• JanSolar

    Prave jsem se stal stastnym majitelem detskeho voziku za kolo (Chariot Cougar). Chtel bych v nem zacit vozit osmimesicni miminko a chci se vas zeptat na nazor, jestli je potreba helmicka a kde se pripadne da sehnat. V cyklokramech jsem videl jenom same velike. Taky si nejsem jisty, jestli by mimco s helmickou nemelo problem v detske vlozce. Diky.

    0 0
    • vlty  

      helmu si myslím, že ne, v osmi měsících ještě nemá pořádně vyvinutou krční páteř a mohlo by dojít k nějakému poškození. V rámci bezpečnosti by měla stačit ta dětská vložka.

      0 0
    • munro  

      Nevozili jsme helmu (ostatně ani teď ji dcerkám do voziku nedavam, dost špatně se v tom sedí – viz diskuse kdesi v historii). Dětskou vložku jsem ovšem nedával vozíku (Croozer) napevno, ale na polonafouknutý gymnastický míč, kvůli utlumení otřesů.

      0 0
    • Robo  

      No já nechci nikomu sahat do svědomí, ale osmiměsíční dítě tahat za kolem?? To mi připomíná pasáž z filmu „obecná škola“… a navíc, v dnešním provozu na silnicích…

      0 0
      • Alibaba  

        …když už ten vozík, tak ta helma tedy opravdu ne !…v tomhle věku.

        0 0
      • munro  

        Obsáhlá diskuse k tomuhle tématu už tu byla cca před 14 dni. Ano, jsme nezodpovědní debilové a když budu potřebovat přejet s děckama 1,5 km přes les na zahradu k rodičům, tak to už fakt příště vezmu radši autem.

        0 0
      • náčelník  

        Souhlas. Ten dialog přesně vyjadřuje to sobectví: „Hlídáš ségru?“ „Hlídám!“ „A jezdíš si?“ „Jezdím!“

        0 0
      • JanSolar  

        Rad si poslechnu Tvoje argumenty (neber to ironicky). Teda krome nasledujicich:

        1. Otresy – vozik je dobre odpruzeny a detska vlozka v nem visi na 6 bodech, takze je dobre utlumena.
        2. Provoz – podle me je bezpecnejsi vozit po silnici vozik s miminkem nez tam nechat jezdit starsi dite samo na kole
        3. Necistoty a prach – predni strana je dobre kryta pruhlednym plastem a je odvetrana zboku.

        Diky.

        0 0
        • Robo  

          Starší dítě jede na kole PŘED Tebou, vidiš na něho, můžeš ho „chránit“ vlastním tělem. Malé dítě vlečeš ve vozíku ZA Tebou – musíš se ohlížet – tudiž se dostatečně nevěnuješ řízení – kámen – hlava, tlama, zem a děcko za Tebou. Navíc řidiči aut, kteří to nedobrzdí… Jinak je to každého věc, já jen říkám sám za sebe – tohle ne.

          0 0
          • RomanH  

            Mam croozera 737, prilbu bych do nej urcite diteti nedaval. Uz se to zde probiralo v historii.

            K tem osmi mesicum – kolega v praci ma o tyden drive narozene dite nez ja a hmotnosti rozdil je veliky, takze bych nechtel pausalizovat. My jsme dcerku zacali davat do voziku az tehdy, kdyz bezpecne stala a zacala delat prvni kroky – mela jiz zpevnenou pater (cca 10 mesicu). Vim, ze ten Chariot je odpruzeny a ta detska sedacka v nem je Ok, ale stejne. Docela by me zajimal ten prach. U toho Croozera ani pres folii nemas zaruceno, ze se tam neprasi.

            Jinak vozik je urcite mnohem bezpecnejsi nez sedacka a pokud tam dite nedavas pres jeho odpor, tak bych to urcite nenazyval sobectvim. Hodne stastnych km s vozikem – zrovna dneska s nim odjizdime do Jeseniku.

            0 0
            • RomanH  

              Aj, nejak mi to 2× ujelo :o)

              0 0
              • Robo  

                Tož co už s tebú…

                Jinak, abych nebyl považován za válečného štváče :-) , přeji všem mnoho š?astných kilometrů na rodinných výletech.

                0 0
            • steel is real  

              davas tam folii i kdyz neprsi – myslis, ze je to zezadu dost odvetrany ?

              0 0
              • RomanH  

                Odvetranej je dost. Folii tam davam, jen pokud je tak pod 15stupnu, zalezi na obleceni a dece, kterou malou prikryvam, jinak prekryvam tu jejich sitku jeste latkou ze sifonu – o dost lepe to zabranuje prachu. Odvetrani muzes regulovat i otevrenim zadni casti.

                0 0
                • steel is real  

                  to jsem nekde cetl, ze se tam da dat hedvabi nebo neco obdobneho, nejak to resit budu muset protoze ta sitka toho moc nevezme (sutry samozrejme:-); a jak resite spani – my zatim dekou, kterou dame maly pod hlavu, ale stejne mi to neprijde dvakrat pohodlny- mozna takovy ty spaci polstarky-podkovicky ?

