• ROMAN_BIKE

    Ahoj příznivci Drtiče,

    dnes jsem rozeslal všem účastníkům mail, s informací že minuloroční trasa nám nebyla povolena a tak teď řešíme co dál. Tak do 1–2 týdnů bychom chtěli/měli rozlousknout trasu, to je ještě takový čas abychom to všechno stihli připravit… tak snad to vyjde.

    Více se k tomu vyjadřovat nechci, to bych se naštval a nadával…

    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jinak zatím jsme dali na stránky hlasování pro ty, co budou chtít trička a nový obrázek, co bude na tričkách

      www.drticbike.cz/drtic

      0 0
    • wilda81  

      K tomu není co dodat. Prostě klasické jak z toho nic nemáme, tak vám hodíme klacky pod nohy ehm vlastně do špic.

      0 0
    • Pavel  

      Tak si to objedeme „neorganizovaně“… :)

      0 0
      • Paja  

        Jasne, kdyz to jinak nepujde, tak termin i trasa jsou zname, tj. organizace vlastne neni nutna a tudiz zadne povoleni neni potreba ;-) byla by to takova protestni jizda.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Coz by mohlo krasne pripravit pudu pro dalsi rok:)))

          0 0
          • Paja  

            To asi sotva, ale verim to nejak pujde i oficialne.

            Docela by me zajimalo, zajistovali jste, Romane, vsechna ta povoleni i treba pred 12 nebo 15 lety, kdy se o Drtici tolik nevedelo, jezdila to cca tretina lidi a jeste nebyly ty cedule na riditka, takze nahodnemu kolemjdoucimu akorat pripadalo, ze dneska tech cyklistu ale vyrazilo a cca od tretiny trasy uz ani to, protoze se to po Beskydech tak natahlo, ze proste tu a tam jela skupinka bikeru a zadny velky davy nebyly ani po hospodach a chatach po ceste?

            0 0
        • Jaroslávek  

          By mě docela zajímalo, kdo se šprajcl:-(

          0 0
          • bochov  

            Ja se tomu nedivím Drtič byl dobrý tím,že nebyl komerční,ale to asi v dnešní době nejde tak je to ze všim.

            0 0
        • Jaroslávek  

          Aha, tak podrobnosti došly na mail.

          0 0
        • jim1f  

          Jsem pro!!!Žádná čísla na řidítkách žádná organizace.Jen se ráno sejdem v Kopřivnici a jedem.A bude nás víc bo se nenaplní startovka :)

          0 0
      • Lily-Brno  

        Zajímalo by mě, kolik by se nás na takovou přátelskou vyjížďku vydalo? :D Chyběla mi tam loni asi jedna kontrola – ostatní byly promrzlí a už jsme to dojeli po asfaltu… A proti tomu, že si chci o víkendu zajezdit po Beskydech (klidně s číslem v batohu) mi nikdo nemůže říct půl slova. Jen by to chtělo loňskou mapu v lepším stavu, než mám :) A trasu jde naštěstí stáhnout, když nebude značená.

        0 0
        • wong  

          Takze 18.6. pratelska vyjizdka a 16.7. Drtic? :-)

          0 0
          • Lily-Brno  

            no já budu ráda, když ke konci června zase začnu jezdit :D letos se mi ten pozdní termín Drtiče hodí :)

            0 0
    • Fran-tic  

      respekt za to, jak se k tomu stavíte a za množství úsilí, které do akce vkládáte. I kdyby to nedejbože nevyšlo, tak vám ve stoje tleskám! V dnešní době je potřeba takových, jako vy :) Ať to dopadne a uvidíme se v červenci!

      0 0
      • Pavel  

        No já v každém případě 16.7.2016 startuji v 07:30+ z Kopřivnice a jedu trasu Drtiče. S číslem a mapou letošní anebo bez nich tu loňskou… ;-)

        Ale věřím, že to bude s číslem a mapou.

        0 0
        • Derwen  

          Mám to stejně…

          Chápu, že je to organizační komplikace, ale nové trase se prakticky nebráním…;-)

          0 0
    • Pajas04  

      S tím bychom mohli něco zkusit udělat, pokud se sekl státní podnik (Lesy ČR?), tak napsat politickým zástupcům (senátor). Pokud by mu přišlo 500 podobných mailů, třeba by se do příště něco pohlo…

      Anebo ne, ale pokusit se můžeme.

      0 0
    • miche  

      Tak ono udělat z toho jízdu proti kůrovci v lese, nebo proti globálnímu oteplování, nechat nějakýho zmrda ze ziskovky nebo politika se tam na startu mrcasit a šlo by všechno … :-(

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, díky za názory a nápady, veřejně tu nechci všechno psát, zatím se snažíme získat ještě jiné povolení…

      Chceme aby se do 2 týdnů rozlouskla trasa, aby každý kdo se bude hlásit už věděl, co bude oficiálně připraveno.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, právě jsem dal na stránku Drtiče rychlo hlasování, ohledně přihlášování. V podstatě jde o to, jestli v tabulce přihlášených účastníků uvádět „jména“ účastníků ve dvou nebo v jednom sloupci. Spíš takový technický detail, který ale může ušetřit čas při přihlašování. No a dále jsem tam dal mapu s pravděpodobou trasou Drtiče, vedoucí mimo chko a Beskydy, protože už nevěřím v úspěch ohledně povolení z lesů…

      www.drticbike.cz/drtic

      0 0
      • kowalski1410  

        Trasa vypadá zajímavě :-)…už se těším…Romane kolik to má vyškových metrů ?

