• jonys

    No…Zatím to vypadá na boj o holé čtvrtfinále a moc ke koukání to není. Snad si první řada načasovala formu na druhej týden a snad dorazí Židlický se svým přehledem v rozehrávce, jinak to asi nepůjde.

    0 0
    • smith22  

      Toho Hanzala měl okamžitě vyhodit – zku.vil na co sáhnul.A opět naši jako vždy vše honili na poslední chvíli.Švýcaří hrají poslední roky dobře.Naši absolutně neprůrazní – Šcýcaři se nacpali všude – dali sice usmolené góly ale to už teď nikoho nezajímá – hlavní je skóre.

      0 0
    • Smazaný účet  

      no jo, chybí Jarda a taky trochy toho štěstíčka…

      0 0
    • Smazaný účet  

      co..hokej..uz zase..dyt to se hralo nekdy nedavno…tak pred rokem, ne?

      0 0
      • KubaBajk  

        Asi to začnu brát stějně jako ty. Ti naši břídilové mě uř serou.

        0 0
        • Smazaný účet  

          no, nastesti nemam ani ten pocit vseobecneho vlastnictvi hokejoveho tymu:)

          0 0
          • KubaBajk  

            Naši rovnáse čeští, národní, ne moji…tímhle určitě netrpím, netřeba slova převracet.

            0 0
    • Polka  

      Na Giro mas cumet ;-)

      0 0
      • Jaroslávek  

        Obojí už vypouštím.-(

        0 0
        • pepek  

          Máš recht, DTM, Spa i WRC bylo včera daleko lepší.

          0 0
          • bathed  

            To ti Miloš brzo zatrhne!

            0 0
            • pepek  

              Taky mě to dnes překvapilo: že by u nás měly být zakázány, nebo alespoň omezeny ty sporty, které vedou k množství smrtelných úrazů – takže to máme: lyžování, lezení, plavání a potápění, paragliding, cyklistika . . . ..

              To je zase populismus jak kráva.

              0 0
              • tomxxx  

                A všichni budem sedět na prdeli a čumět do zdi.

                Tak to by měl zakázat i jízdu autem.

                Já věděl, že se bude chovat jako *******, ale že až tak…

                0 0
              • JSt  

                u niceho z tebou jmenovanyho nesmetes hrajici si deti

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Mnóó … Co když si u kašny budou hrát zrovna děcka ?

                  0 0
                • mountaineer  

                  Myslíš děti hrající si na pořadatele?

                  0 0
                • bathed  

                  Tak já už viděl smetené dítě i na MTB CC :-)… Tohle je vážně populistický argument poplatný tomu Milošovi… Holt každý národ má takovou „vládu“ jakou si zaslouží…

                  0 0
                • bathed  

                  Tak já už viděl smetené dítě i na MTB CC :-)… Tohle je vážně populistický argument poplatný tomu Milošovi… Holt každý národ má takovou „vládu“ jakou si zaslouží…

                  0 0
                • mikrocz  

                  myslíš ty děti které tam něměli co dělat ?

                  0 0
          • Smazaný účet  

            Není ta rallye trochu nuda, co zrušili béčko

            Quattro je neskutečný…

            0 0
            • Pan Jan  

              Nikdy jsem nechápal, jak ty bestie udrželi vůbec na silnici. No a když jsem pak viděl, co Walter u toho dělá s nohama: http://www.youtube.com/watch… Oujééé.

              0 0
            • rock  

              Neprovokuj, já to tehdy regulérně obrečel :-)

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Může někdo laikovi vysvětlit jaký je rozdíl oproti dneším autům? Je to jenom v tom, že tehda nebyla absolutně žádná elektronika a dneska jsou auta tím narvané? Protože mi to moc nepřipadá, že by ta B auta byla nějak extra výkonnější nebo silnější… :P

              0 0
              • pepek  

                Myslíš to vážně? Vždyť stačí se podívat na ta videa a vidíš ten neustálý přebytek výkonu. Dnes to sotva jede (Jak podotkl i Kankunen, když ho do toho posadili). Rozdíl je v tom, že po pár smrťácích neukázněných diváků a sfajrování Toivonena byl stanoven limit: 300 koní (restriktor). Béčka měla přes 500.

                0 0
                • bathed  

                  Mno,ono to sice jelo jak střelená svině rovně, ale se zatáčkama si to tak úplně moc netykalo… A i jinak to byly podivné stroje – když jsem se bavil s panem Pavlíkem, tak říkal že třeba u quattra byla „turbo-prodleva“ klidně i dvě vteřiny… Časy na klasických RZ jsou dneska mnohem rychlejší, než byly v Béčku, protože ty auta tisícinásobně líp brzdí, líp akcelerují, líp pruží a tlumí… A ještě jedna drobnost: z endura vím, že fakt pilot na dvoutaktní 125 natrhne prdel celému startovnímu poli – od 250–2T až po velké čtyřtakty. Ale musí na tom sedět pilot… Když si za řidítka sedne bodlo, je to trapas a jízda jak na babetě. Píšu o tom, že přebytek výkonu je krásný pro laika když se na to dívá a také pro jezdce, který auto (motorku) až tak moc nezvládá. Ten přebytek výkonu totiž dokáže naoko schovat drobné jezdecké chyby – špatný kvalt, pozdní nebo brzkou akceleraci, nestrefení vrcholu zatáčky, špatný výběr stopy. To se strojem jako je dnešní WRC 1600turbo, znamená okamžitě vteřinu na kilometru. A tak se dneska dváme na závody, kde je vidět KAŽDIČKÁ SEBEMENŠÍ CHYBKA. Juhha je borec, ale s tímhle výrokem si tak trošku nasral do kapsy…

                  0 0
                  • pepek  

                    O podvozku řeč nebyla, Mlho. A i ten Kankunen podvozky a ovladatelnost chválil, jenom ten výkon mu tam chyběl.

                    0 0
                    • bathed  

                      No a právě ta kombinace tehdejších motorů a dnešních podvozků by byla – zjednodušeně řečeno vražedná. Jinak pod pojmem „výkon“ si já Hujere nepředstavuju jenom a pouze tupé koně a krouťák, ale komplexní vyznění stroje. Dvoutaktní CR500 od Hondy byla krásná motorka, ale uřídit ji jaksi nikdo moc nedokázal. Jenom v mém okolí to tehdy odnesly dvě přetržené sleziny. Takže k čemu to? … S koňma tady házíš ty, ne já :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Odověď byla na tuto otázku: Protože mi to moc nepřipadá, že by ta B auta byla nějak extra výkonnější nebo silnější…

                        0 0
                        • bathed  

                          Jo. A já si pod pojmem „výkonnější nebo silnější…“ zkrátka nepředstavuju jenom konně pod kapotou, ale celkové vyznění. My dva máme pouze rozdílný výklad pojmu :-)… Apropo – dneska na rally tratích není „silnějších“ (myšleno v koních) aut než jsou Áčka s kitem R4. Kde ale jsou všechny Mysáky a Imprézy s tímhle kitem v MS (ve srovnání s WRC) a v ME (ve srovnání s S2000 a vlastně i S1600T)? … odpověz si sám :-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Technicky: silnější, výkonější=výkon.

                            To, co ty tam furt pleteš jsou jízdní vlastnosti.

                            0 0
                            • bathed  

                              Znova ti to opakuju: máme rozdílný pohled na ten termín. Co tam pletu nebo ne, mám ze svého pohledu. Koně jsou na pendrek. Mně sice ke konci kariéry pomáhaly (jezdil jsem EXC530), ale pokud je nedokážeš dostat na „cestu“ jsou ti k ničemu. Béčka miluju – měl jsem to štěstí si áhnout na Quattro A2 i S1, Peugeot 205T16, R5Turbo, Austin Metro 6R4… byla to vážně nádhera a taky doufám že i letos na Barumku doveze S1 alespoň Béreš… Ale dlouhodobě to bylo naprosto neudržitelné. Když teď po těch skoro 30 létech vidím ve stejných pasážích špičku s S200, je mi líto – jsou rychlejší… pro mně? – výkonější…

                              0 0
                              • pepek  

                                Ano, souhlasím, máš svoji vlastní terminologii. Ale tazatel se ptal na výkon.

                                To ostatní, co píšeš, je asi tak objevné, že sex a sex je dvanáct :-)

                                0 0
                                • bathed  

                                  Vtipné… Zároveň ale tazatel psal o „narvání elektronikou“… Udělat dneska 500koňový motor kde jediná elektrická část bude alternátor, indučka a elektronické zapalování, to vážně není problém. On už to vlastně není problém tak 70–80 let a tehdy dokonce s obyčejným rozdělovačem… Takže když si povídáme o elektronice, stará se povětšinou o jiné věci, než ty koně a na to jsem reagoval…

                                  PS: já teda radši jenom ten sex.

                                  0 0
                                • Ruprt2  

                                  Výkon z pohledu motoru je výkon tak jak říkáš.

                                  Ale výkon z hlediska rallysportu je něco docela jiného. A ty jsi vedle jak ta jedle.

                                  PS: Doufám, že ti nekazím remízu jestli jo, tak nějak naznač a my to necháme být.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Ano. Předpokládám tedy, že pojem výkon pro běžné auto zahrnuje i kvalitu rádia, parkovací asistent pro blondýny a velikost kufru.

                                    0 0
                                    • bathed  

                                      Tak určitě: jestli si při jízdě zpíváš, půjčuješ to ženě a děláš pro mafii, bezesporu! K tomu všemu je přece auto stavěné a jde jen o to co po něm chceš. U rally speciálu je to myslím jasné: spolehlivost, rychlost na veškerých površích, ovladatelnost, „modulárnost“ a jednoduché nastavení na různé podmínky. Šukat se v tom ale určitě nedá, tudíž v tomhle to na rozdíl od rodinného kombíku pokulhává.

