• ROMAN_BIKE

    Ahoj bajkeři,

    letošní Drtič se pojede v sobotu 13.7.2019.

    Přihlašování spustíme některý den v v dubnu.

    Do té doby můžete hlasovat ohledně barvy trička, na stránce Drtiče

    www.drticbike.cz/drtic

    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Dnes v 18,30 hod. bylo zahájeno přihlašování na Drtiče.

      Letošní medaile vypadá takto:

      0 0
    • acidb  

      V 19h uz na me zbylo cislo vyssi nez 100 a to jsem chtel byt aspon takto mezi top 100:-).

      0 0
      • Pavel  

        Aha, tak to na to asi seru.. :)

        To je tak, když člověk se jede projet a pak je na tom jednom zaslouženým po.. :-D

        I když ale, loni jsem si nižší číslo vyhandloval.. ;-)

        0 0
        • krabica  

          Stejně už je tam z Břeclavi dost lidí a ještě na Kubadových potvorách… :-)

          0 0
    • Pavel  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak za jeden den a dva večery je už na Drtiče přihlášeno 374 bajkerů

      0 0
      • Singlespeed  

        Kdysi dávno jsem se zúčastnil z kamarádkou, jeli jsme kratší variantu, úplně z poslední řady. Co se dělo vzadu jsem vůbec nechápal, asi bych ty lidi ani nenazval bajkery :-). Hned v prvním kopci za stadionem cca 5 lidí opravovalo kola, dva nebo tři účastníci už měli křeče (asi po půl kilometru jízdy). V následujícím lehkém sjezdu bylo dalších cca 5 lidí na různých místech popadáno v příkopu. Jeli jsme pomalu, ale stále předjížděli další a další lidi. Někde u Nového Jičína na zcela přehledném asfaltovém úseku do sebe narazily dvě bikerky drtičky, když ta přední náhle zastavila a zadní do ní v rychlosti cca 25 km napálila. Naštěstí měla přilbu, takže k ničemu fatálnímu nedošlo, opravil jsem holkám kola a pokračoval. Následoval blátivý sjezdík v lese. Drtivá většina drtičů vedla kolo. Lehké bláto sjela v pohodě i kamarádka, což několik lidí motivovalo k tomu, aby to zkusili taky. Jeden nešťastník se vyválel pár metrů po nasednutí, druhý narazil do stromu, naštěstí s přilbou a v pomalé rychlosti. Narovnal jsem mu šaltr inbusem a pokračoval. Výjezd na Svinec od Jičína, který dnes běžně jezdím na gravelu, nebyl výjezd, ale výšlap pěšky Jeli jsme jen my dva, přičemž jeden z drtičů rychle nasedl na kolo a chtěl to také zkusit. Skončilo to, jak jinak, opět pádem do bláta . Nahoře na Svinci obsypaném drtiči byla přehlídka drahých fullů Specialized a dalších prestižních značek, všichni seděli úplně prošití na trávě a odpočívali (byl to cca třicátý kilometr závodu) :-). Zajímalo by mě, co tyto lidi, kteří vůbec neumí jezdit na kole , vede k tomu se takové akce jako je Drtič zúčastnit :-).

        0 0
        • wilda81  

          Jsi prostě největší drtič! Většina ze startujících na konci jsou ti, co jedou Drtiče jen tak z recese a většinou se neženou s ambicemi zajet celou trasu. Pokud tě to štve, tak odstartuj hned ze startu první vlny a nebudou tě štvát příběhy těchto „nešťastníků“. ;)

          P.S. Drtič není závod.

          0 0
          • Singlespeed  

            Jel jsem úplně na chvostu, taky bez ambicí, pro zábavu. Nakonec jsem i svoji svačinu komusi dal, aby nestrádal :-).

            0 0
            • Pavel  

              Kromě pár exotů typu bosilman bez ambicí a pro zábavu jedou všichni! ;-)

              Drtič není závod, je to zábava.