        0 0
      • krabica  

        Trasa vypadá zajímavě, ale termín mi vůbec nesedí, kámoš se žení…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak trenuj at ses v cili brzo a stihas obrad:)))

          0 0
          • krabica  

            Ty p..o, to bych to musel dát o dvě hoďky líp než vítěz. :-D

            0 0
            • krabica  

              Asi pojedu ňejakou zkrácenou verzi po Pálkovické hůrky.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Na drtici neni dulezite vyhrat ale uzit si to;)

                0 0
                • krabica  

                  A já myslel, že přežít… :-D

                  0 0
                  • bosmilan  

                    Vždyt tato trasa je naprostá pohoda a není tam nic těžkého a o nějakém přežití nemůže být ani řeč :-)

                    0 0
                    • krabica  

                      :-D Tak loňský ročník to nebude.

                      0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      zkusím něco vymyslet, aby to úplná pohoda nebyla :-)

                      ale souhlasím, že to nemůže v takové krajině mít stejné parametry, jako přechozí ročníky :-(

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Hele treba to konecne objedu cele:)))) Poctive letos trenuju, pred mesicem jsem byl podruhe na kole a uz mam najeto 100Km:))))

                        0 0
                        • bochov  

                          Pro mne je tato trasa přizniva,nebot bych to mohl jet s mou pajdavou nohou Lysou bych v tomto stavu nedal.

                          0 0
                      • Pavel  

                        Pojede se na dva okruhy? :-))

                        0 0
                      • sihomaja  

                        Beztak bude hic jak v Červenci, tož můžeš přidat plavání, Větřkovickou přehradu tam a zpět :-)

                        0 0
                        • ROMAN_BIKE  

                          uprostřed přehrady by mohla být bojka a v té by mohla být informace, kde je schovaná tajná kontrola :-)

                          0 0
    • krabica  

      .

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      POZOR, dnes se vyplatí dívat se na stránku Drtiče.....

      www.drticbike.cz/drtic

      ;-)

      0 0
      • kowalski1410  

        jj…čumím tam několikrát za den a dneska jsem to málem projel.....mám skluz 29 minut…snad se ještě vlezu :-)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          jo, to vyjde v pohodě :-)

          0 0
          • kowalski1410  

            …když jsem se díval na tu kadenci 309ks/15min,tak je to dost natěsno :-)…

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              ne ne, ti co se zúčastnili 6× a častěji dostali možnost přihlásit se o 2 dny předem, no a zaplnili listinu od 051 po 252, takže od zahájení přihlšování jsem začal zapisovat od 253.

              Takže jen 56 účastníků za prvních 15 minut, aby nedošlo k omylu :-)

              0 0
              • Lily-Brno  

                Aha :D tak to jsem si trochu oddychla…

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  je čtvrtek večer, zapsal jsem účastníka č.800 z mailu poslaného dnes (ve čtvrtek) mailem ve 12,26 hod.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je hukot…jste slavni!

                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      Jde ale poznat, že zájem je menší než minulé roky, teď je 3.den od začátku přihlašování a stále je volných asi 70 míst. Minulý rok bylo po 14 hodinách plno.

                      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      nejlepší zpráva letošního roku! :-)

      Ahoj účastníci Drtiče,

      máme pro vás dobrou a špatnou zprávu…

      nejdříve tu špatnou, pokud jste na letošního Drtiče méně trénovali,

      nebude vám to stačit…

      a tu dorbou už asi tušíte :-)

      ano, to povolení od posledního vlastníka lesů jsme nakonec dostali !!! :-)

      Navíc máme od CHKO máme přislíbeno povolení pro Beskydy, takže by se letos měla jet trasa skoro stejná, jako minulý rok. Děkujeme všem, kdo se o to postarali!

      Trasa tedy povede přes Pustevny, Martiňák, kolem Bumbálky, po hranici na Kasárna, Ztratenec, Velké Karlovice, Soláň, Hažovské Díly, Rožnov a přes Velký Javorník do cíle.

      Rozdíly oproti minulému roku budou na 3 místech:

      • výjezd na Pustevny musí být bohužel po asfaltové cestě
      • sjezd do Velkých Karlovic povede přes Bikepark Kyčerka
      • sjezd z V. Javorníku do Frenštátu bude oficiálně jen po asfaltu

      bylo to nutné, pro získání povolení.

      Celkově je to ale pořád mnohem lepší (rozuměj náročnější, drtivější :-) ) trasa, než mimo Beskydy :-)

      0 0
      • wilda81  

        SUPER!

        0 0
      • Derwen  

        Tak to je luxus, na Kyčerce jsem ještě nebyl a měl pro letošek v plánu, zelenou z Javorníka už jsem letos stihnul a výjezd na Pustevny je do kopce i po šotolině…;-)

        0 0
      • Pavel  

        Tak to je výborná zpráva! Opravdu dobrá!

        No a teď tu špatnou. Včera jsem se v Beskydech poněkud zrakvil, výsledkem je tříštivá zlomenina levé lopatky a zhmožděná krční páteř. Takže letošní Drtič se pojede beze mne. Ale budu tam a pokud to jen trochu půjde,objedu si aspoň kolečko kolem stadionu. A pokud to půjde ještě víc, tak… Tak si dám kolečka dvě:-).

        0 0
        • Derwen  

          To neee…

          Tak aspoň dobře srůstej!