                                      0 0
                                    • Ruprt2  

                                      Ty jo ty už reaguješ jak ženská.

                                      Abych pravdu řekl, tak vlastně už nevím o co se hádáš.

                                      Tehdejší auta by si dnes ani neškrtla o tom to celé je. Že měli víc papírových koníků jim je tak nějak k prdu.

                                      0 0
                          • Jaroslávek  

                            Jonys měl snahu, ale já jen abys věděl, tak blokuju.-(

                            0 0
                        • bathed  

                          PS: dojeď pozítří na Kopnou (9:00 Slušovice) Je to rallysprint, takže uvidíš jak Áčka s kitem, tak bez, různě obstarožní WRC a taky supermoderní S2000. O koních to fakt nebude…

                          0 0
                        • Ruprt2  

                          S napětím sleduju, jak tato diskuze dopadne a furt čekám, kdy vyjde najevo, že si děláš jenom prdel :-)

                          0 0
                  • pepino  

                    Lepší jezdec na horším stroji může zvítězit nad horším na lepším stroji? Tak to je objev:)

                    0 0
                    • bathed  

                      A co je to „lepší“ a „horší“? – můžeš to specifikovat? :-)

                      0 0
                  • JSt  

                    Časy na klasických RZ jsou dneska mnohem rychlejší

                    to jako nejak zabredavas do casove dilatace ci co?

                    0 0
                    • bathed  

                      :-) vtipné :-)))) Mno, třeba ve švédsku nebo finsku se jezdí dlouhé roky (byť s přestávkama) stejné erzety. Pak můžeš klidně srovnávat časy z doby B skupiny (do roku 86) do dneška… Stačí to dovysvětlení takto? Jinak za nepřesnou formulaci se hluboce omlouvám, byť se pojem „rychlejší časy“ běžně používá :-)

                      0 0
                      • Ruprt2  

                        Máš v tom zahrnuto i to, že dřív to bylo na hlíně, pak na šotolině a dnes je to asfalt?

                        0 0
                        • bathed  

                          Fakt????

                          0 0
                          • Ruprt2  

                            Jasná páka ;-)

                            0 0
                            • bathed  

                              No ty voe! :-) … Do finska na asfalt bych se podívat jel! Co jsme tam byli, tak ty upalováky pod plynem a padesátimetrové „džampy“ byly jenom na šotolině. A ve švédsku – ono se to stejně jede na ledu, tak je šumák co je pod tím :-)

                              0 0
                      • JSt  

                        to je prave strasny, ze se takova blbost bezne pouziva… :-)

                        0 0
                • Biker jak Pes  

                  Myslím to naprosto vážně. Autům a celkově motorům a podobným věcem nerozumím vůbec, tím myslím, že vím, že diesel jede na naftu a to je všechno. Nějaké zkratky na dnešních autech jako TDI, HTP a další, vůbec netuším, co to je. Prostě mě to nebaví. :D

                  Díky za vysvětlení…

                  0 0
                  • rock  

                    Naprosto kouzelný byl (z dnešního pohledu) nepoměr mezi výkonem motoru a kvalitou podvozku. Ten výkon byl navíc problematicky dávkovatelný (o prodlevě turba tu psali jiní). Ta auta byla pro normální lidi neřiditelná, jet rovně to snad ani neumělo – a přesto s tím pár vyvolenejch dokázalo jet špalírem lidí na centimetr přesně.

                    A navíc -co nikdo nezmínil- dneska má 300k pod kapotou i nadupaný hatch střední třídy (namátkou Impreza WRX STI, Focus RS). Tehdejších 600k bylo naprosto nepředstavitelný, bylo to podstatně víc, než měly ultimátní supersporty (Ferrari 288 GTO mělo tuším okolo 400k). Když tehdy byla jedna rychlostní zkouška na okruhu v Imole, nejrychlejší Béčka to objely skoro stejně rychle jako tehdejší F1.

                    0 0
                    • karliner  

                      To se mi moc nezdá (s tou F1). Někdy v začátkem 90.let udělali pokus, myslím, že v Silverstonu. F1 (Williams??), Carrera z DTM a Peugeot 205 group B. Každej nejdříve objel okruh a pak startovali handicapově, v cílové rovince F1 předjela nejdříve Carreru a pak 205, pilot 205 se vyjádřil nějak ve smyslu, že když ho F1 předjížděla, tak že měl pocit, že stojí na místě. Jo, ta F1 udělala na okruhu něco přes minutu na Carreru a ta asi půl minuty na 205.

                      0 0
                      • rock  

                        Asi budeš mít pravdu, tohle bude patřit spíš do sféry urban legend. Už kvůli zpřevodování by na trati tohoto typu rally auto nemělo mít šanci. Ale na úzké trati s ostrými zatáčkami, jako býval v F1 třeba Detroit nebo Phoenix, kdo ví …

                        Kdysi jsem to někde četl, ale je to už dávno, zdroj určitě nenajdu.

                        0 0
    • honzour  

      Tyhle kdysi dvojkový nebo možná trojkový týmy nás porážej tím stylem, kterým jsme kdysi poráželi „zvučnější“ týmy. U nás se opět bude jen mluvit o tom, že tu je špatná práce s mládeží, že hráči odcházej zbytečně ven a co z toho ? Klukům věřím, i když z toho bolej oči. Možná by to opravdu chtělo změnu trenéra, pod Lojzou sbíráme ty placky spíš náhodně se štěstím, i když o tom to je.

      0 0
    • Smazaný účet  

      A co bike, jezdíš? ;)

      0 0
    • Memphis22  

      Vůbec tomu nerozumíte! Lojza je génius. Jako první trenér si uvědomil, že nemá cenu pachtit se za vítězstvím ve skupině, stačí už jen prohrát s Kanadou, nedovolit nějakou náhodu s Dánama a Norama, počkat si do čtvrtfinále zase na Švýcary, vyklepnout je a sme ve hře o medaile!

      0 0
    • jesperx  

      Každoroční periodicita tenhle turnaj zabíjí. Koneckonců ani návštěvy nejsou kdoví jaké (vloni byly vysloveně otřesné – a to je Švédsko jedna z hokejových „velmocí“ ).

      Navíc hokej je jeden z mála sportů,ve kterých Mistrovství světa nepředstavuje vrchol a setkání těch nejlepších..

      0 0
      • ememem1  

        a treba k tomu pripocitat uplne nezmyselny pocet ucastnikov z ktorych skocia v najlepsej osmicke kde to cele zacina aj tak dokola ti isty. naprosto zbytocne b-ckove zapasy s muzstvami, ktore sice obcas prekvapia ale keby mali hrat s prvou osmickou 5 zapasov tak 4 prehraju. proste by to chcelo navrat k osmickovej klasike. otazka je, ci by to tak bolo ekonomicky udrzatelne…

        0 0
        • karliner  

          Ten počet účastníků mne ani moc nesere, spíš to, že MS je každý rok a hrajou tam z TOP 6 béčka až déčka. Nejsem tedy úplně hokejový fanoušek, ale ke spokojenosti by mi stačil hokej na olympiádě a k tomu jednou za 4 roky nějaký World Cup před startem NHL.

          0 0
      • AussigBiker  

        Po*rali to tim, ze udelali dva roky po sobe MS ve dvou zemich najednou – Svedsku a Finsku. Tenhle experiment se evidentne neosdvecil.

        0 0
    • jesperx  

      Každoroční periodicita tenhle turnaj zabíjí. Koneckonců ani návštěvy nejsou kdoví jaké (vloni byly vysloveně otřesné – a to je Švédsko jedna z hokejových „velmocí“ ).

      Navíc hokej je jeden z mála sportů,ve kterých Mistrovství světa nepředstavuje vrchol a setkání těch nejlepších..

      0 0
      • bathed  

        Ale dyť to není pravda! – poslední roky návštěvnost lezla nahoru raketově! Německo, česko i to slovensko… I v Kanadě přišla hromada lidí… Problém je, že třeba vloni ve Stokholmu jsme v podstatě že je MS zjistili až u Globen… tenhle zdvojený experiment je napendrek. Ale jinak klidně každý rok! No problema!

        0 0
    • RomanH  

      Hokej / Fotbal sere pes :-)

      0 0
    • Galibier  

      Lojza to má spočítaný, nějak to došmrdlá do čtvrtfinále na 4 pozici, takže čtvrtfinále proti Švýcarům, když jim vydrží forma a nic nepos…, a pak repete v semifinále proti Slovákům!! Navíc vnesl nový taktický prvek, hru max. do 2 metrů od mantinelu a za bránou!…z toho se ovšem goly dávají dost těžko…

      0 0
    • scoty  

      Hokej prostě bolí, a to vítěze i poraženého.

      Nechat si každý rok pro nic za nic namlátit po 60ti vyčerpávajících zápasech v lize je těžké… a to i se lvíčkem na prsou…

      Je na čase předělat systém.

      Jinak razantně klesne cena.

      0 0
      • bathed  

        Ale dyť je to blbost… Každý rok je na MS řekněme stovka hráčů, co hrají PŘÍMO o své nové smlouvy (řekněme do jednoho roku) drtivá většína z toho zbytku ráda využije možnost ukázat se a třeba si ty stávající kontrakty nějak vylepšit… To že hokej bolí a že mají chlapi i s přípravou odkroucených na sedmdesát zápasů, na tom nehraje žádnou roli. hokejista che hrát a chce vyhrávat… Jednoho mám doma, vím o čem mluvím. Obávám se, že do 25.7. buď on nebo já asi nevydržíme… :-)

        0 0
        • karliner  

          Hm, třeba Židlický s Eliášem o své smlouvy ale hrají někde na pláži v Karibiku nebo kde. Jsem si ovšem jistý, že před olympiádou budou stát první v řadě.

