• Jaroslávek

Zdarec kamarádi, díky tomu, že mám ochrannou známku na zakládání tohoto vlákna, činím tak. Můžete nahazovat termín.

• obda  

Tak ta je dobře historická :D

• Jaroslávek  

Včera se termín nahodil: 13.12.2019.

• babicak  

K večeři prosím tatarák, kdo se přidá?

• obda  

Plha se hlásí.

• mastihuba  

Ja Jim vsechno :)

• p@X  

• Excel  

Ty chceš preclíky?

• mastihuba  

Ma roupy :)

• p@X  

Konzumace syrového masa s sebou nese vždy rizika, platí to i u hovězího. Milovníci tataráku riskují nakažení salmonelou, případně napadení parazity, jako jsou tasemnice nebo svalovec. Proto musí být maso vždy zkontrolováno veterinářem. Když už tedy tatarský biftek, tak vždy maso z důvěryhodného zdroje, procházející veterinární kontrolou.

• babicak  

V sobotu to byl důvěryhodný zdroj?

• p@X  

I kdybych si to naškrábal sám, jakože v hospách to melou, což je prý nedostatečné, nad původem a druhem toho masa ani nepřemýšlet :)

Holt každá slast má svoje rizika.

• obda  

Mletí je nedostatečné proto, že si při něm nevšimneš boubelí tasemnice.

• obda  

Pokud nam do toho nepřidají vepřové, tak svalovec snad nehrozí, ne? A tasemnice (bezbranna) není nijak závažným problémem. To ta salmonela je větší průšvih.

• Polka  

Tak jsme zase dostali po roce již tradiční potravinovou přednášku no a třináctýho se budem moct konečně jako vždy fklidesu nažrat :-)

• p@X  

Vy jste všichni tak laxní, to se potom žije :)

• RomanH  

Tak Ty to vsechno okecas a pak to zeres taky :-) A kdyz jsme u toho, ten sobotni tatarak jsi navrhnul Ty, ja byl tak prositej, ze me ani nenapadlo hledat v jidelaku – cesnecka se jevila jako jedine, co do sebe dostanu. Ale diky, vybral jsi dobre :-)

• Polka  

Si pamatuju jak jsme za mlada vždycky dělávali maso na karboše, užírali už při mletí, pak nechávali přes noc odležet v lednici (sůl, pepř, majoránka a namletej česnek a cibule) a užírali a užírali za čerstva :-) Nikdy nikomu nic nebylo a jak to bylo dobrý.

• RomanH  

No vsak jak chces jinak poznat, jestli mas sekanou dobre nakorenenou ;-)

• Motyll  

Tatarák klidně, termín nikoli.

• Excel  

To je slušný kompro. :-)

• mastihuba  

Dneska je takový tipicky počasí na Mikuláskou debatu :)

Kvíz poznej mesto

• Polka  

Co termín 29.11 a 30.11, aby mohl i Motýl?

• mastihuba  

tak 29. mam večírek já, ale mě je to piču, bude bude nebude nebude…

• obda  

Za mne špatný.

• Motyll  

Tak jen dejte vědět konečné rozhodnutí, ať si to nějak můžu poskládat do kalendáře. Zatím to tedy vypadá, že 29. nemůže více lidí než původní termín.

• Polka  

Maňas mi včera předal rozhřešení termínu. Škoda že na začátku neudělal anketu s termíny v tomto vláknu :-( Já bych navrhoval zvolit ten termín, kdy pojede víc lidí, protože se s některými vidíme během roku málo nebo vůbec. Z reakcí ale momentálně pořádně netuším, kdo co preferuje, tak to zkusím takto rozepsat…

29.11: Polka, Pája, Roman, Dušo, Maňas, Motýl

13.12: Polka, Pája, Roman, Dušo, Maňas, Obďa, Franta

Co Jst, Pepek, Depka, Exik? Nic? Kdo se nechce účastnit, tak pls nereagovat, ať v tom nemáme bordel. Dík.

