• jesperx

  Vážení,

  již takřka dva týdny probíhá výběr mého nového biku. Žel, musím přiznat, že řeším stále mnoho dilemat…

  Abych to nějak shrnul :

  175 cm výšky, 70 kg váhy, roční nákezd cca 7000 km (z čehož pár set km na silničce, na biku all round: od cest do práce zpevněnými cestami až po lesní cesty, lehký až středně těžký terén – technika průměrná ), ročně tak 5–6 závodů typu Author Maratonů, KPŽ a občas menších podniků – většinou tak první 1/4 výsledovek). Nenechavá ruka zlodějova , která mi odcizila starou 26HT, mně překvapila i v tom, že na koupi nového kola, mám omezený rozpočet ve výši max.34 tisíc.

  Ještě před dvěma týdny jsem byl tak nějak rozhodnut pro 27,5 – hlavně ale asi kvůli „obavám“ ze skoku z 26 na 29. (znáte asi ty klasické argumenty – 175 cm, 27,5 je ten ideální kompromis..) Po návštěvách několika obchodů, pročítání diskusí a názorů už to zdaleka neplatí, naopak, řada lidí mi říká abych bral spíše 29´´ a i já jsem zřejmě více než nahlodán. Seděl jsem na obou rozměrech – ale těžko říct, potřeboval bych mnohem více času – prudké výjezdy a trochu více technické pasáže, kde hlavně by mně ten rozdíl zajímal (čti : kde bych si konečně ujasnil a potvrdil, že 29´´ tady nebude krok vedle:- ) jsem vyzkoušet nemohl…

  Do svého výběru jsem tal zařadil kola, která se prodávají v obou variantách:

  Pells Razzer Race 9 (7)

  http://www.pells.eu/…e9/rok-2016/

  zřejmě největší favorit – dobrá vidlice i mix osazení xt/slx, minusem možná brzdy a trapně musím říct, že i tzv. všeobecné povědomí o této značce…

  Superior XP 919

  http://www.bikelive.cz/…kblue-i1921/

  SUPy se mi již delší čas líbí vizuálně, ten mix komponent ale bude horší než v prvním případě

  Cube LTD Race Blackline

  http://www.bike-life.cz/…9-2016/d6920

  zde se mohu dostat o 10% níže z ceny ,design se mi zamlouvá,mix osazení XT, vidle velmi dobrá – ale ta váha je bohužel trochu vyšší

  Uvažoval jsem i nad RBčkem, ale abych se dostal k nějakému rozumnému kompromisu viz výše musel bych jít ještě asi tak o 3000 nahoru a to už se mi moc nechce…

  • ˘Ö˘ Krab  

   Kolik vážilo Tvé předešlé přibližovadlo?

   Kolo pod 10 kg z toho nikdy nebude, ale zase na dojíždění do práce … za mě RB CRR 275 BASE vel. L + záplety WTB + pláště Scylla (nebo na čem jezdíš) : 36304 Kč @ 11,75 kg, nejspíš ještě dohodnout verzi 2×10.

   Při Tvém nájezdu spotřebuješ běžné součásti vcukuletu, pak si můžeš postupně dokupovat lepší, ale základ (rám & vidle) bude dobrý až nezničitelný.

  • bruco  

   A otazka znie?

  • Mr.Dan  

   S takovým rozpočtem bych volil slušnou značku na karbonovém rámu (Ghost, Cube) a s „horšíma“ ale stále trvanlivýma komponentama (Deore apod.) s možným prostorem pro upgrade. Jen to chce počkat na nějaký ty akce, slevičky nebo vychytat něco zánovního na bazaru.

   P.S. jinak z těch tří nabízených bych překvapivě volil Pells, jednak slušná vidle a jednak ten rám prý funguje skvěle.

  • Kamilac  

   Já jsem měl jako předchozí kolo Pells a nikdy jsem s ním neměl problém, ten rám si nechal libit strašný věci. Teď ho má po mě brácha a taky mu dává hroznej kartáč a v poho.

  • Mr.Dan  

   Trochu dražší než rozpočet, ale jednak je i slušně vybavený a jednak by šlo možná ještě trochu ukecat. Jen příklad…

   http://www.kolapesek.cz/…014-p200726/

  • Pán z Dubu  

   Geometrii rámu máš vybranou? U 29erů je potřeba si také ohlídat, kterak objemné pneu zadní stavba pojme. Někde vedle nepříliš velkých figur dezénu 2,2“ pneu je pro marast dost úzko.

  • novas752  

   Taky bych z toho volil Pells, i když velmi podobné osazení má i Grand Canyon AL SL 6.9 a stojí i bez slevy o 4 míň.

   A neřekl bych, že Pells má nějakou špatnou pověst. Neni to sice RB, ale třeba LeaderFox a asi i Author jsou „vnímány“ hůř – minimálně mnou.

  • jesperx  

   Tak ve finále výběru se nakonec probojoval spolu s výše uvedeným Pellsem zničehonic také RB CRR 290 Team..

