Brno mikulášské prosincové 2020

1307 nepřečtených
  • Paja

    Mikulášská za chvíli, můžeš tady řádit, Jaroslave ;)

    Snad se brzo ochladi a misto bahna budem jezdit na snehu :)

    0 0
    • RomanH  

      Ono se dnes krasne ochladilo, ale od patku to ma jit zase hore :-(

      0 0
    • Jaroslávek  

      Na řádění jsem už starý muž.

      0 0
    • Polka  

      Co blbneš, tady je zamrzlo a na Buku skoro bílo ;-)

      0 0
      • Excel  

        S těma novinářama má pravdu, zrovna včera někde ukazovali jak se zdvojnásobila úmrtnost, ale nesledoval jsem to pozorně. Takže nevím co srovnávali s čím. Mě by taky zajímalo srovnání s chřipkou, ale to by museli i udávat jestli člověk umřel na chřipku nebo s chřipkou.Srat na to. Ale jestli každej ****** natočí video tak se z toho poserem tuplem. :-)

        0 0
        • Motyll  

          Páteční téma…

          0 0
          • Excel  

            Tak to už asi raději jestli RoRo, RaRa nebo jiná *******.

            0 0
            • Polka  

              Tak to se budu moct podělit o první zkušenosti se sjetým Barzo na mlíku. Patky drží v ráfku perfektně.

              0 0
              • Motyll  

                Určitě míň než Hutchinson Cobra a WTB ;)

                0 0
                • Polka  

                  Neznám. To jsou taky TNT a drží i bez mlíka?

                  0 0
                • Paja  

                  Jo, Nanoraptor, to jsem jednou z UST rafku malem neserval.

                  0 0
                  • Polka  

                    Jakože šel nandat bez montpák a pak nešel sundat z patek?

                    0 0
                    • Paja  

                      To uz si nepamatuju, nejspis s montpakama, bude to tak 10 let.

                      0 0
                      • Polka  

                        Tohle šlo dát na Rovaly rukou a jak to zalezlo do patek, tak pěkně drží i při vypuštění, což se tak často nevidí.

                        0 0
                        • Paja  

                          V UST rafku vsechno co jednou zaskoci do patky, tak se nepusti ani kdyz vypustis vzduch.

                          0 0
                        • Paja  

                          V UST rafku vsechno co jednou zaskoci do patky, tak se nepusti ani kdyz vypustis vzduch.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            _ _ _

                            0 0
                          • Polka  

                            Tj, ten roval ale ust není.

                            0 0
                            • Paja  

                              Mel by ses v patek vyvetrat…

                              0 0
                            • Paja  

                              Vsak ja nepisu o Rovalu ;)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                So nebude?

                                0 0
                              • Polka  

                                Jsem si myslel, jestli sis nemyslel, že ten roval je ust ;-)

                                0 0
                              • Motyll  

                                Do Blanska!

                                0 0
                                • Paja  

                                  Stopar je v pohotovosti?-)

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Nenuť mě na Buku předvést masakr na střední škole Columbine, beztak bude překročena poloviční kapacita obsazenosti.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    neboj nebude, počty návštěvníků jsou regulovány i pro CHC :)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Jak stohoven? BF mě strašně sere, ale nedovedu sem nenahlížet, to je schýza.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Musis mit jinou cinnost. At uz praci, vypadnout ven, nebo si (v nejhorsim pripade) zaplat Netflix (na zkousku ho mas mesic zdarma, ale cumet celej den na bednu je taky nic moc).

                                        0 0
                                      • Excel  

                                        Sport (cyglistika) je droga.

                                        Vystavením krátkodobým účinkům vyvolává euforické stavy, radost z každého pokroku v kondici, radost z každého lepšího komponentu, radost z nově potkaných lidí. Radost z jízdy jako takové, bez ohledu na podmínky.

                                        Dlohodobý účinek má však na psychický stav devastující účinky. Z radosti se plíživě stává závazek, povinnost až nutnost aby člověk mohl standardně fungovat. Pokud tuto činnost omezí dostavují se silné abstinenčí příznaky, hned po pár dnech bez kola má člověk neodbytnou chuť na to kolo jít..prostě píchnout si. Byť se z toho kola vrátil rozbitej na sračky a ještě není OK, to nutkání tam je. Zde však pravděpodobně paralela s drogou končí. Fáze nutkání totiž po pár dnech odezní, chuť vyjet na kolo se s každýn dalším dnem bez kola lineárně snižuje. Pokud je klidová fáze delší než týden, cítí uživatel nechuť až odpor na to kolo vůbec vyjet, v zimních měsícíh se chuť snižuje exponenciálně. . Pokud se kolo eliminuje dostaví se plíživá nasranost, otupělost, podrážděnost, zkrátka splín.Člověk, který si tento stav uvědomuje tak odpor překoná a na to kolo se prostě vykopne, sice ho bolej nohy a je vyřízenej, někdy má ráno i sračku, ale po tom kole je mu fajn…prostě kolo je kolo. Jmenuju se Majk…

                                        0 0
                          • mastihuba  

                            Ztr zrovna tak…doteď nechapu jaktoze to funguje celkem dobre i hookles patek, ale funguje nicmene pevnosti spoje plast a hliníková patka úst nebo tlr to neni

                            0 0
              • Smazaný účet  

                Škrabal jsi z patek zbytky mlíka, nebo jsi to nahodil i s tím co tam bylo po mně? Já pořád nemám odvahu po sundání nahodit ty zahumusený patky, tak to jak pitomec škrábu nehtem. Třeba je to zbytečný.

                0 0
                • Paja  

                  A proc to sundavas?

                  Kdyz jsem jeste dolival tmel, tak jsem nic z te jedne sundane patky neskrabal.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já pláště pár měsíců po 1. dolití sundavám celý, vyčistím vnitřek od zbytečnýho nánosu zaschlýho tmelu a patky, aby to dobře těsnilo (moje domněnka, že je to nutnost). Když jsem párkrát zkoušel dolít tmel i dvakrát, pokaždé to dopadlo tak, že byl uvnitř nános, chuchvalec apod., což mě každou jízdu z kopce dost vytáčelo, jak to házelo kolem, proto to jednou za půlrok z největší vrstvy oškrábu. To dělám lžící a jde to dobře, ale patky jdou blbě.

                    0 0
                    • Paja  

                      Aha, tak to jsem nikdy nedelal. Ted uz preventivne nedolivam.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Dolíváš až máš defekt? Nebo měníš za duši? Od dob pravidelnýho řešení tmelu doma jsem x let nic nemusel řešit na vyjížďce.

                        0 0
                        • Paja  

                          Zmlokovatel jsem a vozim tmel s sebou ;)

                          Letos jsem bez dolivani, ale zatim i bez defektu, tak bud jsem nepichl nebo i ten starej tmel neco pobere.

                          0 0
                    • obda  

                      Nikdy jsem to za ta leta nedelal. Sem tam jsem urval ty nejvetsi kusy, ale rozhodne ne systematicky.

                      0 0
                • Polka  

                  Nic jsem neškrabal O:-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak se na to příště taky zkusím vykašlat. Vždycky mi přišlo, že to nemůže těsnit, když je ta patka tak nepravidelně zahumusená.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Imho NT tmel už ježky nedělá, stačí když tak zout jen kousek gumy na jedné straně, když tam chceš mocímermo nakouknout.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Co žravost ráfků a ventilů? Odjakživa mám Caffelatex a trochu se toho žraní bojím, i když někdo říká, že to je pověst, že to NT nedělá.

                        0 0
                      • LM  

                        Proč do toho vlastně koukáte? Při prohazování kol s tím jenom zatřepu a:

                        • pokud tam něco šplouchá, tak není třeba nic dělat
                        • pokud už nic nešplouchá, tak vypustím vzduch a doleju tam 50 ml tmelu přes ventilek
                        • pokud je tam ježek, bude slyšet a teprve pak to rozdělám (ale ježek zatím na návštěvu nedošel)
                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tys tady chyběl, prý dolívat už je najednou nesmysl, jsem se dozvěděl.

                          0 0
                          • LM  

                            Tak záleží. Já celkem často vyjedu jen s klíčema v kapse a byl bych bez mlíka v plášti v řiti. Lahvičku s tmelem (a knotama+lepením) mám v batohu, který beru jen na delší vyjíždky.

                            0 0
                            • Jaroslávek  

                              delší vyjíždky můžeš km vyjádřit ? O nic nejde, jen by mě to zajímalo.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                takový kde potřebuješ kalendář, spacák a mapu evropy a asie :), dělám to stejně jak LM a kupodivu lahvičku s tmelem takky mužu nechat doma. V batohu je potřeba místo na důležitější věci :D

                                0 0
                        • obda  

                          Já moc dobře vím, že to nešplouchá, ale jsem línej s tím něco dělat :D

                          0 0
              • Polka  

                Jsem to tradičně zakřikl, včera jsem to musel dofukovat :-/

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A je to tady. Oje*at montáž a pak je veselo. Takže příště zase hezky oškrabu patku. Díky, někdo musí světu ukázat „Tudy ne!“ :-)

                  0 0
                  • Polka  

                    Klid, to si sedne. Rozhodně se s těma patkama nebudu ***** ;-)

                    0 0
                  • Polka  

                    Tak jsem to včera jako napoprvé nafučel na 40psů a drží zas jak helétská víra. Předpokládám, že po upuštění na provozní tlak to zase začne lehce ucházet :-) Takhle se mi chovaly jedny ralphy a chvíli trvalo, než si sedly. Hlavně jsem teda žil v omylu a myslel si, že TNT = UST a vono je to klasika tubeless ready. Ale na asfecu a snížku to jede pěkně, tak uvidím dneska v blatě a na mokrých šutrech.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      TNT je jen zkratka tubes, no tubes a pro XC pláště to používá Vittoria i pro označení plášťů s ochranou boků a TLR patky. "TNT, short for Tube/No-Tube, can be used with or without an inner tube. …The TNT casing used in XC and CX tires is the lightest version of our TNT casing, and features the dependable tubeless-ready bead, and added sidewall protection. " Ještě mají označení TLR, to pak nemá zesílený boky.

                      Třeba se už chytnou. S těma šutrama opatrně, vzhledem ke stavu plášťů – už je úplně sjetá ta neklouzavá vrstva gumy až na tvrdší směs a podle mě to úplně držet jak by mělo nebude. Teď začínám mít už dost sjetej další plášť vzadu a ještě jsem se na tu spodní vrstvu nedostal. Asi začali dělat větší vrstvu té vnější směsi a ubrali na vnitřní. Nebo je u šířky 2.1 trochu jiná kontrukce odjakživa.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      UST gumy byly většinou silnější z boku jak klasika TLR a TNT Mlok o těch rozdílech psal litanie. Osobně jsem měl jeden Conti Xking UST a nebylo možný na něm udělat defekt. :D

                      0 0
                      • Paja  

                        Myslim, ze Polka nikdy opravdu UST plast nemel, ty se v 29 ani nezacaly delat. Podle Mloka se soucasny Schwalbe, ktery maji stejnou ochranu jak mel SS na boku i na behounu, blizi nebo jsou prakticky jak UST – i tvarem patky.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          jj ja mam dojem že RR UST na běhounu odolnější než verze SS nebyl. Měl jsem jeden zadní a krom toho že byl o 200g těžší nic zvláštního nepředvedl. Ten xging byl pevnější a měl cca 850g :)

                          0 0
                          • Paja  

                            Ja mel jeden RoRo a jeden Conti MK, tesnily perfektne, odolnost vyhovujici, ale celkem tezky na tehdejsi dobu byly, dnes uz se zas tak gramarsky plaste nedelaji, takze by ta vaha zas tak vyjimecna nebyla.

                            0 0
                      • Polka  

                        Však UST mě zcela minuly :-)

                        0 0
        • RomanH  

          Jenze v mainstreamovych mediich dostavaji prostor jenom jedny pice.

          U Mafry se to da cekat (je Baby), ale CT a CRo, kdyz uz jim kazdy mesic platime vypalne, by mela dat stejny prostor i tem druhym picim.

          Jo, a ten Forekaster na predku je fakt dobrej :-)

          0 0
          • Excel  

            Myslíš Flégra? ;-D

            0 0
            • RomanH  

              :-D

              Ten ustreluje jak svina :-) Mel by stanout pred soudem za sireni poplasne zpravy. Nakonec se k tomu sam priznal.

              0 0
          • Karaya  

            Já už ho zase sundal. Směs drží hůř, než Schwalbe nebo Pirelli, nebo jiný Maxxis s 3C směsí. Teď tam mám Ardenta Race a drží lépe, jede lépe. A taky je to balón oproti Forekasteru.

            0 0
            • RomanH  

              Nejsem si uplne jistej, ze bych pri svoji „tuzce“ poznal smes.

              Pro me asi dle nasledujiciho poradi :

              1. Vzorek
              2. Tlak
              3. Sirka (sirsi doda pohodli a jistotu, naopak je horsi v bahne)

              Smes bych za sebe resil az na poslednim miste a rozhodne bych nebyl ochotnej za ni vyrazne priplacet.

              0 0
              • Karaya  

                Na poznání směsi jsou výborný mokrý šutry. Např. Klajda dolů, Pekárna nebo Anthropos. Já teď čekám na toto – 29×2.4

                0 0
                • Paja  

                  Wolfpack, to znam jenom jako DQS :)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  To je jak Chupacabra.

                  0 0
                • RomanH  

                  Neudela vice lehke snizeni tlaku ? Nevim, jen se ptam.

                  0 0
                  • Karaya  

                    Já už nemám kam snižovat :-). Vozím 1 a 1.2 baru.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jo, toto mi taky vyhovuje. Sice vazim o nejakych 20 Kg vice, ale zase jezdim v klidu.

