steephill.tv/…ta-a-espana/#…

              0 0
              • Neťa  

                Při pohledu na tu dnešní „pilu“ si taky myslím, že Dumo už bude večer ze hry o červené triko venku, hádám nakoupí už tolik, kolik v časovce nesjede. Ale byl bych potěšen, kdyby mě překvapil :-). Každopádně při vyrovnanosti Arua a Purita nebude o zábavu nouze, dnes ani v časovce :-)

                0 0
                • tromboonen  

                  Tak se Tomik docela drzel, ne? Jestli mu na tu casovku jeste neco zbylo, tak jeste bude zabava… ditto Zabak/Purito… nejak se nam z tech GT stavaji boje o sekundy.. Skoda ze Chava trochu zacouval, ale i tak super vykon ze se tam udrzel tak dlouho..

                  0 0
                  • arny71  

                    „nejak se nam z tech GT stavaji boje o sekundy…“

                    Celkem nuda dneska. A včera. A předevčírem… Organizátoři narvou do etapy 5–6 zabijáckejch kopců a GT lídři samozřejmě mají strach zkusit odjet, protože šetří síly na poslední kopec, kde si to rozdaj. Takže se vlastně závodí na posledním kilometru ze 180. Koukám na to už jen jedním okem. Nebylo by lepší těma kopcema trochu šetřit? A úplně nejlepší by bylo sebrat týmům vysílačky, osobně mám pocit, že to tenhle sport prostě zabíjí. Dřív musel jezdec mít taktické myšlení, dneska v autě sportovní ředitel sleduje TV a diriguje si pěšáčky. Jak se mají navzájem překvapit, když kamera hned všechno prozradí a ředitel vykecá.

                    Jsem z toho trendu nějak rozčarovanej, vždyť ti nejlepší nemusí nic vymýšlet, prostě jen dávaj bacha, aby nespadli a dojeli celí pod ten poslední kopec. Pokud nefouká nebo neprší, nemaj se čím překvapit.

                    Jediná zajímavá zápletka je Dumoulin. I když popravdě, ty jeho výkony v kopcích jsou až moc dobrý, tak aby se zas jednou po pár letech nepřepisovala výsledovka. Sakra, mám nějakou depku či co. :/

                    0 0
                    • Yura  

                      S tema vysilackama to mas pravdu. Ty zavody by vypadaly uplne jinak, kdyby si museli sami zjišťovat kde kdo je apod.. Vidime to třeba na MS jak je to zajimave bez radia..

                      0 0
                    • Neťa  

                      Se vším souhlas. Taková etapa, navíc už v pokročilé fází celé GT, je prostě kravina. Včera už byl zajímavý opravdu jen poslední kilák, osobně si myslím, že toho měli všichni plné kecky (ostatně na Aruovi to bylo vidět, kdyby na to měl, tak by útočil a myslím že i mnohem dřív, než na 1k to go jako Purito). A i proto se tam asi udržel i Dumo, ale že na tom je výborně, o tom žádná. Necelé 2 minuty na TT, hm, nemyslím si, že by to nebylo reálné, bude záležet, jak kdo zregeneruje v den volna.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        I kdyby jim dal něco na ITT tak ho rozsekaj předposlední den. To je taky docela zabijácká sada

                        0 0
                        • Neťa  

                          To je fakt, ale zase se tam nekončí na kopci, od posledního vršku to je ještě skoro 20 km rovina a dolů. Uvidíme, bude to ještě zajímavé.

                          0 0
                        • ydaho1  

                          Já mu kupodivu celkem věřím. Všichni jsou unavený.

                          Dnes to rozmázne a předposlední etapu uhájí top 3. V časovce ho zaříznout může snad jen Pozzo nebo Vasil :-)

                          Ale celkem bych si vsadil, že Aruovi a Rodrimu dnes dá alespoň minutu a půl.

                          0 0
                      • Neťa  

                        Tak to zatím vypadá na slušnou latu od Duma :-)

                        0 0
                    • karliner  

                      Myslím, že pro atraktivitu závodů jsou horší wattmetry než vysílačka, ale jinak souhlas.

                      0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Ja nesouhlasim. Me to zas takova nuda nepripada, ceka se jestli nekdo nakoupi nebo nenakoupi a kolik. Vetsi nuda je kdyz nekdo vede o 10 minut a jeho tym to hlida aby nekdo neujel.

                      Pokud by byla situace takova, ze dejme tomu Froome vede o 2 minuty, je to moznost pro Movis a Astanu mu orvat tym jeste pred poslednim kopcem a tam ho utahat. A ze to vcera zrovna Astana a Movis jeli opatrne, protoze se hlidaj navzajem, a Aru ani Valve vcera nemeli den, Saxo ktere na Giru jezdivalo psi kusy tady na to nema tym ani lidra, tak to zrovna vyslo.

                      Spis bych radeji videl neco takoveho jeste vic ke konci.

                      Mimochodem Landa vcera daval Aruovi pekne zabrat, ten v konci fakt silou vule. A movis jedou zas na dva lidry jako na Tour.

                      0 0
                      • karliner  

                        Včerejší etapa ti nudná nepřišla? Bylo to přesně, jak psal arny – GC boys začali závodit +/- 1,5 km před cílem. Jak jsem se na tu etapu těšil, tak musím říct, že to byla obrnuda.

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Ono to nekdy vypada jinak? Tak asi 1× za kazdou GT, kdovi jestli.

                          Tak jo, extra napinavy to nebylo, ale zas cekat za soucasny situace ze nekdo bude mit koule utocit od druhyho kopce… ale to nikdo nemoh vedet na jare, jak to bude vypadat.

                          Zas kdyz to bude kazdy den placka s MTF na konci, tak tam dojedou 3 vicemene kompletni vlaky tymu na GC, pojedou srot do kopce, +/- 1,5 km před cílem nastoupi GC boys a vyhraje Purito. Tady byla aspon sance na jinej scenar.

                          0 0
                      • prodi  

                        právěže se čeká, co, kdo a kdy a to je nuda:) A pokud se chtěj Purito s Aruem přetahovat o vteřinky sem a tam, prosím, ale nic zajímavého. Škoda toho Movistaru, že nemaj jasného lídra

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Movis uz hlavne nemaj po Tour nohy (teda Quinta a Valve), plus babicka mel blicku..

                          0 0
              • Amoondre  

                a taky Dumoulin uz bude mit tezke nohy po tech kopcich. Tipuju, ze jim da max minutu.

                0 0
                • McBlacky  

                  taky myslím je něco jinýho jet GT jako support a nabombit ITT a jet na vyšitej na GC

                  0 0
          • ydaho1  

            Pozzo přijel ve slušný formě, ale byl ve 2 těžkých pádech. Údajně uvažoval i o odstoupení, má pohmožděnou ruku a moc se nevyspí.

            Ale nezapomínejme, že je časovkář, jeho čas ještě přijde :-)

            0 0
            • dafe  

              Jaj tak to jsem nechyt že se smotal kruťejc. A v časovce jsem na něj opravdu sázel a stále sázím, tak uvidíme ve středu.

              0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Na to ze je Vakoc dost mlady a dost slaby tak dneska na Britanii dost pelotonu vytrel zrak. A Styby pekna brzda :-)

      0 0
      • Yura  

        Vakoc je talent jak prase, ja to rikam furt. Takovej hrozne skromnej kluk ušatá při rozhovorech, ale na kole jezdi jak starej profik. Nam ještě ukaze.. Třeba uz ted na MS jak jsem rikal, když bude i to stesti.. :))

        0 0
      • Memphis22  

        Tady jsou poslední km, neuvěřitelná jízda.

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
    • bagr84  

      TREK treti zarez, navic bez FC, kdo by to byl rekl? :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Frank Schleck, to je dobre zjeveni z minulosti…

        0 0
        • tromboonen  

          Vsak toho atleta co mel na krku nebo co to bylo poceloval tak dvestekrat… panbuh s nim a od kontrol pryc :)

          0 0
          • iron.hide  

            ta posledna veta sa tyka skor dimulena :) fakt dufam ze po casovke nepreskoci cez aruho a purita.

            0 0
            • iron.hide  

              Nieve je uz na piatom mieste, moc pekne.

              ale radsej keby este zabrali quinty s verdem, aspon do top5

              0 0
        • McBlacky  

          z historické zkušenosti víme, že na Vueltě je možný všechno :)

          kdo ví jestli to v budoucnu nevyhraje Gesink, Farrar nedá 4 etapy nebo Cunego podium :)

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Zmena na cele, je to vyrovnane a bude to o sekundy. Po 16 etape a pro volny den:

        1 Canyon325 52

        2 KnizeAlexej 52

        3 Lukasd 52

        4 Vita P. 50

        5–6 Dafe 48

        5–6 BF Opicak 48 Nenapadne, ale dere se dopredu.

        7 Jakub Kencl 46

        8 Bassano 46

        9 Ydaho 45

        10 MP86 44

        40 Milmat 23

        41 Kulix 23

        42 Pepan_Kladno 22

        'vse

        0 0
        • iron.hide  

          ja to nejak nechapu. to tolko ludi vedelo, ze odpadnu ti najvacsi favoriti froom a nibs a ze odpadnu aj ucastnici Tour quintana a valverde?

          0 0
          • prodi  

            V klidu, ja to nevedel a mam vsechny tebou zminovany v top 5:) ale nejspis nejsem jedinej

            0 0
          • Amoondre  

            jo!

            0 0
          • ydaho1  

            Že vyhraje někdo, kdo nejel Tour jako Froome, Quinta, Valverde, Nibali, nebo alespoň nejel Tour na pořadí jako Rodriguez, to snad bylo celkem jasný. Doby, kdy šlo jet 2 GT po sobě na pořadí a uspět, jsou snad už pryč.

            0 0
            • wishpull  

              Dnes ale Valve hodně překvapil, hezkej bodík do soutěže.

              0 0
              • ydaho1  

                Dá se říct, že i šokoval. By mě celkem zajímalo, co s Quintanou snídali :-)

                Mimo těchto dvou to dneska dopadlo přesně tak, jak mělo :-)

                0 0
        • karliner  

          Kulix :-DDDD

          0 0
          • kulix  

            nech si poznámky !!! to bude určitě chyba v matrixu, moje tipy vidím minimálně na bednu ale spíš na top stupínek… po víkendu odkontorluju :)

            0 0
    • Pavel  

      He he hezky se to po časovce zamotalo. :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        To jo. Jsem zvedav kde Aru bude ctit sebrat 3 sekundy.

        A i tipo se pekne zamotala- zacatek i konec na TB:

        1 Vita P. 57 (TB2)

        2 Dafe 57 (6)

        3 KnizeAlexej 57 (8)

        4 Lukasd 57 (10)

        5 Canyon325 56

        6 BF Opicak 53

        7 Jakub Kencl 51

        8 Bassano 51

        9 Ydaho 50

        10 MP86 48

        11 malepivo 48

        36 Hroch 30

        37 Milmat 30

        38 Prodi 29

        39 krabica 27 (TB 7)

        40 Pepan_Kladno 27 (9)

        41 Kolvys 27 (11)

        42 Kulix 27 (21)

        vse

        0 0
        • iron.hide  

          uff mas pravdu :( uz neni asi ziadna moznost na unik pre arua. no tak to je fpici, aby holandan vyhral vueltu. ale jak som pisal vyssie, pockame si pekne na vysledky az o par rokov.

          aj tak dufam ze tie 3 sekundy niekde stiahne.

          0 0
          • Amoondre  

            Ty co fetujes? Videl si profil nasledujicich etap?

            0 0
            • iron.hide  

              praveze videl.

              0 0
              • Amoondre  

                ajo, tak rekni rovnou, ze vis o cyklistice kulovy

                0 0
                • iron.hide  

                  vsak sam velky Hroch pise: „Jsem zvedav kde Aru bude ctit sebrat 3 sekundy“

                  keby bol este aspon jeden dojazd na kopci, tak je to jasne, ze maju este velku sancu – Aru aj Purito, alebo aj Quinto.

                  ale uz nie je taky dojazd.

                  a prestante tu laskavo urazat inych ludi. ja vas neurazam.

