29" vidlice Reba SL/TEAM / Fox F100 RLC

219 nepřečtených
  • Bafoon

    Tedy to vypadá že se mi tu pomalu ale jistě rýsuje další příspěvek do zdejší skupiny 29" biků. Zatím to ještě nehoří ale zdá se že se budu rozhodovat mezi dvěma vidlicemi REBOU a Foxem. + – obě za stejnou cenu takže bych vás všechny prosil o názor – vyjádření kterou vidlicí si zkrášlit bajka.

    Jde mi hlavně o jednoduchost, dostuponost servisu a ND zkrátka láká mě ta Foxka ale Reba je taková sázka na jistotu…

    Díky moc za pomoc

    rám bude cca 21,5" vážím cca 100kg, kotoučové hydrauliky

    Anketa: Kterou vidli by jste volili vy?

    6x
    30%
    1x
    5%
    10x
    50%
    0 0
    • Vevoda  

      Co to bude za rám?

      0 0
      • Bafoon  

        bud dočasně Wakan – bo supíci došli, a když to jooo hodně dobře vyjde tak GF

        0 0
    • ravag3r  

      A co zkusit RST M-29? Je to sice, dalo by se říct, low-end, takže pokud chceš machrovat tak pro tebe neni, ale jinak tuhle sem na nějakym webu americkejch 29er viděl, že vyhrála anketu vidlice roku, na link už si nevzpomenu, a to právě v konkurenci Reby a Foxky. Jen by se, mám pocit, musela předělat na olejový mazání, ale hlavní plus je skvělá cena, váha a prej i dobrej chod. Nebo co třeba Manitou Minute 29", taky varianta, nemá ji každej a je lehce lehčí než Reba:)

      0 0
      • Bafoon  

        o rst jsem chvilinku uvažoval, a když pominu dostupnost v ČR tak má jedno velké mínus a to že je to RST já ji prostě na kolo nedám… .-) nemůžu :-)

        0 0
      • Polka  

        RST M-29 ma olejove mazani. Mam ji objednanou, pristi tyden bude asi doma. Dostupnost v CR viz sklad dovozce.

        0 0
        • Martin  

          pak se prosím poděl o zkušenosti. já měl M29 mezi kandidáty na výměnu vidle na modrou, ale byl jsem od ní pár lidmi zrazován a nakonec jsem ulovil Toru

          0 0
          • Polka  

            Jj, pak napisu jak to chodi :-) Taky me lidi zrazovali, ale ja proste do toho nechci a ani nemuzu momentalne vrazet vic penez a podle testu a ohlasu by to mel bejt dobrej kauf. Uvidime.

            0 0
            • sorak  

              mel jsem o ni taky zajem kvuli renovaci staryho kola, psal jsem si s lidma od Authoru (distributor) od ledna, nejdriv ze uz nejsou, ze budou zacatkem brezna, pak ze ne zacatkem brezna, ale zacatkem dubna, pak jsem jim psal prvni tyden v dubnu a ze pry na ne stale cekaji, ze snad prijdou v polovine dubna, jak pises, tak to vyjde asi na zacatek kvetna…

              takze jsem to vzdal a objednal si RockShox Toru 318 29" z chainreacti­oncycles a vyslo to asi na 4990,– tzn. jeste o neco levnejsi a je to provereny model a uz mam doma jednoho Rock Shoxe- Rebu, takze aspon veci na servis budou stejny…

              0 0
      • Vilge  

        Ten link je tady.

        0 0
    • Vilém  

      Koukni na cyklobazar,zrovna tam jedna pribyla. Ale nevim jestli nebude moc kratkej krk.

      0 0
    • sorak  

      vozim Rebu Race 29" a celkem spokojenost, ale kdyz jsem videl, jak kamaradovi pracuje Fox, tak bych zkusil asi ten, problem je, ze vozi 26" a ma model s TerraLogicem… ;-))

      Fox F29 je bez TerraLogicu a tak ve finale muze fungovat hodne podobne jako Reba, hmotnost vyjde nastejno (ta moje ma neco malicko pod 1700g), akorat Foxik vypada lip…

      na druhou stranu – nahradni dily na Rebu jsou asi lip sehnatelny a levnejsi a mas moznost zmeny zdvihu vymenou spaceru uvnitr (80<>100)…

      0 0
      • Martin  

        maličko OT – při výměně voleje v Toře 29" jsem si nechal vyndat spacer a zvednout tak zdvih na 100 mm a je to rozdíl, vidle je citlivější…

        0 0
        • Bafoon  

          boha jeho díík! tohle jsem nikde nenašel, všechno jen doměnky, nikdo nevěděl jestli se tahle tora dá taky zvednout, díííkas

          0 0
          • Martin  

            rádo se stalo :-) pro hnidopichy – jedná se o Toru 318 SoloAir 29er, OEM model pro Superiora

            0 0
            • sorak  

              jj, presne tu mam ted na ceste domu!

              a mam takovy dojem, ze jsem bral posledni 21,5" ram SUP 929 od dodavatele… ;-)))

              0 0
              • Bafoon  

                tak to seš týýýýý ten holomek co bral poslední rám nuže dobrá píšu si tě… :-D

                0 0
              • Milenius  

                V tomhle state ses vzdy posledni, kdyz tady maji vsichni skladem vzdy 1–2 kusy.

                0 0
                • Bafoon  

                  taky pravda, já se poptával někdy v prosinci začátkem ledna a to říkali že začátkem dubna se mám poptat že budou mno a tak se začátkem dubna poptám a všude kuci říkaj měli jsem ale už nejsou popřípadě byly a nebudou asi karma nebo co :-) ale s pánem přímo od supa jsme dobře pokecali :-)

                  0 0
                  • sorak  

                    podobne zkusenosti… lidi od SUP me odkazali na prodejce a dobu kdy by to melo jit sehnat… psal jsem 2ma a negativni odpovedi – nejsou a (asi) nebudou…

                    trosku me to nastvalo, takze jsem nasel seznam prodejcu SUP a vypsal si vsechny, ktere jsou pro me dostupni (tj. skoro cela Morava, krome jiznich koncin, jinak to cele casto projizdim vlackem) a poslal jsem jim vsem (10 prodejcu) stejny mail – ze shanim ram, ze jsem byl vyrobcem odkazan na prodejce a co to vlastne chci… a toho 2 odpovedeli, ze to pujde sehnat a jeden mi ho skutecne sehnal…

                    0 0
                  • kukyn  

                    Tady jsi to zkoušel? Velice dobrá spolupráce. Pan Kokeš povídal něco o případném dovozu rámu ze zahraničí.