                      Nafucim tam 20/23 PSI (zrovna teda dnes), pak s tim cca 14 dni/3 tydny jezdim a nejvic nejlepsi mi to prave pripada kolem tech 15/18 (P/Z). Fakt to pri tak relativne nizkem tlaku ta smes jeste vyrazne zlepsi ?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Porovnávání tlaků je nesmysl, pokud nemáte stejný měřák, s novou pumpou dávám dozadu 1,5 baru a je to tvrdý jak sviň.

                        S dnešníma zkušenostma bych nevyměňoval vidlu a udělal mulleta 29×2,5 a 27,5×2,8, před kopcem bych se ale nechával vyvézt :)

                        0 0
                        • Paja  

                          Na likvidaci tohoto rozmeru stacilo par kilaku po asfaltu ;)

                          0 0
                      • Karaya  

                        Jo. Jak píše Depka, tlaky se těžko poměřují. Vozím to tak, abych to palcem seshora dokázal promáčknout až k ráfku, teda vlastně k vložce, kterou tam mám :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já se v tobě hodně mýlil, ty to máš všechno poladěný podle nejnovějších trendů.

                          0 0
                          • Karaya  

                            Njn, když nestačí kondice, musí se přistoupit i k ladění HW :-)

                            0 0
                        • RomanH  

                          Co tam mas za vlozku ? Da se na treba v pripade riznuti plaste dojet 30 Km k vlaku ?

                          Kdyz jsem tu asi pred rokem toto tema nahazoval, vsichni tvrdili, ze na XC je to blbost. Valivy odpor ze je znat, dojet se na tom udajne moc neda, a slouzi to fakt jen jako ochrana rafku pri razantni jizde. Toz jak to je ?

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Valivý odpor větší o 0,5%, dá se dojet na pohodu 50 km k vlaku.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Uz mas byt na Holedne

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Čekám na novou Moru. Bylo mně jasný, kdo první bude objednávat ;)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Jestli myslis me, tak jsi vedle. Ja ten jeji vzhled proste neskousnu.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Čekám na sporák.

                                    Po Karošově příspěvku mě napadlo, že ten insert do gumy budeš chtít.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Jo taaak, ja myslel Moru jako nuz :-)

                                      Pac tam, kdyz uz bych si porizoval nejakej pevnej z teto kategorie, tak Terävä Jääkäripuukko

                                      0 0
                                      • obda  

                                        Na vzhled s.re pes, je levná, odolná a praktická :) Finky (klasika Morakniv Companion) mám dvě, jednu nerez a jednu z černé oceli, a jsem spokojený.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Jo, ale to muzu vzit i Fiskars (ten ma synek a nemuzu o nem rici nic spatneho) nebo Hultafors, bude to ± stejne.

                                          Jinak samo nezpochybnuji kvalitu Mory. Kdyz uz bych si ale porizoval pracovni nuz okolo 1–1.5t Kc, tak proste za sebe Moru ne.

                                          0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Moru jako nuz :-) Tak to by mě nenapadlo.

                                        0 0
                                    • Karaya  

                                      Nechceš Mora varnou plynovou desku? Černý sklo, design moc pěkný. Ale dostal jsem doma zadání na indukci.

                                      0 0
                                  • scoty  

                                    Jestli není vizuelně selhaná?

                                    0 0
                                • JSt  

                                  nova mora je treti vlna nebo nejaka uplne jina nemoc nez ta soucasna?

                                  0 0
                          • Karaya  

                            Valivý odpor v terénu mi přijde naopak menší, plášť líp tlumí a dá se vozit nižší tlak, bez rizika, že se to někde svlíkne.

                            To jsem na závodech viděl už hodněkrát a i já jsem jednou svléknul, dokud jsem to neměl.

                            Defekt jsem ještě neměl a ochranu ráfku to doufám plní, i když u karbonu se to těžko posuzuje, protože až do případného prasknutí nic nepoznáš.

                            Vozím Tubolight 42mm.

                            0 0
                    • obda  

                      1 a 1.2 baru, tedy 14.5 a 17.4 psi?T ak tyhlety tlaky si teda s 2.25" pláštěm na 19mm ráfku dovolit nemůžu :D To bych chodil na každém šutru na ráfek.

                      0 0
                      • Karaya  

                        Ráfek mám 25, to taky pomůže no a pak ta vložka, viz výše.

                        0 0
                      • mastihuba  

                        pokud máš plášť trochu s tuhejma bokama tak to normálně jde jezdit i s metrákem…

                        0 0
                        • JSt  

                          presne. kdyz jsem prosil bok butylovyho miniona hrebikem, dojel jsem z pryglu do recek na uplne prazdnym vpohode. je to vo gume, ne vo tym, co je vevnitr. :-P

                          0 0
                          • obda  

                            Letos se mi jednou na podobné tlaky dostat podařilo (byl jsem líný dofukovat). Po pár ranách do ráfku na šutrech (a to žádný vraždy nejezdím) jsem to hned po dojezdu dofoukl.

                            0 0
                      • Jaroslávek  

                        S tím se dá jezdit ?!

                        0 0
                  • pepek  

                    Dnes by nepomohla ani svěcená voda.

                    0 0
                    • JSt  

                      na ten talirek napis: „toto sem nenainstalovala pica.“

                      0 0
                    • chemik_mara  

                      Takze od tebe byla ta stopa podel Vrbovca. :-D

                      0 0
                      • pepek  

                        Né, to byla stopa někoho úplně jiného. Na kole tam dnes jezdily davy.

                        A ten kopec bych určitě byl býval vyjel, ale to listí a bordel, jak není přimrzlý, tak se utrhne všechno aji se sněhem :-)

                        0 0
                • LM  

                  Když máš „dobrou“ směs (starší Schwalbe TrailStar) tak stačí nižší teplota a suché šutry – špunty ztvrdly a jelo to jak po ledě :-)

                  0 0
        • mastihuba  

          Neco na tom bude, na centrálce i přesto ze maji novej bagr museli přijmout novyho hrobnika ale obecne ted vic verim maxisu.

          https://www.blesk.cz/…5-minut.html

          0 0
    • RomanH  

      Nez to hodim na bazar. Nechcete nekdo nosic na tazne Thule G2 923 ? Otec prodava, skoro nepouzivany.

      Edit : Tak uz nic, bracha byl rychlejsi :-)

      0 0
      • JSt  

        z toho by slo udelat peknych set blatniku. :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Chjó, zašel bych do hospy. Chci být normální. Přežít svátky a hlavně už žádnou vlnu.

      0 0
      • mastihuba  

        Musim konstatovat ze z petflasek sem narozdíl od vycepu zažívací problemy nikdy nemel. To mi ty dva mesice fakt nechybělo.

        0 0
    • Motyll  

      Jak do toho v noci zapršelo, je tam pěkný sklobeton. Bohužel to nevydrží. Od Lhotek stačí roztáhnout ruce a vítr vás doveze do cíle…

      0 0
    • mastihuba  

      no pomalu vyrazím :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kde najdu ten live stream, kdo bral kameru?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak zas Pišto & Baru, kterým se rádi smějete.

        0 0
        • mastihuba  

          Zážitky jsou nepřenosný do tvého obýváku. Sedí tu borec s odporem k zime a ke kolu. Nicmene to dal aspon busem a nikdo se mu nesmeje.

          0 0
          • Smazaný účet  

            U mě je to spíš odpor k lidem, těch, co mi neřekli pravdu do očí už moc nezbývá ;)

            0 0
            • mastihuba  

              Znam tri dalsi případy jako je ten tvůj, neumim pomoct ani jednomu…proste to tak je a držím palce

              0 0
              • scoty  

                Nikdo neumí. Člověk dnes létá do kosmu, komunikuje přes celou planetu, uvolňuje energii z jádra a přitom nedokáže objevit látky účinné v léčbě psychických, onkologických, či virových onemocnění.

                Jakoby by nás příroda v něčem nechtěla pustit za horizont…

                0 0
            • Polka  

              Aspoň něco pozitivního:

              Otevřeli jsme pro Vás další pobočku (další Vokno) kde si můžete naše pivo koupit! Nachází se v Brně na ulici Veveří 40, v prostorách prodejny Albert. V nabídce je veškerý sortiment. Otevírací doba je každý den 10–19h. Na viděnou ve Vokně.

              0 0
    • mastihuba  

      Tak uz mam asi vic nez půlku za sebou. Modrá je dobra, vodní prvky a Mrkvička pro oslika. :)

      0 0
      • obda  

        Máš ty boty čistější než já po dojezdu :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Co ty pedály?

          0 0
          • obda  

            Na zimu už léta vozím pohorky a platformy. Pohorky jsou teplejší, nestudí od kufru, dobře se v nich chodí na ledu, sněhu a blatě, a nemám problémy se zamrzáním kufru (a ucpáváním sněhem).

            0 0
            • Smazaný účet  

              To chápu, ale dupat v tom delší kopec musí být opruz ne?

              0 0
              • Excel  

                Kdyz jsem to tak vozil jeden rok, tak to bylo ve vyjezdech v pohode, horsi byly terenni sjezdy, kdyz me to koplo na korenu nebo nadlehcilo na vlne, tak se mi posunovala nebo i sletela noha z pedalu bo nezvyk nebo blba podrazka, nevim.

                0 0
              • obda  

                Vůbec ne. Jak píše Exík, jsem trochu míň jistý ve sjezdech (překlad: jezdím dolu ještě pomaleji než obvykle ;) ), protože na platformy nejsem tak zvyklý. Ale pokud dám paty dolů, tak to i celkem drží. A když mi v pátek dvakrát led sebral přední kolo, ocenil jsem i rychlost výstupu z pedálů :)

                0 0
        • mastihuba  

          Poněvadž nejsem takovy prase…:)

          0 0
          • obda  

            To bude ono :)

            0 0
            • mastihuba  

              Ja v tech novejch lakyrkach jel i v nedeli na kole a regulérně, tam kde uz bych normálně sel, tak sem slapal a jel abych nemusel do toho bordelu.

              0 0
              • obda  

                Tak podrážky byly zespoda čistý. Problém byl ten bordýlek (jemná kašička) odlítající od předního kola. Umýt kolo nebylo jednoduché, ale křupající pohon vadí i mně ;)

                0 0
                • mastihuba  

                  Tak rychle ja nejezdim aby neco lítalo :)

                  0 0
                • LM  

                  Takováhle parádní kašička je teď na cestě vedle garáží u Žabovřeské. Ale už mají skoro hotový vysutý můstek přes silnici, tak tudy snad brzy půjde i projet na kole.

                  A na Holedné se ještě nepráší, místama je tam pěknej hegeš, hlavně ve výjezdech. Nejlíp bylo ve svahu mezi Kohoutovicema a Bosonohama, ale jen na pěšinkách kudy nechodí koně.

                  0 0
                  • Paja  

                    Ty to PR pepkovi pekne kazis :D

                    0 0
                    • pepek  

                      Amatérsky zvolená trasa. Už v sobotu tam bylo jen mírně vlhko.

                      0 0
                    • obda  

                      :D No já taky jel po cestách, o kterých vím, že jsou v pohodě i za mokra ;) Viditelně sníh s oblevou s tím pěkně zamával.

                      0 0
                  • scoty  

                    K mostku není zatím cesta ze žádné strany. Mají tam být schody + možná nějaký zvlněný vzdálený přístup.

                    A až to všechno bude a ty se dostaneš přes 4pruhy dálnice, tak ještě budeš muset překonat 2pruhy silnice Komín – Veslařská…po přechodu mezi auty, které tam na rovině v polích pojedou 80…

                    0 0
                    • babicak  

                      Běž už s tou dálnicí někam!

                      0 0
                    • obda  

                      Měl by sis to trochu ujasnit. Chvílema tam máš střed města, a jindy pole :D Přitom tam není ani jedno ;)

                      0 0
                      • scoty  

                        Co vidíš?

                        Pozice na mapě

                        https://mapy.cz/s/gohehazuha

                        Tak vidíš.

                        0 0
                        • JSt  

                          ted nevim… je to centrum s obytnou zastavbou nebo lont s polama? :-)

                          0 0
                        • Macik  

                          Vidím polnohospodářské centrum :-D

                          0 0
                        • mastihuba  

                          Me furt prijde ze nechápeš fakt ze vybudována infrastruktura je jakýmsi kompromisem mezi představou investora, uživatele a přihlížejícího občana s adekvatnim poměrem mezi funkčnosti a cenou. :)

                          0 0
                          • scoty  

                            Ok, a co má tato obecná poučka společného se zavedením mezinárodní trasy na vmo do obytných čtvrtí Brna?

                            0 0
                            • mastihuba  

                              Uz pochop ze brno neni jen satelit na prespavani a bydlení.

                              0 0
                            • obda  

                              A už je to tu zas – Brno je natolik originální, že má v obytné čtvrti pole :D

                              A já si vždycky dělal srandu z Jihlavy jakožto jediného krajského města, kde z hlavního náměstí vidíš pole ;)

                              0 0
                              • Jáchym 1  

                                No vždyť,

                                Černá Pole – blekfíld

                                Královo Pole – kénig

                                foneticky

                                0 0
                                • pepek  

                                  No dobře, Königsfeld ještě beru, ale Žabovřesky? To přece nemůže patřit do města, to je někde u rybníka.

                                  Sebrowitz, původně samostatná obec, byla k Brnu připojena v roce 1919 – a pár let potom už by chtěli být centrum?!

                                  0 0
                                  • Jáchym 1  

                                    Záleží k jakýmu období to Brno člověk hodnotí.

                                    To původní starý Brno bylo malý.Postupem času se připojovaly okolní malé obce.

                                    Já jsem,,rodilej"krpo­lák.Když jsme někdy kolem roku 1975 jeli za známýma do St.Lískovce na návštěvu,tak to byl výlet dalelo za Brno.Dnes je člověk z Lískovce šalinou ve štatlu za 20min.

                                    Žabiny jsou to stejný.

                                    0 0
      • RomanH  

        Pekne.

