Brno mikulášské prosincové 2020

1284 nepřečtených
  • Paja

Mikulášská za chvíli, můžeš tady řádit, Jaroslave ;)

Snad se brzo ochladi a misto bahna budem jezdit na snehu :)

• RomanH  

Ono se dnes krasne ochladilo, ale od patku to ma jit zase hore :-(

• Jaroslávek  

Na řádění jsem už starý muž.

• Polka  

Co blbneš, tady je zamrzlo a na Buku skoro bílo ;-)

• Excel  

S těma novinářama má pravdu, zrovna včera někde ukazovali jak se zdvojnásobila úmrtnost, ale nesledoval jsem to pozorně. Takže nevím co srovnávali s čím. Mě by taky zajímalo srovnání s chřipkou, ale to by museli i udávat jestli člověk umřel na chřipku nebo s chřipkou.Srat na to. Ale jestli každej píča natočí video tak se z toho poserem tuplem. :-)

• Motyll  

Páteční téma…

• Excel  

Tak to už asi raději jestli RoRo, RaRa nebo jiná šprcka.

• Polka  

Tak to se budu moct podělit o první zkušenosti se sjetým Barzo na mlíku. Patky drží v ráfku perfektně.

• Motyll  

Určitě míň než Hutchinson Cobra a WTB ;)

• Polka  

Neznám. To jsou taky TNT a drží i bez mlíka?

• Paja  

Jo, Nanoraptor, to jsem jednou z UST rafku malem neserval.

• Polka  

Jakože šel nandat bez montpák a pak nešel sundat z patek?

• Paja  

To uz si nepamatuju, nejspis s montpakama, bude to tak 10 let.

• Polka  

Tohle šlo dát na Rovaly rukou a jak to zalezlo do patek, tak pěkně drží i při vypuštění, což se tak často nevidí.

• Paja  

V UST rafku vsechno co jednou zaskoci do patky, tak se nepusti ani kdyz vypustis vzduch.

• Paja  

V UST rafku vsechno co jednou zaskoci do patky, tak se nepusti ani kdyz vypustis vzduch.

• p@X  

_ _ _

• Polka  

Tj, ten roval ale ust není.

• Paja  

Mel by ses v patek vyvetrat…

• Paja  

Vsak ja nepisu o Rovalu ;)

• p@X  

So nebude?

• Polka  

Jsem si myslel, jestli sis nemyslel, že ten roval je ust ;-)

• Motyll  

Do Blanska!

• Paja  

Stopar je v pohotovosti?-)

• p@X  

Nenuť mě na Buku předvést masakr na střední škole Columbine, beztak bude překročena poloviční kapacita obsazenosti.

• mastihuba  

neboj nebude, počty návštěvníků jsou regulovány i pro CHC :)

• p@X  

Jak stohoven? BF mě strašně sere, ale nedovedu sem nenahlížet, to je schýza.

• RomanH  

Musis mit jinou cinnost. At uz praci, vypadnout ven, nebo si (v nejhorsim pripade) zaplat Netflix (na zkousku ho mas mesic zdarma, ale cumet celej den na bednu je taky nic moc).

• Excel  

Sport (cyglistika) je droga.

Vystavením krátkodobým účinkům vyvolává euforické stavy, radost z každého pokroku v kondici, radost z každého lepšího komponentu, radost z nově potkaných lidí. Radost z jízdy jako takové, bez ohledu na podmínky.

Dlohodobý účinek má však na psychický stav devastující účinky. Z radosti se plíživě stává závazek, povinnost až nutnost aby člověk mohl standardně fungovat. Pokud tuto činnost omezí dostavují se silné abstinenčí příznaky, hned po pár dnech bez kola má člověk neodbytnou chuť na to kolo jít..prostě píchnout si. Byť se z toho kola vrátil rozbitej na sračky a ještě není OK, to nutkání tam je. Zde však pravděpodobně paralela s drogou končí. Fáze nutkání totiž po pár dnech odezní, chuť vyjet na kolo se s každýn dalším dnem bez kola lineárně snižuje. Pokud je klidová fáze delší než týden, cítí uživatel nechuť až odpor na to kolo vůbec vyjet, v zimních měsícíh se chuť snižuje exponenciálně. . Pokud se kolo eliminuje dostaví se plíživá nasranost, otupělost, podrážděnost, zkrátka splín.Člověk, který si tento stav uvědomuje tak odpor překoná a na to kolo se prostě vykopne, sice ho bolej nohy a je vyřízenej, někdy má ráno i sračku, ale po tom kole je mu fajn…prostě kolo je kolo. Jmenuju se Majk…

• mastihuba  

řekl bych že mu i polykáš… :P

• obda  

:D

• p@X  

Schválně, jestli zítra přibude podobná fotka s taiwancem… 0,5%. (02/12)

• p@X  

To byly ty krásné začátky, kdy jsem si ještě říkal, ten Polka s Motýllem jsou tak dobří kluci ;)

• RomanH  

Sice vubec netusim, co Ti rostaci provedli (mimo to, ze Ti ujeli na Dlouhych Stranich :-)), ale neni lepsi si to vyrikat u piva, nez tu prat spinave pradlo verejne na BF ?

