• Hroch obojzhivelnyj

    Hola damas y caballeros

    Vuelta 2018 tipovacka

    Uzaverka tipu v sobotu 25.8.2018 v 17:26

    Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF, cena jako obvykle.

    Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

    Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

    Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

    8 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape

    Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 176 na startu dokonci.

    Soupisky tymu a profily etap budou na http://www.steephill.tv/…ta-a-espana/

    Pravidla a bodovani jako obvykle:

    *Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

    Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

    Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

    Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

    Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Madridu; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu zavodu se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

    Po uzaverce dam na web soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

    Cerny dres: kdo bude na poslednim miste 5 dnu po sobe (vcetne volnych), ma DNF!*

    Vedouci v prubeznem poradi bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik. Ma samozrejme moralni povinnost chodit v cerveno-zlate kombinaci, cervene trenyrky se pocitaji jen jsouli noseny viditelne nebo vyveseny na stozaru ci okne jako standarta. Zadouci jsou obrazky s podiovymi slecnami.

    V pripade protestu ma automaticky pravdu a poslední slovo Hroch.

    Copy&paste friendly verze pro tipy

    Nick:

    Celkove poradi: (5 ruznych jmen)

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    Nejlepsi vrchar:

    Nejlepsi v bodovaci soutezi:

    Nejlepsi tym:

    Z 176 jezdcu dokonci:

    8 ! jezdcu (ruznych) na bednu v etapach:

    Prosim na mail v profilu. (Adresy, pikantni udaje tipujicich atp. samozrejme nedavam dal.)

    Tak ktery z letosnich luzru GT zachrani sezonu? Dokaze se Porte nerozbit? Nasustil Quintana listy koky formu? Patri uz Valverde do stareho zeleza? Pojede Nibs opravdu na Izaguirra? Prohazujui se Yatesove mezi sebou podle toho ktereho zrovna min boli nohy? Neni lepsi sledovat Tour of Britain?

    0 0
    • Pavel  

      U mě si rovnou napiš DNS.. :)

      0 0
    • tromboonen  

      Géčko asi nejede, co?

      0 0
      • robb  

        Dej Porteho, ne?

        Ze Sky je zatím potvrzený Tao Geoghegan, De La Cruz a asi i Kwiatek

        0 0
        • tromboonen  

          Neee, Ričí bude zas brečet, na Sky seru, jenom Mašinka je fajn, ale teď podle všeho trénuje na pivní mistrovství :)

          Asi půjdu do Yatese (Simona), sice tomu moc nevěřím, Tour se klokanům moc nepovedla, ale potřebuju do tipa sympatie.

          0 0
          • plzakj  

            Koukal jsem na soupisky a je to dost bida. Samej looser :-D Snad jen ten Nibs, jestli dojede. Top 3 bych asi tipnul, ale na etapy a zbytek tipa vubec nevim.

            0 0
            • tromboonen  

              Tak nikdy nevíš, kde se za co chytne… ale podle vlastních slov míří na etapy.

              0 0
            • cubista  

              Možná právě proto to může být vyrovnaný závod s řadou překvapení.

              0 0
            • treatt  

              Hmmm

              Nibs, Lopez, Porte, Pinot, Yatesové, Haig, Quinta, Uran, Woods, Ilnur, Carapaz, Kruijs, Bennet, De la Cruz, Tao G Hart, Wilco, Mollema, Aru, Martin, Gorka a Ion, Omar Fraile, Sagi, Trentin, Elia, Nizzolo, Rohan Denis, Campanaerts, Cummings, Castroviejo, Albasini, Valve, Kwiatek, Cataldo, Benoot, De Gent, Brambilla, Gallopin, Fraile, Majka, Amador, Oliveira, Walscheid…samý ořezávátka, co za to neumí vzít, prostě není z čeho vybírat na etapy :)))

              0 0
        • Neťa  

          Porte… po TdF jsem se zařekl, že už ho nikam nedám, a teď zase váhám :-) Jinak pole sice není tak našlapané jak na Tour, ale predikovatelné je to snad ještě hůř :-)

          0 0
          • iron.hide  

            ted kukam na zostavy, a az take prazdne sa mi to nezda, je tam kopa mien ktore zvazujem.

            Btw, na steephill su zatial len 4 mena pre Sky, a to je uz 22.8.

            0 0
            • tromboonen  

              Eště není jasný, kdo má větší astma :)

              0 0
            • Neťa  

              Na ofiko webu mají celou sestavu – Michal Kwiatkowski, David de la Cruz, Tao Geoghegan Hart, Jonathan Castroviejo, Sergio Henao, Salvatore Puccio, Pavel Sivakov and Dylan van Baarle

              0 0
    • karliner  

      A o vložené soutěži, který leader vybouchne první, jsi neuvažoval? Adeptů je spousta – Yates (je úplně jedno kterej), Porte, Anton, Pinot, Aru, Zakarin, Molema…

      0 0
      • krabica  

        :-) Když náhodou některý z nich dojede do cíle, tak je to jasný vítěz… :-)

        0 0
        • karliner  

          Jejich domestikům vůbec jejich práci nezávidím. Dřou jako idioti, přesto že jim je jasný, že jejich leader se zapomene napít, spadne, dostane rýmu, bude se motat na konci balíku když přijde rozhodující únik nebo mu prostě dojde.

          0 0
      • wishpull  

        S lídrem Antonem jsi mě fakt rozesmál :)

        0 0
    • team_daddy  

      Odesláno. „Moje“ premiérová GT. Preference Bahrain Merida. To asi není úplně rozumný, ale uvidí se.

      0 0
    • Lenka.05  

      No tak jak jsem TdF pálila tipy od boku, tak tady vůbec nevím :D To bude střelba nazdařbůh.

      0 0
    • iron.hide  

      kolko etap planuje ist Sagan?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      24 hodin do startu.

      (Prvni tipo bude az po nedeli, na vikend odjizdim).

      0 0
      • dafe  

        Máš to tam, zas jsem nepoučitelně přes sympatie dal Porteho, jednou to přece musí vyjít! Nebo ne? :)

        Vuelta je pro mě tradičně nejhezčí z GT, takový zvláštní mix závodníků a krajiny. Letos nebude taková dominance Sky tak by to mohlo být krásně otevřené a měňavé…tož tříkrát hurá Hrochovi a jedeeeem :)

        0 0
      • cubista  

        Také odesláno. Skoro se mi zdá, že to bude vyrovnanější, a tedy i zajímavější než Giro a Tour. Uvidíme.

        0 0
    • Pessinger  

      Fíjo jak todle za 22 dní dopadne :-) poskládáno svědomitě, ambice na obhajobu jsou a jasný je jen jedno kdo vyhraje bodovačku :-) BohBohBoh

      0 0
      • iron.hide  

        no to by som nepovedal. Ja som ho nedal

        0 0
        • robb  

          Já jo, ale jen na etapy. Těžko říct jakou bude mít vůbec formu a jestli ho to tam bude vůbec „bavit“ když ji mít nebude.

          0 0
      • Canyon325  

        etáp môže vyhrať xyz, ale čo z toho, ak odstúpi kvôli majstráku po 10-tich etapách

        0 0
        • Pessinger  

          …když bude mít Vueltu dobře rozjetou, tak snad odstupovat kvůli závodu, kde je bez šance nemá smysl?

          0 0
    • robb  

      Nejrychlejší časy z druhé poloviny časovky

      https://pbs.twimg.com/…al.jpg:large

      Něco málo k zítřejší etapě

      https://www.podiumcafe.com/…y-good-times

      0 0
    • milan.v  

      Vidím správně, Hirt třetí od konce?!? :-o

      0 0
      • dafe  

        Hirt tam bude pro Lopéze a časovku na bednu jako vrchař papírák nemá šanci, tak je správné že pošetřil.

        Ale zaspekuluju si bohužel mi přijde že v Astaně není happy, zdravotní problémy a vyhýbavé odpovědi do médií, to nevěstí nic dobrého. No ono pod Vinem může být v pohodě asi jenom borec s hodně hroší kůží, styl dobrý prachy a vycucnout a zahodit asi nebude pro Hirtíka to pravé. Přeju mu abych se mýlil a nebo aby sa rýchle odťialto odjebal.

        0 0
        • milan.v  

          Tak jasně, že nebude atakovat bednu, ale chvost?!? Na tom určitě nechce být ani on sám…

          0 0
          • obda  

            V tý časovce měl jedinej úkol – dojet do limitu. Pořadí fakt není důležité, klidně poslední.

            0 0
            • milan.v  

              Když myslíš, že chce někdo na Ground Tour dojet poslední…

              0 0
              • oberleutnant Weiss  

                Budeš se možná divit, ale občas se o to docela bojovalo…;-)

                0 0
                • milan.v  

                  Už vidím Hirta, jak jásá, že ho v časovce předjíždí borci z kontinentálních týmů… :-D

                  0 0
                  • treatt  

                    V časovce? Proč by proboha nešetřil a honil si ego, kolikátej dojede? Podle všeho měl jediný úkol, zajet v limitu a to splnil. Jestli bude 76. nebo 159., to asi zajímá fakt jen Tebe :)

                    0 0
                    • milan.v  

                      Určitě, každý profesionál strašně rád skončí na posledním místě… Chlapci, vy už tomu snad i fakt věříte…

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        Věř nebo ne, ale jsi dost mimo.