          0 0
        • Bruca  

          Ta lepší zpráva přeci je, že by to tv zrakveni měl mít Billicek natočené na kameře, ne? :D

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          tak to ti přeji brzké uzdravení, ať se to zahojí co nejdřív a úplně

          0 0
      • Lily-Brno  

        Výborná zpráva!…Jen se začínám docela bát, jak letos tu trasu objedu, když jsem kvůli sádře už měsíc neseděla na kole. Skoro by mi stačila i ta odlehčená verze trasy :) Chce to začít honem zase trénovat :D :D

        0 0
      • Paja  

        Nevim, jak jste to dokazali, ale je skvely, ze jste to dokazali!

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          No my právě vůbec, přimlouvalo se několik účastníků Drtiče, udělali to sami od sebe a jen nevíme, kdo z nich na to měl vliv a nebo jestli všichni… fakt nevíme

          0 0
      • Smazaný účet  

        Super. A od pristiho tydne zacinam trenovat.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          a proč až od příštího?

          0 0
          • wilda81  

            V jeho případě spíš „proč už od příštího?“ :))

            0 0
    • ROMAN_BIKE  

      během Drtiče se vedle letního stadionu pojede odpoledne závod pro děti, Drtík

      0 0
      • Le Corbusier  

        Díky za tenhle odkaz – jinak bych se o tom nedozvěděl. Moc hezky připravený dětský závod. Nemělo to jedinou chybu, teda až na to počasí:) děti už se ptali kdy to bude příští rok.

        0 0
    • kowalski1410  

      Ahoj letos to vypadá,že pojedu bez kolegů

      …pokud by měl někdo zájem,tak mám k dispozici dva místa .(250 kč/ks)…kon­takt: r.znamec@gmail.com

      0 0
    • krabica  

      Ahoj, jak je náročný úsek Radhošť – Velký Javorník? Je to jetelné třeba na CX? Kdysi dávno jsem to absolvoval v opačném gardu, ale už si to nepamatuju. Protože spěchám na svatbu, tak absolvuji jen krátkou variantu Drtiče a chci si to alespoň nějak ozvláštnit, tak bych to zkusil na GT Grade.

      0 0
      • Pavel  

        Kamoš to jel na skládačce…

        0 0
        • krabica  

          Tak, skládačka něco vydrží. :-) Minulý rok to jel někdo na CX fixce, ale já se tím nechci protrápit, ale užít si to. ;-)

          0 0
          • bosmilan  

            a máš v plánu to jet až do Rožnova a pak po zelené nahoru podle mapy?

            Každopádně dolů to je z Radhoště se spoustou volných kamenů

            0 0
            • krabica  

              Přes Pindulu, viz mapa Driče pro tento rok.

              0 0
              • wilda81  

                Nahoru po modré to je pak tlačenka.

                0 0
              • bosmilan  

                takže po zkracovačce…nahoru od Pinduly po modré než najedeš na asfaltku ti asi budou na CX chybět převody a to samé pokud pojedeš konec po červené.

                Mě by se to teda na CX kole nechtělo absolvovat když vidím jaké to tam je,ale je to tvoje volba :-)

                0 0
      • Tecka  

        Tak asi záleží na skillu :-) Já tam jel naposled hóódně dávno, ale co si pamatuji, tak sjezdovka celkem šla, potom byly pohodové úseky na loukách střídavě s úseky plných volných kamenů. Dole modrá na Pindulu je většinou lesem, celkem velký „skopec“. Hodně nejetelný byl snad ten poslední kratší úsek před loukou na Pindule, kde v opačném směru nahoru chodili i ptáci pěšky. Co si pamatuji, tak to pokračování červené do Rožnova, bylo možná pohodovější než ta modrá na Pindulu. V případě hnus počasí popř. časového stresu doporučuji pro CX asfaltku z Pusteven do Rožnova kolem chaty Mír. Modrá TZ z Pinduly na Javorník bývala ta první část hodně rozbitá svážnice, ale poslední roky se tam dost těžilo, tak je to možná opraveno. Potom dál už to bylo i na CX (pokud se člověk držel na té lesní cestě a nezkoušel modrou „nahoru žlebem“). Teď se aktuálně hodně těží v horní části zelené z Pasek na Javorník. Nejsou tam koleje, ale taková ta poctivá vrstva hliněného prachu způsobený taháním dřeva. Pokud do toho zaprší tak to bude skvělé blátíčko.

        0 0
      • ROMAN_BIKE  

        ve sjezdu z Radhoště na Pindulu jsou občas volné kameny, občas dost velké, v první části (po červené a modré) jsou vidět a ve druhé části, po modré, občas nejdou vidět, pokud jsou pod listím, takže sjet se to dá, ale raději opatrně a pomaleji, aby zbytečně nebyl defekt a nebo nakopnutý ráfek

        ze sedla Pindula do kopce je tam kousek na tlačení, ten první úsek po modré značce, ale záleží jak vysoko to kod vyjede (teď nevím jestli se to někomu povedlo vyjet celé). Vzhledem ale k celé trase to bude menší, než 100 nebo 50 metrů… tedy jestli si dobře vzpomínám (záleží jak kdo vysoko ten pruťas vyjede). Pak se vyleze na cestu, je tam odbočka lesních cest (na ní se dá mimochodem dojet po lesní cestě, z Pindule po asfaltu na Frenštát asi 0,5km, odbočite vlevo do lesa a na odbočkách vlevo, dokud se nepřijede na to rozcestí s modrou). Dál tedy po modré, chvíli je to ještě prudké, ale dál je to už vrstevnice, takže v pohodě. Modrá pak uhne vlevo do prudkého kopce, ale zkracovačka vede dál, po vrstevnici, až na rozcestí s asfaltkou, na tom vlevo po modré (je to modrá z Frenštátu) a hned vedle na dalším rozcestí vpravo po červené značce na vrchol Velkého Javorníku.