                  0 0
                • iron.hide  

                  akurat kukam koniec etapy, a dimulen je uplne v pohode s ostatnymi, dokonca na chvilku im aj nastupil.

                  fakt to vyzera tak ze uz ma cervene triko pevne v hrsti.

                  0 0
              • ememem1  

                tak to si sa potom asi pomylil

                0 0
        • Memphis22  

          Je šance, že by je Dumoulin ještě někde ve spurtu urval a dojel si pro bonusy?

          Zatím jsem ty poslední etapy nijak nestudoval.

          0 0
          • McBlacky  

            tak to se podívej, imho nemá šanci. všechny tři následující etapy mají před cílem kopec a třetí z nich je od startu profilem pila.

            0 0
            • Pavel  

              A hlavně ho budou hlídat jak výherce Sportky vítězný tiket.

              0 0
              • Delkim  

                oni jeho ano, bohužel on je na to skoro sám, tým postavený na sprinty mu v kopcích fakt nepomůže, snad mu ještě nějaké síly zbyly! já mu fandím

                0 0
                • Neťa  

                  Já taky. Ale bojím se té soboty, tam to bude mit hodně těžké.

                  0 0
                • Pavel  

                  No právě. A taky mu fandím.

                  0 0
                  • Yura  

                    Ja taky, ale jestli to neda, tak doufam, ze ještě zacaruje purito. Arua moc nemusim, stejne tak Nibaliho ani nevim proc..

                    0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Zas vsechny maj sjezd, kde se to da dojet. Snad v patek je tam nejaky brdek pred koncem, tam to bude na ferovku.

              Kazdopadne Giant necha jet uniky, aby vzaly body.

              Ale nemusela by to byt nuda :-)

              0 0
            • tromboonen  

              Zas nepodcenujte nasraneho underdoga, uz se docela kousnul kdyz mu zas tak o velke veci neslo (na druhou stranu muze byt uz kouslej tak ze ztuhne)… Zabak ma bledemodrej vlacek co jej vytahne i na mesic kdyby na to prislo, ITT docela zajel, na svuj standard, ne ze ne, gulag evidentne funguje… Purito (na te koze vypadal chvilema ze je mu velka, chudak..) sice lehce sympatak a prali bychom mu to, ale zas jede za Putina a kdovi na co (sorry)… s tim profilem to bude celkem boj az do konce… s Tomikem ze Mlejna evidentne nepocitali… o to vic mu fandim, i kdyz je to asi mimo… Bude to asi jeste zajimave, rekl bych..

              Ja osobne fandim Tomikovi ze Mlejna.. uz jen pro tu paniku co by nastala v samponovskym teamu kdyby to vyhral… jak jako ze kde mame ty climbery a domestiky pro GC talenty… i kyz asi to bude tak ze pujde jinam, to je tak trochu nahovno jak jsou teamy na flat stages, na GC nebo na uniky a jakmile se jeden profiluje jinak tak jej zhaftne bohatej team a s ambicema na jeden typ vitezstvi a zaparkuje jej do role flaskonosice/sup­porta..

              0 0
        • karliner  

          Kulix :-DDD

          0 0
      • iron.hide  

        tak snad to nenechaju dimulenovi len tak. fakt dufam ze to nevyhra :/

        spolieham sa hlavne na aruho, ale snad zabere este aj purito.

        skoda ze to purito dnes tak posral :(

        0 0
        • obda  

          Docela by mne zajímalo, co nekterym vadi na TD. Ze neni vrchar?

          0 0
          • Amoondre  

            Nekterym? Muzes byt zcela konkretni, jediny clovek co podle toho jak pise, vypada, ze kazdou chvili dostane z toho, ze TD je v cele infarkt je iron.hide

            0 0
    • kulix  

      to není možné, já takovej odborník :) a s lucernou :(

      no snad ještě nějaké body dodá froome a nibali ..... a SAGAN

      0 0
    • Frankq  

      TD dneska parádně přál bych mu v červený až do Madridu!

      0 0
      • Polka  

        Kdyz mne je ten Dumoulin takovej nesympatickej…skoda pardala Haimara, ten se mi tam zjevil, mno nevyslo to.

        0 0
      • karliner  

        Tak my, znalci cyklistiky ze západní sekce jsme sice nějakou obvyklou Vuelta haluz á la Cobo nebo Horner očekávali, ale Dumoulina nikdo, to je megahaluz. A bude úplně jedno, jestli vyhraje, bude druhej nebo osmej.

        0 0
        • McBlacky  

          +174 ;)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Co vy znalci, dneska je na konci kilometrovy kopec @ 6% na kocicich hlavach, co konci 1 km pred cilem, utrhne tam Aru Dumu nebo spis naopak, nebo to neni realny?

            0 0
            • tromboonen  

              S tema kostkama je myslim realny, ze se zabak trochu poslinta, jak to bude drncat

              0 0
              • arny71  

                Když si ho na týhle fotce představím žlutýho a bez helmy, tak tam vidím mimoně Kevina. :)

                0 0
            • McBlacky  

              na kilometru bych vsadil na Toma, ale o jednotky vteřin.

              Zítra od startu dá Vino na špic Landu a řekne, že pokud neurve Gianty i s Tomem tak mu ten přestup lehce opepří dopingovou aférkou ;)

              0 0
              • Delkim  

                :)

                uvidíme, dneska se na to těším, bez Dumoulina bych se na to asi ani nekoukal, ten mi letos fakt baví

                0 0
                • McBlacky  

                  ono je dost možný že to oba lehce pochladěj dneska aby měli sílu na zítra. Asi zbytečný si naložit totální zakyselení na pásku pro vteřiny, když tě čeká pila po kopcích.

                  zítra by to mohlo být zajímavý kdyby AST nenechala jet unik a vsadila na to, že to Aru rozsekne v poslední kopci a domestik ho doveze to pojistit na pásce. Giant nemá šanci tam mít nikoho na koncovku

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    To jsem si rikal vcera, co to tam Aru zkousi, ze mel spis posetrit na jeden poradnej nastup dneska. Ale na km bych si taky vsadil na Dumoulina, o sekundy. Viz etapy na zacatku, ale tam Aru jeste netusil ze ho ty vterinky budou sakra mrzet.

                    Landa v pondeli vypadal, ze urve hlavne svyho lidra :-) A taky nevim, jestli ma Astana dost vinobotu na 4 kopce.

                    0 0
            • Frankq  

              Nevím ani tak proč ale Aru se mi nelíbí, už z Gira.

              Dneska TD pěkně ale měl spíš šetřit na zítra jestli to k ničemu zítra bude ;)

              0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak Aru neziskal nic, ale Movis sli nenapadne do cela tymu, a tak mame odskoceneho lidra:

      1 Lukasd 63

      2 Dafe 57

      3 Vita P. 57

      4 KnizeAlexej 57

      5 Canyon325 56

      6 malepivo 54

      7 BF Opicak 53

      8 Ferry 53

      9 Jakub Kencl 51

      10 Bassano 51

      11 Robb 50

      12 Ydaho 50

      Na jiznim konci nic noveho. Za karlinera: Kulix :-)))))

      40 Kolvys 27

      41 krabica 27

      42 Kulix 27

      vse

      0 0
    • McBlacky  

      tak dneska si jak Fabio tak Tom ustlali, šance pro Purita ?

      0 0
    • Delkim  

      Giant dneska slušně tahá, jen doufám že myslí i na zítřek… zejména když dneska zase tolik tahat nemusí, v tom úniku je nikdo neohrožuje, i když je to už skoro 18 minut

      zítra je Astana bude chtít utahat a nechat Dumoulina bez pomoci nejlépe už někde od půlky etapy

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Dnes tipo beze zmen, stale si to drzi Lukasd. Ale jestli se dostane Valverde do zeleneho, tak ho Dafe doskoci a bude to na tesny tie-breaker.

      Zitra a pozitri uz nebudu na webu, tak vyhlaseni vitezu bude muset pockat do pondelka.

      0 0
    • iron.hide  

      ten dimulen je neskutocny. dufam ze zajtra mu konecne dojde para. alebo epo.

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        A křišťálově čistá Astana nevadí?

        0 0
        • indoorajn  

          tedy ne ze bych to povazoval za podstatny, ale stafetu si tamm nepredavaj…

          V pátečním večeru se nicméně spekuluje, zda by Aru neměl být penalizován, protože 1500 metrů před cílem jej měl v rozporu s pravidly popostrčit vpřed týmový kolega Luis Leon Sánchez. Což by mohlo vést k trestu pro Sáncheze, pro Arua nebo pro oba. Jury však nemá k dispozici prokazatelný televizní záznam prohřešku, pouze video z YouTube

          0 0
          • tromboonen  

            Tak na Nibse jim taky stacilo video, ne… pravda ofiko, ale spis slo o to jak se to rozjelo na netu..?

            Kluci z vychodu holt, ucel sveti..

            0 0
          • Neťa  

            Jen další důvod, proč budu dnes držet palce Dumovi. Nemluvě o tom, že Giant odmítl nabídku pomocné ruky tuším od Lotta NL, naproti tomu šéfové Astany bezostyšně řeknou, že když to nepůjde muž proti muži, budou muset využít koalice se Saxem. A mávání Arua včera na Pozza, aby mu pomohl Duma ve finiši sjíždět, to už úplně no comment. Doufám, že to dnes Dumo ubrání.

            0 0
            • tromboonen  

              No kdyz vydejchas bejt v teamu financovanym ex-SSSR stepni diktaturou a pod DS co to trochu prehnal se sypanim a ted ma problem pusobit na ridery jinak nez hrozbou gulagu… tak je to vsechno v poho… (sorry Bassano)

              0 0
              • Neťa  

                To jsou samo hlavní důvody, proč tu stáj nemám a nikdy nebudu mít rád, ale navíc pomalu den co den přibývají důvody další.

                0 0
    • Tanabe  

      Boha mne je ho lito:-( ale co ma sam chudak delat ti ho proste utavi i kdyby mel nohy jak superman.Klobouk dolu ale pred nim co prevdadel 3 tydny

      0 0
      • Neťa  

        Bohužel, to fakt nešlo, s takovou „cigánskou férovkou“ se nedá nic udělat. Nakonec nebude ani na bedně :-(

        0 0
        • jeffino  

          a to ho dá ještě tony na MS:-), ale pujde za slušný prachy asi někam jinam, možná starej oleg si udělá radost, sagi je dost okoukanej…kaž­dopádně díky tome:-)

          0 0
          • Delkim  

            maličko OT, ale osobně si myslím, že by tam oba mohl nepříjemně „překvapit“ Alex Dowsett, uvidíme, se na to těším

            0 0
    • Tanabe  

      Sem to vypl pohled na opici usmev od Fabia bych uz asi nerozdejchal ( nevim proc ale jako jedineho cyklistu ho proste nemusim)

      0 0
    • iron.hide  

      hmm, kukam ze dimulen mal dnes asi krizu.

      tak slava zabiakovi, toto je jeho prva vyhrata GT :)

      0 0
      • Delkim  

        on krizi neměl, to jeho domestici :))) až mi ho bylo líto :( to prostě sám dát nemohl…

        0 0
      • tromboonen  

        A stacilo malem ztratit licenci, obcas nekomu pohrozit gulagem, pridrzet se auta, obcas nekoho postouchnout kdyz nemoh, domluvit se potichu s par teamy aby je podporily (jako by jich na cele bylo celou dobu malo), mavat hubenyma bicepsama od flame rouge predposledni etapy a poplakat si v cili… jak jednoduche..

        0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Ten kluk italská za to až tak nemůže (jo, taky jsem to z těch dvou přál víc Tomovi ze mlejna, a jinak bych to byl býval přál asi nejvíc Puritovi), ale Astana s tím vším, co už letos na poli průserů předvedla, je pro mě prostě krajně nedůvěryhodný mančaft…

          0 0
          • tromboonen  

            No jo, kluk italská, ale prostě jakej team takovej rider… už je načase aby měli taloši nějakej vlastní outfit kromě růžováků..

