• Polesny

  Ahoj, rad bych synovi trochu poruninoval kolo za ucelem odlehceni. Ma Superior XC 24 Panda. Rad bych vymenil vidlice za pevnou, vvymenil riditka, krk a sedlovku za nejaky karbonovy … Ale nejdirive bych chtel zmenit rezeni za jeden tac (36) a nejake vice kolecko vzadu (idealne 11–36). Mohu stavajici kazutu (Shimano MF-TZ21–7) vyndat a nahradit ji jinou, nebo bude potreba predelavat stredy, uchycenia vuh vi co ?

  • Pán z Dubu  

   Podívej na desatero sem

   http://www.bike-forum.cz/podminky-uziti

   do vyhledávání např. takhe

   http://www.bike-forum.cz/hledani?…

   i do obrázků – třeba

   http://www.bike-forum.cz/…91-synova-24

   • Polesny  

    Snazil jsem se najit drive, nez jsem polozil dotaz, ale nejak jsem nenalezl, v desitkach tisic prispevku je velice tezke najit pozadovanou informaci v case mensim nez nekolik dnu …

    • kejda  

     Pokud se mohu vyjádřit, tak šroubovací sedmikolo – je konečná. Pokud budeš chtít vícekolečko, tak budeš muset změnit náboj. K tomu přeplést kolo. Potom, jednotác 36 zubů a kazeta 11–36 je blbost, to děcko neutáhne. Pokud budeš chtít jednotác, na kolo 24", tak bych – podle své vlastní zkušenosti doporučil převodník 32 zubů a kazetu alespoň 11–40, případně 11–42.

     Pokud si tohle všechno dáš dohromady, tak možná bude lepší zkusit popřemýšlet, jestli raději nekoupit nové kolo, modernější, které má třeba 1×8, ale na ořechu a můžeš změnit kazetu na 1×10. Tam už potom můžeš dělat upgrady.

     Anebo si nech kolo pro mladýho postavit, je tady dost stavitelů…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.