                        0 0
                        • milan.v  

                          Samozřejmě…

                          0 0
                          • obda  

                            Už to tak bude

                            Před zahajovací časovkou nebyly mé pocity nic moc, ale v té jsem to ani moc nerozjížděl. Jen jsem si dopředu spočítal, kolik času mohu ztratit, abych nechytil limit a nemusel hned zase domů

                            0 0
                      • team_daddy  

                        Ano, profesionál totiž ví co je a co není podstatné.

                        0 0
                        • milan.v  

                          Držím vám palce, těch borců je zde čím dál víc, tak všichni víte, co je v profisvětě správné a jak správný profesionál smýšlí… Klidně skončí poslední se zoufalci, které by měl standardně přejet o třídu… Ach jo…

                          Dohodneme se, že vy si budete komentovat své tipy, já už nebudu reagovat na podobné bláboly a všichni ušetříme čas…

                          0 0
                          • team_daddy  

                            Zdá se, že tu máme dohodu :-)))

                            Hele neber to tak vážně, praskne Ti žilka a budeš za sebou tahat nohu.

                            0 0
                          • Radek Broz  

                            Prostě tam je s nějakým úkolem a ne „zkusit bejt 40. v časovce“ a je prostě lepší se v třítýdenním závodě šetřit na to, na co tam je – se s tím smiř;)

                            0 0
                          • Kalic  

                            O sedmdesátý pátý místo v časovce se opravdu nesoutěží, a poslední místo určitě nikdo neřeší jako ostudu. Jen tak mimochodem, Hirt časovky neumí a nemyslím, že by měl na to ji zajet nějak suprově. Časovky na GT holt bere vážně tak 20 dobrých časovkářů, kteří mají naději na dobrý výsledek a 20 borců, co jedou na GC. Zbytek na to hází bobek a jedou to jen proto, aby dojeli.

                            0 0
                          • IndyCZ  

                            Ano, profesionál klidně skončí poslední se zoufalci (dost silné slovo), pokud je to podle týmové strategie výhodné. Protože profesionál upřednostní zájem týmu před vlastním egem.

                            Teď mi řekni, jak by si Hirt (potažmo celá Astana) pomohl, kdyby zajel o minutu rychlejší čas? Čemu by to prospělo? Jako že by se líp rozjel a pak líp domestikoval v kopcích?

                            Stejně tak můžeš kritizovat Greipela, že dojel horskou etapu v grupetu těsně před limitem s ostatními zoufalci. Nebo Castrovieja, že odpadl v půlce kopce… Každý má prostě v závodě nějaký úkol a nějaké silné/slabé stránky, podle kterých je ten tým poskládaný.

                            0 0
    • iron.hide  

      jo, rohan ma dnes nesklamal

      0 0
    • Pavel  

      Vim, že je to totální off-topic, byť to s Vueltou docela souvisí. Ale i tady se najde určitě někdo, do ji sleduje na Eurosportu a má předplatné.

      Vypršela mi kreditka, samozřejmě mi vypršelo i předplatné a nemám žádné aktivní předplatné (což je logické, když si ho nemohli na další měsíc stáhnout). Jenže, novou kartu mi to ne a ne požrat, furt to hlásí chybu, že nesouhlasí region (vydavatel/ban­ka/typ karty je stejná).

      Prošel jsem podmínky, ale nic rozumného jsem tam nenašel…

      Netušíte někdo, v „čom“ může být zakopán pes? Zkusím samozřejmě jim napsat, ale třeba jsem jen něco někde přehlédl…

      Díky.

      0 0
      • hony007  

        Máš povolený platby do zahraničí? Se občas stává našim zákazníkům, že nemají povolenou platbu do Ameriky od Visy/Masteru (spíš než od banky) a pak to nepovolí platbu, i když se jinak všechno tváří fajn.

        0 0
        • Pavel  

          No to by mohlo být. Jsem měl problémy při platbě v Izraeli. Ti kikoti mi kartu zablokovali.. A s touto nově vydanou jsem platil zatím jen v Polsku. A pak jim přestal fungovat platební terminál.:-D Ověřím si to v bance. Díky za možný tip.

          0 0
      • Radek Broz  

        PayPal nemáš?

        0 0
        • Pavel  

          Mám.

          A mám už i ten Eurosport. :-)

          Díky za nakopnutí. ;-)

          0 0
    • Pessinger  

      Čau sleduje někdo dnešní etapu live? Pokračují Zakarin a O.Fraile dál v závodu?

      0 0
    • Neťa  

      Tak Porte opět nezklamal, Nibs asi taky mimo šance na celkové (ale to se čekalo) a Sagan na tom asi opravdu není nejlíp (nebo na to prostě háže bobek), bo jinak by tam dneska byl.

      0 0
      • krabica  

        Tak moje tipo je už teď na hadry, palba od boku se opět nevyplatila. :-D

        0 0
        • Radek Broz  

          Já se na to sice trochu.mrknul, ale už jsem asi taky bez šasnce. Dost jsem zvažoval Valverdeho na etapy + Kwiatka jako černýho koně + zase jsem se nepoučil a už fakt naposled dal Porteho;) No, třeba není všem dnům konec.

          0 0
        • raw 4  

          Ještě že budem to neodeslal..věřil jsem Nibsovi a Richiemu…

          0 0
      • obda  

        Sky pěkně, a Movis konečně něco zajeli. Na to, že je teprve po druhé etapě, ty odstupy vypadají zajímavě.

        0 0
    • mastihuba  

      Kwiatek potěší :-)

      0 0
      • JFtryall  

        Stejne nechapu ten jeho zavodni program. To je strasnej delnik. :-) Tour, Polsko, Vuelta jako lidr.

        0 0
      • Vita P.  

        Jo, zvlášť když jsem ho těsně před odesláním vyškrtnul:)

        0 0
        • mastihuba  

          eh su pako, jej mám jen v etapách a nedal jsem jej na celkové, takže nic…klasickej zelenáč

          0 0
          • Canyon325  

            v top5 aj tak nebude, takže by to nemalo vadiť :) po tour a polsku bude rád za koniec top10, resp. etapu

            0 0
            • Radek Broz  

              Taky bych to tak viděl, ale trochu mě vylekal. Abychom se ještě nedivili.

              0 0
          • treatt  

            Nevěš hlavu, Kwiato si užije pár dní v červeným, vyzobne nějakou etapu a pak už si pojede jen jako build-up na mistrák..takže dost možná odjede jen dva týdny, stejně jako spousta dalších, třeba Valve..

            0 0
            • mastihuba  

              No já doufám že jsem tam v chaosu nenarvat na Top 5 jen samé domestiky. :D

              0 0
              • obda  

                Nevěš hlavu, to nakonec může být docela dobrá strategie :D

                0 0
          • robb  

            Zatím bych byl v klidu. Tohle je Vuelta, tady se může celkové pořadí změnit i v rovinaté etapě. Zeptej se Purita nebo SKY :-D

            0 0
            • Krov  

              Purita mi tenkrát bylo líto. Měl skvělou formu, v koncovkách jasně silnější než Contík a jedna etapa mu vzala životní úspěch.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale Alejandro už ten etapák taky celej vyhrál, pokud se nepletu. Někdy před devítí-deseti lety…

                0 0
              • Canyon325  

                podobne aj na MS vo Florencií, keď ho pred cieľom dobehol Costa a prehral v šprinte…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mám dojem, že v té Itálii zkoušel v závěru Rodriquez Costu dost přemlouvat, zda by se nedohodli, aby mu to nenechal. A Costa jen vrtěl hlavou… :)

                  0 0
                  • Krov  

                    V tý Itálii hlavně měl Costu pokrýt Valverde. Ale do tehdejších nohou mu nevidím a navíc Costa chytře nastoupil v zatáčce, kde Valverde byl až za Nibsem.

                    0 0
    • milan.v  

      Jsem zvědavý, na jakém čísle se letos Quick-Step zastaví, to už hraničí se sci-fi…

      Dneska si to Viviani dobře dal, ani Sagan neměl šanci a co se u něj nevidí, svěsil ještě před koncem, těžko říct, jestli ladí formu a nebo na ten závěr neměl dost sil…

      0 0
      • iron.hide  

        tak myslim ze bolo jasne, ze viviani zobere minimalne jednu etapu. Stacilo ho vidiet v zostave a hned to bol povinny tip na etapy. Je tam aktualne najsilnejsi.

        0 0
      • l-e-t-o  

        na FB Peter psal, že ještě není úplně v cajku po tom pádu na Tour a že se pořád rozjíždí. Zkusil to, ale na Vivianiho prostě neměl.