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Takze konecne vysledky tipovacky- Aru a malepivo si to vzali v predposledni etape zpatky, a v posledni to jeste zamichal Valverde jak stahl Rodriho o zeleny dres. Gratulace vitezum, a muzem se tesit na Giro!

      1 malepivo 73

      Gratulace nejmladsimu ucastnikovi, nejaka trofej casem! Nejvic dni v cervenem, nejlepe tipnute GC a 2.v etapach.

      2 Treatt 67 No skoro to vyslo. A dva trikoty ze 3, hmm…

      3 Amoondre 62

      4 Lukasd 58

      5 Fuzzy666 57

      6 Ferry 56 2 trikoty a presne tie-breaker

      7 Dafe 56

      8 KnizeAlexej 54

      9 MartinKun 54 Top GC

      10 Ydaho 53

      11 JirkaD!2 52 -Nejvic bodu za etapy- 38

      12 Mitch 51 2 trikoty spravne

      13 Canyon325 51

      14 Vita P. 50

      15 Raf 49 Top GC

      16 BF Opicak 48 Opicak tentokrat nic moc, i kdyz se pred koncem drzel vysoko.

      17 Tromboonen 48

      18 Bassano 48

      19 Jakub Kencl 46

      20 MP86 45

      21 Lusk 45

      22 Ma7ous 44 Presne tie-breaker

      23 Swoop33 44

      24 iron.hide 44

      25 Prodi 42

      26 Robb 41

      27 jfk 41

      28 Arny71 41

      29 Memphis22 41

      30 Kalic 37

      31 Marios 36

      32 Fukin 36

      33 Milmat 34

      34 Dubys 34

      35 Ramboska 34

      36 Hroch 33

      37 Pepan_Kladno 33

      38 Rorejs74 32

      39 Kulix 32 No ale vypadalo to nadejne.

      40 krabica 32

      41 Polka 31 to tu okomentuji jini, pocitam.

      42 Kolvys 30 V poslednim moznem okamziku :-)

      DNF Bagr84 37

      soubor

      google docs

      0 0
      • krabica  

        Úkol splněn, červený v první etapě a pak si hned hned vystoupit a šetřit síly na MS. :-)

        0 0
      • wishpull  

        Tohle Valve Puritovi udělal v poslední etapě už v r.2012.

        0 0
      • kulix  

        jj Madrid mně vždy svědčil !!!

        Skočit do první čtyřicítky je snové :)

        0 0
      • tromboonen  

        Hohó, bezskurpulózní mládí se vydovádělo.. na Giro mu beru licenci a v proslovu musí podpořit kazašskou opozici :)

        0 0
      • Jirka D!2  

        Paráda, díky za tipovačku :-D

        0 0
      • robb  

        Zase super tipovačka;-)

        Vuelta je prostě haluz

        0 0
        • dafe  

          Haluz a taky pro mě poslední roky nejlepší GT, mám ji prostě nějak radši než Giro a hlavně TdF, tam to dycky celý akorát stokrát lehne a pár přeživších pak už dá GC nudu na širokých nezajímavostech, asi nemám rád staré namistrované dámy :-)))

          Letos ale Vuelta taky hodně vykrešovaná ale díky GC Tomovi prostě nej. Btw nevím proč tam španěláci furt Puritovi cpou ty časovky, takhle asi opravdu nikdy žádnou GT nevyhraje, už je fakt dost starej. Škoda Pozza sem si myslel že by to mohla být ta haluz letošní Vuelty a že v časovce ostatním GC boys dá, ale zase si někdo myslel že je kočka a skočil mu pod kolo :-)

          Dost příjemně mě překvapil Majka, myslel jsem že na GC jezdit asi neumí ale houby, jel dobře celou dobu, nezmatkoval, nejel přes limit ale nebál se jet když mu to šlo, support Saxo chlapců vypadal líp než pro kontíka a sagiče dohromady :-)

          Tipovačka samozřejmě luxus jako vždycky, ty chvíle kdy člověku vadnou tipo a rve si vlasy to asi podobně v tu chvíli cítěj directeur sportif ne? :-) Je to vždycky směsice pocitů jako že tomu člověk rozumí, jasně Aru to jsem čekal, jasně Movis budou po Tour vystřílení ale nějak tam budou to jsem čekal, jasně Dan M. pár bodů za etapy a pak kreš to jsem čekal, jasně sprinteři ani jinak snad dát nešli, jasně Adam sice etapu nedal ale srdíčko woe toho jsem dát musel. A pak pocity že jsem totál mimo, sakra jaktože je tam zas Purito dyť už vypadal že mává, cože Tom D. dyť se ještě nejede chrono, cože Čáves a Majka umí jezdit GC, sakra kde je Pozzo???

          Tak zase na Giru, je to ale dlouhý ta podzimozima,

          0 0
      • treatt  

        Treatt je kůň vranej, tohle si projel sám.. sice jsem v podstatě dodržel nedat lidi, co nemám rád (Paštiku jsem viděl na top 5, ale to bych si musel urazit pracku dát ho, pšonka :), ale jako na poslední chvíli vyškrtnout z etap Dumoulina a nahradit ho Gerrem? Gerrem kterýho nesnáším???!!! Kokotismus prvotřídní :/

        Druhej flek v cyklistice dycky nejhorší, marketing mi tu na tom nepofrčí a zrovna mi prasknul pásek z poslední vyhrané Vuelty, chjo…no příště to musím poladit líp, každopádně díky Hrochovi ;)

        0 0
        • treatt  

          Ostatně, co čekám, když všechny sázky na Vueltě mi letos dopadly velice podobně jako ten přiložený :)

          0 0
        • McBlacky  

          vidíš, jednou jsem moc vylitej abych stihnul tipo a hned zaskočíš s druhým flekem ty ;)

          0 0
      • Jaroslávek  

        „Polský orientační reprezentant“ to pálí dycky od boku.-)

        0 0
      • kolvys  

        Tak jsem to dojel a projel až do Madridu v maglia negra.

        0 0
      • bagr84  

        Chapu to spravne, ze ikdyz jsem si v pulce vystoupil a nestihl limit, bodove posledni nejsem? ;)

        Jinak díky za tipovacku.

        0 0
    • tromboonen  

      Zapoměl jsem taky poděkovat, díky Hrochu..

      0 0
      • hony007  

        Máte aspoň ve školce pořádný pódiový slečny? :D

        0 0
        • tromboonen  

          Tak školka už je trochu dávno a v 5. třídě už kluci s holkama nemluvěj :( Kromě toho by jim musel vysvětlovat co je Vuelta a že kolo může vypadat i jinak než MTB..

          0 0
    • Amoondre  

      Diky Alejandrovi nakonec prvni bedna! Parada :-) Diky Hrochu

      0 0
    • lusk  

      Diky Hippo za tipo.

      0 0
    • Tina  

      Nechce sa mi kvôli tomu zakladať nové vlákno a tak to dám sem. Na dobrú noc ma to fakt pobavilo. Jirka má u mňa za 100 bodov :)

      Co o Limberském napsal Jiří Ježek

      Mám radost, že v integraci hendikepovaných sportovců patříme ke světové špičce. Už nikoho nepřekvapí, že třeba já pravidelně závodím se zdravými. O mentálně postižených se sice mluví a píše méně, ale v jejich začleňování jsme snad ještě dál. Vždyť kde jinde to mohou nadaní sportovci s inteligenčním znevýhodněním dotáhnout až do reprezentace. Významnou práci na tomto poli odvádí Viktoria Plzeň a Fotbalová Asociace, konkrétně třeba v případě pana Limberského.

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Hoď sem nějaké souvislosti, takhle z kontextu nemám absolutně ponětí, o co jde.

        0 0
      • tromboonen  

        Tak nějak to naznačuje rozdíl mezi kopačkama a pumpičkama (ti druzí se umějí rozumně vyjadřovat slovem a písmem i v několika jazycích, ti první jen pantomimou, buď když maj bebíčko, nebo když udělaj bum v autě..)

        0 0
        • karliner  

          Zvláštní úkaz. Prej jezdíš na kole, ale vsadil bych, že jsi celej život hrál fotbal :-)

          0 0
          • tromboonen  

            Strejda z Karlína se pustil do mě, v poho, nevím jak to myslíš strejdo, fotbal jsem nikdy nehrál, nebaví mě, nebaví mě ani jej sledovat, ale to mi nebrání v tom, okomentovat dementa, kterej se ožralej spektakulárně vybourá a pak se tím ještě chlubí… respektive ani bych to nekomentoval, kdyby to tady nevyplulo v souvislosti s Ježkem, myslím, že ani Ty nemáš nic proti Ježkovi a jestli schvaluješ jednání Limberského, tak pak je to Tvůj boj..

            A jestli ses ozval, že generalizuju, tak ano, kopačky jsou až na výjimky dost jednoduché osobnosti, hrají třeba půl života v zahraničí a nenaučí se pořádně jazyk, i ve svém rodném se vyjadřují jako dítě co moc nechodí do školy.. nejsou moc známí intelektem a schopností posuzovat své chování a jeho vliv, viz různé oslavy, zato jsou poměrně dobře schopni se svalit a dělat au au když klolem nich někdo proběhne moc blízko… pumpičky naproti tomu běžně dávaj rozhovory ve dvou až třech jazycích, včetně těch z východních zemí, nebo naopak těch z USA a UK, kde normálně lidi na cizí jazyky serou protože mluví tím nejpoužívanějším.. nedělaj excesy (kromě Italů co jezděj za Putina a občas si musí na špatné svědomí dát lajnu, ale ani ten pod vlivem nic neproved), jsou schopni dojet etapu s nalomenou nohou, nebo celou GT se zlomeným klíčkem..

            Nějaký malý rozdíl tam vidím, to se na mě nezlob:)

            0 0
            • karliner  

              Opravdu jsi reagoval na můj příspěvek nebo se to jen špatně zařadilo?

              0 0
              • tromboonen  

                Tak jestli Ty jsi vyse reagoval na muj (jestli hraju fotbal), tak pak ano, ja jsem reagoval na Tvuj..

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Takove pekne potmesile stouchnuti, a Tromboonen to nepochopi. To jednomu uplne zkazi radost, ze ;-)

                0 0
                • karliner  

                  Není každý den posvícení holt.. :-)

                  0 0
                • tromboonen  

                  Ah so! Ja necekal takovou ironii, Karliner vetsinou utoci primo, i kdyz pod pas… Tak sorry do Karlína, ale fotbal za to u mě nemůže :)

                  0 0
            • Peslezedirou  

              Jsme ve španělským vlákně : když Karlinera vypustíš, je jak plemenej býk a jde po všem červeným :-D

              0 0
          • ememem1  

            a tak zase musis uznat ze fotbal je asi jediny sport kde je spicka vcitane majstrov sveta atd. takmer kompletne mentalne na urovni tazkych retardov. zacalo uz uz garrinchom ktory bol nepochybne spickovy hrac ale bol tak sprosty ze dost casto ani nevedel proti komu hra, stacilo mu ukazat na ktoru branu ma davat goly. (jako ne ze by to na to cim sa zivil nestacilo ale debata je aktualne o inom.) dalsia truba jeho generacie leonidas hraval pred tym nez sa uchlastal bosy lebo bol tak tupy, ze si nevedel zaviazat snurky a suchace vtedy este neboli. a medzi nami ich capo de tutti capi isty pele tiez moc intelektom neoplyval. napriek tomu vytvorili jednu z najuspesnejsich fotbalovych generacii. toto snad v nijakom inom sporte mozne neni. no a tato demencia postupne presla aj do europskeho fotbalu, to je neodskriepitelne.

            0 0
            • karliner  

              Leonidase a Garrinchu dělí zhruba dvě fotbalové generace. Ale + za kvalitní hejt :-)))

              0 0
      • Peslezedirou  

        Kdo se pokusí vrátit čest kopačkám?