                    0 0
                    • Bafoon  

                      zkusil jsem tam napsat, uvidíme. já se ateisticky modlím k všemohoucímu aby mi vyšel ten Gary Fischer to bych si smlsnus…

                      díky

                      0 0
                      • Martin  

                        já jim psal, jestli mají rám Supa 929D a mají kus ve velikosti 19" :-(

                        0 0
                        • Bafoon  

                          hmm hmm hmmm to už by mi přišlo asi malý mám 194cm a testoval jsem 21,5 a ta mi přišla akorát…každopádně už jsem jim to poslal :-) ale díky

                          0 0
                          • Martin  

                            no já dogmaticky trvám na Supovi, GF se mi z nějakého iracionálního důvodu nelíbí…

                            0 0
                            • Vegan  

                              NO ja mel moznost projet GF 29" 07 a musim konstatovat ze ta geometrie ma neco do sebe je to takovy sviznejsi v zatackach, ale zase nic kvuli cemu bych menil ram leda ze by mi nekdo dodal HOFI PRO 29 " ram :D pak jo :D

                              0 0
                              • Martin  

                                pro naprostou bajkerskou lamu, jako jsem já, bude i ten Sup až příliš dobrej, já tomu stejně prd rozumím :-)

                                0 0
                                • Vegan  

                                  Podivej to mas asi tak kdyz jedes jako lama jako trebas ja :) po stejne cestice kde to znas na mojem Supovi a pak si tam vemes GF tak najednou zjistis, ze se snim subektyvne nebojis jet tu zatacku vice na ostro, ale nevidis to nijak zasadne do doby nez sednes spatky na supa kde zjistis, ze to kolo te jakoby tahne furt vice rovne ale kdyz chces jet tu samou zatacku vice na ostro se mu jakoby nechce myslim ze to pozna uplne kdokoli tzn i sebevetsi lama :)

                                  0 0
            • Vegan  

              vzhledem k tomu ze je to puvodne moje vydle pokud se nepletu tak jsme zvedav kdy ti zacne vadit na 100mm mensi zadrhavani pri vraceni to je ostatne duvod proc jsem ji degradoval zpet na 80mm :( proste se pri vraceni jakoby skubala

              0 0
              • Martin  

                nezdá se mi, že by se při vracení škubala… na 100 mm jsem najel docela dost kiláčků a vidle chodí pohodově.

                0 0
                • Vegan  

                  tak mozna se to zachodilo ja kdyz sel do vetsiho zdvihu tak 3cm pred koncem tak pri vraceni se to zacalo zaskubavat a co jsem se bavyl s vice lidma tak to dela i TORA 26" … kazdopadne jsem rad ze ti slouzi dobre :)

                  0 0
                  • Martin  

                    opravdu, v celé délce chodu běhá tam i zpět bez problémů. je možné, že si to „sedlo“. každopádně jsem opravdu spokojený, hlavně v tom, že vidla nekope :-) ale budu muset víc foukat, zdá se mi, že mi ji v servisu po výměně oleje nafoukli málo…

                    0 0
      • Bafoon  

        hmm právě vlastně jediné co hovoří pro foxe z mého pohledu je estetika :-) ta vidle je fakt nádherna ale je-li funkčně cca stejná a případná servisovatelnost u foxe je menší tak to vypadá na rebu mno…

        0 0
        • sorak  

          jestli funguje stejne budu pravdepodobne schopny poreferovat tak 11.5. – na Velocampu budou mit urcite mit jeden z tehle: GF Superfly, Paragon, Hifi deluxe nebo Hifi pro…

          hlavne jde o to jak aktivni bude pri jizde ve stoje (TerraLogic se ani nehne, moje Reba pracuje  podle razance slapani 15–30mm) a na asfaltu…

          0 0
          • Bafoon  

            to bych snad do té doby mohl vydržet, ale Krále Šumavy už bych rád jel na 29" :-) zatím budu řešit rám a kola takže by to mělo být v klidu

            reba se dá ještě nějak utlumit nebo zamknutá bude chodit dycky? hádám že lehký chod při zamknutí by mi byl ku prospěchu ale 3cm už jsou docela dost

            diky

            0 0
            • sorak  

              to co jsem psal plati v pripade, ze neni zamkla, pokud je tak chodi tak 5–10(15)mm, ale po zimni generalce lockout nemam – mel jsem ho na riditka, praskl mi tam sroub a zustal v zavitu, nesel vytahnout, az ted v tydnu mi to sikovni lidi odvrtali a budu to tam davat zpet… takze jak moc to chodi zamceny uz spis odhaduju…

              kazdopadne pokud si poradne pohrajes s nastavenim pozitivky/nega­tivky, tak se to da zmensit, mam ji ale radsi citlivejsi…

              0 0
            • sorak  

              btw – od Plzne nebo od Zamberka?

              0 0
              • Bafoon  

                od žamberka :-)

                tak to jo to je super, to by mi sedělo :-) ono já všechno budu srovnávat se suntourkou :-))) a ta chudák když se do ní postavím tak si se mnou neví rady

                šikovných lidí je potřeba jako soli :-) jeden šikovný lid mi shání budoucí vidli na ty ceny co mi nabídl bych se tady nedostal, ted jen vybrat správně…uff

                0 0
                • sorak  

                  tak to bysme nekdy mohli dat spolecnou vyjizdku – na Pastviny a zpet to mam od baraku celkem v poho…

                  vic informaci k te objednane Tore napisu jak mi dojde – pristi tyden

                  0 0
                  • Bafoon  

                    dneska jsem byl za míťou, podívat se jak vypadá pořádná 29" málem mi vypadla čelist jak je to kolo lehký :-) el fantastico! 29" je jasná volba

                    dáme :-) až to během měsíce (snad) poskládám tak jo, pastviny jsou v poho. Ted už se na svém 26" skoro stydím

                    0 0
                    • miťo  

                      Děkuji za pochvalu. Rád šířím tu pravou víru. Až na věky Amen :oP

                      0 0
                      • Bafoon  

                        mno jo jezdit dál na 26" se mi ted jeví jako takřka kacířská myšlenka :-)

                        0 0
                        • Polka  

                          Covece mne ne :-) Asi po 2 mesicich jizdach na 29 jsem minuly vikend vyrazil na 26" „zavodaku“ a je to nebe a dudy. Je to ale dany tim, ze 29 ma 14kg, coz je znat jaxvina. Takze z kopca a po rovine lokomotiva, na horekopcom a rychle technicke pasaze to neni samozrejme vono. Takze budu muset postupne zagramarit, dat tuzsi kola apod.

                          0 0
                          • Bafoon  

                            tak já to spíš upřesním – jezdit dál na MÉ 26" se mi už dál nechce :-) ta váha tam bude určitě hrát roli ale naštěstí si ted můžu dovolit trochu gramařit tak jsem moc zvědavej co z toho vzejde. Mno a nevim kolik váži to míťovo ale jestliže moje 26" měla 13kg cca tak to míťovo mi přišlo snad o 4–5kg lehčí – já vím asi přeháním ale rozdíl tam byl extrémní, to bylo zkrátka po všechn stránkách uplně jiné kolo

                            0 0
                            • miťo  

                              No tak to začni rámem a kdyby ti nevyšel Gary tak by to jistil Duratec ne? Apache na gramaření moc nebude.

                              0 0
                              • Bafoon  

                                já nevim ty mi snad to Garyho nepřeješ! :-D Gary samozřejmě vyjde a basta fidli o tom se vůbec nebudem bavit :-)

                                ted jsem na to koukal wakan DB 21,5" 2092g superior velikost patrně 21,5" váha 1800g o DB nikde ani zmínka

                                a vlastně kolik váží ten tvůj 22" DC?

                                0 0
                                • Polka  

                                  Muzu jen potvrdit, ze co se tyce ramu u Supa, tak je za tu cenu supr, jak jeho jizdni vlastnosti, tak vaha – neni to nic tezkyho vylozene. Duratec na tom bude asi este o neco lip predpokladam.

