Mavic Aksium vs Shimano WH-RS330

26 nepřečtených
  • j_vrba

    Zdravím,

    které z těchto dvou zapletených kol? Poznám ten rozdíl? Jen pro info. Vážím cca 90kg a na silničce nalítám cca 2500 – 3000km/rok. Nebo nějaká jiná volba?

    https://www.kupkolo.cz/…ksium_z3789/

    https://www.kupkolo.cz/…cerna_z4500/

    Díky za info.

    0 0
    • Smazaný účet  

      16 a 20 drátů při 90kilech…? Já bych to ještě zvážil.

      0 0
    • MI.KU  

      Aksia jsou ok pokud ti nevadí vyšší váha.

      16 a 21 drátu vozím teď a jsou to nejtuzsi kola co sem kdy zkoušel – taky 90 kg.

      0 0
      • Vilém  

        A rafek je vysokej jak?

        0 0
        • MI.KU  

          Zera – 27 a 30 – tuhost přeci nezáleží jen na výšce rafku ale taky na jeho profilu, šířce, materiálu, hodně na vypletu a td.

          Tuším ze i kokoska.rokoska tu potvrdil ze tyhle kola se v rámu nehnou – má Shamal na koze – a můžeš mít špalky klidně milimetr i min od rafku – narozdíl od většiny CF kol které do boku většinou tuhé nejsou.

          Je to bude zas diskuze ;) ale mám čas až večer.

          0 0
          • kokoska.rokoska  

            Pro jistotu dodám, že Shamaly mám, ale (běžně) je nevozím na koze. Ta kombinace by poněkud nedávala smysl.

            Jinak dle mého drobného zkoumání mají na tuhost Shamalů zřejmě velký (možná rozhodující?) vliv mohutné hliníkové dráty – ostatní hliníková Campa kola jsou s boční tuhostí o řád jinde, s výjimkou Eurusů, které mají taky Al dráty.

            0 0
            • MI.KU  

              Aha tak to sory myslel sem ze je vozis tréninkově na té koze.

              0 0
          • Vilém  

            Ajo, takze budem srovnavat lowend kola do 5tKc s kolama za 20tKc na duralovejch dratech. No dobry.

            0 0
            • MI.KU  

              Já přeci nesrovnaval Aksia se Zerama – já reagoval na to ze záplety s 16 a 20 drátu sou měkké.

              Aksia sou v té ceně úplně ok kola jen trochu těžší a mívají více pritazene naby – je třeba je trochu sestelovat.

              0 0
              • Vilém  

                A co se na tech nabach steluje?

                0 0
                • MI.KU  

                  Trochu povolis krytky na ložiska – je to moc utazene.

                  0 0
                  • Vilém  

                    U aksii je QRM+? Podle manualu ani stranek vyrobce to tak nevypada.

                    Kdybys rekl, ze maji treba pretazenou osu z fabriky.

                    0 0
                    • MI.KU  

                      Když tedy chceš slovíčkařit tak osu jako takovou vůbec neutahuješ – na její vymezené konce nasadíš patky rámu a stáhneš k rámu pomocí RU.

                      Ty ,,stavěcí šrouby,, na ose co zatlačí přes krytku na ložiska a vymezí tak vůli náboje ;) Nevím jak líp to popsat ;)

                      0 0
                      • Vilém  

                        No nejak furt nevim co myslis.

                        Kdyz kouknes do manualu, tak co mas na mysli? Prachovku pod cislem 6, ktera kryje loziska?

                        0 0
    • Espen  

      Přidám otázku. Mám Shimano wh r550. Polepším si nějak, při pořízení Aksium?

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Přečti si hned první názor tady, myslím, že to shrnul dobře. U levných kol je potřeba, aby se nerozcentrovávaly a aby držely náboje. To splňují oboje, když dokážeš žít s kónusy na SH (a jde to bez problémů), tak si vůbec nepolepšíš, ba spíš je možné, že Aksia se Ti budou dokonce zdát pocitově měkčí.

        0 0
        • Espen  

          V zimě jsem náboje rozebral, vyčistil, namazal. 14 dní zpět mi ale prdnul nipl u náboje na zadním kole. Známej v servisu spravil. Použili jiný a nějak upravili. Říkal, že kolo trochu kope, ale jinak je ok. Kdyby začaly nějaký další praskat, tak vybírám už předem něco jiného. Ty Aksium všichni chválí no.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Kolik je ctěná hmotnost, co jezdíš, kolik mají kola najeto a po čem? Co obouváš a kolik foukáš? Co od kol očekáváš? Za mě je nejlepší low-cost RMX Rapid + Novatec (ještě lepší OvalConcept) + stříbrné DT Champion.

            0 0
            • Espen  

              87kg

              Okresky, je to rozbitý, to všichni víme.

              Nevím, byli na kole. Kolo bazar.

              Conti Ultra sport 25mm. Předek 5bar,zadek 5,5bar cca.

              Asi aby co nejlépe jely. Na biku mám Fulcrum 5,Pythony 2.0 a na stejné silniční trati mám průměr max 1,5–2 km/h pomalejší. A hlavně hlasitý Cvrček, to je důležité. Moc rád si nechám poradit, co pořídit kolem 4–5k. Díky

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Cvrka uděláš hlasitějšího na Mavic. Na podobné použití jsem teď koupil Campa Scirocco 35 (ale ty jsou úplné šeptačky) s tím, že pohodlí nečekám a dodá je rám a obutí. U kol jako Aksium, SH500, SH010 a podobných v podstatě doma nečekám žádnou zásadní výdrž a jezdíme je, dokud se nerozpadnou – a nerozpadají se. Jak jsem psal – nechat vyrobit Rapidy na Novatec nábách a netenčených drátech, ty vydrží snad všechno, případně ráfky RCX.

                0 0
    • j_vrba  

      Takže jak? Zatím se tu řeší nečekané jiny veci.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Je to jedno, obojí Ti zajdou stářím. Mavic se skoro jednodušeji servisuje.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.