        Pust se do ní strejdo z karlína :-D

        0 0
    • Delkim  

      dám to sem, tady už to pomalu končí

      Lance Armstrong se dočkal „svého“ filmu, i když podle toho traileru z něho mít radost asi nebude :)

      The Program – New Official Trailer

      0 0
      • Breakpain  

        On asi ne, ale já už se těším ;) …

        0 0
      • Tina  

        Zaujímavé info o hlavnom predstaviteľovi. Na rolu pripravoval naozaj poctivo. Dokonca vraj kvôli filmu pod dohľadom lekárov aj dopoval.

        0 0
      • Coffin Corner  

        A kdo tam hraje Pepana? ;)

        0 0
      • dafe  

        dík, podle ukázky by to nemuselo být úplně zcestné, vypadá že scénarista i četl Hamiltonovo Secret Race…ale Landis teda v reálu vypadal o dost líp než tady ten gangster

        0 0
    • tromboonen  

      Nevim, kam to soupnout… hezkej lokticek..http://www­.steephill.tv/pla­yers/720/stre­amable/?title=De­busschere+Dis­qualified+For+Pushin­g+At+Primus+Clas­sic+Impanis&dashbo­ard=2015/uci-world-calendar&id=2p8×&­yr=2015

      0 0
    • bassano  

      Díky za tipovacku, kdo vyhral vueltu jsem zjistil az vcera skrz SMS co mi segra poslala z USA do Kyrgystanu a kdyz se divam na vysledky tak me mrzi ze jsem propasl zajimavou podivanou

      a zaroven musim dodat ze Iron Hide neni jediny kdo nema tad domoulina, pro me je to taky ten posledni z TOP kteremu bych fandil ja nevidim zadny duvod proc mu fandit, mam radsi ty kteri zavod tvori nez ty kteri ho bori a brani vysledek z casovky, samozrejme Aru mel lepsi tym a na konci se to projevilo, o to vic me mrzi ze jsem nevidel posledni horskou etapu kde bych si ty emoce fakt uzil, gratulace vitezum cest porazenym, jsem zvedavy na MS a lombardii at se ta sezona hezky zakonci

      0 0
      • Amoondre  

        slusny vykon! https://www.latrine.cz/mimodekove

        0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Člověče, o čem to píšeš? Dumoulin byl od 2. etapy na 2. místě, v červeném jel už po 5. etapě, od 6. se vrátil na 2. místo, pak po vyhrané 9. šel na 2 etapy znovu do červeného, a pak se do něj vrátil ještě na další 3 etapy po 17. etapě, přičemž teprve ta 17. byla časovka jednotlivců. Čili nevím, kdes vzal to „boření závodu a bránění výsledku z časovky“. Ten mladej Holanďan byl právě jeden z těch, co letošní Vueltu udělali sakramentsky zajímavou…

        0 0
        • bassano  

          pockej, podle tebe jako dumoulin utocil a Aru branil? nebyt te casovky kde ziskal dve minuty tak nemel zadnou sanci, v kralovske etape ho zpatky do skupiny dotahl pozzovivo s kolegou jinak by byl out uz v pulce kdyby ho nechali jet samotneho, ze zacatku v tech stredne tezkych etapach s kratkymi kopci na konci mu nechali favoriti dost prostoru protoze ho nepovazovali za hrozbu a malem se jim to dost vymstilo, ale druhou pulku uz mu nezbylo nic jineho nez spolehat se na drobny naskok po casovce (hodnoceno z vysledku etap, nevidel jsem primo obhuzel)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Pust si dojezd 19. etapy.

            Jenom me mrzi, ze az to praskne s Astanou, tak to Dum. bude prd platny, i kdyz ho ten tym ustval ze spadl na 6 misto.

            0 0
            • bassano  

              ted nevim co presne myslis, nejaka ta pomoc od sancheze co se tu resila nejaky prispevek nahore? z tech zaznamu to neni videt ale jestli myslis to tak to uz nikdo resit nebude pokud to nevyresili ten den, a neslysel jsem ze by nekoho za to kdy diskli ze zavodu, vim ze McEwena za to akorat posunuli na posledni misto v baliku kdyz se diky tomuhle dostal do odbre pozice pro sprint a pak ho vyhral nebo byl druhy ale ze by za to davali penalizaci nebo uplne disk si nepamatuji, to je jako by jsi rekl ze meli frooma vykopnout z tour de france 2013 protoze jedl v nepovolene zone blizko cili to mi zase prijde trochu prehnana reakce

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Myslim tim ze jestli tomuhle rikas braneni vterinek, tak nevim. Aru byl tuze rad ze nakoupil jen 3 vteriny a zbytek velkych kluku 10. No a ze si vrchari nechaji nalozit dve tri minuty v casovce, to je jejich problem.

                0 0
                • bassano  

                  No jasne to mas pravdu, na druhou stranu jel 1,4km a na terenu ktery mu vyrazne vice sedel, kostky mirny kopec zdaleka nesrovnatelne s tim jak utocil Aru v horskych etapach

                  0 0
                  • arny71  

                    Aru útocil v kopcích a Dum. zase v časovce. Každý holt využil své přednosti. Ale že to Holanďan v kopcích jen boril? Asi jsem koukal na jinou Vueltu.

                    0 0
          • tromboonen  

            A doneslo se Ti na daleký východ, co všechno modrásci udělali? Vč. Nibsova držení, Aruho pošťouchnutí od kamaráda (asi se chystá na Olympiádu na Madison)… kdybys to videl mozna mluvis jinak, no Ty jako fanousek Astany asi ne, ale Duma fakt jel paradne, nekteri zli jazykove jej podezrivaji z dopingu, ale mezi nim/Giantem a Astanou bych si osobne vsadil spis na ty druhe..

            Stav se mrknout do zaslibene zeme vedle, mas to kousek :)

            0 0
            • bassano  

              divej diskuze o dopingu si strc nekam, hodlam resit cyklistiku

              postouchnuti od Sancheze vubec nebylo prokazatelne, pokud jsem tak stihl zjistit ta nevim co z toho chces vyvodit a co ma Nibaliho drzeni spolecneho s Aru nebo s kymkoliv z toho tymu fakt netusim to byla pouze jeho blbost a tim to taky skoncilo zaslouzene ho diskli a bylo

              a jeden utok dumoulina 1,4km pred cilem se neda srovnat s necim jako byl utok Aru 42km pred cilem v posledni etape nebo nekolik dalsich tak jak muzes mlet takove nesmysly ze Aru sam nic nepredvedl, domoulin tezil jenom z toho ze na zacatku vuetly byl kazdemu ukradeny jinak by ten cerveny dres ani neoblekl, je jasne ze mel slabsi tym nez Aru ale to je tak vzdycky ze nekdo ma lepsi podpru tymu nekdo horsi

              a to ze vice lidi fandi dumoulinovi to tak max tady kde pakaz jako ty do toho taha politiku osobni pocity a dalsi nesmysly a nediva se jenom na to co se deje na obrazovce, precti si cyclingnews forum kde jsou lidi co to sleduji pravidelne rozhodne je tam vic tech co chapou ze Aru vyhral naprosto zaslouzene a ze Dumoulin na to aby vyhral GT nema a ze propasl jedinecnou prilezitost

              0 0
              • tromboonen  

                Brzdi, tranquilo… s dopingem (udajnym u Duma) tady prisli jini, ja to jen zminil ze kdyz uz, tak by to mohlo byt jinak..

                Je trochu rozdil koukat na sestrihy ex post a sledovat to prubezne… jasne, ze kdyz fandis Astane a italskym klukum, vylozis si to po svem.. ja to respektuju, ale Astana vystupuje tak trochu silove… kdyz jim to malem nanda jedinej manik kterej navic neni GC jezdec, tak mu proste spousta lidi bude fandit, vcetne me (nejvic jsem fandil Chavovi a OGE, samozrejme, ale realisticky do konce to dotahnout nemohli)..

                A sorry, ta politika je pro nekoho dulezita, pakaz si odpust, proste nemusim Putina a jeho jizni diktatorske sousedy, kdyby kluci italsky jezdili za nejakej italskej team, tak nekterym z nich budu mozna fandit, ale proste se mi nelibi teamy placeny autoritarskymi rezimy, s vedenim co bere jezdce jako mukly z gulagu.. vetsinou kdyz o tom tady neco napisu dodam sorry Bassano, respektuju ze jsi italofil a fandis italskejm ragazzum, ale musis taky brat, ze jini lidi se koukaj i na to, jak se chova team, a nejsem sam, kdyz projedes podcasty a komentare, vyslechnes si podobny nazory od lidi, co tomu rozumej vic nez ja, ale to je jedno, myslim ze zaslouzene(?) vyhrala Astana jako team, ale zpusob, jakym to bylo mi je o hodne min sympaticky, nez to, jakym Duma dojel na 6. miste, Aru zas tolik nepredved, i kdyz GC nemusi, to je pravda..

                Ale nehadejme se, kazdy ma nejake osobni preference, z toho nemusime delat dramo, invektivy si schovejme do jinejch temat, OK?

                0 0
                • bassano  

                  OK to uz zni rozumne, predchozi byl dost utocny tak jsem taky zareagoval utocneji

                  mimochodem ja taky nejsem nejaky fanda Astany a radsi bych aby kluci Italsky meli Italsky tym atd ale co se da delat prachy lije kazachstan tak jak mam rad nektere lidi z Katusha tymu jako je Purito nebo Caruso ne proto te jsou z Katushe

                  dalsi debata na MS

                  0 0
              • dafe  

                prohlašuji že jsem také pakáž a rád do toho tahám politiku a nejradši dokonce osobní pocity!?! a stejně blány mezi prsty jsou nechutný aero doping :-)

                0 0
              • karliner  

                Cyklistika=doping, zejména v podáni italů a postsovětských stájí, takže to sem patří.

                0 0
          • tromboonen  

            Duma si to odtahal sam, vyhral etapu ve ktere predjel pred cilem Vrooma, zbytek Vulety se musel postarat sam o sebe ackoli neni vrchar, tak se tam udrzel.. Aru si pekne sedel v modrem vlacku, nic velkyho sam nepredved, sice dal dobre ITT, pak se Duma furt drzel, az v predposledni etape jej proste utavili, a jeste se domluvili s jinymi teamy, jako by jich tam bylo malo.. tak nejak se nemuzes divit, ze lidi fandi spis Dumovi..

            0 0
    • tromboonen  

      Skoda ze to Etxxaci na TTT WC dneska nedali, tesne za Switzeramikama

      0 0
    • dafe  

      MS je za dveřmi a cyclingnews tradičně uvádí 10 top favorites to watch

      a v desítce mají Sagana i Štybara. Joj to je slastné období pro nacionalistické fandy, tetelme se blahem :-)

      0 0
      • tromboonen  

        No ale ani jeden nema moc velkou podporu teamu… Sagic se tradicne obejde, Styby se taky vyzna, ale ze by prechcali ostatni vlcaky…

        Jak je to s tim team vs. zeme.. kdyz by treba (hypoteticky) nastala situace ze ma velkou sanci rider X z teamu Y, ze zeme Z… nemel by kolem sebe zadne pomocniky ze sve zeme Z, ale nekoho ze sveho teamu Y, kdo treba neni tak dobry v koncovce nebo tak neco.. maj treba instrukce od teamu ve stylu kdyz se do takove situace dostanes, pomoz teamovemu kolegovi i kdyz neni z tve zeme? Jsou tam nejaci tahaci provazku v pozadi = treneri repre jednotlivych zemi (maj radia)? Co lidi z teamu, ti tam jsou taky, nebo maj zakaz? Zavod (individualni) predpokladam neovlivnuji?