• mastihuba  

Ztr zrovna tak…doteď nechapu jaktoze to funguje celkem dobre i hookles patek, ale funguje nicmene pevnosti spoje plast a hliníková patka úst nebo tlr to neni

• String  

Škrabal jsi z patek zbytky mlíka, nebo jsi to nahodil i s tím co tam bylo po mně? Já pořád nemám odvahu po sundání nahodit ty zahumusený patky, tak to jak pitomec škrábu nehtem. Třeba je to zbytečný.

• Paja  

A proc to sundavas?

Kdyz jsem jeste dolival tmel, tak jsem nic z te jedne sundane patky neskrabal.

• String  

Já pláště pár měsíců po 1. dolití sundavám celý, vyčistím vnitřek od zbytečnýho nánosu zaschlýho tmelu a patky, aby to dobře těsnilo (moje domněnka, že je to nutnost). Když jsem párkrát zkoušel dolít tmel i dvakrát, pokaždé to dopadlo tak, že byl uvnitř nános, chuchvalec apod., což mě každou jízdu z kopce dost vytáčelo, jak to házelo kolem, proto to jednou za půlrok z největší vrstvy oškrábu. To dělám lžící a jde to dobře, ale patky jdou blbě.

• Paja  

Aha, tak to jsem nikdy nedelal. Ted uz preventivne nedolivam.

• String  

Dolíváš až máš defekt? Nebo měníš za duši? Od dob pravidelnýho řešení tmelu doma jsem x let nic nemusel řešit na vyjížďce.

• Paja  

Zmlokovatel jsem a vozim tmel s sebou ;)

Letos jsem bez dolivani, ale zatim i bez defektu, tak bud jsem nepichl nebo i ten starej tmel neco pobere.

• obda  

Nikdy jsem to za ta leta nedelal. Sem tam jsem urval ty nejvetsi kusy, ale rozhodne ne systematicky.

• Polka  

Nic jsem neškrabal O:-)

• String  

Tak se na to příště taky zkusím vykašlat. Vždycky mi přišlo, že to nemůže těsnit, když je ta patka tak nepravidelně zahumusená.

• p@X  

Imho NT tmel už ježky nedělá, stačí když tak zout jen kousek gumy na jedné straně, když tam chceš mocímermo nakouknout.

• String  

Co žravost ráfků a ventilů? Odjakživa mám Caffelatex a trochu se toho žraní bojím, i když někdo říká, že to je pověst, že to NT nedělá.

• LM  

Proč do toho vlastně koukáte? Při prohazování kol s tím jenom zatřepu a:

• pokud tam něco šplouchá, tak není třeba nic dělat
                        • pokud už nic nešplouchá, tak vypustím vzduch a doleju tam 50 ml tmelu přes ventilek
                        • pokud je tam ježek, bude slyšet a teprve pak to rozdělám (ale ježek zatím na návštěvu nedošel)
                        • p@X  

Tys tady chyběl, prý dolívat už je najednou nesmysl, jsem se dozvěděl.

• LM  

Tak záleží. Já celkem často vyjedu jen s klíčema v kapse a byl bych bez mlíka v plášti v řiti. Lahvičku s tmelem (a knotama+lepením) mám v batohu, který beru jen na delší vyjíždky.

• Jaroslávek  

delší vyjíždky můžeš km vyjádřit ? O nic nejde, jen by mě to zajímalo.

• mastihuba  

takový kde potřebuješ kalendář, spacák a mapu evropy a asie :), dělám to stejně jak LM a kupodivu lahvičku s tmelem takky mužu nechat doma. V batohu je potřeba místo na důležitější věci :D

• obda  

Já moc dobře vím, že to nešplouchá, ale jsem línej s tím něco dělat :D

• Polka  

Jsem to tradičně zakřikl, včera jsem to musel dofukovat :-/

• String  

A je to tady. Oje*at montáž a pak je veselo. Takže příště zase hezky oškrabu patku. Díky, někdo musí světu ukázat „Tudy ne!“ :-)

• Polka  

Klid, to si sedne. Rozhodně se s těma patkama nebudu jebat ;-)

• Polka  

Tak jsem to včera jako napoprvé nafučel na 40psů a drží zas jak helétská víra. Předpokládám, že po upuštění na provozní tlak to zase začne lehce ucházet :-) Takhle se mi chovaly jedny ralphy a chvíli trvalo, než si sedly. Hlavně jsem teda žil v omylu a myslel si, že TNT = UST a vono je to klasika tubeless ready. Ale na asfecu a snížku to jede pěkně, tak uvidím dneska v blatě a na mokrých šutrech.

• String  

TNT je jen zkratka tubes, no tubes a pro XC pláště to používá Vittoria i pro označení plášťů s ochranou boků a TLR patky. "TNT, short for Tube/No-Tube, can be used with or without an inner tube. …The TNT casing used in XC and CX tires is the lightest version of our TNT casing, and features the dependable tubeless-ready bead, and added sidewall protection. " Ještě mají označení TLR, to pak nemá zesílený boky.

