Profi silnice - La Vuelta a España 2022

898 nepřečtených
  • kapsch

!Hola, amigos!

Vuelta je za rohem, letos „klasicky“ i třetí grand tour startuje úplně bokem, takže začínáme už příští pátek a všechna pondělí po cestě budou volné dny.

Do pléna vykopnu asi nejlogičtějším otazníkem – urve Rogla čtyřku?? Zároveň Vuelta bude jedinou letošní GT s týmovou časovkou, a to hned zčerstva v Utrechtu, větší rozdíly favoritů po týmovce se neočekávají, nebo..?

1 0
    • kapsch  

Růžovou vybojoval Karaya. Žluťáka ulovil Dubys. Kdo urve červenou tečku za letošními GT?

Kdo by měl chuť si tipnout, zkusit štěstí a zabojovat o právo vytahovat se na BF, ať mi prosím pošle na mail v profilu nebo do SZ:

tip na celkové pořadí od prvního do pátého místa

tip na nejlepšího vrchaře, vítěze bodovacího trikotu a nejlepší team

8 jmen jezdců, kteří si myslíte ze se dostanou na bednu v některé etapě

tie-breaker: Kolik jezdců dokončí

Uzávěrka tipů v pátek !! 19.8.2022 tuším v 18:30 (tj. start prvního teamu v TTT).

Soupisky týmů a profily etap např. zde

https://www.procyclingstats.com/…list/preview

https://cyclingtips.com/…we-get-them/

Pravidla a bodování jako obvykle:

Body za celkové pořadí: Správný tip na 1.-5. místo 24–20–16–12–8 bodů. Pokud se spleteš o 1 místo, máš polovinu bodů jezdce, pokud o více než o 1 místo, ale stále v top 5, pak 4 body.

Dále 6 bodů za správný tip na aktuálně nejlepšího vrchaře, 6 za správný tip na vedoucího bodovací soutěže a 6 za tip na průběžně nejlepší tým.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3. místo jezdce ze „stáje“ v etapě.

Při rovnosti bodů rozhoduje, kdo je blíže počtu jezdců v závodě. Pak rozhoduje vyšší počet dnů v čele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyšší počet bodů za GC.

Počítá se konečné pořadí vyhlášené po dojezdu poslední etapy; body za etapy jezdců vyloučených za doping už v průběhu Vuelta se ruší; pořadí v etapách se už ale nepřepočítává.

Pokud Vuelta skončí dřív, počítá se vyhlášené konečné pořadí.

Lanterne Rouge: kdo bude na posledním místě 5 dnů po sobě (včetně volných), nenastupuje do další etapy!

Vedoucí v průběžném bodování má samozřejmě morální povinnost chodit v červeném.

V případě protestu má automaticky pravdu a poslední slovo pořadatel.

Copy&paste friendly verze pro tipy

Nick:

Celkové pořadí: (5 různých jmen, protože 1 rider se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepší vrchař:

Nejlepší v bodovací soutěži:

Nejlepší tým:

Dokončí:

8 ! jezdců na bednu v etapách:

Tipo lze zasílat na můj mail či profil, hodně štěstí všem účastníkům.

3 0

MTBIKER doporučuje

GT Slammer 2021 BLK BMX bicykel Skladem 1 kus

Akce GT Slammer 2021 BLK BMX bicykel

9 290 Kč MOC 11 490 Kč -19%

Alpinestars Ageless Fleece mikina čierna Skladem 1 kus

Akce Alpinestars Ageless Fleece mikina čierna

od 1 199 Kč MOC 1 499 Kč -20%

• cubista  

Nebude v tipu ještě TTT? Už se dlouho nejela, ale pokud ano, tak tam bývala.

1 0
      • kapsch  

DOPLNĚNÍ TIPA:

Každý tipující nechť připojí ještě tip na tým pro týmovou časovku.

Budu se snažit kontaktovat ty, kteří by zaslali tip bez něj, níže nová verze copy&paste:

1 0
      • kapsch  

Nick:

Celkové pořadí: (5 různých jmen, protože 1 rider se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepší vrchař:

Nejlepší v bodovací soutěži:

Nejlepší tým:

Dokončí:

8 ! jezdců na bednu v etapách:

Tým na TTT:

2 0
      • Trainman  

Giro jsem jel analyticky, Tour vědomě riskantně, na jih posílám totální Berzerk. Jelikož ani nevím jak se řekne španělsky lanterne rouge, strach nemám. :-)

1 0
        • kapsch  

Přemýšlel jsem, jestli vlákno nezaložit přímo ve španělštině :D to bych jako jedinou GT při troše víry a štěstí možná utáhl alespoň co se týče tipa :D ale ve výsledku jsem taky rád, že jedeme v mateřštině :))

1 0
    • Melvin  

Startovky nejsou ještě kompletní, ale TTT bude sedět Quick-Stepu (Černý, Cavagna, Evenpoel) a pak asi Jumbu.

0 0
    • jmaselnik  

tak snad nezaúřaduje covid a můj tiebreaker bude zase mimo :-)

0 0
    • milan.v  

Vuelta a España: 5 key stages

https://www.velonews.com/…-key-stages/

0 0
      • ms82  

Je to zamcene, takze nevim, co uznali za klicove etapy. Vcera jsem na to ale trochu koukal. V Asturias to nebude jednoduche, ale nejedou zadny znamy velky kopec. Posledni etapa v nedeli 28. ma dost prudky konec a par kopcu predtim. Stejne tak ctvrtecni 1.9. na Penas Blancas (ne tak prudka, ale o to delsi kopec). A v nedeli Hoya de la Mora s bonusem na zacatku. Tam se o Roglice trochu bojim, je to dost vysoko.