        0 0
        • milan.v  

          Jasně, ono to je tak trochu i vidět, že ještě není ve své kůži…

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo zde

      Diky vsem co je to bavi, a omlouvam se ze neodepisuju na maily s tipy. Prosim prilezitostne o kontrolu ze jsem vcera v pozdni nocni hodine prepsal spravne, zvlast kdyz jsou tam kodovane vstupy jako tenhle:

      Nick: Vyšeptanej fotr

      Celkove poradi: (5 ruznych jmen)

      1. Lopez
      2. Yates Simon (jsem nepoučitelnej)
      3. Jagger (jsem nepoučitelnej)
      4. Carapaz
      5. Bennett

      Nejlepsi vrchar: Pardilla

      Nejlepsi v bodovaci soutezi: trapně Sagi

      Nebo víš co, ***** Žilinu, na bodovačku ELiu prosím Tě ;) dík

      Nejlepsi tym: Movis, ale stejně to bude Astana nebo looseři jako AG2R, jen aby mě nasrali

      Z 176 jezdcu dokonci: 161

      8 ! jezdcu (ruznych) na bednu v etapach: Theoden king of Rohan, Miguel Anděl Lopez, Simon Yates, Sagi, Viviani, Valve, Flowerpower Pšonek, Tao G Hart

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Prvni MTF a Yatesie se gumuje aby ziskal vterinky jako na Giru, a doufa ze mu ve tretim tydnu nedojde jako na Giru. Tak urcite to divaky tesi, jen tak dal!

      Tipo po 4. etape – dost se presypalo GC, ale Neta to udrzel.

      Neťa 34

      Rush 29

      Radek Broz 28

      Robb 28

      …MaTha 8. na konci uz 3. den po sobe.

      0 0
      • Neťa  

        Pískej konec! ;-)

        0 0
      • robb  

        Spousta lidí je naprosto nepoučitelných a dala Porta na celkové pořadí, někteří dokonce na první místo. Včetně mě.

        První dvacítka po páté etapě.

        FRA 1 MOLARD, Rudy (GROUPAMA – FDJ) 18:27:40

        POL 2 KWIATKOWSKI, Michal (SKY) + 41

        GER 3 BUCHMANN, Emanuel (BORA – HANSGROHE) + 48

        GBR 4 YATES, Simon (MITCHELTON – SCOTT) + 51

        ESP 5 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR) + 53

        NED 6 KELDERMAN, Wilco (SUNWEB) + 1:06

        ESP 7 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (BAHRAIN – MERIDA) + 1:11

        FRA 8 GALLOPIN, Tony (AG2R LA MONDIALE) + 1:14

        COL 9 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)

        NED 10 KRUIJSWIJK, Steven (LOTTO NL – JUMBO) + 1:18

        ESP 11 MAS NICOLAU, Enric (QUICK – STEP FLOORS) + 1:23

        POL 12 MAJKA, Rafal (BORA – HANSGROHE)

        FRA 13 PINOT, Thibaut (GROUPAMA – FDJ) + 1:24

        NZL 14 BENNETT, George (LOTTO NL – JUMBO) + 1:26

        COL 15 LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA) + 1:27

        ITA 16 ARU, Fabio (UAE TEAM EMIRATES) + 1:28

        COL 17 URAN, Rigoberto (EF EDUC. FIRST – DRAPAC) + 1:29

        ESP 18 DE LA CRUZ MELGAREJO, David (SKY) + 1:34

        AUT 19 PERNSTEINER, Hermann (BAHRAIN – MERIDA) + 1:40

        USA 20 KING, Benjamin (DIMENSION DATA) + 1:46

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Prosity Bouhanni 8 min za autobusem a jeste dostal penal, ze se pry snazil zbit sveho DS- coz vsichni zatloukaji a pry to ma stejne jako vitez etapy za nepovolene obcerstveni… Hmm.

      Kwiatko zkusene pousti cervenak, aby nemuseli tolik tahat, stejne jako Neta v tipo?

      Tipo po 5 etape: IronHide o galdu pred Netou, na konci znamy matador grupetta Kulix

      Iron Hide 26

      Neťa 26

      Radek Broz 24

      Kalic 22

      …Kulix 4

      Odjizdim dnes do lesu, dalsi update az po nedeli, Sorry.

      0 0
    • Radek Broz  

      Tipo po 6. etapě. Zatím bez záruky, hlavní rozhodčí se nekouká.

      1 Iron Hide

      2 Neťa

      3 Kalic

      4 Radek Broz

      5 Krabica

      33 Kulix

      Nic moc se neměnilo, Kalic se za pomocí Bouhanniho proboxoval na 3. místo.

      0 0
    • robb  

      Zítra pro změnu klasikářská etapa

      https://www.c-cycling.com/…w-favorites/

      0 0
    • obda  

      Tak už nejenom motorky: http://www.cyclingnews.com/…ter-stage-6/

      0 0
    • Radek Broz  

      Tipo bez záruky po 7. etapě:

      https://docs.google.com/…VFNoTJg/edit?…soubor

      Iron Hide 31

      Kalic 25

      Lukasd 25

      Neťa 24

      Kapsch 23

      Kulix 7

      0 0
      • Radek Broz  

        Iron Hide nevěřil v bodovačce svému Krajanovi Saganovi, ale Valverdemu, díky čemuž zvyšuje náskok.

        0 0
        • Neťa  

          No jo, Kwiatko sebou dnes švihnul ve sjezdu, kdo by to byl řek… to by tu průběžnou bodovačku možná zatím nepustil.

          0 0
    • robb  

      Koleno Tiesje Benoota po včerejšku

      https://twitter.com/…403243692033

      0 0
      • milan.v  

        Pěkný pohled, to by tady mohlo někoho načnout…

        0 0
      • iron.hide  

        To musi byt ale velmi nechutne ked mi na mobile hlasi toto:

        403 Forbidden: The server understood the request, but is refusing to fulfill it.

        Hajzel server

        0 0
        • milan.v  

          No, pár štychů, kovových svorek to spraví…

          0 0
          • Pavel  

            To už je spíš pomalu na svářečku… :-D

            0 0
      • Neťa  

        Doufám, že to ve výsledku není tak hrozné, jak to vypadá…

        0 0
    • milan.v  

      Kde to dneska sledujete? Osvědčený live stream na Youtube dnes nefunguje, pořád tam je reklama na proklik za 10 babek… Díky.

      0 0
    • milan.v  

      Tak Valverde další zářez na pažbě, tentokrát zvládl ve finiši Sagana…

      0 0
      • Pavel  

        Peťo asi furt není stopro ok..

        0 0
        • robb  

          Tak úplně v pohodě ještě není, ale už je to o dost lepší než minulý týden.

          0 0
          • Pavel  

            Však taky byl už druhý a ne až třetí. Taková první vlaštovka. :-)

            0 0
            • Neťa  

              Ono být z formy a jezdit přitom bedny, to není myslím úplně špatné ;-)

              0 0
              • Pavel  

                Jj, dnes mi to vůbec nejelo, skončil jsem druhý.. :-D

                0 0
                • Neťa  

                  A ještě za nějakým španělským břídilem :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Možná, že tak, jak to bylo dnes v závěru rozehraný by to Peter nedal proti Alejandrovi ani v top formě. Jakož ani kdokoli jinej.

                    0 0
                    • Neťa  

                      Možná ne, on šel Sagan po Cortinovi, kdyby ne, tak Cortina asi vyhrál. Valve toho jen chytře využil.

                      0 0
        • bosmilan  

          A kdyby byl,tak by automaticky vyhrál?

          Já jsem to přál Valverdemu tu dnešní etapu.

          0 0
      • McBlacky  

        na Vueltě a zejména pro španěla je možný všechno :)

        je dobrej dědek no

        0 0
        • robb  

          K tomu se pojí zajímavá informace o Alejandrovi

          „Alejandro Valverde hasn't finished outside the top 50 of a bike race in two and a half years.“

          0 0
    • Radek Broz  

      Tipo po 8.:

      https://docs.google.com/…VFNoTJg/edit?…

      Že já toho Valverdeho na poslední chvíli vyškrtnul:(

      1 Iron Hide 36

      2 Kníže Alexej 33

      3 Kalic 30

      4 Lukasd 30

      5 Neťa 29

      Kulix

      0 0
      • Pessinger  

        No ty kráso, jedu poslední dobou dno :-), kdy už budou ty kopce!!!!

        0 0
        • dafe  

          dneska v neděli kopce budou, nastoupají celkem přes 4k a závěrečný kopec vypadá mastně, střední pasáž pár km furt kolem 9–10%. Horko a proťák takže to asi bude dost pospolu ale kdo ví. Snad se mi vrátí Wilco do GC a tipo…

          0 0
          • robb  

            Žádná sranda to nebude

            https://www.c-cycling.com/…w-favorites/

            0 0
            • Pavel  

              Pro většinu osazenstva B-F by to přece byla jen taková pohodová vyjížďka před obědem… :-))

              Voelta poprvé vycenila zoubky!

              0 0
              • robb  

                Takový trasy tady většina lidí dokáže namotat okolo komína a odjedou to na jednu tatranku

                0 0
                • Pavel  

                  A na půl bidonu i ve 40 st. vedru.. :-D

                  0 0
                • team_daddy  

                  A na bezduších

                  0 0
                • milan.v  

                  Jo, máme tu spousty mistrů světa, co všechno ví nejlépe, mohou ostatní poučovat (o všem) a jezdí jim to na NP 300W během jejich lehké dvoustovkové poobědní vyjjížďky…

                  0 0
                  • Pavel  

                    Počki počki, to jako dvasta před obědem a pak ještě dvasta poo? :-)

                    0 0
                • pepek  

                  Vždyť tam není ani jeden 106% kopec, to je vlastně pro některé členy BF prakticky rovina.

                  0 0
              • Pavel  

                Opr. Vuelta.

                0 0
            • mastihuba  

              je na čase, aby se změnilo pořadí v tipo :-)

              0 0
    • Pavel  

      Kua, jsem propásl začátek dnešní etapy. Start byl ve 12:06 a já nevím proč jsem si myslel, že ve Španělsku je o hodinu míň. :-D

      Když už zase bouří, tak jsem se chtěl aspoň kouknout. Včerejší zmoknutí vč. kroup mi stačilo…

      0 0
    • tromboonen  

      Nemá někdo zdroj na live dnešní etapu?

      0 0
        • tromboonen  

          Díky, já projel všechno ze steephillu plus live na YT a nefungovalo nic, škoda, že nejsou nějací španěláci.

          0 0
          • Jamin  

            pohledej na tom firstonetv.net, španěláci tam sou taky, ale nevim na jakym kanále to běží (jestli vůbec) Koukám na belgii, protože tam vim že to běží, belgicky ani španělsky stejně neumim, tak aspoň obraz.

            0 0
            • tromboonen  

              Když zavřeš oči a představíš si, že je to německy střihnutý skandinávštinou, tak s tý Vlámštiny občas něco dostaněš… Španěláci jsou zábavný i když tomu nerozumíš.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Ben King dnes zase moc pěkně vyhrál a Simon Y. jde do vedení – to je, obojí, moc fajn. A “nice hole in the Sky” – to teda taky:) Kwiatek a de la Cruz – a ty úkoly, stran bezprostřední budoucnosti, žejo… No, Nairo by to moh letos vyhrát celý. A každopádně: R5 je pořád ještě docela pěkný kolo. :)

      0 0
      • cubista  

        Moc pěkná etapa. Kingovi jsem to moc přál, Yetíkovi to možná vyjde líp než Giro a že by Babička překvapil?

        Jinak nechápu proč Porte a Žralok jeli, když po zranění na Tour evidentně nejsou v pohodě. Já věřil, že se dohromady dali a budou hladoví to napravit. Proto jsem je dal do tipo, ale nejen já. Jedou ještě vůbec?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Mimochodem, jedna docela pěkná odpověď v recentní diskusi k etapě na Cyclingnews na otázku “where is the Sky?” :

        “The reason is the duo Froome-UCI is not competing.”

        0 0
        • Radek Broz  

          Začínáš s tím bejt jak Roman ve vlákně o bezduších:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nezačínám. Pokračuju. Ostatně, vždycky jsem měl pocit, že solit se maj ty sračky, co momentálně jsou a nějak hnusně fungujou a ne až tak to, co kdysi bylo. :) Ale jo – máš horečku, nebav se tím teda – ať se ti třeba nepřitiží. Navíc – co je správnýmu bajkerovi do nějakejch závodů silničních kol…:)

            0 0
            • tromboonen  

              Jaký sračky se maj nebo nemaj solit?… zníš jak nějakej kryptokomunista když přepisuje historii :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ahoj, jsem rád, žesnenecháš nic, co napíšu, bez okamžité bystré reakce – trochu mě to až dojímá. No – to máš, když´s to teda zmínil, trochu jak s těma komunistama: teď, když jsou – třeba ti naši – v (ostatně dobrovolné a extra pohodlné ) rezervaci, defakto nic nemůžou, akorát můžou přispět při hlasováni i ktrékoli té správné pravici, když si ta o to řekne, je jvšude plno hlasitejch a hrdinnejch antikomunistů, kam se jen podíváš. Akorát za bolševika u nás buď nebyli ještě na světě, nebo drželi tiše a spořádaně hubu a krok. Anebo dělali kariéru. Když člověk za slavné éry Velkýho Čistýho Lance dokola psal, že je to hlavně perfektním způsobem prosypanej gauner spíš, než citlivě altruistickej hrdina s přirozenejma vlastnostma Supermana, málem na něj pravověrní posílali lidi, aby mu rozbili držku. (Vlastní zkušenost). A dnes,když se prostě nemůžeš smířit s tím, že zparchantělý Sky kurví (jak, o tom se psalo už mockrát a všude a opakovat to nehodlám) milovanou silniční etapovou cyklistiku, tak ti bajkeři píšou – tohle. :)

                0 0
                • tromboonen  

                  Ale já se jen ptal, jak to myslíš, seš už trochu moc kryptickej, hrdino. Ale jinak dík, že za tu čistotu milované cyklistiky tak bojuješ, co bychom si bez Tebe počali :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Kryptickej? Snad akorát pro Tebe – dyť melu furt to samý. Jsem myslel, že by to moh už pochopit snad aji někdo s intelektem Kateřiny Kristelový. A proč “hrdina” jsem zas nepochopil já. To jako jde – tady na internetu? A co by sis ty (ten majestátní plurál vynechám) beze mě počal, nevím. Asi bys při míře své invence a bystrosti vůbec holt neměl o čem psát. :)

                    0 0
            • Radek Broz  

              Líbí se mi, jak tady vždycky všechny pokádruješ podle kol;)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak – je to původně fórum o kolech, vlastně, ne? A nevšim sis, že já se do těch (dnes tak často napohled srandovních) lesních traktůrků (ač jsem na nich kdysi taky jezdil a trochu ještě jezdím) vlastně vůbec nepletu? :)

                0 0
        • cubista  

          Já si hlavně moc užívám konečně GT bez Kudlanky a Sky vláčku. To je taková pohodaaa! Tak nějak to bylo v Pelíšcích, že? Ale nekamenujte mě, pokud jsem citoval špatně. Nic to na té pohodě nemění.

          0 0
          • cubista  

            A fakt si to užívám, i když jsem v tipo předposlední:-)))

            0 0
            • tromboonen  

              Moc jsem se nedíval na etapy, byl jsem mimo, ale v reportech na cycling podcast jsem slyšel, že se Skyčka v tomhle pokoušej napodobit Loťáci (žlutí myslím)… pravda moc jim to nejde a nemaj takovou přesilu, ale i kdyby to SKY do budoucna vzdali a začli to dělat jinak, vždycky se najde někdo, kdo to převezme, prostě to tak je.

              0 0
          • iron.hide  

            ja som vlastne na tuto vueltu nedal nikoho zo sky, ani kwiatko sa mi nejak nezdal. A to som pritom ich fanda, a Frooma vzdy davam na prve :) pretoze je to najvacsi borec

            0 0
            • tromboonen  

              Kwiato chvíli vypadal, že by to moh myslet vážně, ale asi to vypustí…mistrák možná? Spíš nechápu, co se děje se Sagičem, to má furt tu naraženou prdel, nebo už je z něj vrchař?

              0 0
              • iron.hide  

                neviem co niekto cakal od sagica na tejto vuelte? Mohol sice vyhrat 1–2 etapy, a aj preto som ho dal do tipa, ale vyzera to tak ze za par dni odstupi

                0 0
                • tromboonen  

                  No ja nevim, je tam dost etap, co sice jsou sprinterský jenom na papíře, protože maj plno kopců, ne moc velkých, ale dost velkých na rovinatý sprintery… ale právě to by mu myslím normálně sedělo, ne? A to odstoupení, no jestli mu to nejede kvůli tomu zadku nebo něčemu jinýmu proč ne, ale jinak zrovna letos nemá důvod, ten Innsbruck fakt nebude pro něj (leda že by) a zdá se, že se pomalu lepší…

                  0 0
      • Madtomas  

        No ten Nairo, jak to jen rict, ten je uplne neviditelnej zas. Proste sedi na zadku, nic nezkousi ale pravda je tam vzdy az do konce. U nekoho jinyho bych si rikal ze to bude taktika, u Naira si nemuzu pomoct ale ten tak bude jezdit az do posledniho dne a pak zase zjisti ze nevyhral.

        0 0
        • Krov  

          Tak vcera to jeste nebyl kopec, kdy by mel neco najizdet pri svem diesel stylu. Potrebuje k tezkym kopcum i unavenejsi soupere a jejich superdomestiky. Spis zautoci v nektere z trojice etap patek-nedele.

          0 0
    • Radek Broz  

      Mám horečku a celý jsem to prospal, nicméně tipo po 9. etapě:

      https://docs.google.com/…VFNoTJg/edit?…

      0 0
      • iron.hide  

        diky zes to prevzal :) aspon si trochu zlepsil naladu :)

        ludkovia si tu asi mysleli ze som dal len rovinaty tip na prvy tyzden :)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        JJ, vyslo mi to stejne (teda nejdriv nevyslo, ale chybu jsem udelal ja :-) Moc diky za zastup.