        0 0
        • bassano  

          To hodne záleží jak ty silné týmy pojmou ten závod,pokud budou závodit už 80 to go a roztrhají to skrz úniky tak štyby a Sagan mají asi smůlu protože sami si ty uniky kontrolovat nemohou ale třeba to štybymu pořeší Australani s němcema popř norama kteří mají ty spurtery a budou stahovat úniky takových jako je Belgie nebo Itálie kteří nikoho extra rychlého na závěr nemají a pak se uvidí taky co španělsko a jejich tradičně silny tým

          největší šance je skupinka kolem 20 lidí a nástup štybara 700m to go popř Sagan přímo spurt

          nebo jak říkáš třeba mu pomohou nějací chlapci z quickstepu co trochu nesouhlasí s jejich týmovou režií nebo jsou dost velcí pankáči, občas se opravdu někdo vykašle na taktiku týmu a jede si na vlastní pěst jako loni Rodriguez ale Belgičani např. bývají dost poslušní obecně a Kwiatko taky pojede na sebe na 100% a ne na nikoho jiného

          0 0
          • tromboonen  

            No ja ani nemyslel na Stybyho a Sagana, spis obecne jak se poperou s loajalitou zeme vs. team, team dava prachy, nejaky tlak tam asi bude kdyz ma z teamu nekdo vetsi sanci… zeme Ti toho moc neda a sam to nevyhrajes, tak proc bys malinko nepomoh teamovemu kolegovi, treba Ti priste pomuze nekdo jinej z teamu… ale nerozumim tomu, MS jsem nikdy nesledoval, proto se ptam

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Pro zacatek si pust predlonsky dojezd ve Florencii :-)

              A kdybych chtel vtipkovat, tak jistotou jsou Bartic v uniku, Valve na bedne a Sagan druhy…takze jedina otazka je vitez.

              0 0
              • tromboonen  

                A ti dva byli tenkrat spolu v teamu? (sorry, uz je pozde, zitra si to dohledam..)

                Me ani neslo o konkretni tipy, jako spis o pochopeni te dynamiky… i kdyz spis je to chaos s obcasnou narodni nebo teamovou rezii, jestli tomu dobre rozumim..

                0 0
                • bassano  

                  co jsem videl tak funguje především národní režie, občas se stane že se dva španěláci nebo pár let zpátky i Italové nepohodnou začnou u toho kecat a rozhazovat rukama a prohrají kvůli tomu závod ale že by si nějak výrazně pomáhali kolegové z týmu se nestává, spíše jako že když pojede skupinka a štybar zaútočí tak Kwiatkowski nebo Terpstra po nem nejak akčne nepujdou ale rozhodně kvůli někomu z jiné země nebudou tahat do roztrhání

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Tak nejak. Rek bych ze nejvic hraje roli jak je kdo s kym kamos. Ale ze by nekdo nejak obetave tahal pro jinou repre, to se nestava a bylo by z toho pozdvizeni.

                    Kazdopadne ty takticky vztahy jsou najednou uplne jiny nez cely rok, takze je to chaos a nahrava to unikarum.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      mimo repre se spolupracuje jak na MS tak na OH. Není to očividný team train, ale při analýzách závodů to dost často rozhodne klíčové momenty.

                      0 0
                    • karliner  

                      No, třeba Kreuziger v Londýně Vinokurovi docela pomohl a že by to způsobilo nějakou bouři mi ani nepřišlo. A stejně ho za rok vyhodili.

                      0 0
                      • bassano  

                        pořád nebyla to zdaleka jenom jeho vina, španělé se měli snažit akorát se nikomu nechtělo a nemyslím si že by OH měly lviv na to že opustil Atsatnu

                        0 0
              • wishpull  

                Vidím to stejně, můj tip je:

                1 kwiatko

                2 sagi

                3 valve

                další lidi co by to mohly dát:

                Mathews, Štyby, Degen, PhilG,GVA, Kristoff, nebo nějakej časovkář co doveze miniúnik, třeba TD, nebo PW

                a nebo někdo úplně jinej.

                Najvětší šance pro Zdendu by byly, kdyby uvisel nástupu Phila a pak ho na pásce dal.

                0 0
                • bassano  

                  TD nebo PW? opravdu? to nemyslíš vážně? ti jedou MS kvůli časovce, silnic jako support zdaleka ne že by měli šanci

                  0 0
    • Tina  

      Tak ako dnes dopadne Sáblíková v časovke?

      0 0
      • Pavel  

        Já teda doufám, že nedopadne, ale že dojede. A v top ten! ;-)

        0 0
        • jonti  

          5. misto realne, ale bedna asi spis ne.

          0 0
          • Pavel  

            Top ten ji stačí, jde ji „jen“ o účast na olympiádě příští rok.

            Sábilce je ďáblice a ona to dá! ;-)

            0 0
          • McBlacky  

            já tipuju 16 flek

            0 0
            • karliner  

              Trvám na svém tipu – 2 místa za olympiádou, čili nejlépe 12.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                11.

                0 0
                • karliner  

                  Jestli je to tip, tak OK, ale jestli mne opravuješ, tak co já vím, tak na OH se kvalifikuje 10 žen redukovaného pořadí → jedna země = jedno místo.

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    JJ tip.

                    0 0
                  • Pavel  

                    Takže klidně může být třeba 12., pokud před ní skončí víc závodnic z jedné země?

                    0 0
                    • karliner  

                      Pochopil jsem ta kritéria tak, že pokud před ní skončí dvě němky a dvě holanďanky, tak by jí stačilo 12.místo, čili můj tip by v tom případě byl 14. :-)

                      0 0
                      • Pavel  

                        Jsi škaredej! :-))

                        Jo a skončíš v pekle!

                        0 0
                • bassano  

                  mě nepřijde že by to místo na olympiádě bylo pro ni nějak klíčové, OK pokud se tam dostane skrz tuhle časovku tak co potom, na to aby brala za rok medaili evidentně nemá (pokud se něco výrazně nezmění) když ji tipujete kolem 10 místa stejně jako sázkovky a jet tu časovku jenom z principu pro někoho kdo má tolik medailí ze zimní mi přijde jako mrhání nebo nízké očekávání

                  0 0
                  • Pavel  

                    Co jsem četl, tak na tu olympiádu fakt docela chce a toto je jediná možnost a příležitost. Proto to bere jako další výzvu. Takže to pro ni klíčové docela je.. ;-)

                    0 0
                  • arny71  

                    Pro Sáblici právě olympiáda JE klíčová, proto tu časovku jede i přesto, že jí ten profil až tak nevyhovuje. Stačí číst rozhovory, co v poslední době dala. Je evidentní, že pokud se tam dostane, tak příprava na kolo na Rio bude o něčem jiném, než dosud.

                    0 0
                  • treatt  

                    Ono..kolik máš sportovců, co v dnešní době umí startovat na zimní i letní OH? To má celkem marketingový potenciál, krom jiného..

                    0 0
                    • tromboonen  

                      A kdyby Spesl delal i brusle, byla by tam jasna synergie a kluci z marketingovyho by se utloukli :)

                      0 0
                • Breakpain  

                  Přidávám se ;)

                  0 0
          • ememem1  

            ako pri vsetkej ucte k nej ak je schopna stat na bedni v zime na korculiach a v lete na bicykli tak to (minimalne v tychto disiplinach) hovori o tom, ze zensky vrcholovy sport je tak na urovni vykonnostneho hobby sportu u muzov v rovnakych odvetviach .asi su to tak okrajove veci, ze proste o ne neni zaujem, tak sa daju predzkovat podobnym stylom. keby bol jeden z tych dvoch sportov trebars atletika tak by to bolo uplne out aj u zien.

            0 0
            • Janes  

              A že by byl prostě jenom někdo tak dobrej, že by exceloval ve dvou podobných sportech, to Tě nanapadlo?

              0 0
              • bassano  

                já teda osobně souhlasím s emenemem, vím na jak bídné úrovni je ženská cyklistika v ČR alespoň ta silniční, v mužích žádná šance na něco takového

                0 0
              • ememem1  

                vzhladom na to, ze som zamladi k vrcholovemu sportu pricuchol tak ne.

                ale bol by som rad keby sa to nebralo ako nieco proti sablikovej, platilo by to rovnako pre hociktoru.

                0 0
            • obda  

              Dovolil bych si mirne nesouhlasit. Jezdeni na kole, tedy specialne casovka, neni az tak o technice, jako o fyzicce a schopnosti rozvrhnout sily. Tyhle dve veci budou u brusli i kola dost podobne. (Jasne, jeste hraje roli vyladenost posedu – vykon vs odpor vzduchu.)

              0 0
              • karliner  

                Člověče, docela bych si tipnul, že jsi v životě neujel ani metr na časovkářském kole. Aspoň tedy soudím tak podle tvého příspěvku, že speciálně TT není až tak o technice.

                0 0
                • obda  

                  Člověče – psal jsem mírně nesouhlasit A o tom posedu jsem psal taky, že. Kolik toho najezdí na časovkářské koze vrcholový cyklista? Ale smiřme se s tím, že ve srovnání s atletikou té techniky v cyklistice moc není.

                  0 0
                  • bassano  

                    no musím souhlasit s karlinerem ta technika je naprostým klíčem pro úspěch v časovce alespoň na vrcholové úrovni mužů obzvláště správný posez jezdci trénují roky a např. Riis v CSC nebo později Saxu jako bývalý výborný časovkář vypiloval časy několika elitních profíků o minuty nahoru především díky technice

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Nj., ale obďa měl na mysli baby tuším.

                      0 0
                      • bassano  

                        no u bab je jediny rozdil v tom že tu techniku má pouze velice málo závodnic a ty zpravidla vyhrajou a ani sálibková s brilantní kondicí to nezachrání, nehledě na to že ty tratě v rychlobruslení jede max 7 minut nebo tak nějak a časovka je skoro na půl hodiny to už může být trochu nad tím na co je zvyklá

                        0 0
                    • obda  

                      Docela by mne zajímalo, kolik profesionálních cyklistů systematicky trénuje na časovkářské koze (v nějakých zajímavějších objemech). Přiznám se, že netuším.

                      0 0
                    • obda  

                      Furt nevěřím že v časovce je tolik techniky jako v atletice (třeba tyčka nebo hod oštěpem, ale i spousta dalších disciplín) nebo plavání.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        chápeš ale, že to je tvůj problém ;)

                        0 0
                      • kokoska.rokoska  

                        Trefils zrovna obory s nimiž mám nemálo zkušeností a mohu Tě ubezpečit, že penzum času potřebné pro osvojení si solidní techniky je u všech zhruba obdobné. Záleží na disposicích jedince (třeba pro mě atletika + koza = pohoda, plavání = problém), ale řádově je to srovnatelné…

                        0 0
                      • kemo  

                        Ono hlavně na časovkářské koze nebo i jen na normální silničce s hrazdou si to prostě musíš odsedět, zvyknout si na nepříliš pohodlný posez a naučit se jet furt zalehnutý. Obecně v triatlonové sezoně profíci trénují jen na speciálech, mimo i na normální silnici.

                        Nicméně bych souhlasil s tím, že tam není tak složitá technika jako třeba u oštěpu. Jak vyladíš pozes, tak jsi z půlky za vodou. Neznamená to ale, že na to dvakrát vlezeš a frčíš na olympijádu. Z hlediska času na tom asi necháš víc než na oštěpu.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          druhá půlka je vyladit průjezdy zatáčkou v hrazdě a nesmotat se na rampě nebo úzký obrátce ;)

                          0 0
                          • kemo  

                            Jo. A pro mě není nad zatáčku z většího kopce a to tam může být i trochu vidět. To mi hlava prostě hlava nebere, jak to někdo projede zalehnutý.

                            0 0
                            • Delkim  

                              já díky odlehčování ruky po operaci jezdím z +90% celé tréninky zalehnutý na hrazdě a po pár měsících se z většího kopce stejně raději pěkně chytnu klasicky za řídítka :)))

                              0 0
                              • kokoska.rokoska  

                                A jezdíš na hrazdě na koze, nebo na silničce? Na koze je totiž náročnější pilotáž ještě minimálně o level jinde…

                                0 0
                                • Delkim  

                                  jj, na to jsem zapomněl to zmínit, samozřejmě na silničce, k nákupu kozy se chystám

                                  0 0
                        • obda  

                          Jo, tak nějak jsem si to myslel.

