Merida Big Nine 300 (2017) vs Merida Big Nine 70 (2016)

6 nepřečtených
  • Sheryk

    Které kolo by jste vybrali (poměr výkon/cena)?

    Merida Big Nine 300 (2017)

    https://www.merida-bikes.com/…00-6380.html

    cena 19990,–

    nebo

    Merida Big Nine 70 (2016)

    https://www.merida-bikes.com/…70-6390.html

    cena 15890,–

    Případně jiné v ceně do 20 tisíc nebo lehce přes?

    Anketa: Merida Big Nine 300 (2017) vs Merida Big Nine 70 (2016)

    0 0
    • GULIN  

      Za mě první varianta nebo třetí nebo nechat si kolo postavit.

      Tady se Merida moc nemusí, ale pokud se ti líbí běž do ní.

      Ta první varianta má vzduchovou vidlici, která pokud nejezdiš žádnou divočinu a nevážíš metrák tak funguje. Ideálně do 80kg.

      Nechal jsem ji dát na kolo manželce i dceři a spokojenost i když tam je váha mravenčí.

      U stavby do 20 tisíc bys měl i kvalitnější komponenty.

      0 0
      • Sheryk  

        Díky za komentář.

        Nechat si kolo poskládat, nad tím jsem po přečtení mnoha diskuzí tady, taky uvažoval, ale vycházel jsem nakonec z kol, které jsem si mohl vyzkoušet a projet se na nich. Spoléhám spíš na obchod, který mi zajistí i následný servis, záruku a podobně. Jsem cyklistický uživatel, který jezdí „turisticky“ po lese, polích i silnicích. Žádný dravec.

        Chci po cca 17 letech vyměnit svého starého Authora Mystic za něco novějšího, na čem se tolik nenadřu. Původně jsem chtěl kolo do 15 tisíc, ale pak jsem slevil a jsem ochotný jít lehce přes dvacítku, nehodlám to za dva roky prodávat, ale chci si jej nechat zase na pár let.

        Kol je na netu nekonečně mnoho a vždy když už jsem něco vybral, objevil jsem zase další, které bylo ještě zajímavější. Mohl bych tak vybírat do nekonečna, tak jsem to chtěl už po několika týdnech rozlousknout.

        Nechal jsem si v merku dvě kola. Na té 70 bych ušetřil 4 tisíce na úkor rámu a vydlice. Ostatní komponenty mi přijdou podobné. Soudě podle tvého komentáře, ale asi ani ta vidlice u třístovky, nebude žádná hitparáda.

        Nakonec mám pocit že to je stejně jedno, že tam nic nevymyslím. Prostě za dané peníze, dostanu určitou výbavu, která bude v něčem solidní a v něčem poddimenzovaná a je asi i jedno, jakou vyberu značku.

        0 0
    • novcze  

      300 je o kilo lehčí má vzduchovou vidlu a má víc vybavení Shimano, včetně nábojů a moje zkušenost je taková, že Shimano prostě funguje

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.