Zapletená kola do 12K na 200cm/90kg :)

19 nepřečtených
  • vitr

    Zdravím a předem se omlouvám za 100× omílané téma ale můj požadavek je dosti specifický.

    Hodlám na svém bajku vyměnit stávající kola Alexrims/XT za zapletené 6-ti děrové kola. Jezdím převážně maratony a závody do vrchu, spíše silově.

    Do úvahy připadají Mavicy Crosstraily 2008, AC MTB 26D 2009, Shimana WH-775 2008 nebo nějaké jiné?

    Díky za případné rady …

    Anketa: Typ kol

    7x
    50%
    0 0
    • Marccoo  

      tyhle fulcrum nebo tyhle zapletenky, , jinak bych šel do těch XT a mavicu,pač to jsou UST verze

      0 0
    • Daf  

      Jen lehce přes tvůj limit se dají pořídit CrossMax SLR. Myslím, že Mavic i Shimano jsou na tom s výdrží velmi dobře. Ale na Mavic jsou poměrně dobře sehnatelné náhradní díly.

      0 0
      • k9  

        pravda daji se sehnat 2008 za 13 500,–… imho ja jsem toto řešil taktéž a nakonec mam Dt swiss 240S/4.2d tak snad to bude dobre :o) cena byla pod 10kk :-o)

        0 0
        • vitr  

          Myslíš tyto:

          http://www.actionsports.de/…::10782.html

            
          0 0
        • MlokCZ  

          Nebo STčka, ty sežene o něco levněji. U SLRek si musí dobře rozmyslet, jestli chce pořizovat kola, co mají jen 17mm ráfky.

          A to řešení 240s+4.2d je za ty prachy určitě super, ale dobře bych si rozmyslel, zda dnes brát neUST ráfky.

          0 0
          • jecnak  

            S obojim souhlas.

            0 0
          • Daf  

            No právě že ty STčka jsem o moc levněji nikde neviděl.

            0 0
            • MlokCZ  

              Já moc nehledal nejlevnější cenu, ale třeba tady pod 13tis. s českými záručními listy. Předpokládám, že to jsou 08, ale chtělo by to prověřit, protože dle váhy v popisku by to byly 07 (ale to spíš bude jen starý popisek). 08 bych klidně vzal místo letošních, 07 ale ne, tam je rozdíl velký.

              0 0
              • Daf  

                To je právě ono. O dva řády lepší model je jen o 500 dražší. Tak do čeho jít :) Kdyby tam byl rozdíl 2000Kč, tak není cořešit. Ale myslím si, že 90kg není až zas takový extrém, který by SLR nezvládly.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Proč by SLRka měla být o dva řády lepší? Podle mě nejsou lepší vůbec, prostě každé je jinak zaměřený model. STčka jsou za mírné navýšení váhy odolnější + mají 19mm ráfek.

                  Já bych třeba nechtěl SLRka ani kdyby stála polovinu toho co STčka, každý si musí určit jaké vlastnosti požaduje a jaká z těch kol chce.

                  0 0
                  • Daf  

                    Prostě od ST-ček přes SL a SLR jsou si technologicky ty kola dost podobna. Jen jsou odlehčená frézováním u SL-lek a u SLR navíc lehčí ráfek a Ti součástky. Ale uznávám, že dvě třídy asi není to správné slovo. Ve funkčnosti žádný rozdíl nebude jen ve váze. Akorát že já bych své Cmaxy XL za SLR vyměnil :)

                    0 0
              • FrontMan  

                Jsou to ST ´08. ST ´09 stojí kolem 16.000,– a jsou na tom o trochu líp váhově (1635gr.)

                0 0
        • Mirek1  

          Tak to je hooodne dobra cena. Ja jsem taky dlouze spekuloval jak vyřešit zadní kolo, co vybrat a ted objednavam DT 340 (stejna technologie jako 240, ale o 2k levnejsi a 100g těžší), DT 4.2d ráfek, dráty DT super comp. Váha bude cca 950 g. Nejsou to bezdušovky, ale zase mi přijde, že by to měl bejt fakt držák. Když si vezmu, že bezdušový pláště jsou jěště zase o poznání dražší, tak mi to ani moc nevadí :-)

          Teď mam Mavic CrossRide a při drsnějším terénu jsem už začal poznávat, že to není úplně ono. Přední kolo v pohodě, ale to zadní jsem už několikrát kontroloval, jestli jsem nepíchnul nebo jestli něco neprasklo. Dám to přecentrovat a bude sloužit na jarní najíždění kilometrů po silnici…

          0 0
          • k9  

            Tak tohle dilema jsem taktez resil a doresil stejnym zpusobem :o) DTcka do terenu a CroosRide na silnici :o) Doufam ze nebudu litovat a vse bude OK

            0 0
    • keo  

      Koupil jsem ty rumunské SLR,jedou nádherně,ale výdrž neporadím mám na nich jen 1000km.

      0 0
    • Hnoj  

      A co nějakej ruční náplet?

      Hope Pro2, XR4.2D ? I když pravda, že to není UST…

      0 0
    • vitr  

      Díky všem za rady. Vybral jsem Mavic Crossmax ST 2009 6d  + k tomu ještě brzdy Avid Elixir CR

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.