Třeba se už chytnou. S těma šutrama opatrně, vzhledem ke stavu plášťů – už je úplně sjetá ta neklouzavá vrstva gumy až na tvrdší směs a podle mě to úplně držet jak by mělo nebude. Teď začínám mít už dost sjetej další plášť vzadu a ještě jsem se na tu spodní vrstvu nedostal. Asi začali dělat větší vrstvu té vnější směsi a ubrali na vnitřní. Nebo je u šířky 2.1 trochu jiná kontrukce odjakživa.

• mastihuba  

UST gumy byly většinou silnější z boku jak klasika TLR a TNT Mlok o těch rozdílech psal litanie. Osobně jsem měl jeden Conti Xking UST a nebylo možný na něm udělat defekt. :D

• Paja  

Myslim, ze Polka nikdy opravdu UST plast nemel, ty se v 29 ani nezacaly delat. Podle Mloka se soucasny Schwalbe, ktery maji stejnou ochranu jak mel SS na boku i na behounu, blizi nebo jsou prakticky jak UST – i tvarem patky.

• mastihuba  

jj ja mam dojem že RR UST na běhounu odolnější než verze SS nebyl. Měl jsem jeden zadní a krom toho že byl o 200g těžší nic zvláštního nepředvedl. Ten xging byl pevnější a měl cca 850g :)

• Paja  

Ja mel jeden RoRo a jeden Conti MK, tesnily perfektne, odolnost vyhovujici, ale celkem tezky na tehdejsi dobu byly, dnes uz se zas tak gramarsky plaste nedelaji, takze by ta vaha zas tak vyjimecna nebyla.

• Polka  

Však UST mě zcela minuly :-)

• RomanH  

Jenze v mainstreamovych mediich dostavaji prostor jenom jedny pice.

U Mafry se to da cekat (je Baby), ale CT a CRo, kdyz uz jim kazdy mesic platime vypalne, by mela dat stejny prostor i tem druhym picim.

Jo, a ten Forekaster na predku je fakt dobrej :-)

• Excel  

Myslíš Flégra? ;-D

• RomanH  

:-D

Ten ustreluje jak svina :-) Mel by stanout pred soudem za sireni poplasne zpravy. Nakonec se k tomu sam priznal.

• Karaya  

Já už ho zase sundal. Směs drží hůř, než Schwalbe nebo Pirelli, nebo jiný Maxxis s 3C směsí. Teď tam mám Ardenta Race a drží lépe, jede lépe. A taky je to balón oproti Forekasteru.

• RomanH  

Nejsem si uplne jistej, ze bych pri svoji „tuzce“ poznal smes.

Pro me asi dle nasledujiciho poradi :

1. Vzorek
              2. Tlak
              3. Sirka (sirsi doda pohodli a jistotu, naopak je horsi v bahne)

Smes bych za sebe resil az na poslednim miste a rozhodne bych nebyl ochotnej za ni vyrazne priplacet.

• Karaya  

Na poznání směsi jsou výborný mokrý šutry. Např. Klajda dolů, Pekárna nebo Anthropos. Já teď čekám na toto – 29×2.4

• Paja  

Wolfpack, to znam jenom jako DQS :)

• p@X  

To je jak Chupacabra.

• RomanH  

Neudela vice lehke snizeni tlaku ? Nevim, jen se ptam.

• Karaya  

Já už nemám kam snižovat :-). Vozím 1 a 1.2 baru.

• RomanH  

Jo, toto mi taky vyhovuje. Sice vazim o nejakych 20 Kg vice, ale zase jezdim v klidu.

Nafucim tam 20/23 PSI (zrovna teda dnes), pak s tim cca 14 dni/3 tydny jezdim a nejvic nejlepsi mi to prave pripada kolem tech 15/18 (P/Z). Fakt to pri tak relativne nizkem tlaku ta smes jeste vyrazne zlepsi ?

• p@X  

Porovnávání tlaků je nesmysl, pokud nemáte stejný měřák, s novou pumpou dávám dozadu 1,5 baru a je to tvrdý jak sviň.

S dnešníma zkušenostma bych nevyměňoval vidlu a udělal mulleta 29×2,5 a 27,5×2,8, před kopcem bych se ale nechával vyvézt :)

• Paja  

Na likvidaci tohoto rozmeru stacilo par kilaku po asfaltu ;)

• Karaya  

Jo. Jak píše Depka, tlaky se těžko poměřují. Vozím to tak, abych to palcem seshora dokázal promáčknout až k ráfku, teda vlastně k vložce, kterou tam mám :-)

• p@X  

Já se v tobě hodně mýlil, ty to máš všechno poladěný podle nejnovějších trendů.

• Karaya  

Njn, když nestačí kondice, musí se přistoupit i k ladění HW :-)

• RomanH  

Co tam mas za vlozku ? Da se na treba v pripade riznuti plaste dojet 30 Km k vlaku ?

Kdyz jsem tu asi pred rokem toto tema nahazoval, vsichni tvrdili, ze na XC je to blbost. Valivy odpor ze je znat, dojet se na tom udajne moc neda, a slouzi to fakt jen jako ochrana rafku pri razantni jizde. Toz jak to je ?