Sledovani bude o to zajimavejsi, ze uz jsem na par z tech mist byl :-)

0 0
    • milan.v  

Primož Roglič set to ride Vuelta a España, targeting fourth successive win

https://www.cyclingweekly.com/…ccessive-win

0 0
      • jmaselnik  

přeju mu to, ale bude to mít těžký chlapec. Bora vypadá hodně silně a Jai bude odpočatej. Uvidíme, co Yates a jak se připravil Carapaz. Nejvíc bych to teda přál Valvemu, ale ten pojede asi jenom na etapy.

1 0
    • Pessinger  

Tak co už to někdo poslal :) ja si počkám.....covid

0 0
      • kapsch  

Zatím první vklad z dnešního rána ;) :D

Jinak samozřejmě pokud by někomu do startu někdo vypadl skrz covid a nevím co ještě, tak jsem ochotný soupisky upravit..

0 0
      • iron.hide  

ja asi tentokrat nic…jednak sa mi nechce, a jednak ma po tour akosi presla chut sledovat to

0 0
    • milan.v  

Řepa nominován na španělskou Vueltu

https://www.roadcycling.cz/…lskou-vueltu

5 0
    • jonys  

https://cyclinguptodate.com/…ate-movistar

Fakt na hlavu system. Ze stejnyho duvodu nakonec nejede ani ten Teuns.

1 0
    • Pessinger  

Zodpovede Odesláno GL chlapci pomahal mi red bull tak snad to klapne …obsah částečně zakryt rukou :)

1 0
      • kapsch  

Zodpovědně je nás zatím včetně opičáka celých pět :D ale ještě zbývá 28 hodin, tak třeba bude pole opět početné :))

1 0
        • Pessinger  

To je šance na bednu veliká:)

0 0
        • jiiira  

Ja už připravuju moji soupisku :-)

0 0
        • robb  

+1

0 0
        • cubista  

Pošlu zítra odpoledne před startem. Byl jsem na místě, kde není žádný signál, jen poslech rádia. Jo jo, i taková fajn místa ještě jsou, super digitální detox.

2 0
          • kapsch  

A my jsme za ně vděční stejně jako ty! Sice takových míst ubývá, ale ještě se dá telefon manuálně vypnout :D

0 0
      • vitan  

S tím respirátorem vypadá spíš jak Bane z Batmana :)

0 0
    • milmat  

Doufám, že „důchodce“ bude mít formu a snad dá i nějakou etapu na rozloučenou :-)

2 0
      • jmaselnik  

mám ho v tipu na etapy, tak snad nezklame! Navíc bych mu to teda doma moc přál.

1 0
      • wittas  

No dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát do tipovačky Valveho nebo Hirťáka ;-)

0 0
      • kapsch  

V tipu je populární, už teď si dovolím tvrdit, že Opičák ho tam mít bude taky :))

0 0
    • o.unca  

Příprava na Vueltu se mi nepovedla a tým mne nenominoval… Na výkony jezdců a tipérů se i tak těším – ať máte dobré nohy!

1 0
    • milan.v  

Uspěje obhájce Roglič nebo zrodí Vuelta nového šampiona? Na startu jsou i Češi

https://www.idnes.cz/…listika_ipet

0 0
    • milan.v  

Primož and boys are at home…

0 0
      • andy97  

Gesink do červeného, přeju mu to!

1 0
      • iron.hide  

No jasne, ketonovi bratia

0 0
      • McBlacky  

Spis je zajimave, ze si nikdo nevystoupil. To smerem k souperum je docela informace ;)

0 0
        • jmaselnik  

Tak Sepp to ale celkem zkušeně odvlál na konci ;)

0 0
          • robb  

Hm, jsem ho dal na GC. Jako záskok, až si Rogla odloží kolo do škarpy…

0 0
        • jonys  

To máš pravdu, ale já si myslím, že to po mezičase přestali hrotit úplně na krev. Výhru domácí TT měli v kapse, netřeba riskovat pád a plýtvat síly lídra kvůli pár vteřinkám navíc. Dokonce Kuss jel chvíli špice, ztratili ve druhé půlce na Ineos a jeli to na úrovni QS.

0 0
          • cubista  

Dupali do toho zase až v úplném závěru. Čekal jsem větší tlak na výhru od podlahářů. Ale to asi Dědek taky:-)))

0 0
            • jmaselnik  

No moc líp to asi nešlo, když je na posledních pár metrech Remco orval že špice. Bylo to asi zbytečný, ale on to tak holt má

0 0
            • jonys  

Tlak byl na TJV. Jumbo udajne nasypalo hodne do toho holandskyho otviraku a chteli doma etapu a dres. Tym si dokonce pronajal na pripravu runway kdesi :-)

0 0
    • kapsch  

Tipo Vuelta 22 – 1. etapa

Třetí GT letošního roku zahájena! Peloton o 38 hlavách vyrazil na týmovou časovku a hned se vytvořili rozdíly.

Rogličovo druhé místo, vítězství Jumba v TTT i Jumbo na týmovou soutěž má jako jediný Martin Poky, který se ujímá vedení:

1 Martin Poky 29

2 Robb 26

3 milmat 23

Peloton se seřadil logicky hlavně podle Rogliče v GC. Vepředu devět lidí, co ho má přesně na druhý flek. Následuje 27 lidí, kteří jej mají na výhru. A následujeme já s Dubysem, kterém tímto děkuji, že vzal poslední flek aspoň na jeden den na sebe :D po vítězné Tour začíná odspodu a bude už jen přidávat :)) snad přežijeme na chvostu bez DNF do té doby, než se do GC dostanou i lidi mimo Jumbo..

Jinak u přihlášek na Vueltu bylo výrazné množství zkomolenin různých jmen, některé výborné :D

A skaj a Raf zůstali jediní bez tipu na týmovou časovku. Přihlášku zaslali včas, ale v podvečer jsem nebyl u počítače a nemohl jsem je na chybějící tip upozornit, i když jsem se u podobných případů snažil..