                          0 0
            • jonti  

              Nesouhlasím, není první rychlobruslařkou, která kombinuje cyklistiku s bruslením. Bylo to běžné i u mužů, spíš u dráhařů. Dokonce někdo měl i medaile z obou olympiád.

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Neni tam az tak moc zatacek, tak by to nemuselo byt spatne.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Jedna je hned po sjezdu, tak snad to vytočí.

          0 0
        • Tina  

          Vraj 15 v každom okruhu.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            http://richmond2015.com/…ial-circuit/#…

            Hej, ale zase jsou tam 4 rovinky pres 2 km. Nevim. Taky je to delsi nez vloni a predloni.

            0 0
            • treatt  

              Co jsem koukal včera na U23, tak to je trasa pěkně na palici, loneliness of a long distance TT rider :)

              0 0
              • dafe  

                v loneliness je ďáblice dobrá, tak uvidíme. tipuju přesně 10. místo :-)

                0 0
                • arny71  

                  Jsem optimista, tipuju 7–8 místečko.

                  0 0
                  • Delkim  

                    Sáblice má vyrazit ve 21:15

                    0 0
                    • Pavel  

                      Zatím je to dobré! :)

                      0 0
                      • Pavel  

                        Tak 12. V redukovaném pořadí 9. Tak asi se jí to podařílo, valí na OH! :)

                        karliner, smaž se! :-D

                        0 0
                        • Tina  

                          Sa mi zdalo, že točila oproti ostatným o dosť menšiu kadenciu. T.j. ťažšie prevody.

                          0 0
                          • wishpull  

                            Se ti nezdlo, A to prej už tu kadenci zvysila

                            0 0
                            • dafe  

                              ale furt to strašně tahala, měl jsem strach že jí ty její párátka prasknou. nevíte někdo co za tím je? jestli se jí tou nízkou kadencí jezdí prostě dobře a nebo je to záměr aby nějakým způsobem neutrpělo bruslení?

                              0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Ja ji dlouho nevidel, ale to fakt prastilo do oci- vzdycky kdyz byl na ni strih tak jsem si rikal, defekt nebo co, proc nejede? Navic ten posed turistickej, jestli je na koze neco takovyho mozny, hlava nahoru… jak kdybych tam jel ja (jen teda jela o neco rychleji :-). Fakt musi mit ukrutnou silu.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              zas tak turistický to nebylo. Ale kadence je zlo. pro ní zřejmě lepší točit nízko, na bruslení je ten krok znatelně delší a svaly jsou zvyklé pracovat silově ne švihově

                              0 0
                        • Jaroslávek  

                          Však on zas něco vymyslí.

                          0 0
                • tromboonen  

                  A prvni Danka ze Zealandu… Vikingy s Maorama těžko porazit :)

                  0 0
    • Memphis22  

      Na CN vyvěsili startovací časy, pokud dobře počítám, tak Vakoč vyjede v 19:25, Bárta 20:28 a Tony to uzavře ve 20:43.

      0 0
    • Delkim  

      tak koho tam máte na vítěze?

      0 0
      • lusk  

        Srdce Bartice, hlava PW.

        0 0
        • Delkim  

          chtěl jsem dát Dowsetta na bednu, ale nemají to v nabídce, tak snad jsem ušetřil :)

          0 0
      • treatt  

        Ani mi to nepřipomínej kua, měl jsem Maloriho s kurzem 28… :/

        0 0
        • bassano  

          no to me dost mrzi ze to nevyslo kdyz uz to bylo tak prekvapive ty vysledky uz toho manika ze sky mohl porazit

          mimochodem kolik si na to deal, i neco vice nez 20kc?

          0 0
          • treatt  

            Hele žádný drama, páďo, ale nějak bych to potřeboval prolomit už, dycky jsem blizoučko, ale stále se mi kredit u Fortuny ztenčuje :)

            0 0
    • robb  

      Přímý přenos silničního závodu mužů v Richmondu

      http://www.ceskatelevize.cz/…ysilani/i27/

      0 0
    • lusk  

      jed Styby!

      0 0
      • Delkim  

        Sagan?! 2 km

        0 0
        • Tina  

          Sagííí!!!

          0 0
        • lusk  

          vypada slusne

          0 0
          • Delkim  

            heh věčně druhej?! Benčík se směje jako za mlada :))))))

            ta jeho gesta v cíli, to je pecka, pěkný! a pěkně po zadním kole :)

            0 0
            • cekanka  

              Ale škoda, že neprojel cílem po zadním :-(

              0 0
            • Medunka  

              No co si budem povídat, my se ještě kousek před cílem klepali, že to zase projede a bude zase druhej.

              0 0
            • Neťa  

              Sagan takticky i výkonem neskutečně. Zdeněk podle mě udělal blbost, když útočil už v tom prvním kopci.

              0 0
              • bassano  

                jojo přesně tak, Peto perfetkni velka gratulace a Stybar taky zaslouzi obdiv ale bylo jasne že je to moc brzy, holt tam proste byl v idealni pozici na spodku toho kopce

                0 0
            • Darkson  

              sezona na pikaču?!

              Qatar – bílý dres

              Tirreno – Adriatico – etapa + červený bodovací dres

              MIlan – San Remo + Flandry – 4.flek

              Kalifornie – celkové vítězství, 2 vítězné etapy a 3× 2.místo :)

              Švýcarsko – zelený bodovací dres, 2 etapy a 2× druhej :)

              mistr Slovenska v časovce i hromadném závodě

              Tour de France – zelenej dres + 5× druhej :)))

              Vuelta – etapa a sestřelenej ze zelenýho dresu

              ..a Mistr Světa?!

              Olegu, přihoď děngy B-)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Haluz závod, napínací do poslední chvíle. Supr podívaná, supr konec.

      0 0
      • ememem1  

        a oleg to nevidel…https://­twitter.com/o­legtinkov/sta­tus/648237658347442176

        ale hlavne ze ta saganmania funguje aspon kym vyhrava.

        btw rozumiem tomu spravne ze by mal byt to co predtym riis?

        0 0
    • cekanka  

      8. Kwiatkowski (Pol.)

      9. Costa (Portug.)

      10. Gilbert (Belg.) všichni –3

      Hezky se tam hoši srovnali :-)

      0 0
      • iron.hide  

        kwiatko a landa do Sky. landu chapem – to je borec a buduca superstar, ale naco kwiatko?

        0 0
        • prodi  

          Kwiatko nejspis na ardenske klasiky. Landovi moc fandim, snad ty jeho vykony nejsou pouze o speciální „vyzivove“ suplementaci v Astane. No a Sagan vcera galapredstaveni, zcela zaslouzene za celou sezonu.

          0 0
    • Tina  

      Na záberoch s Eurosportu aj podľa komentátorov Peťo v úniku cca 800m do cieľa preraďoval na veľkú pílu. Bolo mi divné, žeby dovtedy veľkú nemal zaradenú a útočil na malú? Takže sa to vlastne vysvetlilo.

      Peťo v tom veľkom úsilí nešťastne vyklipol tretru.

      Kde sa Peter stratil z pódia počas vyhlasovania výsledkov?

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Podle mě útočil normálně na velkou, ale v tom posledním kopci do cíle, kde už jel sám, jel spodek na malou a pod vrcholem dával velkou. Bylo to krásně vidět, když vedle něj jela motorka s kamerou.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Kdepak. Peto utoci na velkou pilu a prerazuje na jeste vetsi pilu ;-)

          Ale krasny zavod a zaslouzeny vitez, tentokrat krome kouli i hlavou.

          0 0
      • tromboonen  

        Stratil sa do kadernictva – odteraz vyzera ako Canceho mladsi brat, nie?

        Videl jsem vcera jen vysledky na mobilu, zaznam az dneska, pekne to dal, klobúk..

        0 0
    • Delkim  

      tak Cavendish odešel do MTN-Qhubeka

      spolu s ním i Mark Renshaw a Bernie Eisel

      a budou se jmenovat Team Dimension Data

      0 0
    • karliner  

      Marceli Kittle, kupujete si kávu Dalmayr v Lidlu protože vás Lidl sponzoruje?

      0 0
      • Jaroslávek  

        No, já teda nevím, no.

        0 0
      • ememem1  

        tak ono vycitat spickovemu sportovcovi ze neni zaroven spickovy filozof je jak vycitat spickovemu vedcovi ze nevie vyhrat aspon jednu etapu na TdF. druha vec je, ze to mozno nemyslel zle len sa dostal trocha na tenky lad, tak snad sa na to snad rychlo zabudne :-)

        0 0
        • karliner  

          Onehdá jsi se rozčiloval, že špičkoví fotbalisti nedosahují intelektuální úrovně raketových vědců. Tak jak to tedy vlastně je?

          0 0
          • ememem1  

            to ani omylom , ja som tvrdil, ze su suverenne najsprostejsi a zaroven najnafukanejsi a najdomyslavejsi zo vsetkych socioekonomickych skupin s ktorymi som kedy v zivote prisiel do styku. to je rozdiel. aj jarda jagr je lepsie ked hra hokej ako ked filozofuje ale netvrdil by som o nom ze je tupec.

            a priznavam, fotbalistov nemam rad.

            0 0
        • McBlacky  

          v podstatě má pravdu, akorát to zřejmě nepodal pro tebe dostatečně filozoficky – prostě málo cizích a dlouhých slov atd…

          0 0
          • ememem1  

            je mozne ze tomu len nerozumiem.

            0 0
            • mr.ricardo  

              Ja jsem to taky nepochopil. Ale rozumin tomu, ze mel v tu chvili potrebu rict neco navic, vyjadrit pocity, ale zkratka se mu nedostavalo slov a i ty myslenky se asi trochu pomotaly (aby ne, po 260 km), tak z toho vzniklo tohle. Tinkov to casem doladi :)

              0 0
          • treatt  

            Má to ještě jeden aspekt. Pokud někdo v poslední době náhodou zmíní něco s přesahem, je za podivína. Pokud u toho náhodou zmíní cokoliv lehce vlasteneckého, je nácek..

            0 0
          • karliner  

            Ty jsi pochopil co tím myslel?

            0 0
          • tromboonen  

            Neni to nekde na netu anglicky? Z konference co jsem videl to asi vystrihli.. on mozna chtel rict a a vyslo z nej b.. ta jeho anglictina na nejake filozofovani moc neni, lepsi se, ale porad nic moc.. a jak si to prelozi cesti/slovensti novinari je nekdy spis volna tvorba nez citace..

            0 0
            • Delkim  

              .

              0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              tuna

              Bych to nerozmazaval, mel radost a chtel rict neco peknyho a pak se mu to vymklo.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Asi tak. Já když jsem v euforii tak říkám kolikrát věci …

                0 0
              • tromboonen  

                Dik, tak to nebylo nic hrozneho, a evidentne to mel pripravene, protoze mu ani (relativne) nedosla gramatika.. nemyslim, ze by tim myslel neco radikalniho, jak to mnozi vykladaji, on sam to pak ex post zahral do autu recmi o tom, ze to melo byt o tom jak se zajimame jen o technologii, telefony atd… takze predpokladam, ze to sam chtel trochu zazdit.. takze nerozmazavat je to nejlepsi, co s tim muzem udelat..

                0 0
      • bassano  

        tyhle hloupe řeči si mohl opravdu odpustit

        mám ho rád ale těchhle keců by se mohl zdržet rozhodně mu to nepomůže

        0 0
        • Tina  

          A prečo sú to podľa teba hlúpe reči? Veď má pravdu. Pozri sa okolo seba na dnešnú mládež. Koľkí trávia svoje detstvo pri internete a s mobilnými telefónmi a realita okolo nich im uniká.

          Peter navyše na slovensku podporuje nejakým projektom mladých cyklistov.