        Iron Hide se tvari, jako by mu to melo letos na spici patrit. Kulix jako lstivy Afghanec na posledni chvili uklouzl DNF.

        BTW, zatim z Vuelty odstoupil jediny jezdec.

        0 0
        • cubista  

          Když člověk něco neví, má se zeptat. Pán poručík, čo je to také BF opičák?

          0 0
          • tromboonen  

            Ten co se po nás všech opičí… (fiktivní postava)

            0 0
            • mastihuba  

              no to ale nevysvetluje kdo za něj tak dlouho a tak dobře tipuje :-)

              0 0
              • tromboonen  

                To bude nějakej statistickej trik, co používaj vědci aby nám dali najevo svou nadřazenost :) Prej někteří nosí i falešný brejle…

                0 0
                • mastihuba  

                  to je zas nejaka pražská kavarna :-)

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Ne ne, tohle je čistě nezisková záležitost… oh wait, neziskovky tyjou ze státního… chudák Hroch to dotuje časem i figurkama a tohohle se dočká :(

                    0 0
                    • mastihuba  

                      za takové nařčení se omlouvám, sprostej sem být nechtěl :-)

                      ale každé ví že Švédům se věřit nedá. :-)

                      0 0
            • plzakj  

              Naznacuje to ten popis od jecnaka, ale vysvetleni se da dohledat v nekterych starsich tipech. Snad nebude hrochovi vadit vyzrazeni genomu opicaka:

              “BF kolektivni moudro, shoda nejcastejsich tipu vykvetu fora, ktery ma asi stejnou vahu jako kdyby to tahala opice z krabice. Zkratka BF opicak.”

              0 0
              • mastihuba  

                děkuji :-)

                0 0
                • tromboonen  

                  Ale stejně by mě zajímal ten algoritmus, jen tak teoreticky… než to tady umaštěná huba zmínil, tak jsem to bral jako samozřejmost, prostě „průměr“, ale jak se nad tím zmýšlím, tak to asi nebude tak jednoduchý… tyhle statistiky už jsem dlouho neproháněl, není to můj denní chleba.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    znamená to " kecal" nikoli špinavec!!!! :-)

                    0 0
                    • obda  

                      :D

                      0 0
                    • Paja  

                      …to se chytne ;)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        to je starý 20 let, původně v tom figuroval i gabo zelenaj, přitom jsem v tom byl úplně nevině, když sem po třech týdnech vracel pucenej chladak na pivo.

                        0 0
                    • Karaya  

                      Nekecej a umej si to ;-)

                      0 0
                    • plzakj  

                      Zajimavy, ja se svejma disgrafickejma sklonama celou dobu tvuj nick ctu jako “matushiba” a rikam si, asi nejakej japonec :-D

                      0 0
                  • Vita P.  

                    Nevím jak hroch, ale to jedno giro, kdy jsem za něj zaskakoval, tak jsem opičáka vytvořil víceméně od oka. Respektive na etapy a dresy to bylo podle četnosti a na celkové jsem tipy nějak zprůměroval (s váženým průměrem nebo tak jsem se rozhodně neobtěžoval). Kde to bylo 50/50, tak jsem to nějak napsal.

                    Nehledej za tím žádnou vědu. To přepisování tipů je taková pakárna, že už to chceš mít za sebou, tak se s opičákem už moc nezdržuješ. Podíváš se, co se asi tak tipuje nejčastěji a to je opičák. To je celý algoritmus:)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      takže takovej median od oka :-)

                      0 0
                      • plzakj  

                        elita naroda :-)

                        0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Od oka…, ja bych zustal u formulace ze opicakuv tip na GC je shrnuti 30–50 expertnich nazoru za pouziti statistickych metod, fuzzy logic a (doufam) sofistikovane neuronove site.

                        (a pro stouraly, vezmu 5 nejcastejsich jmen v GC, spocitam si jejich prumerny umisteni a podle toho je tak nejak od oka nasazim)

                        0 0
        • kulix  

          lstivý Afgánec :) se poseru, to používám už asi 20 let … a teď se to dočtu o mně …

          0 0
          • tromboonen  

            Není lstivějšího než Afghánce, to už poznalo několik velmocí, některý před nima i vycouvali, i když to tenkrát prezentovali trochu jinak…

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            asi jsi za tech 20 let ziskal i jejich methody ;-)

            0 0
    • milan.v  

      Hirt už opět silný…

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • team_daddy  

        Tak snad ten rozhovor cetl i ten, kdo tvrdil, ze zavodnici prece casovku schvalne nepojedou pomalu.

        0 0
        • Radek Broz  

          :D

          0 0
        • obda  

          JJ, ten by to měl přečíst povinně vždycky, když začne mít pocit, že něčemu rozumí víc než ostatní ;)

          0 0
          • dafe  

            Tak už ho nechte, ono těch nepsaných pravidel a rituálů je na silnici docela dost a chvíli trvá než se v tom jeden zorientuje. Na druhou stranu veřejné přiznání vlastní nevědomosti činí člověka jaksi důstojnějším :)

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Quickstep vlak juggernaut nezastavitelny, Vivi perfektne zasmecoval. V tymu s podporou sprinteru mu to svedci o dost vic nez ve Sky. BTW, Alap vyhral na Britanii. QS win #60.

      Sagorka dalsi 2. misto. Ten uz jich bude mit pomalu jak Merckx vitezstvi.

      Sagan jde konecne do zeleneho, a s nim (:(P) do cela Tipo.

      BF opicak 71

      Iron Hide 63

      Tromboonen 61

      …Rorejs74 17

      PS. Dan Martin DNS, ze pry jede rodit dvojcata.

      P.P.S. A po dost dlouhe dobe pozitivni test na EPO, Sivtsov, mimosoutezni test na konci cervence :-(

      0 0
    • mastihuba  

      Nevíte někdo proč jsem dal do tipo Zakarina kterej nejede? a Izagireho jen na etapy? zpětně koukám že tam mám dost nesmyslů :D asi nováčkovská chyba. Proč nemám Qvintu v GC?

      0 0
      • MavasH  

        Ilnur jede (35. se zásekem 1/4h)

        0 0
        • mastihuba  

          aha nějak jsem jej ve výsledcích přehlídnul..díky

          0 0
        • Neťa  

          Ano, jede – tužku. A já vůl ho na poslední chvíli dal v tipo na celkové místo Iona :-(

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo ze vcerejska- Sagan v bodovacce druhy, prohodil si misto s Valverde, stejne jako Iron Hide s opicakem. Jinak se vcera nikdo nevyznamenal, 0 bodov.

      Iron Hide 69

      BF opicak 65

      Tromboonen 61

      ..Rorejs74 17, 4 den a nuz na krku.

      Bouhanni vcera DNF, se moc nevyznamenal. Asi se setri na Innsbruck ;-) Doufal jsem ze se mi Pinot vrati do hry, ale asi moc nohy nema.

      0 0
    • robb  

      Snad jsou všichni zúčastnění v pořádku

      https://twitter.com/…953637175296

      0 0
      • Neťa  

        WTF. A Herrada o tři a půl minuty v čele? To co je? Jak se včera hádali, že Scott nechce tahat, tak dneska netahal nikdo? :-)

        0 0
        • Trainman  

          Žeby příběh àla Voeckler na TdF 2011? :)

          0 0
        • tromboonen  

          Jsem to dneska neviděl, ale asi si spočítali, že to taková trága nebude, ne? Červeňáka dostanou červený, budou makat aby jej udrželi co nejdýl a zbytek favoušů to bude mít klidnější a pak se povraždí v těch posledních etapách…

          0 0
          • Neťa  

            Tak asi o nic moc nejde, na druhou stranu on Jesus není úplné ořezávátko, i když mu to v poslední době moc nejezdí. Já mám takový pocit, že to Giro na Scottu leží až moc a prostě se snaží udělat všechno jinak.

            0 0
            • tromboonen  

              No a proč ne, že jo, navíc oni si dali pěkně do těla při té předchozí etapě a kdyby chtěli sami sjet tohle, tak se odvařej všichni…

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Tipo Jesus vystridal Adama a v tipo take prevlekame, spicka celkem vyrovnana.

                Uz druhy den 0 budu za etapy?! Aspon ze Cubista a TeamDaddy maj body za tymy- Bahrain

                Lukasd 57

                Fukin 56

                Iron Hide 55

                Radek Broz 52

                Neťa 51

                Rorejs74 nepredvedl uhori kousek jako kulix, a bohuzel po vcerejsku DNF. Kulix si ten konec pekne hlida.

                Kulix 18

                Rorejs74 17 DNF

                Do nedele se nedostanu k netu na update, budu zas rad za zaskok. Sorry a dik.

                0 0
                • tromboonen  

                  Adama nebo Simona? (Simon se do biblických průpovídek zas tak nehodí, uznávám)

                  0 0
                • Radek Broz  

                  Dneska to klidně udělám, sobotu asi spíš až někdy během neděle…

                  0 0
                • team_daddy  

                  Ty kráso, štěstí lítá dokola, občas sedne na vola…a sedlo na mě…krátké nakouknutí do TOP10!