              0 0
              • Martin  

                Na druhé straně je potřeba dokázat si svou cyklo nadřazenost, byť jen na internetu.

                0 0
                • Pavel  

                  To si dokážeš už jen tím, že se toho účastníš.. :-))

                  0 0
                  • Martin  

                    Já zůstanu u toho onlajnového :)

                    Víš přece, jak dopadly loňské Chřyby :) (než mě někdo sloví do perel, jde o název akce)

                    0 0
                    • Bruca  

                      Chryby byly super, ne? :-D

                      Já mám od loňského října najeto celých 40 km, tak jestli mi vyjde volno, tak budete čekat tentokrát na mě :-D

                      0 0
                      • Martin  

                        Akorát jsem se z toho léčil ještě týden

                        0 0
            • wilda81  

              Jedeš i letos? Že bych jel na lehko. Půjčil bys mi bundu když začne pršet, opravil kolo, dal najíst, napít a případně i potlačil do kopce :)

              0 0
              • Pavel  

                Tak to já bych se přidal! :-)

                0 0
                • wilda81  

                  Nezapomněl jsem na něco? Napadá mě ještě lahvinka něčeho na zahřátí…

                  0 0
                  • Pavel  

                    Něco malého rozhodně..

                    0 0
          • acidb  

            Presne! Je to pohodova vyjizdka!! Mam to vzdycky napsany u cisla:-).

            0 0
        • Willy.pv  

          Uz se tesim, jak nekde funici v kopci dostanu svacinu :D

          0 0
          • Pavel  

            To aby si vzal hodně svačin. Ale fakt hodně! :-D

            0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Singlespeed

          jo, souhlasím s tebou. Když byly první ročníky Drtiče, tak bylo vidět, že opravdu všichni, nebo skoro všichni jsou opravdoví bajkeři, kteří jezdí do terénu, do hor a v Beskydech nemají problém. Jezdil se tehdy např. sjezd z Lysé hory po červené značce do Ostravice… No a postupem času, jak přibývali účastníci, tak opravdu přibylo i těch, co na horském kole v terénu moc nejeuzdí a opravdu to vůbec neumí. Nebo něco jako jízda ve skupině je pro ně také úplně nový zážitek.

          Otázkou co s tím. Jestli to řešit. Těžko dopředu podle přihlášky rozeznat, kdo je zkušený biker a kdo začátečník. Také je otázka, jestli by bylo dobré začátečníky na Drtiče nepouštět, tak striktně bych to zas nebral. Myslím, že je nejlepší to tak nechat, prostě aby to bylo jako v přírodě, kdo „nepřežije“, tak ten již nepřijede :-)

          A také, všichni jsme „nějak začínali“, tak bych jim dal šanci. I kdyby to jen pár z nich chytlo tak, že by se na biku do příště zdokonalili a nepůsobili by jak Pat a Mat, tak bych to bral za úspěch :-)

          0 0
          • Kacko  

            Tak stačí si stoupnout do předu pole na startu a nemotat se na chvostu. Třeba takový král šumavy je to samé 105km pekla a borci to jedou naložení jako by někde měli přespat a v prvním menším kopci tlačí.. a je to vlastně super.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ja se na chvostu motam docela rad. Idealne vyrazit druhym startem a pak si uzit dobry pocit, ze nekoho predjedu:)

              0 0
          • Derwen  

            Právě ona jízda v terénu a horách mě na Drtiče přilákala. Letos, po pěti účastech, jej z důvodu nadbytku jízdy po zpevněných cestách, snad dočasně, opouštím :-(

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              kéž by

              kéž by to bylo dočasně

              myslím to tak, že jsem sám zvědav, jestli se nám podaří na příští rok protlačit nějaká více atraktivní trasa

              doufám že jo

              dlouhodobě to ale vidím černě, prostě to množství různých zákazů přibývá… a stejně tak i asfaltky v lesích sem tam přibývají, takže to nedopadne dobře.