                                  0 0
                                  • Bafoon  

                                    mě by zajímalo jestli ten rám je doublebutted či jak se to píše nebo ne, oni to nikde nemají uvedené :-)

                                    0 0
                                  • Bafoon  

                                    všude sem našel ALUMINUM 6061.T6 Hydroforming což mě požadovanou informaci neposkýtá :-)

                                    0 0
                                • sorak  

                                  pokud chces na 29tce gramarit, tak doporucuji se zamerit na kola, teda pokud nejezdis drsny AM nebo dokonce FR – rozdily mezi obyc koly (napr. Remerx Dragon rafek, naby Deore nebo LX, 32 dratu) a takovym American Classic 29 Disc je takovyho pul az tri ctvrte kila…

                                  sam vozim Bontrager Race  Disc 29, ktere jsou o neco tezsi nez ty AC 29 Disc a prece se mi i s 2kg Mrazkovym ramem povedlo dostat vahu na cca 11,5kg

                                  0 0
                                  • Bafoon  

                                    mno zatím to vypadá na náby dt 370, ráfek dt x470 nebo zac2000, masazné niple a dráty bud sapim leader nebo dt competition tak by ta váha mohla být docela rozumná

                                    0 0
                                    • miťo  

                                      Já tedy hlasuju pro duralové nilpe DT, přece bys nedal majlant za DT ráfek a zapletl tam mosaz ne? Duralový niple jednoznačně!

                                      0 0
                                      • Bafoon  

                                        já když tak koukám co to tu tvořím tak mám pocit že jsem schopnej všeho :-)

                                        dural čili alu niple? jen jsme tak řešili s kolegou jestli mě alu udrží, zeslabované dráty ty competi… by měly být v pohodě ne?

                                        zatím jsem se dostal jen kolech na hrozně nepěkný čísla s těma DT ráfkama se ale není čemu divit co :-) na zac2000 mě vyšli na 5420,– na X470 na 6120,– a kombinace X470 a TL7.1 na 6790,– tedy jestli něco nevykouzlím tak tak to bude Zac2000 :-) ufff že já si toho tvého Dura zkoušel mohl jsem žít v bláhé nevědomosti :-)))

                                        0 0
                                        • miťo  

                                          Dural a ALU niple jsou to samé. Dělá se pak jen mosaz. Jak jsem ti říkal, já použil dva roky ježděné ALU niple ze šestadvacítek na kola na devětadvacítku. Taky jsem jim zpočátku nevěřil, ale jsou dobrý.

                                          0 0
                                        • miťo  

                                          Možná tak zvážit zapletení 36 drátů, místo 32, když vážíš více.

                                          0 0
                                        • sorak  

                                          mozna bys mel zvazit 28 dratu – DTcko dela naby i rafky pro tenhle pocet – protoze jinak se opravdu dostanes na nejakych 1900g

                                          delam si srandu… ;-))))

                                          urcite zajimavy jsou ty American Clasic, protoze na 29tce hmotnost kol uz plasti moc nepoladis – vyber sice je, ale lisi se hlavne smesi, sirkou a vzorkem, hmotnost je skoro u vsech 600–800g

                                          36 dratu bych neresil, na svych kolech mam 28 vepredu i vzadu a vazim 85–90kg (v zime a tesne po ni nejvic ;-)))) najezdeno 4000km a jeste jsem to ani nemusel centrovat ;-)

                                          0 0
                                          • miťo  

                                            Někdo tu psal že má Bontragery a že mají málo drátů a dotyčný si ztěžoval na praskání ráfku kolem kalíšků či snad jejich vytržení. Pokud jsem o zeslabený drát, třeba DT Champion a ALU nipl, tak bych se 36 drátů nebál.

                                            0 0
                                          • Bafoon  

                                            takže už jsem to konečně osekal jen na dvě varianty :-)

                                            1.ráfek ZAC2000 jednonýt dopředu, dvojnýt dozadu, dráty dt competition2–1,8–2, alu niple, nába DT 370 centrlock

                                            2.ráfek DT X470 jednonýt dopředu, Mavic 317d dvojnýt dozadu, dráty dt competition 2–1,8–2, alu niple náby DT 370 centrlock

                                            u zacu nemám spočítanou váhu(zatím mi neodpověděli) a u teho druhého je to 1940g na míň se s penězma co do toho můžu dát nedostanu, imho tu musím vyzdvihnout trpělivost pana Daďi z netbiku, míťa a  "hnoj"a bez nich byl volšovej :-)

                                            0 0
                                • miťo  

                                  No, já ho zapomněl před osazením vloni zvážit...... Ale kolo se zdá být docela lehký.

                                  0 0
                                  • Bafoon  

                                    kolo JE docela lehký :-) ten můj satanáš mi teď přijde línej jak prase :-)

                                    0 0
                                  • Thapsus  

                                    Tak já ho zvážil v 18" a vyšlo to na digiváze 1,9 kg (včetně laku, patek a integrovaného hl. složení).

                                    0 0
                                    • miťo  

                                      Gary je snad lehčí jsem někde slyšel, ale hlavně že to kolo lehce jede a zrychluje ne?

                                      0 0
                                      • Ice-goofy  

                                        gary je gary ...... jinak uz mam info vice v meliu.. teda pokud nezapomenu napsat

                                        0 0
                                      • Bafoon  

                                        mnohoho jak jsme se byli projet tak na tom posledním hopu dolů se mi ten tvůj modroočko rozjel nějak víc než jsem byl zvyklé ze svého a na tu zatáčku jsem byl nějakej dlouhej tak jsem to raději pustil až na louku mimo cestu než bych ti ho lehnul podruhé a modlil jsem se aby jsi se neohlídnul :-)))

                                        0 0
                  • sorak  

                    tak ta 29 RS Tora uz je namontovana a chodi celkem dobre, je teda min citliva jak Reba, kterou vozim na druhem kole, nevydava zadny nezadouci zvuky, s uzavrenym lockoutem se hybe asi 15mm a je podstatne tezsi nez Reba

                    0 0
                    • Bafoon  

                      imho na kolik tedy přišla i s poplatky dopravou atd? a na jejich webovkách uvádí že je i s lockem na řidítka je tak? :-) ať ti slouží

                      0 0
                      • sorak  

                        zadne poplatky (dan, clo, doprava) nebyly, protoze je to v ramci EU = uz zdanene, bezcelni zona a samotna vidle je >100 liber = neplatis postovny a vysla presne na 4992Kc

                        a jo, je s lockem na riditka, ale pumpicka u toho nebyla (k Rebe, kterou jsem objednaval z ceskyho shopu jsem dostal poplock i pumpicku), ale na druhou stranu 2 nepotrebuju… ;-)

                        0 0
                        • Bafoon  

                          tak to je nááááádherná cena!! 100× lepší než rst :-) potřesu ti pravicí až tě uvidim, to je fakt šikovný :-)

                          0 0
                          • Polka  

                            Nevolil bych tak „ostra“ slova ;-)

                            • Jak tu Toru zvenku chces pripadne reklamovat?
                            • Tu vahu navic sakra poznas
                            • Cena zase o tolik nizsi neni
                            • Nikdy sem nemel pod rukou na vyzkouseni Toru, ale RST chodi zatim po doladeni tlaku pekne.
                            • A tu fobii ze znacek Suntour a RST nechapu uz dlouhou dobu. Se podivejte na Epicona, jaka je to vidla.
                            • Na BF porad vidim novy a novy thready typu „RS Tora – problem s tim a tim“ apod. ;-)
                            0 0
                            • Bafoon  

                              tak sunturu já nic vytknout nemůžu, do ted jezdím XCR a nebýt mého osobního váhového handicapu :-) tak dobrá dobrá. Jen RST jsem měl první a poslední na krosu (stratos) a krom doslova tragické životnosti (pravda v mém terénním pojetí :-) ) jsou ještě i ošklivé. Pak je-li cenová úspora vidle „z venčí“ výrazná s placením za případný servis musíš počítat, minimálně si nechat odhadnout cenu opravy a podle toho se zařídit. Váha RST m29 a Tory 318 ± hádám stejně. Mno a že ti RST chodí pěkně je přeci pěkné :-) jen MĚ na kolo nesmí :-) (z výše popsaných důvodů) a poslední „problémy s torou“ proto bude mít bafoonek REBU :-)) ale jinak spíš proto že RST m29 tu vozí daleko míň lidí než Toru 29" tudíž míň chyb.