          0 0
          • bathed  

            A tak přesně tuhle reakci jsem tak nějak očekával. A přitom je to jaksi zcela mimo mísu… Ani jeden ani druhý už nemusí nikomu nic herně dokazovat. Jsou naprosto jinde a ti co drží v ruce návrh smluv je na ledě fakt vidět nemusí – tam už toho dokázali dost… V jejich případě jde o to, být zdravotně naprosto v pořádku a očekávaný velký kontrakt si nepokurvit. U obou jsem přesvědčený, že kdyby smlouvu měli, na MS by přijeli a odehráli ho jako naprostí profíci. Ale teď je jim zkrátka bližší košile než kabát – divíš se jim? Zranit se pod smlouvou je úplně něco jiného než bez ní. A v jejich věku na „přehmat“ fakt čas nemají…

            Navíc – tahle kategorie hráčů MS bere jako náplast nepovedé sezóny za mořem… Když mluvím o smlouvách, mám na mysli všechny ostaní v našem mančaftu kromě Pavelce, Vrbaty, Hanzala, Hudlera, Voráčka, Tlustého a teď už i Saláka. U toho ale jde myslím o jistou formu masochismu – vlézt dobrovolně jako cizinec do Petrohradu může jenom blázen…

            0 0
            • karliner  

              Možná máš pravdu, já Eliášovi ani Židlickýmu do hlav nevidím. Ale vsadil bych boty, že na olympiádu se budou hrnout ať už unavený/neunavený, se smlouvou nebo bez ní, zdraví nebo zranění…

              0 0
              • vacuto  

                tak na olympidu chce jet kazdy a pojedou urcite jen ti kteri smlouvu budou mit, protoze to bude v pulce sezony a uz vidim jak trenel vola nekoho kdo nehral pul roku :D

                0 0
                • karliner  

                  Myšleno bez smlouvy v NHL a budou hrát v Evropě, jako to třeba udělal letos Dvořák, na smlouvu do NHL si počkal ve Švýcarsku.

                  0 0
                  • bathed  

                    Ale i tak – smlouvu měl… Mezi náma – absolutně nečekal na kontrakt z NHL. Z toho že ji na konci sezóny dostal je asi nejvíc vyplesklý on sám…

                    0 0
                    • karliner  

                      Tak to už spekulujeme. Ale ve stejné situaci se můžou objevit i oba zmiňovaní, v minulosti se to také x-krát stalo (třeba u Nedvěda snad dvakrát, že nehrál a čekal na smlouvu podle svých představ)..

                      0 0
                      • bathed  

                        Můžou. Ale oba velice dobře víme, že NEOBJEVÍ – souhlas? … Ve vší úctě k Dvořákovi, tohle je jinačí liga. Když budou oba zdraví, do září mají na podpis čas. Oba jsou veteráni a když si je neuváže NJD, „béčkové“ mančafty po nich na listině volných hráčů hrábnou všema deseti a ruku na srdce – oba mají z čeho ubírat… Nedostanou sice čtverku na sezónu, ale půlku s prstem v nose… Samozřejmě pokud nebudou mít v prdeli koleno, třísla nebo kotník… A jsme zpátky u MS bez smlouvy…

                        0 0
                        • karliner  

                          Já to nevím. Co třeba varianta Lev, za stejné nebo lepší peníze jako v USA, míň práce, doma u rodiny… Ale to fakt spekulujeme.

                          0 0
                          • bathed  

                            Spekulujeme: oba dobře víme že ani Slovan a ani Lev nejsou absolutně schopni nabídnout podobné podmínky jako mají v USA. To bys musel do Ufy, Petrohradu, do Omsku, … … Ale to pak nejsi doma…

                            0 0
                            • karliner  

                              Popravdě – já to nevím, co je schopný Lev nabídnout. Ale věřím, že je schopný předložit solidní nabídku, velmi konkurenční (mj., kluby KHL, tak asi i Lev řeší daně za hráče), srovnej tedy s mzdou v USA, ze které jim spolknou cca 50% daně, vyšší životní náklady tam apod. Naproti tomu prestiž nesrovnatelná. Stejně to za ně rozhodnou manželky, než se plácat někde v Calgary, to zavelí k návratu do Česka :-)

                              0 0
                              • bathed  

                                S rozpočtem 360M určitě nejsou schopni dát jednomu chlapovi 40. Jak Židlický, tak hlavně Eliáš tu cenu rozhodně mají. A oba jsou ve věku, kdy rozhodně nepůjdou „trucovat“ do evropy,,,, Fakt se natahujema na blbostech. Za mně – rozumím jim, choval bych se stejně, na olympiádu rozhodně patří. Není v tom žádná vypočítavost, pohodlnost nebo podrazáctví. Chovají se naprosto logicky.

                                0 0
                                • karliner  

                                  Na uplynulo sezonu uváděli 24 mil. USD, na další (údajně.., na základě informací z pražských kuloárů..) bude znatelně navýšen.

                                  Ale nechme se překvapit :-)

                                  0 0
                                  • bathed  

                                    Na platy to bylo 360. Slovan (kde mám ve vedení kamarády) ten měl tu neoficiální částku o pár mega nižší. Do plného rozpočtu jsou pak všechny ostatní náklady a na další sezónu by to nemělo být o moc víc. I když takový Vladivostok s tím malinko pohne :-)…

                                    0 0
                                • Ruprt2  

                                  Jenomže reprezentace by neměla být o logice.

                                  0 0
              • bathed  

                Já se s tebou nehádám. Vadí mi ale tenhle apriori pohled. Víš, problém je v tom (a to spoustě laiků co se nechají strhnou Bleskem a Novou – tím probůh nemyslím tebe!) jaksi nedochází, že se to kolem OH stát NEMŮŽE! … Ono se to totiž hraje v únoru, NHL je v plném proudu a stejně tak všechny ostatní ligy a tak NIKDO nemůže být v situaci v jaké je teď Eliáš s Židlickým, byl v ní dřív Pavelec i Hudler a armáda dalších: v únoru NIKDO není bez smlouvy…

                0 0
          • Peslezedirou  

            Na zmrzlinu…

            0 0
    • gu-staff  

      Letos je to fakt tristní, abychom byli rádi za výhru nad Dánskem na nájezdy? wtf…že raději nejdou na kolo :-)

      0 0
      • Delkim  

        oni asi na tom kole právě že byli před zápasem a dostihla je únava :)))

        0 0
        • gu-staff  

          Tak nemaj jezdit takový klády, paka :) Si vobjedu halu a kašlu na to! Ale ono celý letošní MS je postavený na hlavu. Švýcaři růlujou všechny, Francie napálí Rusko, asi bude letos zajímavý finále.

          0 0
          • Galibier  

            ideální by bylo kdyby se sbalili hned a odjeli domů, na tohle se fakt nedá dívat, chápu, že to nejde, že se někdy nedaří, ale vůbec tam nevidím chuť bojovat, rvát se, něco uhrát !! Jede Dán 3 metry od puku a Čech metr, puk samozřejmě získá Dán, protože chce hrát! Tam je něco shnilého ve státě dánském…

            0 0
    • Dzany  

      Cely problem je v koncepci staveni narodniho tymu, takze za to nese odpovednost Had. Celou pripravu odehraje uplne s jinymi hraci a pak pred mistrovtvim sveta 3/4 mancaftu vyhaze a pozve podprumerne hrace z NHL. Co to je? Jak to muze fungovat? Proc tam zve Linharta, kdyz stejne s nim pak nepocita? Proc tam bere nejlepsiho hrace Playoff KOvare, kdyz stejne nehraje? Temer zadny zastupce finalistu ELH? Co to je za politiku? Jak muze fungovat mancaft, kde je polovina protekcaku? Jak muze chytat Pavelec, ktery v dobe vyluky chytal za Liberec a chytal tuzku a jeste se bil v prsa, ze mu to angazma nic nedalo? Je to cele divadlo!!!!

      0 0
      • Galibier  

        taky nerozumím tomu, proč tam nestaví Kováře, který asi jako jeden z mála má formu, včera šel na led a hned byl vidět, ale kdo chce hrát, je Hudler, Kovář a Novotný, snad Irgl, ale to je v týmu 4 útoků sakra málo!!

        0 0
        • Dzany  

          Jedinne vysvetleni, hraje na sve kone. Zazil jsem tohle, kdyz jsem hraval hokej sam.