                  Tak snad to bude do příštího updatu dlouho trvat :-)))))

                  0 0
                • Pessinger  

                  Čau, neměl bych mít 28 bodů za GC? 20 za Simona a 8 za Quintanu…posunulo by mě to do top 10:-)

                  0 0
              • tromboonen  

                Tady to máš přímo od jejich DS…

                0 0
      • plzakj  

        Jak pisou v komentarich: jasny utok na hlavu na 5+do konce utkani. Tohle by se melo trestat!

        0 0
      • mastihuba  

        naco tam mají ty ohradky?

        0 0
      • Radek Broz  

        1 Lukasd

        2 Radek Broz

        3 Fukin

        4 Iron Hide

        5 Neťa

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Mas tam chybku, prohozenyho Quintanu a Valverdeho v GC. Na druhou stranu vedes ;-)

        Radek Broz 74

        Lukasd 71

        Iron Hide 63

        Ohonu se opet ujima Kulix.

        To je super ze na ofiko strankach jsou komplet vysledky takhle brzo, ja to vetsinou taham az z CN.

        Jsem to moc nesledoval, Zda se ze to Scottum jde podle planu, a i Movis zas jedou to svoje „doplnit zbyla mista na bedne“

        0 0
        • Radek Broz  

          Ouch, #sorryjako.

          Tak super. GC mi kazí jen ten zatracenej Porte:) Natipoval jsem to totiž přesně stylem: „Porte to už musí dát, Scott si to tentokrát líp pohlídá a Movis doplní místa na bedně + Lopez“ :D

          0 0
    • milan.v  

      Tak máme první vítězství pro Kalaše… :o)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Simon i Lopez dnes opravdu skvěle! Teda, pro mě je naprosto nepochopitelný, co pořád zvládne i v takových strašných kopcích Valverde… Tohle je – jako na Vueltě hodně často – opravdu moc pěkné závodění.

      0 0
      • Neťa  

        Jo, Valverde je přírodní úkaz. Já dnes vůbec nechápal babku, on se snad učil od Bardeta, ty nesmyslné „nástupy“, kdy po pár metrech vždycky svěsil, to je jak od něj.

        0 0
      • cubista  

        Valve překvapil asi dost lidí, mě určitě. Ale myslím, že mu ve 3.týdnu trochu dojde a bodovačku dá Sagič. Ale kdo ví, taky jsem věřil Žralokovi a Portemu a ti se snad nepokusí ani o etapu. Ale na závod radost se dívat. Zítra bude další lahůdka.

        0 0
        • tromboonen  

          Valve tady bude až my tu nebudem :)

          0 0
          • robb  

            2028 TOUR DE FRANCE TOP 20 PREDICTION!!!

            1. Predictions
            2. Like
            3. This
            4. Are
            5. Stupid
            6. How
            7. Is
            8. Anyone
            9. Supposed
            10. To
            11. Know
            12. What
            13. Will
            14. Happen
            15. Ten
            16. Years
            17. In
            18. The
            19. Future
            20. Valverde
            0 0
        • McBlacky  

          Sagič bude váhat jestli Innsburck nebo dojet. Valverde to má blbý, že je v GC a ****** se na to nemůže

          0 0
    • tromboonen  

      Nemá někdo něco kde to běží live? Projel jsem X zemí na oneTv a nic, odkazy na steephillu taky nic…

      0 0
    • Radek Broz  

      Tipo po 15.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Schazime se, moc diky.

        Lukasd drti opicaka. Kdo da prvni foto v cervenem?

        Evidentne takovy zajimavy etapy, a ja to prosvih :-( Tak ted budem cekat, do z GC necasovkaru zajede zitra nejmin blbe casovku a na kolikatym kopci v sobotu Yatesovi dojde.

        0 0
    • milan.v  

      Sagan už nejede a tady se probírají jen vlastní tipy? Co se děje? ;o)

      0 0
    • jkcz  

      Ten Alejandro je uzasny, zaslouzil by si stat v Madridu na bedne misto toho vecne vahajiciho a otacejiciho se babky. Uvidime co casovka.

      0 0
      • wishpull  

        časovka bude u AV velkej ?. Ve španělsku se mu docela daří , byl i mistrem, na TdF docela bída, uvidíme v ut., GC je úplně otevřený,

        0 0
        • dafe  

          Tipuju ze Alejandro zajede časovku nejlíp nebo skoro nejlíp z GC a bude furt na bedně…tak uvidíme. Vypadá to fakt až na závěrečný death match v sobotu.

          0 0
          • tromboonen  

            Tak Simon vůbec ne špatně, teď má pár dní „odpočinek“ a pak to snad dojede nebo ještě dá etapu… Valve má podle mě Vueltu na háku a trochu si myslí na svěťák…

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Valve si asi trochu mysli i na Vueltu, kdyz je aktualne druhej o pul minuty, bych teda rekl, nez na svetak. Na ten mozna taky, po tom kolikrat uz tam stal na bedne.

              Tak si nakonec lehce polepsili Kruijswijk a Mas. No ale je to otevrene, 2–6. v minute. Jeste to bude zajimavy.

              "Bleskove tipo"https://d­rive.google.com/o­pen?id=11jIWbos-CeYIRbWNkIE3qcUH-4I_At1B:

              Iron Hide 79

              Lukasd 71

              BF opicak 70

              Tromboonen 68

              ..Gemini 22

              0 0
              • jkcz  

                No ale teda vůbec nezávidím šéfům Movistaru. Se nám trochu opakuje situace z TdF, kdy Sky taky asi moc nevědělo, kdo má být lídrem.No uvidíme, třeba někomu v dnešní etapě totálně sekne a bude vymalováno.

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Movis to takhle provozujou uz leta.

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Vyreseno.

                  0 0
                  • dafe  

                    Che, dobrá zkratka.

                    Tak já to rozvinu, jaxme všichni viděli tak Nairo jde pořád dolů a sotva přežívá a už se asi nezvedne, tedy rozhodně ne na bednu a asi ani na top 5.

                    Vydrápat se na biskajský balkón bylo teda dost krutý, vidět ty nej profíky světa jak se tam plazí rychlejší chůzí…to by nedalo ani mé staré elektrokolo :)

                    O vítězství Simon vs Alejandro, ze zálohy možná ještě Mas, ten mě dost překvapil a navíc mu to jede den po dni líp. Lopez asi zůstane tam kde je a to je dobře, tam ho mám v tipo :)

                    Simon vs Alejandro oběma bych to přál, ale Simon mi začíná dělat starosti. Před časovkou se třepal jak prvnička, vyžahnul si tři čtvrtě flašky ještě před startem. Pak mu v časovce na konci krutě došlo a na balkónu ho vlastně dost zachránil brácha. Adam nakonec může být tím kdo udrží celý poslední týden Simona v červeném.

                    0 0
                    • jkcz  

                      No taky mi to tak pripadalo, ze kdyby tam Simon nemel Haiga a brachu, tak by ho asi Alejandro urval.

                      0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Pekny rozbor, videl jsem jen highlights. Ze by si Simon chystal nalepku Muz prvnich dvou tydnu? Angel Lopez na Giru naopak taky jel o dost lepe na konci nez na zacatku. Mas prekvapil kdekoho.

                      tipo IronHide ale uz jen o galusku.

                      Iron Hide 75

                      Kalic 75

                      Lukasd 73

                      ..Gemini 22

                      0 0
            • Melvin  

              Zrovna Valverde bych rekl, ze jezdi kazdy zavod naplno, ze to snad ani jinak neumi.

              0 0
            • Radek Broz  

              Řekl bych, že pokud měl Vueltu na háku, tak teď už nemá.

              0 0
              • iron.hide  

                aj ked mam yatesa, tak budem valvemu drzat palce :)

                btw zeby to sagic dal cele?

                0 0
                • tromboonen  

                  Hlavně aby se zmátořil a něco vyhrál (Sagič)… s tím Valvem furt nevim, uvidíme, chlapík je to sympatickej, ale řikal, že stejně pojede na Babku i kdyby byl v červenym :) A klokani už by si to fakt zasloužili, Simon se zatím držel a nějaký nohy mít bude.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Peter by měl z Vueltu nejlíp odstoupit, hned teď. Má jinou práci. I když – nevím; těch asi na mistrák nutnejch zhruba pět kilo neshodí – u něho je to akorát otázka svalů horní poloviny těla – a na to měl asi málo času. A taky z toho pádu na Tour má dost problémů, pokud se přípravy na Innsbruck týče.

                  0 0
      • ememem1  

        no…je…az na ten drobny dvojrocny ban, cize vsetko co vyhral cca 2005–2010 vyhral nasypany. to ale boli v tom case vsetci a mnohi zrejme su aj dnes takze je to jedno. nicmenej kedze ma skoro styridsat a jazdi mu to jak zamlada asi to v tele dake stopy zanechalo. taky druhy leipheimer aj ked symaptickejsi.