                              jen kdyby suntour udělal nějakou 29" vidlu na 100kg macky a kotouče…

                              0 0
                            • sorak  

                              vaha navic – Tora ma nejakych 2,2kg, to RST ma 2kg bez sloupku = myslim skoro na stejno

                              cena – mas pravdu, neni o tolik nizsi, ale u toho RST me nastvala dostupnost a jednani dovozce (uz neni, pockejte si do …, jeste neni, bude… , jeste neni, bude… )

                              Toru jsem na vyzkouseni mel, resp. kamarad ji jezdi v 26kove verzi

                              Fobie z SRT a Suntour – zadnou nemam, ale RST m29 je uplne novy typ vidle, prvni pro 29tky, co RST dela a dost mozna bude mit jeste nejake mouchy, RockShox dela Toru uz nejakou chvili a je to „overenejsi“ model

                              diskuzi o problemech s Torou urcite bude vic, protoze je cetnejsi…

                              Pro Bafoona – Fox F29 me hrube zklamala!!! Funguje stejne jak moje Reba, avizovanou lepsi funkci v malych rychlostech jsem na 100km vyjizdce nepozoroval, pri silove jizde nebo jizde ze sedla se bori (nema terra logic), zamykani na noze se za jizdy hur ovlada nez poplock na riditkach… akorat design je lepsi nez u Reby

                              jinak GF Superfly 29" je fakt verny svemu nazvu – proti memu Mrazeckovi je lehci a lip se rozjizdi, kdyby mel opravdu bezdusaky (je ve verzi Tubeless ready), tak by jezdil asi jeste lip… akorat je nepohodlny – co dostane zadni kolo, to pocitis na zadku, ram neztlumi skoro nic… ;-( takze jsem porad s tim svym spokojeny… ;-))

                              0 0
                              • Polka  

                                Upresneni k te vaze…RST M-29 ma vahu se sloupkem 175mm 2kg – vazil jsem osobne.

                                0 0
                              • Bafoon  

                                díky za toho lišáka, to mě nemile překvapilo :-( tedy vlastně jsem si oddych bo sem před týdnem koupil rebu race :-) ale jestli dle tvého názoru chodí ± stejně žádné velké rozdíli pak by mě zajímalo v čem je ten finanční rozdíl kompenzován? jestli jen ve značce tak to jsou kuci milý fakt :-) mno a look je sice důležitej (na co se jinak vymlouvat) ale když tu tak koukám na tu rebu tak to taky není špatné :-)))

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  Ono to není tak jednoduché s tím srovnání RS x Fox. Sice jsem nejezdil ty 29kové verze, ale nepředpokládám, že tam budou nějaké zásadní rozdíly oproti srovnání 26kových verzí.

                                  První problém je u současných všech modelů Foxů vysoká komprese, která i při nastavení minimální komprese u RLC modelů přidává 5kg k odtrhu a tím zhoršuje citlivost.

                                  Při těch +5kg zhoršení citlivosti od komprese jsou na tom Foxky s citlivostí už většinou hůře než Reba (ono se to liší kus od kusu, proto píšu většinou). Reba je v originále na tom s citlivostí velmi slušně.

                                  Další plus Reby je dual air, kde máš zajištěno, že negativku budeš mít správnou (tedy nafoukáš, jak je třeba), u Foxky u modelů kde je negativný pružina by bylo nutné vyměnit dle váhy jezdce a foukané tlaku v pozitivní komoře.

                                  Rebě chybí high speed expanze, tady mají Foxky navrh, ale u zdvihů do 100mm to není tak podstatné, takže to ani moc nevadí, že na Rebě chybí.

                                  Reba bez u-turnu je příliš progresivní, sem tam někomu to může vyhovovat, ale většině ne. To je hlavní problém Reby.

                                  Jak vysoká komprese na Foxkách, tak vysoká progresivita na Rebě se dá úpravou řešit. U obou úpravou ještě i zvýšit citlivost, dostanou se pak na skvělou citlivost a obě na ± stejnou.

                                  Ovládání z řídítek si musí každý ujasnit sám, jestli potřebuje, pokud ano, opět plus pro Rebu. Zamčená Reba se ale zase více pohybuje, to někomu může vadit.

                                  Tedy ideální je podle mě Reba a nechat ji upravit (průběh + citlivost), připlácet si za Foxku nemá smysl, u tohoto zdvihu to za high speed expanzi určitě nestojí.

                                  Upravená Reba je chodem pak paráda.

                                  0 0
                                  • Bafoon  

                                    Díky. Doufal jsem že se tady tvůj názor objeví dřív protože tě považuju zrovna co se týká vidlic notabene foxe/reby/fun­kčnosti … prostě respektuju tvůj názor. Ted jsem rád že jsem došel k podobnému závěru i když pravda trochu jinou cestou :-) každopádně o upravě bych uvažoval až tak za rok možná i dýl ted se moc těším až rebu projedu.

                                    Díky za názor

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    ona ta cena je rozdilna jen v cechach (evrope?). kdyz se koukne clovek do USA, tak reba i fox stoji v 29'' verzi temer to same :/

                                    0 0
                                    • Bafoon  

                                      hmm tak to se mi tedy nepovedlo najít že by fox byl stejně jak reba

                                      našel jsem rebu SL za 370dolarů a v tom samém shopu stála foxka 100rlc 540, leda máš jiný zdroje :-)

                                      http://www.closeoutbikestuff.com/…1/Categories #

                                      nakonec jsem se dohodl s kluky z kolokrámu :-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        no ja bral rebu race, tim se to vysvetluje :) nejaky rozdil tam je, ale prijde mi v te cenove kategorii celkem nepatrny

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          co je zajimavy, ze jsem teda jeste nikde nevidel samostatny ram wakan 08, asi se jim loni neprodavali… (no 07 evidentne v obchodech stale jsou…)

                                          0 0
                                          • Bafoon  

                                            tak tak pan Dáďa z netbiku mi sháněl geometrii na wakana a u dovozce se dozvěděl že 08 rámy nejsou vůbec :-)

                                            0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            uff, kampak se mi to zaradilo? to melo jit uplne dolu k diskuzi o ramech :)

                                            0 0
                                  • Vegan  

                                    No vzhledem k tomu, ze se bavime o 29" vydlicich a na 29" nejezdi drobeci tak bych rek, ze progresivyta reby zde bude u vetsiny vyhodou viz fotka kterou prikladam zadna obr nerovnost ,ale stejne se dostanu uplne na dno a to ji mam prefoklou na svoji vahu ..... a asi budu muset prefouknout jeske kapku vic pac se na dno dostavam az prilis casto

                                    0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Na fotce je to blbě vidět, ale to co tam je vidět, tak mi vůbec nepřijde, že by chodila moc. Vždyť zdaleka není na dorazu. Nebo ji snad často dáváš na doraz? Pokud ne, tak proč ji chceš přifukovat?

                                      Kamarád má také upravenou Rebu (26-kovou), váhově je cca 90kg a také je se sníženou progresivitou výrazně lepší, využívá pořád celý zdvih, ale na doraz přesto nechodí.

                                      A co znamená přefouklou na tvojí váhu? Jaký máš sag?

                                      Já osobně bych mohl mít při mojí váze 70kg Rebu klidně ještě méně progresivní než je u-turn verze (ta je stejně jako verze po u-turnu s upravenou a sníženou progresivitou).