        0 0
    • mastihuba  

      Cumi to jak piz..a a zabucet to neumí…

      Cyklista na racicke. :)

      0 0
    • Tom475  

      Dnes dopoledne jsem se smotal na MTZ pod Obranskym hradem dole, cca 70 m od potoka. Nekde tam lezi bezdratovej tachometr.

      Dostanu se tam az zitra, kdyby to dnes nekdo nasel, tak odmena jista.

      0 0
    • pepek  

      Já vím, že to sem nepatří, ani to není biatlon, ale Ogier má už asi 2 minuty 7. titul skoro jistý. (Evans to zahodil do lesa). Konec hlášení.

      0 0
    • RomanH  

      Mozna jsem nekde (na Buku, u Dusana, na Smelcu ?) ztratil dve svetla (Convoy a to male cerne USB).

      Toz kdybyste to nekdo nasel, dejte mi, pls, vedet.

      0 0
      • Paja  

        Nenechal jsi to jenom na pokoji?

        Ze Smelcu domu si svitis mobilem? ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Policajt s Polkou budou mít aspoň na základně plonkovní :)

          0 0
        • RomanH  

          Ze Smelcu jsem dojel za svetla kolem 16 hod. Ja bych rekl, ze jsou mozna u Dusana, jak jsem se tam prevlikal. Fakt nevim.

          Jeste jednou pak doma poradne prohlidnu Camel (ted jsme u Karla), nechal jsem ho zabahnenej v garazi.

          0 0
          • Paja  

            Tak to byla rychlovka.

            0 0
            • RomanH  

              Jj, dojeli jsme tam v cca 14 hodin, dali jidlo, dve piva, a domu.

              0 0
          • Jaroslávek  

            Odbahněnno, vysušeno, včera jsem se na to nemoh ani podívat.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zapl jsem po dlouhé době veřejnoprávní zprávy a hned jsem chtěl vyskočit z balkonu, sporťačka aquabela bez náhubku to však zachránila.

              0 0
            • RomanH  

              Ja se k tomu pri trose stesti dostanu zitra odpoledne (kdyz nebude prset). Ale bude to rychle, retez poleti rovnou do kose (uz byl na hrane).

              0 0
              • RomanH  

                Tak konecne taky komplet hotovo, vcetne helmy, bot a baglu. Pohled na ten zasranej bike byl tristni, docela bych chtel videt Pepka s klacikem :-)

                Retez samo letel, ale mile me prekvapil stred, ktery jsem po tech dvou letech a X srackach (hlavne ted na Mikulasske a Zdaru) puvodne odhadoval taky na vyhozeni.

                0 0
                • Paja  

                  Kdybyste meli blatniky, tak mate praci polovicni ;) helma, bagl, bunda vsechno cisty.

                  0 0
                  • JSt  

                    a kdyz k blatnikum pridas asfalt, neni vubec co resit. :-P

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zrovna se rozhoduju, jestli střelit taiwanca nebo kambodžana?

                      0 0
                    • Paja  

                      Tak to kazdopadne, ale to nebyl uplne pripad Mikulasske.

                      0 0
                      • JSt  

                        ale to je kazdyho boj. tam jsem dojel rozbredly snih-asfalt-snih, zpet jen asfalt. doma zcela cisty. ja su rad, kdyz vubec vyjedu na kole, tak nedelam takovy picoviny, abych si pridaval pracu cistenim. ;-)

                        0 0
                        • Excel  

                          no a za pár let ti třeba přinde jako ********* v toch tomhle vůbec vyjet na kole

                          0 0
                          • JSt  

                            nesmysl to samo byl i ted, ale kdyz jsem se s vama chtel videt… :-D

                            0 0
                  • pepek  

                    Ale oni mají ta bezudržbová kola :-) Skalní cyklo-fundamentalisti.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      K tomu jim chybí Pájův teleskop, gumy celý vyplněný mirelonem a uvařený řetězy od Tebe… :)

                      0 0
                      • pepek  

                        Si děláte furt prdel, ale sněhová břečka, voda ani bláto tomu vůbec nevadí, měním po 200 km jen proto, že vždycky vyměknu, dalo by to určitě i 300km bez ztráty kytičky.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tak hlavne ze jsi spokojenej. Ja si uz druhy rok nemuzu vynachvalit Brunox. Vlastne mozna i ctvrty – kua, ten cas leti :-)

                          0 0
                      • Paja  

                        Roman uz teleskop nejakou dobu ma.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          No právě ;)

                          0 0
                          • Paja  

                            Ajo, k bezudrzbovosti, ten muj teleskop bezudrzbovy neni, obcas se musi vycistit a maznout, ale je to na prace na chvilku.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ono k tem blatnikum :

                              Pokud je fest mokro, tak si tam hodim ten chranic ****** (mel jsem ho i ted), kvuli vode. A az na kraj Vranova jsem byl docela cistej, ale pak se mi nechtelo jet krokem ten obchvat, a nadledne uz to bylo jedno :-) Louky pred Bitynou a Smelcem uz byly jen tresnicky na dortu. Jinak obleceni stejne hned hazu do pracky, a batoh taky potrebuje obcas vyprat.

                              0 0
                          • RomanH  

                            No ale rozhodne ho nehodlam nijak rozebirat. Otreni a Silkal musi stacit.

                            0 0
                    • Excel  

                      Tak jak sem to kolo m*dl do kóta, tak ho v pátek chytnu, otřu řetěz, máznu brunoxem a jedu na Šmelc. Když hodně, možná dvě minuty. To jestli se něco nevysralo, to zatím nevím.

                      Dušanovi něco z bajku lupalo, když jsme se škrabali na Javůrek…tak nevím esi to nebyl ten jeho zadní pornoblatníček, koukal jsem po zvuku, ale neidentifikoval jsem zdroj.

                      0 0
                  • Excel  

                    bukvica

                    0 0
      • RomanH  

        Tak plany poplach, byly zapadene ve vnitrni kapse Camelu.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Ty kráso, den ztrát. Mě ulít tachec při sjezdu do Adamova, navrch z5 se mi nechtělo, raději jsem napsal Ježíškovi. Stejně byl ten držák načlej.

        0 0
    • Karaya  

      Tachec, světla, hmm to bylo asi včera divoký, jste potom otevření hospod jak utrzeni z řetězu prý 

      0 0
    • Hammond  

      Pomalinku hrčím jen na Olšany na pohodičku ke krbu,včera to zde bylo poměrně náročný,tolika cyklistů se sjelo teda,jenom Krakonoši v kompletní sestavě zabrali celou hospodu…

      0 0
    • Motyll  

      Pájo, netušíš kolik má ten S2+ lumenu? 400?

      Na čínskejch stránkách to plave od 400 po 1000 lm. Což ani náhodou… :D

      0 0
      • Paja  

        Zalezi na diode a hlavne na driveru.

        Na Fasttechu ji prodavali s driverama 2,8A, 2,1A a jeste nejakym slabsim.

        Ja mam NW odstin a ta ma podle datasheetu mit pri 2A 600–700 lm, mam verzi s 2,8 A driverem, ktera by tech 800–900 davat mohla.

        Taky zalezi jak starym akumulatorem to pohanis.

        0 0
      • Polka  

        Na max. to k 900–1000 mít samozřejmě bude bo XM-L2 (up to 1,000lm at 2.8A) ;-) 400 je tak ten střední režim.

        0 0
        • Motyll  

          Yes, mám ten co linkuje Polka + „firemní“ aku. Jsem to včera porovnával s V9D a bylo to jak bludička… :D

          0 0
          • Polka  

            Tak logicky, když jsou tam 2 LEDky a řekl bych lepší optika.

            0 0
          • Excel  

            Tady ta ludra je na tom v terénu jak, ohledně stability na rodlách? Nepřeklápí se to?

            0 0
            • Motyll  

              Vůbec, včera tam byly 4 kusy a prý ok. Zkoušel jsem sám klepat s řidítkama a ani ťuk.

              S2+ je OK, ale nějak stárnu a světla potřebuju více.

              Jen se dívám, že z ALI to vůbec nemá smysl cenově řešit.

              0 0
              • Karaya  

                Já jsem toho Gacirona měl včera taky v rukách, ale zdá se mi že nesvítí tolik do stran. Ale bylo to jen v místnosti, za jízdy jsem to neviděl. Jak se ti to zdálo?

                0 0
            • Polka  

              Jel jsem s tím jednou z Březiny a cajk. Naopak to uchycení jak se mi za začatku vůbec nelíbilo, tak nakonec mi přišlo s tím utahováním fajn, ale chtělo by to otestovat v pořádným bordelu s pár pádama :-)

              0 0
              • RomanH  

                Hlavne v poradnych mrazech, zda to pak v terenu nepraska. Jinak se mi tento typ svetel hodne libi.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A 10 kg powerbanku v baťohu i na Stravu :)

                  0 0
                • pepek  

                  Líbí? Integrovaná (=nevyměnitelná) baterka. Takže když chceš vyjet a nemáš dobito, tak budeš ještě hoďku čekat? Normálně bys vyměnil baterku, druhou dal do kapsy a jel. Když to budeš u hospody, nebo jinde v mrazu sundávat, tak to super upevnění možná (nevím) dlouho nevydrží. Ten starý, blbuvzdorný držák za 1dolar je nepřekonatelný, při překročení dovoleného přetížení při pádu se automaticky uvolní. Když ti dojde šťáva v čelovce, tak tu nepřekona(tel)nou 501B dáš z řidítek na helmu a jedeš. Žádné kablíky, konektory a jiné poruchové pičovinky. A když ji rozbiješ, tak je to za 4 stovky.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Uz dva roky vozim jen svetlo a blikacky s vestavenou baterii a dobijenim pres USB. Svete div se, zadny problem.

                    Co se tyce toho konkretniho drzaku, tak jsem psal, ze to chce test ve fest mrazech. Nicmene z BF to vozi dost lidi a zadne negativni reakce tu nepadly.

                    0 0
                    • Paja  

                      V blikackach nebo v te „bludicce“ co jsi mel v Kanade, se zvyseny vnitrni odpor akumulatoru tak neprojevi jak u svetla, ktery z akumulatoru taha skoro 3 ampery.

                      Je rozdil, kdyz do Convoye dam 4 roky stary Panaky a letos koupeny.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Mne ta „bludicka“ na cestu do prace / z hospody staci. Ted v patek jsem ji stridal s Convoyem. Pro me je proste nabijeni primo pres USB vec, ktere se jiz nehodlam vzdat. Nakonec i minicelovku z Dekace mam takto resenu.

                        0 0
                        • Paja  

                          Ale jo, to verim, ze staci. Nedavno daval nekdo do vlakna o svetlech odkaz na na pulku slevneny svetla od Sencoru v Planeu, tak jsem tam deckam vzal takovou malou bludicku za 140 Kc (180 lm) s nabijenim pres USB misto silikonovych blikacek, a kdyz jsem ho vyzkousel, koupil jsem si ho na sviceni do prace taky – asi to neni udelany uplne dokonale, ale kuzel smerem nahoru to orezany ma a na tech 180 lm se po neosvetlene cyklostezce bude dat v pohode.

                          Ta moznost nabijeni primo ve svetle at uz pres USB nebo pres nejaky uchyceni magnetem, je dnes uz hodne i u celovek s 18650.

                          0 0
                    • Motyll  

                      Jako s dobíjením nemám problém, naopak je to pro mne benefit.

                      Mrazu bych se nebál, vozí to okolo více lidí a jsou to „noční“ jezdci. Navíc náhradní za pár CZK/USD.

                      0 0
              • Motyll  

                Nevím, zda tohle byl opravdový test :)

                0 0
                • Polka  

                  To nebyl a ani jsem o ničem takovým nepsal (ba naopak „…chtělo by to otestovat v pořádným bordelu…“), ale jen po asfaltu jsem se tehdy taky nevracel ;-)

                  0 0
              • LM  

                Je to potřeba na řidítkách fest utáhnout, jinak se to v bordelu pomalu naklápělo dopředu.

                A jeden držák se mi už rozpadl. Urval jsem kus té plastové „kolejničky“ včetně pojistného zoubku s páčkou na konci, ale už si nepamatuju jak přesně se mi to povedlo :-). Druhý držák zatím drží (a třetí je nachystaný v krabici).

                0 0
          • Paja  

            Co jsou to „firemni“ aku?

            0 0
          • Paja  

            Zalezi kolik toho ty firemni aku maji najeto.

            Kazdopadne Gaciron ma smerovanej kuzel proti oslnovani, takze osvetlena plocha bude stejnym svetelnym tokem osvetlena vic.

            0 0
    • Smazaný účet  

      A co dál, kdo bude po jedné akci řešit rukavice a tretry? :)

      0 0
      • Motyll  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Smazaný účet  

      Musím si založit svůj cenzurovaný prosinec, takže tam budu jen já a moje obvyklé YT odkazy: tyroláci, kurvy, blanenští trialisti, nejlepší automobilka na světě… :)

      0 0
    • mastihuba  

      Vpoledne řídil celej tomkac jeden sudruh, ted uz to vzdal :)

      0 0
    • Excel  

      Na Šmelc teda kdo zítra? :-D

      Sychravo…hmla…tma, ideální na takovýto předvánoční rozjímání.

      0 0
    • Motyll  

      Amatér sotva dvojka v žíle a padá z kola… :)

      0 0
    • Karaya  

      Tak jsem si taky zahrál na kutila :-)

      Kdyby jste chtěli někdo jen lehce jetou, pouze nezávodně plynovou varnou desku tak nabízím za rozumný peníz.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Budeš na plyn vzpomínat :)

        0 0
        • Excel  

          Varil jsem na vsem od plynu, plotynkace, pres sklokeramiku az ted po indukci a vede indukce, pak az plyn.Jedinej problem je, ze neni hrnec jako hrnec, da se narazit na kus, kterej na indukci funguje dost na hovno. Ale je to spis vyjimka.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Neměl jsem nic jinýho než plyn :) Není pak potřeba silnější jistič?