5 0
      • kapsch  

Klasicky se klidně každý mrkněte, jestli jsem vám sestavu poskládal správně, snaha byla, ale jsem jen člověk, takže přijímám námitky, samozřejmě podložené.. :))

0 0
      • Pessinger  

Ja se omlouvám za Mase teď koukám že jede i jeho jmenovec. V tipu na gc jsem chtěl E. MASA tak snad to klapne :)

0 0
        • kapsch  

Tak ty jsem přehlédl :D vím o dvou Herradech, dvou Lópezích, dva Mase jsem nějak minul :D každopádně někoho jsem se radši přeptal, a jinak Mase beru u všech jako Enrica, Lópeze, když nebyl vysloveně uveden jinak, beru Miguela Ángela, a Herrada byl snad vždycky Jesús.. Snad to u všech sedí, pokud ne, smůla :D

0 0
          • Pokym  

Děkuju pěkne za první misto, první účast v tipovačce a hned takový úspěch, jen houšť a větší kapky :-)

0 0
      • Dubys  

Aj ta krajta,s tim Roglou sem to teda moc nevychytal,kdyz koukam na skladbu nasledujicich etap,nevim nevim,doufam,ze si vzajemne pomuzeme:)

0 0
        • kapsch  

:D taky mi ten problém došel až během časovky.. Dal jsem Jumbo na win včera, a nedošlo mi, že to bude znamenat Roglu, kterého budou mít téměř všichni, v GC :D

Já se klidně budu v černém co dva dny střídat :D ale průběh tipa bohužel neovlivníme :D

0 0
      • skaj  

Diky moc za snahu upozornit na chybejici tip. To je tak, kdyz si jen kopiruju sablonu mezi jednotlivymi GC a ona se najednou zmeni (coz mi ale stejne nebrani pokazde hledat bily dres, prosim zaradte ho tam uz:)

Kazdopadne bych viteze stejne nedal, takze me to nemusi tak mrzet.

0 0
    • kapsch  

VŠECHNO ŠPATNĚ ! Podělal jsem včera vyhodnocení tipa!

Nějak mi včera ujelo vyhodnocení GC, a řešil jsem první trojku místo pětky.. Bohužel se to projevilo na nejviditelnějším místě..

Tipo Vuelta 22 – 1. etapa

1 Robb 38

2 Martin Poky 29

3 milmat 23

A ještě to tu včera robb zmiňoval, že má v tipu Kusse.. Navíc přesně na čtvrtém fleku za 12 bodů..

Omlouvám se Pokymu, omlouvám se všem, a gratuluji robbovi k držení trikotu leadera po první etapě!

Náš ústav, páni tipéři, se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, k jakému dochází maximálně jednou za 10 let.. Pěknou sobotu všem a snad dnes složím kvalitnější reparát O:-)

5 0
      • cubista  

Poky zažil chvilku předčasné radosti, Robb ho podjel na pásce:-))) Stává se to i ve WT, proč ne v našem garážovém tipu.

1 0
        • Pokym  

Sakra, tak to je velké zklamání, tak třeba v další etape????

1 0
        • kapsch  

Je to tak. Včera byl nedostupný systém cílové fotografie, jury mohla definitivně rozhodnout až dnes a musela změnit pořadí v cíli.. Děkujeme za pochopení, je to koneckonců jen technologie a ne vždy funguje všechno hned jak má.. :)))

1 0
    • milan.v  

Tak druhá etapa dost nudné představení…

Jakýpak rozdíl oproti TdF, kde to bylo famózní od prvních minut…

1 0
      • cubista  

Na Giru v Maďarsku i na Tour v Dánsku se od začátku závodilo. Dnes to byla propagační jízda divácky prakticky o ničem.

1 0
    • kapsch  

Tipo Vuelta 22 – 2. etapa

Rychle nabyl, rychle pozbyl, aneb příběh bodů za Rogliče :D např. robb oproti včerejšku –21 bodů. Naopak nejvíc v plusu (+6) je po startu v černém Dubys a tím by se asi dal označit za vítěze dnešní etapy.. Většina lidí ovšem něco ztratila.. Skokanem dne je t29, o 16 míst na druhý flek. Každý může svůj bodový zisk či ztrátu a posun pořadím sledovat v nových sloupcích vedle tie-breakeru.

Do červeného jde ovšem otec tipa – mistr Hroch!

1 Hroch O. 24

2 t29 21

3 Pety 21

38 teffe 5

Poslední místo přebírá teffe, avšak pouhý bod před ním je pět soupeřů, a v pěti bodech od konce je dokonce 23 jezdců, takže momentálně jsou velmi nadějné vyhlídky na častou změnu čerňáka..

Zajímavost: 4 lidi (+ Opičák) mají po dvou etapách maximum bodů za etapy, to jest 9. Kolik z nich získá 6 bodů i zítra? Jediný bez bodu za etapy je již pouze Raf..

2 0
    • cioran-m  

Mně se ten závěr libil. Van Poppel jej krásně předkem balíku provez a Bennett to pak dal s naprostou jistotou. Sprinterská etapa – tak co jinak, že.

Jistě, takovej Cav by z toho možná dokázal udělat, jaksi, třeba větší zábavu, ale – dobře spíš asi takto.

0 0
      • McBlacky  

Zabavu jako ze by jeho rozjidec nekomu dal hlavicku nebo loket a Cav by pak hodil vlnu, ze by zbytek sel na brzdu nebo k zemi?

0 0
      • cioran-m  

A dnes jak přes kopírák. :)

0 0
        • cubista  

Bennet zatím bez konkurence. Je tak dobrý nebo tam takovou konkurenci nemá? V bodovačce má smůlu, že ho Bora asi nebude v plném počtu tahat přes kopce. Mají tam Hindleye.

0 0
          • cioran-m  

Už má ale opravdu hodně velkej náskok, to by moh s rozumným angažmá s bodováním tam, kde by to jít mělo, udržet. Ale faktem je, že ho tam – včera i dnes – nádherně v závěru provezl van Poppel, takže Bennett nemusel naprosto nad ničím přemýšet, jen za to v závěru vzít.