                                      0 0
                                      • Vegan  

                                        to jak je na fotce jiz neni plne na dorazu ale tesne za nim kdy uz se zacala zvedat avsak je to tak 1– 2 cm vic ne on doraz u reby bez vsech spaceru je tak 1.5cm pred koncem vnitrni nohy

                                        SAG mam 2.5 cm a nema v sobe zadny spacer tzn cela delka vnitrni nohy v klidu je 112mm

                                        a jinak doraz citim celkem casto kdyz uz vylozene je citit lehke dosednuti

                                        a prefouklou na mou vahu znamena ze na mou vahu ma byt vic jak 145psi a ja mam 155psi

                                        0 0
                                        • MlokCZ  

                                          Ještě se tu také nabízí otázka, jaký skutečně má průběh 29ková Reba. Já ji v ruce neměl a není vůbec jisté, že odpovídá 26kové Rebě, třeba už odpovídá méně progresivní 26kové u-turn verzy.

                                          0 0
                                        • MlokCZ  

                                          A to máš tedy sag přes 25% (když celý chod nebude ani těch 100mm celých) a to je realtivně velký sag na vidlici se 100mm chodu. Tady bych klidně přifoukal na sag kolem 20%.

                                          Na to přefouknutí sem se ptal proto, že to že by na tvojí váhu měl být nějaký konkrétní tlak, to je samozřejmě nesmysl. Tabulky tlaků jsou jen zcela orientační, abys věděl, kde začít. A dle sagu ji právě vůbec přefoukanou nemáš.

                                          0 0
    • Bafoon  

      mno a nakonec to s největší pravděpodobností nebude reba sl ani reba team ani fox ale REBA RACE :-))

      0 0
      • Vegan  

        tu mam take a jsme naprosto spokojen :) mam vydelany vsechny spacery co vni byli a jezdi super jen to foukani je kumst ale dve pumpicky resi problem dostatecne :). tak at jezdi :)

        0 0
        • Bafoon  

          mno :-) z XCR suntourky to bude teda skok :-) a rovnou na 29" :-)) už se moc těším ještě to není doma jen ta nabídka vypadá velice zajímavě

          díky

          0 0
    • Bafoon  

      tedy kola:

      přední: DT 370 CL, ráfek DT X470, dráty DT Competition, niple alu

      zadní: DT 370 CL, Mavic 317d, dráty DT Competition, niple alu

      :-)

      tak kola jsou… pojďme na další :-D

      0 0
      • Bafoon  

        uff tak to vyšlo :-))) rám bude Gary Fischer modře modroučký lehoučký hezkoučký :-D

        0 0
    • Polka  

      Tak jsem si v patek vyzvedl RST M29 Air. Designove je imho super, zamykani i regulace tlumeni funguje ok. Co me ovsem prekvapilo byla vaha i s alu sloupkem 2kg a naky drobny. Sloupek jsem pak zkracoval asi o 7cm, takze to bude mit k tem 2 kilo, coz je dost :(

      Zatim jsem ji nestihl poradne projet a zajet…takze pak napisu dalsi postrehy ;-)

      0 0
      • Bafoon  

        tak ale zas za ty peňauze a jestli chodí k spokojenosti se přeci nedá čekat že vidla bude ještě ke všemu i lehká?! Ted bajkuj bajkuj ať víme jak se rozchodí :-) ať drží

        0 0
    • Veeteck  

      Nechce se mi zakladat novy vlakno, tak zneuziju tohle…

      Nemate nekdo tip na lehky 29" duse? Hledam a nenechazim, chtel bych tak 150g.

      0 0
      • Pebe  

        Schwalbe SV19A

        0 0
      • sorak  

        jj, mas pravdu – tohle je celkem slabina, mam Kendy a Bontragery, oboje ma kolem 230–240g, kdyz si k tomu pripoctes plaste 600g (Bontrager Jones XR nebo ACX) a porovnam to treba s kamosem co na sve 26tce vozi dusi Bontrager Race XXX Lite  (90g) a plaste Maxxis Flyweight (330g) tak v porovnani s nim vozim na kazdym kole o pul kila vic… ;-)))

        Pebe ma pravdu s tou Schwalbe dusi – je lehci, ale je veeeelky problem ji sehnat, zkousel jsem to pres par obchodu v Ostrave a neuspesne (jeden z nich – Madeja – od nich bere veci casto a je jejich oficialnim prodejcem, ale dostal jsem od nich odpoved, ze to aktualne -nekdy loni v srpnu- neni ani ve skladu dovozce = Imexpo)

        0 0
      • Veeteck  

        A nevozite nekdo 26" duse?

        Ted jsem cet na mtbr jednu diskuzi a hodne lidi si to tam pochvaluje…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Bontrager superlight 29 (1.75–2.35) maji udavanou vahu 130g. Pritulce jsem je dal na cross do 1.9 plaste a o.k (osobne ultralight dusim nefandim, radsi tubeless:)

        0 0
    • šlapatko  

      Nazdar,trochu koumám vidlice 29 a mám otázku které jsou na V brzdy? Jestli to tu už bylo psáno tak se omlouvám.Nejvíce mě zajímá reba.Dík za rady.

      0 0
      • šlapatko  

        Tak zatím jsem dohledal jen něco od Suntour a RST.Co ta Reba vyrábí nse na Včka?

        0 0
        • miťo  

          Bohužel ne :( Mimo Suntouru-sám ho používám mrkni do profilu je to jen RST a pak White Brothers.

          0 0
          • šlapatko  

            Díky za radu,je zajímavé že v katalogu 2007 píšou že reba 29 se vyrábí i s navárky na V brake.Ta RST nevypadá zle,jen aby něco vydržela.Jen tak koumám jestli časem nepřestavím kolo na 29.Včka mi vyhovují.Včera jsme z Pekáčkem probírali 29ítku.Tvrdil že je to jiné kafe,když se projel na tvém Duratecu.

            0 0
            • Bafoon  

              na JEHO duratec nikdy nesedej, nebudeš chtět už jiný kolo! :-))) ne vážně mohu potvrdit že míťův duratec tak jak jsem měl možnost ho vyzkoušet byl luxusní záležitost :-)

              o rebě na Véčka jsem také neslyšel neviděl, tora je taky kotoučová, RST m29 je má, manitou minute nevim a jestli nevážíš metrák tak se podívej na suntourky od milana a-ne-bo kup dopředu kotouč? :-)

              0 0
              • šlapatko  

                Pohybuju se kolem 90kg.To vidím na ty kotouče.Zatím je dost času.Do nějakých úprav se dám až na podzim.

                0 0
                • Bafoon  

                  ted bych tu čekal „do minuty“ reakci míťi že kotouče ne e :-)))

                  zkusil bych napsal milanovi jestli by se pod tebou ta jeho upravená suntourka nekroutila a mohl bys valit dál véčka ale hydry jsou hydry to je pobržděníčko

                  ty investice se vždycky nějak zvláštně vymknou… ;-)

                  0 0
      • Smazaný účet  

        lonska tora se delala s navarky, ale ted uz asi tezko hledat…

        0 0
    • šlapatko  

      Jedna z možností je skusit vabank a hodit tam pevnou.Od HT moc pohodlí nečekám.Rebu vozím většinou zamklou.Dala by se použít vidlice pells,ekvivalent zdvihu 100mm na 29ítku?