   • pavel.lib  

    I když je to 5tis nad tvůj uvedený limit, tak přesto zmíním tohle kolo https://www.canyon.com/…slx-7-9.html

    Kompletně v XT, kvalitní kola i vidlice za slušnou cenu.

   • jesperx  

    Edit: nakonec vítězí RB – jen poladit velikost rámu, M nebo L…měřím, jak již jsem uvedl +/- 175 cm. M rám RB CRR má horní trubku 600 cm, L už 620 cm (pro srovnání ukradená 26HT Merida jí měla v M 590cm)…

    • Breakpain  

     Vyzkoušet? Půjčují grátis testovací kola … byla by chyba toho nevyužít.

     • jesperx  

      Zkoušel jsem obě velikosti a jsem asi opravdu mezi…

      • Breakpain  

       Mno … v tomhle případě beru obvykle ten větší rám plus kratší představec. (Nemám rád, když jsem na tom moc ohnutej).

       Pokud sneseš „ohnutí“ na menším rámu a máš to na ježdění po lese a nikoliv po (cyklo)stezce, tak budeš spokojenější. Já občas nadávám, že menší rám by se tam vešel líp, líp zatočil a tak :) … Ale nesnáším komín podložek pod představcem .).

      • pocestny  

       Jen pro zajímavost, jak vysoko jsi měl vysunutou sedlovku na tom „L“ a s jak dlouhým představcem jsi na tom jezdil?

       • jesperx  

        Zrovna jsem to chtěl napsat-při L rámu byl pochopitelně delší posez, což by mi ani tak nevadilo, ale sedlo jsem musel několikrát upravovat až pod úroveň řidítek.Představec byl 8cm. Co je ale asi důležité zmínit-standover nad horní rámovou trubkou mi přinesl pouze , no jak to jen říct,minimální vzdálenost od rozkroku:-) Ještě k tomu Pellsu – ten mi padl Mkem a horní rámovka je o nějakých 3–5 mm kratší než u RB…

        • ˘Ö˘ Krab  

         Takže co řešíš. Níže jsem psal L, ale my máme dlouhé končetiny a krátké trupy. Když jsi na L těsně před snůškou, nezbývá, než volit M. Tento stav bych ale, být Tebou, nedefinoval jako „přesně mezi“.

         Co 29" – zkoušel jsi?

         • pocestny  

          @Krab: RB CRR 290 je 29"

          @Jesper: Aby zase nevzniklo nedorozumění:

          • Takže CRR 290 v Lku s 80mm představcem a standover taktak ?
          • A „Pells vel.M sednul dobře a je o pár mm kratší než RB“ (?V porovnání s Mkem nebo Lkem?)

          No tak vezmi eMko. Hned mi bylo trošku divné, že někdo s 175cm chce 29" v eLku… respektive, že to Breakpain tak přesvědčeně doporučuje.

          PS: To „sedlo pod řídítky“? Myslíš že bude sedlo u jiného rámu jinak vysoko? Výška sedla bude ± všude stejně, a výška řídítek bude tam kde si je dáš (rozdíl -+ 1cm podle délky hlavové trubky, zbytek vyladíš podložkami a úhlem představce a prohnutím řídítek).

        • ˘Ö˘ Krab  

         Takže co řešíš. Níže jsem psal L, ale my máme dlouhé končetiny a krátké trupy. Když jsi na L těsně před snůškou, nezbývá, než volit M. Tento stav bych ale, být Tebou, nedefinoval jako „přesně mezi“.

         Co 29" – zkoušel jsi?

    • ˘Ö˘ Krab  

     Pohled na geo rámů se dost možná od dob vzniku zcizené Meridy trochu změnil, takže, pokud nepotřebuješ řídítka opravdu nízko, vyber spíš vel. L s krátkým představcem. M s dlouhým by byla rychlejší a jistější ve svižné přímé jízdě, kratší představec má zase navrch při techničtějších pasážích, kde jsou potřeba rychle po sobě následující změny směru. Samotná velikost rámu je jen jeden z prvků, které celkový pocit a ovladatelnost celého kola spoluurčují.

     Nebo se zeptej v RB přímo p. Heinika, ale bacha, jezdil dřív DH, tak aby poradil dobře :-).

     Ne, vážně, se 185 cm a krátkým trupem mám nadoraz prodloužené L (se 400 mm sedlovkou a tuším 130 mm dlouhým představcem v negativu a bez podložek), ovšem na tomtéž kole příležitostně závodí syn s cca 176 cm; s tímto záměrem jsem je už kupoval, já je mám jen jako terénnější verzi trekového kola na dojíždění do práce v zimě, na terény bych užil víc XL.

     Kdyby na „L“ byl představec dejme tomu 80 – 90 mm, bylo by to kolo pro syna přesné, takže Tobě by mělo něco takového vyhovovat také, popř. představec klidně ještě kratší.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.