• Bojka1

    Rozhodl jsem se že si koupím novou vidlici. adekvátní ceně a kvalitě jsem si vybral Rock Shox Tora 318 solér model07 Nasel jsem si nejlevnější na netu za 5900,–

    Včera jsem byl nakupovat něco na sebe a kolo se slevou 20%. Uviděl jsem tam Rebu sundanou z nového kola byl to model 06 Reba solér stála 9900,–Když bych uplatnil slevu 20% tak se dostanu na 7920,–

    Teď rozmýšlím Kterou koupit. Poraďte.Je mezi něma nějaký rozdíl. Když koupím Toru ušetřím 2530,– za to jsi mohu koupit něco jiného.

    Co vy na to.

    Anketa: Koupit Toru nebo Rébu.

    1x
    5%
    21x
    95%
    0 0
    • Bafoon  

      mno jo ale to se musí vědět co a jak jezdíš? :-)

      0 0
      • Bafoon  

        ale určitě to někde musí být alespon zmíněné od MlokCZ nebo milana či dalších co se v tom šťourají

        mě osobně se páči Reba ale nevim jak jsi na tom finančně silně jestli ty 2500 jsou nějak zásadní nebo ne

        0 0
    • coffield  

      Kup Rebu, nech přestavit na 115mm a na progresivitu se můžeš vykašlat :-) Za 7920 už to docela má smysl a ten rozdíl se vrátí v nízké váze, možnostech nastavení a dobrém jménu :-) Funkčně je Tora dobrá, ale má přes 2 kila váhy :-((((

      0 0
    • marapara  

      Funkčně jsou Reba i Tora OK. Reba je cca o 700–800 gr. lehčí než Tora pružina olej, což je myslím docela slušná váhová úspora za celkem solidní peníz. Jestli to má být Tora soloair, tak bude asi o půl kila lehčí. Reba není soloair, ale dualair, má 2 vzduchové komory, teda jestli to solér znamená soloair. Záleží na stylu ježdění. Reba i Tora jsou tuhé vidle, Tora spíš na turistické nebo sportovní ježdění díky své vyšší váze, Reba je spíš pro závodníky, ale není problém i při sportovním nebo turistickém použití. Je tam větší možnost ladit. Já kdybych měl takovou možnost, asi bych ty dva tisíce neváhal připlatit za Rebu.

      0 0
      • fousek  

        Zas Tora ma lepsi predpoklad ze se nezlomi pri drsnejsim dopadu, i kdyz vnejsi nohy muze mit z tekyho blata a je ten predpoklad mylnej

        0 0
      • Krys  

        Len by som upresnil, že Tora má tiež dve komory (pozitívnu a negatívnu). Rozdiel je v tom, že u Reby su tie komory nezávisle a fúkajú sa zvlášť a u Tory sa negatívna komora plní z pozitívnej. Teda Tora má jeden ventil a Reba ma dva.

        0 0
        • marapara  

          To je pravda, že i Tora má 2 komory, ale foukají se přes jeden ventilek. U dualairu se fouká každá zvlášť.

          0 0
    • fík  

      sundaná z kola – pozor na délku krku

      0 0
    • Hell_A  

      Ty jsi sehnal Toru solo-air za 6.000? Já s pružinou za 6.300.. téda, se máš:-D

      0 0
      • kleinis  

        Za bilou je priplatek…!;-)

        0 0
        • Hell_A  

          Vážně?:-P.. No téda:-D

          0 0
          • kleinis  

            Hele nevyplazuj na me to Tvoje jazycisko!;-)

            0 0
            • Hell_A  

              :-D.. no víš, když jedu do velkýho kopce, tak jedině s jazykem až k zemi:-D.. no a to víš, občas ho zapomenu vrátit zpět na své místo:-P

              0 0
      • Bojka1  

        A ty jsi ji už koupila.

        0 0
        • Hell_A  

          Přésně tak, už ji mám i na kole a jsem s ní naprosto spokojená, jelikož jsem měla na kole Suntour a musím se přiznat, že byla otřesná, tuhá a hned po půl roce se mi zničil Lockout. Tora je skvělá, co se týče regulace odskoku, lockout, kterej se vypne při nájezdu do děr atd. a pro mě hlavně kvůli designu. A co se týče pružení, je to jedna báseň:) Takže spokojenost, spokojenost a spokojenost:)

          0 0
          • Hell_A  

            vidíš, ještě ten plynule nastavitelný zdvih, to je taky vymakaný:-) Bych zapomněla..

            0 0
            • fousek  

              no ten je tak vymakanej ze sem ho pouzival jen pri prevozu kola

              0 0
              • marapara  

                Ale jo, já ho občas používám u RVL na fullu. Běžně vozím 115 po rovině a do kopce to stačí a jinak pár otoček a mám full lauf 130 mm :). Nemožu vozit jen 130 mm, bych si moc zvykl ;)

                0 0
              • Hell_A  

                no myslím si, že pri sjezdech je dobrej, ale tak.. proti gustu, žádný dišputát, že?:-)

                0 0
          • Bojka1  

            Tak to jsem rád že jsi sní spokojená a to já taky V sobotu jsem ji namontoval a hned jsem sni vyrazil.A dnes znova. Daleko lepší než stará vidlice.Tato vidlice se dá dnes pořídit za 5090kč.

            0 0
    • tomek  

      Nebo vem novou REBU… www.tandem-bike.cz/…01-rock-shox

      0 0
      • Bojka1  

        Jak ta Tora tak ta Reba jsou sundané z nového kola. Reba je sériová tudíž je oproti normální těžší. I ta reba je soloer.

        0 0
        • marapara  

          Reba nemůže být soloair, je to nesmysl.

          0 0
          • Evilcleaner  

            může… pokud to je oem. stejně tak tora může být dual air, nebo třeba slate se zdvihem 100mm a duralovými nohami. když si výrobce kol nadiktuje požadavky tak mu výrobce vidlic klidně udělá 10000 vidlic podle požadavků. zcela normání praxe… velmi dobře to jde vidět třeba na authoreech střední třídy

            0 0
            • MlokCZ  

              Teoreticky je možné všechno, ale prakticky je to nesmysl. Rebu solo air nebo Toru dual air nikdy nikdo neviděl, protože žádné neexistují. Vyrobit Toru dual air by pro ně určitě nebylo levnější než dodat rovnou RVL a dále by jim to narušovalo celý jejich marketing (kdyby se objevila Tora dual air, to by vůbec nebylo dobré pro RVL). A vyrobit Rebu solo air je také nesmysl, opět by to akorát stálo více než dodat rovnou Rebu dual air, protože by museli výrobu upravovat (a náklady na výrobu solo air určitě ani nebudou menší než na dual air). Ani jedna z těch variant prostě neexistuje a je to nesmysl. Pokud někdo tvrdí opak, tak sem s konkrétní vidlicí, kde to je jinak.

              0 0
        • tomek  

          Tu REBA SL vozím z Taiwanu a opravdu je s dualairem!!

          0 0
    • Baracuda  

      Za prakticky stejnou cenu jako muzes mit tu rebu bych ti prodal rebu team na kotouce, jeta asi 500km – s tim, ze ma jeste cca rok a pul zaruku – myslim, ze doklad bych dohledal. Vidlice je to super, ale kupuju novy vetsi ram a tahle mi nevystaci krkem (21cm)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.