• Daník

    jaké máte zkušenosti se zapletenými koly u MTB? Odpovídá výhoda v hmotnosti a tuhosti rozdílu v ceně? A vyplatí se vůbec kupovat levnější kousky, které váží pomalu stejně jako kvalitnější klasika?

    0 0
    • Siddha  

      ne

      0 0
    • Lada1  
      1. dobre

      2)u luxusniho zbozi je vzdy rust ceny exponencialni funkci uzitne hodnoty

      1. nevim, mam zkusenosti s Crosmaxy a XTR. Otazkou je taky, jestli je to bezdusove
      0 0
    • Daf  

      Tezko se na tuto otazku odpovida kdyz se bavime obecne. Podle me jsou zapletena kola vykonnejsi, protoze mas zde casto pouzite naboje se specielne tvarovanymi prirubami. Takze je mozne postavit pevnejsi kolo s vice napnutym vypletem nez na klasice. Zaroven ale ty naby nemusi vydrzet tolik jako na klasice. Take jsem uvazoval pred dvema lety co koupit. Tehdy jsem mohl postavit kola na rafcich X517 a nabach DT Onix nebo koupit Crossridy od Mavicu. Oboji bylo do 10000kc. Mavicy jsou pekne, pevne ale sestavene z lacinych komponentu. Nevedel jsem pro co se rozhodnout, tak jsem koupil CrossMax XL s keramikou a nemusim ted resit problemy levnych kol, jako jsou orechy, povolovani vypletu a probrzdovanim rafku. Navic mam lehka, pekna, bezdusova a tuha kola :)

      0 0
    • Daf  

      Jinak o levna zapletena kola jsem se trochu zajimal, kdyz o nich uvazoval bracha. Na toho slusnejsiho na vyber moc neni. Ale pekna a lehla kola dela treba Point. Zek bych ze bys za tu cenu podobna kola ani neposkladal. Podobne tak i se Shimanama, jenze ty uz jsou docela tezke.

      0 0
      • Air  

        ty shimana jsem slysel ze jsou fakt dobry… jednak v testech a taky v obchode od typka co je ma. na pristi rok delaj WH540, ktery budou o cca 150 g lehci…

        ty pointy jsou zajimavy… taky myslim ze to jsou super vyplety cena/vykon. ale nevim nic o dlouhodobejsich zkusenostech s nimi

        0 0
    • BB  

      mel jsem zapletene Rolfy, parovy vyplet, spicka (28 KKc). Az jsem jednou vytrhl drat i s kusem priruby (takove, te specialni, ktera „zvysuje vykon kol“, jak tady nekdo poznamenal). Pak jsem si nechal udelat kola ráfek Mavic X3.1 UST, středy Hugi 240 disk, a spice DT 2 zeslabovane na 1.8. A neni co resit. Nejaky pokles vykonnosti kol jsem nezpororoval a za 3 roky bez defektu, jednou za rok docentrovat.

      0 0
    • kesu  

      mam rok mavic crossroc a sem s nimi spokojeny,vazej o 120 g vic nez crossmaxy a jsou skoro stejny.oproti skompletovanejm kolum jsou urcite o dost tuzsi,zvlast mezi sutrama kdyz manevrujes.Ale mam zkusenosti jen s croomaxama a crossrokama.

      0 0
    • miro  

      Relativne lahke su WTB Dual duty XC ( na disc). Predne vazi 795g, zadne 890g. Ale neviem kolko stoja, ani ci sa daju u nas kupit. Ale v teste Mountain Biking dopadly velmi dobre.

      0 0
      • enjoy  

        no tak to v tom pripade odpada sluvko relativne:-),bych rekl.

        0 0
    • katan  

      aké skúsenosti máte so zapletenými kolami Ritchey Pro, resp. WCS

      0 0
    • destr  

      Hodím to sem.

      Na chainu sem našel tyto kola , nevíte náhodou někdo co je to za náboje? A je ořech na shimano? Přijde mi takovej „divnej“ :-)

      0 0
      • Snipp  

        Kdybych tedka volil kola mozna bych uvazoval o REMERX.. cesi jsou blizko a vyrabi i pro Mavic tak proc ne za par roku budou mit cenu jako mavic je to o tom ze jsou cesi no:)

        0 0
        • destr  

          Na to sem se sice neptal, ale jaky kola bys od remerxu vybral za 2t? A právě že ty kola vyjdou skoro za cenu ráfků u nás ;-)

          0 0
      • destr  

        Nikdo neví co je to za ořech?

        0 0
      • Hnoj  

        Tohle jsou základní NOVATECy, za ty prachy je to super-nákup !

        0 0
        • destr  

          No právě :-) navíc ted přes víkend je ještě 10% sleva na všechno skladem…vsadím se, že se ti jich za chvíli taky pár objeví s shopu, co? :-D

          0 0
          • Hnoj  

            WTF? Jestli myslíš sedlovky JOPLIN, které jsem prodával za hubičku, tak to s CRC nemělo naprosto žádnou spojitost a tyhle kola od nich také na 100% kupovat nebudu :-D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.