        Jinak sjezd z Velkého Javorníku do Frenštátu bude v mapě označen jen po cestě, tak jak jsme od vlastníka dostali povolení…

        0 0
        • krabica  

          Dík, kolo vyberu asi podle toho, jak se vyspím. :-) Je radost účstnit se této akce s takovou organizací… :-)

          0 0
    • vojta1616  

      Bohužel se nemůžu zúčasnit, kdyby někdo chtěl, tak přenechám startovné za 250,–

      Kontakt: vojta1616@seznam.cz

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      jinak už je to za týden! :-)

      0 0
      • Pavel  

        To teda mám co dělat! Srůst, rozhýbat křídlo, hodit se do formy… :-D

        0 0
        • Frostty  

          To dáš, od středy lehce vyjíždět a na víkend je forma ;)..

          0 0
          • Pavel  

            Tak přesně takový mám i plán. Ten měsíční výpadek pojímám jako regeneraci… :-D

            0 0
      • Fran-tic  

        sakra…jdu shánět hořčík a nějaké bobule :D

        0 0
        • Pavel  

          Epóó! Koksíík! Epóó! Kupujetéé! :-))

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Na stránce Drtiče přibyly propozice, archív a další info, co tam vždy dříve bylo

      www.drticbike.cz/drtic

      a třeba i fotka letošní medaile

      0 0
      • Pavel  

        Kolik kontrol na medaily? :)

        0 0
        • wilda81  

          Všechny? :)

          0 0
        • krabica  

          Doufám, že budou stačit 2. :-) Letos bohužel víc nestíhám.

          0 0
          • Pavel  

            Co mám říkat já. 4 týdny bez kola… :-/ Dnes jsem to byl trochu projet, křídlo bolí a moc toho neumožňuje. Cítím každý kamínek, do kopce nemůžu pořádně zabrat. Jsem nějak zabloudil na kořeny a myslel jsem, že se po…

            0 0
            • krabica  

              Z mé strany to taky nebude extra výkon, za posledních 14 dní jsem nic nenajel – nemoc/dovča/nemoc a stále nejsem zdravý, ale uznávám, že jsi na tom hůř.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Hele nestresuj se…ja vyjizdim pul hodky po startu at nemam depku ze mne predjede milion lidi:))) Na kole jsme sedel pred dvemi tydny…za dva dny jsme si dal 140Km na roztoceni nohou, zjistil ze to trochu slape a ze na drtici to nejak pujde… Vice zalezi na pocasu, bo jak bude chcat, bude to nachuja…

                0 0
                • krabica  

                  :-D Momentálně se nestresuju, ale léčím… Pokud to stihnu, pojedu v první rundě, sice ta zácpa je hrozná, ale fakt budu spěchat na svatbu. :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    …svoji svatbu?

                    0 0
                  • bosmilan  

                    pokud pojedeš od startu na předních pozicích,tak zácpu nezažiješ :-)

                    0 0
                    • krabica  

                      Tak, zase nebudu brzdit chrty… :-D

                      0 0
                      • bosmilan  

                        tam žádní chrti nejsou,všechno normální turisti …tam se jede ve předu normální pohoda a kecá se :-)

                        0 0
                        • Derwen  

                          „nezávodní hobby MTB marathon“ alias pohodová vyjížďka :-D

                          0 0
                        • krabica  

                          Tak proto je vzadu taková tlačenka, vepředu se flákáte a pak se to zdrcne… :-D

                          0 0
                          • Pavel  

                            Tak už konečně vím(e), kvůli komu musím(e) jezdit až z druhé vlny!! :-))

                            0 0
                • Pavel  

                  Tak to se asi budeme na tom chvostu nahánět :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To rikas vzdycky, ze jedes z druhy vlny…ale posledne jak startovala druha vlna, ja teprve pridelaval cislo na kolo:)

                    0 0
                    • Pavel  

                      Letos mne předjedeš.. :-))

                      Posledně jsem jel s druhou vlnou, ostatně jako pokaždé. Startuji s věrným druhem Mr. Skládačkou. ;-)

                      Jen letos poprvé nejedu s tím, že to objedu celé. Budu rád za medaili. Šestou v řadě. :)

                      0 0
        • ROMAN_BIKE  

          jo jo, letos budou stačit 2 kontroly

          ale bude to težší, Martiňák je mimo provoz, takže místo Pusteven a Martiňáku přichází v úvahu Pustevny a Velký Javorník, což je těžší… :-)

          0 0
          • krabica  

            S tím už jsem smířený. :-)

            0 0
          • Pavel  

            ajaj, s Martiňákem jsem silně počítal! Teda pokud vůbec vyrazím…

            0 0
            • wilda81  

              Nech to raději pořádně srust! ;)

              0 0
              • Pavel  

                4 týdny tomu muselo stačit! :-)

                Zítra jdu na výstupní kontrolu, tak uvidím.