• p@X  

Valivý odpor větší o 0,5%, dá se dojet na pohodu 50 km k vlaku.

• RomanH  

Uz mas byt na Holedne

• p@X  

Čekám na novou Moru. Bylo mně jasný, kdo první bude objednávat ;)

• RomanH  

Jestli myslis me, tak jsi vedle. Ja ten jeji vzhled proste neskousnu.

• p@X  

Čekám na sporák.

Po Karošově příspěvku mě napadlo, že ten insert do gumy budeš chtít.

• RomanH  

Jo taaak, ja myslel Moru jako nuz :-)

Pac tam, kdyz uz bych si porizoval nejakej pevnej z teto kategorie, tak Terävä Jääkäripuukko

• obda  

Na vzhled s.re pes, je levná, odolná a praktická :) Finky (klasika Morakniv Companion) mám dvě, jednu nerez a jednu z černé oceli, a jsem spokojený.

• RomanH  

Jo, ale to muzu vzit i Fiskars (ten ma synek a nemuzu o nem rici nic spatneho) nebo Hultafors, bude to ± stejne.

Jinak samo nezpochybnuji kvalitu Mory. Kdyz uz bych si ale porizoval pracovni nuz okolo 1–1.5t Kc, tak proste za sebe Moru ne.

• Jaroslávek  

Moru jako nuz :-) Tak to by mě nenapadlo.

• Karaya  

Nechceš Mora varnou plynovou desku? Černý sklo, design moc pěkný. Ale dostal jsem doma zadání na indukci.

• p@X  

Už je zapojený, nejlevnější celoplyn s jiskrou.

• scoty  

Jestli není vizuelně selhaná?

• JSt  

nova mora je treti vlna nebo nejaka uplne jina nemoc nez ta soucasna?

• Karaya  

Valivý odpor v terénu mi přijde naopak menší, plášť líp tlumí a dá se vozit nižší tlak, bez rizika, že se to někde svlíkne.

To jsem na závodech viděl už hodněkrát a i já jsem jednou svléknul, dokud jsem to neměl.

Defekt jsem ještě neměl a ochranu ráfku to doufám plní, i když u karbonu se to těžko posuzuje, protože až do případného prasknutí nic nepoznáš.

Vozím Tubolight 42mm.

• obda  

1 a 1.2 baru, tedy 14.5 a 17.4 psi?T ak tyhlety tlaky si teda s 2.25" pláštěm na 19mm ráfku dovolit nemůžu :D To bych chodil na každém šutru na ráfek.

• Karaya  

Ráfek mám 25, to taky pomůže no a pak ta vložka, viz výše.

• mastihuba  

pokud máš plášť trochu s tuhejma bokama tak to normálně jde jezdit i s metrákem…

• JSt  

presne. kdyz jsem prosil bok butylovyho miniona hrebikem, dojel jsem z pryglu do recek na uplne prazdnym vpohode. je to vo gume, ne vo tym, co je vevnitr. :-P

• obda  

Letos se mi jednou na podobné tlaky dostat podařilo (byl jsem líný dofukovat). Po pár ranách do ráfku na šutrech (a to žádný vraždy nejezdím) jsem to hned po dojezdu dofoukl.

• Jaroslávek  

S tím se dá jezdit ?!

• pepek  

Dnes by nepomohla ani svěcená voda.

• JSt  

na ten talirek napis: „toto sem nenainstalovala pica.“

• chemik_mara  

Takze od tebe byla ta stopa podel Vrbovca. :-D

• pepek  

Né, to byla stopa někoho úplně jiného. Na kole tam dnes jezdily davy.

A ten kopec bych určitě byl býval vyjel, ale to listí a bordel, jak není přimrzlý, tak se utrhne všechno aji se sněhem :-)

• LM  

Když máš „dobrou“ směs (starší Schwalbe TrailStar) tak stačí nižší teplota a suché šutry – špunty ztvrdly a jelo to jak po ledě :-)

• mastihuba  

Neco na tom bude, na centrálce i přesto ze maji novej bagr museli přijmout novyho hrobnika ale obecne ted vic verim maxisu.

https://www.blesk.cz/…5-minut.html

• pepek  

Tak vidíš, jak se magistrát stará o budoucnost občanů. Teď už je ani pandemie nepřekvapí.

• RomanH  

Nez to hodim na bazar. Nechcete nekdo nosic na tazne Thule G2 923 ? Otec prodava, skoro nepouzivany.

Edit : Tak uz nic, bracha byl rychlejsi :-)

• p@X  

Chjó, zašel bych do hospy. Chci být normální. Přežít svátky a hlavně už žádnou vlnu.

• mastihuba  

Musim konstatovat ze z petflasek sem narozdíl od vycepu zažívací problemy nikdy nemel. To mi ty dva mesice fakt nechybělo.

• JSt  

to ses jako stihl zesrat uz vo osmi, kdyz votviracka je do desiti?

• p@X  

Tak ono se to dá na jednu stranu očekávat po takové době, pokud se někdo zbavuje starých zásob a sere na trubky.

• Motyll  

Jak do toho v noci zapršelo, je tam pěkný sklobeton. Bohužel to nevydrží. Od Lhotek stačí roztáhnout ruce a vítr vás doveze do cíle…

• p@X  

Než se dostanou z města, budou mít mokrý prdele :)

• Motyll  

Jasné i tady je nula. Odpo bude hodně plus. Ale včera byla romantika jako prase (Vandrovnice).

• JSt  

vo kolika te mam vyzvednout? blatnik na puceni mam. ;-)

• p@X  

Jedině s bárou a mamkou na Kuks.

• Motyll  

Pes je v pohotovosti…

Blansko tě očekává.

• p@X  

To víš, že jo, bývalý brněnský TJK Vám bude dělat onucu.

• RomanH  

Pato, Ty jsi chuj ;-)

Na jednu stranu brecis, ze chces na pivo a pokecat, a kdyz Te vsichni zvou (foun, WA, BF), tak skutek utek. Prijed, radi Te uvidime.

• p@X  

Už jsem myslel, že nebudu brát, ale po návratu sem opět sešup. Šel bych na nějakou terapii, ale ne do nemálu.

• Jaroslávek  

Dávno měls vzít to správcování nějakýho toho ostrova.

• Paja  

Terapie kulatakem…ta se ale uplne neosvedcila :D

• String  

Ty to tu bereš strašně vážně. Dyť tady vo hovno de.

BF je jen prodloužená marketingová ruka, abys koupil i co nechceš a zbytek je z většiny jen tlachání, popichování a do toho pár lepších nebo horších rad jak si co dosrat (čti vylepšit) na kole nebo v životě. :-)

• mastihuba  

Správnej kluk má mít bičík, prut a kuličku, pro mne je Buk už takovej Tourmalet, moc vysoko a moc daleko :)

• RomanH  

No ono je asi dobre, ze to dnes nevydrzi. U nas je taky jeste bilo, ale sklinka jak svina a mrholi. Na silnici zatim o hubu a v terenu na hreby.

• mastihuba  

no pomalu vyrazím :)

• p@X  

Kde najdu ten live stream, kdo bral kameru?

• p@X  

Tak zas Pišto & Baru, kterým se rádi smějete.

• mastihuba  

Zážitky jsou nepřenosný do tvého obýváku. Sedí tu borec s odporem k zime a ke kolu. Nicmene to dal aspon busem a nikdo se mu nesmeje.

• p@X  

U mě je to spíš odpor k lidem, těch, co mi neřekli pravdu do očí už moc nezbývá ;)

• mastihuba  

Znam tri dalsi případy jako je ten tvůj, neumim pomoct ani jednomu…proste to tak je a držím palce

• scoty  

Nikdo neumí. Člověk dnes létá do kosmu, komunikuje přes celou planetu, uvolňuje energii z jádra a přitom nedokáže objevit látky účinné v léčbě psychických, onkologických, či virových onemocnění.

Jakoby by nás příroda v něčem nechtěla pustit za horizont…

• Polka  

Aspoň něco pozitivního:

Otevřeli jsme pro Vás další pobočku (další Vokno) kde si můžete naše pivo koupit! Nachází se v Brně na ulici Veveří 40, v prostorách prodejny Albert. V nabídce je veškerý sortiment. Otevírací doba je každý den 10–19h. Na viděnou ve Vokně.

• mastihuba  

Tak uz mam asi vic nez půlku za sebou. Modrá je dobra, vodní prvky a Mrkvička pro oslika. :)

• obda  

Máš ty boty čistější než já po dojezdu :)

• p@X  

Co ty pedály?

• obda  

Na zimu už léta vozím pohorky a platformy. Pohorky jsou teplejší, nestudí od kufru, dobře se v nich chodí na ledu, sněhu a blatě, a nemám problémy se zamrzáním kufru (a ucpáváním sněhem).

• p@X  

To chápu, ale dupat v tom delší kopec musí být opruz ne?

• Excel  

Kdyz jsem to tak vozil jeden rok, tak to bylo ve vyjezdech v pohode, horsi byly terenni sjezdy, kdyz me to koplo na korenu nebo nadlehcilo na vlne, tak se mi posunovala nebo i sletela noha z pedalu bo nezvyk nebo blba podrazka, nevim.

• obda  

Vůbec ne. Jak píše Exík, jsem trochu míň jistý ve sjezdech (překlad: jezdím dolu ještě pomaleji než obvykle ;) ), protože na platformy nejsem tak zvyklý. Ale pokud dám paty dolů, tak to i celkem drží. A když mi v pátek dvakrát led sebral přední kolo, ocenil jsem i rychlost výstupu z pedálů :)

• mastihuba  

Poněvadž nejsem takovy prase…:)

• obda  

To bude ono :)

• mastihuba  

Ja v tech novejch lakyrkach jel i v nedeli na kole a regulérně, tam kde uz bych normálně sel, tak sem slapal a jel abych nemusel do toho bordelu.

• obda  

Tak podrážky byly zespoda čistý. Problém byl ten bordýlek (jemná kašička) odlítající od předního kola. Umýt kolo nebylo jednoduché, ale křupající pohon vadí i mně ;)

• mastihuba  

Tak rychle ja nejezdim aby neco lítalo :)

• LM  

Takováhle parádní kašička je teď na cestě vedle garáží u Žabovřeské. Ale už mají skoro hotový vysutý můstek přes silnici, tak tudy snad brzy půjde i projet na kole.

A na Holedné se ještě nepráší, místama je tam pěknej hegeš, hlavně ve výjezdech. Nejlíp bylo ve svahu mezi Kohoutovicema a Bosonohama, ale jen na pěšinkách kudy nechodí koně.

• Paja  

Ty to PR pepkovi pekne kazis :D

• pepek  

Amatérsky zvolená trasa. Už v sobotu tam bylo jen mírně vlhko.

• obda  

:D No já taky jel po cestách, o kterých vím, že jsou v pohodě i za mokra ;) Viditelně sníh s oblevou s tím pěkně zamával.

• scoty  

K mostku není zatím cesta ze žádné strany. Mají tam být schody + možná nějaký zvlněný vzdálený přístup.

A až to všechno bude a ty se dostaneš přes 4pruhy dálnice, tak ještě budeš muset překonat 2pruhy silnice Komín – Veslařská…po přechodu mezi auty, které tam na rovině v polích pojedou 80…

• babicak  

Běž už s tou dálnicí někam!

• obda  

Měl by sis to trochu ujasnit. Chvílema tam máš střed města, a jindy pole :D Přitom tam není ani jedno ;)

• scoty  

Co vidíš?

Pozice na mapě

https://mapy.cz/s/gohehazuha

Tak vidíš.

• JSt  

ted nevim… je to centrum s obytnou zastavbou nebo lont s polama? :-)

• Macik  

Vidím polnohospodářské centrum :-D

• mastihuba  

Me furt prijde ze nechápeš fakt ze vybudována infrastruktura je jakýmsi kompromisem mezi představou investora, uživatele a přihlížejícího občana s adekvatnim poměrem mezi funkčnosti a cenou. :)

• scoty  

Ok, a co má tato obecná poučka společného se zavedením mezinárodní trasy na vmo do obytných čtvrtí Brna?

• mastihuba  

Uz pochop ze brno neni jen satelit na prespavani a bydlení.

• obda  

A už je to tu zas – Brno je natolik originální, že má v obytné čtvrti pole :D

A já si vždycky dělal srandu z Jihlavy jakožto jediného krajského města, kde z hlavního náměstí vidíš pole ;)

• Jáchym 1  

No vždyť,

Černá Pole – blekfíld

Královo Pole – kénig

foneticky

• pepek  

No dobře, Königsfeld ještě beru, ale Žabovřesky? To přece nemůže patřit do města, to je někde u rybníka.

Sebrowitz, původně samostatná obec, byla k Brnu připojena v roce 1919 – a pár let potom už by chtěli být centrum?!

• Jáchym 1  

Záleží k jakýmu období to Brno člověk hodnotí.

To původní starý Brno bylo malý.Postupem času se připojovaly okolní malé obce.

Já jsem,,rodilej"krpo­lák.Když jsme někdy kolem roku 1975 jeli za známýma do St.Lískovce na návštěvu,tak to byl výlet dalelo za Brno.Dnes je člověk z Lískovce šalinou ve štatlu za 20min.

Žabiny jsou to stejný.

• RomanH  

Pekne.

• mastihuba  

Cumi to jak piz..a a zabucet to neumí…

Cyklista na racicke. :)

• Tom475  

Dnes dopoledne jsem se smotal na MTZ pod Obranskym hradem dole, cca 70 m od potoka. Nekde tam lezi bezdratovej tachometr.

Dostanu se tam az zitra, kdyby to dnes nekdo nasel, tak odmena jista.

• pepek  

Já vím, že to sem nepatří, ani to není biatlon, ale Ogier má už asi 2 minuty 7. titul skoro jistý. (Evans to zahodil do lesa). Konec hlášení.

• RomanH  

Mozna jsem nekde (na Buku, u Dusana, na Smelcu ?) ztratil dve svetla (Convoy a to male cerne USB).

Toz kdybyste to nekdo nasel, dejte mi, pls, vedet.

• Paja  

Nenechal jsi to jenom na pokoji?

Ze Smelcu domu si svitis mobilem? ;)

• p@X  

Policajt s Polkou budou mít aspoň na základně plonkovní :)

• RomanH  

Ze Smelcu jsem dojel za svetla kolem 16 hod. Ja bych rekl, ze jsou mozna u Dusana, jak jsem se tam prevlikal. Fakt nevim.

Jeste jednou pak doma poradne prohlidnu Camel (ted jsme u Karla), nechal jsem ho zabahnenej v garazi.

• Paja  

Tak to byla rychlovka.

• RomanH  

Jj, dojeli jsme tam v cca 14 hodin, dali jidlo, dve piva, a domu.

• Jaroslávek  

Odbahněnno, vysušeno, včera jsem se na to nemoh ani podívat.