              0 0
              • Paja  

                Nezbude nez prejit do ilegality ;)

                Osobne si myslim, ze trase Drtice krome publicity spojene se zvysujicim se zajmem bikeru nepomohl napad s cedulkama na riditka, kolemjdouci v nas daleko snaz vidi zavodniky zenouci se do cile bez ohledu na okoli, coz vetsina ucastniku nikdy nebyla a snad to tak bude i nadale.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Toť slovo do pranice.

                  0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  No jo, ale tehdy za to hodně účastníků děkovalo, že pěší turisté viděli, že se jede nějaká akce více uhýbali, než v ročnících, kdy se jezdilo bez cedulek. Takže otázka, co z toho bylo lepší. Dnes už je to ale jedno, dnes by zrušení cedulek myslím žádnou výhodu nepřineslo…

                  0 0
                  • Paja  

                    To je otazka, ja kazdopadne i letos pojedu jen s rohem cedule v batohu ;)

                    0 0
          • bosmilan  

            Kdysi Drtiče jezdila určita skupina lidí a zbytek o této akci ani nevěděl,včetně mě…teď už je to bohužel masovka,protože se o Drtiči začalo psát,snadné zjištění informací o akci,atd

            Když jsem jel Drtiče poprvé,tak jsem startoval úplně vzadu a to mi stačilo.

            Další ročníky už jsem šel raději dopředu a jel si prostě svoje tempo bez nervů a stresu.

            0 0
            • Pavel  

              Já to dal obráceně. Postupně jsem probublal až na chvost. :)

              0 0
    • ROMAN_BIKE  

      trochu off topic, dnes jsem mrkl na Pustevny a jsou tam ještě zbytky sněhu :-)

      https://mtbfoto.rajce.idnes.cz/…425_Pustevny

      0 0
      • wego1991  

        Kde je prosím ta pěšina kolem té vody?

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          z Frenštátu k Lichnovu kolem řeky, po levém břehu.

          Vidím že se ty fotky nějak pomíchaly… zkusím je porovnat.

          0 0
      • Paja  

        V souvislosti s Tvym predchozim prispevkem si nemuzu nepovzdechnout kde jsou ty casy, kdy jsme z Pusteven na Drtici jezdili terenem misto po asfaltu…

        0 0
        • obda  

          Nezbývá než vybrat nějaký jiný termín, vzít nějakou starou trasu a projet si to mimo Drtiče :)

          0 0
          • Paja  

            To samozrejme muzes, ale neni to ono.

            0 0
            • RomanH  

              ?

              To asi nepochopim. Zavod je jedna vec (jde to mimo me, ale nekoho to bavi), a druha je vyjizdka (Drtic). No a vyjizdku nejlepe v male parte a cestou potkat co nejmene lidi.

              0 0
              • Paja  

                To asi nepochopis. Ono to asi taky neni jen racionalni, Drtice jezdim uz skoro 20 let (to zni silene;) takze je to pro me uz takova tradice a je to posledni organizovana akce (zavody uz me neberou 10 let) ktere se ucastnim.

                Abych ti udelal radost ;) nase vejlety jsou na zebricku uplne nahore, ale kdybychom (teoreticky, protoze bychom si ji co se tyka hlavne sjezdu udelali zabavnejsi, ona ta lonska trasa je taky z meho pohledu nejmin atraktivni ze vsech tras Drtice, co jsem jel) si to jeli v nasi „male parte“ a v 9 vecer, bys mi rekl, ze si to jeste strihneme pres Ondrejnik, asi bych si myslel, ze ti preskocilo, takhle jsme to s Maňasem a Dusanem vzali zteci, bo tam ta trasa proste vedla a reklo se, ze to proste dnes objedem ;)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Na Ondřejník nikdy nezapomenu.

                  0 0
                  • Paja  

                    ;) ostatne ucastnici Fatry na Kľak taky ne.

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      To jste bajkovali v Národní přírodní rezervaci Kľak, kde je nejvyšší 5. stupeň ochrany přírody a s kolem se tam nesmí dle zákona ani stát natož na něm jet?