                Ale rozhodně letos to už na nějaký terén (jako terén v tom mém slova smyslu:) nevidím. Prostě jen na pohodu…

                Do soboty je ještě daleko, toje další skorotýden srůstání… :-))

                0 0
          • Smazaný účet  

            Hmmm…tak aspon je vice motivace dojet na Trestik..a pak zkracovacka jak loni, nebo se hecnout dal…na Javornik se asi opet vyseru…navic kdyz je dovolen sjezd po asfaltu:))))

            0 0
    • Derwen  

      Čau, letos mi odpadl parťák, poslední 2 týdny jsem bez kola (rodinná dovolená), ale něco naježděno je, a samozřejmě s ambicemi dát celou trasu, pokud možno s dojezdem do tmy (loni to vzhledem k rozmarům počasí bylo bohužel až kolem půlnoci). Chce-li se někdo přidat a vytvořit silný tým přijímám přihlášky, zn. ve dvou či více se to lépe táhne… :-D

      0 0
    • Hef  

      tak tento rok zranění nedovolilo :(

      0 0
    • wilda81  

      Máme dva odpadlíky (zranění). Jestli se někdo nevlezl do listiny a měl by zájem se zúčastnit, tak se ozvěte.

      0 0
    • acidb  

      Asi se moc prášit od kol nebude, jak to tak vypadá:-).

      0 0
      • mavako  

        Jojo, budou bahenní zábaly :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          kusujte oba dva…bude hezky sucho, teplo a pred poledne pod lehkym mrakem:)

          0 0
          • kamaro  

            Jo, na to sucho se těším:-) Jen mám dilema co oblíknu na nohy, jestli 3/4 nebo dlouhé. Těch 13 stupňů nic moc teda, ale snad to půjde v 3/4 dát. Akorát své oblíbené Speedmaxy 1,9" letos asi neobuju.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tyvole…mesic tropy jak svina a na drtice budu kosnou…na to bych se mohl vy***t…chmm..nechcu ZASE moknout a kosnout!

              0 0
              • Pavel  

                No vypadá to teda všelijak. Zvažuji minimalistickou variantu, tj. dvakrát objet stadion… :)

                0 0
                • krabica  

                  To bych snad ani nebral kolo a navíc za to není medaile… :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Medaili veme nejakemu sklebakovi z drtika:)

                    0 0
                  • Pavel  

                    Stejně musím na stadion na kole (budu bydlet ve Štramberku)… :)

                    S vodou a hlavně bahnem se zvyšuje riziko pádu (ani ne tak asi mého, ale někoho jiného, který mne připraví „horkou“ chvilku a přeci jenom ty reakce v ruce prostě nejsou, jsem ve fázi rozcvičování, hybnost omezená) a ten si dovolit opravu nemůžu. Když tak to vezmu pod Pustevny po silnici, Knížecí je asfalt a pak se uvidí… Prostě nebudu a nechci riskovat.

                    Ale aspoň kousek jet bych chtěl, respektive měl, protože jinak se na stadionu docela slušně zbořím… :-D

                    0 0
                    • grafik  

                      U koho máš ubytování?

                      0 0
                      • Pavel  

                        Pí Guznarová. Snad teda. :)

                        0 0
              • krabica  

                Je to na chuja, ještě nejsem úplně fit a v té kose by to nebylo dobré… :-(

                0 0
          • Fran-tic  

            musí být, potřebuju být rychle v cíli a večer coloursy v suchu :)

            0 0
        • krabica  

          Tak to na CX prdím a nazuju něco pořádného na horáka.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Uvazoval jsem nad celopecnakovi na racekingach..ale asi to vidim na erbeso:)

            0 0
            • Martin  

              sračko :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                No jak zitra nebude demoverze na peklo, tak o sracky nouze faaakt nebude:)

                0 0
            • kamaro  

              Nebuď měkej, brod je ještě daleko… Zítra možná nebude pršet a asfalt uschne.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nemam rad asfalt…proto mne sere tech 28km asfaltu k prvni kontrole:))))

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak a je odstartováno!

      ráno v 7,30 odstratovalo skoro 700 bajkerů na letošního Drtiče

      0 0
      • Tecka  

        Při pohledu z okna na teploměr a na to jak tam solidně prší, to těm 700 bajkerům opravdu závidím :-)

        0 0
      • wilda81  

        Letos to bylo (v mém případě) kratší, ale i tak fajne. Díky za další ročník.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Taky jsem letos volil kratsi trasu…s ohledem na pocasi a i tak jsem si to paradne uzil. Tesim se na dalsi rocnik…mohla by byt stejna trasa a lepsi pocasi:)))

        Jeste raz DIKY!

        0 0
        • kowalski1410  

          Taky jsem se vykašlal na Kasarny…a chtěl bych poděkovat bikerovi na bílém canondle,který mi dělal „společnost“ na červené zkracovačce mezi K2-K4…na Drtiči se mi líbí mimo jiné i to,že mě donutí udělat pořádnou očistu kola

          0 0
      • micinka  

        A tak to my dali celou trasu, jenom trochu nechapu vest po 100km trasu na Javormik nekolik kilometru do kopce po zelene, ktera je tezko schudna, natoz jetelna na kole. Jinak to bylo fajn..

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak zelena tam byla, aby sis poradne uzil i posledni vetsi kopec, to je prece jasne:D:D

          0 0
          • micinka  

            No to jo, ale proc ne po cyklostezce ? Trosku to na konci postradalo smysl..