      0 0
      • šlapatko  

        Taky jsem obvil tuhle?ale nevím

        Marzocchi Marathon SL 29" 85mm

        <a onclick=„Otevri_ok­no();“ href=„http://­www.bike-forum.cz/libs/fo­to.php?foto=01,09,903­4402.jpg&nazev=Mar­zocchi Marathon SL 29“ 85mm" target=„nove_ok­no“>  

        Kód zboží: 01,09,9034402

        Dostupnost: skladem

        DPH: 19%

        Cena bez DPH 8 395 Kč

        Cena s DPH 9 990 Kč

        Vložit do košíku

        Vidlice použitelná pro 29" MTB nebo pro trekingová kola. Odpružená vidliceMarzocchi Marathon SL 29" 85mm model 2003 / Použití – XC aTreking / Systémy – ECC5 / Regulace – odskoku, tvrdosti – tlakem vzduchu /Blokace – Ano snižováním zdvihu/ Barva – antracit (grafitová)/ Zdvih – 85mm/ Osa kola – 9mm/ Pružení – vzduch/ Krk – Alu/ Korunka – Alu/ Šavle – 30mm Alu/ Brzdy – „V“ a Disk IS 6" / Váha g.

        jestli je k sehnání.Zatím jen tak rencám:-)

        0 0
    • Bafoon  

      první „skládací“ hodinka s novým mazlem :-)

      0 0
      • Ice-goofy  

        Zatim to vypada dobre… ram je dobrej ja to vim ;)

        0 0
      • miťo  

        No paráda!

        0 0
        • Martin  

          tiše závidím…

          lidi, poraďte, kam na 29er rám velikosti 21,5" do 5000.

          0 0
          • Bafoon  

            zoufalá situace, chápu tě. Mě to naštěstí vyřešil Ice s Míťou jinak bych vozil apach wakan na kupkolu 2900,–

            nejsem sice odborník na geometrii ale zas tak jiná mi proti supoj nepřišla. Sup měl delší zadní stavbu a horní rámovou, u apache je zadní stavba 445mm u supa je to 465 a horní rámová byla tuším protí supoj kratší o 20mm

            hmmm počkej někde se mi to tu podařilo najít.....(geo supa je na jejich webovkách)

            aha tak to mám v pdfku tak kdyby jsi to chtěl tak mi pošli maila

            jinak od pana z kupkolo mám všechny info :-) sedlovka 27,2 smyk 31,8 hlavové klasika … už jsem ho skoro bral :-)

            0 0
            • Martin  

              mě by se líbil Sup 929 – ten rám mě zaujal na první pohled. bohužel netuším, kde ho sehnat… gary je zajímavej, ale nějak mě neumí chytit „za a srdce“

              0 0
              • Smazaný účet  

                ramy gary se snad oficialne ani neprodavaji?

                ramy superior 929 jsou horke zbozi. na pult sly v breznu, vyprodane (pres rezervace) byly udajne uz v unoru… teda normalni velikosti, mozna nejaka 23'' jeste zbyla :)

                wakan me nezaujal, ma uzsi zadni stavbu a celej mi prijde takovej … eee

                do 5000 bude asi problem :/

                0 0
                • Martin  

                  njn. psal jsem přímo do superiora, jestli jsou schopni prodat mi holý rám a pro jistotu mi ani neodpověděli. asi to brzo zkusím znova a až budu mít chvíli času, tak skočím ke Kořínkovi v Ol, ten by měl být distributorem Supa v Ol.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    zkus to jeste tady. treba budes mit kliku

                    rideko.cz

                    0 0
                    • Martin  

                      tam jsem zkoušel, nemají

                      0 0
                    • Martin  

                      ale jinak samozřejmě díky za tipa

                      0 0
                  • Vegan  

                    obavam se ze u korinka ti reknou to same zapis se do poradniku a pockej na serii 09

                    0 0
                    • Martin  

                      to by mi ani nevadilo, tuhle sezonu bych ještě dojezdil šílence, ale v zimě bych rád stavěl nový…

                      kua, pořadníky, to bylo snad za bolševika na auta a pračky, ne? nejsme o 20 let dál? :-)

                      0 0
                      • Bafoon  

                        o supovi jsem uvažoval taky někdy v prosinci minulého roku osondoval jsem to přez mail přímo u nic i pár prodejců a měly být začátkem dubna tak jsem si říkal že v poho a začátkem dubna všechno vyprodaný nikde ani jeden!! :-) češi jsou šílenci :-)) rám jsem zkoušel sehnat i přes „hnoj"a ale nesehnali jsem nic čili chci říci že pro letošek bych se s tou možností supa rozloučíl takřka definitivně. Ale 09 prý budou esteticky "velmi velmi povedené“ to mi napsali ze supa :-))) kdoví co kucí vymýšlej ale bude to boj nějakej rám urvat jestli bude taková poptávka jako letos – snad je to trkne a podle zájmu jich nadělají víc-mraky :-))

                        samotný rám Gary Fischer se neprodává-tedy ne veřejně :-), sháněl jsem ho přes Breton a nic, naštěstí tvrdě zapracoval v první řadě Ice a pak Míťo a GF mám doma :-))

                        kdyby jsi si za rám připlatil na nějakých 8–10tis tak by stála za úvahu stavba(info od míťi) na zakázku a nebo pak durateca jako míťo ale to už je luxusní pecka přes kapsu

                        wakana bych se nebál, 2,1–2,2 pláště se vejdou v poho a jinak jeho mínus je jen váha nějakých 2050g tuším? Záleží co a čím ho budeš osazovat jestli taky rebou a spol tak by ta investice do lepšího rámu byla rozumná přeci jen s takovou vidlicí se už i gramaří :-)

                        0 0
                        • Martin  

                          díky za informaci.

                          o wakanovi jsem moc neuvažoval, protože jsem nevěděl, že zadní stavba vezme plášť 2,1" – měl jsem ho za další z řady crossových rámů. pokud ale vezme například nanoraptora, potom bych si ho asi měl nějak víc všímat.

                          nějaká hmotnost mě zas moc netlačí, 2050g zas není taková pecka.

                          bohužel 5000 je pro mě finanční limit, víc si za rám prostě nemůžu dovolit dát, to by mě moja sežrala

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            wakan by se do  5000 vejit mel, nanoraptor zvlada…

                            0 0
                          • Bafoon  

                            já sem tedy byl nenásilně (ale bylo to těsný) přesvědčen že sup / wakan rámy jako takové je wakan na tom líp, otázka geometrie je na posouzení co kdo čemu dává přednost ale proti wakanu ni slovo na kupkolu mají 06 za 2900 někde jsem ho našel i 07 tuším 3017,– přijde mi třeba že wakan + rst m29 by byla dobrá kombinace taková ekonomic nebo jak jsem měl já v plánu koupit rebu a wakana vzít jen coby dočasný rám na 2–3roky než se pošetří na rám za cca 10–16tis :-) o finančním stropu od přítelkyně mi nemusíš nic vysvětlovat možná je slyšet jak ta moje vrže zubama :-))) původní těsně uhádaný rozpočet 20tis na přestavbu jsem poměrně lehce překonal za deset minut v eshopu ted jsem na 26 :-))) peklo největší ale ten rám je lehoučký reba je lehoučká kola jsou lehoučký vypadá to super já za to ty prašule dám (naštěstí přišli z pojistky)))

                            0 0
                          • Bafoon  

                            já sem tedy byl nenásilně (ale bylo to těsný) přesvědčen že sup / wakan rámy jako takové je wakan na tom líp, otázka geometrie je na posouzení co kdo čemu dává přednost ale proti wakanu ni slovo na kupkolu mají 06 za 2900 někde jsem ho našel i 07 tuším 3017,– přijde mi třeba že wakan