            0 0
            • Excel  

              No to kazdopadne musis mit na to extra privod.

              0 0
            • RomanH  

              Plyn ma tu vyhodu, ze se snadno reguluje, na elektriku si musis chvili zvykat. Ja na ni varim uz 26 let. Oproti plynu ma zase tu vyhodu, ze neni mastna. Indukci jsem nemel (kolega u ni resil castejsi odchazeni).

              0 0
              • Paja  

                Indukce reaguje okamzite v podstate jak ten plyn.

                0 0
              • JSt  

                indukce nema setrvacnost, ale treba hlinikova mrdkakurvicka na kavu premava akorat zprostredkovane skrz litinovou panev. :-D

                0 0
                • mastihuba  

                  Tak pravda ne kazdej hrnec se na tom rozjede konvicku na kafe sem věnoval našim a koupil novou, delat kafe na pánvi neni uplne pohodlný.

                  0 0
                  • JSt  

                    muzes si na to koupit podlozku za tri kola, ale v principu se to vod pance v nicem nelisi a na chalupu dobry. ;-)

                    0 0
        • Karaya  

          no hlavně až se to rozbije, nebo nastanou blackouty…

          0 0
      • Paja  

        Pry prekonane technologie…a co ten mafl ;)

        0 0
      • mastihuba  

        Nechci vam do toho sudlani moc kecat, ale ti stolari a kuchynari se maji past na louce? Je hezky ze si to usmudlate pileckou, ale ty cnc masinu stoji fakt zbytecne a vysledek je celkové jinde.

        0 0
        • Karaya  

          Na to abych uřízl 1,5cm z desky fakt stolaře nepotřebuju. A výsledek je jak od něho, nevím co by na tom ještě šlo vylepšit. To spíš na ty lišty s kabelem jsem si mohl někoho pozvat :-)

          0 0
          • mastihuba  

            Ty ruční pilecky tos taky použil?

            0 0
            • Karaya  

              Všechno, co tam vidíš, jsem použil :-) Tou ruční jsem řezal sololitový záda, tam se ten vibrátor vůbec nechytal. To je fakt dobrý akorát tak na dřevotřísku.

              Anebo s tím neumím zacházet :-)

              0 0
              • mastihuba  

                Do přímočarky sem koupil sadu ruznejch pilek od plastu az po železo…na drevotrisku musi byt opačně zoubky nebo řezat opačně nez je pohledova strana. Jako z formatky to nebude nikdy, protoze ta ma protismernej predrez.

                0 0
              • Karaya  

                Beru zpět, včera jsem měl nějaké zatmění. Dneska jsem si všiml, že na tom vibrátoru jde přidat plyn. Tak jsem přidal na polovic a už to řeže krásně

                Pro kritiky – je to na mřížku na odvětrávání, která řez přesahuje na každé straně o 1,5cm, takže kvalita a rovnost řezu nebyla až taková priorita :-)

                0 0
        • obda  

          Já si většinu věcí ušmudlám sám proto, že se mi nechce někoho shánět, zjišťovat, jestli nemá obě ruce levý, pak tři měsíce čekat až bude mít čas, a průběžně ho uhánět, aby se to stalo :-/ Třeba teďka potřebuju udělat rozvodnici (tj. tu skříň s pojistkama) pro celej barák. Pokud víš o někom šikovném, kdo by měl nejpozději do měsíce čas a nebudu ho muset pořád uhánět, rád zaplatím.

          0 0
          • mastihuba  

            To nechces mit doma elektrikare. Prej pod mi naladit televizi, zas to nejede. Odpojil sis anténu. Aha…ted uz to pojede…

            0 0
          • Karaya  

            Mně dneska dělají těch 3×25 rozvod. Čekal jsem týden. To zas není tak hrozný, ne? Jestli chceš, můžu poslat kontakt, borec vypadá schopně a je i lidský příjemný.

            0 0
        • JSt  

          zas bych to neprehanel. kvuli dire na drez nebo sporhel nikdo ani do auta nesedne a radej bude v dilne vyrizovat lukrativnejsi zakazky. prekryta dira neni na krasu a vono i ten stolar by na fleku nepouzil nic jinyho nez tu primocarku s maflem, jen by to zvladl vyrazne rychlej. ;-) i to patasovo zkraceni desky neni v ruce vyraznejsi problem, aby se to neschovalo pod listu https://www.hmnabytek.cz/…a-alu-38-mm/ . ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hmm, tu Al lištu by to vedle Mory chtělo, ještě čím přilepit lištu k pracovní desce (dřevo na dřevo)?

            0 0
            • Excel  

              mamutem (polyuretanovým lepidlem) prodává se v kartuši

              0 0
            • Polka  

              Jako ta horizontální mezi stěnou a deskou? Ta se snad vrutuje přece, taková ta vodící a pak se do ní cvakne ta lišta, ale možná máš něco jinýho.

              0 0
    • mastihuba  

      Netvrdím ze su sevkuchar ale po plynu je indukci top

      0 0
    • mastihuba  

      Cim vic smajdat pesky tim vic se těším na kolo, to sou ***** hodiny na ceste…

      0 0
    • Karaya  

      Borci, nezbyl vám někomu tepelně odolný tmel na zatmelení té desky? Nejlépe teda hnědý, ale průhledný by taky šel.

      0 0
      • Karaya  

        Tak kdybyste někdo potřeboval tak mám ještě cca 340g tmavě hnědého do 200°C odolného silikonu navíc :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Ono to bude vyskakovat všude, Bobe, ukáže čudle? https://www.facebook.com/…06428086005/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tyroláci na skialpech: https://www.youtube.com/watch?…

      To asi nikdy nezažiju.

      0 0
      • scoty  

        Nejvíc nejlepší způsob lyžování:)

        I v Krkonoších.

        0 0
      • RomanH  

        Vybavu si muzes na zkousku pujcit, teplej spacmen, karimatka, a muzes vyrazit.

        0 0
        • JSt  

          muzes vyrazit, ale na svah se dostanes nejdriv za deset dnu. :-D

          0 0
          • RomanH  

            Tak ja to nemyslel ted konkretne, bez prirodniho snehu smatlat porad na jednom nastrikanem kopci nic moc.

            0 0
            • JSt  

              myslel jsem ted konkretne v tom rakousku, kde i neco malo :-) pripadlo. u nas muzes hned. jen jsi ted vsude odkazany na tu umelou hmotu. nicmene furt lepsi nez drepet doma. ;-)

              0 0
      • mastihuba  

        Takovy podmínky sem za 20 jaru zažil jen jednou aby na tom se zdvizenou spicou clovek jel jak na serfu. Jinak je to vetsinou Litevská dřina v hovnech, ktery drží nohy a nechtějí pustit :)

        0 0
      • Karaya  

        V Banské Bystrici to taky frčí, je jich tam víc jak běžkařů. A popravdě v BB jsou na to podmínky ideální. Teoreticky to může vzít v kuse z 1500mnm až do 30.

        0 0
    • Hammond  

      Za chvílu pošlapu,ty jo to uteklo hrozně rychle,těším se ,myslím ,že letošní Bukoběh a hlavně 15 ročník BUKOLY byly hodně vydařené Taškařice s opravdu hojnou účastí závodníků…bez­va akce.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tip na rychlé levné „cukroví“, kombinace čoko a soli je překvapivě zajímavá.

      Nemáte tip na nějakou nerozbitnou a funkční formičku na úly?

      0 0
      • RomanH  

        Taky upeceno :-)

        0 0
        • Excel  

          Ty by sis tu Smelcovnu moh z fleku pronajmout

          0 0
          • Smazaný účet  

            Pak se drží diety, berou prášky na žáhu… :)

            0 0
            • RomanH  

              Nahodou (bo nebyl cerstvej chleba :-)) byla i zelenina

              0 0
              • Smazaný účet  

                Instáč je jinde :)

                0 0
                • RomanH  

                  Dobre, toho Poutnase si sem uz davat nebudu :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zprávy jsem neviděl, ale čepovaný si asi dlouho nedám.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Lidi se opet presunou na chaty, do kotelen, garazi…

                      0 0
                      • les  

                        Budou vyprodaný malý výčepy.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jj, Lindr bude mit letos prodejni rekord. Nicmene ted v tom pocasi neni potreba ani chladak, becku staci vystrcit za dvere / na balkon.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já budu muset rychle přehodnotit žebříček hodnot, hospoda a koncerty bývaly mým světlem na konci tunelu.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Tak hospoda pro me znamena jidlo bez prace (treba v ramci pracovniho tydne ci na kole / horach, a pak samo posezeni s kamarady.

                              To druhe se da nastesti realizovat i doma. Ze je to od statu nefer vuci hostinskym je vec druha (evidentne na to ted jeste casove nemohli mit vliv, a kompenzace v nedohlednu).

                              Co se tyce koncertu, tak to je samo blby. Obcas me neco chytne na YT (zhasnu, osolim vez, pripadne se na to divam pres TV), ale letni zivak to nenahradi.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                V minulosti jsem se uz setkal s upadkem oboru at uz co se tyce strojariny, v obchodu nastup esopu s nulovejma marzema nebo zruseni zakonnych pozadavku na mereni. Nikdy to ale nebylo tak vrazedny jak dnes co se tyce cestovniho ruchu, pohostinstvi a kultury. Nekdo na tu zmenu zareaguje rychleji nekdo pozdeji, ale reagovat budou muset vsichni protoze kde nic neni ani cert nebere. Chtel bych rict ze sou to pro mne vsecko zbytny obory, ale nejsou. Je to obrovska skupina zakazniku, ktera zivi nejen nas, ale vsechny dalsi dodavatele. Koneckoncu i ty Dufkovi odborare z fabrik…

                                0 0
              • JSt  

                ten nakrajenej citron se mi k tomu moc nehodi. :-P

                0 0
          • RomanH  

            No, to je ted hodne jistej obor :-)

            0 0
    • Polka  

      Nechcete někdo slevu 200kč na kapra? My to nevyužijem.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Co se to tady vyrojilo za psychopaty z cyklodiskuze? (Taky jsem z ní přešel:)

      Sezónní CX vlákna, který jsem kdysi zakládal taky v řiti. 3 odborníci v čele s bývalým lehokolistem :/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Giant Maestro Flip Chip: https://www.giant-bicycles.com/cz/flip-chip

      To by bylo něco na mě, před každou vyjížďkou řešit, jak to dát, v terénu by mně furt šrotovalo, jestli by to nebylo lepší obráceně.

      0 0
      • RomanH  

        Tak s tim uz prisel pred lety RM. Podle me se v tom hrabes jen na pocatku, nez si najdes to svoje, a pak uz na to nesahas.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Trancík by se mi taky líbil, podobný systém jako Lapouš. Škoda, že nejsem komunikativní typ, který by si v Giant store udělal kamoša. Už je tady první RB TR 120… 15,3 kg :/

          0 0
    • Smazaný účet  

      Půlroční podzim. Stojí to za to, tahat si to blato domů? To ještě není finální foto. Udělal jsem navigační chybu a přes město jel jak prasca.

      0 0
      • Paja  

        Ale sedlovku mas cistou…;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ale vnitřní nohy ne. Neboostový rám se hned ucpe, očistí se klackem a valí se nejkratší cestou dom, boost se furt točí… :)

          0 0
          • LM  

            Chceš poradit navigační chyby, kde lze ucpat jílem i boostový rám? :-)

            ps: to už můžeš dát blatníček i dopředu, ať ti to nelítá na kluzáky vidlice a do xichtu

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ten rovný bych si v životě nedal, mám je ******** zepředu. Fender akorát urychluje ucpání, jak jsme viděli v Leogangu :)

              0 0
            • pepek  

              To nemusíš radit, to je skoro všude – např. dnes kolem Soběšic: neřešitelný úkol, hoši, sračky všude. A ta hovada s koněm to projížději furt znova a znova.

              0 0
              • scoty  

                Jak bylo na té Holedné? Doufám, že už de tam práší…

                0 0
                • pepek  

                  Ani tam už se nepráší, covidoví turisti prošlapali i to listí do bláta. Ale furt je to o hodně lepší, jak třeba ty Sobule.

                  0 0
                  • scoty  

                    To jo, rozhledna pořád táhne.

                    Ale na pepkotrailu v pohodě ne?

                    0 0
      • Polka  

        To budeš vozit celej rok? Bo co když v létě vjedeš do kaluže a stříkne ti to na sedlovku…

        0 0
      • Excel  

        Vidíš, kdybys jezdil ve sračkách furt tak by ti to dnes ani nepřišlo. :-)

        0 0
      • Motyll  

        Dyť je po Brně milion „wapek“, tak jakej problém. Za 20 CZK máš kolo jako nový…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Prosím seznam krom Uni Hobby a Benziny…

          0 0
          • Karaya  

            Tak Vinohrady bezkontaktní myčka za 20,–, případně OMV za 10,– ale musíš víc spěchat. Jiné části tak neznám :-)

            0 0
            • babicak  

              Bílovice, Slatina 3×, Roučka, Benzina, Ono, Líšeň vedle Billy

              0 0
              • pepek  

                U Kauflandu za Zbrojovkou a na Vídeňské jsou samošky. Ale depka má pravdu: když se vracím potmě unavený a zmrzlý, tak nebudu hledat ještě wapku a stříkat studenou vodu. A u těch benzinek to děláte jak? Ve špinavých ***** hadrech si jdeš pro žeton a kolo necháš venku?

                0 0
                • Excel  

                  Teda nevim, ale vsade kde jsem byl to bylo na zetony kompatibilnima s desetikajdou. Jinak to s tim navratem pres wapku taky neni nic pro me, na to nemam moral.