            0 0
            • wilda81  

              Vydat se na Drtiče už samo o sobě postrádá smysl. :)

              0 0
              • Derwen  

                Přesně tak mi to včera připadalo, jak jen se dá strávit příjemný den na kole… :-D Byť jsem to nečekal tak jsem se kousnul a dal to tedy také celé, paradoxně v kratším čase než loni. Btw. Nukeproof jsem viděl i přes mlhu na Pustevnách, tos musel být ty…

                0 0
                • wilda81  

                  Tak to gratulace! Včera byly podmínky celkem tvrdé. Mě se opakovat loňský rok v dešti nechtělo, tak jsem se po omrknouti meteoradaru raději vydal zkratkou. „Zachránil“ jsem tím nějakého zmrzlého zbloudilého Poláka v krátkém dresu a kraťasech, který vůbec netušil kam má jet. Říkal něco o tom, že už toho má dost a chce jen na Javorník.:)) U Pinduly při pohledu vzhůru procedil skrz zuby „Kurwa“ a začali jsme tlačit. :) Na a pak jsme potkali hekynena, takže se z virtuálního BF člena stal nový známý.

                  Se divím, že jsi v té mlze něco viděl. Rákosníček řádil slušně :) Nukeproof asi půjde z domu, tak jsem mu musel jednoho Drtiče dopřát…

                  0 0
                  • Derwen  

                    Dík. Škoda té velikosti, je parádní, na příští sezónu vybírám nový AM bike… K počasí, prodraží se to, brzdy zlobily a zvučely od parku Kyčerka, říkal jsem si nové desky to spraví, ale po ohledání je zadní kotouč na vyhození a přední oplývá značnými rýhami:-(

                    0 0
        • hctr  

          Ten Javornik jde vyjet cely aj za mokra, me se jelo relativne fajn, ale hrejivka na kolena prestala pusobit uz asi po 50km a cestou z Javorniku uz jsem byl tak promrzly, ze jsem uz ani nemohl slapat jak me ty kolena bolely. A to, ze dojedu tak pozde asi o pul 8 jsem teda taky nepocital :D

          Zavod super, pocasi bohuzel nevyslo a o servisu za minimalne 2jku ani nepocitam :D

          0 0
          • wilda81  

            já ti dám ZÁVOD! :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Servis…cos delal…ja owapkoval kolo…dneska na nej kouknul ze asi bude chtit maznout a jinak cajk:))))

            0 0
        • Rubi  

          zelena se dala, jen asi 50m-100m po tech nejvetsich kamenech v uvozu jsem sel peso… (nebo ten uvoz byla uz cervena, uz si to nejak nevybavuju)

          0 0
      • Pavel  

        Hezké to bylo, takové klasicky drtičské. Dílo se zdařilo a navzdory občas protestujícímu křídlu jsem si tu nálepku i medaili vyjel (K Pustevny a Javorník plus tajná na Janíkovském).

        Jen jsem to blbec z Pusteven vzal přes Radhošť a po modré na Pindulu. Cestou tím terénem dolů jsem si promrskal anatomii, jak jsem si nadával to všech možných pohlavních i jiných orgánů a otvorů… :-D

        Smeknutí všem, kteří to letos dali celé.

        A wildovi díky za doprovod (z Pinduly). ;-)

        0 0
        • krabica  

          Jo, jo, jel jsem stejnou trasu a na té mé polosilnici ten sjezd z Radoště byl trochu drsnější. :-D Několikrát jsem cítil, jak kámen políbil ráfek. :-)

          0 0
        • wilda81  

          Taky díky za sparing. Lépe i pak chutnalo v cíli. ;)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Sjezdik z Radhoste za jemneho poprchavani byl super:)

          0 0
          • krabica  

            Moc dlouho jsme pohromadě nejeli. :-D Bohužel mi na vykecáváni chyběly převody, buď musím jet a nebo tlačit. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Hmmmm…ja prevazne tlacil:)))) trochu se mi to rozjelo po obcerstvovacce u kostlivce, kde jsem dal dva opecene burty z predchoziho vecera…

              0 0
      • Smazaný účet  

        Moc se vám to letos povedlo. Jelo se super a příští rok nebude skládačka chybět. Velké díky celému týmu

        0 0
    • peppe  

      My to dali celé, ale byl to očistec a hlavně ten Javorník, kde byla diky mlze tma už v 19:30 

      0 0
    • kamaro  

      Díky za tradičně příjemnou akci. Trasa byly super a pro mě nová, loni jsem kvůli zdravotním problémům nemohl jet. Nejvíc jsem se bál úseku od tabulí po Kasárna, což se mi potvrdilo – ten úsek za sedlem Lemešná nešel skoro ani vytlačit. Co mě ale dostalo nejvíc byl závěrečný Javorník. Neočekával jsem lehký výjezd, ale že to potlačím skoro celé… Byl jsem rád za sjezd po asfaltu, terénem by to bylo o hubu. I po asfaltu to ale nebylo v té mlze nic příjemného. Bodla horká bramboračka na Hažovských Dílech, zábavné bylo povídání ostatních účastníků o vaně plné horké vody.

      Dojezd krátce po půl sedmé. Včera jsem strávil půl dne rozborkou a sborkou kola.

      0 0
    • Fran-tic  

      Díky, za fajn akci. Od K4 nám strašně začlo chcát, ale to asi všem, každopádně i když jsem měl v sobě trošku sil, tak Javorník jsem pomalu nemohl ani vytlačit, asi kombinace stávkujícího řazení a zimy :) Nakonec mě aspoň vidina horké sprchy dotáhla do cíle 17:15, příště se snad konečně vejdu do desítky

      0 0
      • hctr  

        Zas nebud takovy prestizak :D Konecny vyletel na Pustevny a uplne ve stresu hledal razitko aby mohl letet dal tak tam treba dalsi rok budete zavodit spolu. :D

        Akce to byla super, jen ted ma kasel a rymu. :D

        0 0
        • Fran-tic  

          tvl ja měl takové stresy, že málem zapomínal dávat sedlovku dolů na sjezdy a v hospodách platit kofoly :D

          0 0
          • hctr  

            Me uz pak sedlovka nejezdila nahoru tak jsem ji ani nepouzival :D a z Javorniku jsme sjeli na 2. stranu :D tak jsme si ho dali 2× asi taky stres.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dobry. Mi se loni tez darilo…dojel jsem na solan zkracovackou a sup z kooce na druhou stranu…az proud bikeru sjizdici z javornika mi napovedel ze je neco hodne blbe.