Připomnělo mi to trochu jednu situaci, kdy mi kdysi dávno na jednom sranda závodě (kde však jelo vcelku dost lidí a kde jsme chtěli skončit nějak vpředu) řekl v balíku kus před cílem jeden kamarád, svého času hodně dobrej závodní cyklista: „Hele, o nic se nestarej, nad ničím nepřemýšlej, vlez si za mě, já tě tam dovezu.“

A taky jo – všechno se před náma jaksi jakoby otevíralo, človek nemusel sáhnout na brzdu, nemusel šlápnout vic, než bylo potřeba, nic… :)

0 0
    • robb  

Woods out po pádu…

0 0
      • Agent007  

woodse jsem měl v tipovačce na etapy, naštěstí jich tam mám ještě 7 :-)

0 0
    • kalimer0  

Je hezké, jak si Jumbo postupně předává červený dres.

1 0
      • cubista  

To jo, ale dobře, že už se začne od úterý závodit. Propagační jízdy Holandskem jsem si užili.

0 0
      • Agent007  

Jo, smyslem sportu je soutěžení a zjištění,kdo je nejlepší a nejrychlejší,né si předávat dres jako u hokynáře, to snad ani ty borce nemůže těšit, že vedou celkové pořadí s vědomím,že jim to někdo milostivě přenechal, takže zatím je ta vuelta hodně těžká nuda, nudné etapy, nudné celkové pořadí. Tour je prostě Tour.

V pořadí mladých jsou na prvních 4 místech hoši z ineos,je vidět že tam poslali fakt juniorskou sestavu, ale evidentně nemají potřebu šaškovat s měněním dresů, drží ho pořád jejich lídr Hayter

0 0
        • kapsch  

To, že se pořadí stanovené po týmové časovce pravděpodobně nezmění v rámci Holandska, bylo jasné dopředu.. Naopak se mi líbí ta „výměna“ La Roja, týmovou časovku vyhráli jako tým, tak si každý může užít den v červeném, pro náladu v týmu jedině dobře, no ne :)) já v rámci svého tipa budu doufat, že ta výměna nedojde až k Rogličovi :D

0 0
          • Agent007  

já mám rogliče myslím že na 1. nebo 2. místě, pokud sebou zase nešvihne tak od tohoto týdne by už měl jet v červeném dresu, pravděpodobně už od zítřka, k té tipovačce, řekl bych že by se mělo tipovat prvních 10 v celkovém pořadí místo 5, a mohl by být i bílý trikot do 25 let, ale to je jen takový můj námět a úvaha hozená do pléna…

0 0
          • jonys  

Já doufal, že pořádně zafouká. Nestalo se, naštěstí jsem u toho neseděl celý odpo. Jo, je to nuda, no. Ale sprinteři k cyklistice patří, tak jim těch pár etap přejme :-)

Zítra to bude zajímavý, protože Jumbo nebude chtít dres pro Rogliče, jenže to bude těžký úkol. Do úniku se budou rvát mraky lidí, Baskové speciálně, a ono tím, že vezou dres, tak kontrola bude celý den na nich – držet to tak, aby někomu nenechali moc a zároveň aby to balík nesjel – jakože už jen nervozita (úzký klikatý silničky, záludný kopečky) to bude zrychlovat.

1 0
            • kapsch  

Já si pustil jen těch posledních pár km ze záznamu vždycky :)) je to jak říkáš, i pro sprintery musí nějaké etapy být, a takhle ze startu je alespoň největší šance na kvalitní souboj těch nejlepších..

A dres můžou dát třeba Kussovi, kdyby to dojelo pohromadě, ten ho ještě neměl, žejo, pokud by šlo jen o to, aby to nevezl Roglič :D

0 0
              • jonys  

To uz nepujde rezirovat. Ten dojezd je na chaos. Navic pokud nevyhraje unik, nemuzou riskovat, ze jimnekdo vybere bonusy. Pro ty si naopak musi Rog jit. A vyhra uniku lidi co nejsou blizko dresu? Tech je tak 5 v celym baliku, ne? :-)

0 0
                • kapsch  

Já si z toho dělal srandu, nemyslím si, že by se snažili vyloženě přehodit dres a ještě tak, aby to nebylo na Roglu.. Hlavně aby Roglič nespadl v tom posledním sjezdu :D

0 0
                  • jonys  

Pokud možno aby tam nespadl nikdo. Je to těžký sjezd?

0 0
        • jmaselnik  

tak samozřejmě bílej dres je vlastně stejně sledovanej jako ten červenej, to dá rozum přeci i na takovém hnojáku, jako je Vuelta :-D

1 0
          • Agent007  

Souhlas, ti co bojují o bílý, většinou za pár let bojují o žlutý,růžový,čer­vený. Ta soutěž je zajímavá.

0 0
    • kapsch  

Tipo Vuelta 22 – 3. etapa

Třikrát hurá pro leadera Robba, zaslouží si to za můj zmatek po první etapě :)) s opětovným přehazováním La roja v rámci Jumba má Robb opět nejvíce bodů za GC a vyšvihl se zpátky do čela, i když velmi těsně:

1 Robb 31

2 Pety 31

3 Hroch O. 29

36 prochyno 6

37 cubista 6

38 teffe 5

I přes zítřejší volný den zůstává na chvostu teffe a už se těší, že s prvními kopci přijdou výraznější změny pořadí..

3 0
      • teffe  

Přesně, nějak se mi nepodařilo načasovat formu, tak doufám že v kopcích se to bude postupně lepšit…

1 0
    • milan.v  

Jak ji zvládne tělo? A co volný den? Hromada neznámých, poznává Řepa Vueltu

https://www.idnes.cz/…listika_mkou

1 0
      • makimaki  

Právě poznal drsnost Vuelty na vlastní kožu …

1 0
        • rada09  

No a má po Vueltě, ikdyž dnes dojede tak bude dokřápánej, že DNF je témeř jisty v dalších etapách :(

0 0
          • makimaki  

Asi šel na hlavu na ten kopec, moc jsem to neviděl asi tohle nebude jen lišej.