                  0 0
                  • RomanH  

                    To jsi asi cetl ode mne – ta latka se jmenuje sifon. Pod hlavu zena usila specialni podkovicku (vzadu nema molitan, jen po stranach). Ted uz je ale vetsi (21 mesicu), tak pouzivame rucne usity polstar cca 50×15 vycpany molitanem – je to mnohem lepsi (odkoukano od MartinaXC). Ted o vikendu jsme v Jesenikach ujeli cca 80km a mala se tvarila spokojene.

                    0 0
                    • steel is real  

                      nase je 20 mesicu – takze uz je „velka“, ve voziku ani moc nespi, zajima ji vsechno kolem, ale napr. vcera usnula a museli jsme to resit provizorne dekou a opravdu nic moc…odkoukano od martina xc? je to nekde vizualizovano ??

                      0 0
                      • RomanH  

                        Ne, obcas jsme spolu vyjeli s voziky a navzajem si rikali tipy. Pro predstavu si predstav elipsovy valec cca 50×15, nebo podelne prehly polstar. Saha od nozicek ditete az nad jeho hlavu podel bocni steny

                        0 0
                        • steel is real  

                          o.k. tak nejak jsme tam nacpali tu deku – ona tam asi jina varianta neni. prosim jeste par odpovedei. 1.po jaky dobe davate pauzy a nechate malou probehnout ?2.ten „hranaty cep“ s dirou, ktery je upnuty k zadni nabe rychloupinakem a pridelava se k nemu ojka od voziku – hybe se mi nahoru dolu – mas to tak nafest, ze se to nehne – nebo to tak ma byt. ono to nemuze nic udelat (leda odrit lak)ale pro jistotu se ptam v navodu jsem nic nenasel – tedy v prekladu a nemecky nehovorim. diky za odpovedi

                          0 0
                          • RomanH  

                            Ad prichyceni – podarilo se sehnat jeste uchyceni za zadni vidlici, takze zadne problemy s tim nemam.

                            Ad pausa – to je individualni a nechci to pausalizovat. Vetsinou v pohode vydrzi 2 hodiny v tahu (z toho 1.5 hodky spi, pak si pobrukuje a povida si s nami). Staci ji probehnuti cca 20–30 minut, pak si ve voziku opet tak cca pul hodky hraje a dalsi 1.5 – 2 hodinky prospi. To nastesti zdedila po mamce – tak jak sedne do auta nebo autobusu, tak spi. Ted nam v Jesenikach vydrzela od 10:30 do 16:00 se dvema pausama cca 15 minut a 1 hodina. Asi se ji i libilo, ze nas jela vetsi partie (6 lidi)

                            0 0
                            • steel is real  

                              podarilo se sehnat jeste uchyceni za zadni vidlici – tomu priliz nerozumim – je to tam na tom trmenu a tim tkalounem s karabinou…vys­vetli mi to prosim

                              0 0
                              • Koala  

                                Ten „hranatý čep s dírou“ se dělá ve dvou variantách – horizontální a vertikální. Liší se v podstatě jenom tím, z které strany ja tam vyvrtaná ta díra. Standard je asi ten horizontální a s tím jsem měl stejný problém. Začínal jsem vždycky ve vodorovné poloze a během jízdy se to sklepalo dolů, a? jsem rychloupínák utahoval jak chtěl. Po výměně za svislou variantu není problém. Stojí to něco přes dvě stovky.

                                0 0
                              • RomanH  

                                Je tam normalni svorka s matkou, ktera se montuje na spodni savli zadni vidlice.

                                0 0
        • náčelník  

          Ad 3) Svinstvo se tam dostane i z boku.

          0 0
        • rtw  

          Jeste ze uz mam tritelou bajkerku:-) Vozik jsme nejak vypustili, hlavne z financnich a prostorovych duvodu, ale asi je to lepsi nez sedacka, protoze jeste donedavna tam po par km dite usnulo, takze pak byla nucena pauza nez se vzbudi:-)

          0 0
          • orca  

            Nucená pauza když dítě spalo na sedačce ??? a proč prosimtě ??? to my bychom nikam nedojeli..Po cca 1km vždy usínali a po cca 40 min prokoukli a začalo je to bavit…:-) A jinak 8 měsíců je děsně málo a za to riziko to nestojí…

            0 0
    • RomanH  

      Mam croozera 737, prilbu bych do nej urcite diteti nedaval. Uz se to zde probiralo v historii.

      K tem osmi mesicum – kolega v praci ma o tyden drive narozene dite nez ja a hmotnosti rozdil je veliky, takze bych nechtel pausalizovat. My jsme dcerku zacali davat do voziku az tehdy, kdyz bezpecne stala a zacala delat prvni kroky – mela jiz zpevnenou pater (cca 10 mesicu). Vim, ze ten Chariot je odpruzeny a ta detska sedacka v nem je Ok, ale stejne. Docela by me zajimal ten prach. U toho Croozera ani pres folii nemas zaruceno, ze se tam neprasi.

      Jinak vozik je urcite mnohem bezpecnejsi nez sedacka a pokud tam dite nedavas pres jeho odpor, tak bych to urcite nenazyval sobectvim. Hodne stastnych km s vozikem – zrovna dneska s nim odjizdime do Jeseniku.

      0 0
      • homat  

        JJ, dokud dítě samo nesedí, tak by se nemělo dávat do sedící polohy. A „samo nesedí“ se myslí dokud se neumí samo posadit z lezení, které by mělo sezení předcházet. Taky to teď řeším, takže vozík zahálí ve sklepě :-(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.