                            • rst m29 by byla dobrá kombinace taková ekonomic nebo jak jsem měl já

                            v plánu koupit rebu a wakana vzít jen coby dočasný rám na 2–3roky než se pošetří na rám za cca 10–16tis :-) o finančním stropu od přítelkyně mi nemusíš nic vysvětlovat možná je slyšet jak ta moje vrže zubama :-))) původní těsně uhádaný rozpočet 20tis na přestavbu jsem poměrně lehce překonal za deset minut v eshopu ted jsem na 26 :-))) peklo největší ale ten rám je lehoučký reba je lehoučká kola jsou lehoučký vypadá to super já za to ty prašule dám (naštěstí přišli z pojistky)))

                            0 0
    • Bafoon  

      další kousek do skládačky, nejvíc práce je dostat z těch věcí ze „starého“ kola bordel :-))) přeci to nedám na novou 29" zajebané :-)

      0 0
      • Martin  

        čéče, na fotkách v katalogu se mi gary fisher moc nelíbil, ale ten tvůj vypadá velice dobře. začínám závidět ;-)

        0 0
        • Ice-goofy  

          co ja vim tak primo tenhle „dizajn“ v zadnem katalogu snad nebyl ;) teda barvy atd

          0 0
    • Bafoon  

      HURÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!

      mazlík je na světě!!! :-))))))

      je složený, seřízený dneska ho jedu nabahnit :-) trošku mě vypekly brzdové hadičky budu muset  zkracovat (ten půl metr navíc není kam stočit))) a provizorně jsou chycené páskou na rám ale to je estetika stejně jako bílé stahovací pásky .-)) prostě AT UŽ TO JEZDÍ! lepší estetika bude pozdějš

      váha? hmm :-) 11–12kg ale tak nějak nejsem schopnej tedy spíš váha není schopná se shodnout tak to zvážím časem líp

      HLAVNĚ:

      díky patří Martinovi K. (míťa) že mě nechal svést a „utratil“ mi tak asi 25tis :-)

      díky Ice-goofymu že se se mnou protrápil a sehnal mi ku…sky lehkej a nádhernej rám

      díky netbiku za super jednání a kola „na míru“

      díky richardu „hnoji“ že se snažil koncem dubna sehant mi rám supa a pomáhal při výběru kol

      díky kupkolu za trpělivost a mrtě zodpovězených mailů :-)

      díky klukům z kolokrámu za vidli!

      a v poslední řadě díky českejm ručičkám bo tohle kupovat a nestavět tak se nedoplatim! :-)))

      mějte se ..... ted na net pár týdnu nebude čas :-))

      0 0
      • Bafoon  

        ted jsem zkoušel ještě jednu váhu asi nejjistější co tu máme a ta se ve váženích shodla 2× 10,4kg a 1× 10,6kg a 1×10,5kg tak si vyberte :-)))

        0 0
        • Smazaný účet  

          bych se zeptal: kolik tam mas mista mezi tou X9 a plastem (zadni stavba)? dik

          0 0
          • Bafoon  

            asi tak 1,5cm ± nějaké drobné mm

            0 0
            • Smazaný účet  

              dik moc. mam lonskeho paragona a premyslim o upgradu na X-9.

              Vim ze fisher to tam letos dava i s XR 2.2, ale moc jsem tomu neveril, ze se to tam vejde…

              0 0
            • Thapsus  

              Možná tomu blbě rozumim já, ale nemyslel Loigu vzdálenost přesmykače při zařazení nejmenšího pastorku k boku pláště ?

              0 0
              • Smazaný účet  

                ne ne. Myslel jsem vzdalenost uchytu lanka od plaste (tedy mam pocit, ze jsme se s bafonem pochopili spravne). Fotka zhora by byla ilustrativnejsi, ale ono se to dost blbe foti…

                S vzdalenosti klece od plaste maji snad jenom ocelaky kvuli tenkym trubkam?

                0 0
                • Bafoon  

                  aaaha! :-) mno já ti udělám víc fotek i víc to poměřím asi jsem ti měřil něco jiného jak řikaj kuci. Já totiž měl LX smyka s kladkou pro oba druhy vedení lanka dolní objímka a ten se tam vešel asi tak na mm proto jsem kupoval X.9 s horním tahem protože ta má vše jakoby z boku rámu, mezera lanko-plášť je tak snad ještě výraznější protože to jde od vrchního úchytu bowdenu šikmo mimo rám – tedy bych se vůbec nebal ten smyk tam má hafo mezery ale poměřím pofotím :-)

                  0 0
                • Bafoon  

                  já to ani neměřil ta fuka je tam určitě 2cm ne-li víc de facto mi přijde že nějaký limit tloušky pláště připadá v úvahu až u zadní vidle, ted tam mám 2,1 a tak 1,5cm (i víc byoko) na každé straně tam je taky :-)

                  0 0
              • Polka  

                Taky jsem to pochopil jako ty :-)

                0 0
      • Vegan  

        snad jedine co se mi na nem neliby jsou plaste nanoraptor a to proto ze je mam a uz se nemuzu dockat vymeny booo na pevny suchy podklad jsou super na cokoli jineho a do tezsiho terenu naprd a to uplne holt plaste do pouste nejsou vhodne do ceskych podminek no :)

        0 0
        • Bafoon  

          hmmm jo! maj najeté 50km a dobře zvládaj asfalt :-)) jak jsem najel na blátíčko tak se zacpali a nazdar asi je nechám na bajkování s kamarády a koupím maxsisi z kupkola jestli ještě budou sem „myslel“ že budou stačit

          jinak ten rozdíl staré-nové je BRUTÁLNÍ nenapadá mě lepší slovo :-)) jako TAKHLE si zvednout  průměrnou  to je masakr největší a to jsem moji spolujezdkyni šetřil se bojim až se to utrhne se uštvu :-)))

          0 0
          • Vegan  

            ja mam obednany mountain kingy takze se nemuzu dockat az dojdou a odskousim podle testu to vychazi jako nej plast do terenu pro 29" vubec

            0 0
            • Bafoon  

              sladká amerika co? :-) až dojdou testneš tak to sem prosím napiš. Dík

              0 0
              • Vegan  

                Takze uz jsou doma Nasazeni probehlo celkem hladce az na sundavani NANORAPTORU moc se jim nechtelo dolu

                Fotky se budu snazit prikladat

                prvni fotka jak prisly

                druha srovnani nanoraptoru 2.1×29 vx mountainking 2.4×29

                treti to same jinak

                0 0
                • Vegan  

                  Prvni Srovnani velikosti 2.4 vs. 2.2

                  Obute kolo

                  Zadni stavba 1

                  0 0
                  • Vegan  

                    Zadni stvaba 2

                    Zadni stavba 3

                    Vydlice REBA RACE 29 08

                    0 0
                    • Vegan  

                      A timto vyhlasuji i prodej mojich starych 29 NANO RAPTORU 2.1 prvni cena je 300.- :)

                      PS: jen odam ze ram je SUP 29 929 07 a do zadu se v pohode vejde i 2.4 takze priste dozadu beru 2.4

                      0 0
                      • Bafoon  

                        na nanoraptory ti víš co :-) taky mám dva doma :-)

                        kingové vypadaj fakt královsky to je vzorek jak hrom ty budou v terénu lepit jedna báseň a 2,4 a 2,2 ty blázne co s tím budeš jezdit?! :-)

                        já nasadil crossmarky z kupkola a určitě lepší než nanoraptory

                        0 0
                        • Vegan  

                          no a co ted teda mas za plaste ? nebo porad ty NR ? nepripravujes vymenu :D trebas idealne na podzim ze bych si pak rovnou obednal dalsi varku MK aby se postovne vice rozdelilo preci jen je to ranec

