• mixhall

    Cau… koupil jsem Toru SA 318 a pri jizde mi cinka/cvaka, klepe, rachoti/. Navic LockOut jde v pohode az pres pulku, ikdyz jsem vidlici nafoukal na 160 PSI a to mam 66 kg.  Navic ma pri malem stlaceni malou 3mm vuli, jako ze nezapruzi, ale jenom poskoci. To podle me zapricinuje to cinkani/cvakani, klepani, rachoteni/ pri jizde v terenu(proste jak pracuje ta vidle). Je to na reklamaci ? Hledal jsem, neco nasel, ale nevim, zda to byl uplne stejny problem. Tak se kdyztak nezlobte a poradte pls. Thx

    0 0
    • pižmoň  

      No je to "pry blbou funkci soloairu"ja tom principu nerozumim ale z obavy z tohoto problemu jsem upustil od recona,ktery vyuziva stejny system a vzal REBU co s tim nevim ja bych sel do servisu,ale vypada ze se s tim budes muset smirit nebo si kup nejaky novy kousek:-)

      0 0
    • Lišák  

      Šel bych do servisu. Nejezdím sice Toru, ale Epicona, jenže mám 80kg a jezdím ho na 100PSI. Myslím, že v té vidlici je něco špatně.

      0 0
      • Nainen  

        Moje Tora tohle rozhodně nedělá. Vzal bych ji na tvém místě do servisu, může to být třeba jen nedostatkem oleje, ale chce to zkontrolovat…

        0 0
      • nobody  

        jaký máš sag u epicona s tím tlakem? Já vážím 82kg, mám epicona 100 a foukám 90psi, sag cca 18mm.

        0 0
        • Lišák  

          Přesně si to ne­pamatuju. Mám 140mm vidlu. Změřím po víkendu. Právě od­jíždím a kolo zůs­tává doma.

          0 0
          • nobody  

            já pořád s tlakem laboruju, tak proto se ptám

            0 0
            • Lišák  

              Sice se zpožděním, ale přece:

              Epicon 140 RLD Tuning-test – 100PSI-sag 30mm

              0 0
    • mixhall  

      No npvou asi kupovat nebudu kua, uz tak mi kolo stalo 26 litru… Do servisu nevim, nevim. Je nova a nechci ztratit zaruku (esi se to nejak resi). No asik pujde odkud prisla. No pruda no..

      0 0
      • Nainen  

        Když tu vidli dáš do autorizovaného servisu tak o záruku nepřijdeš… jak by si tu vidli asi udržoval aniž bys ji servisoval???? Nejlepší je ale obrátit se přímo na prodejce, pak tě to nebude nic stát.

        0 0
    • revish  

      Na to cvakani se vy*er :o), tohle dela solo air bezne, zvlast pri vyssim tlaku, ja mam 85kg a sveho recona foukam na 90psi, takze pdle meho nazoru do toho peres moc velky tlak. 3 mm vule je taky normalni, je to dano konstrukci solo airu, kdy se pri tomto pohybu zavirapruchod mezi komorami. jen nevim, zda je solo air u tory uplne stejny jak u recona, ale myslim, ze se drobatko lisi. co jsem studoval tabulky s tlaky tak do tory se rve trochu vic vzduchu pro stejnou vahu. ale 160psi na 66 kg je vazne moc.lock out ti funguje dobre, neni to tak uplne lock out, vidle ti bude vzdy chodit tak 1 cm navic pokud nemas zamykani z riditek, muzes si nastavit tlumeni komprese, tzn, ze ti vidle nepujde tolik do zdvihu pri prejezdu vetsi prekazky a uplne se ti zavre az po otoceni nadoraz. no snad jsem napsal vse spravne. ja svou vidli jezdim uz druhou sezonu a krom drobneho uniku oleje skrz motion control (resilo se to tu) s tim nic nemam. takze tak :o). at ti to jezdi.

      0 0
      • gumid  

        Jojo, mám kvůli váze (100kg a víc ) trochu vyšší tlak v téhle vidli, cvakání malinko slyšet je ale ten popisovaný  tlak na hmotnost je opravdu dost vysoký. a lock out ten 1cm chodí taky. Beru to tak, že popisovaný zvukový projev (mírný) patří k danému systému a neřeším, pružím.

        0 0
    • revish  

      P.S. po ujeti prvnich cca 300km, nech zkontrolovat vidli kvuli mnozstvi mazaciho oleje, u novych vidli ho pry byva dost malo.  ma ho tam byt 15ml v kazde noze, olej tlumicovy viskozita 15w nebo tak nejak se to znaci, ja pouzivam denicol. stejny olej musis pravidelne dolivat v mnozstvi 3–5 ml na vzduchovy pistek aby vidle lip drzela vzduch a mazalo se tesneni pistku. vse se doctes v servisnim manualu, nekde tu na foru bude.

      0 0
    • antuch  

      a neprorazil si ji? Tohle přesně mi dělal rešcon, když dostal velkou ránu. Musel ho rozebrat, protože se prorazila patrona a olej vytek do vnitřní nohy. V tvým případě si myslím, že by to mohlo být toto nebo máš prostě málo oleje v lockoutu, když nezamyká…

      0 0
    • mixhall  

      diky za rady, ale musim to upresnit … vidlice je dvakrat jeta, tzn neni prorazena… co popisuji, delalo jeste ani jete na ni nebylo …  kdyz zamknu, nejde mi jen 1 cm, ale tak 7cm… az pri tlaku 160 psi jde jen cca 1cm, ale kdyz stejne poradne zaberu a stlacim ji, jde az skoro nadoraz … ten zvuk sem mozna popsal spatne… zni spis jako necinkavy, neostry, jako kdyby bylo neco povoleno, nebo jako kdyby rachotily treba packy .. dela to podle me ta vule na zacatku … co maji znami recony, nemaji vuli, necvakaji a pri LO jdou max o 1cm… uz jsem se rozhodl … pujde odkud prisla…

      0 0
      • kolečko  

        Tady není co řešit. Jestli je nová, koupená v obchodě a máš na ní papíry, tak reklamace.

        0 0
      • Jogador  

        Mě Tora taky zamknutá chodila tak 4 cm, pak jsem šel do recona, a chodí 1 cm. Jak chodí lock out jde nastavit, ale uvnitř, tipuju si, že máš málo oleje, mě recon chodí krásně a přesně teprv až ted, po roce a půl používání, co jsem ho dal do servisu, už od počátku ho tam je málo…

        0 0
    • mixhall  

      …jo a tora je to co recon … mam poplock ..

      0 0
      • revish  

        poplock z riditek? tak se podivej, zda nahodou nemas povolene lanko na korunce, mozna ti to jen nedovira az na doraz vlivem jeho povoleni. to mne jen tak napaslo, jinak jak psano vyse, malo oleje v patrone. napis pak, co s tim nakonec bylo

        0 0
    • mixhall  

      neni to lankem … je to na reklame, pak napisu ..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.