• p@X  

Zapl jsem po dlouhé době veřejnoprávní zprávy a hned jsem chtěl vyskočit z balkonu, sporťačka aquabela bez náhubku to však zachránila.

• RomanH  

Ja se k tomu pri trose stesti dostanu zitra odpoledne (kdyz nebude prset). Ale bude to rychle, retez poleti rovnou do kose (uz byl na hrane).

• RomanH  

Tak konecne taky komplet hotovo, vcetne helmy, bot a baglu. Pohled na ten zasranej bike byl tristni, docela bych chtel videt Pepka s klacikem :-)

Retez samo letel, ale mile me prekvapil stred, ktery jsem po tech dvou letech a X srackach (hlavne ted na Mikulasske a Zdaru) puvodne odhadoval taky na vyhozeni.

• Paja  

Kdybyste meli blatniky, tak mate praci polovicni ;) helma, bagl, bunda vsechno cisty.

• JSt  

a kdyz k blatnikum pridas asfalt, neni vubec co resit. :-P

• p@X  

Zrovna se rozhoduju, jestli střelit taiwanca nebo kambodžana?

• Paja  

Tak to kazdopadne, ale to nebyl uplne pripad Mikulasske.

• JSt  

ale to je kazdyho boj. tam jsem dojel rozbredly snih-asfalt-snih, zpet jen asfalt. doma zcela cisty. ja su rad, kdyz vubec vyjedu na kole, tak nedelam takovy picoviny, abych si pridaval pracu cistenim. ;-)

• Excel  

no a za pár let ti třeba přinde jako pičovina v toch tomhle vůbec vyjet na kole

• JSt  

nesmysl to samo byl i ted, ale kdyz jsem se s vama chtel videt… :-D

• pepek  

Ale oni mají ta bezudržbová kola :-) Skalní cyklo-fundamentalisti.

• p@X  

K tomu jim chybí Pájův teleskop, gumy celý vyplněný mirelonem a uvařený řetězy od Tebe… :)

• pepek  

Si děláte furt prdel, ale sněhová břečka, voda ani bláto tomu vůbec nevadí, měním po 200 km jen proto, že vždycky vyměknu, dalo by to určitě i 300km bez ztráty kytičky.

• RomanH  

Tak hlavne ze jsi spokojenej. Ja si uz druhy rok nemuzu vynachvalit Brunox. Vlastne mozna i ctvrty – kua, ten cas leti :-)

• Paja  

Roman uz teleskop nejakou dobu ma.

• p@X  

No právě ;)

• Paja  

Ajo, k bezudrzbovosti, ten muj teleskop bezudrzbovy neni, obcas se musi vycistit a maznout, ale je to na prace na chvilku.

• RomanH  

Ono k tem blatnikum :

Pokud je fest mokro, tak si tam hodim ten chranic prdele (mel jsem ho i ted), kvuli vode. A az na kraj Vranova jsem byl docela cistej, ale pak se mi nechtelo jet krokem ten obchvat, a nadledne uz to bylo jedno :-) Louky pred Bitynou a Smelcem uz byly jen tresnicky na dortu. Jinak obleceni stejne hned hazu do pracky, a batoh taky potrebuje obcas vyprat.

• RomanH  

No ale rozhodne ho nehodlam nijak rozebirat. Otreni a Silkal musi stacit.

• Excel  

Tak jak sem to kolo m*dl do kóta, tak ho v pátek chytnu, otřu řetěz, máznu brunoxem a jedu na Šmelc. Když hodně, možná dvě minuty. To jestli se něco nevysralo, to zatím nevím.

Dušanovi něco z bajku lupalo, když jsme se škrabali na Javůrek…tak nevím esi to nebyl ten jeho zadní pornoblatníček, koukal jsem po zvuku, ale neidentifikoval jsem zdroj.

• Excel  

bukvica

• RomanH  

Tak plany poplach, byly zapadene ve vnitrni kapse Camelu.

• Jaroslávek  

Ty kráso, den ztrát. Mě ulít tachec při sjezdu do Adamova, navrch z5 se mi nechtělo, raději jsem napsal Ježíškovi. Stejně byl ten držák načlej.

• Karaya  

Tachec, světla, hmm to bylo asi včera divoký, jste potom otevření hospod jak utrzeni z řetězu prý 

• p@X  

Tak pan Větvička má natrénováno, to není žádný žabař :)

• Hammond  

Pomalinku hrčím jen na Olšany na pohodičku ke krbu,včera to zde bylo poměrně náročný,tolika cyklistů se sjelo teda,jenom Krakonoši v kompletní sestavě zabrali celou hospodu…

• Motyll  

Pájo, netušíš kolik má ten S2+ lumenu? 400?

Na čínskejch stránkách to plave od 400 po 1000 lm. Což ani náhodou… :D

• Paja  

Zalezi na diode a hlavne na driveru.

Na Fasttechu ji prodavali s driverama 2,8A, 2,1A a jeste nejakym slabsim.

Ja mam NW odstin a ta ma podle datasheetu mit pri 2A 600–700 lm, mam verzi s 2,8 A driverem, ktera by tech 800–900 davat mohla.