                  0 0
                  • pepek  

                    Aha, tak pokrok. (No ale to musíš vozit tu správnou minci, že :-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Doba pokrocila, nekde zaplatis i mavnutim karty/GPay/APay

                      0 0
                • Polka  

                  Žeton? Ve Slatině je to na takový jiný žetony…mince se tomu říká ;-)

                  0 0
                • chemik_mara  

                  Tohle si nemuzu vynachvalit

                  0 0
                  • RomanH  

                    V tom moc smysl u panelaku nevidim – kolo tahnout nahoru/do sklepa, a pak s postrikovacem opet dolu.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jak kdybys to nemohl hodit do batohu na vyjížďku. :-)

                      0 0
                    • BuraX  

                      Taky to používám a, jo, je to opruz tahat nahoru-dolů, ale dají se s tím nahazovat pláště a v létě se to dá používat na vodní hrátky :D

                      0 0
                    • chemik_mara  

                      Bydlim v panelaku, ale uznavam, ze v mym pripade nemusim kolo tahnout nahoru ani do sklepa, coz celej proces umyvani po vyjizdce zjednodusuje.

                      0 0
                    • Karaya  

                      Já to mám ve sklepě, takže mi jen seshora hodí klíče a už sprchuju. Jen na ty blátivý nánosy teď bych potřeboval o řád větší tlak.

                      0 0
                • scoty  

                  Tak studený návraty, a nejen ty, už jsem pořešil… ;-)

                  https://www.decathlon.cz/…8575728.html?…

                  0 0
                  • mastihuba  

                    To jako kulky v teple potrebujes a kolena uz ne?

                    0 0
                    • scoty  

                      To by ses divil, jak to zahřeje celý tělo. A na kolenách máš gatě + třeba návleky, navíc s nima potřebuješ hýbat. Navíc kraťasy mají po stranách zipy na regulaci teploty, nic neváží a jsou skladné.

                      Za ty Love:)

                      0 0
                  • Excel  

                    Ty jezdíš na elektrokole? ;-)

                    0 0
                  • JSt  

                    dyz de baba v prosivane sukni, nesmis trhat partu. :-P

                    0 0
            • obda  

              Se dívám, že na severu pustina. Nebližší myčku má u Frantovy hokny :D

              0 0
              • Motyll  

                Buď chceš nebo ne. Však není potřeba na wapku každý den…

                Dneska to třeba stačilo jen opláchnout trochu hadicí. ;)

                0 0
              • mastihuba  

                Ta je vecne zavrena :( abych mohl s cistym kolem do vytahu, tak bych musel chodit na devatou, coz je pro mne neprijatelny, ale na benzince u plavecaku to taky de

                0 0
              • Smazaný účet  

                Kurňa: jsme schopni si Vaše vozidlo v rámci Brna a okolí vyzvednout a vrátit zpět vyčištěné

                používáme vysoušeče proti vzniku plísní, Vaše vozidlo předáme dokonale suché

                :)

                0 0
                • RomanH  

                  O tom sni Exik uz nekolik let – kolo jako pronajata sluzba :-)

                  0 0
                  • Excel  

                    jj, chcel jsem to i sepsat, už jsem měl i meno..O čem sním když náhodou spím :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak profesionální smlouvu, ale to už je asi pozdě :)

                      0 0
                      • JSt  

                        profesionalni smlouvu muzes podepsat kdykoliv a volno na kolo bude. ;-)

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jako podnikatelský záměr: garáž, servis, myčka v jednom? Ustájený kolo za roční poplatek, ale nesměl by na něm nikdo drandit…

                      0 0
                      • RomanH  

                        A ze sevisu brzd by se staly dalsi „Plaminky“ :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ony už nějaký pokusy byly, myčku má Čáryfuk, nevím, jestli ještě funguje, tam, kde mi prodali malýho Treka zkoušeli kavárnu… Myslím, že v Brně to neumí uchopit, nevybavuji si cyklokšeft, kam bych rád chodil. Ale nebyl jsem ještě v Bajkazylu ;)

                          0 0
                          • Excel  

                            Myslím, že služby tohoto typu nelze poskytovat, začnou se kolem toho kumulovat potížisti a vysírači, který ti ten chleba tak znechutěj, že začneš bejt nepříjemnej i na normální zákazníky, když vznesou laický dotaz.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              Tak ono bud mas cas s nekym zvanit nebo nemas… vetsina lidi chce jen potvrdit neco pro co uz se davno rozhodli byt treba spatne, pokud mam vysnenou odpoved kterou nedostanu tak nemuzu odchazet spokojenej, proto je lepsi se radeji na nic neptat, koupit co potrebuju a jit doprdele, protoze vysledkem je spokojenej zakaznik i obchodnik. :)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              To Mamut lepidlo, dá se nějak zabránit, aby neztuhlo i v kartuši? Dost to leze do peněz.

                              0 0
                              • Excel  

                                No pokud máš čepičku ,dej čepičku a nezatuhne, nemáš čepičku tak zatuhne konec, kterej pak ořizneš a jedeš dál, když tak pak dáš náhradní špicu. Jestli myslíš 10 let skladovat načlý, tak nevím.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Imho tak od několika měsíců nejsem schopný to po odělání špičky vymačkat…

                                  0 0
                                  • Excel  

                                    Já to skladuju načlý s namontovanou špicou, pokud to skladuju dýl než pár měsíců tak už ani nevím, že to mám a kde to mám, takže stejně koupím nový, takže cajk.

                                    0 0
          • Jaroslávek  

            Štursova 255/7 ale po 17-té hodině.

            0 0
    • Smazaný účet  

      A ranní motivační videjko: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • babicak  

      Krásné dobré ráno šuldi, vydržet ještě 5 dní a začne se to obracet. A máme poslední 2 dny na čepované v hospodách. Tak to ráčej využít.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Rád bych, mám novou konspiračku. Pfizer jako největší výrobce psychofarmak i nové vakcíny neskutečně z krize profituje…

        0 0
        • RomanH  

          Bojkotuj Pfizer, podporuj Pilsner

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dobrý slogan :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kdepak jsem heslo naplnil?

              0 0
              • RomanH  

                Nevim, kde Ty, ale ja ted Pilsner na ceste domu dokrmuji (a taky abych nemusel mit slintak) Svijany (mimo Gambac a Kozla byly nejlevnejsi).

                0 0
                • mastihuba  

                  Ja se teda snazim uznat nazor soudruha, ale za me sou svijany precenovanej humpl. :(

                  0 0
                  • RomanH  

                    Musim souhlasit. V plechu mi nevadi, praci odvedou, ale kdyz si prelijes lahvace do pullitru a vidis ten sajrat, co tam zbyde…

                    Ale 45 Kc za plech Plzne se mi fakt davat nechtelo.

                    0 0
        • Polka  

          To ani není konspiračka. Na jakékoli krizi vždycky někdo vydělá – pro schopné je to výzva (ke změně), pro méně schopné je to bohužel pád.

          0 0
          • JSt  

            i miluna rikal. ;-)

            0 0
            • Polka  

              Jako Zeman? No já to myslel jinak, přečti si někdy HN ;-)

              0 0
              • JSt  

                urcite je pravda, ze nekteri jiz delsi dobu krachujici maji v tuto chvili svuj neuspech na co hodit. ale to je tak vsechno. ;-)

                0 0
      • Excel  

        Bohužel to nedám. Holt už budu moct jen plech na pařezu v soukromém lese.

        0 0
      • RomanH  

        Jedu to vyuzit do maticky mest.

        Na kole navrat k undegroundu, plech, spekone, pripadne „beer to go“. Vse samo na soukromem pozemku :-)

        0 0
        • Excel  

          ted uz prave nemozou ani beer to go, to taky zabanovali, ne?

          0 0
          • RomanH  

            Ja myslim, ze uz opet od patku budou moci. Netusim, jak treba dzban, ale staci dekl (nesmi se z okynka prodavat jen alkohol k okamzite konzumaci).

            0 0
    • Polka  

      Ta asfalt-lobby je strašná věc. Dneska se mi zdálo, že jedu po oblíbené vrstevnici směrem k Hádku a najednou z ničeho nic za jednou zatáčkou asfalt, ale takovej úzkej, vedle cedule s mapou, odkládáme kola přímo na cestu a čumíme na to jak puci a najednou se ze zatáčky vyřítí za sebou inline bruslaři 8-) Další šok. Samozřejmě hádka, proč máme kola uprostřed stezky atd. atd. To byl teda sen. Se tam dneska snad pojedu pro sichr podívat a přesvědčit se o opaku :-)

      0 0
      • obda  

        Dokud nezamrzne, tak bych tam snad raději nejel :D

        0 0
        • Motyll  

          Vzhledem k tomu, kolik bordelu je i na té asfaltce dole, si netroufám na tuhle cestu ani pomyslet. Kluci z Polska se fakt snaží. Včera jsem za to “zdrbal” hajnýho. Ale prý do června bude po všem… A začnou opravovat cesty.

          Nicméně Křtinskou má ještě projet 100+ souprav, tak nevím, zda bude co opravovat ;)

          0 0
      • novcze  

        a co to tam je nějaká inline stezka nebo proč u toho byla mapa?

        0 0
        • pepek  

          Dneska se mi zdálo, že jedu. . . . .

          Možná měl jen vyšší hladinku, než obvykle :-)

          0 0
          • mastihuba  

            Namesicnej sedi u kompu a naklikavatrasy na stravu, to pak ty km naskakuji :)

            0 0
          • novcze  

            ajo, nějak jsem to prolítl, klikl na mapu a myslel, že to je nějakej novej asfalt na Kalečník :) … jinak takhle divoký sny z představy asfaltu nemám, někdy se i hodí když je všude bláto ;)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Tak RB TR rám váží 2,9 kg v M bez tlumáku, dá se s tím pracovat?

      0 0
      • Polka  

        Nedá. Ale nejseš náhodou na vážkách mezi RB a nějakým novým Qayronem?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Gayron má jen velký zdvihy ne?

          0 0
          • Karaya  

            Na bazaru je pěkný Spark RC s AXS v L. A je to funglovka z nějakého krámu v ČB.

            0 0
          • Polka  

            Tak jestli 140 nebo 150, to už je jedno ne? Dokoupíš DH helmu a můžeš na kokostezky :-)

            0 0
          • RomanH  

            Je pravda, ze 150mm na predku u 29" Trail biku me taky prekvapilo. Ale zase tak moc jsem je nestudoval.

            A k tomu RB : ram te moji M96 s celokarbonovou zadni stavbou mel i s tlumakem tusim 2.3 Kg, a vysledna vaha s relativne prumernyma komponentama byla 11.5 Kg. Cili na takovych 13 u 29 by ses mohl dostat relativne za slusnej peniz i s teleskopkou.

            0 0
            • Excel  

              S průměrnejma komponentama bych to šacoval s teleskopem na 14–15 kg

              0 0
              • RomanH  

                Lepsi prumer. Pata tam bude mit X0 nebo XT, hodi slupky gumy, karbonovy rodla, a lehkou vidli.

                0 0
                • Excel  

                  Takže vlastně skoro v topu. :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jak ze se to rika u aut ? Vyssi stredni trida ? :-)

                    0 0
                  • mastihuba  

                    A furt to bude spis k tem 15kg :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Když to přeskládám z Gena, teoreticky +1,5 kg rám, +0,3 kg tlumák?

                      0 0
                      • RomanH  

                        Netusim, kolik ma tlumak.

                        Ale, pokud chces trosku vyuzit potencial toho kola, mel bys tam dat i odolnejsi (mozna i sirsi ?) plaste. No a netusim, co Tvoje soucasne rafky. Pak zase zacnes resit, proc To nejede svizne. Past vedle past :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Svižnost by s tím rámem skončila, toho jsem si vědom, ráfky mám na dnešní poměry úzké 22,5 mm.

                          0 0
                          • Karaya  

                            Tak ty dej rovnou na bazar :-) Už i já mám vpředu 27mm ;-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ty už seš moc napřed. Na Spešlu jsem měl 17mm a vozil jsem stejnou šířku gum. Cíl je co nejvíc dílů ponechat a rám prodat dřív než se objeví na Vodní.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Nedelej to.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Dobře tati, Gena nechám a přikúpim nejlevnější TR 140 ;)

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    Rikamti ze to nechces drit se na kurve 140 zdvihu dokopca :)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Šak Pépa by mě vždycky vyvez k Montáně karizónem :)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        A co pak? Z kopca ses homolka a dokopca je to cely napicu.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          :D

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Tys byl večír v ráži. Do kopce dnes už jezdí jen socky, co nemají na přibližovadlo k lanovce nebo éčko :)

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            To je zase blabol. Vetsinu lidi co znam tak ecko zatim odmitaji a tak jak sem na sjezdovkach prestal jezdit nahoru lanovkou, tak si ten kopec vytlacim nebo vyjedu. Casu na to mam dost na kole nejsu v praci.

                                            0 0
                                  • Excel  

                                    To je koncert https://youtu.be/3ZUztRoGfo0

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Honzo? To je někde z Horních Uher, designed by Honzo Čobol?

                                      0 0
                                    • mastihuba  

                                      Muzu se nesmele zeptat jak na tech kilovejch gumach pojedes cervenou ze zdaru, aniz by ses obesil uz na 50 km?

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Postnul jsem to hlavne skrze ten klidecek v dilnicce, vsecko pekne po ruce, pustena hudba, radost neco montovat.

                                        Ale priznavam, ze ten ram se mi libi a dovedl bych si to v jinym setupu klidne predstavit. Na kolech bych musel pritlacit.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Libi se ti pohodicka v dilne ale nejradeji bys vyzvedaval kolo u stajoveho mechanika…chapu dobre ze by ses tam nejradeji chodil jen divat na kavicku a pivo? :)

                                          0 0
                                          • Excel  

                                            No jasne, kdybych to montoval ja, tak bych byl zapatlanej vazelinou, furt bych nemoh neco najit, vsechno by petkrat spadlo, par sroubu bych serval, kolo odrel, znicil dve tri lanka a nakonec bych se na to vysral.

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              Ta anabaze s prehazkou ve slavkove te nenaucila?

                                              0 0
                                              • Excel  

                                                Tak naucila, na 1×12 jsem presel taky samo domo, ale nemuzu rict, ze by me ta prace nejak zvlast tesila.

                                                0 0
                                                • mastihuba  

                                                  Tak na praci vetsinou potesi spis vysledek nez prubeh. Pokud se k vysledku dostanu sam rychleji a kvalitneji nez sluzbou nekoho jinyho je to plus, pokud zjistim ze tomu tak neni snazim se chybu neopakovat :)

                                                  0 0
                                    • Paja  

                                      Koncert? Vytahne kolo z krabice, prvni tretinu z toho sundava mirelon, pak dava buzifolieproti­poskrabaniuplnev­sude, vylame z toho hnusnej plastovej odpad a nakonec do plastu naleje tmel…a rika tomu build up :D

                                      0 0
                                    • JSt  

                                      me by spis zajimalo, estliva patas v kuchyni taky nechal mezi dvema skrinkama deset caku vodskok, aby tam mohl nastorc parkovat kolo. ;-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Tu mi nepřipomínej, jsem to ojebal bez úhelníku, vodováhy a prošroubování, spáry mezi dvířkama nejsou jak bych si představoval, i když se to dá trochu doštelovat. Korpusy měly být zavěšený na zdi se šroubovacíma předníma nohama, já to mám samostojné na nízkých pevných nožkách.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Pošli foto.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Na to nemám :) Ještě mám to push-up otvírání, takže je stále povysunutý jeden roh dvířek.

                                            0 0
                                          • Excel  

                                            Ty ho chceš mít na svědomí, to já poznám

                                            Dá sem foto, někdo z Tetčiského výběžku mu k tomu napíše, že to má křivé a Paťas udělá z kéru kůlničku na dříví.

                                            0 0
                                      • Excel  

                                        To bych sacoval jen na silnicku mezi linku a sporhel. :-)

                                        0 0
                              • LM  

                                Běž si to nějdřív půjčit a projeď se na tom. Ať to nedopadne jak pluska, laufer, XTR brzdy (a kdoví co ještě:-)).

                                0 0
                • Smazaný účet  

                  To by záleželo na domluvě, co všechno bych k temu rámu musel vzít, aby mi neúčtoval tu megacenu za samost. rám…

                  0 0
            • Polka  

              To byla ale 26". Tady u 29" Al počítej aspoň 13kg.

              0 0
      • Paja  

        M – nebudes to mit maly?

        0 0
        • Excel  

          Z logiky věci M- Malý, L- Líný.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Nebral bych M ale L ;)

          0 0
          • RomanH  

            ?

            Ses si jistej ? M je na me, Ty jsi vyssi, ala Excel, Paja…

            0 0
            • Paja  

              Asi chtel napsat ne, bral bych L ;)

              Excel, Paja uz je na XL :)

              0 0
              • Excel  

                Dneska je to tu mluvnické okénko.

                Chápu tu větu správně, že Excel je na L a Paja na XL?

                0 0
                • Paja  

                  ;) Nepamatuju si presne kolik meris, ale spis tam misto „,“ melo byt „a“.

                  Na L je Patrik.

                  0 0
                  • Excel  

                    Nechcu bejt za nacisti, ale to bys pak musel napsat Excel a Paja uz jsou na XL. Proto me to zmatlo.

                    Ja jsem na hrane, ale XL Merida mi byla dlouhá, Konda je v L na opacne hrane. Mam 186 cm v kohoutku.

                    0 0
                    • Paja  

                      Mas pravdu, predsedo.

                      Podle stranek RB je L do 186 a XL od 184, takze vlastne muze platit i ten puvodni vyklad, aneb odvolavam, co jsem odvolal :D

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Takhle to dopadá na moderních rámech, a to je XC :) https://www.bike-forum.cz/…iper-xc-2019

                  0 0
                  • RomanH  

                    A za chvili bude fotka v dredu „Galerie prasklych ramu“

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ten bajk má dobrou velikost, akorát tu rovnou štanglu bez vzpěry cpou už imho nesmyslně nízko…

                      0 0
          • Paja  

            Ajo, uz to vidim ve vlakne k RB – vahu pro vel. M tam psal Petr Heinik, ne ze si M chces koupit ;)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Tak dnes v osm poslední bukobrnéčko?

      0 0
    • Paja  

      Empiricky prokazano, ze spodni kladka neni nezbytna, aneb kdyz neni vyhnuti, tak se z hospody da dojet i na lozisku ;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        V bublině jsem celý život, ale furt mě někdo otravuje a snaží se mě začlenit do systému :)

        0 0
      • Paja  

        Zacalo to romantickou predstavou bubliny kdesi uprostred lesu a skoncilo zakladovou deskou, kompresorem, klimatizaci a mobilni sprchou :D

        0 0
      • Jaroslávek  

        Nemyslel jsi to zle s tím hřbitovem, viď ?

        0 0
        • RomanH  

          Jasne ze ne :-)

          Ti kluci mi s tim prisli trosku jako Pat & Mat

          0 0
    • Smazaný účet  

      Už mi začíná *****.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ranní tweet: půlroční cyklokros v sarsové totalitě, bytná odjíždí na čtrnáct dní, tohle bych bez Pfizeru nedal.

      0 0
    • Hammond  

      No minulou sobotu bylo ještě fajn,dnes nikam …

      0 0
    • RomanH  

      Uz me to sedo pomalu zacina vadit, hlavne neni videt svetlo na konci tunelu ani pristi tejden.

      Jestli postne Jirik nejake fotky treba z Pradeda, tak me nasere :-)

      https://www.holidayinfo.cz/…amera/praded

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska jsem střídavě myslel na p@xe a excela. Vjela do mě ráno servisní nálada a fóbie z odhadovanýho stavu tmelu v pláštích a oleje v brzdách, takže jsem se celej den jebal s kolem. Od umytí ala kýbl+hadra, přes sundání plášťů (dával jsem nový), nahození nových, až po výměnu oleje.

      Takže, umytí zvládne i blbec, sundat pláště s vytahanýma patkama taky celkem šlo, stav tmelu po 3 měsících opravdu nula, ale kuwa nahodit nový Barza na ráfky od Mavicu, to jsem nikdy předtím nezažil. Oba palce vykloubený, ale nakonec jsem tam ty mrchy dostal. Naštěstí naskočí i pumpou, takže nahození v klidu.

      Když byly kola dole, proč nevyměnit olej, že? No protože nechcete zastříkat celou předsíň tou růžovou krásou. Jak jsem to tlačil do zadní brzdy, vyskočila ze stříkačky akvaristická hadička a půl stříkačky vyprsklo úplně všude. Destičky naštěstí ležely v bezpečí, kola s kotoučema taky, ale jinak je namazaný úplně všechno. Takže chlapci p+E, mohli bysme si otevřít servis a vydělávat na streamu na YouTube. Komedioservis.

      0 0
      • Smazaný účet  

        :)

        Béžový Barzoje mi nešly montpákama, ale jen om*dem palcama. Na odvzdušnění jsem si pořídil origo sadu s pojistnými kroužky na hadičku.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bez montpáky ani první strana. Ty ráfky jsou jakýsi větší. Už Mitas Scylla na ně nešly. Nikdy jsem něco podobnýho neviděl, abych skončil po natažení 3/4 pláště do žlábku tak, že musíš vytahovat plášť znovu od začátku na obě strany, aby ses vůbec dostal k možnosti to zkusit montpákou. Mně se za tu sadu nechtěly dávat prachy, když to jde stříkačkou s hadičkou za pár šupů. Příště si ale vezmu někoho k ruce, aby držel. Já držel hadičku na brzdě, v domnění, že vystřelí z toho čudlíku, a ona si vybrala druhou stranu. Drahá mi vysvětlila, že podobný sračky se doma nemontujou, už z tmelu do plášťů je divoká, když trochu někde prskne. U nahazování patek se mě po lupnutí pokaždé zeptala proč ji to jako dělám. No prostě ženy. :-)

          0 0
          • mastihuba  

            Hosi kdy to pochopite ze kolo do bytu nepatri. Vyjimku ma pouze standa u nej deti spi v kolarne :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nepatří, ale to vždycky zjistím až něco zašpiním. Příště plním brzdy na chodbě, jako všechny špinavý práce. Nebo že bych udělal naší náctileté z pokoje kolárnu?

              0 0
          • mastihuba  

            apropo pro bezduše raději když to jde ztuha, protože když je to volný tak to pak má při nižšim tlaku tendenci ufukovat na každým šutru, takhle to řešíš „vklidu“ doma, ale odfouklou gumu řešit někde na vyjížďce je výrazně nepříjemnější, příště si pomoz mydlinkama a zajede to tam samo :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Výměna šprcky, to je vždycky událost roku. Málokdo dává tu stejnou, hlavně se to musí pořádně probrat tady ;)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Mydlinky jsou na nahození. Tohle nejde přetáhnout přes hranu hookless ráfku. Jinak souhlasím.

              0 0
              • Karaya  

                Namydlená patka jde o dost snáz i přetáhnout přes hranu ráfku, zkus to někdy.

                0 0
                • mastihuba  

                  Ty mu dobre poradis von si to trpelive vyslechne a stejne si to udela posvojem :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pak nechápu jak bych namydlený pláště udržel v ruce, když to nešlo udržet ani bez. Pak mi vždycky trochu ještě vrtalo v hlavě, jak se podaří tmelu utěsnit namydlený patky. To pak neutíká? Udělá po svojem. Je nedůvěřivej. Osvědčených nefungujících návodů je celej internet.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      správně, nejlepší zkušenost je vlastní :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        No dobře. Pokud se toho dožiju, tak to příště zkusím. S mým ježděním a tím, že mám teď 4 ks už jednou nahozených plášťů s vytaženější patkou než jsou nový to vidím někde na rok 2022. Do té doby už by taky věda mohla konečně někam postoupit a vymyslet jinej systém, než útrpný nafukování a řešení kravin kolem kusu gumy na obruči. :-)

                        0 0
                        •  jarek1  

                          ZKUS TŘEBA DUŠE !!! (nedalo odolat pokušení)

                          0 0
                        • Paja  

                          Proc to sundavas?

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Mám vyzkoušeno, že tmel co 3 měsíce vyschne. Takže po 3 měsících doplním přes ventilek a po dalších 3 měsících sundám pláště, zkontroluju pásku, taky před zimou dávám nový pláště, na léto dávám nějaký hodně jetý na dojetí.

                            Odpověď k duším: Ne, duše už jsem opustil asi před 6 lety a nemám v plánu se k nim vracet. Jsem s bezdušema spokojenej, i když to možná teď tak nevypadá.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              co by se s tou páskou za 6měsíců jako mělo stát?

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Otázky, samý otázky. Asi nic. Nerozdělávám to kvůli pásce. Důvod rozdělání je výměna plášťů.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  děláš věci, který spousta ostatních nedělá :)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Asi jsem divnej. :-) Jako že měním pláště a dolívám tmel? To už jsem pár lidí viděl dělat. Někteří mění pláště klidně i několikrát do roka podle podmínek. Krom toho je doporučeno výrobcem tmel co 2-X měsíců zkontrolovat, popřípadě dolít.

                                    UST Tubeless tyre: 2–6 months

                                    Tubeless-ready tyre: 1–4 months

                                    0 0
                            • Paja  

                              Schvalne jsem sel zatrepat kolama, v zadnim neco sploucha, v prednim uz ne, ale uz si ani nepamatuju, kdy jsem tam neco lil, urcite to nebylo pozdeji nez na jare.

                              Otazkou je samozrejme, jestli by ten tmel neco zalepil, nicmene bud zalepil nebo jsem mel celou sezonu stesti :)

                              0 0
                    • babicak  

                      Štětečkem si mydlovou vodou mazat ráfek, ne gumu, vždy po kouscích.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        To je teda věda. Já měl vždycky z výtvarky trojku. Tak nevím, s tím štětečkem. Asi to tam budu dál rvát na prase. Takhle blbě jdou vždycky jen nový pláště. A to se u mě děje jednou za rok. Pak už jsou víc vytažený a jde to líp. Ale díky za vysvětlení. Já vždycky viděl s mýdlovou vodou postup, že nasadí plášť přes ráfek na sucho, pak postříkají patky rozprašovačem a pak to napumpujou. Proto jsem mluvil jen o nahození. Ten váš postup jsem nikde neviděl. A že jsem v začátcích hltal videa jak na to

                        0 0
                        • babicak  

                          To je můj postup, metoda pokus, omyl :-) a inspirace z obouvání velkých pneu. Myslím, že rozprašovač má v roztoku méně mýdla ( používám klasické), než štěteček a sviní podstatně víc :-).

                          0 0
                        • LM  

                          Štěteček netřeba, já to nanáším starým zubním kartáčkem na okraj ráfku (pro přetažení pláště na ráfek) a pásku vevnitř (pro lehčí zaskočení patek). Taky jsem k tomu dospěl metodou pokus/omyl (aneb proč bych se přetahoval s namydlenou patkou pláště, která se pak smeká i v ruce, když můžu „namydlit“ jen ráfek:-)).

                          0 0
                        • obda  

                          Já to dělám na prasáka smetáčkem, kterým jinak meju kolo :D A fakt se s tím nijak nemazlím ;) Těsnění není problém, a to jsem donedávna vše nahazoval jen obyčejnou dílenskou pumpou.

                          0 0
                    • Karaya  

                      Vezmeš si na to hadru samozřejmě, pak to v rukách neklouže.

                      0 0
                • JSt  

                  mydlinky maji smysl akorat u rafkovych brzd. na kotouce je rychlejsi silikonovy olej ze spreje. ale to musi byt uz fakt hodne nestastna kombinace gumy a rafu, aby to neslo nakopnout montpakou. ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    :-)

                    Už jsem psal, že jsou ty ráfky proti WTB (měl jsem předtím) větší. Nebo mají nižší vnitřní žlábek. Jak tu psal předřečník, zas to líp drží a proti těm WTB stačí na nahození obyčejná pumpa.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ukonči to, já bych je chtěl vidět s béžovýma Barzama, který kloužou z ráfku jako sviň, monpáky a mýdlo to ještě zhoršují :)

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Pepku, není to málo? GTR Frankenstein

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mapa otevřených podniků: https://kdechciplpes.eu/

      0 0
      • RomanH  

        Hmmm, hospodsky ve Vranclu byl vzdycky progresivni. A Starobrno, to uz by mohlo mit nejakou vahu, kdyz se toho chytnou Ti velci.

        Palec hore.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ono to nebude všechno ze seznamu asi úplně otevřené, ale na Four Roses jsem viděl od čtyř, Salmon pod Hájkem byl v TV…

          0 0
          • babicak  

            Čtyři růžičky, tento bourbone jsme chlastávali v devadesátkách, a jak byl dobrý ❤️

            0 0
    • Smazaný účet  

      Teda Orbea mě taky zklamala, už si nedělám žádné iluze.

      0 0
      • novcze  

        OIZ se už nějakou dobu prodává, takže se nedivím, že jim to okopčili, i Merida dělá novou 96 ve stejném stylu… v detailech se ty rámy liší, vedení lanek, šrouby na flašky

        0 0
        • Smazaný účet  

          Už to řeším jinde, rámy jsou identické, jen zasáhl grafik. Je to globální bordel.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Snad někdo konečně vymyslí trochu odlišnost, jako třeba boost 149. Pressfit jen z jedné strany a druhou šroubovací, nebo kola 30" :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Vem si, že koupíš Orbeu v topu za 230.000,– a teď někde někdo vedle tebe opře Demu se stejným rámem :)

              Já už si drahý kolo nekoupím.

              0 0
              • JSt  

                delas, jakoby sis nekdy drahy kolo koupil. :-D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Svařím si to sám, jako kamaro :)

                  0 0
                • scoty  

                  :-)))

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Co to je levné? Víš kolik stál Gen, X01, kola, teleskop?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Moc! :-)

                    0 0
                  • JSt  

                    nevim. pro me je treba nesmyslne drahy kolo za tri petky, pac na tym vpodstate nejezdim. :-D ale zminovanyho ctvrt mega jsi v tom snad nezahucel, ne? :-)

                    orbea je pro me takova znacka neznacka podobne jako ta dema. supercaliber a podobny z rady vybocujici kola jsou zichr puvodni. mozna i proto pod tim nejvyssim modelem nestoji dvastatricet, ale tristadeset. :-D

                    0 0
                  • mastihuba  

                    zas dostanu pojeb že se moc ptám, ale kola tam máš ty DT 1900 a sedlovku nějakou tu mechanickou mrdku?

                    0 0
          • novcze  

            tak je možný, že to dělají u stejnýho číňana jako Orbea, ale mě osobně by Dema nevyhovovala, protože nemá šrouby na druhý košík na flašku a to vedení bowdenů taky nic moc

            0 0
            • Smazaný účet  

              Za kolik to budeš mít a kolik to bude vážit?

              0 0
              • Polka  

                Bych bral rovnou číňana když už a sestavil si to sám. Zrovna dneska jsem na nějaký koukal a kupodivu u těch fullů mají normál XL velikosti a dá se najít i nová geo nebo něco ala spark. Rámy celokarbon kolem 2kg za 15–20tis. bez tlumiče.

                0 0
                • Macik  

                  Není číňan jako číňan

                  0 0
                  • Macik  

                    Jsem mantinel, nepřidal jsem odkaz. https://youtu.be/VZHWi2Ou5U8

                    Ale slepit to půjde, to zas jo, je to přece karbon, ne? :-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Deda rikaval „nikomu nerad, stejne to pak udelaji po svojem a tebe pomluvi zes jim poradil blbe“

                      0 0
                    • Polka  

                      Tak pro čajna-nedůvěřivé je varianta s českou zárukou – https://www.quintbike.cz/…uzeny-ram-fs. Není to samozřejmě o tom, že sahneš po prvním rámu kterej uvidíš na Ali. Dneska si můžeš dost podrobně prověřit výrobce, jeho výrobu, kontrolu a testování, reference apod. teda když chceš. Pečou to i z origo forem jako renomované značky.

                      0 0
          • Motyll  

            Link?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Stejná diskuse jako tady, neřešit.

              Mají být dvě verze 110/100mm a druhá 120/120mm.

              Hadice půjdou asi opravdu spodem, to mi přijde lepší u Orbei vrchem…

              Teda dole napojení kyvky, tam když bude křoupat blato s pískem… :)

              0 0
              • Motyll  

                Teď jde o to, co kdo okopíroval…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já si myslím, že je to jak u aut, nejen užitkáče jsou stejný pro několik značek. Chtějí mít celé portfolio typů, ale nemají na to kapacity. Ale přibývá značek kol, který nemaj původního nic.

                  0 0
              • mastihuba  

                Rikavalo se tvoje starosti a Rotchildovi penize… :)

                0 0
              • novcze  

                aha, tady je to vidět líp, je to stejný rám i se šroubama na košík

                0 0
                • novcze  

                  i když pořád pár detailů je tam jinak, ty bowdeny, uchycení zadní části k vahadlu, samotné vahadlo, část kolem zadní osy … buď je to povedená kopie nebo to fakt dělají u stejného číňana a trochu to změnili, aby se neřeklo, že to je úplně stejný.

                  https://www.orbea.com/…/cat/oiz-m30

                  0 0
              • Jaroslávek  

                Co to je za odstín ?!

                0 0
                • pepek  

                  tvl odstín?! Vždyť je to jednočep!

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Co přináší ložiska u zadní náby?

                    0 0
                    • pepek  

                      +100% starostí a 200% nejistoty. Ale když už se tady chystáte na ty Francie, Krmelce, Babickou vraždu a další, brutálnější cyklotrasy, tak to potřebuješ qulivá (ne)kopání do záběru a citlivosti pod brzdou, že :-)

                      0 0
                  • Polka  

                    Karbon pyčo! Odstín upravíš u Konga.

                    0 0
        • Polka  

          96 má ale jinej rám (ta hlava, sedlová, uchycení vahadla i tlumiče).

          0 0
    • pepek  

      Lávka přes dálnici: Z centra rovnou do pola již funguje. Jen je třeba po přejezdu pokračovat doleva, mezi zahrádkama je bordel.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sůzůkí já rád…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vasha: Zamilec, Špilas… https://www.youtube.com/watch?…

      Doufám, že tady někdo bude přes svátky komunikovat…

      0 0
      • Polka  

        On to taky kdysi narval tlamou do kamionu? :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Nebylo to tady už jednou? Pamatuju si, že už jsem u nějakých retardů, jezdících mezi lidma na Špiláku a po městě, měl takovej vnitřní pocit, že by bylo lepší, kdyby si dali na držku na tom mokrým, než skočí někomu na záda. Možná to byl někdo jinej. Chlapec umí jezdit, ale jinak to nebude mít v hlavě moc srovnaný. Divím se, že mu někdo nedal kázání. Já dostal včera od nějakýho hodnýho pána tady

        https://mapy.cz/s/kubamovuta lekci o tom, že když jedu okolo, mám na sebe upozornit, abych někoho nesrazil. Přitom jsem jel se světlem a k tomu proti, ne ve stejným směru. Jen jsem se ho zeptal, jestli jsem i se světlem neviditelnej. V tomto celodenním pološeru jezdím jen se světlem.

        0 0
        • obda  

          To byli jiní retardi.

          0 0
        • Paja  

          Tak jsi mu rekl, ze hodne z upozornenych lidi zacne zmatene prebihat ze strany na stranu a tudiz je to mnohdy spis na skodu?

          0 0
          • Polka  

            Tady tohle přebíhání uplně nesnáším, ale bohužel lidi to dělají pořád a co je horší…i před/s d­ěckama :-/

            0 0
            • Smazaný účet  

              Znám. Půlka doleva, druhá doprava a pes jde za těma na druhé straně a přes cestu zůstane napříč vodítko. :-)

              0 0
              • Paja  

                To je takova modelova situace…a voditko je to navijeci neviditelny :D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Samozřejmě. Ještě bývá v té sestavě minimálně jeden kočárek. :-)

                  0 0
                  • JSt  

                    cemuz vsemu lze velmi snadno predejit pribrzdenim na rychlost chuze. ale to vsichni vime, ze. ;-)

                    0 0
                  • Paja  

                    Vozova hradba jak za bratra Zizky ;)

                    0 0
          • Smazaný účet  

            Radši jsem se s ním nesnažil vykecávat. Bylo vidět, že ho manželka donutila vyjít si na procházku a na někom si to nadšení potřeboval vybít. O nic jinýho podle mě nešlo.

            0 0
            • pepek  

              To je takový starý pud-ochraňovat harém. Jak ti jeleni – když je sám, tak odběhne. Ale když tam má pár laněk, tak stojí na cestě čelem k tobě a neuhne.

              0 0
    • obda  

      Tak tenhle Kubík v L mne zaujal. Krátký, vysoký, 120 mm, na XT… Akorát ta cena :D

      0 0
      • mastihuba  

        12kg full v 29… to su zvedavej jak to poskladas levneji :) :P

        0 0
        • obda  

          To je právě tak otázka :D Tak nepotřebuju Kashimu ani nápis Fox, sada mi stačí Deore, kliky taky nepotřebuju karbonové … A váhu přežiju i 13 kg :)

          0 0
          • mastihuba  

            Tos vyjmenoval tak 14,5–15kg :)

            0 0
            • obda  

              Proč? Pokud jde o drivetrain, tam máš mezi Deore a XT zhruba 300 g (z toho půlka na klikách). Těma karbonovýma Praxis si pomůžeš o dalších 90 g (oproti XT). Na brzdách máš 2×10 g. Kotouče a vidlu můžeš nakombinovat dle nálady, do kila sakumprásk se v pohodě vlezeš :) Naopak pokud k Deore vezmeš SLX kliky, jsi na váze těch XT ;)

              0 0
              • Polka  

                Hele napřed to postav…a pak si řeknem ;-)

                0 0
                • obda  

                  Tohle jsou reálný váhy. Prostě váhový rozdíl Deore/SLX/XT není až tak zásadní. Pokud sedí ta původní váha, je reálná i ta o kilo vyšší s díly, které jsem vyjmenoval.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Realna vaha pevnaku na slx s karbonem od forse a kolama ZtR crest je 13kg full s vidlou a tlumicem a teleskopem bude mit minimalne o 1,5kg navrch, LV ma 13–13,5kg s tim ze se ke 100tis ani nepriblizis v bazarovejch cenach vidlice ramu a tlumice za ktery sem daval cca 1/2 ceny :)

                    0 0
                    • scoty  

                      Je to tak. Hodně záleží co na to navěsíš, hlavně gumy atd. Nejmíň jsem měl se Shwalbe 2,3/2,2 váhu 12,4 , včetně pedálů a košíku samo.

                      Pokud bych hledal nějaký trail do 60ti, tak jedině roční bazarovka v karbonu jetá dívkou po cyklostezce..:)

                      0 0
          • Karaya  

            Jsem sem minule dával letošního Sparka WC s váhou pod 11kg a cenou okolo 100k. 13kg full přes 100k je mimo moje chápání.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kolik stál nový? Od zdvihu 120/130 už to narůstá, musí to něco vydržet, hmotnost jezdců taky roste, YT stále více a více motivuje ke gravity raplování…

              Trail: https://www.bike-life.cz/…-2021/d38933

              Fully pod 100.000,– běžně váží 15 kg.

              0 0
              • Karaya  

                Nový MOC 160, ale když si vyjednáš slevu, tak třeba 130. Ale to byl Spark RC, tzn. 100mm zdvih. Sparků bez RC (120mm) je na bazaru podstatně méně.

                0 0
                • babicak  

                  Hoši, můžete mi vysvětlit, jaký rozdil by byl pro mne, 92 kg před vánocemi, můj full cca 13 kg ( původně byl lehčí, ale jiná kazeta plus širší pláště :-() oproti 12 kg fullu? Poznal bych to vůbec?

                  0 0
                  • Excel  

                    Bych rekl, ze s nasim najezdem to poznas zcela urcite, ale po nekolika vyjizdkach budes tam kdes byl. Se stejnejma kolama pak bude uplne jedno, jestli ma bajk 10 nebo 18 kilo. Na CTZ ze Zdaru to poznas citelneji pri noseni, ale zase bud zesilis s tezsim kolem nebo zmeknes s lehcim. Je to tedy vlastne uplne jedno.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Dobře jsi koupil. Dnes za 70 máš karbonovýho fulla s rámem z katalogu (takže toho uhlí tam moc nebude) na nejnižším Sramu nebo Deore/SLX s hmotností 15 kg.

                    0 0
                  • Karaya  

                    To nevím, s takovým batohem jsem na kole nikdy nejel :-). Ale můžu ti říct, že 10kg HT a 11kg full rozdíl do kopce poznám. A taky to vidím na Stravě :-)

                    0 0
      • Smazaný účet  

        Neměl by ses dívat spíš po Stereu, 120mm vzadu?

        0 0
        • Jaroslávek  

          Jediněěěěěě stereóóóóó …

          0 0
        • obda  

          Ale tohle je hezčí :D Nicméně ten top model by šel. Každopádně mně výrobci trochu štvou, karbonovou zadní stavbu dávají jenom na top specifikace. Mně by přitom stačil nějaký ten střed.

          0 0
          • RomanH  

            A co Ti brani stavet ? Karbonove full ramy z Ciny ala Oiz/Dema tu daval Patrik i Polka, cena okolo 20t Kc.

            0 0
            • obda  

              V zásadě nic :) Snad jen fakt, že dát 20k za čínský rám, o kterém vím prd (a se zárukou bych taky nepočítal), se mi úplně nechce. A Cube za ty ceny rámy neprodává :D Na druhou stranu mne zatím nic do koupě netlačí, třeba se do té doby něco pěkného objeví. I když ty super koupě, které tu někteří zmiňují, na bazaru nikdy nevidím :D

              0 0
              • Excel  

                Děláš to dobře, za tu dobu co brousíš stávající bajk, si mohl mít tak dvě, možná tři kola, který by dnes byly morálně zastaralý a poohlížel by ses po dalším. Pryč s konzumem, dokud slouží tak není vo čem. Na druhou stranu, je z toho cesta ven přes ty noname čínský rámy, pokud prdne do tří let, jen přeskládáš co půjde a pojedeš na vlně pokroku. Akorát, když to fatálně selže na Francii, tak budeš potřebovat z alika i nový zuby nebo fofrklacky.

                0 0
                • JSt  

                  popravde nemam povedomi o fatalnim padu, zapricinenym selhanim bezejmenneho cinskeho karbonoveho ramu. vim jen o padech majici za vinu fatalni selhani bezejmenneho cinskeho karbonoveho ramu.

                  0 0
                  • RomanH  

                    :-)

                    No ono srazit jelena, tak je uplne jedno, jestli je ram PRC nebo US.

                    Karbon preplatujes, ocel zavaris, hlinik vyhodis.

                    0 0
          • Polka  

            4ever by neměl tvoji geo?

            0 0
            • obda  

              Ten už je docela dlouhej – to by se muselo zkusit.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Objednáme kontyš nějaké „lepší noční“ číny, já to šprycnu ala nový Gayrony, když se dostaneme na 13,5 kg za 70, tak nám lidi urvou ruce :)

                0 0
    • Smazaný účet  

      Tak já už osiřel, očekávám zástupy s dárky :)

      0 0
    • mastihuba  

      Pod jednoho pi…sa sem napsal spravedlive co si myslim o vsecha jecnak zavrel cely vlakno. Defakto jsem nadsen :D

      0 0
      • Polka  

        Kdybych věděl, že seš tak spravedlivej, tak se u tebe schválně po cestě stavím :-)

        0 0
      • obda  

        Gratuluji ;)

        0 0
      • RomanH  

        :-)

        Bud rad, ze je to jen virtual. Ja doma taky neco rek, a cely vecer resime, ze bych mel byt vice empatickej.

        0 0
    • Excel  

      Jestli tomu dobre rozumim tak ve vlakne zalozenym pro vkladani hoven se to zvrtlo.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ten pohled na mokrý Konečňák už začíná být poněkud nudný, letos by bylo sněhu…

      0 0
      • scoty  

        No problém je v tom, že se nám nejčastější proudění z dřívějšího SZ změnílo na JJZ…

        0 0
    • mastihuba  

      Tak Marry Christmas :)

      https://youtu.be/4h6G6ySg8hs

      0 0
    • mastihuba  

      Jak vyuzit 300m parcelu v radovce na lontu :)

      https://www.sreality.cz/…--/586047068?…

      0 0
    • les  

      V Rekovi hučí voda jak po bouřce, les je jeden velkej močál. Ale rostou.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ještě musím najít Nesvu…

      Parádka, čistůtka, pohůdka. Né jak MTB, kde musím furt něco umývat, mazat, řešit, dokupovat :)

      0 0
      • JSt  

        z vopacne strany to takova cistuvka nebyva :-P

        0 0
      • Karaya  

        Pěkný fotky!

        0 0
      • obda  

        A to nejdůležitější na tom kopcu – vinohrady :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já myslel, že budu hledat Nesvačilku, ale nahoře tak profukovalo, že jsem rychle napráskal fotky dokola kol a valil dolů, nikde tu novodobou kapli na fotkách nevidím.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Když se provozuje rapling, často se dopadá na přední: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Hammond  

      Pošlapu na BUK.....Su přežrané…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pro příznivce páry a sněhu, nádherný video: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • mastihuba  

      Todle je moc :)

      https://youtu.be/T21E1R3sp3s

      0 0
    • Smazaný účet  

      Co se to tady děje? Lidi maj spoustu času trolit se navzájem, někdo by měl sepsat tabulku staronových nicků.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pardon, není to parádní T138? https://youtu.be/rfVafmc5bQA?…

      Tady už ani bob nekomentuje vláčky, ani babický náklaďáky…

      0 0
    • pepek  

      Co to je za amatéry? Toto je trucktrial

      0 0
      • Smazaný účet  

        To je nějaká akce pro děcka, trial jezdí, ale mě zaujal design toho ochranného rámu, adept na Dakar Classic, i když to jsou asi youngtimery, který skutečně Dakar jezdily…

        0 0
    • Motyll  

      Někdy si říkám, že „lidi“ si nějakou ránu od přírody fakt zaslouží…

      0 0
      • Excel  

        Ntvl, ty bedny jsou pritom takovy pekny kousky, min. jako dekorace…elek­tronky, sberny dvory zdarma, to fakt hlava nebere.

        0 0
      • Jáchym 1  

        Kdyby mě kouzelný dědeček mohl splnit jedno přání,tak bych chtěl,aby se vyšechen takto vyhozeny bordel vrátil k původci.

        Je to děs,co se toho válí úplně všude.

        0 0
      • Paja  

        Nekteri nejen od prirody.

        0 0
      • mastihuba  

        To se nekdo na bozi hod rozhodl vyklidit barak ? :)

        0 0
      • Karaya  

        Třeba na Hádech už víc jak 20let pořád někdo, kdo dělá do staveb, vyhazuje odpad z bouraček. Je to pořád na ta stejná místa a MP ani PČR ho nejsou schopni chytit. Jediné co umí, je každého půl roku objednat náklaďák, který ten jeho bordel zase naloží a odveze…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tvl, hodinu hledám olejničku.

      Nakonec byla s podkladovýma papírama v koši. Takhle začíná demence, orientační smysl už jsem zratil, o matematice radši ani nemluvím.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na ČT Sport aktuálně opravdový CX, na to se tak dobře dívá ze sedačky v teplíčku a suchu :)

      0 0
      • pepek  

        Dost dobrý :-) Asi mladý chemik a pojal to uměleckým způsobem-je to značně rozvleklé. Wheeler dealers to mají svižnější.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Norek jako nový, akorát malý a těžký: https://www.bike-forum.cz/…cooper-brown

      0 0
    • Smazaný účet  

      Klasická činnost na Konečňáku, není jednoduchý ho vyfotit se zavřenýma, on přes víčka vidí (a to jich má šest).

      0 0
    • Excel  

      Kdybych si nekdy koupil elektrokolo, objel s nim Balaton a napsal o tom pruvodce, zabijte me prosim.

      0 0
      • mastihuba  

        Balaton obejdes i pesky za 20min. Zacnes zleva vod hlavni brany cimentarny a pudes vokolo plotu az k nadrzi.

        0 0
      • pepek  

        Sem si říkal, žes někde ilegálně popíjel, ale teď už to vidím. Je to ještě lepší, jak výlet Podyjím.

        0 0
      • RomanH  

        Rozkaz. Uz trenuju.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já si dnes říkal u Soví studánky, co asi děláš :)

          0 0
          • RomanH  

            Ty jsi fakt truba. Kdyz Ti piseme, ze mas dojet na sraz, tak mas tisic duvodu, proc ne, a jedes den pred ci po. Pepkovatis :-) A prisel jsi o ohnicek.

            Ale co uz, hlavne ze jsi vyjel ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Gena už mám nachystanýho, ale jak mám předvídat, kde je bláto zatuhlý a kde ne?

              0 0
              • Excel  

                Roman by měl zonlajnovat teploměr na baráku. :-D

                0 0
              • RomanH  

                A k cemu je to dobry ? Muze bejt vsecho zmrzly, a pak se zaseres na par metrech, jako my u Partyzana. No a to Te osvobodi, dal to uz neresis :-)

                0 0
    • Excel  

      Sedm.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Borci pošlete mi do SZ odkazy na nějaký vaše galerky, mě už ten trojlístek tady opravdu nebaví :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Děkujeme Danielo!

      0 0
    • Smazaný účet  

      Brno bylo vždycky aternativní :) Zastávkové přístřešky naopak…

      https://www.idnes.cz/…-zpravy_krut

      To je noclehárna pro ty, kteří to přeženou ve Zmiji :D

      0 0
      • obda  

        Ve UK je to standard – má to logiku, za deště tě nenahodí auta a přitom není potřeba takový kus chodníku.

        0 0
      • JSt  

        nekteri to resili uz v centru ;-) na minske. ti pomalejsi neodhalili smysl doted. ;-)

        0 0
    • scoty  

      Kluci z Blanska umí..;-)

      https://youtu.be/LioNYxbTOPI?t=72

      0 0
    • Motyll  

      Názor? Na takové to kodrcání kolem komína…

      https://www.canyon.com/…-6/2638.html

      0 0
      • Smazaný účet  

        Moc se ve vidlách neorientuju, ale řekl bych, že Rhythm je úplný základ s tenkýma nohama, jinak v poho, ale jestli to máš pro mladýho…

        0 0
        • obda  

          Tak 32 mm jsme donedávna jezdili všichni… (a mnozí stále jezdíme ;)) U 100 mm zdvihu a XC kola IMHO stačí.

          0 0
      • obda  

        Z mýho pohledu poněkud dlouhé (620 mm v L), ale to záleží na jezdci. Pokud sedí geo, vybavené je to pěkně.

        0 0
      • les  

        Pěkný.

        0 0
      • Polka  

        Tak v té stříbrné to špatný není, ale v dnešní době dávat za uhlíkový HT přes 60…navíc pokud to má být jen kolem komína, imho zbytečnost. Jako pokud je budget, tak proč ne. Ja mám starý HT 2013 a s odpruženou a NX jsem na 10,5kg a přišlo mě to tehdy na konci 2016 asi na 35tis., ale kola jsem měl svoje, ty AC.

        Pak je to o preferencích, nevím co máš za velikost (L?) a zda chceš sram nebo sh? Já bych volil v Lku čínu, ale pokud nechceš, tak od nás třeba toho černýho Silverbacka, to je cenově prostě bezkonkurenční. Nebo Dekáč nebo klidně něco z bazaru: Scott, Spešl, Asi čína na Eaglu, ale to ty asi nezkousneš, nevím.

        Btw. jsem myslel, že ty jedině Trek :-)

        0 0
        • Motyll  

          Ale kola za 35 v roce 2016 stojí 50+ teď. Bohužel.

          Řekněme, že i kolem komína chci váhu kolem 10,5 kg a nechci SRAM.

          Velikost M až L, jak u koho.

          Pokud eliminuju Čínu (ještě uvidíme), tak Silverback je na NX (rozsah 11–50), JUDY vidlice lowend, základní brzdy. Kola jsou neznámá… Jinak jsem se na něj taky díval :)

          Scott je dokonce na SX a kola jsou velkej lowend.

          Spešl viz Silverback

          Čína se mi líbí, i ten SRAM bych asi zkousl.

          TREK bych bral hned, ale cenově je jinde.

          0 0
          • mastihuba  

            Me by zajimalo kde bych na zimaku uzporil 2kg. Dejme tomu 0,75 ram a pak bizuterie lehka cina, ktere uplne neverim, kola sou lehky a na Slx asi nic vymyslet nejde. Ja tem vaham uplne neverim. Plaste misto ikonu nejaky lehky vlastovky? Kde brat a nekrast?

            0 0
            • Excel  

              Bych vedel hned kde usporit tak 15 kg klidne i vic. :,–)

              0 0
              • pepek  

                To jsou ovšem zlá slovíčka a větičky, totok :-)

                0 0
              • mastihuba  

                To bych samozrejme vedel taky, ale to s vahou kola nikterak nesouvisi :)

                0 0
                • Excel  

                  Tak u zapletu se kolikrat uvadi limit vaha kola vcetne jezdce, takze se da rict ze souvisi…navic ani nemusi clovek krast, naopak!

                  0 0
                  • mastihuba  

                    to je alibismus výrobců, osobně mám vyzkoušený že vydrží daleko víc než uvádějí. Až když se mi svezl na Crestech 140kg borec, tak to odneslo zadní kolo :)

                    0 0
            • Motyll  

              2 kg z kolika?

              2 kg ze 14 jdou celkem snadno, z 11 kg už je to raketa.

              0 0
          • Polka  

            Tak si to nech postavit u předsedy, byl by to levnej a lehkej Trek :-)

            0 0
          • obda  

            Ale kola za 35 v roce 2016 stojí 50+ teď. Bohužel.

            Je to tak. Blbá doba na nákup kola, a zlepšení v nedohlednu :(

            0 0
            • mastihuba  

              On si nekdo myslel ze inflace zcela zmizela pri tom jak to tady funguje?

              0 0
              • Paja  

                Mas aspon pribliznou predstavu o inflaci v poslednich 5 letech?

                0 0
                • mastihuba  

                  obecne snizeni kupni sily, za stejnou vec platis vic…u kazde komodity muze byt prece jina, kdyz poptavka zacne prevysovat nabidku uz z jakyhokoli duvodu ceny leti vzhuru

                  0 0
              • Polka  

                Tak samotná inflace by to za ty 4 roky nedala z 35 na 50+. Tak 10%, zbytek asi ta korona, protože dolar sice měl taky pár výkyvů k 25–26Kč, ale taky byl u 21 jako teď.

                0 0
                • JSt  

                  mezi lidma sou love, tak proc nepritlacit na pilu, kdyz za chvilu treba krupica donde. ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Navíc stoupl prodej, nové kolekce zamluvené dopředu…

                    0 0
                    • Motyll  

                      Přesně, navíc teď každýmu přiskočí tisíce na vyplatní pásce od Babiše. Takže kola můžou ještě zdražit :)

                      0 0
            • les  

              Jetýho Laufra už nikdy neseženu.. Ale to zvládnu:-)

              0 0
    • hmm  

      Novoroční jízda ze Svoboďáku 1.1.2021 zrušena. Takže se bohužel nezůčastním

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.