0 0
            • rada09  

Hlavně nechápu vůbec ten pád, jeli normálně ve vlaku za sebou stejnou rychlostí, jak kdyby měl nějakej pomalejší defekt a v rychle zatáčce bylo vymalováno

?

0 0
              • Fazzy  

Taky sem to videl jen v blby kvalite, ale prislo mi to, ze mu ustrelilo zadni kolo.

0 0
          • andy97  

Nevypadá to tak tragický. Na instagramu píše, že je vcelku ok a měl by pokračovat.

1 0
        • Agent007  

Jak se říká, kdo nešu*kal cigánku,není chlap, a kdo nespadl na GT není pořádný profi závodník.

Řepa to má za sebou, je pokřtěný.

0 0
    • cioran-m  

No, podle dneška to vypadá, že Roglič už formu docela má.

0 0
    • kapsch  

Tipo Vuelta 22 – 4. etapa

S přesunem z Holandska nás dnes čekal první neplacatý dojezd. Roglič si došel pro vítězství, 13 bonusových vteřin a tím si oblékl svůj nejoblíbenější dres :))

Dnešní etapu v tipu vyhrál prochyno, nejvíce bodů a posun o 25 míst v pelotonu. Peloton však nevede nikdo jiný než společná síla Bike-fora, tedy Opičák :))) avšak čelo je stále velmi vyrovnané (hodně lidí má kombinaci Rogla na #1 a Ineos):

1 (:(P BFopičák 49

2 Hroch O. 48

3 Agent007 47

37 Dubys 14

38 kapsch 10

Černý dres si dle očekávání s Roglovým posunem vpřed přebírám já, s Dubysem si oproti první etapě měníme vzadu pořadí..

0 0
      • Dubys  

Rikal sem,ze si pomuzem,zajimavy,ze Roglovi mimo nas dvou vsichni tak verili…a meli pravdu:))

2 0
        • kapsch  

Já jsem to i trochu z hecu zahrál bez něj, snad kvůli tomu nevypadnu :D ale i kdyby, tak co, hlavně že je sranda, hlavně aby byl zajímavý závod a bylo na co koukat :)

3 0
          • Dubys  

Ja to zase bral podle sebe,rikal sem si, 3× vyhrat Vueltu, poctvrty uz to tak nezeru:)

0 0
      • Pokym  

a ja se po tom, co mi foto-finiš sebral první den první místo, propadám každý den peletonem dozadu, že ještě budu rád že se udržím do posledních dní jako nosič vody :-)

1 0
      • Pety  

Seskokan dne o 33 pozic :) Oujé …

1 0
        • kapsch  

:D přemýšlel jsem, jestli „vyzdvihnout“ i největší propad, ale přišlo mi lepší radši zmínit hlavně posuny nahoru :)) ale tvůj seskok z druhého místa je ukázkový, asi hodně defektů dnes, možná i nějaký pád :D

Ale pohoda, ještě ti kryjeme záda :))

1 0
          • Pety  

Asi mi nesedl volnej den, prej máme dovolenou, vymalujem byt… Příště se na to vy… a pujdu se vyjet.

Za krytí zad děkuji, snad neodpadnu předposlední den jako ve francii ????

0 0
    • milan.v  

Vidím, že pro některé je tipovačka větší zábava než GT jako taková… :-D

0 0
      • cubista  

Až mě překvapilo s jakou převahou to dnes Rogla dal. Taky vám přijde, že ubral nějaké kilo? A Pedersen potřetí druhý. Pěkně.

0 0
        • milan.v  

Dnes to tam dal jak opravdový šampión, a to tam nerozvěsil žádná ořezávátka…

https://youtu.be/h9sQBuwvRGk

1 0
        • jonys  

Ano. A dokonce se mi zdalo, ze i zlepsil anglictinu :-)

Zajimava etapa kdyz je 1. GC borec a 2.sprinter. Ale sok dne pro me Enric Mas 3. Na tomto kopci a v situaci, kdy cely tym jede na Valverdeho, dobra prace!

1 0
          • ms82  

Hlavne z toho mel fakt radost. Proste to nezere a dela to, protoze ho to bavi. Fandim mu!

0 0
      • kapsch  

Musel jsem :D

13 0
    • kapsch  

Tipo Vuelta 22 – 5. etapa

Posuny Rogliče pořadím dělají z tipa neustálenou věc :D v podstatě všichni dnes opět kvůli němu body ztráceli, Dubys a já za nula, jediný v plusu je dnes Pety, díky Solerovi. Podařený tip, máš ho jako jediný..

Do čela se díky udržení bodů za Bennetta již podruhé vyhoupl Hroch, za ním je s menším odstupem smečka pronásledovatelů seřazených jen podle Tie-breakeru:

1 Hroch O. 28

2 wittas 23

3 (:(P BFopičák 23

4 jonys 23

5 honzas 23

6 Kalic 23

38 Trainman 7

Poslední flek díky momentálně nejnižšímu počtu bodů za etapy po dnešku drží Trainman.

1 0
    • kalimer0  

Opravdu je Fred Wright takové ořezávátko, aby mu mohli nechat 4min?

0 0
      • milan.v  

Je…

0 0
        • Pessinger  

Není:) Bahrain mu může poskytnout solidní podporu a držet ho dlouho vysoko

0 0
      • jonys  

Dobra poznamka.

U tech mladych to neni jisty. Letos jezdil zajimave, jestli ma o 3kg min, muze byt neprijemnej a ty kopce ve 3.t jsou hakovy. Ale taky muze dnes nabrat 10min :-)

0 0
      • Agent007  

To samé Molard, v kopcích excelentní, toho budou těžko dohánět. Časovku má ale tragickou…

0 0
      • polo  

Ořezávátko není, ale 4 minuty mu nechat můžou. V GC budou zanedlouho větší rozdíly.

A jak je vidět on ani na GC nepojede, spíš na etapy. Chodit do úniků stojí moc sil a to se prostě projeví. Ani silnej team za nikoho kopec nevyjede.

0 0
    • Agent007  

Další covid positifní. Včera Daan, dneska Jan.

0 1
      • kapsch  

Vítáme i ve vlákně k další GT kokotěnka s křestními jmény :))

1 0
    • kapsch  

Aby to nezapadlo kvůli Agentovu podání – Hirt končí na Vueltě kvůli pozitivnímu testu na covid

Bohužel, aspoň to vysvětluje Hirtovo vystoupení si v obou etapách po volném dni..

0 0
      • jkcz  

tak jeste ze ma uz smlouvu na pristi rok v kapse

0 0
      • Agent007  

Já jsem si zrovna včera říkal,když dojel úplně poslední že by ten Honza, po vzoru Romana, si zkušeně vystoupil a neakceptoval tempo grupeta, aby ve 3. týdnu, který má, jak všichni víme, nejlepší, to všem pořádně nandal…

0 1
    • kapsch  

Remco Evenepoel jede tempo skoro 10 kiláků do cíle, na sedmi se s ním drží jen Mas, to jsem teda zvědavý..

0 0
    • kapsch  

Tipo Vuelta 22 – 6. etapa

Vuelta po šesté etapě má šestého muže v červeném, tipo se taky snaží a představuje pátého nositele černého a čtvrtého v červeném :)

Na první flek vystoupal milmat! Já se čistě sobecky označím za bojovníka etapy, s milmatem máme nejvíce bodů do plusu, ale já mám větší posun žebříčkem :D

Remco s Enricem dnes z deštivého a chladného počasí vytěžili nejvíc, uvidíme, jestli a jak za to zaplatí v následujících dnech. Nejvíce času z největších favoritů dnes ztratil Carapaz, druhý nejčastěji tipovaný muž tipa..

Pořadí tipa je tedy následující:

1 milmat 43

2 honzas 41

3 Hroch O. 38

37 gemini 10

38 Radek A. S. 10

Na chvostu pro dnešek rozhoduje jen tie-breaker, kde jak bych tak řekl optimismus zatím vítězí nad pesimismem :))

0 0
      • Agent007  

Remco, Enric…další kokotěnko s těmi křestními jmény…ach jo :)

0 2
        • kapsch  

Zkusím na tebe reagovat v tomto vláknu naposled, já vím, že to nemá cenu, ale ne vždycky se člověk ovládne.. Ale v rámci zachování nějaké úrovně a kvality zpráv a aktualit v rámci vlákna se o to stejně jako při Tour pokusím.. Ostatní mi prosím tento „spam“ promiňte..

Ty jsi troll a obecně asi úplně tupý nebudeš, ale dementa ze sebe děláš parádního. Každý si ujíždí na něčem, když ti dělá dobře pocit ******, prosím. O příspěvek výš jsem přesně kvůli tobě napsal jméno i s příjmením, resp. příjmení (i když u největších favoritů to předpokládám není potřeba a všichni se na tom shodneme), takže i kdyby to nebyli zrovna tito dva, z návaznosti příspěvků vyplývá, o kom je řeč a všichni to pochopí. Na rozdíl od tvého „příspěvku“, kdy úmyslně jak dement napíšeš pouze křestní jméno řekněme méně známého jezdce, a pak řekneš Jan, kterých je v každém závodě několik.. Zkus se, poprvé a třeba naposled, nad sebou zamyslet, jsi-li toho schopný, díky za všechny čtenáře vlákna.

Je to škoda, stačilo normálně napsat Honza Hirt má pozitivní test a nenastoupí do etapy, a byl by to vážně dobrý příspěvek, ne spam, který ti vysloužil to oslovení..

14 0
          • Agent007  

dobře, tak sem napiš jména cyklistů, kteří se můžou psát jen křestním, protože jsou známí, a těch, kteří se nesmí psát křestním, ať už v tom máme konečně jasno, ty jeden „kokotěnko“ :-))

0 2
            • Smazaný účet  

Bože, do čeho jsi to duší dal?!? :-(

2 0
            • iron.hide  

je to predsa jednoduche – tych co maju nezvycajne krstne meno, mozes nazyvat krstnym menom, napriklad Primoz, Remco, Egan, Tadej, Wout, Sepp…

A tych co maju bezne meno, nazyvaj prijmenim, takze ziadny Jan, Peter, John…

:D

2 0
              • kapsch  

Já bych mu tohle radši neříkal, nebo tady budou zprávy typu „Jonas Iversby odstoupil“ nebo „Floris nestihl limit“ :D a to si podle mě s kvalitou příspěvků moc nepomůžeme :))

Naštěstí většina lidí tady má selský rozum a decentní odhad, jak je ten či onen závodník a jméno zabudován v povědomí cyklistické populace, takže ani já jako biker v drtivé většině nemusím zmíněná jména dohledávat nebo moc lovit v paměti..

0 0
      • Radek A. S.  

Hele, příště ty seznamy závodníků prostě vytisknu a nechám děcka, ať to natipují (a třeba i vybarví) za mě :-) Bude to asi stejně efektivní jako prohlížení loňských výsledků a soupisek, co jsem se snažil dělat teď :-)

1 0
        • Agent007  

hele, když máš na 2. místě celkového pořadí Frooma, a na 3. sprintera Bennetta, musíš počítat se vším, i že budeš asi poslední, ale nechci se ti vysmívat, třeba to byla tvoje taktika, já měl taky na celkové na Tour Gannu a Aerta, a dva dny jsem jel v tipovačce ve žlutém, i když jinak je ten tip samozřejmě nesmysl

0 1
        • makimaki  

Agentík je nasr..nej, že s ním Hirt vyjebal na Giru a po těch všech kecech ho trochu ztrapnil. A trošku to Honzovi nemůže zapomenout. Počkáme na agentíkuv třetí týden, třeba bude forma taky kulminovat.

0 0
        • jonys  

Pověs na zeď startovku a jeď…

https://tenor.com/vgiQ.gif

1 0
          • Radek A. S.  

No, když jim dám správný pastelky, tak mi natipují i trikoty :-) A nebo podle toho tvého doporučení jim koupit barevná křidýlka na šipky :-)

1 0
        • iron.hide  

presne to co pises som chcel urobit na tejto vuelte, pretoze som to fakt nevedel tipnut

0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

Milmat me sundal tak to rovnou zapijime!

5 0
        • kapsch  

Bude z toho tradice? Každý den fotka leadera v červeném dresu? :)

0 0
          • milmat  

Tak to má být podle pravidel :-)

Ani jsem nevěděl, jak se poskládalo dnešní tipo…

0 0
            • kapsch  

V pravidlech, myslím víceméně zkopírovaných od Hrocha, je „morální povinnost vedoucího v průběžném bodování chodit v červeném“, fotku jsem se snažil vymámit (beztak taky podle minulých GT, nevím) při mnou pořádaných tipovačkách aspoň od celkového vítěze :)) ale můžu to zkoušet i průběžně, dva dny za sebou a dva různí leadeři s fotkou už zavání malou šancí na úspěch :D

0 0
      • iron.hide  

Co sa zase stalo Carapazovi? ach jo, to je ale skoda :/

0 0
        • Martin_S1  

Jen odhadiuju, z cele Vuelty jsem videl jen vcera cca 1,5 h a navic v tom pocasi se zavod hur cte :-) Ale podle me ani nemusel byt jedinym lidrem tymu. Mozna ani hlavnim. V uterni etape pry nekde tahal, nebyl pak ani v te prvni skupine v cili. Ja ho krom tehle uvah v tipu vynechal a zvazoval sazeni proti z duvodu, ze 2 grand tour v 1 sezone na celkove poradi nikdy nezajel.

0 0
    • jonys  

https://twitter.com/…677706498050?…

:-))

Jinak dnes se „sila“ QS ukazala a muze to byt problem. Masnada v uniku ok, ale museli se totalne vypraskat na sjizdeni uniku a stejne ho nestahovali. Nikoho nedostali pod tlak a odjizdel jim z toho kdo si rekl-taky kvuli tomu prisli o etapu. Este ze mel Remco diamantovy nohy a rozjel si potrebny tempo sam.

1 0
      • brtníček  

Mas a Evenepoel pěkně dnes orvali ostatní favority. Uvidime zda jim to vydrží i nadále. Carapaz je mimo pořadí. A Landa taky.

0 0
        • tomxxx  

Když vidím dnešek a víkend, je to první týden, neříkám, že je Roglič včera nechal, aby pošetřil, to sotva, ale Vuetla bude ještě dlouhá. Aby kluci nenatáhli moc, takhle z kraje.

Hlavně když známe výkony např. Mase posledních let.

0 0
          • Kalic  

Evenepoel je evidentbě dobře připravenej, letos má fazónu, ale je potřeba si taky uvědomit, že mu je 22 a jedinou GT, kterou zatím jel, je loňský Giro, a to nedokončil. Ukáže se ve 3. týdnu.

0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

Quickstep dost potrebuje zachranit sezonu. 90s na Roglice asi stalo za odkryti karet, ale priste uz bude mit kratsi voditko. No uvidime.

0 0
          • kapsch  

Je to tak, uvidíme jak po včerejšku budou všichni vypadat v dalších etapách.. Nejvíc převýšení sice je v tomto týdnu, ale stále nás čekají v každém týdnu (i v tomto ještě) dvě těžké horské etapy, plus časovka.

Zatím je to rozhozené na pěkně zajímavé závodění, z toho mám radost.

0 0
          • dafe  

Jak je zima a prší tak je Roglič poloviční. Každopádně se těším na krásný boj hned teď o víkendu i dál.

0 0
            • jonys  

Je to tak! U skokana na lyžích a jeho přeci jen robustnější konstituce zvláštní, ale i často vidíš, že má rukávky, někdy i nákrčník…když jiní jedou na pohodu krátký krátký. Hlavně ten déšť ho asi dostává. Včera, Formigal loni, Mortirollo 2019…Loni myslím taky nebylo hezky když ujížděli s Bernalem, kterýho tam pak nechal zaparkovanýho, ale nechcalo jak z konve. Totéž etapa, kde vyhrál Lopez ten krpál.

0 0
              • cubista  

Remco sice jede v červeném, ale vsadil bych si pořád spíš na Roglu.

0 0
                • tomxxx  

Stejně jako bych si nevsadil na Remca, tak ani na Mase, že se udrží na bedně.

0 0
                  • andy97  

Mase bych klidně tipnul na bednu, už skončil jednou druhy na Vueltě.

U Remca bohužel čekám, že v nějaké etapě bouchne.

0 0
                    • tomxxx  

Dokonce dvakrát a i loni, ale stejně mu nevěřím, ačkoliv to Masovi fakt přeju.

0 0
                  • Pessinger  

Teď je otázka v jaký etapě to bouchne? :)

Já jen že rád bych si na to vsadil. Remka mám rád, ale stejně je lepší když ti v kapse zašustí pořádnej balík …

0 0
              • ms82  

Myslel jsem si taky, ze Roglic da i Gamoniteiro, ale musel se na Lagos de Covadonga trochu vystavit. Ten posledni kopec, kde ujel Bernalovi asi nebyl to nejtezsi, ale jak ujizdeli z pelotonu na predchozim kopci, to byla zajimava cisla (odhady). A Lopez je taky trochu lehci a Roglic neni prudke dlouhe kopce. Takze sice jsem mu tam fandil a Lopezovi ne, ale nebylo to takove prekvapeni. Navic myslim, ze neprselo, ale byl tam standardni mrak (uz si nepamatuji, ale z mraku taky muze mrholit).

