Zjištění zdvihu vidlice Tora 318 solo air

21 nepřečtených
  • Luk029

    Ahoj chtěl bych se zeptat na jednu věc.koupil jsem si před třemi lety vidlici toru 318 solo air.Chtěl jsem tam nechat nastavit zdvih 110mm. Celou dobu jsem byl v domnění že se dá nastavit až na 130mm zdvihu. dneska jsem byl ale servisákem uvědoměn že to co mám na vidlici nastaveno ted je maximum. Tak bych se chtěl zeptat jaký zdvih mám. na obrázku mám zakotovanou roztec která je 120mm. díky za info.

    0 0
    • Luk029  

      No přesněji je ta rozteč 122mm :-)

      0 0
    • kubad  

      Sorry, ale asi je moc slozite z te vidlice vypustit vdzuch zatlacit na doraz a zmerit jeji zdvih?

      Jednodussi jde se zeptat na BF?

      0 0
      • Luk029  

        aha tak to me nenapadlo diky a omlouvam se.

        0 0
        • kubad  

          :-)

          0 0
          • Luk029  

            tak je zdvih 108mm. ale stejne by me zajimalo jestli se vubec tora solo air v roce 2007 delala na 130mm zdvih.

            0 0
            • mar_tin1  

              mne sa to nepozdáva… zdvih máš 110 a tak opatrne si myslím, že ak sa aj robila tora na menší zdvih ako 130mm, tak by som tipoval 100mm. preto mám trošku pochybnosti o tom mechanikovi.

              mám toru soloair 2006 a určite v nej je 30mm spacer. akurát sa ten spacer nedá vybrať tak jednoducho, pretože nie je zboku „rozrezaný“, ako napr v rebe.

              0 0
              • t29  

                jen doplním, Tora 318 se dělala od roku 2006 do roku 2008 stejná, platí pro ni tenhle manuál:

                http://www.sram.com/…%20Guide.pdf

                0 0
              • Luk029  

                Jak jsem tu toru kupoval na kupkolu tak mi k ní dali dva 15mm spencer a ty jsou na boku rozřezané tak jako u té reby. Ta tora je moution control. tak nemůže to být jenom do 100mm.

                0 0
                • mar_tin1  

                  jj, tie rozrezané spacery by mali pasovať aj na toru, tam problém nebude. každopádne to nič nemení na tom, že sa mechanik asi zle pozrel.

                  0 0
                  • Luk029  

                    tak jsem psal na kupkolo jestli se vubec prodavali tory se zdvihem do 100mm a počkám na jejich vyjádření a pak bych zavolal do toho servisu jestli se ten borec nepřehlédl.

                    0 0
                    • kubad  

                      v tom manuále co ti sem t29 vložil je to jasně popsané standardně 80,100 a 130mm verze je tam popsaná, ale úpravou délky vloženého spaceru se dá udělat libovolný zdvih mezi

                      0 0
                      • Luk029  

                        tak jsem volal tomu servisakovi a ten mi potvrdil že je to jenom stovka dívali se na to dva . zbyl tam uz jenom gumový doraz. takže ta vidle má opravdu jemom 100mm. těch 107mm co jsem naměřil ja bylo díky tomu že se mi podařilo ten gumový doraz trochu zmáčknout.

                        0 0
                        • Hornet  

                          nejako sa mi to nezda…

                          0 0
                        • kubad  

                          jako možné je všechno, manuály se týkají ofiko prodávaných vidlic, rúzné OEM verze můžou existovat ve všelijakém provedení, takže těžko říct co vlastně máš :-)

                          0 0
                          • mar_tin1  

                            tak tak, ako píše kubad, v tomto prípade to bude zrejme OEM 100mm, ako som aj ja na začiatku písal. mne sa len nezdal ten nameraný zdvih. ak si však stlačil ten gumový doraz, tak by to sedelo na 100mm verziu.

                            0 0
            • kubad  

              podle manuálu co je dole pode mnou je Tora stavitelná 80–130mm vnitřně pomocí spaceru, takže zaleží na délce jakou ti tam kdo dal. Takže se mechanik asi blbě podíval :-)

              0 0
    • misko  

      ja som na tom podobne tiez mam 318 (2007) a som si myslel ze to pojde vyzsie…ked to odmeram mam to ako ty cca 123mm…realne moze chodit +/- 115…dostal som k nej 2× 15mm spacer…ked som ju mal ale rozrobenu moc na vyberanie tam toho nebolo tiez by som povedal ze to je jej maximum

      len zo zaujmavosti kde si ju kupil?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.