• Paja  

Exik a pepek jsou v Motyllove tabulce.

• Excel  

já tfináctýho

• mastihuba  

Na mě se nevazte, na smelc stejně nejezdím a spíš mě baví kybicovat :)

• Jaroslávek  

Zatím tedy 13.12 : 29.11.

8 : 6.

• mastihuba  

hlavně to nedávat mezi kozy, tam už mám taky akci :D

• Polka  

Ano, teď ještě otázka zda ponechat nocleh pro 4 nebo přiobjednat.

• RomanH  

Tak citam, ze v tu dobu asi plnej penzion nebude, ne ? To by se mohlo doladit v danem tydnu.

• Polka  

Tím bych si nebyl tak jistej, ale o noclehu s L zatím mluvil jen Maňas, já tu situaci neznám. Samozřejmě je tam případně invalidovna :-) Takže zatím 5 lidí na nocleh i s černým ptákem.

A co Šmelc? Stůl vemem tradičně aspoň pro 8 lidí a uzený tedy určitě: Polka, Maňas…dál?

• RomanH  

Pokud budu moci jet (fakt jeste netusim, jestli nebudu muset na sluzebku), tak urcite i s noclehem. No a samo druhej den i Smelc, uzeny si brat nebudu.

• mastihuba  

to si asi pleteš s noclehem na osmičce :) invalidovna je mnohdy normálně obsazenej pokoj

• babicak  

14.12. nemohu, vycházeje z toho údaje

• Polka  

Tos nikde nepsal, přijdeš o uzený, voe :-P Nebyl to přece definitivní termín. Ale 13.12 můžeš ne? Když máš takovou chuť na tatarák…stejně jezdíš na noc dom.

• RomanH  

Uzeny mu dovezes – jedno pridratujes na forbec, a druhy na sedlovku :-)

• Polka  

Ok, spediční příplatek. Tak to by mi ale tímpádem vyhovoval víc ten druhej termín, aby mě Motýl odtáhnul do Babic :-)

• babicak  

Pátek ano, na sobotu s největší pravděpodobností narozeniny cérečka

• Polka  

Jo aha, u té si nemůžeš dovolit přijet pozdě, jak už víme :-) Ale zase bys jí mohl přivézt dárek v podobě uzenýho…byla by jistě nadšena (pokud není vegetariánka) a tvůj sobotní příjezd kolem osmé by pochopila.

• mastihuba  

trochu amaterismus krájet maso po vláknech :)

• Polka  

Nj, jen rychlá fotka z netu. Byste si mohli udělat s Depkou své vlastní kibicoidní pesimistické separé v salónku ;-)

• p@X  

Takže se mnou nepočítejte.

• mastihuba  

Co je na tom pesimistickyho se vyjádřit ke krájení uzeného? Vše má svoje pravidla. TO je stejný jak dyby ses nemohl vyjádřit k fontů písma na PF od nějaký o amatéra. :)

• scoty  

Klidně vám hodíme laso, ovšem 2× ročně Ráj a mazání fšelékem podmínkou… ;-)

• Polka  

Jo, ale tak nešlo o to, jak je to nakrojený, ale jen o fotku masa přece.

• mastihuba  

Všechno souvisí se vším a mohl bys vědět že na BF se vždy stoci debata jinam. :)

• Polka  

Ty voe „kibic…“ Maňase s Pájou musel zalít pot, no co už O:-)

• RomanH  

Nostalgicky jsem koukal na lonskou Mikulasskou. Byla 30.11. a bylo krasne pocukrovano.

• JSt  

nemam problem dorazit jakykoliv termin. jen 29.11. pravde­podobne nezvladnu startovaci hrnek s frantou u picapa a vo 14 dnu pozdej musim byt nejpozdej druheho dne rano 7:00 doma, tzn. nocleh a sobota nula zcela.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse