• pavelmisar

    Nové modely NINETY SIX jsou tady. Za mě obrovský posun Meridy dopředu. Co na to říkáte vy? Budu rád když se zapojíme do debaty a budeme řešit co Merida pokazila a co naopak vylepšila.

    https://mtbs.cz/…ie/tech-news#…

    0 0
    • Smazaný účet  

      Asi žiji v minulém století, ale ty ceny bych si představoval min. o 30% nižší.

      0 0
    • JMT  

      Kolo hezký, ale ty ceny mě teda taky zaskočily. Za 170 na GX.....

      0 0
      • mischel  

        Tak jak se to vezme. Sice gx, ale aspoň karbonové kliky a kazeta xx1. Většinou je to vše gx včetně kazety a jen hazka X0.

        0 0
        • pavelmisar  

          Škoda, že to nenabízí v AXS, ale to by byla cenovka už ne pro smrtelníky…

          0 0
          • tomxxx  

            Nic ti nebrání to přeskládat.

            U některých značek se už pomalu začíná vyplácet kupovat samotný rám i za nekřesťanské peníze, nebo nejhorší model a vše přeskládat.

            0 0
            • pavelmisar  

              Jo tak už to prostě je… neplánuji ji kupovat mám 2018 a jsem spokojený :-) spíše škoda, že neudělali více modelů a jen jeden je na Sramu.

              0 0
    • mrozu  

      Tak největší slabina současného rámu je asi chybějící druhý košík na bidon, to vyřešili, i když trochu krkolomně. Zrušení čepu v zadní stavbě super, nové vedení lanek nejspíš taky super – umožní konečně zkrátit bowdeny, teď je to děsná chobotnice. Líbí se mi ta trailová verze, ale cena úplný nesmysl.

      0 0
    • TheJD  

      Bohuzel se pridali k trendu flat mountu na zadni brzdu.

      0 0
    • plysovykozisek  

      Za mě palec nahoru.

      0 0
    • Pikaču  
      • ( plus)vzhled ( konecne hezke kolo od meridy spolecne s aktuálním reactem v barvach bahrain…)
      • ( minus) vedeni lanek nad stredem
      • ( minus) 500 mm vyska sedlove trubky u vel. XL je totálne vedle
      • (minus)ceny vysoke na to ze se jedna o meridu.
      0 0
      • TheJD  

        Proc je spatne vedeni lanek nad stredem?

        500 mm sedlovka v XL je malo nebo hodne?

        0 0
        • Polka  

          500 je míň, lepší by bylo aspoň 520 ne-li 530.

          0 0
          • TheJD  

            Tak on pise „totalne vedle“ :D Myslim, ze nebude problem dostat sedlo dostatecne vysoko, pokud se na to nesklada nekdo, kdo ma pres 2 metry.

            0 0
            • Pikaču  

              Tak kdyz si poridi selovku 600 mm v železářství tak se pisklada. Ale s offsetem :)))

              0 0
            • Polka  

              Tak ono je to pro delší teleskopky s vyšším zdvihem, takže asi cajk.

              0 0
        • Pikaču  
          • estetika. Proste to mohli cele schovat jako ostatní.
          • 500 mm v XL je prasproso málo. 520 co mel epic byl na hraně. 540 od Luxe ideal.

          ( spocitas si to sam, treba ja mám sedlo od středu 850 mm. Minus těch 500 mm a vychází to na 350 mm sedlo vytazene. A tolik to sedlovka bezna nezvládne kdyz ma byt min 8–9 cm v rámu).

          Edid. Mam 195 cm. Take běžná konfekce a XL.

          0 0
          • tomxxx  

            850 od středu? To máš nohy přes metr dlouhé?

            Jinak lux není běžná konfekce, lux má komín jako kráva. Zase bych od nich mohl mít v klidu i S.

            0 0
            • Pikaču  

              Proto pisu i výšku. 95 nohy. Kamosi co jsou o 5 cm nizsi tak maji sedlo 2 cm níž. Taze na XL akorát.

              500 mi prijde malo. Proste musis laborovat se sedlovkou zda to pobere ci ne.

              0 0
              • krabica  

                Pro tebe je spíš problém, že nedělají XXL… :-)

                0 0
                • Pikaču  

                  To by bylo velke. Mam –17° predstavec.

                  0 0
                  • krabica  

                    Navíc těch 500mm je v poho, XL se dodává s 175mm teleskopem, takže když ho vysuneš na maximum 375mm + 500mm + výška sedla cca 50mm = 925mm, tak máš ještě fest rezervu, tohle je už pro opravdové dlouhány a zároveň i pro nás, co jsme tak nějak normálně rostlí… :-)

                    0 0
    • krabica  

      Tohle si podle mně ani nezaslouží vlastní vlákno, prostě obyč XC s celkem moderní geo od mainstreamové značky, žádné pokrokové, či inovační řešení, takže nic, co by stálo za diskuzi…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ja jezdim Ninety 2019. Co kvituju s povdekem pro 2021 je hlavne delsi reach, Bsa zavit str.sl. a lepsi provedeni vstupu kabeláže. Mam elko kde je hlava 115mm a sedlovka 510mm. Ted je to 105 a 470mm coz je o dost snizeny vcetne stredu. No nevim, za sebe bych nechal puvodni miry ale teleskop nepraktikuju.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.