• jirkous3

    Potřeboval bych radu ohledně rozebrání a vyčištění pd-m520. Mám je asi rok a v levém mi při každé otočce něco křupne. Nechce se mi je dávat na reklamaci, tak vážné to zase není. Myslím, že jsem manuálně celkem zdatný, tak bych si s vyčištěním a promazáním měl poradit. Jen bych potřeboval radu, jak začít s rozebíráním.

    0 0
    • Vilém  

      Bud pomoci klice k tomu urceneho, nebo opatrne treba sikovkama, s tim ze to nechatas primo za plast, vyjmes z pedalu cartridge. Tu bud vymyjes a namazes. Nebo komplet rozeberes, zkontrolujes, namazes, seridis, slozis.

      0 0
      • jirkous3  

        Vedle šroubení v pedálu jsou plosky pro klíč a za nimi nějaká mnohranová matice. Mám tedy otáčet s ní? Normálně doleva?

        0 0
        • pepek  

          Mrkni se na ty šipky s názvem „tighten“ několikrát, než zabereš

          0 0
        • Vilém  

          Plosky jsou na povoleni pedalu z kliky, je to na 15mm klic. Ty potrebujes povolit to plastove. Pokud nemas vhodny nastroj, tak fakt bacha, klestema to jde pekne ojet, pripadne prasknout a pedal je na vyhozeni.

          Zavit je, pokud si dobre pamatuju, opacny.

          0 0
          • jirkous3  

            Klíč si případně koupím, on se může hodit i někdy v budoucnu. Když povolím tu plastovou matici, tak vyjmu klec s nášlapy a na ose mi zbudou ložiska? Předpokládám tedy, že by asi bylo vhodnější celý pedál napřed sundat a dát si pedál raději do svěráku.

            0 0
            • Vilém  

              Kdyz to povolis, tak ti zbude jen telo pedalu a komplet kulicky, konusy atd. ti zustanou pohromade. Posleze to muzes robrat cely. Ale bacha, kulicky jsou vcelku titerny a rady se zatoulaji, tak abys s tim pocital:)

              0 0
              • jirkous3  

                Uvidíme, zda bude nutné vše rozebírat. Klasické pedály už jsem ale rozebíral mnohokrát, takže o zatoulaných kuličkách vím své. V každém případě zkusím napřed promazat mechanizmus nášlapu. Třeba by to mohlo být i v něm. Měl jsem napřed podezření na střed, ale když šlapu jen pravým pedálem, tak to nelupe. Takže to tipuji na nějaký problém v 520ce.

                0 0
                • Vilém  

                  No uvidis. Pokud pedaly uz opravovals, tak to pro tebe nebude zadny problem. Pripadne serizeni a rozebrani je klasicka kontramatka, nemusi byz zadny spesl trubkovy klice ap.

                  Trochu podrobneji to popisuje Parktool.

                  0 0
                • skvedo  

                  Proti zatoulaným kuličkám jsem si vyrobil toto: http://www.bike-forum.cz/…-cast-2.html#…

                  0 0
                  • jirkous3  

                    Tak to já používám obyčejnou plastovou kuchyňskou misku. Žena ji vyhazovala, tak jsem si ji vylovil z koše :-) Většinou na kutálející kuličky ale stačí rozebírat to nad hadrou a pak je v ní rovnou očistit.

                    0 0
        • Vilém  

          Jinak postup popsan zde.

          0 0
    • arf_soul  

      Taky mi v pedalech neprijemne krupalo, nekolikrat jsem se pokusil o serizeni, ale bylo to spis horsi nez lepsi.

      Uz jsem byl odhodlany koupit jine, ale nakonec jsem dovnitr natlacil dost velke mnozstvi vazeliny a od te doby mam klid :)

      Ten originalni plastovy klic se urcite vyplati.

      0 0
      • xshreck  

        J8 měl v jednich pedálech dokonce piliny z výroby… :(

        0 0
      • jirkous3  

        Takhle to asi přesně zkusím udělat.

        0 0
        • Martinson  

          Už jsem několik 520 po praskání v pedálu rozebral, namazal a seřídil kónus a pak už většinou dlouho drží. Trochu špatně se odhaduje jak to seřídit, chce to trochu trpělivosti, protože po seřízení musíš pedál složit a vyzkoušet vůli.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.