          0 0
      • bathed  

        Ale takoví kanaďni nikdy žádnou přípravu ani nemají! :-))) nebude to někde jinde ten problém :-)

        0 0
        • Dzany  

          Ano ten problem je v cele nasi spolecnosti, hraji ti, co na to nemaji a na mistech vedoucich jsou lidi, co jsou neschopni. Tam to zacina… za vsim jsou penize :(

          0 0
          • bathed  

            Mluví z tebe nějaký zlý zážitek z kariéry. Je mi to líto, ale o tomhle to nebude… Ukaž mi jediného hráče, který na turnaji je a nemá tam co pohledávat a ukaž mi jediného hráče co by jet mohl a naopak tam není (nejmenuj Prospala, o tom ví všichni, nicméně je to tak, že mají s Lojzou cosi o čem my nevíme. Takových ambivalentních vztahů už tady bylo: Čechmánek – Bukač, Růžička a hromada hráčů NHL…)… Podívej, vzhledem k naší základně jsme myslím schopni poskládat tak dvě pětky nadpozemsky dokonalého mančaftu. Na MS máme teď tým na 1-. Pak řekněme že poskládáme dvě béčka… Ty by na MS hrály podobně o čtvrtfinále jako hrajeme teď (což být nemělo)… A Teď si to srovnej s Kanaďany – ti tam mají fakt béčko, ale vsadím se s tebou že kdyby tyhle všechny hráče škrtli a postavili dva úplně jiné týmy, hráli by stejně jako tento… Rusáci? Tahle sborná by se dala poskládat třikrát…

            Poukazuješ na Linharta? – vzal ho, ale furt si myslím, že nám spíš chybí někdo kdo to vzadu uklidní a dá tomu rozvahu – Židlický? – smůlečka – nemá smlouvu… Někdo z extraligy? – vidíš snad někoho? Larry Hamrlík? :-) Nebo že by třeba Špaček? … Ok – dost žertů – Ondra Němec zraněný, proč Had nemá rád Hrabala netuším… Repre obranu měla Kometa, ale ber z toho zmaru někoho na MS… Ještě někdo? … pusto, zmar…

            Pavelec? – Liberec je cirkus katastrofa s ním i bez něj. Jenže on po odjezdu za moře vytáhl slaboučké Jets až na vítězství v divizi. Že to nestačilo na SC, to je jiný problém. Tak kdo by měl chytat? – Kuba Štěpánek?…

            A co Kovář? – dneska dude hrát ve druhé lajně centra, Hertl sedí. Jsi spokojený? – Já ne – Kovář na tuhle úroveň ještě nemá. To Hertl alespoň vydoloval přesilovky, když už si v tom tempu nerozumí s pukem…

            Je tu ale jinačí problém – uznávám právo trenéra vzít si na MS vzít koho chce. je to jeho právo a od toho tam je. Co mně ale vyrazilo včera dech, bylo čtyřicetiminutové lpění na na Dány absolutně nefungujícím systému kyvadla. Z chlapů před laikama udělal lemry a nebruslící pitomce a znechutil jim to tak, že je to na pár facek… Mně nezklamal Hadamczyk tím koho vybral, ale tím jak ten tým koučuje. Je to ostuda!

            0 0
          • bathed  

            A ještě dodám – kolem děcek se v hokeji motám už skoro dvacet let. Synovi je 17, je v repre do 17. „Konexe a známé mám“, ale nejsem si vědom toho, že by mladému kdokoliv jakkoliv pomáhal, protože mně zná. A hlavně – peníze – nikdy jsem nikomu nedal ani pětník a ani se k tomu nechystám… Tyhle řeči o penězích a kamarádšoftech většinou vedou zhrzení a ublížení hráči, kteří hledají chyby všude, jen ne u sebe… A prosím – neber si to osobně, ale tohle mně vždycky vytočí…

            0 0
            • Dzany  

              Ja ti na to zareaguji… Hadamczik je spis kapitalisticky obchodnik nez trener, takze i to, ze vlastni temer pulku Ostravy o necem svedci. V zivote jsem o nejakem Hadamczikovi jako o hraci neslysel, takze jestli je nejaky trener na papiru neznamena, ze je ve skutetocnosti nejaky pan trener. Pro me musi byt trener i jako clovek, vis? On uz od pohledu mi pripomina jednoho meho byvaleho trenera, ktery rad protlacoval sve kone, byl chytrej jak radio a porad se chvastal, jak byl dobrej a pritom vetsine lezel v zaludku. Takze vidim urcitou podobnost.

              Co se tyce slozeni hracu, tam nema co delat 3/4 mancaftu. Zacnu od golmanu, jestli je tam Salak, Pavelec nebo Kovar ci Mazanec, je to jedno, kvalitativne jsou si podobni. Dokonce bych rekl, ze takovej Salak je lepsi, jak Pavelec. Takze bych spis bral Salaka, Mazance a Kovare. Vyjeby stylu, kdy Kovar leti do Svedska na 2 treninky a zpatky me zvedaji ze zidle, to neni o cesti reprezentovat, ale o vyuzivani. Nedivim se, ze rada hracu pod Hadamczikem nechce hrat.

              Vezmu obranu, tam bych asi moc nemenil, ale urcite bych dal sanci Linhartovi ci Kubatovi. Oba svoji kvalitu predvedli. Na co hrace z NHL? Nasi obranci z ELH jsou stejne kvalitni, ne-li lepsi.

              Ze nekdo hraje NHL, neznamena, ze je to zaruka kvality, typicky priklad je Fleischman, absolutne neviditelny hrac, ktery se placa za morem a bere 4,5 mil. rocne, nechapu, za co?

              A utocnici? Zminil si jmeno Kovar, ja si myslim, ze tenhle kluk mel hrat od zacatku prvni lajnu a ne sedet na tribune. Mel to stavet na takovych hracich, kteri jsou ve forme a rozehrani (Hertl, Kovar, Koukal atd.), ne kteri maji pulroku po sezone. Pro me je naprosto tragicky Hanzal, Fleishman, Vrbata. Tam mel vzit treba Rachunky nebo nekoho takoveho. Ja nechci nikoho urazet ani hanet, ale uspech dela dobra parta a dobry tym. Nemusi to byt zadni Jagrove, ani Strakove, ale delnici, kteri jezdi po prdeli a nechaji tam dusi. My mame poskladany tym podle jmen, ne podle vykonnosti. Chybi srdicko a jiskra. To by byl ten zasadni rozdil mezi reprezentaci A a B, a ver, ze Becko by udelalo vetsi vysledek nez tento naprosto stupidni vyber.

              Ja nejsem zakomplexovany hokejista, hral jsem ho od 6 do 22 let a pak jsem s tim sekl. Na nikoho se nezlobim, ze jsem s tim sekl. Mohl jsem pokracovat, ale nemam parametry na dnesni hokej, 178cm vysky je pro dnesni hru malo. Radeji se venuji cyklistice a jinym sportum a brusle jsem povesil na hrebik a jsem za to dneska rad.

              0 0
              • bathed  

                Tak já taky zareaguju:

                Já toho mám za sebou víc a je to asi věkem. Kromě mě samotného řeším i syna viz výše. Naučil jsem se nevyjadřovat se k trenérům…

                Nezajímá mně co Had vlastní, jak vypadá a je mi to fakt jedno. Jako hokejka hrál tehdejší I.NHL a to taky nehraje roli. Dokonce existují názory, že není zkrátka úplně dobré, aby trénovaly bývalé hvězdy. Jinými slovy – to žes byl reprezentant a mistr světa, tě fakt nepředurčuje k tomu, být dobrý kouč. Za něj mluví odvedená práce a taje – ať se ti to líbí nebo ne – výborná! Vytáhl Třinec do extraligy, hrál s ním finále proti vsetínu, trénoval Vítkovice (tuším taky finále) má titul se Spartou. Sice mně taky mrzí, že nejúspěšnější trenér novodobé samostatné ligy – Zdišek Tabara, který má 6 titlů (budiž ti tam nahoře Zdišku lehký obláček!) nikdy nebyl tak průbojný a vlezlý jako Had, ale i to sebevědomí kterým šišla zachází je potřeba…

                Chápu že je každý trenérem, ale ať se ti to líbí nebo ne, Svazem je nominovaný on a tak si to postavil jak chce. nebudu s tebou probírat ony 3/č mančaftu co tam nemají co pohledávat, protože tohle přísluší laikům u piva a mně celkem přakvapuje že ty, byť jsi to hrál se pouštíš na tak tenký led. Ale přece jen – s Kovářem nikdo nevyjebal, věděl že má být v pohotovosti. V minulosti se to vyplatilo třeba Kubíkovi Štěpánkovi (kterého mimochodem do velkého hokeje vytáhl právě Had) – už měl letenky na Kubu, když mu zavolal Růžička, co ho před tím vyhodil z nominace… a má titul Mistra světa… Představa o kvalitě v ELH je nesmírně úsměvná. Doba, kdy tu byla nejkvalitnější liga mimo zámoří je už asi deset let pryč! Tady v lize hraje jenom ten, kdo nemá na KHL, Švýcarsko a Švédsko, popřípadě je veterán a je rád že si tu zahraje… Odsud do repre nelze vzít nikoho. Linharta jsem sledoval na vlastní oči po celé play-off a po mém soudu potřebuje ještě čas. Totéž Kovář, který na tohle tempo a nedostatek času na jakékoliv rozhodnutí na ledě ještě nedozrál. Že to s přehledem stačí na korunu Krále play-off ELH, to bohužel také o mnohém svědčí A Fleischman? – napsat něco takového cos tu zplodil o chlapovi co má nejlepší statistiky na Floridě (byť ta je tragická) tak to už musí být fakt sebevědomí. Ale čert to vzal – je to tvůj boj…

                Psychika českých hráčů je velice složitá věc. Rusáci jsou asi ještě horší, ale zase je z koho vybírat. Kopou se patama do ******, že jim konečně dospěl Kovalčuk a nepotřebuje si nic moc doakzovat… Švédi jsou disciplinovaní dříči, Totéž Finové. Slováci jsou srdcaři… Češi jsou zvláštní a než se utvoří „parta“ chvilku si to sedá. Nagano je toho asi příkladem a na druhé straně určitě Hannover 010…

                To že ti to připadá bezkrevné a hluché, tak to je problém – a tady se na tenký led pouštím já – pana trenéra. To co předvedl včera, je na facku a ostatně mi za prvdu začínají dávat i komentáře odborníků jako je Janecký. Když něco NEFUNGUJE je potřeba to změnit. To on včera NEUDĚLAL!

                0 0
                • Lenka.05  

                  Nicméně aktuálně k hokeji – Slovinci vedou v první třetině nad námi 2:1

                  0 0
                • scoty  

                  …a proto nehrajou naplno?