                          0 0
                          • Bafoon  

                            ted vozím crossmarky od maxxisu zatím neplánuju divočit v terénu víc tak tenhle vzorek  vyhovujícím zdá se býti :-)

                            0 0
                      • Martin  

                        300 / kus nebo za oba? možná bych měl zájem

                        0 0
                        • Bafoon  

                          to bude za oba :-) když jsem viděl co si na to koupil tak nanoraptorama musí opovrhovat :-))

                          0 0
                          • Vegan  

                            Tak tak 300.- za oba nanoraptory jsou fakt plaste na prd do terenu to je jak jezdit na slicku oproti MK byl jsme je zkusit v mastalich a kolo uplne zmenilo charakterystiku v terenu se chova daleko jisteji jen pri vetsich naklonech se trosicku vic zhoupne ale pak drzi jen si to na zhoupnuti chce zvyknout, tam kde jsme s nanoraptorama nebyl schopen jet pac permanetne prokluzovaly tak s MK bez prokluzu a rodit se snima je radost, co je trosicku horsi je vaha skoro 1/3 tezsi jak NR a mezi negatyva bych take pocital pomalost na asfaltu, horsi jistota v zatackach na asfaltu, vetsi hlucnost vzorku, horsi jizdni vlastnosti v piskovisti jinak tahnou vsude super a tak na 85% se vyplnila moje ocekavani

                            0 0
      • Vevoda  

        Gratulace, zase jedno „dospělí“ kolo. Ta váha je moc pěkná, cena kompletu přijatelná „dobrej kup“ :-)

        0 0
      • Martin  

        ať to šlape… moc pěkný

        0 0
      • wraith  

        Krasavec, jen ten krk časem asi zkrátit :) …teď mě napadlo, to na něm máš ty krosový převodníky cos měl na arturovi? No těbůh jestli to utáhneš :P

        0 0
        • Bafoon  

          krk jsem zkracoval co jsem měl podložky a než jsem na tom jel tak mi to přišlo že to je moc nízko že budu vše tahat rukama ale když jsem na to sednul tak si připadám jak kochař :-) ještě asi časem nějaká ubude

          převodníky jsou ty samé ale já to mám takový paskvil 48–36–22 takže po rovince to nandám krosoj a do terénu se to nechá i když mi přijde ten skok 22–36 moc velkej ale něco za něco no :-) táhne to skoro samo :-))

          0 0
      • Twister  

        Fakt hodně pěkný.

        0 0
    • Bafoon  

      Taková nemilá věc, jedu po polní cestě, povídám s kámošem a jen tak ze srandy si za jízdy poskakuju vidle otevřená a při jednom skoku ve vidli kovově luplo odskočila z 100mm na nějaký „megazdvih“ viz foto a bylo vymalováno. Stlačit jde při vrácení kovový zvuk z dorazu. Bylo to kousek od baráku tak se opatrně vrátim domu vezmu pumpičku pozitivka tlak 145cca negativka prazdná hmm tak to nebude nic zásadního nafukuju negativku pri cca 100psi mi odskočil symering. Než to odskočilo zdvih se nesnížil pořád je ten mega. Tak mám moc velkou radost z nové vidlice po ujetí cca 200km :-(

      0 0
      • Vegan  

        mas tam olej ?

        0 0
        • Bafoon  

          ehm vím já? :-) prosím kam kde co jak?

          0 0
        • Bafoon  

          prostudovali jsme s přítelkyní angličtinářkou stránky sramu v pozitivní komoře nad pístekm olej je

          0 0
          • miťo  

            Jo, pístek má sobě trochu oleje, je potřeba ho občas přimazávat, aby se nepřidřel a vidle žehlila. U tebe to vypadá na dost divnou závadu… jako by ti prostě odešel ventilek od negativky, tím by se vysvětlilo to vysunutí a klapání v dorazu, proč ale vyskočilo to těsnění? Dej foto do kola/komponenty, tady je to zapadlý, třeba ti někdo poradí!

            0 0
    • Peslezedirou  

      Dám sem malinkej přílepek :-)

      Rok 2010, jen se chci zeptat jak to je dnes s výběrem vidlic na 29bajk. Nevím proč, ale v ceně od 8 do 12 tisíc toho moc není. Jediné co mě napadá je reba, ale do té se mi moc nechce. Kdyby jste měli tip, kde sehnat 29 vidlici, se zdvihem 80/100mm, na klasickou osu a slušnou hmotností, která bude skladem, tak budu rád.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Nakonec jsem nechtěl riskovat a vzal Rebu.

      Jenom bych se zeptal majitelů Reby 29 (80mm) kolik nají vysunuté vnitřní nohy. U mě je to nějakých 86mm, což se mi zdá docela málo.

      Díky

      Sorry Bafoone za zneužití vlákna a fotky.

      0 0
      • Martin  

        já ti to zas změřím :-) připomeň se mi zas prosím na mail, jsem sklerotik :-)

        0 0
      • kubad  

        na 80mm zdvihu by to mělo stačit ne?

        jinak to vypusť a zkus kam vidle zaleze, nejjednodušší test jak zjistit zdvih

        0 0
      • pardalis  

        88mm

        0 0
      • Bafoon  

        super hele – ted jsem si to pročet a hrozně jsem se sám sobě nasmál – s ohledem na to u čeho jsem ted „skončil“ je tohle vlákno boží, dík žes ho vytáh :-)

        jinak mě by pro změnu zajímala 29" karbonová vidle s čepy na Véčka kdyby jste někdo měl nějaký tip – bylo by to na zimáka(vidle funkční/levná), kde bych to chtěl asi časem kapánek pořešit…

        0 0
        • Pebe  

          těch moc nebude, vím o jedné

          0 0
        • mitch  

          pells :)?

          0 0
        • Peslezedirou  

          Bafoone, jak to nakonec celé proběhlo, sháněl jsi rám GF, na čas jsi chtěl vzít wakana, ale v profilu máš DR? :-)

          0 0
          • Bafoon  

            mnoooo vlastně ve výsledku jsem měl všechny :-)) první mi přišel wakan bo Gary tak jako byl i nebyl a wakan byl levnej. Pak doopravdy klapnul Gary takže rázem jsem měl doma rámy dva :-) na wakana jsem naházel šolich a byl zimák, Gary viz můj profil ale nesednul mi a byl mi na mě měkkej – mezitím se změnila moje fin. situace a mohl jsem mít snového DC :-) momentálně je DC z profilu uplně uplně uplně překopanej, čekám jen na přední brzdu až se vrátí z reklamace abych to nafotil a bylo to aktuální

            jinak moje reba je na 120mm tak ti nepomůžu

            0 0
      • Pebe  

        černá, pfuj ;-)

        0 0
        • Peslezedirou  

          Fotka není moje.

          Ale máš pravdu, vzal jsem černou :-)

          Jsem zvědavý jak se na tom bude jezdit, přeci jenom se předek trochu zvednul. Musím říct, že jak jsem si zvyknul koukat na pevnou, tak mi přijde moje kolo s odrpuženou fakt hnusný :-) :-(

          0 0
      • Martin  

        85mm

        0 0
      • sorak  

        to vysunutí je v poho.. neřeš.. :)

        mám Rebu 29" 100mm, resp. je to ta samá Reba jen je zevnitř vytáhnutý 20mm spacer, kterým si člověk volí velikost zdvihu.. ;) to jen tak nakokraj kdyby ti bylo líto, že máš jen 80, resp. 85mm.. :D

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.