Taky zalezi jak starym akumulatorem to pohanis.

• Polka  

Na max. to k 900–1000 mít samozřejmě bude bo XM-L2 (up to 1,000lm at 2.8A) ;-) 400 je tak ten střední režim.

• Motyll  

Yes, mám ten co linkuje Polka + „firemní“ aku. Jsem to včera porovnával s V9D a bylo to jak bludička… :D

• Polka  

Tak logicky, když jsou tam 2 LEDky a řekl bych lepší optika.

• Excel  

Tady ta ludra je na tom v terénu jak, ohledně stability na rodlách? Nepřeklápí se to?

• Motyll  

Vůbec, včera tam byly 4 kusy a prý ok. Zkoušel jsem sám klepat s řidítkama a ani ťuk.

S2+ je OK, ale nějak stárnu a světla potřebuju více.

Jen se dívám, že z ALI to vůbec nemá smysl cenově řešit.

• Karaya  

Já jsem toho Gacirona měl včera taky v rukách, ale zdá se mi že nesvítí tolik do stran. Ale bylo to jen v místnosti, za jízdy jsem to neviděl. Jak se ti to zdálo?

• Polka  

Jel jsem s tím jednou z Březiny a cajk. Naopak to uchycení jak se mi za začatku vůbec nelíbilo, tak nakonec mi přišlo s tím utahováním fajn, ale chtělo by to otestovat v pořádným bordelu s pár pádama :-)

• RomanH  

Hlavne v poradnych mrazech, zda to pak v terenu nepraska. Jinak se mi tento typ svetel hodne libi.

• p@X  

A 10 kg powerbanku v baťohu i na Stravu :)

• pepek  

Líbí? Integrovaná (=nevyměnitelná) baterka. Takže když chceš vyjet a nemáš dobito, tak budeš ještě hoďku čekat? Normálně bys vyměnil baterku, druhou dal do kapsy a jel. Když to budeš u hospody, nebo jinde v mrazu sundávat, tak to super upevnění možná (nevím) dlouho nevydrží. Ten starý, blbuvzdorný držák za 1dolar je nepřekonatelný, při překročení dovoleného přetížení při pádu se automaticky uvolní. Když ti dojde šťáva v čelovce, tak tu nepřekona(tel)nou 501B dáš z řidítek na helmu a jedeš. Žádné kablíky, konektory a jiné poruchové pičovinky. A když ji rozbiješ, tak je to za 4 stovky.

• RomanH  

Uz dva roky vozim jen svetlo a blikacky s vestavenou baterii a dobijenim pres USB. Svete div se, zadny problem.

Co se tyce toho konkretniho drzaku, tak jsem psal, ze to chce test ve fest mrazech. Nicmene z BF to vozi dost lidi a zadne negativni reakce tu nepadly.

• Paja  

V blikackach nebo v te „bludicce“ co jsi mel v Kanade, se zvyseny vnitrni odpor akumulatoru tak neprojevi jak u svetla, ktery z akumulatoru taha skoro 3 ampery.

Je rozdil, kdyz do Convoye dam 4 roky stary Panaky a letos koupeny.

• RomanH  

Mne ta „bludicka“ na cestu do prace / z hospody staci. Ted v patek jsem ji stridal s Convoyem. Pro me je proste nabijeni primo pres USB vec, ktere se jiz nehodlam vzdat. Nakonec i minicelovku z Dekace mam takto resenu.

• Paja  

Ale jo, to verim, ze staci. Nedavno daval nekdo do vlakna o svetlech odkaz na na pulku slevneny svetla od Sencoru v Planeu, tak jsem tam deckam vzal takovou malou bludicku za 140 Kc (180 lm) s nabijenim pres USB misto silikonovych blikacek, a kdyz jsem ho vyzkousel, koupil jsem si ho na sviceni do prace taky – asi to neni udelany uplne dokonale, ale kuzel smerem nahoru to orezany ma a na tech 180 lm se po neosvetlene cyklostezce bude dat v pohode.

Ta moznost nabijeni primo ve svetle at uz pres USB nebo pres nejaky uchyceni magnetem, je dnes uz hodne i u celovek s 18650.

• Motyll  

Jako s dobíjením nemám problém, naopak je to pro mne benefit.

Mrazu bych se nebál, vozí to okolo více lidí a jsou to „noční“ jezdci. Navíc náhradní za pár CZK/USD.

• Motyll  

Nevím, zda tohle byl opravdový test :)

• Polka  

To nebyl a ani jsem o ničem takovým nepsal (ba naopak „…chtělo by to otestovat v pořádným bordelu…“), ale jen po asfaltu jsem se tehdy taky nevracel ;-)

• LM  

Je to potřeba na řidítkách fest utáhnout, jinak se to v bordelu pomalu naklápělo dopředu.

A jeden držák se mi už rozpadl. Urval jsem kus té plastové „kolejničky“ včetně pojistného zoubku s páčkou na konci, ale už si nepamatuju jak přesně se mi to povedlo :-). Druhý držák zatím drží (a třetí je nachystaný v krabici).

• Paja  

Co jsou to „firemni“ aku?