                  0 0
                  • bathed  

                    A kam mají hrát „naplno“? do tunelu k rolbě? Bez puku? … Nutí je nesmyslně hrát systém, který nefunguje už ani na nejslabší mančafty…

                    0 0
                • Lance  

                  Had zadny titul se spartou nema, had nikdy nic nevyhral!

                  0 0
                  • bathed  

                    Ale finále s něma má, ne? … Nedohledával jsem to. Mea culpa! … Každopádně je Hadamczyk jedním ze specialistů na zakládání útoku tzv. kyvadlem. Je to vynikající systém, jenom nefunguje pokaždé. A v čem je tragický, je alespoň elementární schopnost zareagovat na vývoj zápasu.

                    0 0
              • bathed  

                Tak co Hanzal, Fleischman a Vrbata?

                0 0
    • jesperx  

      NHL a MS jsou úplně jiné světy. Tzv. mistrovství světa je v hokejové hierarchii zhruba na 3.(v zámoří spíše na 4.místě).Co si budeme nalhávat,ačkoliv se nám naše média snaží komicky podsouvat, že hokejový šampionát je v současnosti snad středem sportovního světa, realita je ve skutečnosti někde úplně jinde. I dnešních krásných 1900 diváků na zápase světového šampionátu také o leččems svědčí…

      0 0
      • bathed  

        Ale tak to je zas zbytečná přeháňka :-)))) Kdo by šel na Slovince? … Hokej se začne hrát až od čtvrtfinále, o tom není pochyb… A jestli ti přijde na půl milionu lidí na stadionech v průběhu 14 dní šampionátu málo (Praha, Ostrava), tak pak musí mít strašlivě veliké péro a tak máš úpně jinak postavená měřítka… (sorry, musel jsem)

        0 0
        • jesperx  

          Hodně prapodivná reakce:-)

          Bylo snad v mém komentáři něco s čím by se dalo úspěšně polemizovat?

          Že je „MS“ v hokejové hierarchii na 3.-4. místě snad uznáš i Ty.

          Jinak i tvá odpověď ve smyslu „Kdo by chodil na Slovince“ jen dokazuje jaký formát a význam tento turnaj v této fázi vlastně má.Tohle v jiných kolektivních sportech obdobu nemá..

          0 0
          • bathed  

            Mno, spíš je to o tom, že si tenhle turnaj osobuje úplně jinou funkci, než ve skutečnosti má a měl by mít. Nevím jestli je moje reakce v tvých očích prapodivná a popravdě – je mi to tak nějak u ******. Tys reagoval na 1900 diváků na náš záapas se Slovinci a já na to, že problém je v tom, že tam takový mančaft ani nemá co dělat… Po mém soudu by počet účastníků měl být 8 a mělo by se začínat zápasy čtvrtfinále a klidně dvoukolově. Buď jak buď a nechť je MS jak chce – půl milionu díváků (a to ti klidně zopakuju) za 14 dní je fakt veliké číslo! Takže nevím kde jsi nabyl pocitu, že snad má být MS IIHF pupkem světa. Komický jsi tady ale spíš ty, protože lidi fandící v obrovském počtu po hospodách, to je prostě ta tvoje realita. Hokej je pro čech momentálně sport číslo jedna. Tečka…

            0 0
            • karliner  

              Počet účastníků 8 by měl svoji logiku, ale to už by se nás to asi moc netýkalo…

              0 0
              • bathed  

                Jenom dobře! A to by ukázalo MS skupiny B.

                0 0
                • MaroH  

                  nevim uplne jestli je to cesta, fungoval takhle florbal (naposledy v česku 2008) a pak se skupiny sjednotily. Bylo to kvuli olympiade (olympijsemu vyboru se nelibilo, že existuje elitní skupina, ve ktere jsou tymy proste jinde). od te doby jsou sice na ms zapasy jako svedsko – australie ktere konci 41:0 ale jde o to, ze ty horsi tymy maji tu konfrontaci a pomalu se zlepsujou. bojim se, ze byt skupina B tak treba svycari by meli problem, byt mezi svetovou elitu rozhodne patri. spis si myslim, ze neni nutne aby mistrovstvi bylo kazdy rok, diky tomu ze je hokej olympijsky sport mozna klidne staci co 4 roky (olympiada pauza MS pauza)

                  0 0
    • d  

      Především vysílací časy jsou úplně v prdeli, 12:00, 15:00… Díky tomu neuvidím asi ani jeden zápas ČR. Škoda, o další satisfakci méně za povinné sponzorování pičovin typu Pošta pro tebe nebo Copak bych vám lhal?

      K tomu to teplo a rozkvetlé třešně venku… Než takhle, to radši ať celý šampionát zajde na úbytě. Vzhůru na kolo!

      0 0
    • jonys  

      Čili dneska je potřeba zopakovat rok 99, kdy jsme k postupu z grupy potřebovali, aby Slováci oholily Rusy, což se díky remíze stalo…za což jsme se Slovákům posléze odměnili parádním debaklem ve ČF. Nacvičený to tedy máme, nyní jen aplikovat na naše letošní spasitele Švýcary :-)

      0 0
      • Zerocool  

        asi vsadím na švýcarsko…

        0 0
      • karliner  

        Jsme v háji. Na Staromáku se ani neuvažuje o megaobrazovce. Taková nedůvěra by rozhodila i semknutější mančafty, než je naše hokejové repre..

        0 0
      • Excel  

        Vyhrajem, to je jasný.

        0 0
        • Ruprt2  

          Máme Vondráčka

          0 0
        • Galibier  

          No hlavně Pleky tam je hodně znát, ale bude asi záležet na golmanech a Gerber to proti nám umí… . No budou to nervy, ještě, že jsem v práci :-(( nevsazeno na nikoho, ale už jsem to psal výše, že půjdeme 1/4 proti Švýcarům a to byl teprve začátek turnaje, našim věřím, ikdyž se jim nedaří, tak vždy v koutku duše věřím, ikdyž prohrají, tak hlavně ať je to po boji, hlavně ať to není žádná holomajzna…

          0 0
        • beho  

          V práci…

          …připraveno na hokej :)

          0 0
    • karliner  

      Tak snad se kluci v kabině semknou a v čele s „marmeládou vondráčkem“ to otočí!

      0 0
    • goofy  

      Myslim, ze muzete tohle vlakno zamknout :-P

      0 0
    • honzour  

      Růža ke kormidlu !

      0 0
    • Excel  

      Nebyl tam Jarda a votomtoje.

      0 0
    • Dzany  

      POtvrdilo se to, co jsem rikal. 3/4 mancaftu tam nema co delat, vc. Hadamczika!!!!

      0 0
    • scoty  

      Joooó, tak takhle se hraje hokej.

      Zde je vidět, jak jsou směšné zdejší povídačky o tom, že trenér našim naordinoval špatnou hru atd…:))

      Klobouk dolů.

      0 0
      • beho  

        Švýcaři tady hrají opravdu dobře (bacha netvrdím, že tady hrají pěkný hokej). Imho jim ve finále budu fandit.

        0 0
      • bathed  

        Hrají to SAMI a nebo je to otázka SYSTÉMU??? … ale ono je to jedno, kdo nikdy nestál na ledě, to stejně nepochopí. A máš recht – JE to směšné :-)

        0 0
        • scoty  

          Za čtyřicet let hokeje jsem poznal jedno: když chceš vyhrát, tak MUSÍŠ hrát SÁM za sebe, za ostatní, srdcem a NAPLNO.

          Jako naši v Naganu, nebo včera Švýcaři.

          Systém může lecos vylepšit, ale bojovníka nenahradí…

          0 0
          • jonys  

            Předčasný finále bylo SVE-CAN, resp. bylo zřejmý, že odsud vzejde mistr. Švédi to právě vůlí zlomili a to jim vyneslo odměnu. A Sedinové neskuteční! Před Švýcary klobouk dolů, každopádně kromě bojovnosti je potřeba jim uznat i dobrou dlouhodobou koncepci. Asi dobrá práce s mládeží, mají skvělou ligu, proto jim stačí doplnit z ciziny jen symbolicky…

            0 0
            • bathed  

              Souhlasím. Ale ještě dodám jednu věc: ve vší největší úctě ke švýcarům, do nejužší špičky nepatří. Tým z té špičky s něma může prohrát, ale ne prohrávat. Tohle je jasné pravidlo, jež potvrzuje vyjímka – česko. Bylo jasné že švédi se podruhé nenechají nachytat a na systém švýcarů (mimochodem nic složitého) se dokonale připraví. Najednou jim nešla rozehrávka, přesilovky jalové… Opakuji – systém…

              0 0
              • jonys  

                No…tak to zas nevím. Do chyby na 1:3 měli šance vyrovnat a pak se mohlo dít cokoliv (stejně jako kdyby vyrovnali naši, šanci měli, pak už je to při takovéto vyrovnanosti o štěstíčku). A bez Sedinů by se, myslím, nechali nachytat jako v grupě určitě.

                Asi nemají šanci na OH, kde špička posílí o fakt velký hvězdy z NHL, ale tvrdím, že mají nejlepší evropskou ligu (KHL je větší, ale špička švýcarské s ní bude srovnatelná) a v ní dost hráčů schopných hrát na výborné repre úrovni.

                0 0
                • karliner  

                  Nic ve zlým, ale kde dávají švýcarskou ligu v hokeji, že se tu po MS vyrojilo tolik odborníků?