          0 0
          • tromboonen  

            Jestli mluvil o tomhle tak super (podle jeho pozdejsich vysvetleni to tak bylo), ale mnozi (i novinari v SK mediich, nebo ten borecek co dal na net v odkazu od Hrocha vyse, viz komentar pod) za tim hledali uplne jine vyznamy…

            0 0
            • McBlacky  

              protože je novinář a musí dělat drama ze všeho

              0 0
              • tromboonen  

                A pritom zrovna u Sagiho a jeho vtipku to neni treba, specialne po tomhle zavode, tam bylo drama, pribehu a legrace (po dojezdu) neurekom a nikdo si nemusel nic vymyslet :)

                0 0
                • Tina  

                  a kapitolou sama o sebe je jeho tlačovka v angličtine po MS :) Odpovede spontánne, nič nemal pripravené na A4, hovoril ako to cítil. Je jasné, že novinári ho musia milovať :D

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Pockej, to jako rikas sarkasticky? Ta tiskovka byla super, i kdyz mistama se zadrhaval, zahranicni novinari mu rozumi dobre, rek bych lip nez Ti v Cesku a na Slovensku, kde to po preklady casto zkomoli a dosazuji si tam svoje vyznamy..

                    0 0
                    • Tina  

                      Myslela som to v pozitívnom zmysle. Mne sa tá tlačovka osobne veľmi páčila.

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Jo, jasne, jen tim razenim tady to vyznelo skoro jako ironie – ale aby se Ti to jako Slovence nelibilo, ze? Me jako Cehunovi se to libilo taky.. a co jsem zaznamenal ohlasy ze sveta (od lidi kolem cyklistiky), tak mu vpodstate fandili vsichni.. jako ze fandili svemu narodnimu leaderovi, a kdyz ten se neprosadil tak #1 Sagi… bylo to i videt v cili, to je fajn, jen aby nam ted kluk nezpych :)

                        0 0
                        • Janes  

                          Ahoj Tino, musím přiznat, že mě tím proslovem Sagi taky trochu znejistěl (ang. poměrně vládnu), nicméně v paměti mi doufám zůstane ta chvíle, kdy se „věčně druhej“ blížil k cíli a já u televize řval jak pominutej a tlačil ho do cíle i očima. Tak jako mi zůstala vzpomínka na vítězství vašeho hokejového teamu na mistrovství světa, kdy při Slovenské hymně povstal celý sportbar i když Slováků tam byla tak čtvrtina… Tož asi tak.

                          0 0
                          • Darkson  

                            nevim, já jsem taky úplně nepochopil kam tím mířil, ale jsem rád, že je svůj, nebojí se říct něco jinýho než „měl jsem nohy“ nebo „míč je kulatý“, je charismatickej, emotivní v cíli Mistrovství Světa stejně jako při mlácení do aut a motorek po sestřelení na Vueltě :)

                            0 0
          • bassano  

            Já dobře vím jak mládež sedí u internetu, viděl jsem to i v Argentině nebo v Peru kde jsem předpokládal že děti budou běhat na hřišti a kopat do balonu ale za prve si nemyslim ze by tim myslel tohle a za druhe tyhle kecy dle mého na podium MS v cyklstice nepatří kdyztak uz ma kecat o tom jak se mu vydaril zavod a ne propagandu nejakou

            0 0
            • ememem1  

              ale ved nerobil ziadnu propagandu, bolo to jasne nepripravene, spontanne, take trocha nejasne ale smer to malo :-)

              k tomu ten jeho holywoodsky vzhlad a showmanstvo…chlapec ma vacsi marketingovy potencial jak cely zbytok profi pelotonu dokopy :-)

              0 0
              • Neťa  

                Tak nevím, nepřipravené asi ne. A řeči o nenasytnosti od něj zní opravdu minimálně směšně, „přitom stačí málo“ :-D

                0 0
            • Smazaný účet  

              Si v tom koukám každej našel svoje, za chvíli se dozvíme, že propagoval kukluxklan nebo veganství. :-)

              0 0
            • McBlacky  

              kecy o tom kdo kde jak jel slyšíš celou sezonu ;)

              měl jsem dobrý den, máme super team, vyšlo mi to, je to super, blablablabla…

              0 0
              • jeffino  

                vyhrál to a může si říkat co chce…tak uvidíme třeba z něho bude druhá matka tereza na kole a vyhlásí svatou válku Zuckerbergovi:-)

                0 0
          • Amoondre  

            a v reklame na mobilniho operatora, trosku paradox, ne?

            0 0
    • bassano  

      Tak co Lombardie budete nekdo sledovat? posledni poradny zavod sezony tak snad to bude stát za to, letos obzvláště těžká

      0 0
      • robb  

        Záleží na počasí. Čučet na cílovou rovinku se mi nechce :-)

        0 0
      • robb  

        Co říkáte na Vincenza? Musel prostě vyhrát

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • bassano  

          No šel do závodu s jasným cílem extra silným týmem a jeho pravděpodobně nejsilnější rival byl jeho týmový kolega, sjezd parádní podívaná, co dodat

          jsem rád že alespoň částečně zachránil slabší sezónu

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Co dodat.. Too good to be true? Je na me tech bledemodrych drtivych vitezstvi posledni dobou nejak moc.

            Ale ten Nibaliho sjezd byl paradni, o tom zadna.

            0 0
            • bagr84  

              Je zajimavy, ze to co letos predvadi treba takovej Sagan je taky too good to be true, ale nevsiml jsem si ze by v tom nekdo hledal neco vic.

              0 0
              • bassano  

                zrovna sagan bych řekl že měl předchozí sezony lepší když neberu ten titul na MS ale samozřejmě u sagana nikdo neřekne ani popel není z Astany a je ze slovenska takže to že ve 22 a 23 letech už bojoval a dojizdel na bedne v monumentech světove cyklistiky a vyhraval etapy na tour je neco uplne jineho než když 26 lety Rosa ktery cely rok prokazuje ze je velice kvalitnim jezdcem a domestikem skonci 5 na Lombardii, jak jinak

                0 0
                • Tina  

                  Začula som nejaké info, že u Sagana po prestupe do Saxa hodne laborovali s výškou sedla. Údajne ho presvedčili na iný setup a výšku sedla ako mal predtým. Po nevydarených klasikách sa vraj vrátil k pôvodnému nastaveniu. Sú to však neoverené info vraj od človeka blízkeho Saganovi.

                  0 0
                  • Delkim  

                    no na jaře mi přišlo, že snad i kolo měl nějaké menší, ale mohlo to být opticky jen tím posezem

                    0 0
              • dafe  

                Jo, ale P. Sagan je jenom jeden, jeho nadpozemský talent se projevuje odmalička. Kámoš rád vzpomíná jak ještě Sagi jezdil bajky v juniorech že stál u bahnité prudké stojky která prostě nešla vyjet, všichni tlačili, přijel ten ocas nechal tam velkou vyletěl to a zmizel, brady popadaly. Dokonce jsem četl historky že někteří rideři si dělali se Saganem selfie aby na stará kolena mohli vnoučkům ukazovat s kým jezdili ;-)

                Na druhou stravu Valve si onehdá taky pomáhal a přitom je to pro mě nejlepší cyklista posledních 10+ let, je to těžký.

                0 0
                • Tina  

                  V poslednom čase je hodne popolárna „story“ ako ešte ako kadet vyhral ťažký etapák a porazil najlepších juniorov ČR na hliníkovom kole Vector, s nízkimi ráfkami (na časovke na tomto bajku bol desiaty) a najnižšou sadou Campa Xenon a v poslednej etape už ako líder závodu rozbiehal špurt pre svojho staršieho brata, ktorý vyhral poslednú etapu :)

                  0 0
            • Tina  

              Jj, to museli byť parádne tréningy keď si vyšli Peťo a Vincenzo spoločne na vyjížďku do kopcov :)

              0 0
            • McBlacky  

              jako Nibali ok, ale Rosa? come on :/

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Tak nejak, jsem se dival na dojezd Milan-Turin.

                0 0
                • dafe  

                  Rosa byl hovadskej jak ve čtvrtek na Milano tak v neděli na Lombardii. Valverde si z toho udělal i srandu jak ho tam poplácával. Dani krásně do toho posledního kopce táhnul jak lokomotiva, ale Nibs si to prostě vyhrál ve sjezdech. Mě u toho bylo skoro blbě když jsem to viděl, takhle jezdit když má člověk děti to je pro mě uff no-no.

                  Trasa krásná, silničky uličky stezičky mě dycky dostanou a ta kozí stezka s průměrem přes 15% ble to už je na elektrokolo :-) Každopádně krásný závěr sezony, teď už jen shrábnout peníze od šejků spolu se skromným Peťkem :-) a hurá na dovču.

                  0 0
              • bassano  

                jo a když v prvním horském dojezdu na tour porte jako domestik vyklepl quintanu nebo geraint thomas jako až druhý domestik contadora a všechny další tak v tom nikdo nic nehledal, to víš konspirace proti Astaně je silná každý si najde to co chce :)

                0 0
                • McBlacky  

                  tvůj klasický obdivný nekritický názor :)

                  0 0
                  • ememem1  

                    nicmenej ma pravdu ze podobne neskutocne vykyvy su aj u inych, trebars na toho thomasa som tiez cumel jak puk.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      Tak Thomas je už minimálně tři sezony černej kůn na GC a plackama z dráhy i silnice by mohl na rozdíl od Rosy doma tapetovat :)

                      Asi to nedotlačí tak daleko jako Wiggo, nicméně extratřída je bez diskuze. Akorát v teamu kde je příliš mnoho talentů.

                      0 0
                      • bassano  

                        No dráha možna tu vůbec neřeším ale na silnici tak velké houby, extratřídu si představuji rozhodně jinak než párkrát top 10 v druhořadých etapácích a občas záchvěv na nějaké vellké klasice, zdaleka ne natolik aby měl zničeho nic vyklepnout contadora nebo valverdeho

                        a samozřejmě že u sky tomu říkáš hodně talentů zatímco u Astany je to hodně podezřele dobrých lidí obzvláště když Anglická cyklisticka nikdy neměla úroveň a zničehonic „talenti“ ze sky poráží tradičně silné cyklistické velmoci jako je Italie Belgie nebo Španělsko ale jsi o tom urcite presvedcen necham te v tom

                        0 0
                • dafe  

                  Mno, řekl bych že konspirace proti Sky není celkově o moc pozadu. Já osobně těm klukům italskejm s kazašským sluncem nezapomenu jak popravili Křižáka, přitom poloviční ital to je, holt to není takovej sígr ala Nibali.

                  0 0
            • gerrard  

              Po tom, co jim loni nacapali pulku juniorky vidim to jejich jezdeni taky tak nejak jinak.

              0 0
    • Amoondre  

      Primy hit opet neni videt

      Footage emerges of Sagan's Vuelta crash

      http://www.cyclingnews.com/…spana-crash/

      0 0
      • Tina  

        Avšak rýchlosť prechádzajúcej motorky a následné reakcie jazdcov hovoria jasne. Ak išiel balík v tom čase cca 60km/h tak tá motorka išla IMHO cca 90km/h. To môže byť fakt Peťo rád, že sa mu v tej rýchlosti nič vážnejšie nestalo.

        0 0
    • ememem1  

      pozram len tak n auci ranking a za ms nejsu body?

      0 0
      • ememem1  

        aha, teraz pozeram ze asi je len v ofiko rebricku este nie su..hlavne ze je tam „final“ poradie.

        0 0
        • bassano  

          davaji se body do jineho UCI rankingu ale nedavaji se body do UCI World tour rankingu asi kvuli tomu ze zavodnici jedou za repre a ne za jednotlive tymy

          ten world tour ranking je ten co vidis a ten jiny UCI ja nevim jak to funguje, moc to nesledeuji ale jsou tam jine body proste

          0 0
    • tromboonen  

      Ou jéé, Peťovi střihli na nové kalhotky a jsou bílé… to bude o klasikách legrace.. https://twitter.com/…60867768320/

      Je teda fakt, že k tinkoffí žluté by se ten vrch nehodil, ale mohli mu dát výjimku na černé, ne?

      0 0
      • Biker jak Pes  

        To jo, taky už se na to dívám. The Rules #14,15!

        0 0
        • tromboonen  

          Tak ty rules jsou mistama trochu ortodoxni, ale bile kalhotky nevypadaj ve srackach nejlip, obcas pres ne videt pindika (tam se jiste Peto nema za co stydet, ale nekde v zime a desti, kdo vi:)… ale je fakt, ze kdyby mu k tomu dali klasicke tikoffacky sortky tak by to vypadalo blbe… meli mu udelat cerne treba s tim prouzkem, slo by to lip k tomu kolu, i Kwiatko s bilym kolem mel cerne.. ale co uz, hlavne aby mu to v nich jezdilo..

          0 0
          • Tina  

            K dresu majstra sveta sa môžu nosiť týmové kaťata.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              No, ale představ si tu žlutou k bílé. To je hnus i na mě a to nemám vkus.

              0 0
              • Tina  

                Nikde nie je napísané, že pre sezónu 2016 budú mať týmové kaťata opäť žlté. Alebo môžu pre Sagana ušiť týmové kaťata v inej farbe keby sa im biela nepozdávala.

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  To máš pravdu, že na další sezónu mohou být dresy jiné. To by ale museli Tinkoff radikálně změnit design.

                  • Alebo môžu pre Sagana ušiť týmové kaťata v inej farbe*

                  Je to vůbec možné, aby jeden jezdec měl jiný dres? Nestáhne je zase UCI z kůže, jako tomu bylo na posledním ročník TdF s Lancem Armstrongem, kdy si celý tým oblékl černé dresy jiného designu?

                  0 0
            • tromboonen  

              No prave, muzou, tak proc ty bile? Jako s tou zlutou nic moc, meli mu udelat one off cerne bez te Tinkoff zlute, videt bude stejne dost..

              0 0
              • bassano  

                vy se tváříte jak kdyby jeli na módní přehlídku

                takové řeči bych čekal od ženských a ne od vás :D

                0 0
                • Delkim  

                  já bych to nepodceňoval, vždyť na to budeme minimálně rok čumět v bedně :)

                  0 0
                • Biker jak Pes  

                  Se podívej na Boonena, jak to vypadalo.

                  Ale zase na druhé straně, Štybar jezdil cyklokros celý v bílém po triumfu na MS. Tam jezdí v bahně a vodě pořád.

                  0 0
                  • karliner  

                    Nojo, jenže Štyby když něco vyhrál, tak v rozhovorech nezachraňoval svět. Uznej sám, že s hnědým pruhem na bílejch gatích by proslov na téma světa bez válek neměl takovou váhu :-D

                    0 0
                • tromboonen  

                  Tak jde primarne o to, ze bily kalhoty vypadaj ve srackach blbe, kdyz zmoknou tak jsou pruhledne atd.. a tak nejak byva zvykem netahat vyhranej dres (at uz zlutej, cervenej, nebo duhovej) i tam dolu, nechat proste teamove sortky a k tomu ten dres… je fakt, ze jestli maj tinkoffaci na gatich zase tu zlutou, moc by se to nehodilo, myslel jsem, ze by mu proste mohli dat cerne s napisama a bez te zlute, ale na GCN vcera rikali, ze UCI povoluje jen teamove nebo bile, nic mezi tim, takze je to vlastne chyba UCI :)

                  0 0
                  • treatt  

                    Ale ony se dají udělat i bílé, které nejsou průhledné, tuším Lawi to dělá, tak Sportful by si to mohl umět pohlídat, abychom neměli až tak jasnou představu o tom, jak moc big balls Peťo má ;)

                    0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    No jo, taky nechapu co ma UCI jako temna strana sily proti cerne.

                    0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Uvidíme, jak to nakonec dopadne, snad konečně na jaře zaprší na kostkách. :)

                    Teď jsem si ale uvědomil, že mám letní kraťasy do horka a ty jsou průhledné i přesto, že jsou úplně černé. :D

                    0 0
    • tromboonen  

      http://www.steephill.tv/…os/stage-00/

      (v poradi fotek od 1 do konce) Cav a pan v pyzamu.. borci v rade (Chava minus dve hlavy a co tady jako delam bez kopcu..) Sagic bude brzo potrebovat XXL aero helmu na ty svoje kadere, Nibs na druhou stranu docela slusnej hipster, na Naplavce by mu to sluselo.., Sampon klasika, Tomas ze Mlejna uvidime, ale jestli chce bejt vrchar uz by mel jezdit jinam.., Zabak blah blah.. Peto v bilym oblecku – no tam na jihu sracky nehrozi .. Leo ma kompresky a je ve stredu, ze by leader?.. F1 behem stavky dodavatelu benalu..

      Bude za par let TdF nebo alespon majstrovstvo v nejake blizkovychodni naftove bohate zemi? A co na to Jan Tleskac?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Abu Dhabi: Boonen crashed out, Sagan druhy.

      Jsou to vubec novinky, nebo to je recyklovana virtualni realita?!

      0 0
      • ememem1  

        viviani sagi sabatini = canondale ci ne? ten zazracny narast vykonnosti vsetkych co prijdu do sky......astana su amateri.

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak jo, co je tohle proboha za komentátora? To je vtip? :D

      http://www.steephill.tv/…rs/youtube3/?…

      0 0
      • tromboonen  

        Normalni Amik, rozumi akorat americkemu fotbalu a kosikove..

        0 0
      • Delkim  

        look at that, it is gonna be close…

        no kdo by to byl řekl, když sprintuje balík, že? :)

        0 0
      • Ramboska  

        Jo to je ten co nepoznal ani Štybara.

        0 0
        • bassano  

          A poslouchal jsi nekdy toho ceskeho? ten zase pozná jenom štybara a to že někdo nepozná ani štybara neni zase takova tragedie on přece neni zadna hvezda pelotonu, je jasne ze v ČR ho pozna kazdy ale jinak?

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jestli je to ten samy jak "dneska"http://ww­w.steephill.tv/pla­yers/youtube3/?ti­tle=Last+7+Km+of+St­age+3±+Finishin­g+Climb&dashbo­ard=abu-dhabi-tour&id=mbck_VT­MsWk&yr=2015, tak velmi zabavny. Ale amik to fakt neni :-)

        Pekny zaver etapy.

        0 0
        • robb  

          Ví někdo kvůli čemu spadl Poels? To mu to ustřelilo na tom bílým značení?

          0 0
          • iron.hide  

            asi na piesku. ale je to divne, lebo nikto iny sa tam uz nezvalil, ani z tej stvorice co tadial spurtovala o 4. miesto

            0 0
      • Trainman  

        Několik týdnů poté pořád koukám dokola na to, jak jede česká trikolóra s brutálním vypětím full gas na Libby hillu, obsypán davem fanoušků… Jako jeden z klíčových okamžiků závodu jsem to očekával na fotografiích aspoň na steephillu, ale neobjevilo se nic… Nezaznamenal to někdo někde? Chtěl bych si to nechat vytisknout a dát do rámu, ať už to bude v jakémkoliv rozlišení. Díky všem a přeji mírnou zimu :))

        0 0
    • Amoondre  

      Sagan zakoncil sezonu v Sagan stylu – 2. druhe misto :-)

      Napocital sem jich letos 17

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        o galusku…

        Fakt zvlastni atmosfera a zabery z toho okruhu. Je tohle budoucnost silnicni cyklistiky?

        A za podivani stoji zabery z on-board kamer

        0 0
        • iron.hide  

          kludne, na nasom zavodnom okruhu sa kazdy rok poriadaju 24 hodinove zavody

          http://www.mtbiker.sk/…iny-den.html

          0 0
          • bassano  

            co si pamatuji tak na brnenskem motocyklovem okruhu se jezdil cesky pohar dorostu v silnicni cyklistice

            ale tam je kopec jak prase i kdyz to u tech motorek nevypada docela se tam nadelovalo

            kazdopadne doufam ze profici takhle jezdit nebudou asi bych se na to prestal divat

            0 0
            • bagr84  

              XCR cup

              0 0
            • gerrard  

              Jezdi se tam porad zavody. Porada to XCR Svorada. Nevim jak ted, ale driv se to stridalo. Jednou po smeru okruhu, podruhe v protismeru. Kopec je to na obe strany. V protismeru se dokonce jezdi automobilove zavody dovrchu, jak je to dlouhe :). Jinak se me to v Abu Dhabi v TV nelibilo. Bylo to hodne divne.

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Jezdí se to tam pořád a z pohledu cyklisty, který tam jezdí téměř pravidelně můžu říct, že to jsou jedny z nejlepších závodů, kde jsem byl. Jak z hlediska bezpečnosti, kvality, zabezpečení, konkurence.

              0 0
              • karliner  

                Nehrozí, že vymeteš díru nebo že ti vletí pod kolo nějakej pošuk na motorce z protisměru.

                0 0
          • iron.hide  

            jezis, dal som sem stary clanok.

            tu je clanok z tohto roku, chalan dal este o vyse 140 km viac:)

            http://www.mtbiker.sk/…bicykli.html

            0 0
        • Jaroslávek  

          To je úpadek, totok.

          0 0
        • Avail  

          horší Lopatárna s trochu lepším zázemím no .)))

          takto tedy opravdu ne.. nuda..

          0 0
    • tromboonen  

      To je ale piiitchovina!

      Zacina se vyplnovat ma prognoza, zachvili bude dalkove razeni, DS v pitboxu u pocitace, povinna zastavka na vymenu gum (vsichni stejneou znacku a tri druhy), zobrazeni teploty kouli v levem hornim rohu, osobni dron nad hlavou, aero kurvitka co se zavrou jen kdyz se priblizi na predjeti…

      0 0
      • bassano  

        ono k tomu opravdu není daleko

        sledování náskoku přes GPS, když jede tým pomalu tak jim to pípá at přidají jinak že je nesjedou, jezdci co si ani neutřou prdel pokud jim to DS nedovolí, posrané wattmetry a další takové věci bez kterých to kdysi bylo lepší

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      MS 2018 bude v Innsbrucku

      Bych tam vedel o jednom 236 km okrouzku v okoli, ktery by se sprinterum ani trochu nelibil :-)

      0 0
      • McBlacky  

        To je parádní zpráva. Určitě se pojedu mrknout, když to je za bukem a kopcovatý.

        minimálně v PR Leo do proužků ;)

        0 0
        • bassano  

          Ho hlavně je fajn že bude konečně zase rozumně kopcovité MS, protože letos to stálo za houby a příští rok to bude ještě horší

          0 0
          • McBlacky  

            letos to bylo super, v závěru se docela závodilo mi přišlo. To byly a budou daleko horší mistráky.

            0 0
            • bassano  

              jako belgičani se krásně snažili a ten únik v přeposledním kole byl tak super ale ten okruh byl prostě lehký a nebylo moc prostoru na taktizování, němci si to pohlídali i když s velkými problémy

              samozřejmě byly daleko horší mistráky (2011,2002) a budou ale mezi tu lepší půlku to neřadím

              0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Me se to taky letos libilo. Hlavne se mi zdalo ze by Styby moh mit realnou sanci.

            0 0
          • wishpull  

            Pro mě to bylo nejlepší MS od r. 1995

            0 0
            • bassano  

              no tak tím že vyhrál Sagan možná jo ale to je tak všechno, oproti jiným MS nesrovnatelně velká nuda

              do posledního kola 4km před cíl přijela hromada lidí a pak si to rozdali v posledních pár minutách

              řekl bych že to bylo prakticky srovnatelné s tím 2012 ve Valkenburgu jak vyhrál Gilbert, taky pod Kauberg dojel balík a pak se nadělili na posledních pár km

              0 0
              • wishpull  

                Mě se to moc líbilo, už 60km před cílem byl každá skupina velmi nebezpečná a do posledního kola jelo cca 40 lidí..

                0 0
                • bassano  

                  nebezpečná skupina byla za celý závod pouze jedna a to ještě napůl a do posledního kola nejelo 40 lidí ale cca 70 což je hrozně moc oproti jiným MS

                  0 0
      • karliner  

        He he :-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.