              0 0
    • krabica  

      Kde byly letos tajné?

      0 0
      • wong  

        Výjezd na Soláň, výjezd na V.Javorník, Janíkovo sedlo

        0 0
        • krabica  

          Dík, kde přesně na tom výjezdu na Veký Javorník?

          0 0
          • Rubi  

            jak je ten statek jeste zezacatku stoupani po zelene, kdyz se najizdi do lesa…

            0 0
            • krabica  

              Díky, zase jsem moudřejší. :-)

              0 0
    • acidb  

      Napočtvrtý jsem celýho Drtiče ujel, ale podmínky jsem podcenil:-). Hlavně zimu, s deštěm jsem trochu počítal. Co je horší, dneska jsem rozdělal kolo na prvočinitele a voda se dostala všude:-(. Takže i když jsem v únoru vyměnil všechna ložiska v zadní stavbě, tak ty nad šlapákem se rukou skoro nedaly otočit:-). A řetěz se z vobyč xt dostal na zlatou úroveň nejvyšší řady sramu:-). Wapku jsme museli oželet a raději se šli hned osprchovat, ale spali jsme ve stanu a těšil jsem se na jídlo a místní Radegast…

      0 0
    • Mig_all  

      Takový zvídavý dotaz, lze nějakým způsobem teď od dubna natrénovat a něják rozumne absolvovat Drtiče, pokud jsem dva roky neseděl na kole a jsem totalně z formy? Navíc jezdíval jsem jen silnici, s terénem nemám zkušenosti a musel bych si pujčit cizí kolo… Kamarád mě přemlouvá ať do toho jdu, já mam silné obavy, ale tak nějak mě motivuje, že nejde o žádný závod ale pouze o holé přežití… :-D

      0 0
      • krabica  

        Nemusíš to objet celé, ale jen zkrácenou trasu. Začátek je jednoduchý a dá se jet i na CX kole. Na tréning je času dost.

        0 0
      • Fran-tic  

        da se to :) trasa co se pojede není nějak náročná na technické ježdění, spíše si to vysedět až do cíle. A když to nebudeš dávat, tak to vemeš zkratkou. Každopádně to je fajn závod i trasa, takže doporučuju zkusit :)

        0 0
        • Mig_all  

          Ja si prave podle místních příspevků predstavoval opravdu tezké technické pasáže tak nevím co si o tom myslet?

          0 0
          • Smazaný účet  

            No…ja posledne uvazoval, ze to pojedu na celopevnaku…enduro full je trochu zbytecny…jsou tam tezke useky, to ne ze ne…ale na nich na tezkem kole ziskas mozna par minut, ale ztratis hodinu na lehlych usecich, kde ti to tak nepofrci…

            Krabica to loni valil na garvelu nebo co to ma:)

            0 0
            • Fran-tic  

              jj stejně tak i já…loni jsem se nevešel do desítky, tak můj plán je čapnout letos gravel a valit :) tím neříkám, že tam není pár pomalejších sjezdů, ale v celkovém čase je to jedno

              0 0
              • krabica  

                Když něco nesjedeš, tak dáš kolo na rameno a seběhneš. :-) Stejně si myslím, že nejrychlejší bude klasické XC, na něm sjedeš v klidu vše a pojede slušně.

                0 0
                • Fran-tic  

                  klasické xc nevedu :) a dát na rameno a seběhnout nepřichází v úvahu :))

                  0 0
                  • krabica  

                    To pak pojedeš jak bába s nůší… :-D

                    0 0
            • krabica  

              Jj, ale jel jsem jen zkrácenou verzi Pustevny-Javorník, při sjezdu z Radhoště na Pinduli jsem měl trošku strach o ráfky, na těch šutrech pořád zvonily… Celé by se to dalo, ale asi bych si to neužil, letos bude návrat k fullu. :-)

              0 0
      • Smazaný účet  

        Jojo…o preziti to je..lavne kdyz zacne prset nebo snezit.

        Ja nikdy nemel na drtice poradne natrenovaneho, ale vzdycky jsm si ho uzil…je dobre si predem sednout nad mapu a projit si zkracovacky…ses­tavit si plan „pokud se mi pojede dobre a v tolik a tolik budu tu, pokracuju, jinak plan b“…a prubezne to opravit…

        S sebou neco k jidlu, je dobre nestavet na prvni kontrole (treba loni pustevny), o tam stavi vsichni a hodinu zasekas v hospode…ale je dobre vedet, zda dalsi kontrola ma otevrenou hospodu…proste to chce trochu podumat predem, mit koho v kondici a pocitat s tim, ze dojedes utahany, mokry a po tme:)

        Ja mel vzdycky odvoz a nikdy jsem toho nelitoval:)