                  0 0
                  • jonys  

                    Tady máš jak hraje Davos na Spengler Cupu:

                    http://www.spenglercup.ch/siegerliste

                    Velmi dobré výsledky Zugu nebo Bernu v EHT si najdi třeba na hokej.cz

                    0 0
                    • bathed  

                      Ale ježišmarjá… My hráli se švýcary spoustu turnajů, byli jsme tam na letní škole… Já mím o čem píšeš…

                      Veliká momentální výhoda Švýcarů v tento moment je, že jsou tam prachy, liga je bohatá a drží si to nejlepší doma. Je to podobné, jako když v půli devadesátek Vsetín „vycukal“ zbytek republiky k „závodům ve zbrojení“ a kdo chtěl držet krok, musel platit! – Sparta, Vítkovice, Třinec, Zlín, Litvínov… Ti všichni stáli proti Dopitovi a spol ve vinále a aby uspěli, museli mít setsakra silné kádry. Tehdy se říkalo že extraliga je nejlepší soutěž mimo zámoří. Těžila z toho reprezentace která pak měla hráče pěkně doma pohromadě a třeba do Nagana odjelo mužstvo defacto půl na půl Evropa – NHL, přičemž ti „evropané“ mino extraligu co nastoupili, byli mimo republiku jenom velmi krátce – Patera, Procházka, Špaček, …

                      V Davosu jsem byl na Spengleru se Vsetínem v roce 98. Parádní atmosféra a skvělá akce… Ale sorry – furt je to jenom takový vánoční turnajíček. Nikdo to kromě jich samotných nebere až tak vážně. Stejně tak bych nepřeceňoval výkony švýcarů v „evropských pohárech“ – dyť tady v česku to bereme jenom jako přípravu před exxtraligovou sezónou. Víš, ono to srovnávání je těžké: je to stejné, jako když se zamyslíš nad Medveščakem Záhřeb: momentálně asi klub, který v evropě táhne nejvíc. Jenže: bavíme se o chorvatsku, bavíme se o týmu poskládaném z „kanaďanů“ chorvatského původu, co by si jinde škrti těžko… Znojmo do té ligy nastoupilo z I. NHL. Ale nikdo tu jaksi nepřemýšlí nad tím, jaký fičák by s tímhle mančaftem udělai třeba čeští fianlisté z letoška… Uvidíme co tenhle zázrak provede v KHL. Předně si myslím, že z toho týmu nezůstane kámen na kameni.

                      No a stejně je to i s těmi švýcary. Jsou tu země s mnohem silnější základnou, mnohem větší tradicí, s mnohem uznávanějšími hráči i za tím mořem. Ale vystoupat na ten samotný vrchol je pro ně i tak strašně těžké… Typicky je to Finsko. To už dokáže titul vyhrát, ale NIKDY ho nebude vyhrávat. Takže asi tak. Bylo to pěkné, bylo to oživení jak pro laika tak pro odborníka. Já se stavím někde mezi ty dva tábory a musím říct, že jsem tam viděl pár parádních prvků, kteríé by stálo za to prostudovat a použít i u nás. Ale hokejová revoluce to není.

                      0 0
                      • jonys  
                        1. Dnešní sport je o prachách, že. Takže to, že je jejich liga kvalitní

                        díky lovům, o tom žádná, to je logické. Myslíš, že by NHL hráli ti nejlpeší hráči za hezkej úsměv? Její kvalita je přímo úměrná její bonitě, bez prachů by nebyla.

                        1. Vyhrávat ten titul dnes nedokáže nějak sichr nikdo. Loni byli Rusáci

                        první, kdo od zevedení play-off prošel turnaj bez ztráty bodu. Letos Švédi domácí titul po 27 letech. Je to vyrovnaný, obhájit je kurvafuška, hattrick v rovině zázraku. Je pravda, že mapa vítězů je nakonec zase jen o velmocech, stejně jako ve fotbale. A stejně jako ve fotbale potřebuješ kvalitní (=bohatou) domácí ligu.

                        0 0
                        • karliner  

                          Furt nevím, kde bereš přesvědčení, že švýcarská liga je kvalitní. Ano postnul jsi výsledky ze Spengler cupu, tam ale bývá domácí celek vždy posílen celkem výraznými individualitami, ale budiž, bývá na tomto exhibičním turnaji celkem úspěšný. Pak jsi mi doporučil, abych si vygůgloval výsledky EHT, tam ale nehraje ani švýcarská reprezentace natož nějaký jejich ligový team :-)))

                          0 0
                          • bathed  

                            Ale jo – kvalitu to má! O tom žádná. V dlouhodobé soutěži by se první čtyři týmy chytly i v česku. Jejich problém je, že to není zrovna pro hokejistu prostředí oplývající invencí. Oni hrají dost stereotypně. V dlohodobém srovnání (lize) by si s nima český vyčůraný švejkovský hokej věděl rady. Ale jinak má pravdu – švýcarská liga má svoji nepopiratelnou herní kvalitu. Je určitě ale až za rozplizlou KHL, oběma skandinávskýma soutěžema a i za naší extraligou.

                            0 0
                          • bathed  

                            Ale jo – kvalitu to má! O tom žádná. V dlouhodobé soutěži by se první čtyři týmy chytly i v česku. Jejich problém je, že to není zrovna pro hokejistu prostředí oplývající invencí. Oni hrají dost stereotypně. V dlohodobém srovnání (lize) by si s nima český vyčůraný švejkovský hokej věděl rady. Ale jinak má pravdu – švýcarská liga má svoji nepopiratelnou herní kvalitu. Je určitě ale až za rozplizlou KHL, oběma skandinávskýma soutěžema a i za naší extraligou.

                            0 0
                          • bathed  

                            Ale jo – kvalitu to má! O tom žádná. V dlouhodobé soutěži by se první čtyři týmy chytly i v česku. Jejich problém je, že to není zrovna pro hokejistu prostředí oplývající invencí. Oni hrají dost stereotypně. V dlohodobém srovnání (lize) by si s nima český vyčůraný švejkovský hokej věděl rady. Ale jinak má pravdu – švýcarská liga má svoji nepopiratelnou herní kvalitu. Je určitě ale až za rozplizlou KHL, oběma skandinávskýma soutěžema a i za naší extraligou.

                            0 0
                            • bathed  

                              blbne mi net. Omlouvám se.

                              0 0
                            • karliner  

                              Věřím ti, ale těžko posuzovat kvalitu podle internetu nebo novin. Kde se dá ta liga pravidelně sledovat, to netušim…

                              0 0
                              • bathed  

                                Já vloni viděl na služebce Zug-Bern – tuším v konečné tabulce druhý a třetí. Zlé to není, ale přišlo mi to tak, že v nějaké kreativitě by je stejně půlka extraligy převálcovala…

                                0 0
                                • karliner  

                                  Mno, uvidíme, co v Pardubicích předvedou Marha se Sýkorou, kteří byli ve švýcarské lize hvězdy.

                                  0 0
                                  • bathed  

                                    … a Bednář ve Slavii… V tom zápase se Zugem vyčuhoval…

                                    0 0
                                  • karliner  

                                    No, viděli jsme co předvedli. Sýkora průměr, Marha totální propadák a výměna po deseti kolech…

                                    0 0
                          • jonys  

                            Omlouvám se, EHT je repre, myslel jsem tu LM, nebo jak se to pořád přejmenovává…

                            0 0
                        • bathed  
                          1. Ve švýcarsku díky penězům hrají zahraniční kvalitní hráči

                          (stejné jako v devadesátkách tady v česku – to tu hráli špičkoví rusští reprezentanti). Ti táhnou místní hráče nahoru. Co se nedá vykouzlit jakkoliv během pár let, je jakási herní vyspělost, která se jaksi dědí a přenáší z generace na generaci. V tom budeme vždycky před švýcarama – to je prostě fakt. Oni jsou ale neuvěřitelně poslušní a přizpůsobiví. Když se k tomu všemu přidá citlivý přístup trenéra, vzájemná důvěra a skvělá parta díky lize celý rok v podstatě pohromadě, může to dopadnout jako ve Stokholmu. Popravdě – bruslit dneska umí každý a to napříč státy. Vystřelit s dnešní kevlarkou příklepem prdu pod víko, to zvládne taky každá lopata. Použít tohle u jednoho hráče dohromady je horší a skloubit takovýchhle 5 v jedné lajně do fungujícího celku, je mnohdy až nadlidský výkon. Když ale nechceš hrát, ale jenom destruuješ, dá se jednou porazit každý soupeř… Když se k tomu všemu přidá blbost jako u pana Hadamczyka (na dlouhou diskusi) a schopnosti těch „malých“ shora popsané, máš tu horor Dánsko – Česko jako vyšitý… Švýcaři ale letos ukázali víc. Neměli vyslovené hvězdy, po individuální stránce nevyčuhoval nikdo tak, že by ostatní převyšoval. Zkrátka jim to sedlo všechno jak prdel na hrnec a ti co platí za JISTOTY (včetně česka) se zkrátka nepotkali s formou. O tom jsem taky psal – zvítězit může každý, ale vítězit, to je dlouhodobě zarezervované pro pár vyvolených…

                          1. Otázka názoru. Je překvapivé, když neuspějí švédi, fini, my, rusi,

                          kanaďané a američané… Dlouhodobě se musí počítat se slováky a němci, kteří se o to osmé místečko do čtvrtfinále dlouhodobě přetahují právě se švýcary. Ale tohle je ta osmička – pokud se němci nebo švýcaři protáhnou přes ten zápas pravdy, je to „překvapení“… Překvapení ale taky je, když přes to nepřelezou češi, rusi a kanada, tak jako to bylo letos.Za rok si to ale nikdo pamatovat nebude a zase budou favorité jasní… Takže ano – teď už to nemá nikdo předplacené. Ale i tak je ten „pořadník“ jaksi jasný. O titul si to dlouhodobě rozdáváme my (otázka jak ještě dlouho) kanada, rusáci a švédi. Pak jsou tu zmínění fini a slováci vždycky o chloupeček pozadu. A ještě k tvému argumentu o 27 létech – to je trošku demagogie. Švédům strašně prospělo to, že vlastně NEBYLI pod tlakem. Z nějakého důvodu zájem o hokej ve švédsku dlouhodobě klesá. Je tady florbal, který začal táhnout mladé a taky bohužel, demografická křivka je neúprosná – arabáše ice-hockey nikdy moc netáhnul… 27 let nikdo titul doma nevyhrál, protože domácí očekávání fanoušků a novinářů ty domácí favority opakovaně semlel… Jinak jsou Švédi dlouhodobě absolutní špička a tohle není za 27 let jediný titul!

                          0 0
                          • jonys  
                            1. Ano, to platí i o NHL, KHL, Premier League, La Lize, Serii A…domácí

                            rostou (i)díky zahraničním hvězdám, potažmo penězům…

                            1. Měl jsem na mysli, že domácí celek obecně nevyhrál MS 27 let, což

                            taky svědčí o vyrovnanosti.

                            0 0
                            • bathed  
                              1. a třeba zrovna u PremiereLeuge – fakt jí to pomáhá že tam hrají hlavně krajánci. Pomáhá to Anglické reprezentaci?
                              2. to fakt nemá s vyrovnaností nic společného…
                              0 0
                • bathed  

                  Sedinovi pomohli dopředu – o tom žádná. Fakt ale je, že na rozdíl od předchozích zápasů se červení ve dvou v brankovišti objevili asi dvakrát na začátku zápasu a pak už ne. Za další jim přestala vycházet ta přímočará dlouhá přihrávka středem, za další při backchekingu už zdvojovali opravdu vyjímečně, o „ztrojení“ (viz mač s USA) už nemohlo být řeči. A hlavně – poprvé na MS začali faulovat… Proč? Protože jim švédi rozbili to perfektní střední pásmo, v útoku našli skulinky v tom jejich systému a v tomhle Sedinové moc prsty neměli… Ale je to o úhlu pohledu. Fakt je že kdyby dali červení na 2:2, švédi by mohli znervóznět, ale popravdě – já tomu nevěřím. Švýcaři překvapili. Ale je rozdíl ty silné porazit a porážet. Na to ještě zdaleka nemají.

                  0 0
                  • MaroH  

                    ale onise silnyma hrajou vyrovnanou partii a docela je i porazeji staci se podivat na vysledky z minulych let, oni nato ten tym maji. jenom tak pro souhrn ceho si ne kazdy asi vsimne:

                    MS 2011

                    SUI CAN 3:4 v prodlouzeni

                    SUI USA 5:3

                    MS 2010

                    Svycarsko vyhrava skupinu, Kanadu v ni porazi 4:1

                    SUI CZE 3:2

                    OH 2010

                    SUI CAN 2:3 na najezdy

                    Oni podavaji stabilne dobre vykony, i kdyz to v zaverecnem zuctovani neni vetsinou videt, ale letos jim to vyslo a rozhodne to neni az takove prekvapeni jak si vsichni mysli

                    0 0
                    • bathed  

                      … Hele a koho vůbec zajímají výsledky ze základní skupiny? Zásadní je čtvrtfinále. Ta špička s ním počítá jaksi automaticky a je to všechno o tom jediném zápase. Až od čtvrtfinále začíná mistrovství a pak už je jedno, jak se kdo plácal ten týden před tím.

                      A už vůbec nechápu, co myslíš tím překvapením. Švýcaři patří mezi širší špičku, stejně jako tam patří i němci nebo Lotyši. Jediné co je nepopiratelné, že letos narazili ve čtvrtfinále na nejslabšího možného soupeře – čechy v nedbalkách!

                      Ad. finále: sorry, ale vyrovnanou partii si já představuju jinak…

                      0 0
                      • jonys  

                        …a v SF na Američany, kteří co?

                        Špička může počítat s čím chce, ale určitě se ti líp bude hrát ČF když předtím s pár soupeři zameteš, že.

                        A k finále: Chelsea se loni v LM nedostala ve finále přes půlku, letos byl v UEFA taky lepší soupeř, ale oba tituly mají v Londýně…prostě tam už je to boj týmů, co tam nejsou náhodou a ty vážky se můžou naklonit ani nevíš jak.

                        0 0
                        • bathed  

                          Srovnávat ligu mistrů se čtrnáctidenním turnajem, kde opravdu o něco jde až od čtvrtka do neděle (3 zápasy) to je zcestné… Argumentace USA je taky mimo. Opakuju znova – Švýcaři je můžou porazit ale ne porážet. To jsou fakta.

                          0 0
                          • jonys  

                            Ach jo…

                            Srovnávám 1 zápas a tvrdím, že na této úrovni už může dopadnout jakkoliv, i když se ti to nezdá jako vyrovnaná partie, může vyhrát ten, co si to „nezaslouží“.

                            0 0
                      • MaroH  

                        nejsou tam jenom vysledky ze skupiny, kazdopadne i v reakci na tebou vyse psane podle me cesi uz davno do te spicky nepatri a fini byt jsem jim pred sampionatem moc sanci nedaval se oproti poslednimu mereni sil zase hodne zvedli a z dlouhodobeho hlediska jsou jednoznacne lepsi tym nez cesi a svycari jsou oproti nemcum a lotysum taky nekde jinde podle me spise Kanada Rusko Svedsko pod nima je skupina Finsko USA (blize ke spicce) Svycari my (stred) slovaci, se kteryma se musi pocitat a kdyz si vsechno sedne tak to vyjde a pak zbytek, rozhodne nemyslim ze nemci a lotysi jsou na tom tak dobre jako predchozi skupina. jinak ze svycari narazili na nelehciho soupere je hlavne tim, ze za cele mistrovstvi prohrali jenom jeden zapas a to ten finalovy!! hodne lidi rika, jo oni muzou vyhrat jeden dva zapasy s favoritem, protoze jsou rozehrani zatimco svedi a kanadani si teprve sedaji a nemaji spolu tolik odehrane ale zniva rikam, letos prohrali jenom ve finale

                        0 0
                        • bathed  

                          Ale to s tím fakt nemá nic společného… Švýcarská repre bude i za rok vypadat skoro stejně jako ta letošní. my poskládáme klidně ještě jeden tým, který bude s tím letošním mít společné jenom dresy… Stejně jsou na tom finové a švédi, slováci s hodně odřnýma ušima… Rusáci takových mančaftů jako měli na MS poskládají tři, kanaďané pět…

                          Švýcaři ve vší úctě hráli celé mistrovství jedno a totéž. Ti co se s něma potkali jednou (celá základní skupina) byli hodně zaskočení. Ti co s něma hráli dvakrát, tak v jednom případě si to posrali sami (hádej kdo) a v druhém – a to vážně ruku na srdce – švýcary nepustili téměř k ničemu co praktikovali v těch zápasech před tím. Už jsem to tady psal: dlouhá přihrávka kolmo přes střední pásmo, zdvojování až zrtojování při backchekingu na vlastní modré, zavírání rohů v obranném pásmu ve dvou lidech, naprosto precizně sehraný čtyřúhelník v oslabení. Nebylo tam z tohohle už laut nic. Proč? – protože se švédi poučili a našli taktiku, která ten jejich systém zatrhla. Za celý šampionát neměli švýcaři jediné zbytečné vyloučení. Nemuseli faulovat – všechno dobruslili. To bruslení bylo ve finále taky, ale už to bylo doslova od ničeho k ničemu. A hlavně – přišly i ty fauly. Nesnižuju ten výkon! my v Hannoveru hráli v 010 nechutný beton a máme odsud zlato… Rozdíl mezi náma v kondici a švýcarama v téhle vrcholné formě je právě v té schopnosti použít jiný systém, když ten původní selže. Teda – spíš – my vždycky byli schopni tohle praktikovat. Ale s Hadem to nejde… Švýcaři si zasloužili nejslabšího soupeře, protože hráli v základní skupině parádně. A dostali nejslabšího soupeře. Nelze jinak, než závidět! Po X letech se dostali přes ten kritický zápas a já jim gratuluju. Po mém soudu je to ale dlouhodobě neudržitelné.

                          0 0
                          • jonys  

                            No máš pravdu, ale ten výsledek zase tomu sportu v tý zemi pomůže, takže kdoví, třeba se ve špičce postupně usadí víc.

                            Máš pravdu i s tou úzkou „lavičkou“. Ale zase: Amíci maj jistě miliardu skvělých tenistů, ale který naposled porazil Federera? :-)

                            0 0
                            • bathed  

                              Jamajčané mají Bolta, my máme Kulhavého a Sáblíkovou. Jo a ukrajinci měli Bubku… … ale není tohle o KOLEKTIVNÍM sportu?

                              Klidně to zopakuju znova: dej mi klidně mladého brazilce, já osobně ho naučím bruslit a vystřelit příklepem od modré! – bude to HOKEJISTA? … a když teda budeš tvrdit že bude, najdeš takových dalších 18 brazilců (kteří taky budou umět vystřelit a bruslit), kde na tom všichni budou stejně (dobře), kde budeš mít 6 chlapů, co budou chápat co je to hra v obraně a co obnáší? Kde budou 3, co pochopí jak má hrát centr? A po třech na levou a pravou stranu? A bude tam jeden, co bude schopen chytat? Odpovím za tebe – je to skoro nereálné. A když se ti to zázrakem povede furt to nebude tým. Bruslit dneska umí kde kdo! Zajeď si na nějaký chalenge – budou ti tam lítat 10tileté děcka třeba z itálie nebo srbska či rumunska a nabudeš dojmu, že to bude jednou světová hokejové velmoci. … Pendrek! O dva roky později je děcka z klasickýh hokejových zemí rozmažou po ledě jak marmeládu. Švýcarům fandím, ale zatím dokázali jednu jedinou věc: zaskočit soupeře. Začátek je to suprovní, ale pravděpodobnost že to bude začátek něčeho velkého je opravdu malá. Jsi hodně mladý, ale já třeba jako děcko pamatuju rok 76. To natrhli polští hrdinové v Katovicích prdel tehdy naprosto neporazitelným Sovětům… Kde je polský hokej dneska?

