Nova vidlice na RB IQ ~12000 Kc

7 nepřečtených
  • arf_soul

    Ahoj, procetl jsem uz spoustu diskusi o vidlicich, ale moc chytry z toho nejsem.

    Shanim novou vidlici za x-fusion enix, asi kolem 12000,klidne starsi rocnik.

    Narazil jsem na vidlice s menitelnym zdvihem, prijde mi to jako fajn vychytavka, ale fox talas na ktery jsem koukal podle vseho asi neni az tak dobry jak jsem puvodne predpokladal..

    Predpokladam ze krk mam 1 1/8", pevna osa nevadi, kdyztak necham preplest kolo..

    Ma nekdo predstavu jaky nejvyssi zdvih mohu na rb iq dat? Je mozne treba koupit 150 a zvysit sag na rekneme 30% pro vetsi komfort?

    Diky moc za rady, moc se v tom nevyznam..

    0 0
    • arf_soul  

      Jeste doplnim, jezdim spise XC, rad si sjedu nejakou prudsi lesni cestu, napr kde stahujou traktory drevo.. skoky zadne, teda ne zamerne. :)

      0 0
      • Lišák  

        Co se Ti nelíbí na Enixu?

        0 0
        • arf_soul  

          No kdyz jsem vyjel na zacatku sezony tak jsem zjistil ze nevyuzivam nejak posledni 3.5 cm zdvihu.. tak jsem ji trochu upustil asi na 80 psi a dostal jsem se na 2 cm. Ale po jizde jsem zjistil ze mi prestal fungovat lock. Tak nevim jestli jsem tam neco prorazil nebo co…

          Navic se mi moc nelibi jak moc se zanoruje pri brzdeni, to abych prepadnul… ale nevim jestli tohle vubec nejaka vidlice dokaze vyresit.

          Moznost nastavit si nizsi zdvih by se mi libil hlavne pri prudkych stoupanich kdy mam problem abych se neprevratil dozadu.. ale nikdy jsem talas apod. nejel takze nevim jestli by mi to pomohlo nebo ne..

          0 0
          • arf_soul  

            Muzu zkusit ten enix nechat opravit ale nelibi se mi ze bych byl delsi dobu bez kola. Taky je moznost na nem dojet celou sezonu, ale trochu se bojim kdyz vim ze s tim asi neco je..

            0 0
            • MysoK  

              Ja som enixa niekolkokrat reklamoval kvoli tomu locku, nakoniec mi ho v RB s priplatkom vymenili (v ramci zaruky) za REBU.

              Ten lock sa da lahko napravit, vacsinou iba vyskoci ta objimka na vidlici z korunky, takze sa vzprieci a potom sa lanko nemoze volne hybat. Staci povolit ten maly imbus na objimke, vyhadzat pripadnu spinu z pod objimky a znova to pekne usadit a dotiahnut. Vydrzi to tak na 2–5km :D

              Inak som bol s enixom spokojny co sa tlmenia tyka, a reba mi funguje tiez paradne. Ja som dost necitlivy na tieto parametre, takze viac k tomu povedat nedokazem.

              0 0
              • arf_soul  

                Skvele, diky. Ja to vyzkousim, a pokud to bude ok tak necham koupi nove vidle az po sezone..

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.