        0 0
        • Mig_all  

          No jeli bychom v parte tří tak bychom si kdyztak pri nejakem pruseru vypomohli, tempove by se ale museli prizpusobovat oni me. Proto nad tím dumám, trhat na trati se nechci, ale asi to tak v prvním technickém vyjezdu nebo sjezdu dopadne. Jsou to blazni na vytrvalost, chodí sedmičku a podobné pro mě šílenosti… Připadný odvoz někde z trati bych si pochopitelně zajistil nejsem sebevrah :-)

          0 0
          • wilda81  

            Neboj se toho. V naší bandě též máme vždy najeto „kulové“ a objet se to celé dá i s minimálním nájezdem. Jedinou překážkou je tvoje hlava. No a moc teda nepomáhá déšť a sníh :))

            0 0
          • Smazaný účet  

            IOdvoz z trati jsem neresil…to mi hrdost nedovoli…ze stadionu po dvou pivkach ale autem jedu rad:)))

            0 0
      • Smazaný účet  

        Žádný extra vraždy tam nejsou, je to v pohodě i na skládačku. Spíš je to prostě o hlavě, to ujet, čemuž počasí posledně moc nepřálo.

        0 0
        • krabica  

          Počasí nepřálo loni, ani předloni. :-)

          0 0
      • Pavel  
        1. nejedná se o žádný závod, ale pouze o holé přežití, takže není se čeho bát :-)
        2. loni jsem to jel měsíc po (doslova) rozštípání si lopatky, takže najeto naprosto nic a navíc s polofukční levou rukou (dal jsem dvě kontroly – Pustevny-Javorník, takže medailu dali)
        3. je to na skládačku :-)
        4. je to hlavě
        5. a hlavně – je to o hlavě ;-)
        0 0
    • kamaro  

      Drtič je podle mého hlavně o hlavě. Ano, je to dlouhé, ale terén není příliš náročný. Nastoupá se dost výškových metrů, ale převážně je to všechno jetelné a výjezdy jsou voleny tak, aby šly vyjet – tlačí se jen za sedlem Lemešná, ze začátku stoupání na Soláň a na Javorník. Soláň a Javorník ale možná někdo vyjel, já jsem tlačil.

      Nesouhlasím s Lukášem, že musí být nastudovaná zkracovací trasa. To by mohlo svádět jet po té zkracovačce. Myslím si, že je lepší zkracovačky moc nestudovat, při akci je poté jednodušší si říct že raději pojedu po známé trase než abych něco studoval bloudil… V kritický okamžik znalost kompletní trasy oproti neznalosti zkracovačky může přechýlit jazýček vah na tu jedinou správnou stranu.

      Jinak Drtič se dokončuje i kdybych měl kolo dotáhnout za sebou na stadión. Jedinou omluvenkou je lékařská zpráva z JIPky.

      0 0
      • Mig_all  

        Jak dlouho dopredu clovek dostane itinerar trasy na prostudování? A to je znaceno pouze v papirove mape?

        0 0
        • kamaro  

          Trasa by měla být stejná jako loni, dá se někde najít na webu. Možná se ti podaří i někde stáhnout GPX od uživatelů, kteří to objeli celé. Ale ta trasa je celkem zřejmá i z té mapy.

          0 0
          • plevka  

            myslím, že trasa se mění co 2 roky, takže bych řekl, že bude nová :)

            0 0
            • wilda81  

              letos by měla být výjimka

              0 0
            • Pavel  

              Letos bude stejná trasa jako loni a předloni. Je to z důvodu, že loni i předloni se moc neprášilo. ;-)

              (předloni mi začalo pršet až v půlce na Kasárnách a zrmzlý jsem byl až na Javorníku, loni to bylo zábavnější, to jsem byl zmrzlý už na Pustevnách; ale jak jsem psal, ze zdravotních důvodů jsem loni zkracoval)

              Jinak ano, trasa se mění co dva roky.

              0 0
    • jim1f  

      Jestli bude i letos pršet tak se příští rok pojede zase stejná trasa? :) Mě to 2X v dešti stačilo a letos bohužel bojkot.Těšil jsem se na novou trasu…

      0 0
      • Pavel  

        Zaslechl jsem, že prej dokud bude pršet, tak se bude jezdit ta stejná trasa. Takže na příštích 15 let máme vystaráno? :-D

        0 0
        • jim1f  

          :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Nooo…jeste by mohlo snezit…to dlouho nebylo.)))

          0 0
          • Pavel  

            Bylo jasně řečeno opakování v případě DEŠTĚ. Pokud by sněžilo, tak se trasa pochopitelně může změnit… :)

            Kua nestraš!! :-D

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nooo…jako ja si rikal v lete, ze bych si to projel za hezkeho pocasi…ale motivace uz nebyla…

              Btw. cas na raselinu:)

              0 0
              • Pavel  

                Skvělý nápad! ;-)

                0 0
            • krabica  

              Dneska jsem si byl trochu zajezdit na sněhu a 130 kiláků bych na tom svinstvu nedal. :-D Jsem pro změnu trasy za sněžení a navrhuji třeba objetí celého hřiště v Kopřivnici.

              0 0
              • Pavel  

                To byl můj záložní plán na loňsko, kdyby to s tím rozštípaným křídlem nešlo jinak – objet v krunýři hřiště. :)

                Už jsem na Drtiči zažil vedro, zimu, sucho, vodu, prach, blato, kroupy, bouřku. Chumelenici ještě furt ne. :-))

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, dnes jsem založil nové téma k letošnímu ročníku,

      tak můžete pokračovat v diskusi tam

      http://www.bike-forum.cz/…ic-15-7-2017

      tady toto téma zamknu

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce