Merida Scultura 5000 vs. Ride 5000 ?

4 nepřečtené
  • Šedivák68

    Uvažuji nad koupí silničního kola – bude to má první silnička… Poradí mi někdo jaký je rozdíl mezi těmito typy rámů? Cenově vycházejí vcelku obdobně. Nebo něco jiného do 40.000?

    0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      Scultura závodnější, Ride turističtější. Podívej se na zadní vzpěry a hlavovou trubku, bude Ti to jasnější.

      0 0
    • Výběr z produktů

      Basso Tera Sram Apex 28 kolo, zelené Skladem > 2 ks

      Výprodej Basso Tera Sram Apex 28 kolo, zelené

      od 46 899 Kč -17% MOC 65 299 Kč

      Lapierre 2.9 29 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Lapierre 2.9 29 kolo, modré

      od 14 399 Kč MOC 16 999 Kč

      woom 5 OFF 24 dětské kolo, copper Skladem 1 kus

      woom 5 OFF 24 dětské kolo, copper

      22 399 Kč -13% MOC 25 699 Kč

      Přejít do shopu (Kola)
    • marwin  

      Scultura vychazi z modelu pro rovinate etapy a Ride je napodobenina ramu napriklad pro Paris-Roubaix. Ma vyssi hlavovou trubku a jinou zadní stavbu. Ta je prizpusobena na pohlceni nerovnosti vice nez Scultura, ktera je asi tuzsi. Zalezi tedy co mas v planu jezdit a kde.

      Ja sel po 20-ti letech zpatky na silnicku a jezdim Ride (AL). A protoze mam v okoli same kopce a nerovne silnice (a jezdim je rad, protoze je tam mensi provoz), sedí mi perfektne. Pro takove pripady urcite nekdo nabidne jinou „endurance“ silnicku, ale mne se Ride libi a jsem spokojen.

      At slouzi cokoli co poridis!

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Jen to bylo opačně – první závodní Ride přišel až rok po komerční verzi, pokud si pamatuji. Dá se to nejspíš považovat za důsledek vstupu Meridy do silničního profipelotonu (Lampre) a potřeby větší škály závodních strojů optimalizovaných pro různé podmínky (Scultura, Reacto, Ride).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.