                      0 0
                      • Paja  

                        Bikovali neni uplne spravny vyraz, spis jsme kola tlacili/nesli po TZ.

                        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          …kde jsou ty časy, kdy se z Lysé jezdilo drsným sjezdem po červené do Ostravice… a dál se jelo přes Smrk a Čertův Mlýn.....

          Staré časy bohužel už nikdo nevrátí.

          0 0
          • Pavel  

            Dnes už to leda zpestřit trasou po stopách beskydské medvědice.. :)

            https://www.idnes.cz/…a-zpravy_woj

            0 0
            • Paja  

              To neni spatna trasa, kdyz to jeste prebehne na javornickej hreben a vezme zpatky na Lysou…;)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                tipuji ale, že nejen že odpočívá mimo turistické trasy, tak že se i pohybuje mimo trasy… nebo myslíte že chodí raději po lesních cestách?

                0 0
          • Paja  

            2002–2003?

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jestli se nepletu, tak ten sjezd do Ostravice první dva ročníky 1998 a 1999

              prostě Ondřejník, Lysá, Ostravice, Pod Smrčkem, Kněhyně, Čertův Mlýn, Pustevny, Radhošť, Pindula a Velký Javorník = dost nahoru a dolů…

              0 0
              • Paja  

                Mas pravdu jak jinak, zas takovej pametnik nejsem, k nam zprava o Drtici dorazila az v dalsim stoleti ;)

                2002–03 to bylo Lysa-Grun-Smrk-Knehyne-Pustevny

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bajkeři,

      31.5.2019 je na Drtiči termín pro levnější startovné a také poslední možnost objednat si a zaplatit tričko. Když tak veškeré info je na www.drticbike.cz/drtic

      0 0
    • acidb  

      To se nikdo netesi na pohodovou vyjizdku, kdyz je predpoved pocasi jakou si kazdy pral:-)?

      0 0
      • Pavel  

        Všichni tvrdě trénují! :-D

        0 0
        • mr.nikdo  

          Rychle oblekani do plastenek?

          Jizda v mokrych ponozkach?

          0 0
        • wilda81  

          Já si tam jedu odpočinout. Po práci teď jezdím na další sichtu na barák, takže sobota bude za odměnu.

          0 0
          • Pavel  

            No já si ku dvou pracím přidal ještě rozšíření vědomostí. Zlaté barák, tam nemusíš nutit mozek.. :-)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Ja si rikal, ze je tady takove ticho pred bouri:)

        0 0
        • Pavel  

          A, další chytrej, co viděl předpověď, že?! :-D

          Já mám nastaveno 25, polojasno, lehounký osvěžující větřík.. ;-)

          0 0
          • krabica  

            Mám v hajzlu rameno, takže za mně boj s vlastním tělem, počasí už to nezachrání… :-D

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ja jsem si docela jist, ze muj vykon pocasi neovlivni. Pripravuju moral na cestu pres pindulu…

            0 0
            • Pavel  

              Ten mostik u toho vraku hotelu už je opraven?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Netusim…planuju potupny navrat do kopru po acku…

                0 0
                • Pavel  

                  Já se hodlám doplácat na přehradu a pak už se děj zvůle zboží..

                  0 0
                  • wilda81  

                    Z tama vytlačíš jeden kopec a pak už je to prakticky jenom z kopce :)))

                    0 0
                    • Pavel  

                      Přesně tak se na to dívám. :-D

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Bych se mel podivat na mapu:D

                    0 0
                    • Pavel  

                      To raději nedělej.. :-D

                      No nic, pivo dopito, pomalu zavírají, dám návleky a frčím dom.. :-)

                      0 0
    • human_energy  

      Ve 2 už bude půlka zpet v cíli

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Držím palce, aby pršelo co nejmíň.

        Pokud to bude těch 0,8 mm , tak je to ještě v pohodě. Tak snad to vyjde.