0 0
                • jonys  

Pridej Lopezovi bonus v podobe nadmorske vysky. Letos vyhraje v Sierra Nevade.

0 0
                  • ms82  

Tam je to vysoko, ackoliv nejedou az po sterk, pouze po zavoru. Ale je to dost hakovy kopec. Teda ne ten zacatek, ten bude zajimavy. Ale na zacatku jeste asi nikdo odjizdet nebude, je to daleko.

Az na ten pridany kopec na Alguacil jsem si dal poslednich 60 km te etapy v rijnu 21: Hoya de la Mora Oni tam budou mit asi o dost tepleji, coz jim nezavidim.

0 0
      • cubista  

Asi by dnes raději brali etapu než 2.flek a červené triko. Jumbo se taky moc nevyznamenali, jak brzo nechali Roglu bez podpory. Tahle Vuelta bude hodně nahoru a dolů.

1 0
        • milan.v  

Až mě to překvapilo, jak si všichni v Jumbu vycouvali a Roglič zůstal celkem brzo sám…

0 0
          • cubista  

Dost rozdíl oproti Tour a podpoře Vingeho.

0 0
            • jonys  

Tak Kuss tam byl, ale Remca samozrejme stihat nemohl. Jen Bora tam pak byla ve 3, ale asi taky na vic, nez viset za Roglou nemeli.

Landa zase klasika…

0 0
            • milan.v  

JJ

0 0
      • kapsch  

Já u dnešní etapy přemýšlel, jestli bude dědek aspoň trochu spokojenej s výkonem Alaphilippa :))

0 0
        • jonys  

A byl?

0 0
          • vik  

Pěkně trénuje na mistrák!:-)

0 0
          • kapsch  

Netuším, asi to bez nějaké přímé reakce nezjistíme. Za mě dnes tahal a pracoval pro Evenepoela pěkně. Na startu etapy jsem si říkal, že budu i do tipa držet palce na etapu jemu, že by mohl zkusit dnes do úniku, ale překvapili mě chlapci z QS, že do toho šli přímo s Remcem.. A ještě víc mě překvapilo, že se ho udržel jen Mas a nejeli jen o etapu, ale i o rozdíly do celkového..

0 0
            • jonys  

Sazkarsky to zatim vubec neni muj zavod tak nechci chytracit, ale Mas urcite dezi formu, co mel na Tour. Ale jak miva silny 3.tyden,tak letos bych mu neveril. Uz na Dauphine se rozbil, z Tour odstoupil, musi mu chybet objemy a navic letos tam ke konci nejsou jeho dvouciferny tereny. Nicmene mu uspech preju!

0 0
        • milmat  

Tak byl ještě nedávno dost zrakvený po kotrmelci na Stradě a následně KO na Liège-Bastogne-Liège.

1 0
          • kapsch  

Samozřejmě. Já si jen vzpomněl na ten komentář dědka na výkony Alaphilippa na GT vs MS před Vueltou. Akorát jsem si to znovu našel, a když čtu „… Čekám, že na Vueltě něco ukáže, ne že bude jen k ruce Evenepoelovi …“, tak mi teď došlo, že po dnešku vlastně spokojený být nemůže, protože „jen byl k ruce Remcovi“ :D

0 0
        • tomxxx  

Mě by jen zajimalo, co dědek udělá, když se mu výkon Alapa nebude líbit. Vyhodí si nejlepšího jezdce? Po něm skočí téměř jakýkoliv tým všema deseti i za ty prachy co bere v QS.

Čekat od něho něco po tom co půl sezóny proležel je na pěst.

0 0
          • jmaselnik  

to nebude žádný drama, důležitý je, co si řekli spolu, ne co Lefevre pustí novinářům :-)

0 0
            • jonys  

Presne! On dobre vi, jaky klenot ma a jen se dela zajimavym do novin.

0 0
    • milan.v  

Dnešní vítěz mimochodem mistr světa na trenažérech… ;o) Tedy na těch chytrých…

0 0
      • Pessinger  

Jezdí to i profíci nebo jen amatéři? By mě zajímalo jak to bylo třeba do T25

0 0
        • milan.v  

Je tam hodně poloprofi, tam nejsou špatní lidé, už jen vyhrát národní mistrovství…

0 0
      • jmaselnik  

no oni ho díky wattům ze Zwiftu hirovali. Celkem dobrej příběh :-)

0 0
        • milan.v  

Ano, prošel ale celkem slušným testováním a vykazoval excelentní čísla, nebylo to jen o tom být mistr světa na trenažérech… ;o)

0 0
          • jmaselnik  

jasný, ale kvůli tomu Zwift šampionátu ho pozvali k tomu testování. Podle mě dobrá motivace pro zimní ježdění ;-)

0 0
            • milan.v  

To ano, já ji mám ale i bez té pozvánky… ;o)

0 0
              • jmaselnik  

tak ještě trochu přitlačíš a třeba bude i pozvánka ;-)

0 0
                • vitan  

řešte si to prosím v jiném vlákně:)

Například o Zwiftu nebo jak trénovat jako proficí, ok?:)

Děkuji

2 2
          • MavasH  

Omlouvám se ještě za příspěvek k OT – angažmá v Alpecinu získal Jay za vítězství ze Zwift Academy 2020, takže letošní mistrák vyhrál už jako „regulérní profík“. A pokud jde o ty profíky, tak u nás se Zwiftu asi nejvíc věnuje Dan Turek (jezdí za tým, který už několikrát vyhrál Premier Division v rámci Zwift Racing League).

0 0
      • milan.v  

Od virtuálního závodění k triumfu na Vueltě. Jen škoda, že Vinea nikdo neviděl

https://www.idnes.cz/…klistika_mt2