        0 0
        • Canyon325  

          skôr Horner :) asi jediný s Armstrongovej éry, ktorému nič nenašli alebo sa nepriznal po skončení kariéry

          0 0
    • robb  

      Aru na zemi. Kvůli něčemu se tam rozčiloval, ale italsky bohužel nevládnu.

      https://pbs.twimg.com/…Jd.jpg:large

      0 0
      • Pavel  

        Putate, nebo tak nějak, je *****. A duo putate, jsou kurvy dvě. :)

        0 0
        • tromboonen  

          Takhle by jej jedna ***** nezřídila, to musely bejt dvě, nebo spíš tři…

          0 0
      • Saul G.  

        Cazzo di bici = ********* kolo

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          http://www.steephill.tv/…dailymotion/?…

          Dik za preklad. No Fabio nebyl v dobrem rozmaru. Ernesto asi nebyl rad.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ted to ctu. Pry Ernesta takhle jeste nikdo verejne neurazil a pry mu jeste vecer Aru volal a 15 minut se omlouval. No stara dobra Italie :-)

            0 0
            • tromboonen  

              Tak nadával přece na „cambio,“ ne??? Bici za to nemohlo, jen na něm byla blbá sada, to se měl spíš omlouvat do Campy, ale asi neumí rumunsky, že jo…

              0 0
              • oberleutnant Weiss  

                No právě že nadával na „bici“. „Cazzo di bici“ tam padlo nejmíň pětkrát, čili se vlastně starému pánovi omlouval za každé znectění kola tři minuty…;-)

                0 0
                • tromboonen  

                  No jo no, italská hérečka udělá scénu a jenom proto, že to bici, na kterým má navěšenou tu sadu co se jí zasekla je zrovna italský tak je z toho poprask a hérečka po uklidnění musí volat vrchnímu rámařovi :) Se divím, že Itálie nevyhlásila válku všem těm anglánům a amíkům, co ty Píny roky odhazovali do škarpy nebo opírali o skálu letmo…

                  0 0
                  • karliner  

                    To vůbec nevadí, že nechápeš italský reálie. Důležitý je, že jsi se k tomu vyjádřil.

                    0 0
                  • Saul G.  

                    Volání vrchnímu rámařovi nekomentuju, ale „italská hérečka“ ?… tvl. nejsi na něho trošku přísnej?

                    Hodil pořádnou držku. Byl otřesenej, vyklepanej, dobitej, pak vzteklej … tak si zařval, ulevil si. Ale proto snad není hérečka..... ne?

                    0 0
      • Saul G.  

        Si è bloccato il cambio = zaseklá přehazovačka nebo přesmykač (ale to nevim jistě)

        0 0
        • obda  

          Jo, spekuluje se o zaseklem/ulomenem saltru. Pokud by mne neco takoveho poslalo na asfalt, taky bych byl dost sprostej ;)

          0 0
          • cubista  

            No já už bych se asi ani nezvedl:-) Na to už mám moc starý kosti:-)

            0 0
          • Melvin  

            Jo, zas koho by napadlo ve sjezdu v 70km/h rukou resit zaseknuty retez nekde u saltru :-)

            0 0
            • Delkim  

              Myslím Benčík jednou v ČT vyprávěl, kolik už zažil skalpovaných bříšek prstů právě z podobných šáhnutí.

              0 0
      • robb  

        http://www.cyclingnews.com/…spana-crash/

        Tak nakonec seklý řetěz.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Jelle pekne vyjebal s pelotonem i s partakem z uniku…

      0 0
    • tromboonen  

      Tak to vypadá, že Sagič už to na bednu nevytáhne? Nebo žeby Madrid?? Nebo už je z něj vrchař (A co na to Tleskač?).

      0 0
      • milan.v  

        No, už zase dává ostatním, forma roste, kdo ví, jestli nepřijde koncem měsíce překvapení a nebude panáček ve hře…

        0 0
    • iron.hide  

      valverde skoda :/

      0 0
      • cubista  

        Nj, holt to není Horner. Yetík to asi dá, spraví si chuť za Giro, jede mu to moc pěkně. Ale kdo překvapil je Mas, toho nikdo v GC nemá.

        0 0
      • cubista  

        Nj, holt to není Horner. Yetík to dá, spraví si chuť za Giro. Ale všechny překvapil Mas, nikdo ho nemá v GC.

        0 0
        • cubista  

          Zamrzl mi pc, tak jsem psal podruhé a koukám, že se opakuji. Ale je vidět, že si za názorem stojím:-)

          0 0
      • dafe  

        Tak já to zase rozvedu, protože já z těch vašich dvouslovných rozborů nějak nechytám drobné nuance pohledu na závod :)

        Simon to asi rozhodl, krásně nástup ve chvíli kdy Jack Haig skončil a vpředu byla skupina Pinot, Kruis a babka, u které bylo jasné že pojede (teda kromě babky, viz níže). Nikdo z GC okolí nereagoval tak tam správně poslal plnej kotel, dojel přední skupinu a jel dál pilu, trpěl jsem s Kruisem který střídal hodně chtěl ale prostě to nešlo. Ale uvisel takže ho „Simon evevator“ vytáhl na prozatímní bednu.

        Pinot výborné nohy dneska, ale ta hlava já vám fakt nevím tu by potřeboval poštelovat. Nastupovat 3 km před cílem ze skupiny kde se mnou jede GC motorka, nota bene když vím že mám dobrý spurt? Uh…

        Mas a Lopez se zdá si dávaj férovku a čekali na zítřek, uvidíme jestli se jim to vyplatí.

        Valve…mívá problémy v delších stoupáních a hlavně ve výškách a taky že jo. Zítra se jede o něco níž tak třeba bude lepší, dneska s nohama co měl nemohl udělat víc. Ono taky co dělat když máš tým v pořadí sice první, ale pak Simon jednou foukne a tvůj tým je v troskách… a dost toho jde podle mě na vrub Naira. Je pravda že ho nemám rád, ale jako dnešní horský super domestik se moc nevyznamenal, i když za defekt teda nemohl to uznám :)

        0 0
        • cubista  

          Valve pojede už jen na zelené triko, myslím, že ho doveze. Babička měl smůlu, dotahování po defektu stálo hodně sil, ale zase musíme uznat, že i pak se snažil Valvemu pomoci než mu došlo.

          Jinak Žralok zase propad. Buď je totálně v péčku nebo už ladí na MS a má to jen jako trénink. A jede vůbec ještě Porte. Já jen co lidí, i já, je měli v GC.

          0 0
        • Saul G.  

          Quintana se po útoku Yatese vrátil k Valverdemu, a myslím, že mu dost pomohl. Vrátil do skupiny i po defektu a zas jel na jejím čele tempo. Podle mě za včerejšek Quintanovi nemůže nikdo nic vyčítat. Jel týmově a asi svoje momentální maximum. Yates s Pinotem byli včera nepřekonatelní, jeli pekelně. Yates si zaslouží vyhrát celou Vueltu a moc mu to přeju.

          Ale dneska čekám ofenzivu Movistaru. Hasta la victoria siempre!!! Camaradas, victoria o muerte!!

          0 0
        • Saul G.  

          Quintana se po útoku Yatese vrátil k Valverdemu, a myslím, že mu dost pomohl. Vrátil do skupiny i po defektu a zas jel na jejím čele tempo. Podle mě za včerejšek Quintanovi nemůže nikdo nic vyčítat. Jel týmově a asi svoje momentální maximum. Yates s Pinotem byli včera nepřekonatelní, jeli pekelně. Yates si zaslouží vyhrát celou Vueltu a moc mu to přeju.

          Ale dneska čekám ofenzivu Movistaru. Hasta la victoria siempre!!! Camaradas, victoria o muerte!!

          0 0
        • iron.hide  

          Tak vis, niektori musia aj pracovat. Jedine co som z etapy videl, bol uplny zaver a stratu valverdeho.

          Som zvedavy jak sa zmenilo tipo :/

          0 0
    • tromboonen  

      Babka to zkouší dát na Pavouka? Jen aby měl podél trati dost dobrovolníků…

      0 0
      • Neťa  

        Opět jsem je nepochopil, ale nevadí. Máte někdo stream? Vypadá to v závěru na pěknou řežbu.

        0 0
          • Neťa  

            Děkuji. Valve se loučí s bednou, o druhý flek bude férovka.

            0 0
        • tromboonen  

          Yates he can! To už snad dá…

          0 0
          • Neťa  

            Dal to s přehledem. Ale teda Mas, to klobouček.

            0 0
            • cubista  

              Nádherný závěr, skoro každý o něco bojoval. Z Yetíka vyrostla extratřída. Ale Mas, to jsme nečekal nikdo, roste tu nová generace. A že puntíky vyhraje De Gendt? Měl ho tam někdo? Může Valve ještě zítra přijít u bodovačku? Kolik je za vítězství?

