MAVIC Crosstrail vs. SHIMANO XT WH-M775

53 nepřečtených
  • Maris

    Vážení, k čemu by jste se přiklonili vy?

    MAVIC Crosstrail Disc 2008 (1810gr./pár) za 8260,–kč nebo

    SHIMANO XT WH-M775 Disc 2008 (1677gr./pár) za 7490,–Kč?

    Mám cca 76kg, je to na fulla Scott Genius MC-50 (2007), pohodové ježdění, ale aby to nějakou ránu zase vydrželo… XT mají však max. doporučenou šířku pneu 2.25, tak nevím jestli to není limitující, ptže Mavic má až do 2.5. Případně doporučte jinou alternativu v podobné cenové relaci…Díky

    Anketa: MAVIC Crosstrail Disc nebo XT WH-M775?

    8x
    27%
    15x
    50%
    0 0
    • Pavel100  

      A pláště budou UST nebo normální? Pokud normální, tak bych volil náby DT 370 a ráfky Mavic 717 nebo DT 4.2

      0 0
    • Hádě  

      Obojí jsou + – stejně kvalitní kola, tak se rozhodni který se ti líbí víc

      0 0
    • LádinXC  

      Taky jsem měl stejnej problem byl jsem rozhodlej pro mavic kvůli těm průmyslům ale pak mi je Hoj rozmluvil a koupil jsem xt a naprostá spokojenost a ta váha je taky trochu lepší.

      0 0
    • scret  

      CTraily nevyhody: vyssi hmotnost i cena:(

      vyhody: prumysly, orech

      XT: nevyhody: CL uchyceni kotouce, konusy…

      vyhody: hmotnost, cena…

      ted vybirej:)

       
      0 0
      • Evilcleaner  

        nemám rád lidi kteří říkájí že je CL nevýhoda, vždyt na tom není nic špatného…

        za takové peníze bych vzal z netbike.cz set: novatec SB711/712 + revolution špice + alu nyple+ mavic xm717 nebo dt xr 4,2

        0 0
        • scret  

          heh:) tak tos me pobavil… kdybych nemel rad lidi jenom z tak malichernejch duvodu jako ty, asi bych se musel odstehovat nekam na antarktidu:)

          napisu to co jsem psal niz, jenom trochu jinak… ja na CL nevidim zas nic dobreho:)

          0 0
      • Ricci  

        Nevidim ziadnu nevyhodu v CL uchyteni,mame doma 2 biky s CL a pohoda…

        0 0
    • Ricci  

      Ja som sa priklonil k Shimanu,kedze som ho kupil minuly rok na kupkole za 5500 :-)

      Ale zatial uplna spokojnost,pevne a lahke

      0 0
    • favorit.  

      ja koukam po Fulcrumech Red Metal 3

      na koloshopu je maj za devet tisic…

      0 0
    • Jogador  

      Já koupil z bikez.cz náboje A2Z, dráty sapin laser. ráfky mavic 717 disc, dal bych sem odkaz, ale momentálně stránky nefungují a hnoj má dovoleou…

      0 0
    • Daf  

      Shimana jsou asi o neco lepsi kola. To ze nejsou na prumyslech beru spis jako vyhodu. Ovsem podstatna nevyhoda je (mozna byla) nedostupnost a premrstena cena nahradnich dilu :(

      0 0
    • Zerocool  

      zneužiju to tady:( nevíte náhodou, kde bych sehnal takovou tu podložku, která se dává na mavic (shimano) ořech úplně k výpletu (a potom kazeta)??? potřebuju na Ksyria, ale dal jsem teď z crossridů a asi to je jedno, že??? nicméně jedna mi chybí…kdyby někdo měl navíc…please

      0 0
      • Vilém  

        Pokud nesezenes original, tak poslouzi podlozka vykuchana ze stare kazety.

        0 0
        • Zerocool  

          myslel jsem si to:)můžu tedy použít z jakékoliv kazety shimano?? jo? ale ta podložka z kazety má drážky (dle drah ořechu) po celém obvodu, ta originál podložka jenom myslím dvě drážky a to mě zmátlo.

          0 0
        • jecnak  

          Nebude se to s tou plastovou podlozkou povolovat?

          0 0
          • Daf  

            Podle me jo. Chce to ten hlinikovej.

            0 0
            • jecnak  

              Ja tam prave taky davam hlinikovej a nebo nejaky maly pastorek. Ten plast nemuze drzet.

              0 0
              • Pavel100  

                plastový můžeš dát jedině na nějaký hliníkový kroužek, pokud ho dáš přímo na ořech, tak to nejde ani utáhnout…pořád by se to vytlačovalo do plastu od koncového dorazu na ořechu

                0 0
            • Zerocool  

              plastová se uvolňuje, už jsem objednal tu hliníkovou, díky za tip!! uvidíme se na dřevomorce??

              0 0
          • Vilém  

            Dal jsem tam hlinikovou ze strare silnicni kazety, s plastovou jsem to nezkousel, ale myslim, ze by to taky mohlo jit.

            0 0
      • Daf  

        Tuhle?

        0 0
      • Mug  

        Blbej dotaz. Na co tam ta podložka vůbec je? Mám 3 páry Mavic a na žádném to nemám. Kazeta drží a nepovoluje se. Napadá mě jen kvůli nečistotám.

        0 0
        • Ricci  

          Ja ked som dal podlozku pod kazetou dolu,tak bola kazeta prilis blizko dratov a hrozi,ze ti skoci prehadzovacka medzi draty,s tou podlozkou je to akurat,inal podlozka je prilozena vzdy pri origos baleni SH kazety.

          0 0
          • Mug  

            U nových Cmax byl ten plastový kroužek, ale pak se tam nedala utáhnout kazeta. Tak vozím XT kazetu bez toho. Je tam sice vidět ještě kousek těla ořechu, ale bez problémů. Mezi dráty a největším pastorkem je místa dost. Na Ksyriích s Campa kazetou tam je místa míň, ale opět bez problémů.

            Jen mě trochu zarazilo, že bez toho funguju ;)

            0 0
        • Zerocool  

          když já ji tam nedám tak kazeta je volná mezi pastorky do stran

          0 0
    • Smazaný účet  

      Vytáhnu kostlivce,

      neválí se někomu doma zbytečná podložka pod kazetu na Mavic Crossride? Popřípadě bude tato to pravé ořechové?

      0 0
    • daymaker  

      Trošku se tady s dovolením přiživím… Uvažuji o koupi nových kol, a mám v merku buď :

      1. MAVIC CROSSRIDE nebo 2) FULCRUM RM 5

      Na fulla 120/120, váha cca 85, převážně XC a AM, kotouče 180mm, ale rád si zajedu i něco těžšího, kde kolo i trochu hopsne atd. .-) Čemu byste dali přednost…? Dík

      0 0
    • frederick  

      Taky se přiživím.

      Vybírám o kousek výš…

      Mavic Crosstrail nebo Fulcrum red metal 3…

      (Moje váha 95kg)

      Někdo nějaké postřehy?

      0 0
    • Duon  

      nazdar, čo je lepšie, crosstrail alebo xt,… myslím na vvvv brake.

      potrebujem poradiť o véčkových, lebo také potrebujem ok ok

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.