                              Asi jsem skeptik, ale já tam vidím věci, kterých si třeba ty nevšimneš. Švýcary jsem viděl v zápasech s Kanadou, oba zápasy s Českem a semifinále s USA. Povím ti jednu věc: ten gól švédů na 3:1 ve finále, kdy se švýcaři vztekali že to by ofsajd. Nebyl, ale to je teď vedlejší – za celé mistrosvstí světa se jim taková situace nestala. POKAŽDÉ byl bek nebo centr, který prostředkem vyvážel puk ven z pásma jištěný jedním hráčem který ho zdvojoval zezadu. Ani jednou takhle blbě puk neztratili. Až teď – ve finále, za stavu 1:2 (hratelné!) se díky tomu, že ten jediný systém který umí a který praktikovali komplet celý šampionát jim švédi jednoduše SEBRALI! Vsadím se s tebou, že trenéři po celém světě si teď ten systém rozkreslují a snaží se z něho něco použít. Je to stejné jako po olympiádě ve Vancouveru, kde hra Američanů byla jak z jiné planety… Ale ti reprezentační (kromě toho našeho blba asi) si to rozebírají ještě podrobněji a už teď se jim honí v hlavě, jak na švýcary hrát. Švédi už na to přišli, takže to nebudou ti experti mít tak složité…Furt dokola ti tu opakuju, že švýcaři můžou vyhrát, ale ne vyhrávat. A hned tak se to fakt nezmění. Povíme si po Soči. Klidně tady to vlákno osobně oživím…

                              0 0
                              • jonys  

                                Na Soči založíme jiný :-) Tam SUI nic neuhrají, protože nemají top hráče v NHL (viz výše). Turbochyba ve finále nebyla první – viz Vrbatův nájezd.

                                Srovnávat Brazilce, kteří led nikdy neviděli, se Švýcary, kteří hrají MS snad 100 let je úlet, že.

                                Možná máš pravdu a příštích 10 sezon se zas budou plácat na hraně nepostupu do p-off. Ale možná jim tohle pomůže a budou dosahovat výsledků srovnatelných se špičkou. Kdybych si byl jedním nebo druhým jistej, opeřím se ve Fortuně :-)

                                To, že někdo prokoukl jejich systém, je logický, sport se vyvíjí, ani Barca už neválcuje soupeře jako dřív, protože ustrnula a soupeři nespali, kdo chvíli stál, stojí opodál…Ale ani Švýcaři jistě nemají trenéry-diletanty aby nedokázali s materiálem, co mají, pracovat dál.

                                Že Lojza není asi nejlepší kouč, to podepisuju. Otázka je: koho? Co myslíš ty? Zvládl by to třeba Říha? Nebo ukrást Slovákům Vůjtka? Nebo někdo jiný (Růžičku vylučuju jako že ten to nechce).

                                0 0
                                • bathed  

                                  Pan Vůjtek je fajn, znám ho 18 let (můj první rozhovor pro noviny:-)), ale myslím si že na vnitřní tlaky které tady působí víc než na slovensku už nemá, či spíš je to o tom, že to nemá zapotřebí.

                                  Mluvit v souvislosti s reprezentací s trénováním (a tím i trenérem) je trošku úlet. Daleko víc tu pasuje pojem kouč – člověk který pracuje s hotovým materiálem, ten vytvaruje a přeskupí a celku dá systém a řád. A co je podstatné – má v rukávu x-dalších variant. Daleko víc než trenér by měl být diplomat (spousta kohoutů na hnojišti), psycholog a krizový manager. Takže mi vychází nekonfliktní chlap, co hokeji rozumí a dokáže vyjít s většinou hvězd. Umí jim vysvětlit, že nebudou no.1, byť v klubu jsou a že se musí pro dobro celku podřídit. Takže kdo? – Říha, Jandač, Vlach, Jelínek (to je ale už moc velký vědátor) a nebo někdo, kdo nemůže být nařčen z kamarádšoftu s jakoukoliv klikou hráčů – někdo ze zahraničí. Ostatně – Slovákům to hodně pomohlo!

                                  0 0
                                • Excel  

                                  Jardu Jágra.

                                  0 0
          • bathed  

            Já zase za ty roky poznal jinou věc: můžeš mít hvězdy, dříče, dělníky na černou práci, srdcaře, mladé kluky i ty kteří mají nahráno a vědí… Naoko ideálně poskládaný tým. Omyl. Tým z toho udělá až systém a myšlenka. Jinak tam jedni postávají, druzí lítají od čerta k ďáblu, třetí vysedávají na trestné – to jak se se srdíčkem rvou a ti poslední jako hvězdy rozdávají rozhovory. Jeden neudělá nic pozitivního, na to musí být celý mančaft. Naopak ****** to dokáže i dokonale fungujícímu týmu i ten jedinec. Shora popsaným způsobem hrála i naše reprezentace. Laik chrochtá nad Hertlem, člověk co má alespoň nakoukáno logicky zjistí, že to bylo naprosto jalové: hál v první lajně vedle borců co ještě bez něj je jeden nejlepším střelcem týmu a druhý nejlepší v kan.bod. a nemá za celé MS ani bod. A v neposlední řadě – od momentu kdy hrál Hertl centra mehi Hudlerem a Voráčkem, tito si už ani nevrzli. Tak takhle vypadá „srdcem a naplno“ což se Hertlovi nedá upřít – jezdil tam jak blázen s pukem do rohu a za kasu, kde to ztratil… Sorry ale neshodneme se. Myšlenku dává týmu buď trenér a nebo nejstaší hráči. Povětšinou je to ale tak, že trenér (či spíš kouč) poskládá tým právě kolem té hvězdy a všechno tomu podřídí. Nakonec – to když to klapne, z toho těží všichni. Hokej je pořád ještě kolektivní sport…

            0 0
    • karliner  

      Vypadá to, že se Džegr tak trochu urazil a tím pádem končí i naše nejúspěšnější lajna všech dob Jágr – Štěstí – Náhoda. Škoda, byli to pěkné roky…

      0 0
      • jIrI___  

        Rozumné rozhodnutí, nejvyšší čas. Věk prostě neokecá, už tšm mladým klukům nestíhal a pomáhal si zbytečnými fauly.

        0 0
      • ememem1  

        a tak stale lepsie jak ten jak sa to vola, salak, ten bol na lade vzdy ked ste dostali gol.

        0 0
    • bathed  

      Děkuju za reinkarnaci tohohle vlákna :-)

      Neví někdo, jak hráli švýcaři? :-)

      0 0
    • bathed  

      Děkuju za reinkarnaci tohohle vlákna :-)

      Neví někdo, jak hráli švýcaři? :-)

      0 0
    • bathed  

      Děkuju za reinkarnaci tohohle vlákna :-)

      Neví někdo, jak hráli švýcaři? :-)

      0 0
      • AussigBiker  

        Jo, je to prdel si to cist znova takhle po roce, kdyz Svycarsko snad neuhralo ani bod :). Letos vyleteli Frantici. Jsem zvedavej jak se predvedou doma v 2017, aby do ty doby nahodou nesestoupili z A skupiny, i kdyz jako domaci maj ucast jistou.

        Je videt, ze ani Ruza neudela zazraky, ale kadrova obmena musela prijit…

        0 0
      • jonys  

        Hele, neviděl jsem letos jedinej jejich zápas, krom toho kiksu při „trefě“ do prázdné brány…

        Ale proč nebyli ve ČF víme, že? FIN 11b, SUI 10b. FIN:SUI 3:2 nájezdy. Průměrně nadaný matematik si spočítá, že o bytí/nebytí Švýcarů rozhodl možná jeden podařený/zpackaný nájezd. Fini měli kliku a ta se jich držela až do finále.

        Je to prostě vyrovnaný a zvlášť v OH roce, kdy se neúčastní kvalitní borci a ti, co ano, jsou utahaní, je turnaj nevyzpytatelný.

        0 0
        • bathed  

          … o tom přesně to je: neviděls letos ani jeden jejich zápas… Hráli naprostou tužku… Či spíše byli přečtení. Farncouzi hráli o level líp. A k jednomu nepovedenému nájezdu: kdyby to kosili jak vloni, nerozhodoval by jeden nájezd. Píšu jenom a pouze o tom, co jsem psal před rokem: můžou zvítězit, ale rozhodně ne vítězit. A pánbůh zaplať: není to o matematice.

          0 0
          • jonys  

            No jasně. Ale historie se ptá na výsledky. Finové se dostali do finále, přestože 2 dny čekali jak se vyvine situace. Jo, vlastně 1 mač SUI jsem viděl – když Lotyše okradli o ČF v momentě, kdy jim o nic nešlo…

            A tužka…počítají se výsledky, no tak s RUS dostali všichni, s USA o gól, FIN na nájezdy (smůla, to snad souhlas), o gól s BLR (doma), zbytek porazili. Jako jestli máš pocit, že z jejich loňského zlepšení jsem vyvodil že teď kamkoliv přijedou tak všechny zválcujou, tak to jsme si nerozuměli :-)

            Troufnu si tipovat, že příště ve ČF chybět nebudou! Jen doufám, že to nebude na úkor našich, i když po letošku bych se nedivil, kdyby tam na náš úkor byli i větší outsideři :-(

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.