              0 0
              • Neťa  

                Já De Gendta na puntíky mám, ale moc mě to nevytrhne, zbytek jsem zvoral :-( Co se zeleného týče, pokud se nepletu, tak ho Valvemu můžou sebrat jen Yates a Lopez, ale to by někdo z nich musel zítra vyhrát a ještě vyhrát sprint, což se asi nestane :-). Sagan ztrácí 32 bodů, přičemž ve hře by jich mělo být 29 (25+4, dvojnásobný zisk v poslední etapě na Vueltě tuším není).

                0 0
              • robb  

                Tak už po minulý rok o Masovi mluvil Contador, jako o budoucím šampiónovi. Tak uvidíme, kam až to dotáhne.

                0 0
            • tromboonen  

              Je to doma! Konečně…

              0 0
    • Radek Broz  

      Hroch asi zase někde víkenduje, tak jsem si dovolil aktualizovat tipo

      1 Kalic 80

      2 Iron Hide 77

      3 BF opicak 76

      4 Lukasd 75

      5 Tromboonen 74

      35 Gemini 23

      Kalic IH v kopcích nastoupil a jde do červenýho.

      0 0
      • Kalic  

        Hrochu sice mě těší, žes mě oblíkl do červenýho, ale vypadly ti v tabulce výsledky za včerejší etapu :-(

        Edit: aha, zástup :-)

        0 0
    • cubista  

      Na německém Eurosportu šla v žertu debata ve smyslu „Co kdyby se bratři Yatesové občas prohodili?“ Vy je od sebe poznáte? Berte to taky jako žert, ale já je nerozeznám:-)

      0 0
      • tromboonen  

        Zblízka se poznat daj, myslím, že když jeli naposled oba TdF, tak byly v ENG novinách návody jak je rozlišit :)

        0 0
      • Radek Broz  

        Udělali zásadní chybu, že už provařili, že jsou 2:)

        0 0
        • cubista  

          To je fakt. Mohl být jeden vždy dobře schovaný v kamionu a obden se mohli střídat:-)))

          0 0
        • orm  

          To becne nicemu nevadi. Pred mnoha lety na vysce, jsme meli v rocniku dve holky dvojcata. Studovaly soucasne, ale to jim nebranilo se na zkouskach obcas zastoupit :-).

          0 0
          • Radek Broz  

            Kámoš takhle s dvojčetem jezdil na jednu lítačku, Každej studoval jinou školu – podle mě ideální způsob, jak vystudovat 2 najednou. Na to ale už byli měkký:)

            0 0
          • obda  

            FI MU?

            0 0
    • tromboonen  

      TVL co tam dneska vlci blbli, jak se Morkov ohlížel… Sagič už je fakt asi vrchař, že je za tohle neztrestal, jak se tam objevil tak jsem si myslel, že to má v kapse, a ono ne.

      0 0
      • Radek Broz  

        Třeba dá Innsbruck na Pavouka:)

        0 0
        • tromboonen  

          Žeby zasprintoval na kostkách na náměstí a pak to dojel sám, za asistence slovenských dobrovolníků s klobáskami, parenicou a žinčicou (se sifonem samozřejmě) podél trati? To by se ty firmy co vyráběj gelíky a tyčky asi posraly, ale zas by z toho mohlo být pár nových příchutí, co stojej za to, třeba takový gel „halušky se slaninou a bryzdzou“ by nemusel bejt špatnej.

          0 0
    • obda  

      Tak podlaháři musí být dneska dost spokojení :)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      And the winner is

      Kalic 85 o galusku, o jednicku v TB. Slusne natipovano na GC, etapy i trikoty.

      Lukasd 85 top etapy i trikoty, ale malicko chybelo v GC

      Iron Hide 84 Dlouho, 9 dni, v cervenem, ale na konci doslo.

      BF opicak 83– slusne, slusne.

      Top tip na GC: jfk a Prochyno, 40

      Top etapy: Lukas D a Treatt, 51

      Best TB: Predposledni Gemini a Hroch (aspon neco).

      Poctu posledniho misto nakonec ziskava mammut33.

      Neni se za co stydet- v roce 1951 ziskal tuto cenu na Giru jisty Giovanni Pinarello, mel sve cestne kolecko na Milanskem velodromu a byl dekorovan s vitezem Magnim a vrcharem Bobetem ;-) Rok nato dostal ten pan od tymu odstupne, ze Giro pojede misto neho nekdo jiny, a za nej si otevrel obchod s dilnou…

      0 0
      • team_daddy  

        Diky za Tipo, dojel jsem az do Madridu pri sve prvni GT. Tak cil asi splnen. Priste nad tim budu premyslet vic.

        0 0
      • Neťa  

        Teda prohrát o takový ždibec, to by mě asi nasralo ;-). Jinak se mi zdá, že to bylo tentokrát obecně dost vyrovnané. Každopádně gratulace vítězi a Hrochovi tradiční díky za tipo.

        0 0
      • mastihuba  

        kua Mas kdo to je? kde se tam vzal? :-)

        0 0
      • Kalic  

        woohoooo! Po letech snažení moje první GT :-)

        V GC jsem vsadil na Yatese s Lopezem, což vyšlo, i když se mezi ně neočekávaně vklínil mladej Mas.

        Hodně pomohlo, že jsem trefil de Gendta na puntíky, docela mě překvapilo, že ho moc lidí nedalo, všeobecně se s ním počítalo jako že by je mohl zkusit.

        Na etapy jem vsadil na sprintery a klasikáře, což celkem vyšlo, až na Trentina, který zřejmě osobní ambice musel obětovat pro červeňáka a taky kromě Dana Martina, tam jsem si nepohlídal ty dvojčata, to byla chyba :-)

        Vůbec Vuelta tipo bývá hodně o tom dohledat si kdo tam jede s jakým cílem, dost lidí to bere buď jako nutnej vopruz nebo jako přípravu na MS.

        Díky moc Hrochu za tipo!

        0 0
      • Pavel  

        Sice jsem nestartoval, ale i tak díky Hrochovi za Tipo. ;-)

        0 0
      • robb  

        Díky za tipovačku

        0 0
      • mammut33  

        Díky za tipo. Někdo holt poslední bejt musí… :-)

        0 0
      • prochyno  

        Taky se připojuji s poděkováním za organizaci a hladký průběh. Škoda jen, že na další tipovačku si budeme teď muset chvíli počkat.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      To podium, to je teda pekna juniorka…

      0 0
      • dafe  

        To jo. A jako už skoro tradičně Vuelta pro mě nejhezčí GC závodění. Jakmile není jeden tým brutálně dominantní tak se to krásně přelévá.

        Teď zpětně to sice vypadá, že Simon to dal s prstem v zadku, ale nene byla tam spousta momentů, které kdyby nevyřešil tak brilantně jako to udělal tak by byl hnedkaj v problémech.

        Mas skoro bez podpory týmu dtuhý, uff. Výborný výkon, ale trochu mu hrálo do karet že z ním nikdo ze silných týmů tak moc nepočítal a nejeli proti němu. Jestli ovšem fakt má standardně takovou časovku jakou předvedl na Vueltě tak z něj do příštích let může být další hvězdná stálice.

        Tradičně Hrochu díky za tipo, moc jsem si to užil!

        0 0
    • dafe  

      Pamětnící vzpomenou na termín „jet Hoogerlanda“ jakožto synonymum nesmyslných útoků, které jsou předem odsouzeny k nezdaru

      Po této Vueltě zavádím nový termín „jet Quintu“ neboli jak jet horského super ***** domestika. Pravidla:

      • vždy leaderovi ujeď dopředu abys tam hned nebyl, když tě bude potřebovat, případně vis na konci skupiny
      • když už budeš nucen tahat, něco vymysli (simuluj defekt atp)
      • při sebemenším náznaku ataku si okamžitě vystup a hlídkuj pár metrů za skupinou a leaderem
      • až leaderovi konečně dojde, chvíli tahej normálně, ale pak začni jet kaši, rvi leadera a ostentativně gestikuluj, aby všichni viděli kdo je lepší

      :-)

      0 0
      • raw 4  

        Očekávám lano z Movistaru.. :-) takhle prokaucovat Giro i Tour bych asi dokázal taky :-) … Kdyz jsem si v sobotu pustil televizi a videl Babičku v uniku.. Tak jsem se smál a kroutil hlavou… Chudák Valve…mám hoo moc rád a tohle si nezasloužil.

        Jinak Yates super.. a Mas prekvapeni a jsem zvedavej, na jeho další GC

        Jinak Hrochu… I když jsem to nestihnul, tak díky za tipo.

        0 0
    • mastihuba  

      Vřelé díky za tipo. Moje první GP jsem prakticky opsal z CN a jak je vidět, asi tomu rozumí. Cokoliv jsem dal jen z vlastní úvahy bylo špatně a stačilo to na první desitku. :-)

      0 0
    • tromboonen  

      Gracias, Hrochu, hasta proxima.

      0 0
    • cubista  

      Hrochu díky za tipo. V prvním roce jsem všechny 3 GT dojel, tak jsem spokojen:-)

      0 0
    • karliner  

      Kdo je vlastně hanseeno Tvých GT´s???

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.