        0 0
        • ronda  

          Celou dobu parada, akorát za půlkou cesty od Martiňáku k Pustevnám nám zahřmělo a začal důkladnej ledovej průplach, chvíli vylepšenej i o drobné kroupy. Pak po červené místo cestiček potoky. Teplota spadla pod 9 stupňů. I cesta dolů osvěžila. Pak už bylo hezky, i sluníčko vykouklo.

          Na Ondřejníku za kontrolou jsem si stihnul ještě trochu vytunit kolo :-)

          0 0
      • kolond  

        Na podobnou předpověď jsem se spoléhal dva týdny zpět. Pršet mělo začít cca v 19h. Začalo to o 2h dříve, boční vítr v nárazech tak silný, že jsem měl co dělat, abych se udržel na stezce.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Letos parada. Pocasi zuzove, moc se mi libilo. Ted sedim na tribune s pivkem a je mi faaaajn. :)

      Diky za organizaci paradni akce!

      0 0
      • Pavel  

        Taky sedím :-).

        Jo, letos opět super, jen Drtič je schopen mne donutit jet na kole 20 km v lijáku.. :-D

        0 0
      • Hrubiduk  

        Prosím, jaké bylo v reálu počasí?

        Četl jsem předpovědi, ale jak to bylo ve skutečnosti nevím a zajímalo by mě to. Byl jsem kousek od Macochy…

        Díky

        0 0
        • wilda81  

          Já jel jen krátkou trasu a dojeli jsme bez deště. Přeháňky začaly cca od 14:30.

          0 0
        • kamaro  

          Po trase na hřebenu Soláně bylo vidět, že tam pršelo. Poprvé déšť na přejezdu Martiňák-Pustevny. Tam jsme zmokli celkem dost, na kopci jsme se oblékli a sjeli dolů. Tam už to bylo bez deště.

          Další déšť jsem chytnul až těsně pod Janíkovým sedlem a ten byl brutální. Bohužel jsem to nestihl dojet před deštěm (defekt při sjezdu z Ondřejníku a na konci jsem byl už dost prošitý). Sjezd na stadion v průtrži a na stadion jsme vpluli po řece, která tam tekla po příjezdovce. Měli jsme to i s vodotryskem u každé uliční vpusti co jsme míjeli.

          0 0
        • Pavel  

          Od cca 13 h místní přeháňky a bouřky. Tak nějak místní tam, kde jsem zrovna byl i já.. :-D

          0 0
          • wilda81  

            Přidej!

            edit: kdybys byl v jednu na Martinaku, tak nezmoknes :D

            0 0
            • krabica  

              Kdybys byl v 9 doma, tak ani nevíš, že někde pršelo… :-D

              0 0
        • Paja  

          Lepsi nez predpoved, my jsme potkali dest na Solani cca 14.30–15.15, a pak bourku na Pustevnach cca 18.00–18.45, ale timing jsme meli dokonaly, vzdycky jsme se stihli schovat pod strechu :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Hele a jeste jeden pozitivni postreh z Drtice. Nepotkal jsem ani jedno elektrokolo:) Teda, startoval jsem az v osm, bo jsme rano nestihal a cestou dojel jenom par opozdilcu, ale i tak! Co vy, nejaky ulovek?:) Nebo na Drtice baterkari nejezdi, bo vi, ze by nedojeli?:)))

      0 0
      • kamaro  

        V našem směru jízdy nikoho, ale na hřebeni Soláně byla nějaká rodinka na výletě. Měli tuším všichni běžná kola, kromě matky rodiny. Co mě ale udivilo více, že snad nikdo neměl helmu. Nevím jestli všichni, zaujalo mě to až u té maminy, která na tom elektrokole celkem bojovala s technikou v relativně jednoduchém úseku…

        Toto nechápu už vůbec.

        0 0
        • l-e-t-o  

          tohle je neduh všech těchto „cyklistů“. Myslí si, že jedou pomalu, tak helmu nepotřebují. Že nejsou závodníci a na hlavu nespadnou.

          0 0
      • foosi  

        Jenom jednoho smrada bez přilby ve stoupání na Pindulu, ale nasral hodně lidí :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.